DE KONINGIN EN PRINSESJES TE SANKT ANTON „TORIES" EN „WHIGS" DE REGERING-ADENAUER EN DE NIEUWE NAZI'S WAAROM WERD WESTERLING NIET GEARRESTEERD? WAPENVERSCHEPINGEN NAAR ARABISCHE LANDEN Tl rrankering bl] Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adre® Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2078 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per Kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. WOENSDAG 22 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No. 1353. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie 1.S3- Rubrlek Kleine Advertenties: I regels 60 ct.; Iedere regel m««r ia ct. j Vermelding onder nummer Ba- reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot ita namiddags 2 uur. GEESTDRIFTIGE ONTVANGST Historische bijzonderheden, die bij de Engelse verkiezingen worden opgehaald Straffen in proces te Boedapest BEZWAREN TEGEN HOUDING DER REGERING De regering is hog verder ge gaan dan haar aanhangers in het parlement en heeft twee dagen na het vonnis de over tuiging uitgesproken, dat de rechter geen blaam treft. Zij heeft daarmede het politieke rechtsgevoel gekwetst, niet al leen van de parlementaire op positie, doch ook van brede kringen buiten de socialistische gelederen, die het vonnis heb ben opgevat als resultaat van een juridisch formalisme, dat gevaren in zich houdt voor de handhaving van de democratie of minstens in de kaart speelt van degenen, die als vijanden der democratie worden gebrand merkt. De socialisten en ook het Centrum hebben dit in de Bondsdag ter sprake gebracht en in de pers van velerlei scha kering bijval gevonden. De houding van de regerings partijen wordt opgevat als een aanmoediging van de nieuwe nationaal-socialistisch getinte groeperingen, die bij hun onder mijnende arbeid op „formalis tische rechtsopvatting" zouden kunnen steunen. Het partijloze doch invloedrijke Berlijnse blad „Tagesspiegel" séhreef o.m. „Wij hebben steeds de opvatting gehuldigd, dat een rechter, die nationaal-socialist was, welis waar kan worden gedenazifi- ceerd, doch niet op zijn post be hoorde terug te keren, daar de justitie in een democratie niet in handen gelegd kan worden van hen, die zich eenmaal met een anti-democratisch regime hebben geïdentificeerd. Het is van weinig' belang, of Hedler letterlijk de formulerin gen gebruikt heeft, die de ste nogrammen van de getuigen weergeven. Het komt aan op de geest van de uitingen. Een rechter, die niet tracht in een politiek proces te zoeken naar de geest, die aan een politieke uitlating ten grondslag ligt, doch zich beperkt tot formali teiten en met behulp daarvan een verdachte vrijspreekt, hoort niet op een Duitse rechterszetel." De scherpste waarschuwingen tegen de „nationalistische we dergeboorte" komen van Dr. Schumacher. Dezer dagen is de befaamde majoor Remer de redder van Hitier op 20 Juli 1944 in de landen Sleeswijk- Holstëin en Neder-Saksen het spreken voor de Rijkspartij ver boden. De socialisten hebben in het parlement het initiatief ge nomen met een wetsontwerp, ter bescherming van de democratie. In de pers leest men critiek op het feit, dat Heinemann, de Christelijke Minister van Bin nenlandse Zaken in het kabi- net-iAdenauer, zich in deze be langrijke kwestie nog niet heeft doen gelden. Hoewel het gevaar der natio nalistische partijen niet als acuut wordt beschouwd, heerst toch alom in Duitsland een on behaaglijk gevoel over de steeds grotere en driestere activiteit, die zij ontplooien en over de be langstelling, die zij daarbij trekken. In dit opzicht is het proces te Neumünster kenmer kend geweest, want Hedlers aanhangers hebben zich daar bij niet onbetuigd gelaten. Er zijn thans tal van groepen, die tezamen een niet onaanzien lijke macht vormen. In Hessen en Neder-Saksen zou de Duitse rijkspartij van het parlementslid Richter meer dan