Voor] Uit de Provincie (jUBIlE Wachtgeld- en werkloosheidsverzekering Bigcn Hoortl Attractie: ZWARE WEIS KINDER STOE KINDER LEDIKAI LEDIKAI l eiken-ge: BEDSTE voor de Landbouw BALA1 GROTE SORTERING VLOER BEDEKKING HER Melkki EN GESCHIL BINNENV KAPC WOLV1 Spoorwegongeluk te Long Island De 1951 einde bezetting van Duitsland Engels-Amerikaanse oliecontroverse PROV. STATEN VERKIEZINGEN. De lijst van de C.H.l Agenda De Duitsers in Polen en Tsjecho-Slowakije AANVARING OP WESTERSCHELDE. RODE ROZEN terneuzen. 183 EN 200 cm OLD-FINISH EIKEN-GEBEITST BLANK EIKEN BANKSTELLEN 4 CLUBS fcirt I miniummiMiminimum«imniiui"» VANAF ZAT; MA M AN Tb MAID uitsluit REGENKL BIG BI Dubbel NI Dl in all Dub REGEN JA! Gegummee Voor Uw B P g' P J< REGEN J> REGEN Bij iedere M (zol Te koop gevraagd op luchtbanc Adres: Hoek C 40 2*26, Terneuzen. TE KOOP en Brandho j. G- VER1 Mauritsfort D Overeenstemming bereikt Zaterdag hield de hoofdafdeling sociau zan.cn van de Stichting voor de Landbouw haar jaarlijkse bijeenkomst met de provinciale secties in de Esplanade te Utrecht. De voorzitter, de heer Bieuwenga, deelde mede, dat men overeenstemming had bereikt over de afwijkende regeling, die voor de landbouw zou gelden met betrekking tot de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering. De hoofdpunten waarop deze overeenstemming werd bereikt, zijn: a. De organisaties aanvaarden het aanhouden van een vaste kern op de bedrijven. b. Deze kern wordt niet in stand gehouden door een aan- stellingsgebod, doch door een ontslagverbod. c. Wil de arbeider in aanmer king komen voor een wachtgeld regeling, moet hij minstens 156 dagen onafgebroken bij één werkgever of 254 dagen bij ver schillende werkgevers in de landbouw werkzaam zijn ge weest. De voordelen, aan deze rege ling verbanden, zijn: de kernen zullen beter behouden blijven, waardoor de premie relatief laag blijft en tevens wil men berei ken, dat voor de vaste arbeiders slechts de halve premie wordt betaald. Het tot stand komen van de mantel-contracten, die inmid dels door het College van Rijks bemiddelaars zijn goedgekeurd, is eveneens besproken. Van ver schillende kanten werd critiek geuit op de hoofdafdeling. Het feit, dat deze nog wijzigingen aanbracht, nadat in de sociale commissies reeds overeenstem ming was bereikt, vond weinig bewondering. Het werk van het bureau oogstvoorziening moest worden voortgezet, meenden de werkgevers, terwijl de arbeiders- vertegenwoordigers eerst oogst- colonnes te werk gesteld willen zien, wanneer er in het betrok ken gebied geen landarbeiders meer te krijgen zijn. Er zal aan de Provinciale Sociale Secties ter beoordeling worden gegeven, af het inschakelen van oogstco- lonnes wel of niet verantwoord is. De arbeidsbureaux werd ver weten, dat zij te veel ongeoefen de krachten bemiddelen. Hier aan is blijkbaar niet veel te doen. Voor het Rijksarbeidsbureau was aanwezig de heer Van Luik, terwijl het Bureau Oogstvoor ziening door de heer Melse was vertegenwoordigd. Deze ver klaarde, dat de landbouw in '50 de hulp van het Bureau Oogst voorziening nog niet zal kunnen missen. De heer Hazebosch van het secretariaat gaf hierna een uit eenzetting wat werkclassificatie betekent en waarom de land bouw hiertoe overgaat. Het is een analyse van de verschillen de functies volgens objectieve maatstaven, waarbij cijfers wor den gegeven. In verband met de loonpolitiek van de regering is het nodig, dat de landbouw be wijzen op tafel kan leggen, dat het werk in de landbouwbedrij ven al of niet gelijk beloond dient te worden als de arbeid in andere bedrijfstakken. persoonlijk en vertrouwelijk'' aan de Duitse kanselier Konrad Ade- nivaer zijn meegedeeld. Dit zou de achtergrond zijn van de pogingen van Adenauer, West- Duitsland minstens even sterk te maken als de Oost-Duitse repu bliek met haar