Engeland B-Nederland Paarden - Rundvee en PREDIKBEURTEN RECHTSZAKEN SCHAKEN Wal brengt de Radio: Advertentiën Gemeente Terneuzei X - biervliet. IJZENDIJKE. Stakingen in Parijs SPORTNIEUWS Eervolle 1-0 nederlaag Agenda s: 5 regels 60 ct.; ct.; minimum pee nummer Bureau i namiddags 3 uw onservatieven Üt*d7 1WACHTING. WATER. Advertentie toneel om van hun kunnen bljjk te geven, hetzij in een toneel, schets of als declamatrice of in helt zeggen van verzen. Enkele dames leverden verdienstelijk werk in travesti-rollen. De klap op de vuurpijl was een spreekwoorden-wedstrijd. Er wer. den niet minder dan 12 spreek woorden uitgebeeld. Onder de schriftelijk ingediende oplossingen bleken verscheidene der aanwezi gen het maximum goede oplossin gen ite hebben ingeleverd. Cinder dezen werden een viertal taarten verloot. Met het zingen van het Zeeuw se Volkslied werd de interessante avond besloten. Filmvoorstelling Bond van Plattelandsvrouwen. Süen interessante middag was gisteren aan dames-leden en ge nodigden bereid door de vertoning vat enige films, die o.a. een beeld °-aven van ons model.motor-pas- sagierschip „Willem Ruijs", waar naar men tezijnertijd een excursie hoottt te ondernemen. Overdracht brandspuit- nieuwe auto- Dader ideale weersomstandig heden, vopd gisternamiddag aan de Kinderdijk de overdracht plaats van de hypermoderne nieuwe auto brandspuit aan d® gemeente Axel. Deze overdracht ging gepaard mei een demonstratie door het personeel der Axelse Brandweer met deze spuit te geven. Deze de monstratie zou zowel op open wa ter als op de waterleiding worden gegeven. Behalve het Gemeentebestuur van Axel bemerkten we onder de genodigden vertegenwoordigers of Commandanten van de plaatselijke brandweer uit Terneuzen, Sas van Gent Sluiskil en Zuiddorpe. Met de Burgemeester en Wet houder De Putter merkten we ook of- de Burgemeester van Zuiddor- •Ciimiddellyk nadat de brandspuit een product van de Brandspuiten- fabriek „Heiligerlee", gearriveerd waf Tia.Tr> de demonstratie onder grote publieke belangstelling een aanvang, Intussen hadden we de gelegenheid gehad de In crème kleurige lak geschilderde wagen te 'bewonderen. We konden ons daarbij overtuigen dat de mini mum inhoud die de carosserie bood benut was tot een maximum van doeltreffende bergingsruimte vocvf' slangen, spuiten, etc. Ook de verdere outillage van het ge- hee voldeed aan de allerhoogste eisen, zodat onze gemeente zich van. nu af aan met glans zal kun nen meten met de meest geavan ceerde plaatselijke Brandweer kopen in streek en provincie. De kop van de wagen is op zeer pi-actische wijze benut voor de pomp-installatie. Een bediening kaxt de voorzijde geeft o.a. het nut van de aanwending van de warm tebron die de motor biedt, terwijl den*. bij langdurig gebruik en ma ximum prestatie permanente af koeling krijgt vanwege het aan gevoerde water. Deze pomp-installatie heeft een cajiaciteit van 3000 liter water per minuut, doch door een techni que koppeling zagen wij bij de eerste demonstratie een 6-tal spuitvoerders hun heldere water stralen (uit de polderleiding die naar de kreek stroomt), tot op 30 tot 40 meter hoogte de lucht inzenden. Dit gaf direct een imponerende indruk. Na de demonstratie aan open water werd deze vervolgd door één op het net der Zeeuws-Vlaamse Waterleiding Mij. waartoe het ope ratieterrein verplaatst werd naar Drie Schouwen. Onnodig te zeggen dat afwisse lend met minder spuiten en uiterste motor-capaciteit gede monstreerd