Uit de Provincie Oorlog in Sankt Anton SI Het muziekleven in Zeeuws-Vlaanderen EERSTE We We O Zu Nc Zui Derde 1 Vierde ONDERAFD Eerste Damn Het VI De stakingen in en om Parijs Werkzaamheden der Tweede Kamer Vroege Weerberichten op Zondag AFDELING ZEELAND „Het Nederl. Trekpaard." BIERVLIET Derbeschu!d!gsngepi van ggSenator Mc Ca?thy RODE ROZEN De grpotste en de bestel MIDDELBURG Wapens In Frankrijk ADOHaarlem. ROHEDO; Nc wijckersXerxes Go AheadQui schede; Wagenin P.SVVWNl Sittardse Boys— Brabantia. FrislaFriesl; 1-Ieerenveen; HSCLeeuward Quick. BleijerheideIWi EmmaMauri ts EindhovenLon Tweede HeroAlliance Wit; GoesIn1 Zeeuwen. Corn BoysSlui denburg; Hoofi HontenisseClir Breskens; Axel- YersekeRobur Hulst; De Patrij Vogelwaarde— Zuidzande; Ko GroedeRapenb Reserve Eer Ierseke 2Ro 2Hulst 2; Pati Reserve Eer Corn Boys 2— 2Aardenburg- l Oostburg 2; Hor M. Bo Kampioen va De laatste nog Franse damme maakte van „l tiers," Weiss, M nard met Frabri heeft weer eens huidige jonge g Franse damme het peil staat va se grootmeester gen het kam] Lyon te verovei ook met slechts sprong op A. met 5 punten vr 3, R. Fankhaust Hieronder de ii tij, die de besli. Wit: M. Boniu Zwart: R. Fan 1. 32—28, 19- variant)2. 28 3328 (als reg gespeeld), 23X3! 22 (reeds direct om het centrui eet); 5. 28X17, 1 Hiert Grati D« E «n ia Bnkele kilometers voor Sankt Anton begon het al. We kwamen met de auto uit de richting van de Oostenrijks-Zwitserse grens en zetten koers naar het vacantie- oord van de Koningin. In Zwit serland, waar wè vandaan kwa men, had het geregend, maar nu wij via de beruchte haarspeldwe gen enkele bergen hadden geno men, was de regen geleidelijk overgegaan in een fijne sneeuw, die gestadig neerdaalde op het vredige Oostenrijkse landschap. Als je zo uren lang rijdt door het berglandschap met als enige afleiding het nu en dan wegslip pen van de banden, voel je je ver van het gewoel van deze wereld verwijderd, ver van het onrustig, monotoon gedraai der persen wj-er drukinkt de ellende van onze globe uitademt- Je vergeet dan wel eents, dat je nog altijd in ons oude werelddeel rondtoert, of zo als iemand het eens uitdrukte: je bevindt je in de kooi van de leeuw en toch schrik je altijd weer, wanneer het dier gromt. Dat deden wij dan ook prompt, toen plotseling voor en achter ons machinegeweren ratelden en we het geluid van ketsende kogels pal nabij onze achterbanden hoor den. Intuïtief doken we weg, zo- ais we dat vijf jaar geleden deden en we voelden datzelfde benau wende lege gevoel in onze maag, dat tot in je keel schijnt door te gaan, als destijds. Je weet uit eindelijk nooit waaraan je toe bent in ons mooie Europa. Toen wij uit Zurich weggingen was er, volgens de telex, nog geen vuiltje aan de lucht geweest, maar de geschiedenis kent meer voorbeel den van een „blitzkrieg" Wij wisten werkelijk niet, wat wij er van denken1 moesten. 'Het schieten was weer opgehouden, maar kilometers lang reden we nu door een haag van goed tegen de sneeuw gecamoufleerde Franse bergtroepen, die als marsrichting Sankt Anton schenen te kiezen. Wij slaakten een zucht van ver lichting toen wij eindelijk de laat ste Franse baret in ons spiegeltje zagen, hoewel wij uit de vreed zame houding van de Fransen al wel begrepen hadden, dat er grote manoeuvres aan de gang waren en de kogels, die langs ons vlogen slechts „losse flodders" waren ge weest. Wij gingen door de Arl beagtunnel en een