Persconferentie in Djakarta «Dell Koningin en Prinsesjes op vacantiereis Margarinefabrikanten ntra Send in SL. Prins Bernhard nog in Amerika Protest tegen Amerikaanse generaal in België WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN PRINS BERNHARD OP CURACAO willen hun product vitaminiseren Amerikaans professor over waterstofbom Vlucht van radiografisch bestuurd modelvliegtuig J)e kapper met het aparte cachet^ Toespraak van Noel Baker Monument voor gevallenen in de Hoeksche Waard Marshall-gelden Bedrijfsunie Bouwbedrijf verbiedt werken met zandsteen Deens schip in brand Ontploffing te Chateauroux Radio Moskou over Churchill Communisten onder controle iseruatieven VACHTING. VATER. £ON-EN MAANSTANDEN frankerlng bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen TeL 2510 Na 5 uur 1072 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks VRIJE ZEEUW DINSDAG 21 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No. 1352. Uitgeefster N. V. v/h Firma- P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie 1,5©. Rubriek Kleine Advertenties: 8 regels 60 ct.; iedere regel mew 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot étt namiddags 2 uur. Luide knallen van donder bussen en hartelijke reiswei. sen klonken Maandagmorgen omstreeks zeven uur over het station Baam, toen de Koninklijke trein zich in be weging zette en H. M. de Ko ningin met de Prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet de vacantiereis naar Sankt Anton aanvingen. Enkele persoonlijke vrienden uit Baarn en vriendjes en vriendinnetjes van de Prinses jes hadden voor dit onofficiële afscheid gezorgd en dat het in goede aarde viel, bleek wel uit de glundere gezichtjes van de Prinsesjes die, verrast door ser- petines die door de geopende ramen het statierijtuig indwar- relden, lachend een „tot ziens" terugriepen. Het was vijf minuten vóór zeven, toen de hofauto voor het station Baarn stopte en de Ko ningin en de Prinsesjes in de Koninklijke wachtkamer kwa men. De trein stond reeds ge reed. H. M. was gekleed in een plastic regenmantel. De Prin sesjes, die ieder een eigen rood- leren koffertje droegen, hadden grijze bontmanteltjes aan. De reis gaat met de Konink lijke trein, bestaande uit een stoomlocomotief, twee salon rijtuigen en een bagagewagen. De laatste rijdt tot Visé. Daar worden de salonrijtuigen achter de internationale D-trein naar Bazel gekoppeld. In de wagons wordt daar de nacht doorge bracht en Dinsdagavond komt het gezelschap in Sankt Anton aan. Daar wordt dan juist car naval gevierd en de Prinsesjes hopen, dat zij nog iets van dit feest kunnen meemaken. Op het station Baarn waren verscheidene autoriteiten van de spoorwegen aanwezig, o.a. de president-directeur Ir. F. Q. den Hollander. De kleine Prinses Marijke, die Zaterdag drie jaar werd, maakt de reis niet mee. Zij blijft bij haar Grootmoeder, Prinses Wil- helmina, met wie zij Maandag- Onder leiding van Prof. Dr. Max Cesijns, hoogleraar in de kernphysica aan de Brusselse universiteit en bekend door zijn stratosfeer- en diepzeetochten in gezelschap van Prof. Piccard, zal de „Belgische Unie voor de verdediging van de Vrede" hedenmiddag een nota overhan digen aan de Amerikaanse am bassadeur te Brussel. In deze nota protesteert de Unie tegen de aanwezigheid van de Ameri kaanse generaal Lanham en zijn militaire medewerkers in België, waarin zij een schending der Belgische souvereiniteit zien. De Unie roept al haar leden op door hun aanwezigheid voor de Amerikaanse ambassade haar protest kracht bij te zetten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Dinsdag avond. Wisselend bewolkt Geleidelijk tot matig afne mende wind uit Noord-Westelij ke richting. Wisselende bewol king, afnemende buiigheid en iets lagere temperatuur dan gis tere*. WOENSDAG 22 