werd. In meer intieme kring had na deze niet alledaagse gebeurtenis daarop de officiële overdracht plaats van deze nieuwe spuit aan bet Gemeentebestuur. Burgemeester Van Oeveren nam daarbij de gelegenheid waar dit heugelijke feit te memoreren. De na-oojrlogse omstandigheden had den de aflevering een paar maan den vertraagd. Zijnerzijds werd echter lof toegezwaaid aan de heer Van den Berge, vertegenwoordiger der Bramdspuitfabriek „Heiliger lee' Ook de lieer M. C. Lansen deelde in deze lof, omdat hij als earosserie-bouwer en ex-brand weerman adviseur zich zeker geen knollen voor citroenen zal laten verkopen. Nu is "de spuit echter een dood dime, "zei spreker, doch van U, brandweermannen moet door Uw paraatheid en geoefendheid straks de bezieling uitgaan, nodig om eeci maximum resultaat ermede te bereiken indien onverhoopt zulks gevorderd zou worden. Bi) het afscheid van de oude spuit is hij indachtig aan het „Sic transit gloria mundi". Spreker hoopt tenslotte dat men deze model-brandspuit zo weinig mogelijk (of nooit) zou behoeven te gebruiken en eindigt met lof aarj de leverancier en de goede geest onder de zeeuws-Vlaamse brandweerkorpsen. De jeugdige commandant, de beer H. J. Hoebé, die nu reeds in de derde generatie het commando heeft over onze plaatselijke brand weer, dankte daarop het Gemeen tebestuur voor haar goede zorgen t.o.v. deze aangelegenheid en stel de een prima geoefendheid der manschappen als eerste eis. De vertegenwoordiger der fa briek „Heiligerlee" Van den Ber ge sprak een kort woord van dank voor de waarderende woor den tot zijn f rma gericht. Bij eventuele nodige assistentie zal men hunnentwege te allen tijde paraat zijn om de leiding bij te staan met advies op technisch ge bied. Nog werd het woord gevoerd door de heer H. J. Hoebé Sr. als oud-commandant die hiermede aan de tijd toen hij als no. 7 bij spuit C stond ingeschreven en men met 150 man personeel meestal ter plaatse verscheen als er niets meer te redden viel. Ook de heer- Vermeulen (van Sluiskil) complimenteerde de Alxelse Brandweer en het Gem bestuur. Na een kort samenzijn wat deze plechtigheid hiermede beëindigd. v.-rv. Opdat men niet vergete!" De vereniging voor ex-politieke gevangenen organiseerde te Bier vliet een filmavond. Na het vertonen van een vóór film, volgde de ontroerende film „Opdat men niet vergete". Men zag hoe erg er toch geleden is in de Duitse concentratiekampen. Onwillekeurig verzucht men: Dit mag toch nooit meer gebeuren. De bevrijding voor deze gekwelde mensen, was voor hen de verlos sing uit de hel. Tot slot volgde nog een gewone soeelfilim. Goed geslaagd concert Het muziekgezelschap „Geduld Overwint" gaf zijn Vastenavond concert in het verenigingslokaal. De voorzitter heette allen harte- lijk welkom en gaf hierna het wcord aan de voorzitter de heer Jasper Antihonisse. Het eerste gedeelte bestond uit sluitend uit muzieknummers, die Op perfecte wijze werden uitge voerd. Men staat verbaasd wat de heer Anthonisse met dit kleine corps met een bezetting van slechts 18 muzikanten weet te be reiken. Vooral de Suite Oriën tale werd meesterlijk uitgevoerd. Het was voor de muzieklief heb- bers een avond van waar kunst- g Na de pauze kwam het humoris- I tische gedeelte aan de beurt. Hier bij zijn de lachspieren der aanwe zigen danig in werking gebracht- Vooral bij de voordracht „Vader mag ik trouwen" brak de zaal telkens weer in een oorverdovend gelach los. Na afloop dankte de heer Calon voor het aandachtig