GC Voor Verminderde bijdragen Woningwetbouw fjUBILI Verplichte Voorjaarskeuringen BINNENLANDS NIEUWS £««g€&tv WfltMPcl Attractie ZWARE WEI! KINDEI STO KINDEI LEDIKA LEDIKA BEDST Hebt Gij ook al rheumatiek Begroting van Binnenlandse Zaken in de Eerste Kamer Agenda BALA I UI" GROTE SORTERING nui^niMmui\w VLOER BEDEKKING regenk HEI Melkk gEIKEN-GI EI GESCHI BINNEN1 KAP WOL\ De omzetbelasting op Petroleum .aardenburg RODE ROZEN Uit Buchenwald terug Bestuursvergadering C- N. V De Oost-Duitse rechtspraak 183 EN 200 cm OLD-FINISH EIKEN-GEBEITST BLANK EIKEN BANKSTELLEN 4 CLUBS VANAF ZA? rr M MANT MAI uitslu BIG t Dubbe 11 I a) Du REGENJj* Gcgumme Voor Uw 1 REGENJ REGENJ Bij iedere 1 Te koop gevraagt op luchtbar Adres: Hoek C 1 2*86, Terneuzen. TE KOO en Brandb J. G- VET Mauritsfoft I Advertentie Wie de kwellingen van rheumatiek of van rheumatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodragij Uw kwaal bestrijdt met Akkeds Kloosterbalsem, waarvan de genees krachtige bestanddelen diep In de weef sels doordringen, voelt U, hoe een heer lijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige werking dit ideale wrijfmiddel be zit Niet voor niets zegt men: Akker1 s Ktoesterbalsem„Geen goud zo goed". Het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen heeft een brief gericht aan de leden van «ie Tweede Kamer naar aanleiding van het wetsontwerp tot verho ging en technische wijziging van de omzetbelasting. Dit wetsont- werp beoogt o.<m. een aantal di recte venbruiksartikelen aan de lijst van voor omzetbelasting vrij. gestelde goederen toe te voegen. Het verbond betreurt het, dat hierbij niet het artikel petroleum is genoemd. Immers, juist dit ar- ti 'el is bij voorkeur de brandstof vcor verwarming, kookdoeleinden en ook wel voor verlichting, van het minst draagkrachtige deel van de bevolking, aldus het ver_ bond. Hierbij komt, dat door de deva luatie de detailprijs"voor petro leum aanzienlijk hoger is komen te liggen dan de hoogste in het land geldende prijs voor g-as. Deze prijzen verhouden zich thans: 1 liter petroleum 18 cent en 1 m3 gas 13 cent. Een bijkomstig, maar toch ook et onDelangrijk argument is vol gens de bond, dat door plaatsing van het artikel petroleum cp de lijst der voor omzetbelasting vrij- gestelde artikelen tevens bereikt zou worden, dat een groot aantal zeer kleine zelfstandigen, n.l. de petroleum-verkopers, wier gemid deld netto inkomen niet boven de 36,per week uitkomt, onthe ven zou worden van een voor hen wel zeer zware zorg voor het op tijd voldoen van de omzetbelas. ting. Het verbond verzoekt de Kamerleden medewerking te ver lenen om petroleum op de lijst van voor omzetbelasting vrijge stelde artikelen te plaatsen. Oe Eerste Kamer begon Donderdagmorgen van de begroting van Binnenlandse Zaken. met de 'behande- De heer KOLFSCHOTEN (KVP) I representatiekosten vindt spr. verklaart de nieuwe minister met hoog. vertrouwen tegemoet te treden. De afschaffing der ondememings- belasting moet volgens spr. voor de gemeenten gecompenseerd worden. Van 'centralisering en nivellering ten opzichte der open bare nutsbedrijven zijn ernstige bezwaren, voor de gemeentelijke zelfstandigheid te duchten. Het reserve-machtsapparaat der regering besprekend, zegt spr. dat, willen de vrijwilligersinstitu- ten slagen, doel, middel en metho den hélder voor ogen moeten staan. Het schort aan coördinatie aan de top en aan scherp omlijn de instructies aan de basis. Volgens de heer TJALMA (A.R.) hadden veel gemeenten de begroting 1950 niet' sluitend kun nen maken, als de opbrengst der ondememingsbelasting hun daar_ toe niet in staat had gesteld. De compenserende maatregelen dienen zuch te baseren op de werkelijke en niet op de geschatte ontvang sten dezer belasting. Spr. vraagt zich af, of de tijd wel gekomen is voor een verdere inkrimping