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 5.02 5.37 6.17 6.27 5.22 5.57 6.37 6.47 Zon- Fbr. Opk. Ond. 21 7.44 18.04 22 7.42 18.06 23 7.40 18.08 Maan- Opk. Ond. 9.06 23.26 9.17 9.30 0.39 middag naar het Paleis Het Loo ging. Z. K. H. Prins Bernhard zal zich, zodra hij uit Amerika is teruggekeerd, eveneens naar Sankt Anton begeven. Prins Bernhard is Zondag middag in zijn eigen Dakota op Curasao aangekomen voor een niet-officieel verblijf van enige dagen. Vroeger op de middag was reeds het- gezelschap van de Prins in een gecharterde Dc-6 aangekomen. HOGE PRIJZEN VOOR AARDAPEEEN EN UIEN Op het ogenblik bestaat er in Noordelijk geland' grote vraag naar aardappelen en uien en on gekend hoge prijzen warden voor deze landbouwproducten gemaakt. Er is echter slechts een klein deel der landbouwers, dat van de„ ze hoge prijzen profiteert- Het massaproduct aardappelen erd door de Zeeuwse kleiboeren van de hand gedaan, toen men be rekende, dat de onkosten juist door de financiële resultaten wer den gedekt, voor hoogstens 6 k' 7 cent er kg. Het speculatieve artikel uien werd door de meesten verkocht, toen men dacht dat ook deze prij zen niet veel meer zouden stijgen. De meeste zaken zijn gedaan voor ongeveer 10 cent per kg. Het gevolg is, dat de aardappe len thans het dubbele opbrengen en de uien zelfs 't vijfvoudige van de prijs, waarvoor de meesten hebben verkocht. Het verschil met het vorig jaar is dan ook groot. Toen gingen de aardappelen als veevoer naar de drogerijen en de uienprijs daal de tot 1 cent per kg. Thans wordt 50 cent per kg be taald. Scspvebingen Nicuni«§uiiica Op oen persconferentie heeft de secretaris-generaal van het ministerie van voorlichting der R.I.S., Ruslan Abdulgani. over Nieuw-Guine» o-m. gezegd: „Ge-durende de besprekingen tussei Dr. Supamto, Dr. Hirschfeld en de gouverneur van Nieuw Guinea- de heer Waardenburg, welke voor het vertrek van d commissie Supanmo naar Nieuw-Guinea plaats vonden, werd he duidelijk, dat de Nederlanders de bevolking van Nieuw-Guinea beschouwen ais Nederlandse onderdanen, terwijl de Indonesiërs zich op het standpunt stellen dat de Irianen Indonesische burgers zijn. Beide partijen besloten dit vraagstuk op hoger niveau te behandelen- De onderhande Lingen zullen zo spoedig mogelijk aanvangen Intussen is de regering- van de R-I-S. ervan over tuigd, dat de Irianen zullen voortgaan hun Indonesische bur gerschap te verdedigen". Namens de ondervakgroep Mar garinefabrikanten is bij de Minis, ter van Landbouw en tij andere regeringsinstanties aangedrongen op vitaminisering van margarine. De prijs per pakje zou dan een cent moeten stijgen. Voorheen, toen vitaminerijke producten schaars waren, heeft de regering vitaminisering van de margarine betaald in de vorm De waterstofbom kan door de radio-activiteit binnen een straal van 2500 tot 5000 km alle leven vernietigen zo heeft Harrison Brown, professor in de natuurkun de aan de universiteit van Chicago in een radiotoespraak verklaard. Een reeks waterstofbommen, die tot ontploffing zouden worden ge bracht op ongeveer 2500 km lange lijn van het Noorden naar het Zui den, over Praag lopende, zou na genoeg de gehele bevolking van- de Sowjet-Unie uitmoorden. De radio-actieve elementen, die door de ontploffingen worden voortge bracht, zouden door de wind naar het Oosten worden gedreven. Zij zouden over een strook van 2500 km breedte van Leningrad tot ■Odessa trekken en gevaarlijk zijn f p een diepte van 2500 km, dit is ot het Oeral gebergte, t Een reeks ontploffingen op een ■ljn ter hoogte van de Westelijke kust van de Ver. Staten in de Stille Oceaan zou op dezelfde ma nier alle leven op het grondge bied van de Ver. Staten vernieti gen. Ten aanzien van de Darul Is lam deelde hij mede, dat een commissie van de R.I.S. door on derhandelingen zal trachten te toereiken, dat