zeshonderdduizend volge lingen hebben. Zij is bezig ban- Bevrijdingsdag en Koninginnedag Indonesië zal delegatie naar Moskou zenden Sastroamidjojo biedt geloofsbrieven aan Sastroamidjojo heeft als eer ste Indonesische ambassadeur in de Ver. Staten zijn geloofs brieven aan President Truman overhandigd. In antwoord op opmerkingen van de ambassa deur zei Truman o.m.: „Wij rei ken de vriendenhand aan uw president, uw premier en uw volk en wij hopen dat uw repu bliek de gestelde doelen zal be reiken. De regering en het volk van de Ver. Staten wensen de meest vriendschappelijke be trekkingen tussen onze beide landen". Amerikaanse Zionistische Raad doet beroep op U. S. A. den te leggen met de Vader landse Unie, die onder leiding van Feitenhansel in Beieren opereert en volgens de vroegere Beierse minister-president Hög- ner financiële steun van be paalde industriëlen geniet. Onder de kleinere groeperin gen is een drang naar onder linge aaneensluiting duidelijk merkbaar. Politieke kringen nemen aan, dat deze nationalis ten zich uiteindelijk alle in één bedding zullen verenigen en dat zij bij eventuële nieuwe verkie zingen voor de Bondsdag een factor van betekenis kunnen vormen. Het is daarom, dat velen een krachtiger en minder formalistische houding van de regeringspartijen hadden wen selijk geacht. Het feit, dat er nog een behandeling in hoger beroep en een nieuwe zuive ringsprocedure tegen de betrok kene zal volgen, doet daar vol gens deze critici niets aan af. WEERSVERWACHTING. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Minder wind. In de loop van de dag geleide lijk toenemende bewolking, v.n.l. in het Zuiden van het land, maar bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind, hoofd zakelijk tussen Oost en Zuid. Weinig verandering in tempe ratuur. HOOGWATER. - Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 5.32 6.07 6.47 6.57 5.43 6.28 7.08 7.18 ZON- EN MAANSTANDEN Zon- Fbr. Opk. Ond. Maan- 5 regels 60 cfc; t.; minimum pee ïummer Baret* lamiddags 8 uw iseruatieven VACHTING. VATER. Alle custen en gewesten Dienen mijnen tuin om lof." Over medewerking had hij niet te klagen. Ook aan belang stelling ontbrak het niet. Jacob Cats, onze Zeeuwse dichter, mede bekend om zijn bedijkingen, vertoefde vaak bij Hansweert Walsoorden £ON-EN MAANSTANDEN Het was half elf precies, toen de Bazel-Express Dinsdagmor gen het grensstation Buchs aan de Zwitsers-Oostenrijkse grens binnenreed met onmiddellijk er tehter een locomotief en twee Koninklijke rijtuigen. De drie Prinsesjes gluurden nieuwsgie rig uit het venster en wezen elkander de besneeuwde toppen van de bergen aan. De barometer, die Maandag al 9 stond, had het bij lie. rechte eind gehad en de miezerige egen daalde dan ook gestadig neer. Daar de trein met 40 minuten vertraging was binnengelopen, duurde het oponthoud in Buchs slechts 10 minuten. Enige Oostenrijkse autoriteiten en een vertegenwoordiger van de Franse bezettingsmacht maakten hun opwachting bij de Koningin en daarop ging het in snelle vaart door naar Sankt Anton. In de trein hoorden we nog een paar bijzonderheden van de trein reis, de eerste, die de Koninklijke Familie met deze wagens naar het buitenland maakt. De Koningin was opgetogen over het comfort van de wagen, die behalve een sa lon en slaapgelegenheden drie werkkamers bevat. Een van deze werkkamers zal de Koningin elke dag gebruiken om staatsstukken te bestuderen en te tekenen. De tweede werkkamer is voor de Prinsessen Beatrix en Irene, die in de ochtend hier haar huiswerk zullen maken, geholpen door me vrouw Pennink. De derde werkkamer wordt in bezit genomen door Prinses Mar griet en Eleonore van Maasdijk, het dochtertje van de algemeen secretaris van 't Koninklijk Huis, die de reis met de trein heeft mee gemaakt. In Bazel overhandigde de Ne derlandse consul de Koningin een telegram