van het politie-appa- raat. De regering moet oog heb_ ben voor de moeilijkheden van hen, die op grond van de voorge komen bezuiniging op 55-jarige leeftijd gepensionncerd worden. Spr. wenst de Bijzondere Vrij willige Landstorm binnen „Steun Wettig Gezag" gelegenheid te ge ren zich in eigen verband te or ganiseren. De heer DiE DIU3U (Arb.) ver klaart eveneens de minister met \ertrouwen tegemoet te treden. Inzake provinciale en gemeente, lijke autonomie is er geen sprake van principieel verschil van me ning tussen' de minister en de Kamer. Niettemin bestaat Eu vele ge meenten het gevoel, dat er te veel van alt Den Haag wordt bedis seld, Spr. vraagt de minister te trachten zijn opvatting over de eigen verantwoordelijkheid van gemeenten en provincies tot alle ambtenaren van zijn departement te doen doordringen. Hij vraagt de minister in over leg met zijn. ambtgenoot van Fi nanciën maatregelen te nemen om de bestaande vlottende schuld der gemeenten te consolideren en het mogelijk, te maken, dat c kapitaalsuitgaven der gemeenteen tut vaste leningen worden gedekt. Tegen vordering van woon. ruimte zouden z.i. zowel de eige naren als de huurder in verzet moeten kunnen komen. Naar zijn oordeel moet er eindelijk eens een afdoende regeling van het polltie- vraagstuk komen. Hij acht het noodzakelijk, dat er één politie. Korps komt, n.l. gemeentepolitie, met daarnaast de marechaussee als militaire politie. „Steun Wettig Gezag" aanroe rende, verklaart spr. geen zelf standige organisatie te wensen oaast de normale gezagsorganisa- ties. Na de pauze brengt de heer VAN LISSHOUT (KVP) de sala- riëring van het gemeenteperso. neel ter sprake. De salarissen van de gemeentesecretarissen zijn slechts met een matig percentage verhoogd. Wat het georganiseerd overleg betreft, zullen er bezwaren rijzen tegen toelating van het „Ambte- nare ncentrum" De heer WENDELAAR (VVD) verklaart in het optreden van deze minister een versterking van het Kabinet te zien. Het bedrag van ƒ650.000 voor Met klem vraagt hij de minis ter met de inkrimping der gemeen tepolitie niet verder te gaan dan de Burgemeesters toelaatbaar achten. De binnenlandse veiligheids dienst acht spr. noodzakelijk. De meeste leden zullen het daarmee 'eens zijn behalve wellicht de heer Van Santen. Spr. verklaart zich te kunnen verenigen met hetgeen de minis ter over de kwestie van het ge, organiserend overleg heeft gezegd. Waar in de afdelingen gepleit is voor toelating van de E.V.C. tot het Georganiseerd Overleg, vraagt spr. of daaruit moet wor den afgeleid, dat er communisti sche ambtenaren zijn. Zowel op sleutelposities en de tóp als aan de basis zijn deze gevaarlijk. Van 1940 tot 1945 hebben we een dure les geleerd. Het Nederlandse volk heeft er recht op van zijn lands dienaren te verlangen, dat zij niet sympathiseren met overtuigingen, die vijandig staan tegenover de staat. De heer VAN SANTEN (CPN) verklaart: „Wij zijn geen samen zweerders, terroristen en spion nen. Wij hebben geen geheime verbindingen. Onze politiek wordt gevoerd op grond van de over wegingen, welke wij hier laten gelden." Hij vraagt, of élke Nederlander tot een landsbediening benoem - baar is. Z.i. worden communisten van benoemingen uitgesloten. De heer Van Santen ontwikkelt bezwaren tegen de binnenlandse veiligheidsdienst, welke hij een beveiliging van de geldzak en van de internationale sgionnage noemt. Voorts kenschetst hij de dienst als een onderdeel van de oorlogsvoorbereiding. De heer REDERS (C.H.) be, spreekt de kwestie van de verga dering van het Nationaal Jonge ren Verbond in het Kurhaus te Scheveningen. Voor het verbod hadden alleen overwegingen van orde en veiligheid kunnen gelden. Deze sluiten geen vordcringsbe- voegdheid in. Naar zijn oordeel is het vorderingsrecht misbruikt. Spr. bepleit één politiecorps, n.l. gemeentepolitie. De