De besprekingen van Min. Slikker te Bonn Engeland ter stembus sn Truman: „Wij zullen alles doen om een oorlog te voorkomen Nederlands Vrouwencomité Sibajak medio April met emigranten naar Australië rr ankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuxen TeL 2510 Na 5 uur 2072 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks VRIJDAG 24 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No. 1355. üitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie f 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: 8 regels 60 ct.; iedere regel rneor 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot itt namiddags 2 uur. Knnenkort aanbesteding Zuid-Oostpolder De Belgische Koningskwestie over vitamine A in Margarine Uitslag eerst hedenmorgen bekend DE STAND. Hedennacht om 3 uur was de uitslag van 200 districten he kend. Hiervan verkregen: Zetels Stemmen. Labour 127 3.392.707 Conservatieven 72 2.941.838 Liberalen 1 582.416 Communisten 0 10.112 Om 4 uur was de stand: Labour 136 zetels; Conservatie ven 77 zetels; Liberalen 1 zetel. VERKLARING VAN BRIT SE LIBERALEN WEERSVERWACHTING. HOOGWATER ZATERDAG 25 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden FEBRUARI. 6.50 7.29 7.25 8.04 8.05 8.44 8.15 8.54 ZON- EN MAANSTANDEN Zon- Maan- s: 5 regels 60 ct; ct.; minimum p«r nummer Bureal namiddags 2 uvi onservatieven IW ACHTING. WATER. Alle rijeken doen haer besten Tot de eere van mijn hof; Alle custen en gewesten Dienen mijnen tuin om lof." Over medewerking had hij niet te klagen. Ook aan belang stelling ontbrak het niet. Jacob Cats, onze Zeeuwse dichter, mede bekend om zijn bedijkingen, vertoefde vaak bij Terneuzen Hansweert Walsoorden £ON-EN MAANSTANDEN Zón- Fbr. Opk. Ond. Minister Stikker, die thans te Bonn vertoeft in zijn functie van politiek directeur van de O.E.E.S- begon Woensdag zijn besprekin gen met Duitse ministers in een sfeer van terughoudendheid. bank, en met prof. Ludwig Er- hard, de West-Duitse minister van economische zaken Ais pleitbezorger voor de libe ralisatie van de Europese handel is hij in de West-Duitse hoofdstad aangekomen, juist nadat de West- Duitse regering door de geallieer de hoge commissie op de vingers was getikt, omdat zij teveel en te vlug had geliberaliseerd. Na eeni bezoek aan de president va» de bondsrepubliek, Heuss, had Mr. Stikker gisterenmorgen een onderhoud met de kanselier, Dr. Adenauer en met de vice-kanse- lier Blücher, die tevens minis ter voor het Europese herstel programma is. Van welingelichte zijde werd vernomen, dat het on derhoud met Dr. Blücher dat meer dan twee uur duurde, een infor matief karakter droeg. Het had betrekking op de liberalisatie van de Europese handel en op het plan voer een clearingsstelsel voor de betalingen uit hoofde van de Haropese handel. Heden zal Mr. Stikker een tweede bespreking met Dr. Blücher hebben. Een Nederlandse functionaris verklaarde, dat er naar zijn me ning geen sensationele resultaten van de besprekingen te verwach ten zijn. Behalve met genoemde minis ters heeft Mr. Stikker gisteren oak geconfereerd met Dr. Abs, de president van de Duitse herstel- H.M. tie Koningin en Prins Bernharci naar Frankrijk van 23 tot 26 Mei a.s. Volgens een communiqué van het Franse Ministerie van Bui tenlandse Zaken zal de Franse regering zich gelukkig achten 'H. M. de Koningin der Nederlan den, die de wens te kennen heeft gegeven een bezoek te brengen aan de President van de Repu bliek, te ontvangen. Koningin Juliana, die verge zeld zal worden door Z. K. H. Prids Bemh&rd der Nederlanden zal van 23 tot 26 Mei a.s. in Frankrijk vertoeven. PRINS BERNHARD OP WEG NAAR MEXICO Prins Bemhard is Donderdag morgen vroeg met zijn eigen Da kota van Curacao naar Mexico vertrokken. KOE BRACHT DRIELING TER WERELD Bij de veehouder Noom te Beesd (in de Betuwe) bracht een koe, 3 kalveren ter we reld. Het zijn