ST. ANTON VERWACHT DE KONINKLIJKE FAMILIE Het bezoek van Prins Bernhard aan Suriname De onveiligheid op de ondernemingen op Java DE WACHTGELD- EN WERKLOOSHEIDVERZEKERING Demonstraties in Frankriik ierlandse NS NAAR rrankering by Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adreac Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2078 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent DINSDAG 14 FEBRUARI 1950. 6c Jaargang No. 1346. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 c minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: t regels 80 ct.; iedere regel mees 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot éêt namiddags 2 uur. De stakingen in Indonesië Smokkelhandel tussen Oost Indonesië en Nieuw-Guinea FRISSE TOESTANDEN IN DE R. I. S. De ramp van de Karhula Ongerustheid in Landbouwkringen Op 1 Mei Koninginnedag WEERSVERWACHTING. ZON- EN MAANSTANDEN Zon- HOOGWATER. Havendiefstallen te Tandjong Priok Water in Luik stijgt De datum der volksraadpleging in België Professor Fascher verdwenen? Weinig tekenen van enthousiasme Amerikaans marine-vliegtuig vermist De natuur eist slachtoffers Ier nummer BureM r. t 's namiddags 3 'e kolenlaay ;t in de V. S. se groothandel tionaliseerd r moet Marshall- terugbetalen (Advertentie.) I angst voor lepaath HOOGWATER. Explosie voor Fins parlementsgebouw st; Anton am Arlberg is zeer vereerd opnieuw te zijn uitver koren als wintervacantie-oord voor de Nederlandse Koninklijke Familie. In het Hotel Post hing het portret van de Koninklijke familie ia de hal temidden van de ski-groten, die in dit internationale sportcentrum roem hebben geoogst. Toen de Kazelbaan mij omhoog had getrokken naar de Galzig, vanwaar de ervaren lo pers zich in suizende vaart langs Oostenrijks meest befaamde ski- helling naar beneden storten, hoorde ik van de waardin, van de blokhut opgetogen verhalen over de charme van Koningin, Prins en Prinsessen. De bedrijvigheid is dit jaar vroe ger begonnen dan gewoonlijk. Reeds vóór Kerstmis arriveerden de eerste buitenlandse gasten, in hoofdzaak Engelsen en voorts Uslanders. Daarna is de trek uit ItaJië begonnen, en de Italianen nemen een steeds groter aandeel in 't internationale leven van het ski-dorp. Dat de Zwitsers een groot contingent zenden is begrij pelijk, want de Arlberg heeft in Zwitserland sedert jaren een grote reputatie. Belgen, Amerikanen en leden van de Franse 'bezetting vormen voorts de grootste contin genten. In Hotel Post waren vijftien naties vertegenwoordigd. Bekende figuren uit het Euro pese leven hebben dit seizoen te St. Anton verpozing gezocht. Harriman, de reizende ambas sadeur van de E.C.A. in Europa, generaal Bethouard, bevelhebber der Franse bezettingstroepen in Oostenrijk, en Dr. Grüber, de mi- Maandag zijn 1800 arbeiders van de schoenenfabriek van Bata te Djakarta in staking gegaan, nadat er eerder was onderhandeld over een eis van het personeel tot ee« loonsverhoging van 30 pet. Uit Medan wordt bericht, dat de staking onder de petroleum- anbeiders aldaar is geëindigd, na dat de stakers hun looneisen had den ingetrokken. Zij hebben het verbeterde loonpeil aanvaard, zo als dit reeds voor de staking door de „petroleum-board'' was voor gesteld. Over de stakingsperiode zal geen loon worden uitbetaald. nister van buitenlandse zaken van Oostenrijk, behoorden reeds in het voorseizoen tot de gasten. St. Anton begint geleidelijk aantrekkingskracht op Neder landse toeristen uit te oefenen. Bij het plaatselijke verkeersbu reau zijn reeds vele Nederlandse aanvragen voor het zomerseizoen binnengekomen, m Ofschoon St. Anton geheel op het vreemdelingenverkeer is in gesteld, is het een dorp, waar men volmaakte rust kan genieten. De lange en kleurige huizenrij ligt diep verscholen in het dal, zo diep, dat de zon slechts weinige uren per dag over de witte berg ruggen komt gluren. Op een der hellingen stond een Nederlandse auto. De inzittende was een Javaanse arts, die op toertocht was door Europa. Wij spraken over Indonesië, het pro bleem, dat men als Nederlander overal ontmoet, zelfs in St. Anton, waar men zich opmaakt om de Nederlandse Koninklijke Familie een verkwikkend en sportief ver blijf te bezorgen. De smokkelhandel in Oost-In. donesië tiert thans zo welig, dat het verlies in economisch opzicht maandelijks op enige millioenen guldens kan worden gecijferd. De toename van de smokkelhandel valt in hoofdzaak te constateren dn liet product copra vanuit Man- dar, Toli-Toli, de Sangine-eilan- den en de Noord-Molukken, aldus meldt de correspondent van Ane_ ta. In de Zuid-Molukken werden voorbereidingen geconstateerd voor het smokkelen van copra naar Nieuw-Guinea, welke smok kel aanlokkelijk gemaakt wordt door bet feit, dat de gulden in Nieuw-Guinea een hogere koers heeft dan in het gebied van de R.I.S. De smokkelaars van copra staan in „kongsi" met opkopers in Brits Borneo en de Philippij- nen. In Oost-Ja va nemen de koffie-diefstallen op onrustbarende wijze toe. Te Panarukan is het enige weken geleden voorgekomen, dat een sehip een party koffie niet kon inladen, doordat de lich ters, die de koffie naar het schip moesten brengen, werden om geven