regeling van de politiebevoegdheid behoort tot een oplossing te komen. Tenslotte bepleit spr. de wense. lijldieid van een eigen gemeente lijk belastinggebied. De Minister van Binnenlandse Zaken, de heer TEULINGS, ver klaart, dat het hem een voorrecht is in deze Kamer, waarvan hij zelf lid is geweest, voor de eerste maal zijn begroting te verdedi gen. Hij dankt voor het vertrou, wen, dat1 in hem is uitgesproken. Verscheidene onderwerpen zijn reeds in de parlementaire sfeer aangeland. Heel veel hangt er niet meer commissoriaal; in die sfeer zijn nog de Begrafeniswet, de Classificatie, de Armenwet en hot politievraagstuk. De publicatie van het rapport van de commissie-Langemeyer over dit laatste onderwerp kan binnen enige weken worden tege moet gezien. Het werk ligt in te technische sfeer om tot publica tie te kunnen komen. (De autonomie van gemeenten en provincies zal de Minister zo veel mogelijk bevorderen. De grenzen der competenties van provincie en gemeenten zijn moeilijk te trekken, z.i. moet men dit voor een deel aan de practrjk overlaten. Het bedrijfsleven heeft er be lang bij, dat de ondememingsbe lasting wordt afgeschaft. In dat kader heeft hij zich bereid ver klaard mede te werken aan de af, schaffing dier belastingen. In antwoord op een opmerking van de heer Kolfschoten verklaart de Minister nog, dat de gemeen ten ten aanzien van de conjunc- tuurpolitiek een tank hebben. Dat ze autonome bevoegdheden moe ten hebben; zal de heer Kolfschot ten niet bedoeld hebben. Te half zes breekt de Minister zijn rede af. De (beraadslagingen worden ver daagd tot Dinsdag 28 Februari. De VOORZITTER herinnert er aan, dat hij tegen die dag een verenigde vergadering der beide Kamers heeft bijeengeroepen. Met de voorjaarskeuringen in Oostburg, St. Kruis, Aardenburg, Sluis en Retranchement zijn de voorjaarskeuringen, welke door de Prov. Commissie voor de Be vordering van Rijkswege van de Veefokkerij in Zeeland, in West Zeeuws-Vlaanderen werden geor ganiseerd, afgesloten. Over het algemeen zijn de re sultaten hiervan hoopgevend voor de toekomst. De uitslagen zijn: OOSTBURG stieren, goedge- Aangevoerd 7 keurd 4. De goedgekeurden zijn: Dorus, geb. 16 Mei 1949, eig. C. Dierks te Schoondijke; Willem van Dierkenstein, geb. 21 Mei 1949, eig. Gebr. de Milliano te Waterlandkerkje; Arnold, geb. November 1948, eig. C. Mabesoone te Aardenburg; Leo van 't Paviljoen, geb. 19 Maart 1949, eig. 'H. Modde te Oostburg. SINT KRUIS Goedgekeurd werden: Aangevoerd 1 stier, welke werd goedgekeurd. Jonkheer, geb. 5 Febr. 1949, eig. Klaeys. EEDE Aangevoerd werden 10 stieren, goedgekeurd 7. Herman, oud 2 jaar, eig. R. Wil- lems; Augustinus van Cadzand, geb. 27 Febr. 1948, eig. H P. Willems; Frederik, geb. 30' Mei 1948, eig. B. A. Buijük; David van de Biezenpolder, géb. 6 Maart 1947, eig. M. Rodts; Benno, gob. 24 Febr. 1949, eig. 'C. Sturtewagen; Lukas, geb. 29 Dec:. 1948, eig. C- Coppraes; Walter, géb. 15 Dec. 1948, eig. C. Coppnes. 8 stieren, goedge- Aangevoerd keurd 5. Goedgekeurd werden: Nico, geb. 4 Nov. 1948. Aemoudts te Sluis; Nico, geb. 12 Dec. 1)948, Bi ondeel; Hans, geb. 7 Deo 1948 de Rijcke; Richard v. d. Isabellapolder, geb. 28 April 1949, eig. Aug de Bruijckere; Jumbo, geb. 24 Febr 1949, eig. C. Vercraaije. eig. A. eig. A. eig. J SLUIS 6 stieren. goedge- Zoalbekend is op het Ministerie van Weaeropbou» en Volks huisvesting een groot aantal plannen ingediend, waarvoor in na volging van het z.g plan-Bouma, met een lagere jaarlijkse bijdrage per woning kan worden volstaan. Ten aanzien van deze z.g. goed kope woningbouw, voorzover deze ter hand wordt genomen door woningbouwverenigingen en ge meenten, is in de Staatscourant van 17 Februari 1950 een finan ciële regeling verschenen, waarin de bijdragen zijn vastgelegd. Deze bijdragen zijn gebaseerd op de woningwet en