alle 3 kalveren van het vrouwelijk geslacht. Nauwelijks was de geboor te bekend, of verschillende veehouders gingen op kraam visite. DRyYAITIJD BfAGGER- MATERTBEI, VERHOOGD. Door de werkgevers- en arbei dersorganisaties in het baggerbe drijf is besloten om in verband m«t de dringend nodige opvoering van de productiviteit in ons land en in het belang van de uitvoering «4* Zuiderzeewerken medewer king te verlenen, dat de draai tijd vjui het baggennateriaal. dat zal warden gebruikt by de binnen eakele weken te verwachten be- stading van de Zuid-Oostpolder, verhoogd zal worden tot maxi maal 72 uur per week in de daar- veor in aanmerking komende sei zoenen. Dit kan geschieden door in ploegen te gaan werken. Omtrent de arbeidstijden en overige ar beidsvoorwaarden zal nader over leg met de daarvoor in aanmer king kamende instanties worden gepleegd. Dit besluit is van grote beteke nis, omdat verwacht mag worden, dat de inpoldering' van de Zuid- Oostpolder sneller zal kunnen ge schieden en daardoor op een voceger tijdstip een aantal arbei ders bij de verdere ontginning kon worden te werk gesteld, tei - daarnaast binnen kortere tijd een aantal landbouwers cn ande ren zich definitief in de polder •women vestigen. De aankomst van het troepenschip „Pasteur" Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal het Franse schip „Pasteur" met repatriëren de troepen aan boord hedenoch tend omstreeks 9.30 uur de sluizen te IJmuiden passeren, omstreeks 11.15 uur de Velserbrug, om streeks 12.15 de Hembrug en om streeks 13.00 uur aan de kade te Amsterdam mere*. In de „verkiezingscampagne" rondom Koning Leopold heeft zich de laatste dagen een nieuw ele ment voorgedaan in de vorm van geheime radiozenders, die een fel le propaganda voeren tegen de terugkeer van de Belgische vorst. Een van deze zenders werkt in de streek van Gent en kondigt zich aan als „De Nieuwe Dageraad". Een andere is te horen in het Luikse en staat bekend onder de naam „Verité' Een derde geheime zender is werkzaam in het gebied van- Doornik. Door middel van strooi biljetten wordt de bevolking van deze streken op de hoogte ge bracht van het bestaan van de geheime zenders en van de golf lengte, waarop deze uitzendingen geschieden. Volgens de socialistische kran ten heeft de Belgische minister van binnenlandse zaken Albert de Vleeschauwer geweigerd een debat aan te gaan met Paul Henri Spaak over de koningskwestie. De minister is van oordeel, dat een dergelijk debat geen verhel dering kan brengen en slechts aanleiding zou geven tot ordever storingen. President Trno» heeft in.'een rede verklaard, dat elk systeem van controle op atoomwapens zonder internationale inspectie die Rusland verworpen heeft een „schijnovereenkomsf zou zijn. De Ver. Staten zouden elke moge gelijkheid om tot een doeltreffende controle te komen Wijven bestuderen. De President sprak ter gelegen heid van de onthulling van een standbeeld van George Washing ton. Over het communisme zeide Truman „Het communisme schijnt de mensen er toe te brengen hun vry- heid te geven door valse beloften van een beter leven, maar het grote gevaar van het communisme heid te geven door valse beloften ligt in het feit, dat het een instru ment is van "n gewapend imperia'- lisme, dat zjl» Invloed met ge weld schijnt te vergroten". ■et Nederlandse Vrouwencomité heeft ee* schrgver gericht tot do Minister van Landbouw, Visserij en VoederfvoojTtóoMnj; van de volgende inhoud: „Het feit, dat toevoeging van vitamine A aan margarine niet jweer verplicht is, verontrust vele }wrisvrouweh,| die weten dat een behoorlijke verzorging met dit vitamine noodzakelijk is voor een ieder, vooral ook voor kinderen. Een tekort in het voedsel lijkt nu vrijwel onafwendbaar om de volgende redenen: 1. Omdat de melk gedeeltelijk is afgeroomd. 