gehoor en spoorde de aanwezigen aa.n propagandisten te zijn voor .Geduld Overwint". De avond werd met een intiem bal besloten. Raadsvergadering Vrijdag 24 Februari des voor middags 10.30 uur komt de raad dezer gemeente in apenbare ver gadering bijeen. Op de agenda staat een voorstel van B en W. tot het doen opma ken van de plannen voor de bouw van een definitieve Landbouw- Huishoudschool Verder ©en voorstel om over te gaan tot het bouwen van een brandweer-garage met slangen- droogtoren. Ongeveer 10.000 arbeiders in de genationaliseerde autofabrieken van Renault te Parijs hebben het werk reeds neergelegd, voordat een referendum over een staking in de Parijse metaalindustrie was begonnen. 56 Duizend arbeiders in de Fordfabrieken te Parijs, waar ongeveer 7000 man werken, sta ken reeds sinds Vrijdag. In grotere en kleinere staal fabrieken staken thans in het geheel 20.000 man. Gisterenavond zou over staking in de metaalindustrie worden ge stemd, doch in enkele fabrieken is men reeds onafhankelijke stem mingen begonnen. illegale groep te Haarlem tenloste- gelegd. De Procureur Fiscaal bij genoeind hof tekende cassatie aar doch na behandeling van deze 7ft,Hk voor de Bijzondere Raad concludeerde de Procureur Fiscaal bij de Raad tot verwerping van het beroep. De Raad gistermorgen uitspraak doende, sloot zich aan bij deze conclusie. OUD-GJEREF. GEMEENTE Vrijdag 24 Februari 7 uur, Ds. A. de Reuver, Win terlezing. Onze landgenoten superieur Gistermiddag is te New Castle onder ideale weersomstandighe den de wedstrijd tussen het En gelse B-elftal en Nederland ge speeld. De publieke belangstelling viel ietwat tegen: naar schatting waren er ongeveer 35.000 toe schouwers. Beide ploegen traden aan in de aangekondigde opstel ling. Gedurende de eerste helft waren de Engelsen meestal ln de meerderheid, zonder dat ze er echter in slaagden hun overwicht in doelpunten uit te drukken, zo vastberaden en zeker speelde de Nederlandse verdediging. Vooral Kraak was in voortreffelijke vorm en hij onderscheidde zich door tal van prachtige saves. Overigens bepaalden de Neder landers zich niet tot verdedigen. Zij opereerden door middel van lange centers die meestal hun man vonden en dank zij dit accu rate, open spel, konden ook zij vele aanvallen opbouwen. De ge. lijke stand met rust was dan ook zeker niet onverdiend. In de tweede helft was het dek ken der Nederlanders, dat vóór de rust nogal wat te wensen had gelaten, veel beter en de verdedi ging bood kranig het hoofd aan de veelvuldige Engelse stormlo pen, waarbij Terlouw de midvoor Lofthouse nauwlettend bewaakte. Naar mate de tijd verstreek, deed de vermoeidheid zich bij onze landgenoten gelden en de gast heren waren vrijwel voortdurend ie het offensief. Vele aanvallen bleven echter steriel doordat Shackleton en Mannion te wild en daardoor onzuiver schoten. De vleugelspelers, en met name de linksbuiten Muilen waren trou wens ook niet erg goed op dreef. Toch werd de Engelse druk ten leste te zwaar en ln de 28e minuut slaagde Lofthouse er eindelijk in Terlouw te ontlopen en een voor zet van linies op te pikken. Zijn schot zuiver geplaatst, gaf Kraak geen schijn van kans, 10. Tot het eind van de wedstrijd bleven de Engelsen sterker zon der dat zij echter ook maar bij vlagen het internationale peil konden bereiken. De Nederlandse ploeg verdiende grote lof. Onze landgenoten waren superieur wat het teamwerk betrof, maar in de tweede helft kwamen zij snelheid en uithoudingsvermogen