Uit de Provincie BINNENLANDS NIEUWS Betere werking van 4 beroemde geneesmiddelen. Chefarine 4 Kerkdiensten TEXTIEL AANBIEDING VOOR DE ZONDAG Het;Loon MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING NOORDSTR 58-60*TERNEUZEN«TElEF. 2091 Wanneer bij pijnen of griep een ander middel faalt, neem dan eens Chefarine „4". De 4 bestanddelen zijn elk stuk voor stuk al wereldberoemd. Maar samen in één tablet werken zij nóg beter. Het ene middel ver sterkt de werking van het andere, zodat de totale werking wel bij zonder krachtig en weldadig is. M AXEL OOSTBURG. PHILIPPINE. SLUISKIL KERKNIEUWS. TERNEUZEN. IJZENDIJKE. RADAR OP DE SCHELDE „IK LEEF NOG" ZEI CHURCHILL. En omtrent middernacht baden Paulus en Silas en zongen Gode lofzangen. Hand. 16 25. Paulus heeft wel een ridder orde verdiend. En hij krijgt ze ook. Het ridderkruis. Het echte. Men grijpt hem, men scheurt hem de kleren van het lijf, men striemt zijn rug met vele geselslagen, men werpt hem in de binnenste kerker, met de voeten in het blok. Zo wordt Paulus tot ridder geslagen. Zal hij kermen van de pijn; hij is toch ook een mens, ja hij is een jood! Zal hij vloeken; het is nu toch onweer sprekelijk dat die God met Zijn bijzondere leidingen hem mis leid heeft: hij zou Europa voor ChYistus veroveren en nu zit hij in de gevangenis! Paulus bidt. Paulus ziet eerst eens goed wie het is, die hem tot ridder slaat. En dan barst hij uit in lof zang op lofzang. De ridderorde Gods is het gejubel wel waard. Zijn magtig' arm beschermt [de vromen En redt hun zielen van de dood. Hij zal hen nimmer om [doen komen, In duren tijd en hongersnood. In de grootste smarten, Blijven onze harten In den Heer gerust. 'k Zal Hem nooit vergeten, Hem mijn helper heten, Al mijn hoop en lust. G. J. A. J. (Advertentie.) IEGEN RUNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN I 0.75 /.ATEItr(VG 18 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Terneuzen: 7.30 u. Avondgebed. Schoondijke: 7 u. Avondgebed. ZONDAG 19 FEBRUARI. Ie Lijdenszondag. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 u. Ds. P. J. Pennings, 2.30 u. De. Joh. W. Starrenburg, van Sluiskil. Hoeik: 10 u. Ds. D. A. ten Haaft, 2.30 u. Ds. P. J. Pennings, van Axel. Hontenisse: 10 u. Ds. A Soete. kouw. Hulst: 10.30 u. Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Sas van Gent: 10 u. Ds. P. Sebe- styén, van Axel. Philippine: 2.30 u. de heer C. H. Heijboer, van Zaamslag Sluiskil: 10 u. Ds. Joh. W. Star renburg; 2.30 u. De. D. A. ten Eaaft, van Hoek. Terneuzen: 10 u. Ds. J. van de Graaff, van Sas van Gent; 2.30 a. Da. J. Scholten; 7 u. Ds. P. Fagel, van Brussel. Jeugddienst Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. G. Jansma; 7 u. Jonge Kerk, in het Verenigingsgebouw. Aardenburg: 10.30 u. Ds. L. S. Blom. St. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. M. N. Schrale. Biervliet: 10 u. de heer P. de Vis ser- Breskens: 10 en 6.30 u. Ds. van Beusekom. Gadzand9 u. Ds. A. C. W. ten Cate. «roede: 10 u. Ds. C. B. Boere. Voorber. H. Avondmaal. Hoofdplaat: 10 u. Ds. J. J. Win- ckel. St. Kruis: 9 u. Ds. L. S. Blom. Nieuwvliet: 10 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch, van Biervliet. Bled. H. Doop. «ostburg: 10 u. Ds. W. J. Four- nier. Retranchement: 10 u. Ds. P. J. Baraouw. Schoondijke10 u. Ds. J. Rooden- burg, van Voorburg. Sluis: 9.30 u. Ds. M. N. Schrale. Waterlandkerkje: 2 u. Ds. J. J. Winckel. van Hoofdplaat. Uzendrjke9 u. de heer B. C. Bouwen; 4.30 u. Ds. A. C. W. ten Cate. Jeugddiénst. Zuidzande: 10.45 u. Ds. A. C. W. ten Cate. Bed. H. Doop. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 u. Ds. Nolthe- nius Geref. Kerk Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. H. J. Hei- dema, em. pred. te Vlaardingen. Terneuzen10 en 3 u. Ds. H. Pest man Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. li Ritsema. Geref- Kerk tOnderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. I. van Til Terneuzen: 9 u. Ds. Van der Jagt; 5 u. Ds. ten Hove. Chr Geref. 14»-' Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. lees- dienst. Gereformeerde Gemeente Hoek: 9.30 en 2 u. leesdienst. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. lees dienst. Oud-Geref. Gemeente Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. A. de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Glinge: 7, 8,30 en 10 u. H. Missen Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 u. H. Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H Missen. Sluiskil: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 8,30 en 10 u H.H. Missen. Zandstraat: 7,30 en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zuiddorpe: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Westdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Leger des Heils Terneuzen: 7, 10 en 7.30 u. samen, komsten in de zaal; 8:30 u. openlucht Nieuwstraat. dan ook met klem worden ge waarschuwd, daar aangenomen kan worden, dat het verzadi gingspunt thans ongeveer is be reikt. Slechts uitbreiding van de kleine fruitteelt onder vakkun dige leiding op de beste grond en met het beste materiaal, kon, volgens de-sprekers, worden aan geraden, daar men in de toe komst zal moeten kunnen con curreren door het verkrijgen van een zo groot mogelijke opbrengst met zo weinig mogelijk kosten. Feestavond A. N. G. B. Donderdagavond trad het en semble Charles Aerts, waarin om- meewerkten Elly Rexon, Sylvain Poons, Willy Rex en Tonny Schifferstein, op voor de afd. Terneuzen van de Algemene Ne derlandse Grafische Bond. De heer J. v. d. Vegte, hoofd- kweten van de taak toch ,,wat anders te brengen''. Voor de pauze werd een propa_ gandisfisch woord gesproken door de beer v. d. Vegte, die in 't bij zonder de jeugdigen aanspoorde, zich meer op de hoogte te stellen van het organisatieleven in Ne derland, opdat zij de taak der ouderen zullen kunnen overnemen. De afd! Terneuzen van de A. N. G. B. kan op een zeer geslaagde feestavond terugzien. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Afscheid stationschef. Na een diensttijd van ruim 52 jaar heeft de heer A. Demanez afscheid genomen als stations chef te Axel. Tijdens een druk bezochte re ceptie in zijn woning werd de bestuurder, die de bijeenkomst i heer Demanez toegesproken REPATRIËRENDE MILITAIREN. Met de troepentransportsche pen „Pasteur" en „Atlantis," welke respectievelijk op 25 Fe bruari en 3 Maart te Amster dam worden verwacht, keren de volgende in Zeeuws-Vlaanderen wonende militairen uit Indone sië naar het Vaderland terug: Koninkl. Landmacht. Troepentransp.schip Pasteur. Aardenburg. C. T. de Rijck. Axel. H. Dieleman, J. W. Dieleman, G. van Doeselaar, M. Geensen, J. van Meurs, A. Oppeneer, D. de Pooter, P. Scheele, J. Witte, F. Wolfert, E. A. van Wijck en P. B. Zeghers. Boschkapelle. A. J. van Leuven. Breskens. M. A. Flikweert en C. W. Vader. Clinge S. Blommaert, F. P. van den Branden en E. C. L. van Osse- laer. Graauw. F. P. Durinck, J. J. Gordijn, P. J. Kouijzer en J. J. de Maat. Groede. A. E. van