volkspolitie ten einde zich tot de Oost-Duitse autoriteiten te kunnen wenden met een voorstel tot hereniging van Duitsland, wanneer de bezet tingstroepen zijn vertrokken. Daarom wendde Adenauer zich tot de Broederschap", een kring van 18 officieren van dc voorma lige generale staf „om een des kundige mening over de techni sche mogelijkheden van de vor ming van een infanterie- en een pantserdivisie'', aldus het blad. Met het bestuderen van het rap port van deze „Broederschap" loopt Adenauer de kans door de Geallieerde autoriteiten en zijn eigen landgenoten gelaakt te wor den, omdat deze meest geen leger wenst, zo besluit het artikel. Het Amerikaanse ministerie v an buitenlandse zaken is van mening, dat de bezetting van Duitsland waarschijnlijk in 1951 zal eindigen, aldus zou volgens de Londense correspondent van het Diverpoolse blad „Daily Post Britse functionartssen te Was hington hebben verklaard, dat de Britse beperkingen op de invoer van Amerikaanse stookolie en benzine ondanks de Amerikaanse protesten zijn getreden. De nieuwe bepalingen zijn Don derdag van kracht geworden. Deze week zijn te Washington met vertegenwoordigers van Amerikaanse oliemaatschappijen particuliere besprekingen gevoerd over een Brits compromis-plan. Dit plan zou, naar verwacht wordt, tot een besparing van 50 tot 60 millioen dollars per jaar leiden, door de invoer van vier millioen „dollarolie' te vervangen door import uit sterlingbronnen. Op Long Island, ongeveer 30 km ten Oosten van New York, zijn Vrijdagavond laat twee stampvolle passagierstreinen op elkaar gereden, doordat een der treinen door een onveilig signaal reed Er zijn 29 doden en min stens honderd gewonden. Naar schatting bevonden zich in de twee treinen 400 passagiers. Joseph Keifer, de bestuurder van de trein die de aanrijding veroorzaakte, is gearresteerd. Verschrikkelijke tonelen speel den zich af. Meer dan honderd personen werden gewond. Velen werden armen en benen afge rukt. 10 Lijken zijn reeds uit de wrakstukken losgewerkt. „Dood mij dood mij toch", schreeuwde een man. Een arts amputeerde de verminkte arm van een man om hem te bevrijden, een ander moesten ter plaatse de benen worden afgezet. De treinen brandden niet, maar rook steeg op uit de bekleding, die de leden van de reddingsploegen schroei den, toen zij zich met branders, bijlen en breekijzers een weg baanden. VIVFR MOGELIJKHEDEN VOOR VLISSINGEN >ULS BADPLAATS Een studiecommissie van de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer heeft rap port uitgebracht over de manier, waarop de ontwikkeling van Vlis- singen tot badplaats kan worden bevorderd en hoe dit nog voor het seizoen 1950 verwezenlijkt kan worden. Algemeen bleek de com, missie van oordeel, dat het bieden van meer amusement van de grootste betekenis is. Voorts wijst dc commissie op de mogelijkheid om de natuurlijke ligging meer uit te buiten. Zo stelt men voor, de Oranje- dijk, waar de Geallieerde troepen zijn'geland en van waar men een uniek uitzicht op de beloodsing heeft en de nieuwe Nolledijk beter toegankelijk te maken. Hierdoor zou deze laatste gemaakt kunnen worden tot een nergens in Neder land te overtreffen natuurlijke pier. Tenslotte wordt gepleit voor doortrekking van de Belgische kuststrandweg van Sluis tot Bres- kc-ns, waardoor een gemakkelijke verbinding tussen de Belgische kust en Vlissingen tot stand zal zijn gebracht. De commissie zet zich thans aan de bestudering der mogelijkheden, die in een verre toekomst de ontwikkeling van Vlissingen als badplaats kunnen bevorderen. De aanvaring had plaats te ongeveer 10 uur v. m. De „Maria G" is met inge deukte voorsteven opgevaren naar Antwerpen. De „Louis Sheid" had een tros in de schroef en is door de sleepboten John P. Best" en de „Directeur G. Gerling" naar Antwerpen te rug gesleept. De „Maria G kwam van Tyne. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. In de Zaterdag j.l. te Goes ge houden vergadering van de kring Zeeland van de Chr. Hist. Unie is de candidatenlijst vast- den aan deze lijst toegevoegd: 13. A. Koster, Zaamslag. 14. W. de Feijter, Axel. 15. J van Hoeve, Zaamslag. 16. L. M. Janse, Hoek. 17. J. van Riet, Terneuzen. 18. C Leunis, Terneuzen. 19. J. P. Vergouwe, Hoek. 20. J. den Ha mer, Koewacht. TERNEUZEN. Gemeenteraad. Donderdagavond 23 Februari komt de gemeenteraad van Ter neuzen in openbare zitting bij een. Bij de 14 agendapunten be vinden zich tal van hamerstuk ken. Eén der belangrijkste punten is wel het voorstel van B. en W. om aan de Woningbouwvereni ging „W erkmansbelang" een voorschot van 436.000 te ver strekken voor de bouw van 5 woon flats, ieder omvattende 12 woningen, in de Zeven Trini- teitspolder. In een verordening op grond van art. 6 der Winkelsluitings wet worden de sluitingstijden voor diverse winkelbedrijven ge regeld. Volgens art. 1 der Veror dening is het verboden een kle ding- en manuf acturenzaak voor het publiek geopend te hebben op Maandag vóór 13 uur, een kapperszaak en een slagerswin kel op Maandag na 13 uur en een kruidenierszaak Dinsdag na 13 uur. Deze bepaling is niet van toe passing op de Maandag- of Dins dagmiddag, voorafgaand aan le Kerstdag of Nieuwjaarsdag. B. en W. stellen verder voor de woningen aan de Staalfabriek op het Waterleidingnet te doen aansluiten. De jaargarantie hiervoor be draagt 540. Hiervan komt 325 voor rekening van de heer Fr. Dekker, terwijl de opbrengst van het watergeld van nog een drietal andere woningen in min dering komt op het garantiebe drag. Voor de uitvoering van het bouwplan Sluiskil-Oojt stellen B. en W. voor pl.m. 12.000 m2 bouwgrond te kopen, n.l. 10560 m2 van Waterstaat voor 40 cent per xn2 en de rest ((1450 m2) voor 80 cent per m2. Ten behoeve van plantsoen- aanleg aan de Molendijk en ver der in het Oranjekwartier zal pl.m. 40.000 m2 grond worden aangekocht a 0,71 per m2 van de N.V. Handelmy „Terneuzen." Het perceel Molengang 3 wordt onbewoonbaar verklaard. Tenslotte treffen wij op de agenda aan een voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 200.000, en een van 500.000, met een rente van 314 procent en een looptijd van 50 jaar. grote etalages ontstonden, welke een ruime inkijk bieden aan kijk- en kooplustigen. Daar staan in frontrijen de rijwielen van diverse merken keurig ge rangschikt. Men vindt er „elk wat wils". Voor oud en heel jong is er ruime keur. De lichte motorrijwielen zijn eveneens een voornaam be standdeel van de geëtaleerde ar tikelen, terwijl een drietal van het zwaardere genre lokken tot een kijkje. Diverse de kijkers toeblinken- de onderdelen completeren het tentoongestelde, terwijl er een ruime keus is in motor jassen enz. De heer Mannaert deelde ons mede, dat boven de werkplaats een zaal wordt gemaakt, waar veel te zien is, wat in de ruime winkelruimte geen plaats kan vinden. Bij de in delaatste tijd vele vernieuwde winkelpanden is er weer een toegevoegd, welke een aanwinst is voor Terneuzen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De Engel met de bazuin". MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Hellzapoppin''. Café Du Commerce, 7.39 uur: Leerzame instructie film op autogebied, E.V.O. Hotel Des pays Bas, Ge maskerd Bal. AKiELi: Hotel De Lozanne, 2 uur: Publieke verkoping van een Hofstede in Axel en een Hofstede te Biervliet. Openbare lagere school, 4 uur: Tentoonstelling van cke Kookcursussen. (Advertentie.) en de beste! AXEL. Bos-aanplanting Met uitzondering van de be planting langs de kreek, die moet wachten op de omlegging van het kanaal, nadert de aan plant van het Axelse bos lang zamerhand zijn voltooiing. Men deelt ons mede, dat er meer dan 100.000 planten zijn