van Prins Bemhard, die zijn beste wensen voor een voor spoedige reis zond. Prinses Beatrix heeft tijdens de tocht een officiële taak verricht. Dat was in Visé, waar zij van de stationschef een bouquet anjers in ontvangst nam, bestemd voor haai Moeder, die juist enige ogenblik ken rust genoot. In Luxemburg hebben de Konin gin en| de Prinsessen even in de frisse lucht vertoefd. De lunch heeft de Koninklijke Familie on derweg gebruikt temidden van de andere reizigers in de restauratie wagen, die onmiddellijk achter de Koninklijke wagens was gekop peld. De Prinsesjes hebben zich on derweg niet verveeld. Daar was alles te nieuw voor. In een slaap wagen de nacht door te brengen is haar best bevallen. Prinses Beatrix en Prinses Irene sliepen in één coupé, Prinses Irene boven en Prinses Beatrix onder. Prinses Margriet deelde een slaapcoupé met de 6-jarige Eleo nore van Maasdijk. In Bazel, na het ontbijt, tekende de Koningin reeds de eerste staatsstukken, die Haar werden overhandigd door de heer Dijck- meester van het Kabinet van de Koningin, die ook in Sankt Anton verblijft. DE AANKOMST Het kleine stationnetje in Sankt Anton puilde uit van de mensen, toen de trein om kwart voor twaalf binnenreed na een rit van twaalf minuten door de tunnel van de Arlbergpas. Amerikaanse, Engelse, Franse, Oostenrijkse en Nederlandse wel- komstkreten weerklonken, toen de Koningin en de Prinsesjes, om stuwd door een honderdkoppige menigte in ski-tenue 't smalle weg getje afliepen, dat naar Hotel Post leidt. Prinses Margriet, die aan de hand van mevrouw Pen nink haar intrede in Sankt Anton oeed, raakte bijna verloren in de menigte, die de Vorstelijke gasten omringde tot voor de ingang van het hotel. Daar was de dorpsmu ziek, die op nog geen 2 meter af stand van de Koningin haar blaas instrumenten deed schallen. Toen trad naar voren de 13-jarige Eli sabeth Tschol, het dochtertje van de skileraar van de Prinsesjes, die tot de Koningin zei: „Criiss Gott" in unseren Tal. Und horen Sie was ich Innen Wünscheviel Sonnenschein den ganzen Tag, Sie sollen vergessen all Ihre Sorgen und Klagen. Recht viel guten Schnee und viel Freude. Dass es Ihnen in Sankt Anton gut gefallt". Daarmede was de begroeting ten einde. In de hall van het hotel maakten nog enige autoriteiten hun opwachting. H. M. begaf zich onmiddellijk niet de Prinsesjes naar haar ap partementen op de tweede etage. 's Middags heeft de Koningin de staatssecretaris Klasterski ont vangen. Bjj de verkiezingen in Engeland staan volgens de aloude traditie twee grote partijen tegenover elkaar. Hoewel de Liberale Partij niet mag worden uitgeschakeld ze behaalde bij de vorige ver kiezingen immers ruim 10 procent der uitgebrachte stemmen gaat de strijd voornamelijk tussen de thans aan het bewind zijnde LABOUR PARTY en de CONSERVATIEVE PARTIJ. De laatste partij staat, zoals men weet, onder leiding van Winston Churchill en zij wordt in de wandeling aangeduid als de partij der Tories''. Minder gebruikelijk is het de Labourparty als de partij der „Whigs" te karakteriseren, hoewel vele historische gronden dit eigenlijk wel zouden rechtvaardigen. Robert Vogeler en Edgar San, ders, de Amerikaanse en Engelse zakenlieden, die te Boedapest be kend hebben zich aan spionage en sabotage te hebben schuldig ge maakt, zijn resp. tot 15 en 13 jaar veroordeeld. Zoltan Rado en Imre Geiger, 2 Hongaarse beschuldigden in het proces, zijn ter dood veroordeeld. De Hongaar Domonks en de Ka tholieke Priester l3tvan Just kre gen ieder 10 jaar en de Hongaarse gravin Sdina Dory 5 jaar. Alle beschuldigden hadden het hun tenlastgelegde bekend. De vrijspraak van fle van anti-semietische en beledigende uitlatin gen beschuldigde nationaal-sociialist Hod ten dreigt een nieuwe belasting te worden voor het ka binet-Adenauer, dat in de afge lopen maanden reeds veel van zijn prestige heeft ingeboet- HIJ ZAT IN „DE ZWARTE KAT". Nu het geval Westerling ook in de Tweede Kamer ter sprake is gekomen, lijkt het ons aardig te vermelden, dat de Indonesische Minister van Voorlichting, de heerMonunufe. tijdens een der weke- ljfkse persconferenties te Djakarta de vragen der journalisten met betrekking tot de ex-K.N.I.L.