Pamelen. Hengstdijk. E. J. Dophemont en E. Maas. Hoek. J. S. Daniels, J. A. den Hoog lander, J. P. Lantsheer en Th. Meertens. Hontenisse. T. H. Jonkheijn, P. G. M. Ver- eecken, C. A. Wante en J. E. Waterschoot. Hoofdplaat. A. J. Verdonck. Hulst. P. A. Smet. Klooster zande. C. P. Schelfhout. Kuitaart. R. C. de Vliegere. Lamswaarde. G. L. Cornelissens. Nieuw Namen. R. J. A. van Muilom en G. C Vermeirssen. Nieuwvliet. J. J. van Houte. Oostburg. J. I. Adriaansen, A. J. Quaars en J. W. van de Voorde. Schoondijke. J. D. Herrebout, A. A. M. de Poorter en B. D. Verbrugge. Sluis. P. J. de Bruijne en H. R. Hen- driksen. Sluiskil. P. A. Lijbaart, A. Schoof en M. C. van Troost. St. Jansteen. G. -P. L. Avermaete, F. J. de Beule, G. L. Engels, H. C. de Filter, C. A. InghelS, J. L. A. Pieters, L. Th. de Schrijver, G. R. Verschelden en A. J. Weese- poel. Terneuzen. W. J. Buter, E. J. Crombeen, F. Dekker (Axelsestr. 152), F. Dekker (Zevënaarpld. O 4), J. J. M. Dekker, P. Donze, H. F. onverwacht achteruit reed, bot ste zij tegen de personen-auto van de heer B. uit Sas van Gent, tengevolge waarvan de laatste auto aan de voorzijd? licht be schadigd werd. Anibmchts- Lasdemonst ratie school. Door de lasttechnische afdeling van de N.V. Philips' Verkoop maatschappij voor Nederland te Eindhoven werd onder grote be- langfelling een lasdemonstratie gegeven in de Ambachtsschool te Terneuzen. Na een inleidend woord door de directeur der school, de hepr A. de Nie, gaf de -heer Boekema van Philips een uiteenzetting van de diverse soorten lasstaven, die de laatste jaren zijn ontwikkeld en de mogelijkheden, die vooral door de nieuwste soorten electroden verwezenlijkt zijn. Be heren Loohuis en Willemge demonstreerden hierna op over tuigende wijze, wat met de juiste keuze van electroden en bij het juiste gebruik hiervan is te berei ken. De vele vragen, die gesteld werden, gaven blijk van de inten se belangstelling, die onze lassers en technici uit Zeeuv/s-VIaande ren voor de lastechniek aan de dag legde. Dit is een waarborg, dat de industrie van Z.-Vlaan- ueren op lastechnisch gebied vooruitstrevend zal blijven. Wij vernamen nog dat op Vrij dag 214 Februari om 7.30 uur een lezing zal worden gehouden over de lastechniek, eveneens in de Ambachtsschool, voor de leden van de Lasclub Zeeuws-Vlaande ren en geïnteresseerden en dat daarna |enige interessante tech nische geluidfilms vertoond wor den, waaronder een film over atoomsplitsing. Wij twijfelen niet, of ook hier voor zal grote belangstelling be staan Roekeloosheid bracht ernstige schade. Vrijdagmiddag omstreeks twee uur kwamen enige leerlingen van een der scholen alhier in grote snelheid uit de Haven straat in de richting van de Markt gereden, zonder acht te slaan op het verkeer in de Burg. Geillstraat. Op de hoek vaar het Kantongerecht bemerkte de voorop rijdende scholier een be stelwagen van de Z.V.T.M., die in de richting van de Markt reed en 't kruispunt reeds dicht genaderd was. Doordat deze scholier nog een extra schepje op zijn reeds grote snelheid leg de, gelukte het hem nog vóór de bestelwagen over te steken, doch zijn schoolmakker, de 13-jarige M. H., wonende te Boschkapelle, was niet zo gelukkig en reed in volle vaart tegen de zijkant van de bestelwagen. De schok was zó hevig, dat van het rijwiel zowel voor- als achterwiel geheel werd ineen gedrukt, waarna het rij wiel nog onder de bestelwagen terecht kwam, zodat misschien alleen de bel nog Wuikbaar is. De scholier, die wonder boven wonder ongedeerd