2. Omdat boter voor de meeste gezinnen te duur is. 3. Omdat geregeld gebruik van levertraan het huishoudbudget te veel belast en het tevens een on aangename maatregel is, die men niet lang volhoudt. 4. Om groente en fruit voor de meeste gezinnen te duur zijn en het ook zeer de vraag is of het gebruik van meer groente, dus speciaal van de soorten rijk aan eorotine, in staat, zou zijn liet vi tamine A gehalte van het licnaam op peil te houden. In het algemeen geven de huis vrouwen er de voorkeur aan dat de margarine verplicht gevitami neerd wordt, ook al zou daardoor de prijs enigszins moeten stijgen. Zij hebben er dit voor over, in het besef dat deze maatregel onder de gegeven omstandigheden doel treffender en minder duur is dan een andere. Bovendien zou dank zij deze handelwijze de bevoorrechting van hen die zich roomboter op hun brood kunnen veroorloven minder als een onbillijkheid worden ge voeld. Om deze verschillende redenen hoopt het Nederlandse vrouwen comité, dat de minister de moge- lij khe'd zal willen onderzoeken de toevoeging van vitamine A aan margarine verplicht) te stellen", aldus het schrijven van het Ne derlands vrouwencomité. De President herhaalde, dat de Ver. Staten alles zouden doen om de verschrikking van een nieuwe oorlog te voorkpmen. Wij geloven, alidus Truman, dat de Ver. Naties het juiste apparaat zijni om tot een doeltreffende controle op de wa pens voor massavernietiging te komen. De Ver. Staten moeten het Euro pese herstelprogramma voltooien. West-Europa had wat de pro ductie betreft reeds grote vorde ringen gemaakt, maar er moest meer worden gedaan alvorens de hechte basis van economische zelfhulp, essentieel voor de hand having der democratie, was be reikt. Het in de Ver. Naties uitge werkte plein voor controle op de atoomenergie, goedgekeurd door de overgrote meerderheid der V. N. leden, zou volgens Truman doeltreffend zijn. De President noemde vier pun ten als „een praetische weg naar de vrede': 1. 'Het Noord-Atlantisch ver drag en het hulpprogram voor de wederzijdse verdediging. 2. Voltooiing van het plan- Marshall en aanvaarding van zijn „punt hulpprogram" voor onvol doende ontwikkelde gebieden. 3. Vermindering van de handels barrières door middel van het program van wederkerige handels overeenkomsten. 4. Oprichting van een interna tionale handelsorganisatie ter ver groting van de wereldhandel. (Te Havanna hebben in 1948, 54 lan den een handelshandvest getekend, waarin een internationale handels organisatie wordt voorgesteld. Huisvrouwen, brievenbestellers eni melkboeren waren onder de eersten, die zich in druilerig weer, en op sommige plaatsen in hevige regen, naar de stembureaux bega ven. Ongeveer 34.500.000 kiesgerech tigden begonnen de dag met bij het ontbijt de laatste opwekkin gen om de ene dan wel de andere partij te stemmen in hun ochtend blad te lezen. Er werd gestemd in 15.000 stembureaux, ondergebracht in scholen, gymnastieklokalen en an dere. De eerste uitslagen werden nog voor middernacht verwacht. De uiteindelijke uitslag zal ech ter' pas op zijn vroegst Vrijdag omstreeks het middaguur bekend kunnen zijn, tenzij zich een mas- iale verschuiving voordoet zoals die, waarbij in 1945 Labour aan het bewind werd gebracht. Toen de stemming begon, had den eerste-minister Attlee en zijn vrouw reeds per brief hun stem uitgebracht. Dit was namelijk een faciliteit voor de kiezers, die niet in staat waren naar het stembu reau te gaan vanwege de afstand of drukke werkzaamheden. De weersgesteldheid werd van grote betekenis geacht. De Labour partij was van mening, dat mooi weer een grote opkomst ten gevolge zou hebben in haar voordeel, doch dat slecht weer in liet voordeel van de Conservatie ven zou zijn, omdat deze over meer auto's beschikken om stemmers naar de bureaux te vervoeren. Volgens de eerste berichten was er grote opkomst in de sleutelcen tra, zoals Liverpool en Birming ham. Bij vele stembureaux