-officier moest beantwoorden- Op de vraag van één der jour nalisten, waarom Westerling niet onmiddellijk was gearresteerd, na dat hij zijn z.g. ultimatum had deen overbrengen en hij in Dja karta in de dansgelegenheid ,,De Zwarte Kat" vertoefde, antwoord de de minister aanvankelijk ont wijkend. Een andere journalist merkte op, dat de Indonesische in lichtingendienst dit toch wei moest hebben geweten. Alle jour nalisten iwisten het immers! „Ja," antwoordde minister Mo ri «nutu tenslotte, „maar het is moeilijk een Nederlander temidden van andere Nederlanders te on derkennen'1. Hij herinnerde aan het feit, dat de Nederlanders tijdens de gueril- laperiode moeilijk Indonesiërs konden arresteren, wanneer die zich onder de Indonesische bevol king hadden begeven. Een andere lezing van de zijde der journalisten veronderstelde, dat de reden wel gelegen zou zjjn in de omstandigheid, dat Wester ling geen man is, die men de hand op de schouder legt met de vrien delijke uitnodiging: „Komt U maar even mee naar het bureau!" WESTERLING NAAR SIN GAPORE? In Djakarta neemt men aan, dat Westerling, die de jongste op stand tegen de Indonesische Re publiek leidde, naar Singapore is vertrokken. Westerling heeft om geen visum verzocht voor Singa pore, maar men weet. dat hij con tact heeft gehad met smokkelaars, die tussen Sumatra en de kust van Malakka hun werkterrein hebben liggen. Volgens onbevestigde berichten zijn de vrouw en de kinderen van Westerling verleden week op weg naar Instanboel naar Singapore gevlogen, Uit berichten van de geheime dienst blijkt .Jat Westerlings troepen om Bandumg verstrooid raken en zich aansluiten bij gueril- labenden op West-Java. In, Groot-Brittannië worden sinds eeuwen de beide, elkaar be twistende partijen aangeduid als die der „Tories'' en der „Wighs". Over de geschiedenis van die be namingen hebben de geschiedkun digen interessante bijzonderheden aan het licht gebracht. In de laatste helft van de 17de eeuw vormden zich in Engeland twee partijen. De ene partij zou men kunnen omschrijven als de hofpartij. De andere partijgroe pering kan meer als een burger lijke partijgroepering worden aan geduid. Deze partijen werden aangeduid met de namen Tories en Whigs. Oorspronkelijk schijnen dit scheldnamen te zijn geweest, die de aanhangers van het Hof en die der oppositie elkaar gaven. Pas in 1680 werden deze namen als partijnamen aanvaard. Hun oorsprong is ijverig nagespeurd en men zegt, dat de oppositie de aan hangers der hofpartij door hen „Tories" te noemen vergeleek hij de roverbenden, die ten tijde van. Karei I onder het voorwendsel van Koningsgezindheid Ierland ver woestten. Deze Ierse roverben den voerden 't devies „Tar a Ry", hetgeen zoveel wilde zeggen als „Kom, oh Koning" en) van het de vies zou dan ,,Tory'' zijn afgeleid. De aanhangers der hofpartij, de Tories dus, vergeleken op hun beurt hun tegenstanders bij de fa- natiek-gelovige boeren in Schot land, die in die tijd met de scheld naam „Whigs" werden aange duid. Sommige onderzoekers toe- weren, dat deze naam ofkomstig is van „whig", een soort dun bier, de sterkste drank, die deze nuch tere zuinige boeren zich veroor loofden. Weer anderen kwamen tot de conclusie, dat de naam whig van Whigam afgeleid zou zijn, 'n in- stument door de boeren gebruikt om het vee op te drijven, een soort zweep dus blijkbaar. In elk geval is het zeker, dat de Schotse boe ren in de oorlog tegen Karei I dit instrument als wapen gebruikten er, daarnaar „Whigamores" ge noemd