gezet, o.a. populieren in ver schillende soorten en verder ei ken, wilgen en elzen. Voor de voetgangers zijn wan delpaden aangelegd Verwacht wordt dat het publiek zich niet tussen de aanplantingen zal be geven, dit om beschadiging der jonge planten te voorkomen. Ter zijner tijd komen de ter reinen der voetbalvereniging „Axel" en ook de ijsbaan in een fraaie omgeving te liggen, daar het dpgroeiend geboomte voor een schitterende entourage zal zorgen. SCHOONDIJKE. Openbare vergadering C.H.l Tijdens een openbare verga dering van de C. H. U.. Staten- kring Sluis, welke in het jeugd- gebouw alhier werd gehouden, gaf Mr Baron v. d. Feltz een uiteenzetting over de Wet op de Materiële Oorlogsschade. De totale oorlogsschade beloopt een bedrag van 26 milliard gul den, aldus spreker. In haar op zet was bij de Wet bedoeld de huisraadschade naar de vervan gingswaarde te vergoeden, maar door de vele in het ontwerp aan gebrachte veranderingen, bleef van de opzet weinig over.. De speciale schaderegeling voor Walcheren leed eveneens schip breuk. De vergoeding der huis raadschade is heel moeilijk, daar vrijwel niets gecontroleerd kan worden. De Minister heeft de bevoegdheid om, als de Wet tot I onbillijkheden aanleiding zou geven, zelf in te grijpen. Verder bestond nog de mogelijkheid op beroep, geen juridisch-, doch een ambtelijk beroep. West-Dultsland zal nog een kwart millioen Duitsers moeten opnemen, die op het ogenblik in Polen en Tsjecho-Slowakije leven, zo wordt van officiële zijde mede gedeeld. Zij vormen slechts een gedeelte van het aantal Duitsers, dat in deze landen is achtergeble ven Hun totaal wordt op 60.000 geschat 350.000 hiervan, voorna melijk in Polen, hebben evenwel bun Duitse nationaliteit opgege ven, teneinde op hun geboorte grond te kunnen blijven. Volgens een mededeling van het departement voor verplaatste per sonen te Bonn wil ook een deel van deze laatsten naar West. Duitsland emigreren, hetgeen ooor het aannemen der vreemde nationaliteit niet meer mogelijk is De terugtocht der bevolking nu begonnen en in de loop van deze week wordt het eerste trans port in het grenskamp „Fries land" verwacht. Voorlopig hebben 45 000 Duitsers vergunning ge kregen zich in West.Duitsland te vestigen, waarvan 25.000 uit Po len en 20.000 uit Tsjccho-Slowa- kije. Maandelijks zullen er vijf dui- "zend worden vervoerd. Het Belgische stoomschip „Louis Sheid", groot 7607 bruto register ton en toebehorende aan de Société Anonyme „Arme- ment Deppe" te Antwerpen, is Zondag, komende van Antwer pen ter hoogte van de Een- drachtpolder bij Terneuzen in aanvaring met het ledige Pana mese stoomschip „Maria G groot 3326 bruto registerton en toebehorende aan „Cia Crystal de Vapores" in Panama. gesteld voor de komende Pro vinciale Statenverkiezingen. De C.H.U. zal in de gehele pro vincie met een lijst uitkomen waarvan een z.g. „hop van 12 in alle Statenkringen dezelfde is. Bij stemming is de volgorde der bovenste twaalf candidaten als volgt opgemaakt: 1 C Philipse, 's Heer Arends- kerke. 2. Mr W. F. E. Baron van der Feltz, Middelburg 3. A. H. S. Stemerding, Souburg. 4. C. A. Kaan, Terneuzen. 5. J. e. j. Bruijnzeel, Wissekerke. 6. J. ae Kruiiter Goes. 7. M. de Boer, Haamstede. 8. D. Dekker Water landkerkje. 9. C. F. van der Pey Goes 10. W. Sanderse Jr, Vlis singen. 11. S. Kodde, Veere. 