tekort tegenover de uitstekend getrainde profs, en dit verklaart hun kleine, zeer eervolle nederlaag. Kraak en Terlouw waren de uitblinkers, in onze ploeg. Ook Roosenburg, die kort voor het eindsignaal een hoofdwonde op liep, weerde zich geducht. wat het teamwerk betreft ZEEUWSE VOETBALLER VEROORDEELD tot 10 DAGEN HECHTENIS Op 8 Januari j.l. werd in Schoon dijke een voetbalwedstrijd ge speeld tussen De Patrijzen en het eerste elftal van de voetbalvereni ging Schoondijke. Een van de spe lers beging daarbij overtredingen en werd door de scheidsrechter, de heer S. uit Vlissingen, het veld uitgestuurd. Hij weigerde aan dit bevel te voldoen, waardoor enig tumult ontstond. Een broer van de speler, A. G. uit Schoondijke, die eveneens deel uitmaakte van het elftal, sloeg de scheidsrechter tegen de grond. G. moest in verband daarmede terecht staan voor de politierech ter te Middelburg. Hrj zeide spijt te hebben van zijn optreden en verklaarde in drift te hebben ge handeld. De politierechter veroordeelde hem tot 10 dagen hechtenis. HEDEN: PHILIPPINEGemeentehuis, 10 uur: Aabesteding van 4 ar beiderswoningen in de Mossel polder. TERNEUZEN: „Pro Rege", 7 uur: Evangelisatie. ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw, 7.30 uur: Feestelijke jaarvergadering Chr. Zang vereniging. MORGEN ZAAMSLAG: Café R. J. van de Veke, 7.30 uur: Vergadering en filmvoorstelling Steun Wet tig Gezag. DONNER REMISE TEGEN EUWE Gisteren werd in het Nationaal Schaakgebouw te Den Haag de derde partij gespeeld van de schaakwedstrijd Donner-Euwe. Donner speelde met zwart en Euwe met wit. Na de 25e zet eindigde de partij in remise. De stand is thans Euwe 2 pun ten, Donner 1 punt. VER. STATEN STELLEN ONDERZOEK IN NAAR SLAVERNIJ De Ver. Naties zullen een uit gebreid onderzoek in stellen naar de toestand van de naar schatting een millioen mensen, die in ver schillende delen der wereld in slavernij leven. Het onderzoek zal zich ook uit strekken tot contractarbeiders en kinderarbeid. Vier internationale deskundigen, die *n voorbereiden de studie hebben voltooid, hebben vragenlijsten aan alle ledenstaten der Ver. Naties gezonden. Op een persconferentie te Lake Success verklaarden deze deskun digen, dat zij ook gevallen zouden onderzoeken, die euphemistisch „adoptatie" genoemd worden, waarin arme gezinnen hun kinde ren verkopen of weggeven. De Britse deskundige verklaar de, dat slavernij „veel meer" voor kwam in zelfbes .urende gebieden dan in koloniën van de Europese mogendheden. 6 WEKEN VOOR MESSENTREKKER Voor de Bredase politierechter moesten zich Dinsdag IJ. uit Was pik en H. uit Oosterhout verant woorden, twee jongemannen die in een danszaal aan het vechten waren geslagen. Beiden hadden nogal wat gedronken en hun woor denwisseling liep zo hoog, dat de eigenaar van de zaak er goed aan meende te doen, IJ. buiten de deur te zetten. Even later echter keerde hij te rug en opnieuw ontbrandde de ru zie. U. trok een mes en bracht zijn opponent daarmee ettelijke steken toe in hals en rug, zodat het slachtoffer zwaar gewond werd en in het ziekenhuis beland de. De Officier van Justitie eiste tegen U. een gevangenisstraf van 6 weken met bevel tot onmiddellij ke inhechtenisneming en tegen H., die zich evenmin onbetuigd had gelaten, een geldboete van 25. De politierechter veroordeelde IJ. conform de eis. H. kreeg een geldboete van 15. HOOFDAGENT VAN POLITIE TOT 1 JAAR GEVANGENIS STRAF VEROORDEELD Het Gerechtshof te 's-Graven- hage heeft