kwartier later stapten we weer het immer vreed zame Sankt Anton binnen, waar we met uitzondering van één ver tegenwoordiger van de Franse bezettingsmacht, in civiel gekleed, eeen enkele wapendrager hadden kunnen ontdekken. En zo stap je dus met nieuw vertrouwen in onze wereld de grote deur van hotel Poet binnen. .,Toch geen manoeuvresfit ste het door ons hoofd, toen wij twee stappen in het hotel hadden gezet en op een haar na tegen de .grond waren gelopen door Prin ses Beatrix, die met een rood hoofd de deur uitrende. Wij. deden behoedzaam een stap verder. Wij keken om de hoek in de eetzaal -an het hotel. Het was of er een slag was geleverd. Links en i echts lagen er stoelen op de grond, holden grote mensen en kinderen in volle pret in het rond en temidden van de luide vreugde -juze Koningin, niet zoals we Haar kennen, met rustige tred, maar zich, hardlopend, een weg banend door de omgevallen stoelen vluch. tend voor Prinses Irene. Mevrouw Pennink, de verzorg ster van dé Prinsesjes, was de »erste, die wij konden vragen wat dit allemaal betekende. Hijgend zei ze- „Er is een van de kmde- x-en van de hotelgasten jarig. Wij hebben een kinderpartijtje geor ganiseerd". En weg was ze weer met achter haar aanjagend kleine Margriet in haar Bordeaux rood mrkje: „Niet ophouden, Rita Prinses Beatrix is inmiddels te- ruggekomen met „ammunitie", armen vol serpentines, waarmede ze mevrouw Pennink en de Konin gin belaagt, tot alles omstrengeld n geworden tot één onuitwar- baar kluwen, waarin hoofden noch armen te onderscheiden zijn. Prinses Irene staat nu midden in de zaal en blaast „verzamelen" op haar padvindstersfluit, waarop e en aanval van nog groter om vang begint. Iedereen is volkomen in het spel. Er zijn geen conven ties meer, die het dagelijks leven, vooral van een Koningin, vaak niet makkelijk maken. Er zijn geen Prinsesjes meer en andere kinderen, het zijn gewone kinde- ren, allemaal. Zij rennen, roepen, en trekken elkaar aan de benen, ze blazen op fluitjes en gooien elkaar ser- •pentines naar het hoofd. Prinses Beatrix blijkt een onuit blusbaar uithoudingsvermogen te bezitten en is de laatste, die naast haar kameraadje op een stoel neervalt om uit te blazen van het gevecht. Maar Margriet blijft tot het spel bereid, mevrouw Pennink kan haar nauwelijks overtuigen i-an het feit, dat de slag voorbij is van het nieuws van 19.00 uur, zullen met ingang van 1 Maart op speciaal verzoek van land -en tuinbouw, enkele belangrijke be richten, welke meestal om 12.30 werden omgeroepen, worden toe gevoegd". o v en de tijd daar voor verkleden en avondeten. Dan gaan ze stuk voor stuk naar hun kamer, het slagveld, dat overdekt is met een centimeters dikke laag serpenti- nes, verlatend. Meer dan 120.000 man tech nisch personeel en metaalarbei ders van 182 industriële onder nemingen in en om Parijs zijn thans in staking. Geen tekenen wijzen op een spoedige terug keer naar het werk. De arbeidsonrust heeft zich ook naar andere delen van Frankrijk verspreid. Gedeelte lijke en symbolische stakingen worden gehouden onder meer te Bordeaux, Rijssel, Chatellerault, Le Mans, Sochaux en Lyon. Ongeveer 10.000 van de naar schattinng 100.000 bouwvakar beiders in het gebied van Parijs hebben het werk neergelegd. Het personeel van bus- en me- trodienst zal hedenavond be sluiten of men al dan niet in staking zal gaan. De door com munisten geleide C.G.T. heeft verklaard, dat 70 