bleef, was zó geschrokken, dat hij eerst hard wegholde en pas terugkeerde toen hij bemerkte, dat hij zijn vulpen verloren had. De pen bleek echter reeds verdwenen te zijn, zodat hij nog een extra- schade opliep. De chauffeur van de bestel opende, herdacht in zijn openings woord de onlangs overleden voor- zifter van de afdeling Terneuzen, wijlen de heer Ringelberg. Na verheffing van de zitplaatsen na men de aanwezigen enige ogen blikken stilte in acht ter herden king. Maar zoals de Weer v. d. Vegte het uitdrukte: „Het leven gaat door1'. Hij gaf het woord aan het aangekondigde ensemble, dat onder de titel „Hallo aanpak ken" een gevarieerd programma bracht, .'Zoals Willy Rex het aankondig de, was het hoogtepunt van deze avond het optreden van Charles Aerts en Elly Rexon in zang duet ten. Maar een hoogtepunt was niet minder het optreden van de oerkomiek Sylvain Poons in „De Geschiedenisles", evenals in de „Baby's" tesamen met Willy Rex Tony Schifferstein bracht geen accordeonklanken, maar toverde welluidende melodiën uit de piano. Wiflyj Rex bleek muzikaal en humoristisch van het gehalte, dat de zaal op de hand kreeg en waar bij meegezongen werd en hartelijk gelachen. Charles Ajerts, Elly Rexon en Sylvain Poons, die enkele weken geleden hier optraden met Accor- deola, hebben zich uitstekend ge- door de heren Van Houten en Van Ootmersen, hoofdinspec teurs der N.S., terwijl verder het woord werd gevoerd door de he ren L. F. du Bois en A. Diele man, resp. inspecteur der N.S. en stationschef te Terneuzen. Later op de dag nam ook het gemeentebestuur van Axel af scheid van de heer Demanez. Ook het personeel van het sta tion Axel en vertegenwoordigers van St. Raphaël gaven van hun belangstelling blijk. De nieuwe chef, de heer J. Dieleman sprak hartelijke woorden tot de heer en mevrouw Demanez. Namens het personeel sprak de heer Neijt. Tal van fraaie bloemstuk ken getuigden van de vriend schap en de waardering, die de heer Demanez in Axel heeft we ten te verwerven. Vergadering van Ceres". De vereniging „Ceres" houdt Donderdag 23 Februari een alge mene vergadering te Oostburg. De heet P. J. Rodenburg zal oen lezing houden over „Het leven in Canada''. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Mede worden) etnige handwer ken verloot. Voetbalmatch Woensdagmiddag werd alhier een vriendschappelijke voetbal match gespeeld door de douanen van Philippine en die van Bou- chaute. De belangstelling was vooral van Belgische zijde groot. De wedstrijd eindigde met 42 voor Bouchaute. Na afloop had een gezellig sa. menzijn plaats in hotel Wis- kerke. SAS VAN GENT. Jaarvergadering „,De Bruinvis". Woensdagavond hield de zwern- club „De Bruinvis" haar jaarver gadering in hotel Rotterdam al. hier. De voorzitter deelde de leden mede, dat bet nieuwe zwembad in '1950 tegemoet gezien kan worden. Na een onderhoud met de bur gemeester was de voorzitter min der optimistisch. Hij had gehoopt waarnaast ook aan de gemeen- een derde van hef a.s. zomersei- ^en. Wat nu dit laatste betreft, zoen in het nieuwe zwembad door, dit is geheel in handen van de te brengen, maar de burgemee autoriteiten in Den Haag. ter kon hem dit niet beloven. Wel*£et £an. dus voorkomen, dat daed deze de toezegging, dat in ln begin van April het eerst 1050 het bad kant en klaar afge- |aSJV°r g® ^erd.