het woningbesïuit, terwijf in het algemeen de voor waarden zullen gelden, welke voor normale woningbouw van kracht zijn. Evenals voor deze laatste het geval is, zuilen de hu ren zich moeten bewegen op een peil van 130 procent der huren welke op 31 December 1949 gel den voor soortgelijke, vóór 27 December 1940 tot stand, gekomen woningen. De exploitatiekosten zullen even eens niet hoger mogen zijn dan het bedrag van deze huurop brengst, vermeerderd met de ge fixeerde bijdrage Deze bijdrage varieert van 80,tot 1390, per jaar per woning afhankelijk van type en grootte der wonin gen. Voor de door, particulieren te bouwen woningen zal op soortge lijke wijze een afzonderlijke rege of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. ling worden getroffen binnen het kader der algemeen, geldende re gelen voor de financiering van particuliere woningbouw. Aangevoerd keurd 3. Goedgekeurd wenden Bontjes Jan, geb. 12 Maart 1949, eig. B. A. van der Slikke; geb. 11 Febr. 1949, eig. J. A. Provoost Grietjes Jan, geb. 17 April 1948, eig. J. A. Provoost. RETRANCHEMENT Aangevoerd werden 5 stieren, goedgekeurd 4. Goedgekeurd werden Frits,, geb. 12 Maart 1949, eig. Wed. Vercau teren; Bertus, geb 31 Maart, eig. Gebr. Basting; Jan, geb. 5 Febr. 1949, eig. J. van Kuik; Sjaak, geb. 4 April 1949, eig. A. de Meij. Mei, op de middag van de 5e Mei een- halve dag extra vrjj-af dient te worden -gegeven. Het O.N.V -bestuur nam *et dankbaarheid kennis van het feit, dat ook de raad van vakcentralen zich tot de regering heeft gewend met een brief betreffende ophef fing van het Zondagsrijverbod voor auto's. De 31-jarige Fransman Camille Baoquet is na een verblijf van vijf jaar in het Oost-Duitse con centratiekamp Buchenwald te Ber lijn aangekomen. Hij, is vrijge laten toen het kamp door de Rus sische autoriteiten werd opgehe ven. Hij was hr 1945, na gedwon gen tewerkstelling in Duitsland, op weg naar huis, tioen hij door de Russen, op beschuldiging van „spionnage"' werd garresteerd Baoquet heeft aan een corres pondent van Reuter meegedeeld, dat tegelijk met hem o.m. twee Nederlanders uit Buchenwald werden vrijgelaten. „Voor onze vrijlating", aldus de Fransman, „werden wij ge mest raeit gist verscheidene dagen lang 250 gram per dag. Op de d&g dat wjj vertrokken, kre gen wij nieuwe kleren en schoenen en een grote hoeveelheid voedsel. In de deze week gehouden maandelijkse bestuursvergadering van 't Christelijk Nationaal Vak verbond werd met algemene stemmen besloten tot toelating als lid van dé christelijke ver enging van leraren (essen) bij het nijverheidsonderwijs. Ten aanzien van de nationale feestdag werd als standpunt van het C.N.V.. vastgesteld, dat op dit punt een zelfde gedragslijn moet gelden voor. de overheads- en par ticuliere bedrijven. Uitgesproken werd, dat het niet gewenst is, de nationale feestdag, te combineren met de viering van de verjaardag van 'H. M. de Koningin, doch deze te handhaven op de 5e Mei. Ook een wisselende dag werd afgewe zen, daar deze de gedenkdag op de duur zou doen verwateren, ter wijl viering op een Zaterdag, zo als van sommige zijde is geopperd, bezwaar heeft met het oog op de Zondagsrust. Daar het in ver band met dé economische toe stand van ons land in het belang van vermeerdering der productie niet mogelijk is, een gehele dag vrij-af te geven, meent het C.N.V. dat, na een herdenking der ge vallenen. op de avond van de 4e De Oost-Duitse minister var. justitie Max Fechner heeft giste ren verklaard dat een bestudering van het werk der Oost-Duitse ge rechtshoven aantoont dat de rechters „steeds meer het opleg gen van strenge straffen voor economische vergrijpen en daden van sabotage als hun voornaam ste taak gaan beschouwen'', hier aan toevoegend: „Do nieuwe democratische wetten worden ge streng, doch rechtvaardig toege past". Minister Fechner besloot met de woorden: ..De democra tische wetten zullen op nog krachtiger wijze worden gehand haafd; hiertoe zal de rechterlijke macht nauw samenwerken met de volkspolitie, de staats-controte- commissie, de uit het volk ge vormde controle-commissies en met het ministerie voor de staats veiligheid". 