troepen van de Da- rul Islam in hef leger van de R.I.S. worden ingeschakeld. Het standpunt der RiLS. is, dat slechts één leger van de R.I.S. kan be staan, waardoor het voortbestaan van een leger van de Darul Islam uitgesloten is. ,,Van de 100 communisten, die gevangen zaten bij de souvereini- teitsoverdracht,, zijn reeds 56 vrij gelaten overeenkomstig het stand punt van de R.I.S., dat pro paganda voor eïkie ideologie, wel. ke binnen de grenzen der wet val len, vrij zal worden gelaten'', al dus ging Ruslan Abdulgani voort. Over de uitlatingen van de voorzitter van 1 suikersyndicaat, Prof. Koningsberger met betrek king tot de suilrerposi lie in Mid den-Java zeide hij: ,.Ik betreur de uitspraken van Prof. Konings berger. De ontmanteling waarover hij sprak, is niet veroorzaakt door de Indonesiërs na hun terugkeer in Djogja. doch is een gevolg van de Japans* bezetting, de kolonia le oorlogen daarna en de politiek der verschroeide aarde. De econo mische situatie is niet geheel af. hankelrjk van de suikerindustrie, zoals Prof Koningsberger liet voorkomen. De oorzaken van de slechte economische situatie zijn meer gelegen in de acht jaren oorlog en deze situatie is een er fenis van het koloniale bestuur. Niettemin wordt door het mini sterie van defensie een ondêrzoek ingesteld naar de door Prof. Ko. ningsherger 'beweerde feiten over de ontmanteling" Door de heer J. G. Smits uit Leidschendam ia Zondag op het vliegveld Ypenburg een radiogra fisch bestuurd modelvliegtuig ge vlogen. Dit waa voor het eerst in Nederland, dat dit gebeurde. De heer Smits werd geassisteerd door de heer G. van den Broek. Voor deze vlucht werd een speciale vergunning door <GP.T.T. ver- strekt. Het toestel ueeft ongeveer een spanwijdte van 2.80 meter en heeft een motor van i/s pk. Er werden vluchten gemaakt tot een hoogte van ongeveer 200 meter, waardoor de bestuurbaar heid nog volkomen in orde bleek. Advertentie kort haar maakt U verras send jong, maardan verzorgd door: satans ?,robert' markt ■jgy brouwerijstr. 9 terneuzÊP moderne haarverzorging Pihilijp Noel Baker, Brits minis ter voor de betrekkingen van het Gemenebest, heeft naar aanlei ding van Churchills verklaringen over toenadering tot de Sowjet- Unie verklaard, dat de conserva tieve partij in de laatste jaren vóór de oorlog „de hoop op sa. menwerking met de Sowjet-Unie" vernietigd had. De waterstofbom was een ge volg van de tweede wereldoorlog en de tweede wereldoorlog was het gevolg van het mislukken van de Volkenbond. De beloften tot internationale ontwapening waren niet nagekomen. Litwinof, de vroegere Sowjet-commissaris voor Buitenlandse Zaken, had het be, ginsel van collectieve veiligheid begrepen en hij had ook gezien, dat Stalin hem zou hebben ge steund bij de pogingen om tot collectieve veiligheid tegen fascis me en nazidom te geraklen door middel van de Volkenbond. Steeds weer echter werden de Russische voorstellen verworpen. Rusland was immers niet uitgenodigd op de conferentie van Miinchen in 1938 en het Sowjet-voorstel tot het houden van een conferentie te Boekarest in 1939 werd afge. wezen. Lord Halifax (de toenmalige Britse minister van buitenlandse zaken) kon wel een bezoek aan Goring in Berlijn brengen en in Rcme een oast op de keizer van Abessinië voorstellen', doch hij kon niet naar Moskou reizen om te hespreken, hoe men Hitler in bedwang zou houden. Hij zond toen slechts een plaatsvervanger aldus Noel Baker. In de Hoeksche Waard zal bin nen enkele maanden een monu ment worden opgericht „voor hen die vjjelen voor en door het ver zet''. De benodigde 11.000 zijn door de bewoners van de Hoeksche Waard bijeen gebracht- De Amsterdamse beeldhouwer Van Lith heeft h(et monument bij na gereed. In de voet van ,het gedenkteken zullen 25 namen van slachtoffers worden vermeld, mgeldentt van suhsidie. Men