in hoger beroep het vonnis bevestigd van de Haagse Arrondissementsrechtbank, waar bij de hoofdagent der 'Haagse po litie O. T- werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar, waarvan 4 maanden voorwaarde lijk. In het arrest van het Gerechts hof werd de voorwaardelijke straf evenwel op 8 maanden gesteld met een proeftijd van 3 jaar en onder loezichtstelling. T. was tenlaste gelegd dat hij als ambtenaar steekpenningen had geaccepteerd. Hij heeft deel uit gemaakt van de Mobiele Brigade oer Haagse politie. BIJZONDERE RAAD VAN CASSATIE Doodstraf en vrijspraak De Bijzondere Raad van Cassa tie dieed uitspraak in de zaak te gen de Amsterdammer H. C. S., die door het Amsterdamse Bijzon dere Gerechtshof indertijd tot de doodstraf was veroordeeld, we gens zijn werkzaamheden bij de colonne Henneicke. HU heeft in de hoofdstad talrijke Joodse land genoten gearresteerd. De Procureur Fiscaal hij de Bij zondere Raad verwierp het beroep. De raad sloot zich gistermorgen in haar uitspraak bij deze con clusie aan. De Haarlemmer E. M. werd door het Arnhemse Bijzondere Hol ontslagen van alle rechtsvervol ging. M. was het verraad van een VRIJDAG 24 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7 15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberich ten; 8.15 De Engelse verkiezin gen'; 8.22 Gewijde muziek; 8.45 Gewijde muziek; 9.00 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 9-30 Grain.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Fluit en pla no- 11.30 Gram.; 12.00 Koorcon cert; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgelconcert;; 13.00 Nieuws; 13.15 Harpensemble; 13.35 Promenade Orkest; 14.10 Viool en cello; 14.40 Voordracht; 15.00 Kamerkwar tet 15.30 Gram.; 15.40 Voor dracht; 16.00 Volksmelodieën; 16.30 Kamerkoor; 17.00 Kamer muziek; 17.30 Friese uitzending; 17.45 Causerie; 18 00 Gemengd koor- 18.15 Causerie; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws 1(9.15 Regeringsuitzending; 19-35 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.15 Youth for Christ}-rally; 2(1,15 Philharm. Orkest; 22.15 Orgelspel; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. 1,951 van 23 Februari tot- en met 16 Maart a.s. voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en tegen betaling der kosten stem- districtsgewijze in uittreksel ver krijgbaar gesteld. Tot en met 9 Maait a.s. is een ieder bevoegd bjj het gemeente bestuur verbetering van de door dat bestuur vastgestelde kiezers lijst t)e vragen, op grond dat hij zelf of een-ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voor komt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor enige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij vol macht te stemmen. Het verzoekschrift kan op geze geld papier worden gesteld. Terneuzen, 22 Februari 1950. Burgemeester en Wet houders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter A. J. DEES, Secretaris WEDEROPBOUWPLAN SLUISKIL. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter alge mene kennis dat vanaf 22 Febru ari 19150 gedurende veertien da gen ter secretarie der gemeente ter visie is gelegd het bij besluit van het College van Algemene Commissarissen voor de Weder opbouw d.d. 16 Februari 1950 vastgestelde en als zodanig ge waarmerkte wederopbouwplan met de daarbij behorende tekenin gen en toelichting. Terneuzen, 22 Februari 1960. