Uit de Provincie HOEST ■TL w - EERSTI W Zu Damr Het II De moeilijkheden in Eritrea lafzicia De dood van Kapitein Karp Lieten Sowjetzêne-autoriteiten West-Duitse bankbiljetten 1 maken? De atocmexplosie in de Sowjet-Unie TERNEUZEN. OVERSLAG. PHILIPPINE. OOSTBURG. RODE ROZEN SLUISKIL. VLISSINGEN. IJZENDIJKE. agenda ADOHaarlem RCH—EDO; N wijckers; Xerxe Go AheadQu schede; Wageni Zi PSV-VW; IS Sittardse Boys- Brabantia. Ni FrisiaFries! I-Ieerenveen; HSCHe eu war- Quick. Bleij erheideIW EmmaMaurife EindhovenLoi Tweede HeroAlliance Wit; GoesIn Zeeuwen. Derde Corn BoysSlu denburg; Hooi HontenisseCli Breskens; Axel- Vierde YersekeRobui Hulst; De Patri ONDERAFE Eerste Vogelwaarde- Zuidzande; K< GroedeRapen! Reserve Eei Ierseke 2Rc 2-nHulst 2; Pat Reserve Eei Corn Boys 2- 2Aardenburg Oostburg 2; Hoi M. Bt Kampioen vi De laatste noi Franse damme maakte van tiers," Weiss, M nard met Frabr heeft weer eens huidige jonge Franse damme het peil staat ve se grootmeester gen het kam; Lyon te verove ook met slechts sprong op A. met 5 punten v 3, R. Fankhausi Hieronder de i tij, die de besli Wit: M. Bonn; Zwart: R. Far 1. 32—28, 19- variant)2. 2f 3328 (als reg gespeeld), 23X3 22 (reeds direct om het centru: eet); 5. 28X17, HierE Grati Dc E an ia Toen de brandweer te Asmara, de hoofdplaats van de voormalige Italiaanse kolonie Eritrea, Zater dagavond trachtte branden te blussen, welke waren gesticht voor het ingaan van de avondklok, werd zrj door Koptische Christe nen met handgranaten aangeval len. De avondklok werd daarop met een uur vervroegd, terwijl po litie en troepen gezamenlijk de in woners van de stad dwongen zich hieraan te houden. Hiermede wa xen rust en orde hersteld. Zoals gemeld, begonnen de wan ordelijkheden Dinsdag j.L, toen er te Asmara en omgeving hevige ge vechten uitbraken tussen Kopti sche Christenen en Mohammeda nen. Tot nu toe zijn hierdoor minstens 47 personen om 't leven gekomen. De politie heeft, sinds het begin der wanordelijkheden, 90 niet tot ontploffing gekomen handgrana ten gevonden en nieuwe arresta ties zijn door hen verricht- samen, totdat hp in de lente van 1948 wederom naar Engeland vluchtte en daar samen met zijn vrouw een wekelijkse nieuwsbul. ie tin in het Engels uitgaf, dat naar 30 landen wordt gezonden. Josten, die met een kapitaal van vijf pond sterling begon, heeft thans filialen o.a. te (Hilversum, Brussel en Parijs. Zijn verleden jaar verschenen boek „Oh my country", dat de lotgevallen van Tsjecho-Slawakije behandelt, is als leerboek voor de nieuwe ge schiedenis door twee Amerikaan se universiteiten aangekocht. Volgens Marie Storelli van het Italiaanse geïllustreerde blad „Oggi" baart de activiteit van de F.C.I. president Gottwald veel zorg. Advertentie Rode H oescpoeders van Mijnharde Doos 4* SSefewe vocrui- ten Vijftien jaar lang is Thomas Morrison student in de tand heelkunde geweest aan de universiteit van Edinburg. Hij liet zich niet verleiden tot het doen van zijn exa mens, want zijn vader liet heim 3000 per jaar na „zo lang hij zou blijven stude ren''. Nu is Thomas van gedach ten veranderd en hij zal zo spoedig mogelijk zijn exa mens afleggen. Vaarwel studententijd, vaarwel 3000 per jaar. Thomas heeft uit gerekend, dat een tandart senpraktijk onder Labours nationale gezondheidszorg hem een beter Inkomen ga randeert. De Amerikaanse autoriteiten, die een onderzoek instellen naar de dood van Kapitein Karp, heb ben verklaard, dat