procent van het personeel voor een staking is. De Tweede Kamer zal Dinsdag a.s., des namiddags te half vier in openbare vergadering bijeen komen. De agenda vermeldt o.a. de verdere behandeling van 't wets ontwerp inzake tijdelijke verho ging van uitkeringen, renten, toeslagen en kinderbijslagen inge volge sociale wetten; de goed keuring van het verdrag tot we derzijdse hulpverlening inzake verdediging tussen Nederland en de Verenigde Staten van Amerika en het wetsontwerp tot verhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine en wijziging van de mo torrijtuigenbelasting-wet. Het K.N.M.I. deelt mede: „Met ingang van 1 Maart zal de vroege uitzending van weer berichten, (op werkdagen om 5.15) die gedurende de maanden November t/m Februari werd ge_ staakt, weer worden hervat. Deze uitzending, die evenals die van 6.45, rechtstreeks van het K.N.M.I. wordit verzorgd, is des tijds ingesteld in hoofdzaak in het belang van land- en tuinbouw. Het is echter gebleken dat er ook in andere kringen grote be langstelling bestaat voor dit uit- gebreide weerbericht. Op veler verzoek zullen de vroege uitzen dingen nu ook op Zon- en feest dagen worden gehouden. De uitzending van 6.45 zal, te beginnen met Zondag 5 Maart, in het vervolg ook op Zon. en feest dagen plaatsvinden. In het tijd vak van 1 Mei tot 1 September, waarin velen er des Zondags al vroeg op uit trekken, zal ook om 5.45 het volledige, uitgebreide weerbericht op Zon- en feestda. gen worden uitgesproken. De uit zendingen van 5.45 geschieden al. leen over de zender Hilversum I .(301 m), de uitzendingen van 6.45 óver ibeide zenders. Voor zover het technisch moge lijk is zullen ook de radiocentrales bij deze uitzendingen worden in geschakeld. Aan de uitzending van het dagelijkse weerpraatje, dat gegeven wordt aan het einde In het „Schuttershof" te Goes heeft de Afdeling Zeeland van de Kon. Vereniging „Het Nederland se Trekpaard", gisteren haar al gemene vergadering gehouden. Voorzitter A. F. J. Aernoudts u;t Sluis noemde in zijn medede lingen het afgelopen jaar voor de paardenfokkerij en -houderij een jaar van depressie. Thans is er echter enige opleving te bespeu ren, de export naar Duitsland loopt vrij goed en de prijzen begin nen te stijgen. Uit het verslag van de secreta rispenningmeester, de heer A. Cappon, bleek, dat het ledental achteruit is gelopen, eind 1948 be droeg dit 2535 en eind 1949 2473. De gezondheid van de paarden- stapel was goed. Het vraagstuk van de onvruchtbaarheid zal door do adviseur, Dr. G. Wagenaar, di recteur van de gezondheidsdienst voor dieTen, bestudeerd worden. De exploitatierekening over '49 vertoont een nadelig saldo van 9846,35. Als bestuurslid werden herkozen de heren C. van Hoeve, A. Hoote- gem, Iz. van Maldegem, P. A. Stallaert en gekozen de heer A. N. Steendijk. Tot commissaris in het hoofd bestuur werd herbenoemd de heer A. F. J. Aernoudts. Als jurylid voor de stamboekmerriekeuringen werd benoemd de heer R. J. Scheele te Wissenkerke. Jhr. Van Vredenburch deed nog enkele mededelingen over het ont werp nieuwe paardewet. Zowel de afdeling Zeeland als de Kon. Vereniging hebben zich sterk te gen de wijzigingen gekant, het geen ook Zaterdagmiddag naar voren kwam. Tenslotte werd accoord gegaan met een voorstel om de afdracht van het dekgeld aan het stamboek van 1 tot ƒ2,50 te verhogen. bundig applaus. Een geanimeerd bal, verzorgd door P. Meeuwsen, besloot deze