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.16 Gram.; 8.90 Nieuws en weer berichten; 8.15 Orgelspel; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Garm.9.30 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.06 Morgenwijd.; 10.20 Gram.; 10-30 Voor de vrouw; 10.45 Om roepkoor; 11.05 Voordracht; 1,1.25 Accordeonorkest; 12.00 Orgelspel; 12.30 Mededelingen; 12^33 Sport - praatje; 12.45 Reportage; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lich te muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Gram.; 14.36 Viool en piano; 15.00 Boek bespreking; 15-20 Kamerorkest; 16.00 Dansorkest; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.20 Cause rie; 18 00 Nieuws; 18.15 Felicita ties; 18.35 Lichte muziek; 19.00 Denik om de bocht; 19.15 Kwar tet; 19.30 Causerie; 19.45 Een radiokrabbel; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbesprek.; 20.10 Strijkkwar tet; 20.30 Klankbeeld; 21.00 Ver zoekprogramma; 21.25 Aether- forum; 21.55 Buitenlands overz.; 212.110 Theaterorkest; 22.40 Cause rie; 22.45 Avondwijding; 23.00 Niéuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Lichte muziek; 13'.00 Nieuws; 13.16 Or gelspel; 14.00 Gram.; 17.05 Nws.; 17.16 Muziekkroniek; 18.10 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Filmrevue; 19,45 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Balletco- medie; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. DE WAARDE VAN ONtZE CULTUURGROND. In een uitzending, voorbereid niet de afdeling Voorlichting van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, zal Ir. J. J. Westerhof, ingenieur bij de cultuurtechnische dienst te As sen een toelichting geven op de moeilijkheden, die met de waar debepaling van de grond samen hangen. Naar deze causerie zal men kunnen luisteren op Maan dag 27 Februari a.s. van 19.46— 20.00 uur over de zender Hilver sum H. VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend, dat de op heden door hen vas gestelde kiezerrest voor het jaar 1960 Voor de vele bewijzen vóin deelneming, betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante JOANNA 't GILDE, betuigen wij onze harte lijke dank. In 't bizonder aan de Weled. Gel- Heren Doctoren Van der Griek en Suiding. Mede namens de Familie, P. A. VAN DRIEL. Terneuzen, Februari I960 Kazernestraat 24. Gez. 174 1. Naast dank aan God, zegt ondergetekende dank aan de Zeergel. Heren Dr. Bo- land en doktér Van Breda Vriesman, Directrice en het volledig personeel van het Prot. Ziekenhuis te Terneu zen voor de hem betoonde hulp gedurende de periode van 24 Jan. tot 18 Febr Eveneens mijn dank aan het leidend personeel van ,,Scheldeoord" voor de mij betoonde hulp. Mede namens mijn Vrouw en Kinderen, F. VERBRUGGE. Terneuzen, Emmalaan 1- Voor de vele blijken van deelneming, betoond bij het overlijden van onze gelief de Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Wed. C. VAN IIEltMON DIELEMAN. betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam. J. VAN HERMON. Ovenslag, Rodesluis B 11. Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 16 Februari onteigende koe, verzekerd bij de Onderlinge Veeverzekerings Mij. te Hulst, betuig ik hiermede mijn welgemeenden dank. Iedere Paarden- en Vee houder kan deze Mij. ten zeerste word°n aanbevolen. M. DE ZWART. Boschkapelle, 16 Febr. '50. ng verzoeken het itblnden, opdat La- ,'orking majority" t tot nieuwe ver- tie met de Conser- veinig waarschrjn- skundigen achten de waarschijnlijk-- ve regering wordt de resultaten van en, zal het nieuwe vreemdsoort igste 600 jaar zijri. De waarders van de ies) staan