geen bewijzen zijn gevonden, dat de Amerikaanse attaché vermoord is. Ook de Oos tenrijkse politie zou geen sporen van een gevecht in Karps coupé hebben gevonden. Karps l\jk werd Donderdag ern stig verminkt in "n spoorwegtun- ne! in Oostenrijk gevonden. Hij was ean. goed$ vriend van de Amerikaanse zakenman Vogeler, die te Boedapest wegens „spion- nage" veroordeeld is. Een Britse diplomaat heeft te Parijs aan de Amerikaanse auto riteiten verklaard, dat Karp kort voor hij in Oostenrijk uit de trein viel, geklaagd had over duizelig heid. Volgens het radionet van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa had' mevr. Vogeler een ge heimzinnige telefonische medede ling gekregen van een vrouw, die haar waarschuwde „Karps lot voor ogen te houden". Mevr. Vogeler geloofde, dat Karp vermoord was. aiat'- Het West-Berlijnse dagblad „So- ziai Demokrat" berichtte Zondag dat de autoriteiten van de So ;ei- Russische zone van Duitsland zijn begonnen met het doen aanmaken van valse West-Duitse bankbiljet ten. Volgens dit blad zijn in de afge lopen weken West-Duitse bankbil jetten ter waarde van 100 en van 5 mark nagemaakt in de geheime afdeling van de Leipzigse firma Van Giesecke en Devrient, die he iast is met het drukken van de Oost-Duitse muntbiljetten. De „Sozial Demokrat" schrijft dat de enché':» voor de vei valste West Duitse bankbiljetten in de Sowjet- Unie werden vervaardigd. De na gemaakte bankbiljetten zouden nauwelijks van de echte te onaer scheiden zijn. Slechts het papier van de vervalsing zou van slech ter kwaliteit zijn, dan dat van de echte West-Duitse muntbiljetten. Tenslotte meldt de „Sozial Da- mok rat" nog dat grote hoeveelhe den van de vervalste West-Duitse bankbiljetten die in West- Berlijn en in Noord-Rijnland- Westfalen in omloop zouden wor den gebracht onder bewaking door Sdvjet- (Russische militai ren naar Maagdenburg zouden zijn overgebracht. Het was niet mogelijk uit an dere bron een bevestiging van dit bericht van „Sozial Demokrat te verkrijgen. Volgens het Zwitserse week. blad „Die Weltwoche" stamt het eerste bericht over de atoomex plosie in de Sowjet-Unie, waar over president Truman op 23 Sep. tember 1949 voor 't eerst sprak, niet van Amerikaanse, Britse of Franse geheime dienst aan de Ka.ukasisclie grens van de Sow jet-Unie, doch van de „vrije Tsje- cho.Slowaakse inlichtingendienst" (F.C.I.) waarvan Josef Josten de leiding heeft. Een als houthakker verklede Tsjecho-Slowaakse radiotelegra fist, een anti-communistiche ver. zetsman, zou het eerste bericht hierover aan de F.C.I. geseind hebben. Josef Josten, die in 1939 naar Engeland vluchtte, organiseerde in de tweede wereldoorlog Tsje cho-Slowaakse uitzendingen van Radio Luxemburg. Na de oorlog werkte hij een jaar lang met Jan Masaryk, de toenmalige minister van buitenlandse zaken, te Praag GAAT DE M'ARESTS,OPLEI DING N|AAR VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen delen in een voor stel aan de Raad mede, dat deze gemeente indien niet alle te kenen lbedriegen| thans zeker heid kan verkrijgen over de te. rugkeer van de opleiding der Ko ninklijke marine naar Vlissingen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de omvang dier opleiding die van vóór de oorlog overtreffen. In verband daarmede stellen zij voor, ten behoeve van dit doel een terrein benoorden de Prins Hendrikweg, ten oosten van het kanaal door Walcheren en in de onmiddellijke nabijheid der bin