feestavond. AXEL. Feeststemming. Niet minder dan 13 uit Indië repatriërende dienstplichtigen arriveerden Zaterdag j.l. in kom en buitenwijken, hetgeen bleek uit allerwege uitgestoken vlag gen. Bijzonder veel werk had men in de Noordelijke buitenwijken van deze „blijde incomste" van onze jongens gemaakt. Deze buurtschappen hadden een respectabele som bijeengebracht om hen op zeer passende wijze te huldigen. Ook in de kom zei men het allerwege met bloemen, maar ook cadeaux ontbraken niet, zodat 25 Februari 1950 voor alle 13 een onvergetelijke dag zal blijven. De kieslijst. Voor de verkiezingen der Prov. Staten zullen 1247 kiezers hun ctem uit moeten brengen. TERNEUZEN. Feestavond P.T.T. Velen van het P.T.T. perso neel te Terneuzen waren Vrijdag bijeen op de bovenzaal van „La Belle Vue" om de feestavond bij te wonen van de P.T.T. club „Bundeltouw". Aardige sketches, waarbi, hartelijk werd gelachen werden opgevoerd. Mevr. de Vries jodel de en ontving hiervoor een uit- De Jonge Kerk- De Jong Hervormden vergader, den in de pastorie aan de Markt. Ds. Wiebosch opende de vergade ring met gebed. In zijn welkomst woord ri'chtte hij zich speciaal tot Ds. Schrale, die zo vriendelijk was uit Sluis naar Biervliet te komen. Deze behandelde een heel nieuw onderwerp, n.l. „het lezen in de bijbel." Een Ps. van David, Ps. 24 vers 1'10, werd woord voor woord en zin voor zin verduide lijlkit en wel op boeiende prettige wijze. Gerrie bracht de thee rond, waarna het onderwerp besproken werd, de discussie kwam maar moeilijk op gang, iets waar men in vele dorpen op vergaderingen mee kampt. Toch werden er goed doordachte vragen gesteld. C. de Regt werd afgevaardigde naar de vergadering der Herv. Jeugdraad. 23 Maart zal te Biervliet een film vertoond worden over de Jonge Kerkkampen. Deze films zullen ook te Bres kens en Aardenburg vertoond wor den. De ex,pennii:gmeesteresse C. v. d- Hooft droeg ruim ƒ64, busgeld over aan de nieuwgeko- zen penningmeester C. de Regt. Zaterdagnamiddag had in het hotel „De Zwaan" te Philippine de jaarvergadering plaats van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuws Vlaanderen, die on der leiding stond van de heer P. A. Ocke uit Hoek. Als naar gewoonte' gaven verreweg de meeste aangesloten verenigin gen van hun belangstelling voor de overigens grotendeels for mele agenda blijk. Na 't gebruikelijke openings woord van de voorzitter, volgden de notulen der vorige vergade ring, die behoudens een opmer king werden vastgesteld. De nieuwe secretaris, de heer A. Th. 't Gilde uit Axel. gaf een bloemrijk resumé van het wel en wee van de Bond in 1949 en stond inzonderheid uitvoerig stil bij de beide onder haar auspiciën georganiseerde con coursen. Aan het in het Ledel- Theater te Oostburg gehouden solisten-concours namen niet minder dan 60 solisten deel. Dit concours stond op zeer hoog peil. Als jury fungeerde de be kende toonkunstenaar Gerard H. Boe dijn. Een dissonant vormde het door een gestadige regen gedu rende de ganse dag „in het wa ter gevallen" korpsconcours te Axel, waaraan door niet minder dan 25 verenigingen werd deel- genomen. Op dit concours be- haalde voor de derde maal in successie de Kon. Muziekver. „Harmonie" uit Biervliet de hoogste trofee, ditmaal een prachtige, door H.M. de Konin gin uitgeloofde medaille. Door 17 verenigingen werd een eerste, door 8 werden tweede prijzen behaald. Eén vereniging ver wierf een derde