ston den reeds rijen, voordat de deur geopend werd. Meer dan 50.000 auto's worden gebruikt om stem mers naar de bureaux te vervoe ren. Deskundigen voorspellen een re cord opkomst van meer dan 26 millioen, hetgeen 1 millioen meer zou zijn dan in 1945. Toen gisteravond te 10 uur Ned. tijd de stembureaux werden ge sloten werden de bussen verzegeld en onder politie-escorte overge bracht naar de gemeentehuizen voor de telling;. De Liberalen, dtie in het oude parlement slechts 10 zetels had den, zijn in geen 20 jaar met zo veel candidaten uitgekomen als deze maal. Plet eerste stembiljet, dat te Londen in de bus werd gedepo neerd, was van de 107-jarige Jane Balston, die per brief had ge- stemd. Koning George en Koningin Ma ry, die uit hoofde van hun positie zelf geen stem kunnen uitbrengen, volgden in Buckinham Palace per telex, radio en televisie de be kendmaking van de uitslagen. Er zijn 34 millioen kiesgerech tigden. Een record aantal kie zers en kiezeressen heeft aan de stemming deelgenomen. De uit slag zal eerst hedenmiddag bekend zijn. De Britten zijn gisteren ter stembus getogen om een regering te kiezen voor de komende periode van vijf jaar en daarmede hun uitspraak te doen over de afgelopen vijf jaar Labmrregermg. Vier uur nadat de stembureaux waren opengesteld kpn men er lange rijen zien staan, waarop men de verwachting kan gronden van een record opkomst der stemgerechtigden. Waarnemers van de Socialisti sche en Conservatieve partijen hebben het verloop der stemming gadegeslagen. Zij waagden zich niet aan een voorspelling, doch ga ven te kennen, dat het een nek aan-nek-race zou worden. Zowel Conservatieven als Socia listen zouden verrast zijn, indien een dezer partijen met een grote meerderheid uit de stembus kwam. Leiders der Labour-partij von den bemoediging in de drukte, die gisteravond in de stemlokalen heerste, diaar vele arbeiders uit de industriële bedrijven eerst 's avonds hun stem uitbrengen. De grote stroom van kiezeres- sen is mogelijk een voorspelling, dat het de Britse huisvrouw zal zijn, die de verkiezingsbalans zal doen doorslaan. Aanhangers der Conservatieven waren van mening, dat deze grote belangstelling van het vrouwelijke geslacht een slechtvoorteken voor de Socialisten betekent. Zij na men aan, dat de meesten van haar rechts zouden stemmen uit protest tegen de schaarste-politiek van de regering, waarvan vooral de huis vrouwen, o a. in het lange wachten bij de distributiekantoren en win kels de uitwerking gevoelen. Labour echter wier aanhang sters, naar men aanneemt, de So cialisten, bij de gemeenteraadsver kiezingen in het voorjaar van '49 in de steek hebben gelaten, leggen de grote opkomst der kiezeressen uit als een aanwijzing, oat de huis vrouwen deze maal voor de linkse zaak zijn gewonnen. In. Zuid-Engeland begon het 2 uur voor het einde van die stem ming hevig te regenen ten ongerie ve van alle partijen. Dit werd door de Socialisten als een ongunstig teken opgevat, daar zij van mening zijn dat de aanhan gers der Conservatieven, eerder dan hun eigen volgelingen, ge neigd zijn ook bij slecht weer hun stemmen uit te brengen. De neer stromende regen scheen op de drukte vóór en in de verkiezingslo kalen niet veel invloed te hebben. Konden eerst weddenschappen op het eindresultaat van de ver kiezingen worden afgesloten op ba sis van 6 tegen 4 ten nadele van de Conservatieven, later gaven de „bookmakers" de volgelingen van Churchill een betere kans en zij wijzigden hun notering in 11 tegen 10. Twee kiezers hechtten zóveel waarde aan het uitbrengen van hun stem, dat zij een vliegtuig huurden. Een derde reisde spe ciaal van Italië naar Groot-Brit- tannië om te kunnen stemmen. Te Preston in Lancashire kwa men 12 nonnen en een moeder overste naar de stembus, de eers te maal in de 30-jarige geschiede nis van het klooster. Voor de nonnen was het de eerste