nenhavens, te reserveren. Bij informatie op het ministerie van marine kon men ons over deze aangelegenheid geen nadere inlichtingen verstrekken. De Chr. Jonge Boeren en Tuindersorganisatie en de Chr. Boerinnen- en Platte landsmeisjes Bond verga deren. ■Onder presidium van de heer A. de Feijter Jzn, hielden heide bovengenoemde verenigingen weer een van hun gecombineerde ver gaderingen, ditmaal in café „La Belle Vue". Vooraf had de C-J. B.T.O. eerst nog haar jaarverga dering gehad, waarbij de jaarver slagen werden uitgebracht, die beide wezen op een gezond en vruchtbaar verenigingsleven en waarbij o a. ook gewezen werd op het fe't," dlat 2 der leden dezer afdeling dit voorjaar in het kader der ontwikkelingsreizen van de Marshall-hulp naar Amerika zul len vertrekken. Slechts één an dere Zeeuw is eveneens hiervoor uitgekozen. Nadat de voorzitter de gecom bineerde vergadering had geopend met gezang en gebed, 'las hij ver volgens een hoofdstuk uit Gods Woord en sprak naar aanleiding hiervan een kort woord, waarin hij wees op bnzd grote en heilige roeping, in deze wereld, ml. om fakkeldragers te zijn in Gods Koninkrijk. Hiertoe wekte hij allen op. De notulen werden daarop voor gelezen door Mien Dees en de in gekomen stukken afgewerkt. Hierna hield de heer R. Bos de landelijke secretaris dier C.J-B. T.O., een rede over het onder werp: „De zin van ons leven in een onzinnige wereld". In een uitermate boeiende rede, wist deze gevierde spreker zijn aandachtig gehoor te vangen in de klem van zijn bétoog. Hij bèjgon met de vraag te stellen: Heeft ons leven nog doel, gez'en de machten, die zich opmaken om dit te vernieti gen en 'te belagen? Het ideaal van iedereen is toch immers te bezit ten een eigen tehuis, eigen werk, een eigen taak, waarbij voor de Christen nog komt de vrijheid van geloof in zijn God. En de wereldontwikkeling lijkt het bT op aan te leggen, dit alles weg te vagen. Diit zijn zowel voor de boe- renjeuigd als voor de stadsjeuga prpblemen. Niet alleen moeten we ons echter afvragen, of we een goed bestaan zullen hebben, als Christenen, vooral moeten we roepingsgevöel bezitten. Niet alleen altijd: Wat wordt ik er beter van, maar vooral: Wat wil God, dat ik doen zal voor Zijn eer in deze wereld? Hoe kunnen wij Gods mede-arbeiders zijn? D eon verse hillgjieid van velen is in weizen reeds commu nisme. Sprekend» over de te grote be volkingsdichtheid van Nederland, waardoor er te weinig kansen zijn voor de boerenjeugd, wekte hij de mogelijke aanstaande emigranten op, om niet versaagd te zijn, als men 'gaat vertrekken. In het ge loof kunnen we grote daden doen; z'e op de grote Nederlandse ko lonie van gelovigen in Amerika, I indertijd 'gesticht door Ds- Van Raai te en de zijnen. Zó kan het nog. Ook onze meisjes en onze ouders mogen niet achterblijven am deze zaak t» steunen. Arbeidsvreugde moeten we be zitten, zo riep de spreker uit. Vreugde om het weak, dat we iedere dag van God ontvangen. We moeten een werkelijke levens, vulling hebben, na inspanning ook de noodzakelijke ontspanning. Hierbij komt ook ter sprake de verhouding: jongens-meisjes. Dit ia een belangrijk ding in het jonge ileven. Uitvoerig besprak de heer Bos dit moeilijke) ondejrwerp. Tegen de algemene verwording stelde hij zijn 3 punten: oprecht, eerlijk, rein. En zo heeft ons leven dan tooh nog zin, n.I. in zinvolle ar beid, door een zinvol leven, in een blij jeugdenthousiasme, Hem toe bereid. Na deze, in