worden. Tenslotte ver melden wij nog de mening, dat de naam „Whig" een verkorte vorm zou zijn van het woord „whigga- mer', waarmee bepaalde Schotten werden aangeduid, die uit het Westen kwamen om te Leith Ko ren te kopen en! die het woord „Whiggam" gebruikten om hun paarden aan te drijven Men ziet dat de oorsprong van de benamingen Tories en Whigs vrij duister is. Na verloop van jg- ren werden zij door do partijen aanvaard en men beroemde er zich op een „Tory" of een „Whig" te zijn, zonder te bedenken, dat het woord oorspronkelijk de betekenis van een scheldwoord had. Ook de politieke zeden veranderden in de loop der tijden eh hoeveel opwin ding er ook gepaard gaat met een Britse verkiezing, gelijk Dickens in zijn „Pickwick Papers" zo tref fend uitbeeldde, zij heeft tegen woordig een vreedzaam en rustig verloop en zelfs scheldwoorden ko men er niet meer bij te paa. Het geen een bewijs is van de hoge graad van politieke rijpheid der Britse staatsburgers. De Ministerraad heeft bepaald, dat ook dit jaar de bevrijding zal woi den gevierd op 5 Mei, op welke dag de Rijksdiensten van 1 uur des nam. af gesloten zullen zijn, voorzover de dienst dat toelaat. Aan de lagere publiekrechtelijke lichamen zal worden verzocht er toe mede te werken, dat door hen een overeenkomstige gedragslijn zal wonden gevolgd, hetgeen in sluit, dat niet op andere dagen aan het personeel vrij zal worden gegeven. Het is te verwachten, dat van de zijde van het College van Rijks bemiddelaars een algemene ver gunning zal worden gegeven om de werknemers in "net particuliere bedrijfsleven ook eenI halve dag vrij te geven. De verjaardag van H. M. de Ko ningin zal dit jaar worden gevierd op de eerste Mei. Indonesië heeft Rusland doen weten, dat het een delegatie naar Moskou zal zenden voor het ope nen van diplomatieke betrekkin gen, zo is te Djakarta bekend gemaakt. De Indonesische premier en mi nister van buitenlandse zaken, Drsi Moh. Hatta, ontving kort ge leden een telegram van de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinsky, waarin ver klaard werd: „Ofwel u zendt uw vertegenwoordiger naar ons of wij zullen onze vertegenwoordiger naar u zenden. Hatta antwoordde Wysjinsky. dat Indonesië een vertegenwoor- diger voor onderhandelingen naar Moskou zal zenden. De Amerikaanse Zionistische Raad heeft een beroep gedaan op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse ZaJtén om de Engelsen te dwingen het verschepen van wapens naar de in het Midden-Oosten gelegen Arabische landen stop te zetten. Een delegatie van de Raad heeft onder leiding van Lewis Lipsky een gedetailleerd memorandum overhandigd, waarin wordt gezegd dat bedoelde Arabische landen veel meer wapens van Groot- Brittanië ontvangen dan zij voor de handhaving van de orde in het binnenland nodig hebben. De Egyptische regering zou 100 straalvliegtuigen, 270 ge vechtsvliegtuigen, onderzeeboten van een klein model en motortor pedoboten in Groot-Brittannië, België en Italië hebben aange kocht. In het memorandum wordt verklaard, dat „er reden is om aan te nemen, dat deze wapen3 zullen warden gebruikt om Israël aan te vallen, zo niet op zeer kor te termijn, dan toch in de naoije toekomst''. Een woordvoerder van de Egyp tische ambassade te Washington verklaarde, dat de beschuldiging vari de Amerikaanse Zionistische Raad ongegrond is. Hij verzeker de, dat zijn regering „zich slechts bewapent, om zich te kunnen -ver dedigen". „Egypte wenst in vrede te leven met al zijn huurlanden". Op een persconferentie verklaar de Lipsky, dat de verzekering van Groot-Brittannië, dat het slechts die wapens aan de Arabische sta ten levert, „waartoe het overeen komstig gesloten verdragen ver plicht is en welk wapentuig uit sluitend dient om er de binnen landse rust en orde mede te be waren", „niet het papier waard is, waarop zij werd neergescheven". De Amerikaanse Zionistische Raad had „van gezaghebbende zij de berichten ontvangen, welke er op wijzen, dat een formatie ge vechtswagens in Egypte, Syriè en Jordanië worden gevormd''. In antwoord op vragen ver klaarde Lipsky nog, dat 't hoofd zakelijk Engeland is, dat zich met de wapenverschepingen naar Ara bische landen in het Midden-Oos ten bezig houdt en dat Groot- Brittannië onwettige wapenver schepingen uitvoert, door het wa pentuig als doorvoerlading via België en Italië te zenden. DONDERDAG 23 FEBRUARI. 