12. Mr J. Sepers, Goes. In de Statenkring Hulst wor- of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. lg) Nadruk verboden. Zij wendde zich zwijgend af. Von Dernberg zag de blos, die haar langzaam naar hals en wan gen steeg. En hij kende haar ant woord, ook al sprak zij niet. „Misschien heb ik je overval len", ging hij na een ogenblik voort. „Maar 'k moest je zeggen wat ik voor je gevoel. Alleen daarom ben ik naar Bruckwasser gekomen. Ik verlang niet, dat je direct mijn liefde beantwoordt. Ik ben tevreden als je wilt probéren ook van mij te gaan houden." Ik begrijp u niet, heus, ik be grijp u niet." Haar stem klonk vaster. „Wat u vraagt is een on mogelijkheid, u moet het inzien. Er zijn meisjes, die in naam, ont, wikkeling, rijkdom uws gelijken zijn. Als ik mijn verstand niet ge bruikte o, het zou niet lang Directeur P.T.T. De heer G. Polderman, thans directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Terneuzen is met ingang van 1 Maart be noemd tot directeur van het P.T.T.-kantoor te Helmond. Heropening winkelpand. Hét was Zaterdag j.l. een be langrijke dag voor Mannaerts Rijwielen- en Motorhandel. Toen heropende de heer Man naert zijn vergroot en vernieuw de winkelpand in de Axelse- straat nabij de Ambachtsschool. Als business"man met vooruit ziende blik offerde hij woon ruimte op, welke werd toege voegd aan de reeds bestaande winkelruimte, waardoor nu drie SLUISKIL. Feest vergadering. Vrijdag hield de afd. Sluiskil van de R.K. Fabrieksarb.bond „St. Willibrordus" haar jaarlijk se feestvergadering. De geeste lijke adviseur, eerw. Pater-Gar- diaan, sprak het openingswoord. Spr. gaf toe, dat het werk op de fabrieken eentonig kan zijn. Houdt dit echter voor ogen, dat je voor je werk moet staan ten behoeve van vrouw en kinderen. Hij merkte op, dat er als 't ware een parallel kan worden getrok ken tussen de hoge fabrieks schoorstenen en de kerktorens. Beide reiken naar God en in bei de komen dezelfde mensen. Doet als Christenen niet mede aan minderwaardig gepraat. Beseft verder, dat je naast rechten, ook duren, of u beschouwde me als een blok aan 't been. Ik heb ge voel van eigenwaarde, al ben ik van eenvoudige afkomst, en dat gevoel verzet er zich tegen.' „Toch helpt het je niet. Ik ben dertig en weet dus wat ik wil. Er bestaat maar één vrouw, die ik a lc de mijne verlang jou, Enc'a. Het heeft niets te maken met naam, ontwikkeling, rijkdom, om dat het liefde is. Ik zal geduld hebben Vertel nu alleen wat je dacht, toen ik je gisteren vroeg terug te komen." Ik kan daar geen antwoord op geven. Wel wil -ik dit zeggen, ir gedachten heb ik je onrecht aangedaan. Dat weet ik nu. En het spijt me." Von Dernberg 'begreep. Een glimlach straalde over zijn ge zicht ,Héél zeker was je er niet van hé? Je kwam terug om je te overtuigen." „Misschien wel", knikte zij. „Er zat ook eigenbelang achter. ,Zet je engagement aan 't Ti voli uit het hoofd, Erica! Ik heb een beter met je voor. Neen, trek plichten hebt. Voorz. Jurriens dankte de spreker. Hierna werden, na voorlezing, de notulen van de vergadering van 15 Juni 1949 goedgekeurd en werd het jaarverslag voorgele zen, alsmede de verantwoording door de penningmeester. Vervolgens werd overgegaan tot het meer feestelijke gedeel te. Koffie en versnaperingen werden rondgediend. Muziek nummers weerklonken en de ta mes van de K.A.V. voerden eni ge schetsjes op. De drie aftre dende leden werden met alge mene stemmen herkozen. De heer Compiet, voorzitter van het Comité Nobartstichting, voor uitzending van zwakke kinderen uit de armste gezinnen, vroeg een collecte te mogen houden. De opbrengst hiervan ïvas 17,70. Daar een der hoofdbestuur ders door een misverstand Biet aanwezig was, hield voorz. Jur riens een rede. Hij deed interes sante mededelingen over de ar beidstoestanden, beginnende met de Middeleeuwen tot de tijd waarin wij thans leven. Nadruk kelijk wees hij er op, dat, nu de p.B.O. is aangenomen, de Be- drijfsraden binnen drie jaar moeten zijn ingesteld. Wij moe ten dan echter gereed zijn. In dit verband moedigde hij met klem aan tot deelneming aan de Sociale cursus, die in September opnieuw begint. Bij de rondvraag stelde de heer De Paauw enige vragen over het 4-ploegenstelsel en de onregelmatigheid bij de 5 loonsverhoging. De heer Jur riens antwoordde, dat zo spoedig