grote stilte aange hoorde, toespraak, kwam de pau ze, met een aangename verver sing. Het Bondslied weerklonk en daarna ving de bespreking aan op dte gehouden toespraak, waapvan een ruim gebruik gemaakt werd. De bekwame en jonge leider van het jeugdcentrum „Birkho- vèm", bleek wel de juiste snaar te hebben getroffen. Uitvoerig be sprak hij alle vragen waarvoor de voorzitter hem daarna dank bracht Eén der vele bezoeksters van „Birkhoven", n.L mej. Adrie Brandes, bracht daarna in een origineel en puntig relaas naar voren wat zij daar allemaal be leefd had. pit bleek die moeite waard geweest te zijn. De Nationale Bondsdag die dit voorjaar in Zeeland, in Middel burg zal worden gehouden kwam in de omvraag nog) even aan de ordie, maar daarna moest de ver gadering dan ook beëindigd wor den daar het inmiddels al zeer laat was. Na slotzang en dank gebed keenden allen zeer voldaan huiswaarts. NIEUW VLIET. Concert „Nut en Genoegen". Zaterdlagavoüd concerteerde de plaatselijke fanfare in de zaal hij P. Cornells. De belangstelling der contribuerende leden was deze keer wel iets beter dan bij de vorige uitvoering; niettemin was de zaal slechts mafiig bezet. De voorzitter, de heer A. de HulluLeenhouts, opende met het gebruikelijke welkomstwoord, waarna hij, mededeling deed van het zo juist door de algemene vergadering van de Bond vtan Muziekverenigingen in Z.-Vl. ge nomen besluit tot het houden van het bondsconcours op 18 Mei e.k. (Hemelvaartsdag) te Nieuwvlïet. Laatstgenoemde mededeling werd met applaus begroet. Vervolgens kon het muziekprogramma in een vlot tempo afgewerkt worden. Na afloop werd nog gezellig gedanst tot het sluitingsuur. De Sluisse? band verzorgde de diansmuziek. Benoemd In verband met het heengaan van de wind. gemeente-ontvanger alhier, de heer C. VefThaegen, is in diens functie benoemd de heer A. Mattelé te Overslag. Nieuwe plannen voor de Am bacht sschool Aan de ambachtsschool te Oost, burg wordt momenteel slechts on derwijs gegeven in vakken sme- den-bankwerken en timmeren. Dc afdeling schilderen moest enige jaren geleden wegens geringe be, langstelling worden opgeheven. Nu de school in de toekomst over een nieuw gebouw zal kun nen beschikken, zijn er ook plan nen tot uitbreiding van het leer plan, in verband met de toene. mende mechanisatie van de in dustrie en de ontwikkeling van electriciteit en autovervoer. Er wordt over gedacht de vak ken autotechniek, electrotechniek en meubelmaker in te voeren, echter alleen bij voldoende deel name. Het plan is aan de twee. jarige cursus een derde jaar toe te voegen, een zogenaamde top klasse vobr de nieuw in te voeren vakken. Tot genoemde klasse worden dan toegelaten de leerlingen, die eerst een tweejarige cursus aan de dagschool hebben gevolgd in het smeden-lbankwerken, dan wel in het timmeren. Het amtoac'htsschoolonderwijs in West Zeeuws^Vlaanderen zou met deze nieuwe regeling ten zeerste gebaat zijn. Momenteel is de toestand zo, dat men voor autotechniek, elec. trotechniek en meubelmaken aan gewezen is op de ambachtsscho len te Terneuzen en Middelburg. (Advertentie.) Ki. of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. Gerepatrieerd. Onder grote belangstelling werd Zaterdagavond de thuis komst van Zuster B. Haers ge vierd. Zuster Haers heeft zich ruim twee jaar geleden vrijwillig naar Indonesië begeven om daar on ze militairen in de ziekenhuizen te verplegen. Voor deze offervaardigheid werd