22) (Nadruk verboden») Deibitz sloeg zich op een dij. „Wat zing je me nü voor?" vroeg hij verwonderd. „Irene von RiChthofen niet? Zeg, mij maak jc niet wijs, dat in een negorij als Steinbach mooie meisjes te kust dl te keur zouden zijn mooie meisjes die aan de smaak van de verwende Heinrich von Dernberg voldoen „Daar heb je gelijk in. Ze woont in Bruckwasser en heet Erica Schiitz- Dit is ze, maar 'k ver zeker je, dat het in de verste verte niet haalt brj 't origineel!" Verrukt overhandigde hij zijn vriend Erica's foto. Deibitz beschouwde ze aandach tig. „Ja, uiterlijk legt Irene het tegen haar af. Innerlijk heeft dit meisje ook bijzondere kwaliteiten Br zit pit in; dat merk je aan de ogen, aan de resolute trek om de mond, de wilskrachtige kin. Om de drommel geen doetje, zj weet wat ze wil en laat, niet met zich sollen". Hij gaf de foto terug. „Dat Irene von Richthofen de uitverkorene niet is, doet na tuurlijk aan de waarde van mijn gelukwens niets af. Intussen een streep door de rekening van de pipa!" „Mijn schuld niet, als Vod Richthofen verkeerd speculeert!" antwoordde Von Dernberg. „Mocht je me voor 't een of ander nodig hebben, Hermann voorlopig ben *k elke Zaterdag en Zondag in Berlijn." „Mooi! Laten we afspreken: morgen over een week bij me. Dan speel 'k je de hele partituur voor". Von Demberg's opgeruimde stemming had een deuk gekregen doordat h(j aan Steinbach was herinnerd. Zes dagen waren ver streken sedert de verzending van 't telegram met de laffe uitvlucht aan Irene von Richthofen en hij had niets van zich doen horen. Toch zou hij het niet zonder na dere verklaring kunnen stellen. Weer moest hij denken aan de rit naar Amstadt en zijn idioot-ver liefde bui; weer verweet hij zich zijn vermaledijde loslippigheid toen hij het te pakken had gekregen. Maar daarmee werd 't gebeurde niet ongedaan gemaakt., Irene be hoorde op de hoogte te worden gebracht. Hij besloot haar te schrijven, als vrouw zou ze hem begrijpen. HEDEN AXSLSE-SASSING 2' uur: Openbare Verkoping van een grote partij spoorbills. ZAAMSLAG: Café R. J. van de Veke, 7.30 uur: Vergadering en filmvoorstelling Sieun Wet tig Gezag. TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Tarzan in de gouden stad™*. MORGEN ZAAMSLAG! Verenigingsge bouw, 8 uur: Muziekavond door „Paolo Soprani" van Terneu zen. TERNEUZEN: Luxoc Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Tarzan in de gouden stad". Concertgebouw 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Tragi sche jacht™. „Pro Rege", 7.30 uur: Openbare vergadering A R.- Riesvereniging. AXEL: Het Centrum, 6.30 eb 9 uur: Bioscoopvoorstelling ,,De geweldenaar". - Belastingambtenaren ver schenen op een dorpsbruiloft in Beieren en namen de huwelijksge schenken in beslag, omdat de bruidegom belastingschuld had. TWEE MEISJES VERDRONKEN In de> nabijheid van Heerenveen zijn W'sensdagmiddag 2 meisjes, dochters van de veenarbeider SL Bloem, verdronken. Een nichtje van deze meisjes, de 12,-jarige Jeltje Piek uit het naburige Nieuwebrug, had met de eveneens 12-jarige Jeltje Bloem per flets een boodschap gedaan in het dorp Luinjeberd. Na hun te rugkomst zouden zij door dé 17- jarige Aaltje Bloem met een boot over dé vaart worden overgehaald. De 3 meisjes gingen met dé beide fietsen in het ranke bootje Door dat onder het varen een der meis jes viel sloeg het bootje om en ge raakten alle drie te water. Jeltje Piek wist de wal te bereiken en 1 waarschuwde haar ouders en bu- I ren, die te hulp snelden, maar we. j- gens de