acht dit thans niet meer nodig, hetgeen blijkt uit een antwoord van Minister Mans- holt op vragen van het Kamerlid Dr. Vondeling. In grote lijn zegt dit antwoord, dat indien vitami nisering wordt toegestaan, de margarine duurder wordt, omdat geen subsidie meer wordt gege ven. Dit zou de loon. en prijspo litiek van de regering doorkrui sen. Het vitamine A, waarover het hier voornamelijk gaat, is volgens regeringsdeskundigen voldoende ir andere levensmiddelen aanwe zig. Bovendien vergt vitaminise ring deviezen. De margarinefabrikanten stel len zich op het standpunt, dat de voorziening met vitamine A op de goedkoopste en zekerste ma. nier via margarine kan geschie den. De grondstof kan in landen met zwakke valuta worden aan gekocht. De prijs van hun product moet bij vitaminisering échter met een cent per pakje stijgen, waarvoor herhaaldelijk toestem ming is gevraagd. Zij wachten thans op nader overleg. AANLEG VAN WATER LEIDINGEN. De directeur van het Rijksinsti tuut voor Drinkwatervoorziening, Prof. W. F. J. M. Krul, deelde te Bergen op Zoom tijdens een Bra bantse koffietafel mede, dat uit de grote „pot" van de Marshall, hulp ook gelden beschikbaar wor den gesteld om de z.g. onrenda bele gebieden in ons land van waterleiding te voorzien. Er zal met spoed een overzicht worden samengesteld door het Rijksinsti tuut voor Drinkwatervoorziening teneinde gegevens over deze ge, bieden bij de hand te hebben voor de besprekingen, die hier over zullen worden gevoerd. Van het Nederlandse volk moet thans 20 pet. het nog zonder lei dingwater stellen. De verwach ting is gewettigd, aldus Prof. Krul, dat in de „urgente" gebie. den de aanleg van een waterlei ding zal Kunnen worden verwe zenlijkt, hoewel hiermede ontzag lijke bedragen gemoeid zijn. MOSSELENEXPORT NAAR BELGIË Werd enige weken geleden be richt, dat België evena's Frank rijk in het vervolg nog slechts „geschoonde" mosselen wenste te ontvangen en dat het vervoer per vaartuig afgelopen was, daar deze mosselen werden verzonden per vrachtauto in zakken van 50 kg, thans zijn de Belgische importeurs op hun besluit teruggekomen. Evenlals voorheen moeten de mosselen weer los gestort per vaartuig naar de plaats van be stemming in België worden ge bracht. Het tarrapercentage van deze partijen mosselen mag echter niet hoger dan 8 procent zijn. (Maxi mum percentage voor mosselen die nog schoongemaakt moeten wor den is 16 procent.) De Bedrijfsunie in het Bouwbe drijf (bestaande uit: de Algemene, de R.K. en de Ohr. Bouwarbei. dersbonden) deelt mede, dat zij met ingang van 20 Februari alle leden van deze drie bonden ver biedt zandsteen te bewerken of te verwerken aan restauraties of nieuwe werken. Alle in uitvoering zijnde restaurants of nieuwe wer ken zullen normaal doorgang vin den, totdat hierover nadere me. dadelintgen zijn gedaan. Het ver bod zal worden opgeheven, als de silioosewet en het op grond van deze wet af te kondigen zand steenbesluit van kracht zijn ge worden. Maandagmorgen vroeg ƒ8 in het Kattegat aan boord van het Deense schip „Kroonprins Olva" brand uitgebroken. De 115 passa giers zijn door het Zweedse schip „Stockholm", dat op Amerika vaart, overgenomen. De beman ning van 60 koppen bleef aan boord van het brandende schip. Naar verluidt zjjn enkele pas sagiers en leden van de beman, ning licht gewond. Volgens een nader door de ka pitein van de „Stockholm" tele fonisch verstrekte mededeling zou de brand bedwongen zijn. Vermoedelijk is de brand ont staan door de brandende sigaret van een in slaap gevallen passa gier. Te Chateauroux (midden-Frank rijk) heeft zich in het plaatse lijke gebouw van het linkse blad „La Marseillaise" een ontploffing voorgedaan, welke gevolgd werd door brand. De hoofdredacteur van „La Marseillaise" verklaarde, dat men op de cylinders van een ro tatiepers