zij door onze Edelachtb. heer Burgemeester Van Hoek gecomplimenteerd. De heer J. Cornelis sprak na mens het Kath. Thuisfront en de Muziekvereniging, waarna bloemen en geschenken werden aangeboden. Vervolgens boden twee meis jes uit de Weststraat, met een toespraakje, een geschenk aan. De Burgemeester, Kath. Thuis front en allen, die hadden bij gedragen om deze feestelijke ontvangst mogelijk te maken, werden door Zuster Haers op hartelijke wijze dank gebracht. Nadat het Muziekgezelschap uitgenodigd was voor het ge bruiken van een verversing, volgde nog een muzikale rond gang door de gemeente. Het dorp leefde mee. Het gehele dorp leefde mee in de vreugde van drie gezinnen, waarvan de zonen, na 3 jaren tropendienst, met de „Pasteur' repatrieerden, nJ. Guust, Mar cel en Piet, respectievelijk zonen vah de families Sehooff, Van Troost en Lijbaart. Op Zaterdagmiddag jJ. liep oud en jong uit, om met het plaatselijke muziekkorps, waar van de leden hun instrumenten een extara-poetsbeurt hadden gegeven, te verwelkomen. De 3-étappetocht begon bij de familie Sehooff in de Pierssen- polderstraat. Na vrolijke klanken en het' Wilhelmus, sprak de heer Col- sen Guust op een gevoelvolle wijze toe met nu en dan een humoristische inslag. Door de heer Dourleijn wer den namens de N.I.W.I.N. bloe men aangeboden. Van de buurt bewoners ontving Guust een rijwiel en een sigarettenkoker als welkomst-geschenk. Van de familie Sehooff ging het naar het Kanaal, naar de wo ning, waar M. van Troost, na drie jaren afwezigheid, was te ruggekeerd. Na het spelen van het Wilhel mus werd het éérst het woord gevoerd door de Edelachtb. heer G. van Waes, Burgemeester van Westdorpe, waarna de heer Col- sen Marcel, en in 't bijzonder z'n bedlegerige moeder, met deze terugkeer gelukwenste. Bloemen van de N.I.W.I.N., een rijwiel en een taart der buurt- woners, nog een vrolijke mars door het muziekcorps en de nog aangegroeide menigte ging in optocht naar het „Molengat, waar Piet Lijbaart in de huise lijke kring was weergekeerd. Het „muziek" stelde zich op en wederom klonk het Wilhelmus, waarna de heer Colsen voor de derde maal een stoel beklom en onvermoeid sprak hij op de be kende joviale wijze het welkom toe, ditmaal aan onze dorpsge noot Piet. Voor de derde maal klonk een hartelijk applaus van de omrin gende menigte en ook hier had den de buurtbewoners voor een verrassing gezorgd, n.I. het aan bieden van een horloge, een vul pen en een sigarettenkoker. De derde bloemenhulde van de N.I.W.I.N. en na het voor de derde maal klinkend driewerf hoera!, gingen allen weer huis toe om reeds te denken aan hen, die nog komen zullen. Sluiskil heeft alle terugkeren- den een ongekend en hartelijk welkom btreid.. Dit was een feest, dat door Guust, Marcel en Piet niet licht vergeten zal wor den, maar evenmin door allen, die het meemaakten. Volgens de woorden van de heer Colsen zal er, wanneer al le dorpsgenoten uit Indonesië zullen zijn teruggekeerd, een groot dorpsfeest gehouden wor den, dat, daarvoor staat Sluis kil borg, zal klinken als een klok. Nieuwe electriciteitscentrale to Vlissingen. De N.V. Provinciale Zeeuwse el ec tri c i t e itsmaa tschappij is voor nemens, op zeer korte termijn te beginnen met de uitvoering dei plannen tot de bouw van een nieu we elec tri sche centrale, waar voor Provinciale Staten het vorige jaar een bedrag van 25 miUioe gulden beschikbaar hebben ge steld. B. en W. van. Vlissingen