vrij grote afstand kwam deze hulp te laafc zodat de beide zusters Bloem verdronken. DIAMANTEN ECHTPAAR Gisteren vierde het echtpaar Evert Jan Boshuis en Evertje Veldhuizen te Voorthuizen het 60- jarig huwelijksfeest temidden van kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen. De echtgenoot, die op 28 Jan. 1869 en de echtgenote, die op 2 Febr. 1871 geboren wend, maken het bsiden nog goed. Zij hebben 8 kinderen, 16 kleinkinderen en. 12 achterWeinkinderen. Doch weer in Bruckwasser terug, was Irene van Richthofen geheel uit zijn gedachten. Met de dag nam zijn liefde voor Erica toe; alleen in haar nabijheid voel de hij zich volmaakt gelukkig. Op een keer opperde hij 't denk beeld, met Philip Wagner ronduit te spreken; waarom zou deze niet van zijn afkeer jegens de adel zijn te genezen als hem duidehjk werd gemaakt, dat hij, Von Dernberg, een degelijk man was, die 't eer lijk met Erica meende? Marga- retha verbood het beslist Wilde hij, dat alles verkeerd liep, dan .moest hij aan zijn voornemen ge volg geven. Erica viel haar bij. Koe graag zyj het anders zou wil len voorlopig zouden zij het zonder de Zater- en Zondagen dienen te stellen. Die dagen kon zij ook de ring niet dragen, welke h$j haar had gegeven. Ten slotte ging hij er mee accoord. Zij kwa men overeen, dat 't huwelijk in alle eenvoud zou worden voltrok ken. Von Demberlg wilde ge trouwd zijn voor de première van „Sonja". Ook hiertegen verzette Margaretha Wagner zich; over ijling deugde nergens toe. En zo bepaalden zij dat, als er niets in de weg kwam, 't huwelijk in Fe bruari of Maart zou plaats vin den. Na vijf gelukkige dagen in Bruckwasser te hebben doorge bracht, aanvaardde Von Dernberg 's Zaterdags de reis. naar Berlijn. Hij slenterde door de -Friederich- strasse toen hij opeens Frida We ber voor zich zag- Met een stra lende glimlach stak zij hem beide handen toe. „Dat noem 'k een verrassing! Van alle Berlijn se mannen bent u degene, naar wie ik 't meest heb verlangd!! O, u behoeft niet te blozen het is een zuiver zake lijk vertangen,! Eergisteren heb 'k met Deibitz, dc partituur van „Sonja" doorgenomen. Let op mijn voorspelling', het wordt een kei van een succes.' Tekst en muziek verdienen het ten volle. Nog nooit heb ik 'n rol gekregen, die me zo geheel ligt!" „Jc vleit me schandelijk, Fri da!" antwoordde Von Dernberg -monter. „Niet in 't minst! 'k Garandeer „Sonja" twee seizoenen! 'k Heb er kijk op!" „Dat betwist ik niet," gaf hij toe, zijn handen uit die van de soubrette losmakend. „Maar er zijn toevallig nog een paar facto ren waarmee 'k rekening moet houden pers en publiek, 'k Loof de dag niet vóór het avond is!" (Wordt vervolgd.) RUIM EEN KWAKT TON VERDUISTERD De 50-jarige uitvoerder van isolatiewerken H. G. uit Rotter dam, die van 1944 cot 1947 als kassier in dienst was bij de firma Weber, uitvoerder van isolatiewer- ken te Rotterdam, stond gister morgen terecht voor de Rotter damse rechtbank, verdacht van verduistering van 24.286. Boven dien had hij volgens de dagvaar ding valse declaraties tot een to taal bedrag van 2500 uitgeschre ven en te eigen bate aangewend, hetgeen mogelijk was geweest om dat de directie door een beheerder vervangen was gweest- Daardoor kreeg hij veel vrijheid van hande len en kon hij kasbewijzen ver valsen. Na bekentenis van verdachte eiste de officier 6 maanden gevan genisstraf. Verdachtes raadsman merkte o.m. op, dat deze aange legenheid tussen verdachte en de firma intussen was geregeld. Uitspraak 9 Maart a.s. 26-JARIGE POOL VERON GELUKT Gistermiddag omstreeks 12 uur -reed de 26-jarige S. S„ van Pool se nationaliteit, wonende in Den Haag, met zijn motor tegen de neergelaten afsluitboom van de Hoornbrug. De man werd op slag gedood, rrr een woorxr vuur adres: «ywwit »uvncu llIUUl g TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2