prijs. Met lof aan de zich wegens zijn benoeming tot hoofd der school te Angerlo (G.) metter woon gevestigd hebbende secre taris, de heer Willemsen, werd dit uitvoerige overzicht beslo ten met een peroratie tot het handhaven van de grootst mo- o-eliike eensgezindheid, die in 1949 had geculmineerd in het eezamenliik en ponds-pondsge- wijs delgen van het financieel tekort, ontstaan door het wat de publieke belangstelling be treft mislukte Axelse concours. Met instemming der vergade ring tot wier tolk de voorzitter zich maakte, werd dit stijlvol verslag onder dank vastgesteld Dezelfde functionaris bracht daarop ook het financieel ver slag uit over het jaar 1949, dat sloot met een batig saldo, dat weinig minder bedroeg dan op 31 December 1948, ondanks het financieel mislukte concours te Axel. Bij monde van de heer C. L. de Smidt uit Terneuzen werd onder een administratieve op merking, waarmede de nieuwe penningmeester, de heer Cl. B Jansen uit Biervliet, zijn voor deel kan doen. ook dit verslag door de vergadering eenparig goedgekeurd en is de heer 't Gil de hiermede van deze taak ont heven. De voorzitter dankte hem voor het, ook in deze func tie, verrichte werk in het belang van de Bond. Met bijna algemene stemmen werden daarop de drie aftre dende bestuursleden herkozen. Dit waren de heren P. A. Ocké en A. W. Gossije uit Oostburg en F. H. A. G. Ivens uit Hulst. Het kardinale punt der agen da was de bepaling van de da tum en de plaats van het eerst volgende korpsconcours. Op voorstel van de Koninklij ke Muziekver. „Eendracht maakt Macht" uit Watervliet werd besloten ook dit jaar het concours andermaal op Hemel vaartsdag te organiseren. Na een tweetal vrije stemmin gen moest wegens staking van stemmen (bii de herstemming) geloot worden tussen Biervliet en Nieuwvliet. Het lot besliste ten gunste van „Sinte Pier", dat dus in 1950 de gastvrouwe der Zeeuws-Vlaamse zustervereni gingen zal zijn. Ook Aardenburg graf zich op als gegadigde, doch viel bij herstemming af. De omvraag bracht tenslotte ondergeschikte zaken van huis- houdeliike aard en de voorzitter eindigde met een „tot weer ziens" in Nieuwvliet. (Advertentie.) De Amerikaanse Senaat heeft een resolutie goedgekeurd, waar in wordt voorgesteld een onder zoek in te stellen naar de al dan niet gegrondheid van de door de republikeinse senator McCarthy °-euite beschuldigingen, volgens welke in heht Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken een communistische spionnage bende aan het werk zou zijn. Het on. derzoek zal worden ingesteld door de senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen. Het besluit werd genomen na uren van een verhit debat, waar in die republikeinse senatoren aan drongen op het verlenen van spe ciale volmachten aan de senato ren die het onderzoek zullen in stellen, „opdat men verzekerd kan zijn van een volledige en onbe lemmerde opening van zaken". of LIEFDES OVERWINNING 24) door H. VöLMER. (Nadruk verboden). „Tussen verloven en trouwen ligt dikwijls een lange weg, baron Von Dem'oerg!" Frida Weber had haar eigen gedachten en eigen plannen. Er was nog voldoende tijd om ze uit te werken. Ze had het er op gezet, hem te winnen 7.2 kende Zijn zwakke zijde en nam zich voor, hem daar op 't onver wachtst te treffen. Maar haar ogen verrieden niets van hetgeen zij overlegde toen ze hem met een bekoorlijk glimlachje dankte voor de taxi. die hij had aangeroepen. Von