^af de C- worden. Ei- zal dusA„ waarna de distributie aan de de zomermaanden De gaslevering. Van bevoegde zijde schrijft men ons: De laatste tijd verschijnen herhaaldelijk artikelen in de pers over de a.s. gaslevering door de Cokesfabriek aan Axel en Hulst en worden zelfs data genoemd, waarop een aanvang wordt gemaakt met deze gas- voorziening. Dit is nu ten enen male onmogelijk. Het is te be lgrijpen, dat van een fabriek, die opgebouwd en gemoderni seerd moest worden, geen defini tieve datum kan worden ge noemd van de wederinbedrijf- stelling. Onzekerheid omtrent het tijdstip van aanvoer van materialen en installaties speelt hierin een grote rol. Daarbij komt, dat levering van gas, zo als vroeger, zal plaats hebben aan het stikstofbindingsbedrijf, leverd zal gedurende weer geroeid moeten worden met de riemen die de club heeft. Hef jaarverslag der Technische Commissie gaf 'n uitgebreid over zicht der prestaties van de club in 1949. Niet minder dan 9 kring kampioenschappen werden be haald. De poloploeg boekte in. de Belgische tekercompefitie succes aoor op de tweede plaats te eih- digieri met slechts één punt ach terstand op de Gentse Pupillen. Ook de fraaie prestaties van mej. Vergauwen werden aangestreept. Het aftredfend bestuurslid mej. Vergduwen werd vervangen door de heer H. Uytterhoeven. Op verzoek der werkende leden werd de Technische Commissie terug gebracht tot 5 leden. Na de rondvraag werd een film vertoond van „De Bruinvispresta- ties" der laatste jaren. Deze film vond veel bijval onder de leden> De rest van de avond wferd met muziek en dans doorgebracht. GRASLINNEN, voor lakens, 150 en 160 cm breed P' m^r" van®f 3,15 BRABANTSBONT, pracht kwaliteit, 80 en 150 cm breed P- mtr. vanaf 1,65 RODE ZAKDOEKEN, verschillende kwaliteiten 99 en 115 ct. TAFELLAKENS en SERVETTEN vanaf 4,95 1>26 Efde, J. J. Tollenaar en P. Ver- waggn, die uit de aard der zaak schelling. Vogelwaarde. eveneens zeer geschrokken was, treft niet de minste schuld. Het A. J. van Heese, P. J. Lauwers, ongeval was geheel toe te schrij- Beroepen. De heer J. de Feijter, cand. te Axel, is beroepen te Carrels- weer. Bedankt voor beroep. Ds D. Zemel te Axel heeft be dankt voor het beroep Bunschoten-Spakenburg. naar (UB, GEREF. GEMEENTE Bedankt voor Doornspijk, Ds. J. C. van Ravenswaaij te Zaamslag en J. E. de Meijer. Westdorpe. G. E. J. Soethaeït. IJzendijke. H. C. Bakker, M. A. M. Claeys, B. E. Corijn, D. C. Scheele en W P. Versprille. Zaamslag. van Drongelen en W J. C. J. Vonk. Zuiddorpe. U. A. M. Talboom. Zuidzande. A. de Groote en A. P. Kools. Troepentransp.schip Atlantis. Axel. P. van Tilburg. Hulst. G. H. Kuycks. Kloosterzande C. A. de Kramer. Een botsing Doordat de vrachtauto van de vrachtrijder L. uit Hoek Donder dagmiddag nabij de Westsluis ven aan het roekeloos rijden van de scholieren. De toekomst der kleine fruitteelt. In de Donderdag alhier gehou den vergadering van de Afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Ne derlandse Fruittelers Organisa tie, is de kwestie van het al dan niet geschikt zijn van de gron den in Zeeuws-Vlaanderen voor de z.g. kleine fruitteelt behan deld. In hun toelichtingen gaven de deskundigen de heren A. van Oosten en Ir. De Groot, secre taris van het Hoofdbestuur *e kennen, dat, hoewel verschillen de gronden in Zeeuws-Vlaande ren voor de kleine fruitteelt bessen en aardbeien geschikt zijn, men thans toch voorzichtig metde uitbreiding van deze teelt dient te zijn. De prijzen, welke tot nu toe vrij hoog waren, zullen door verschillende omstandigheden, o.m. door het afnemen van de vraag naar jam en door grotere aanplant, ook in het buitenland, vrijwel zeker in de toekomst da len. Voor tè grote aanplant