22 7.42 23 7.40 24 7.38 18.06 18.08 18.20 Opk. 9.17 9.30 9.48 Ond. 0.39 1.54 verzoeken het linden, opdat La rking majority" tot nieuwe ver- met de Conser- iinig waarschtjn- undigen achten e waarschijnlijk-- regering wordt resultaten van zal het nieuwe vreemdsoortigste 00 jaar zijri. De aarders van de 3) staan dan ge taak er voor 5 leden alle zit- lijwonen om een rassing te voor. zal dan gebruik kleinste vergls- en de regering itig moeten zijn sn van wetsont- it de unanieme Lagerhuisleden itslagen van de len niet bekend weekeinde, om. van enkele dis- lotse hooglanden se eilanden niet ar zulien zijn. ■d door het ver. het meeste ge- iderlaag van het listische Lager- erd. De verkie, as een der saai ingeland ooit ge- al het Britse Ra ciale zifting bij1 1 zijn partij nog eerderheid in hef ikt, kan Attle- e bepalingen van incfie blijven, van zaken thans ïoedelijk het par- male wjjze op 1 leer het nieuw s voor de eerste ervan in kennis n het bewind zal half twee was ilagen als volgt: 314 zetels, .293 zetels. 8 zetels, ij en 1 zetel. >n moet de uit- comen. ER OVER DE NGEN ische Lagerhuis- ïher is niet her- had het kies- lij thans niet is inde 20 achter in 't Lagerhuis gisteren: „Per mij niet erg, dat ■kozen. Bi was r ik lid van het Als Lagerhuis- aenner gebleven l herkozen, blijf :h volksmenner". 'GEN EN DE DOL iristol kwam, na temhokje te heb- jjn biljet bij de t bureau inleve. irzoek, hem een feven. „Sorry", dat ik een biljet pool stond in te i altijd Donder- het K.NM.I te van Zaterdag- er weer ilijke provincies rolkt en nevelig ige regen. Aan- wind hoofdizake- en Oost. Later e Zuidelijke wind eratureni het land: Meest et plaatselijk ne en toe enige re- Zwakke tot ma- sakelijk uit Zui- Weinig veran- ituur. FEBRUARI. 6.52 8.27 9.07 9.17 8.41 9.16 9.56 10.06 ■wezmnge™ meisjes hier zeer weinig op inge steld bleken in tegenstelling met jengens. Met de studenten werden hoofd zakelijk vragen verhand houdende met de huid'ge universitaire op- 1 aiding besproken, o.a. de zeer ge specialiseerde normen, waarbij de vanning tot mens in de geaneen- vendienst In Indonesië, mist dit rucht elke grond. Alle militaire graven in Midden- en Oost-Java zijn overgebracht naar de erevel- den te Semarang en Surabaja, zodat zich te Solo geen enkel graf van een Nederlands militair meer bevindt en er dus van schending der graven geen sprake kan zijn. BEVIN. In welingelichte Londense krin gen neemt men aan, dat Bevin in een nieuwe Labour „regering Minister van Buitenlandse Zaken zal blijven. Tot de eere van mijn hof; Augustus tot en met 15 Septem ber 1950 bij het Bureau Stichting Middenstandsexamen, Laan van Meerdervoort 96a, 's-Gravenhage, alwaar alle inlichtingen kunnen •worden ingewonnen. t De exameneisen zullen gelijk zijn aan die van het normale Middenstandsexamen. I --T- „glUlU HUI tuil UL UUIJUU1 partij, Attlee, Morrison, Cripps en Bevin, kwamen onmiddellijk na de bekendmaking van het resultaat bijeen om over hun toekomstig beleid te beslissen. Zij hebben drie keuzen: 1. Een nieuwe Labourregering met of zonder steun van de Libe ralen te vormen. iciiicuzióii 7 FEBRUARI. 9.15 10.08 9.50 10.43 10.30 11.23 10.40 11.33 Maan- Opk. Ond. 10.50 4.18 11.42 5.19 12.50 6.06 Zén- Fbr. Opk. Ond. 26 7.34 18.13 27 7.32 18.15 28 7.30 18.17

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1