Demberg bracht de middag bij Deibitz door, die hem de par tituur van „Sonja" voorspetlde. Hij sloeg de uitnodiging om te blijven eten af en begaf zich naar 't Kais'erhof. Na afloop van het diner liet hij zich een rustig hoek je wijzen om er een brief aan Eri ca te schrijven, zijn aanwezigheid cj 't landgoed in Thüringen was dringend geboden. Hij had het al zo vaak uitgesteld, dat hij er niet langer aan kon ontkomen. Niet vóór Woensdagavond zou hij dus in Bruckwasser kunnen zijn; dit wilde hij Erica meedelen. Von Dernberg had het zó berekend, dat zijn brief Maandag in de na middag werd besteld-, Philip Wag- jier behoefde niets van zijn cor respondentie met Erica tc bemer ken. Hij was juist begonnen, toen hem een hand op de schouder werd gelegd. Verbaasd en lichte lijk ontstemd over de stoornis, wendde hij 't hoofd en keek in het gelaat van Ernst von Richthof en. Een hete gloed stuwde naar zijn wangen op. Als in een film zag hij de dagen in Steinbach doorge bracht, aan zich voorbijtrekken. Verward stak hij Von Richthof en de hand toe, doch deze veinsde haar niet te zien. „Je bent aan mijn wensen tege moet gekomen:", zei hij koel. ,,Het was ook mij om een rustig plekje te doen, waar 'k je een ogenblikje kon spreken." „Ga zitten", moedigde Von Dern berg aan. Ook zonder je uitnodiging zou ikhet doen." Von Richthofen's stem trilde van drift. „Je begrijpt zeker wel, dat je mij een verkla ring schuldig bent." „Voor mijn overhaast vertrek uit Steinbach?" De ander knikte. ,,'k Kon er me afmaken met de dooddoener, dat 'k vrij in mijn handelen ben." ,Dat kon je", bevestigde Von Richthofen. „Er zijn evenwel fac toren, welke aan die vrijheid be perkingen opleggen. Beleefdheid is, er één van. Je vertrok hals over kop en seinde uit Berlijn, dat je je terugkeer zou laten weten. Eat nader bericht moeten mijn dochter en Ik nog altijd ontvan- gen." „Schandelijk nalatig van me. Het spijt me oprecht", bekende Von Derniberg. Houd je betuigingen van spijt voor je", beet Von Richthofen hem toe, „en bepaal je tot de zaak'. Je herinnert je 't gesprek on wel, dat we voerden op de avond toen je met mijn dochter naar Amstadt was geweest. Je zult me daar een verklaring voor geven. Ik eis ze." „Het was een vergissing van me." Von Demberg had zich voorgenomen ifalm te blijven. Hoe hij de zaak wendde of keerde -— Von Richthofen stond in zijn recht en hij kon geen steekhou dende verontschuldiging inbren gen. „Een vergissing? Zoals met Adele Haake? Als met zoveel an deren tegen wie je mooie woorden sprak waar je geen syllabe van Gedachtig een wens der verga dering waarin de onbekende psal men en gezangen werden aanbe volen, was de slotzang van Ps. 108 1 en 2. De vergadering werd door Ds. Schrale met dankgebed besloten. KLOOSTERZ ANDE Honderdtwee jarige. Mevrouw de Wed. J. Pauwels- Tieleman te Kloosterzande, de oudste inwoonster van Zeeland, vierde Zaterdag haar 102e ver jaardag. Zij is nog helder van geest, doch moet de laatste ttjd het bed houden. Concours voor solisten,, duo's trio's en kwartetten. De bond van harmonie- en fanfareverenigingen in Zeeland organiseert op 15, en 22 April a.s. te Middelburg een concours voor solisten, duo s, trio s en kwartetten. Verwacht wordt, dat hieraan ongeveer 100 perso nen uit alle delen van de provin cie zullen deelnemen. ZAAMSLAG. Accordeonver Paolo Soprani. Zaterdagavond gaf de Accor deonvereniging „Paolo Soprani onder leiding van