keer sedert haar toetreding tot de Orde, dat zij de buitenwereld zagen. De Britse Liberale pairtij heeft verklaard, dat zij bereid is een so cialistische minderheidsregering te steunen (wanneer de Socialisten na de verkiezingen niet in staat zouden zijn om zonder steun van de Liberalen een regering te vor men) op voorwaarde, dat Labour de nationalisatie van de industrie opgeeft. Zo nodig zouden de Liberalen niet voor de verantwoordelijkheid terugschrikken zelf een minder heidsregering te vormen. Mexikaanse onderscheiding voor H.M. de Koningin Aan Hare Majesteit Koningin Juliana werd door dr. Miguel Ala- mian, President van ae verenigde Staten van Mexico, de grote keten van de Mexicaanse Orde van de Azteekse Adelaar verleend als be wijs van de gevoelens van grote vriendschap van de President je gens Hare Majesteit, alsmede van de hartelijke betrekkingen, welke tussen de regeringen en de volken van belde landen bestaan. Dé grote keten van de Azteekse Adelaar is de hoogste rang van de Mexicaanse Orde en wordt alleen aan souvereinen en stattshoofden verleend. ARCHEOLOGISCHE VONDST. Te Samaria heeft men een be langrijke archeologische ontdek king gedaan. Men heeft toevallig de ingang van een begraafplaats daterend uit de 6e eeuw na Chris tus blootgelegd en aardewerk, beeldjes, glazen, koperen armban den, alsmede geraamten in de graven aangetroffen. De vondst is naar Jeruzalem overgebracht. Midden April zal de „Sibajak" een reis naar Perth en Melbourne (in Australië) maken met 850 emigranten aan boord. Het aantal gegadigden is veel groter. Daarom is er een regeling voor de volg orde gemaakt. WET OP DE MATERIËLE OORLOGSSCHADEN AFGEKONDIGD. In- Staatsblad K 31 ls afgekon digd de Wet op de materiële oor logsschaden. Zij treedt vandaag. 24 Februari, in werking. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot -avond. Veel bewolking. Meest zwaar bewolkt met op vele plaatsen enige regen of mot regen. Zwakke tot matige en aan de kust later vrij krachtige wind, hoofdzakelijk tussen Zuid en West. Iets hogere temperaturen dan Donderdag. Fbr. Opk. Ond. Opk. Ond. 24 7.38 18.20 9.48 1.54 25 7.36 18.12 10.13 3.08 26 7.34 18.13 10.50 4.18 Op de eerste plaats komen in aanmerking de emigranten, die in December door plaatsgebrek niet meer met de „Volendam" konden meegaan. Vervolgens is de „ge zinshereniging" aan de beurt. Tot deze categorie behoren de familie leden, voor wie de „kwartierma ker" in Australië huisvesting ge vonden heeft en die een bewijs daarvan bij het arbeidsbureau hebben ingeleverd. De overige plaatsen worden toegewezen nagr volgorde van aanmelding, die reeds geschied is. Daar het aantal gegadigden dus veel groter is dan het aantal plaatsen zal voor deze reis een groot aantal adspirant-emigran. ten moeten worden teleurgesteld. Verwacht mag echter worden, dat de reis van de „.Sibajak" niet de enige vervoersgelegenheid van dit jaar zal zijn. In verband met de gebleken grote belangstelling voor. alles, wat met emigratie verband houdt en ter voorkoming van onzeker heid. omt'i 8 it het verkrijgen van een plaats op de „Sibajak", volgt hieronder een overzicht van de wiize. waarpo het boeken voor de „Sibajak" verloopt. De namen der gegadigden wor den doorgegeven aan de scheep, vaartmaatschappij. Deze geeft aan betrokkenen hiervan kennis door middel van een voorlopige boeking. De betrokkenen maken deze voorlopige boeking definitief door de bedragen, die op de mede deling van de scheepvaartmaat schappij zijn aangegeven, al dan niet via een reisbureau, over te maken. Wie deze mededeling niet ontvangt, heeft dus geen plaats op de „Sibajak", al heeft men tevoren reeds geboekt bij een reisbureau. Dit laatste betekent n.l. niet meer, dan dat men geno teerd is voor een plaats op een boot naar Australië, ,op 'n wacht, lijst dus. Eerst helemaal zeker van zijn vertrek met de „Sibajak" is men, wanneer men in het bezit is van: 1. Een landing-permit en vi sum van de Australische legatie. 