ontplofbare stof had ge. legd. Na de explosie, die de voor deur van het gebouw uit de heng sels had gelicht, was brand ont staan. Winston Churchill, die met Sta. lin over de waterstofbom wil spreken, is in een Franse uitzen ding van Radio Moskou „de ge zworen vijand van het Sowjet- regime" genoemd. De spreker, generaal Sjtsjer. bakof, verklaarde, dat het Chur chill, was, die als Brits minister van oorlog in 1919 de leiding van de interventielegers tegen Sowjet- Rusland zeide te zullen aanvaar den. De Amerikaanse senatoren Karl Mundt en Homer Ferguson, repu. blikeinen, en Olin Johnson, demo craat, zijn voornemens binnen 14 dagen een wetsvoorstel in te die nen tot verplichte registratie van alle communisten in de Verenigde Staten. Hun aantal wordt geschat op 54.000. Uit Australië komt het bericht, dat het eerste wetsontwerp, dat door de nieuwe Australische rege ring zal worden ingediend, een voorstel zal zijn om de Australi. sche communistische partij buiten de wet te stellen. ECONOMISCHE RUBRIEK Boven de Amerikaanse hemel verzamelen zich hier en daar wolken. Dat schept een nerveuze stemming die zich in heftige termen tegen de Britse politiek ontlaadt. De Amerikanen vinden het vanzelfsprekend, dat er een Clearing-unie moet komen in Europa met goud en solide dollars als basis. De Europeanen moeten naar de mening der Amerikanen op deze grondslag dan maar produceren en handeldrijven met de Europese landen als onderlinge afzetgebie den en voorts maar zien, op de wereldmarkt hier en daar een graantje mee te pikken. Van En. gelse zijde en in het algemeen in de z.g. sterlinglanden wordt een andere opvatting gehuldigd, n.l. dat men ook heel bevredigend produceren en handelen kan, zon der dat daarbij goud en dollars de grondslag vormen. Op de basis van goederenruil en van een zo zuinig mogelijk kopen in Amerika d.w.z. alleen maar het hoognodige, '.loopt men zo tot econmische sta bilisatie te komen. Deze koers is in Amerika niet populair. In het algemeen worden er in de Ver. Staten steeds meer stemmen gehoord, die tot voor zichtigheid manen. Als er Ame rikaans kapitaal in het buitenland belegd wordt, dient in dat land de politieke toestand stabiel te zijn. moet er geen anti-Amerikaanss stemming heersen en men moet er de Amerikaanse industriëlen èn kooplieden niet moeilijk maken met deviezencontrole, oontingente- ringen, dollartekorten of ondrage lijk hoge belastingen. 'Het begint er intussen lelijk op te lijken, dat aan tjeze hoge en. zelfbewuste Amerik. eisen steeds moeilijker kan worden voldaan. Ook gaan er reeds stemmen) op, die de vraag stellen of Amrerika niet bezig is zich te isoleren! Inmiddels zijn er vooral op agrarisch gebied, teke nen aan de dag getreden, die op overproductie wijzen. De offici ële steun, die de Amerikaanse re gering aan de landbouwers geeft is, naar het heet, onrealistisch' geworden, hetgeen betekent, dat de Amerikaanse landbouw het best zonder rpgeringstoeslagen zou kunnen stellen. Wanneer men nog meer mechanische kracht toepast, zou het Amerikaanse graan even goed op de wereldmarkt kunnen concurreren. Dit zijn natuurlijk stemmen uit dje Amerikaanse in. dustriële kringen, die er op wij zen dat de arbeiders, die bij de jongste oogst werkzaam waren, niet minder dan 3 dollar per uur verdienden! Dat was nog meer dan aan dje mijnwerkers moest worden betaald! De tegenstelling tussen dollar en pond en de uiteenlopende koers tussen de Amerikaanse en Britse politiek worden dagelijks méér zichtbaar. Reeds doen de oude loeten zich weer horen van. een herleefde concurrentiestrijd op pe- troleumgebied. Voorts is de to tale afsluiting van de Chinese markt voor Amerika duidjelijk voelbaar. In de Europese landen staat men tegenover de Amerikaanse inzich ten niet zonder critiek. Een ver deling der wereld in drie sferen het dollargebied, de Russische sfeer en de West-Europese sfeer is voor W.