de heer E. Eeckhout haar eerste toneel avond in het Verenigingsgebouw alhier voor een zeer goed gevul de zaal. Na het openingswoord door een der leden werd het uit gebreide programma begonnen. AGENDA HEDEN: ZAAMSLAG: Ned. Herv. K*rk, 7 uur: Winterlezing. TERNEUZENLuxor Theater, 8 uurBioscoopvoorstelling „Tarzan in de gouden stad". MORGEN TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Jane Eyre". meende? Je bent een vent van niks!" ..'k Begrijp je verontwaardiging en 'k wil me niet schoon wassen. Maar dit is toch meer een kwes- tie tussen je dochter en mij, vin ie niet? 'k Zal haar bezoeken en alles uitleggen. Honderd tegen één, dat zij er een ruimer kijk op heeft." „Mijn dochter is voor jou met te spreken." Von Dernberg zuchtte. „Ze maakt 't me nodeloos moeilijk. Ik herinner me 't gesprek waar je op doelde heel goed. Het was on. doordacht van me, Irene wilde -■ou er voorlopig buiten laten. Daarom nodigde zij me uit, een maand te blijven en wanneer ik na die tijd er nog precies zo over dacht, zou ik met jou spreken. Had ik maar naar haar geluis- terd!" „Als je neiging voor mijn doch ter zo spoedig was bekoeld, had het op je weg gelegen, het haar en mij ruiterlijk te bekennen. Nu telegrafeerde je, dat je langer in Berlijn werd opgehouden dan je vermoedde en nader zou berichten wanneer je terugkwam. Met an dere woorden: je liet ons in de waan, dat er niets in je gevoe lens was gewijzigd. Dat ls het mlscrabelste van alles!" (Wordt vervolgd). Het zou te veel gevergd zijn alle spelers welke voor het voetlicht traden stuk voor stuk de revue te laten passeren, daar allen zich voor het welslagen van deze avond tot het uiterst hebben ge geven. Vooral de conference was in zeer goede handen, zodat de lachtspieren zo nu en dan da nig in beweging werden ge bracht. Ook alle muzieknum mers werden keurig uitgevoerd. Het nummer „La Mer", waarvan de zang werd verzorgd door Mevr. De Vries viel zeer te loven. De kleine Margo Bliek was weer een daverend succes en 't accordeontrio samengesteld uit Mej. B. Geelhoedt en de Gebrs. Wièles had veel bijval. The Slampampers onder lei ding van de heer J. de Braai viel zeer in de smaak. De beide toneelstukjes „Het huwelijksbu reau" en „Waarheidsbonbons" werden op zeer vlotte wijze ge speeld. Al met al een avond, die zeer goed is geslaaerd, daar hier „voor elck wat wils" voor het voetlicht werd gebracht. Na af loop keerden alle aanwezigen meer dan voldaan huiswaarts. Een groep inspecteurs van de veiligheidsbrigade te Toulouse heeft in een afgezonderde woning ontdekt, 12 kisten met mitrail leurs en handmitrailleurs, gewe ren, revolvers en munitie, wegen de in totaal 5 ton. De bewoners van het huis, twee mannen en twee vrouwen van Spaanse nationaliteit, zijn aange houden. Een vijfde, naar men meent de leider van de groep is er in geslaagd te ontvluchten. De Amerikaanse kapitein luitenant McLaughlin heeft in „True" de theorie gelanceerd, dat de „vliegende schotels" die men boven Nieuw-Mexico zegt te heb- ;ben waargenomen, van een ander e planeet afkomstige luchtschepen geweest zijn, bestuurd door „rede lijke wezens". Bij in April 1949 gedane waarnemingen zou men hebben kunnen vaststellen, dat de vliegende schotels" en door snede van 35 meter hadden en zich voortbewogen met een snel heid van ongeveer acht kilometer per seconde. BOEKHANDEL UTTOOIJ Terneuzen - Axel

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2