mogelijk, hopelijk eind Maart, een vergadering met de Hoofd bestuurder zal worden gehou den. Geprobeerd moet worden, aansluiting te verkrijgen bij de landelijke organisaties van de zware chemische industrie. Wat de 5 betreft, wanneer ouderen worden ontslagen en in hun plaats anderen worden aange nomen onder de 23 jaar, dar. moeten betrokkenen zich direct verstaan met hun bestuur. Er wordt somtijds echter een wen ding aan gegeven, dat er niet veel aan te doen is. Hierna werd de vergadering gesloten en hadden de leden met hun echtgenoten een ge noeglijke avond doorgebracht. Aan de kade. Aan de loskade van de Com pagnie Neerlandaise de l'Azote meerde het Ned. s.s. „Arnhem". Het is de tweede lading pijriet, welke ter plaatse wordt aange voerd. De kranen van de Cokes- fabriek werken evenens op hoge toeren ter lossing van de vele sleepschepen, welke hun lading aanvoeren. De geluiden van de kranen der beide bedrijven, de rokende schoorstenen, het opkomen en afgaan der arbeiders van de fa brieksterreinen, het geeft alles weer het vertrouwde aanzien van vöör 1940. Het beeld van de arbeid, het beeld van groeide be- geen rimpels ik zal niet méér zeggen dan ik kan verantwoor den! Ik ben baas over mijn tijd Bij Trieber heb ik voor onbepaal de tijd een kamer besproken. We kunnen elkaar dus elke dag ont- moeten." „Morgen niet. Dan is het Woensdag en lijdt de uitspanning aan overbevolking van moeders met kinderen." „Wie zijn aan deze plaats met getrouwd en gaan naar ©en andei rustig plekje!" „Ik zie wel, dat je Bruckwasser niet kent! Donderdag kan ik wel komen." Niets daarvan! Ik wil je geen dag missen! Toe, wees lief en verzin er wat op, Erica, dat we ook morgen bij elkaar kunnen zijn!" Zij lachte zachtjes voor zich uit. Er was een tere glans in haar oger. en Von Dernberg begreep, wat deze te voorschijn had geroe pen. Het zong in zijn hart. „Ongeduld!" zei ze en streelde even schuchter zijn haar. „Mis schien is er iets op te vinden, maar ik denk niet, dat jij het wilt." „Ik wil alle3 wat je wilt, Erica. „Mte wonen Hauptstrasse 24 Voor tante Marga heb ik geen ge heimen. Ze vermoedt natuurlijk toch wel het hare, want het is mijn gewoonte niet, 's middags uit te gaan en nu deed ik het al tweemaal achter elkaar." Ze wachtte even. „Zou je kennis wil len maken met tante Marga?" „Het zal me een eer zijn." Erica zag hem onderzoekend aan. Toen glimlachte zij. De glim lach begon bij de mondhoeken, trok over het hele gelaat, weer spiegelde in de ogen stralende ogen van een stralende ziel. Plot seling voelde Von Dernberg twee zachte lippen op zijn wang. Vóór hij haar kon omvatten was het meisje opgesprongen. „Neen, dat is vandaag mijn voorrecht! Kom. 'k Had graag, dat je mee terug ging tot het postkantoor! Die avond, vóór 't naar bed gaan, deed Von Dernberg wat hij. in lang niet had gedaan. Hij gmg met het hoofd in de handen aan zijn tafel zitten en dacht ernstig na over zichzelf en zijn leven. „Ik heb geleefd als een lichtzinBige dwaas", moest hij zich met schaamte bekennen, „en van de hef de een bespotting gemaakt. Desondanks werd me Erica op mijn weg gezonden, O, als ik haar maar waardig mag zijn! Als ik toch maar al, Wat slecht en zwak is uit mijn verdeelde hart kan bannen! Want als ik ooit leed over haar breng, dan hoop ik, dat ili daarvoor gestraft zal worden, zwaar en zonder genade!" Op dat ogenblik kon Von Dern berg- niet wéten, hoe eenmaal deze wens zou worden vervuld, hoe hij zou moeten gaan tot aan de poor ten des doods; en hoe, op een ogenblik dat hij reeds met alle dingen dezer aarde had afgere kend, een vrouw hem bij. de hand sou nemen en opnieuw 't volle leven inleideneen vrouw, die kwam met rode rozen van vergif fenis. (Wrodt vervolgd.) ah ecu wwrw adres: Abac teil blKCieil lllclcll g 1 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2