2. Eten emigratie-verklaring, afgegeven door de stichting Land verhuizing Nederland. 3. Bovengenoemde bewijs van definitieve plaatsbespreking. Wie zich dus voor Australië ge meld heeft kan rustig afwachten. Hij zal tijdig van het arbeidsbu reau, waar hij zich gemeld heeft, bericht ontvangen. tig verzoeken het itbinden, opdat La- ,'orking majority" t tot nieuwe ver- i. tie met de Conser- veinig waarschtjn- skundigen achten de waarschijnlijk-- ve regering wordt de resultaten van en, zal het nieuwe vreemdsoortigste 600 jaar zrjii. De waarders van de ies) staan dan pige taak er voor de leden alle zit- bijwonen om een jrrassing te voor zal dan gebruik re kleinste vergls- ïg en de regering chtig moeten zijn men van wetsont- ïiet de unanieme ar Lagerhuisleden uitslagen van de ;ullen niet bekend ït weekeinde, om. n van enkele dis- chotse hooglanden otse eilanden niet >aar zullen zijn. erd door het ver, k het meeste ge- nederlaag van het unistische Lager- werd. De verkie. was een der saai- Engeland ooit ge- l zal het Britse Ka- aeciale zitting bij- ar zijn partij nog meerderheid in het chikt, kan Attle» de bepalingen van functie blijven, d van zaken thans rmoedelijk het par- ormale wijze op 1 nneer het nieuw luis voor de eerste t, ervan in kennis lan het bewind zal )m half twee was tslagen als volgt 314 zetels. en 293 zetels. 8 zetels, rtijen 1 zetel, ten moet de uit- nkomen. HER OVER DE KINGEN stische Lagerhuis lacher is niet her- er had het kies- hrj thans niet is rende 20 achter en in 't Lagerhuis ;d. gisteren„Per- !t mij niet erg, dat erkozen. Ik was •or ik lid van het Als Lagerhuis- imenner gebleven en herkozen, "olijf ach volksmenner". NGEN EN DE POOL Bristol kwam, na stemhokje te heb- zijn biljet bij de et bureau Inleve. ^erzoek, hem een geven. „Sorry", dat ik een biljet ilpool stond in te ik altijd Donder- >r het K.N M.I te g van Zaterdag- ad. toer weer lelijke provincies: •wolkt en nevelig nige regen. Aan- e wind hoofdizake- vi en Oost. Later ge Zuidelijke wind peratureni n het land: Meest net plaatselijk ne- f en toe enige re- Zwakke tot ma- Izakelijk uit Zu - n. Weinig veran- •atuur. FEBRUARI. waardige verschijnsel voor, dat Meisjes hier zeer weinig op inge steld bleken in tegenstelling met jangens. Met de studenten werden hoofd zakelijk vragen verband houdende met de huid ge universitaire op- laiding besproken, o.a. de zeer ge specialiseerde normen, waarbij de varming tot mens in de gemeen- van het hoofd van de legergra- vendienst in Indonesië, mist dit rucht elke grond. Alle militaire graven in Midden- en Oost-Java zijn overgebracht naar de erevel- den te Semarang en Surabaja, zodat zich te Solo geen enkel graf van een Nederlands militair meer bevindt en er dus van schending der graven geen sprake kan zijn. A. N. P. BEVIN. In welingelichte Londense krin gen neemt men aan, dat Bevin in een nieuwe Labour „regering Minister van Buitenlandse Zaken zal blijven. zal worden opengesteld van 15 Augustus tot en met 15 Septem ber 1950 bij het Bureau Stichting Middenstandsexamen, Laan van Meerdervoort 96a, 'S-Gravenhage, alwaar alle inlichtingen kunnen ■worden ingewonnen. 4 De exameneisen zullen gelijk zijn aan die van het normale Middenstandsexamen. De „grote vier" van de Labour- partij, Attlee, Miorrison, Cripps en Bevin, kwamen onmiddellijk na de bekendmaking van hot resultaat bijeen om over hun toekomstig beleid te beslissen. Zij hebben drie keuzen: 1. Een nieuwe Labourregering met of zonder steun van de Libe ralen te vormen. 6.52 8.41 8.27 9.16 9.07 9.56 9.17 10.06 17 FEBRUARI. 9.15 10.08 9.50 10.43 10.30 11.23 10.40 11.33 XJ1 COXVVIXO 26 7.34 18.13 27 7.32 18.15 28 7.30 18.17 Maan- Opk. Ond. 10.50 4.18 11.42 5.19 12.50 6.06

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1