moet LEEUWENTEMMER AANGEVALLEN Vrijdagmorgen werd de heer Klant, eigenaar van het dieren park op de Paauwberg te Valken burg, die bezig was met de dres suur van pijn nieuwe leeuwen- groep, bestemd voor circus Strass burger en bestaande uit zeven leeuwen, plotseling door een der dieren aangevallen. De leeuw, Mila geheten, moest op zijn posta ment komen, dan. draaien en hoog tgaan zitten. Tijdens de draai sloeg het anders zo rustige dier plotseling zijn rechterklauw uit en alhoewel de heer Klant zich zover mogelijk naar achteren wierp, werd hij, ernstig aan de 'linkerhand gewond, zodat het bloed er uit spoot en een pees erntisg geraakt werd. Desondanks bracht hij het nummer ten einde en verliet daarna de kooi om zich onder medische behandeling te stellen. De arts gaf de temmer een inspuiting tegen tetanus en hechte de wonde. Voor de heer Klant, die nu niet werken kan, vas dit ongeval een grote tegenslag, omdat hij zich naar Carré in Amsterdam wilde begeven om diaar enige dagen de temmer, zijn eerste afgeleverde leerling Jean Michon te vervar gen, die een ontsteking aan het oog heeft, ly aardoor hij bemoei lijkt wordt bij het optreden met zijn leeuwen. VOORDELIGE AANHOUDING. De Amsterdamse politie heeft een 44-jarige koopman aangehou den, verdacht van mishandeling. Bij de fouillering werd een bedrag van bijna 5700 gulden gevonden. Het bleek, dat de koopman nog een belastingschuld had. De afde ling recherche en controle van de inspectie der belastingen werd gewaarschuwd. Een ambtenaar van deze dienst nam 5500 gulden :n beslag. De rest mocht de man behouden. TWEE DIERENVRIENDEN GEHULDIGD. Vrijdagmiddag reikte de heer Hugo van Poel-geest, voorzitter van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, tij dens een bijzondere ledenvergade ring aan de heren J. A. Bolle, vee drijver te Den Haag en aan P. Meyer, te Leiden resp. een zilve ren en een bronzen medaille uit wegens dierlievend hulpbetoon. Bolle heeft in de vroege morgen van 8 December, geassisteerd door Meyer, die op dat ogenblik juist passeerde, uit een vracht auto, welke tengevolge van een botsing in brand was geraakt, 31 schapen en 9 kalveren gered. Bolle liep daarbij' ernstige brand wonden aan het hoofd op. De heer Van Poelgeest begon zijn toespraakje tot de dieren vrienden met eef( raport van het ongeval voor te lézen en sprak woorden van waardering tot bei de mannen, die uit louter dieren liefde en met gevaar voor eigen leven de dieren van de vuurdood hadden gered. Nia hun de medailles te hebben overhandigd reikte de voorzitter hun nog een lidmaatschapskaart van de vereniging voor dit jaar uit henevens een enveloppe met inhoud, beschikbaar gesteld door een diere rwriendin. TWEE ARBEIDERS DOOR TREIN OVERREDEN. Gisterenmiddag omstreeks twee uur zijn onder de gemeente Noot dorp twee spoorwegarbeiders overreden door de trein uit de richting GoudaDen Haag. Zij zijn beiden gedood. Men neemt aan, dat de arbeiders, die daar aan het werk waren, ten gevolge van de sterke wind de waarschu- wingsseinen niet hebben opge merkt. Nader vernemen wij, dat het ongeval, dat aan twee wegwer kers der N. S. het leven kostte, geschiedde met de trein, die te 13.58 uur te -Gravenhage moest aankomen. De heide slachtoffers zijn J. L. G. van Leeuwen, weg werker te Zoetermeer en G. Hii- verink te Voorburg. INBRAAK. In een perceel in de Vondel straat te Amsterdam is verleden nacht ingebroken. Voor een vrij grote waarde aan antiek tafelzil ver is gestolen. De inbreker is na vernieling van een