dan pige taak er voor de leden alle zit- bijwonen om een ;rrassing te voor, zal dan gebruik re kleinste vergls- ïg en de regering chtig moeten zijn uien van wetsont- ïiet de unanieme ar Lagerhuisleden uitslagen van de ;ullen niet bekend ;t weekeinde, om. n van enkele dis- chotse hooglanden otse eilanden niet >aar zullen zijn. erd door het ver. >k het meeste ge- nederlaag van het unistische Lager- werd. De verkie. was een der saai- Engeland ooit ge- I zal het Britse Ka- peciale zitting bij- ar zijn partij nog meerderheid in hel chikt, kan Attle de bepalingen van functie blijven, d van zaken thans rmoedelijk het par- ormale wijze op 1 nneer het nieuw tuis voor de eerste t, ervan in kennis lan het bewind zal >m half twee was tslagen als volgt: 314 zetels. en 293 zetels. 8 zetels. rtijen 1 zetel, ten moet de uit- nkomen. HER OVER DE 5INGEN stische Lagerhuis- acher is niet her- er had het kies- hij thans niet is rende 20 achter en in 't Lagerhuis jd. p gisteren: „Per- ;t mij niet erg, dat erkozen. Ik was tor ik lid win het Als Lagerhuis- smenner gebleven en herkozen, blijf och volksmenner". NGEN EN DE POOL Bristol kwam, na stemhokje te heb- zijn biljet bij de et bureau inleve. verzoek, hem een geven. „Sorry", dat ik een biljet ilpool stond in te ik altijd Dender meisjes hie^zee^Jeini^^^mg? eteld bleken in tegenstelling met jkngens. Met de studenten werden hoofd zakelijk vragen verband houdende met de huidige universitaire op- 1 aiding besproken, o.a, de zeer ge specialiseerde normen, waarbij de vorming tot mens in de gemeen- venmensi m Indonesië, mist du rucht elke grond. Alle militaire graven in Midden- en Oost-Java zijn overgebracht naar de erevel- den te Semarang en Surabaja, zodat zich te Solo geen enkel graf van een Nederlands militair meer bevindt en er dus van schending der graven geen sprake kan zijn. REV IN. In welingelichte Londense krin gen neemt men aan, dat Bevin in een nieuwe Labourjregering Minister van Buitenlandse Zaken zal blijven. f yUACH IM/OR tHJOWH' Tot de eere van mijn hof; Alle custen en gewesten Dienen mijnen tuin om lof." Over medewerking had hij niet te klagen. Ook aan belang stelling ontbrak het niet. Jacob Cats, onze Zeeuwse dichter, mede bekend om zijn bedijkingen, vertoefde vaak bij nar uronieu opengesteld van ia Augustus tot en met 16 Septem ber 1950 bij het Bureau Stichting Middenstandsexamen, Laan van Meerdervoort 96a, 's-Gravenhage, alwaar alle inlichtingen kunnen •worden ingewonnen.. De exameneisen zullen gelijk zijn aan die van het normale Middenstandsexamen. De „grote vier" van de Labour- partij, Attlee, Morrison, Cripps en Bevin, kwamen onmiddellijk na de bekendmaking van het resultaat bijeen om over hun toekomstig beleid te beslissen. Zij hebben drie keuzen: 1. Een nieuwe Labourregering met of zonder steun van de Libe ralen te vormen. >r het K.NM.I te g van Zaterdag- ad. lier weer lelijke provincies: >wolkt en nevelig nige regen. Aan- e wind hoofdizake- •<i en Oost. Later ge Zuidelijke wind peraturenL ■n het land: Meest net plaatselijk ne- f en toe enige re- Zwakke tot ma- Izakelrjk uit Zui- h. Weinig veran- -atuur. 5 FEBRUARI. 6.52 8.41 8.27 9.16 9.07 9.56 9.17 1J0.06 -27 FEBRUARI. 9.15 10.08 Terneuzen 9.50 10.43 Hansweert 10.30 11.23 Walsoorden 10.40 11.33 £ON-EN MAANSTANDEN Zón- Maan- Fbr. Opk. Ond. Opk. Ond. 26 7.34 18.13 10.50 4.18 27 7.32 18.15 11.42 5.19 28 7.30 18.17 12.50 6.06 ailHIIIIHMIUU

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3