stellen de raad voor in verband daarmede een terrein groot 7 ha gelegen toeoosten het kanaal door Walcheren en enkele honderden m benoorden de Keersluis, aan de N.V. P.Z.E.M. te verkopen. Hier is een goede gelegenheid tot het ossen dei' benodigde kolen en voor de koelwatervoorzienihg. Buitengewoon lager onder wijs in Zeeland. Op init'atief van het Katholieke Zeeuwse centrum is een commissie benoemd, die de stichting van een R. K. school voor buitenge woon lager onderwijs voor Zuid- Beveland en Walcherefn zal voor bereiden. Ook het Westelijk deel van Zeeuws-Vlaandeem zal in de plannen worden betrokken. De plaats van vestiging zal waar schijnlijk Goes zijn; ofschoon het niet hij voorbaat is uitgeslotan, dat de schoot in Middelburg zal worden gevestigd. 2ö) (Nadruk verboden.) Ik kan me niet verontschuldi gen, Von Richthofen! Je hebt £e, lijk." „Natuurlijk dacht je geen mo ment aan terugkomen. Er was i, eer een ander in het spel. Von Dernberg antwoordde niet, maar uit zijn diepe blos leidde Von Richthofen af, dat hij de spijker op de kop had geslagen. Wie is de zoveelste favorite vroeg hij smalend. „Neem me niet kwalijk, maar zover ik weet sta 'k niet onder je curatele'', antwoordde de ander geprikkeld, ,,'k Ontzeg je 't recht die toon aan te slaan." „O ja? 'k Zal de toon kiezen, die mij bevalt. Er zijn me verha len ter orè gekomen over een knusse vrijage in Bruckwasser tussen baron Von Dernberg en de pleegdochter van Philip Wagner. Als het een ander betrof, had ik de schouders opgehaald, maar op 't punt van vrijages is jou niets te dol! Zijn die verhalen wóar?" ,,Er is geen reden om het te verzwijgen, 'k Ben verloofd met het nichtje van Philip Wagner. Begin volgend jaar trouwen we." „Je hebt het haar wijsgemaakt, bedoel je!" schamperde Von Richthofen. „Jammer dat ze je vanmiddag niet in de Friedrich, strasse met die soubrette kon zien! Hoe je als een verliefde jon geling haar handen vasthield en haar even later een arm gaf! In ieder geval weet ik genoeg. Je beloog en bedroog mijn dochter voor zo'n meid uit Bruckwasser!" Von Dernberg werd doodsbleek. Hij hief een hand op, alsof hij de ander wilde slaan. „Trek dat woord in! 'k Zou kunnen vergeten waar we zijn! Oók hoeveel ouder je bent!" „Volkomen in de stijl van het milieu, waarin mijnheer zich thuis is gaan gevoelen!" hoonde Von Richthofen. „Sla toe! Je hebt die plctoejersmanieren gauw aange leerd!" Von Dernberg liet de hand zak ken; met een klap kwam zij op tafel terecht. „Neen, ik zal je niet aanraken", zei hij koel, zich beheersend. „Het zou te veel eer zijn. Je noemde mij een vent van niks. Goed, Von Richthofen! Maar stel je niet aan als een ver bolgen vader, die opkomt voor een vermeend onrecht, zijn dochter aangedaan. Jouw belangen ston den op de voorgrond toen je me uitnodigde, naar SteinbaQh te komen; die van Irene waren er ondergeschikt aan. Het is je om een rijke schoonzoon te doen; ieder weet het. Ziezo, we zijn quitte. Doe me een genoegen en verdwijn!" Von Richthofen kwam overeind. „Je bent nog niet van me af? Ik heb een verrassing voor je in pet to waarvan je zult opfrissen! Die laatste woorden peper Ik je in, Von Dernberg! Laat het je ge zegd zijn!" VI. Von Richthofen liet er geen gras over groeien. Nog dezelfde avond telegrafeerde hij Philip Wagner, dat hij hem zo spoedig mogelijk in een belangrijke per soonlijke aangelegenheid wenste te spreken. De volgende morgen verscheen Wagner reeds; hij