ruitje binnen gedrongen. gemeenten volgt, zodra daartoe uit Den Haag het signaal wordt gegeven. Wij komen op deze zaak te ge legener tijd terug. Feestavond K.A.V De afd. Sluiskil van de K.A.V. had voor Donderdag een feest avond georganiseerd in het Parochiehuis. De voorzitster, mej,. Lafort, hield een geestige toespraak, waarna zij het woord gaf aan mej. Kessels, hoofdbe stuurster uit Breda, die een vlotte rede hield. Zij zette uiteen, waarom eigenlijk deze avond werd ge geven. Het is nodig, dat de huismoeders één keer per jaar uit de dagelijkse beslommerin gen worden gehaald. Zij deed een beroep op de dames om de gewone samenkomsten ook te bezoeken. Met klem overtuigde zij haar gehoor van de nood zakelijkheid om thuis een gezel lige sfeer te scheppen. De man- nen en kinderen hebben een behoefte aan vriendelijkheid en gezelligheid. Als U het niet doet, volgt Uw dochter U ook niet na en leert het op haar beurt eveneens niet aan haar kinderen. Hierna werden koffie en ver snaperingen aangeboden en gaven de aanwezigen blijk van haar kunnen op voordracht- en zanggebied. Aangevuurd door de onvermoeide mej. Kessels schal den de liederen door de zaal. Ter afwisseling klonk muziek uit de geluidinstallatie. Aan het slot sprak de eerw. Pater-Gardiaan woorden van dank tot allen, die aan,het wel slagen van de feestavond had den medegewerkt. Mej1.. Kessels declameerde tot afscheid het gevoelige gedicht van Allee Nahon ,,'t Is goed in 't eigen hart te kijken nog even voor het slapen gaan" en liet zij het lied zingen „Wees gegroet p sterre". De K. A. V. besloot hiermede een gezellige en goed georgani seerde avond. SLUIS. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het docto raal examen geneeskunde 2e ge deelte, d her F. A. A. Blondeel je Sluis. I^estikoff voor een uitver kocht huis. Te IJzendijke trad voor een volle zaal van het Hofzichtthea- ter op de bekende hypnotiseur Lestikoff met zijn assistente, me juffrouw Loah-Sa. Nadat de hypnotiseur xle medewerking van het publiek had gevraagd, begon nen zjj met hun rekenkundige experimenten. 'Hiervoor werd Loah-Sa geblinkddoekt. Door het instellen van het onderbewustzijn wist zij de grote getallen, welke Adv. door een der aanwezigen waren genoteerd, precies te raden. Het mooiste experiment was wel, toen hij een der' aanwezigen als een oud man met een hoed in de zaal liet collecteren. Nadat de betrokkene was bijgekomen, kon hij niet verklaren hoe hij aan dit geld kwam. Na de pauze werden nog zeer mooie experimenten uitgevoerd. Het was een avond, waarover velen lang zullen napraten. Op de rechteroever van de Schelde te Antwerpen tussen de Belgische sluis en de Kruis- schanssluis, zullen binnenkort proeven worden genomen met radarapparaten. Verwacht wordt, dat deze toe stellen ln de toekomst de navi gatie op de stroom en in de haven aanmerkelijk zullen ver gemakkelijken. Churchill lag vredig in zijn landhuis in Kent te slapen, toen bij het aanbreken van de dag de geruchten loskwamen en het hoofdkantoor van de Conserva tieve partij overstelpt werd met telefonische vragen over zijn „dood" of „ernstige ziekte". Toen de naaste medewerkers van Churchill besloten, dat het ogenblik gekomen was hem het droeve nieuws mee te delen, zei Churchill na een ogenblik na denken: „Ik leef nog. Het zou me interesseren te weten, waar ik stierf." Hij voegde er aan toe, dat het bericht van zijn dood, evenals in het geval van Mark Twain, „sterk overdreven" was.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2