-Europa allerminst aanlokkelijk. Toch zou, naar men vreest, deze situatie kunnen ont staan, als de West-Europese mun ten zouden worden versmolten in een rekeningeenheid, die ten op. zichte van dollar zwak zou staan. m-ni m«»u Meisjes hier zeer weinig op inge steld bleken in tegenstelling met j»ngens. Met de studenten werden hoofd zakelijk vragen verband houdende Met de huid'ge universitaire op leiding besproken, o.a, de zeer ge specialiseerde normen, waarbij de vanning tot mens in de gemeen- v^mffinst in indonesie, mist dl rucht elke grond. Alle militaire graven in Midden- en Oost-Java zijn overgebracht naar de erevel- den te Scmarang en Surabaja, zodat zich te Solo geen enkel graf van een Nederlands militair meer bevindt en er dus van schending der graven geen sprake kan zijn. BEVIN. In welingelichte Londense krin gen neemt men aan, dat Bevin in een nieuwe Labour-regering Minister van Buitenlandse Zaken zal blijven. Tot de eere van mijn hof; Alle custen en gewesten Dienen mijnen tuin om lof." Over medewerking had hij* niet te klagen. Ook aan belang stelling ontbrak het niet. Jacob Cats, onze Zeeuwse dichter, mede bekend om zijn bedijkingen, vertoefde vaak bij Augustus tot en met 15 Septem ber 1950 bij het Bureau Stichting Middenstandsexamen, Laan van Meerdervoort 96a, 's-Gravenhage, alwaar alle inlichtingen kunnen ■worden ingewonnen.» De exameneisen zullen gelijk zijn aan die van het normale Middenstandsexamen. lor? „groio yiui' uil UL iiuuuu* partij, Attlee, Morrison, Cripps en Bevin, kwamen onmiddellijk na de bekendmaking van het resultaat bijeen om over hun toekomstig beleid te beslissen. Zij hebben drie keuzen: 1. Een nieuwe Labourregering met of zonder steun van de Libe ralen te vormen. i ei neuzen Hansweert Walsoorden 5 regels 60 ct.; t.; minimum p«r mmmer Burea* tamlddags 2 mur verzoeken het linden, opdat La rking majority" tot nieuwe ver- i met de Conser- inig waarschgn- undigen achten e waarschijnlijk-- regering wordt i resultaten van zal het nieuwe vreemdsoortigste 00 jaar zrjri. De aarders van de 8) staan dan ge taak er voor e leden alle zit- lijwonen om een rassing te voor. zal dan gebruik kleinste vergls- en de regering itig moeten zijn en van wetsont- !t de unanieme Lagerhuisleden itslagen van de len niet bekend weekeinde, om. van enkele dis- lotse hooglanden se eilanden niet ar zullen zijn. d door het ver. het meeste ge- ïderlaag- van het istische Lager- erd. De verkie. as een der saai- Ingeland ooit ge- al het Britse Ka- ciale zitting bij zijn partij nog eerderheid in het Jkt, kan Attle- e bepalingen van iinctie blijven, van zaken thans ïoedelijk het par- male wijze op 1 leer het nieuw s voor de eerste ervan in kennis n het bewind zal half twee was liagen als volgt: 314 zetels. 1293 zetels. 8 zetels, ijen 1 zetel, m moet de uit- comen. ER OVER DE NGE-N ische Lagerhuis- iher is niet her- had het kies- lij thans niet is nde 20 achter in 't Lagerhuis gisteren„Per- mij niet erg, dat kozen. Be was r ik lid van het Als Lagerhuis- nenner gebleven i herkozen, blijf :h volksmenner". GEN EN DE DOL iristol Itwam, na temhokje te heb- ijn biljet bij de t bureau inleve. :rzoek, hem een teven. „Sorry", dat ik een biljet pool stond in te k altijd Donder- het K.NM.I te van Zaterdag- er weer ilijke provincies tolkt en nevelig ige regen. Aan- wind hoofdizake- en Oost. Later e Zuidelijke wind eratureni het land: Meest et plaatselijk ne en toe enige re- Zwakke tot ma- takelijk uit Zui- Weinig veran- ituur. FEBRUARI. 6.52 8.41 8.27 9.16 9.07 9.56 9.17 19.06 7 FEBRUARI. 9.15 10.08 9.50 10.43 10.30 11.23 10.40 11.33 Zón- Fbr. Opk. Ond. 26 7.34 18.13 27 7.32 18.15 28 7.30 18.17 Maan- Opk. Ond. 10.50 4.18 11.42 5.19 12.50 6.06

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1