had er zijn vertrek naar Berlijn voor uitgesteld. De mededeling, dat het een persoonlijke kwestie be, trof, had hem doen besluiten, zon der verwijl aan de uitnodiging ge volg te geven. Zij kon Von Richt, hof en zelf gelden, overlegde Wag ner- het zou zo gek niet zijn als deze een lening wilde sluiten, want de financiële moeilijkheden van die Freiherr waren hem niet onbekend. Aan de andere kant: Wagner wist heel goed hoeveel er in zijn leven was, dat 't daglicht niet verdroeg, 't persoonlijke kon dus wel eens op hem slaan. Hij wilde er haring of kuit van heb- ben. In Von Richthofen's werkka, mer, werd hij ontvangen met de vraag: „Roken?" Wagner schudde 't hoofd. „Voor >t gebruik, dat ik van sigaren maak, zijn de uwe te duur." Hij nam uit een koker een zwarte panatella, beet er vinnig een punt af en stak haar aan. Even rookte hij zwijgend. Onderwijl nam Von Richthofen de bezoeker op. Zijn onuitgesproken oordeel luidde een man met wie 'k niet graag aan de stok zou krijgen. Wag ner's vierkante schouders, zijn korte ineengedrongen gestalte, de grote zwaartoehaarde handen ge, tuigden van geweldige kracht. Maar het waren vooral de ogen, die Von Richthofen afkeer inboe, zemdën, harde blauwe ogen zon der een spoor van barmhartig- held. (Wordt vervolgd). IJzendijke viert feest. Zaterdlagmorgen zag men in alle vroegte in verschillende stra ten een grote bedrijvigheid. De buurtbewoners waren hun wijken aan het versieren, want IJzen dijke wachtte die dag de thuis komst van vijf jongens die met de „Pasteur" uit Indonesië naar hun haardsteden weerkeerden. Om 2 uur hadden zich reeds velen bij de woningen opgesteld, maar hun geduld werd tot half vier op de proef gesteld. De jongens weirdie n met een uitbundige, vreugde verwelkomd Maar het was nog maar een be gin. Toen dies avonds ït muziek gezelschap uitrukte, om bij de jongens een serenade te brengen wias de gehele IJzendijkfte bevol king op de been. Eerst trpk het muziek met een auto naar de hof stede van de heer Bakker. Ook daar was een mooie versiering aangebracht en heerste er een •grote vreugde eau de thuiskomst van hun zoon. Hierna trok men naar de woning van Marcel Claeijk. Ook daar een grote be langstelling. Zo trok het muziek verder naar de boulevard om Wim Versprille te gaan begroeten. De stoet groeide steeds aan en toen men in de Lakenstraat aankwam had het muziekcorps,de grootste moeite om zich een weg te banen naar de woning van Em. Wille. Hier was n.1. zijn schoonzoon Ber nard Oorijn thuisgekomen. Door de buurtbewoneins werden dpe jon gens mooie geschenken aangebo den- Er heerste em uitbundige feeststemming en 'He gehe»e be volking dleeldte in de vreugde der families m»e. Er werd gezongen, gedanst .gesproken en gedronken Het zal de jongens zeker goed hebben gedaan, toen zij zagen hoe verheugd de bevolking was over hun behouden terugkeer. Ook was nog thuisgekomen Dirk Scheele, doch de familie had er de voorkeur aan gegeven, om de terugkeer van hun zoon in intie me kring te vieren. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, g uur: Bioscoopvoorstelling „Jane Eyre". ZAAMSLAG: „Hotel „De Ap pel", 7 uur: De Zeeschoppers. Bespreking K. I. MORGEN AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Een roe keloos avontuur". TERNEUZEN: Luxor Theater. 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Jane Eyre". BOEKHANDEL UTTOOIJ Terneuzen - Axel

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2