door talryke prauwtjes met rovers, die de koffie in hun prauwen overbaildpn en wat zij niet konden meenemen, in Officiële waardering voor reddingswerk Mitchellbe- manning. De bevelhebber der zeestrijd krachten ,vice-admiraal Jhr. E. J. van Holthe, heeft een telegram van waardering gezonden aan de commandant van het 3120ste squa dron waartoe de Mitchell behoort, die Zondag baj de ramp van de „Karhula" aan het reddingswerk deelnam. In dit telegram seint Jhr. Van Holthe aan de comman dant, de luitenant ter zee vlieger der eerste klasse, de heer J. Leef_ lang: „Met waardering kennis geno men van prompt verlenen van as sistentie door luitenant ter zee vlieger der tweede klasse C. Sen- ger en bemanning Mitchell in uit oefening menslievende taak bij de ondergang van Fins stoomschip „Karhula"'. Zoals men weet ontdekte de Mitchell van de opsporings- en reddingdienst van de marine Zon dag de in de nood verkerende Fin het eerst. De heer Senger trad als gezagvoerder van de Mitchell op. Prins Bernhard heeft een indruk gekregen van de industrie in Su riname door een! bezoek aan de sigarettenfabriek van de British- American Tobacco Company, aan de schoenenfabriek van Bromet, aan de lucifersfabriek „Snake- fight" en de inrichtingen der Cu- ragaose handelmaatschappij. De Prins zag handige meisjes bezig aan de vervaardiging van 4 tot 5 millioen sigaretten per maand en kreeg van de heer H. Femandes een uiteenzetting over de productie van 7 millioen doosjes lucifers per zee wierpen. Op 31 Januari kreeg de onder neming Kaju Mas, op het Idjen- plateau, op een der buitenafdelin gen, waar een Indonesische em ployé met de leiding is belast, be zoek van een gewapende groep van 35 man, waarvan de leiders wapens en levensmiddelen vroe gen. Zij verdwenen met een re volver en enige persoonlijke eigendommen van de employé. In de loop van de volgende da gen heeft de administrateur der onderneming verschillende malen De verjaardag van H. M. de Koningin valt dit jaar op Zondag. In verband hiermee heeft de regering besloten de Koninginne dag op Maandag I Mei te doen i vieren. De viering van deze dag en de Nationale Feestdag zullen dit jaar nog niet samenvallen. Het ligt wel in de bedoeling deze beide feestdagen in de toekomst op één dag te vieren. Men maakt zich in Noord-Hol- laadse landbouwkringen ongerust over de gevolgen, die de wacht geld- en werkloosheidsverzekering, ingaande 1 Juli 1950, zal hebben cp het bedrijfsleven. Wanneer de wet op de landbouw van toepas sing zal worden verklaard, is het gevaar groot, dat de werkgevers 's winters al hun personeel enige maanden naar huis zullen zenden. De op te brengen premie zal hier door zeer hoog worden. Reeds worden cijfers genoemd van 10 en medegedeeld door het K.N-M.I. te De Bilt, goldg van hedenochtend tot hedenavond. Wisselende bewolkipg. (Miati|ge tot krachtige wind uit richtingen tussen West en Noord Wisselende bewolking met enkele verspreide optredende buien. Iets kouder. Fbr. Opk. Ond. 14 7.58 17.51 15 7.56 17.53 16 7.54 17.55 17 7.52 17.57 18 7.50 17.59 19 7.48 18.— 20 7.46 18.02 21 7.44 18.04 Maan- Opk. Ond. 7.26 7.54 8.13 8.27 8.38 8.48 8.57 9.06 14.30 15.53 17.16 18.34 19.50 21.03 22.14 23.26 DINSDAG 14 FEBRUARI. v.m. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 11.48 0.23 1.03 1.03 n.m. 12.37 1.12 1.52 2.02 20 pet. op 'net te betalen loon. De wet laat echter de mogelijk heid open voor de landbuw een afwijkende regeling te maken. Wil deze regeling gelijkwaardig zijn en niet relaitief duur, dan zul len bepaalde kernen vast perso neel op de bedrijven gehandhaafd moeten worden. Het is nodig, dat hiervoor normen worden gesteld. De centrale landbouworganisaties hebben zich aanvankelijk verzet tegen vaste kernen. Zij zien hierin een aanval op de bedrijfsvrijheid van de boer. Nu men de omvang begint te beseffen van de koeten, ■die dreigen, als de wet zonder bij zondere regelingen op de land bouw van toepassing wordt ver klaard, heeft de Stichting voor de Landbouw het initiatief genomen om een uitweg te zoeken. Voor de akker- en weidebouw zou 12 ha. als gemiddelde gelden voor een vaste arbeider. In de tuinbouw waarin zeer verschil lende bedrijfstypen voorkomen, is het stellen van- normen niet zo eenvoudig. In de koudegrond-bedrijven van Noord- en Zuid-Holland zou de norm variëren van 1 tot 3 ha per man. De patroon telt mee voor een man "behalve in zeer grote be drijven. In leidende kringen van de landbouworganisaties weet men dat een af keer bij boeren en tuin ders bestaat tegen de groeiende sociale heffingen op te betalen lonen. Dit klemt te meer, omdat men zich in overheidskringen wat de doorberekening betreft, niet meer zo positief uitspreekt als in de eerste na-oorlogse jaren. Stij gende sociale lasten zullen tot verhoogde productiekosten leiden. Men vraagt zich af, of op deze wijze nog lonende afzet mogelijk zal zjjn zonder nieuwe bescher mende maatregelen militaire posten in de omtrek op gebeld en gevraagd, of hij gebruik mocht maken van wapenen, indien de gewapende groep, die de goe deren had opgeëst, zich wederom zou vertonen. Hierop werd geen. duidelijk antwoord gegeven. Vorige week Zaterdag kwam een strijdgroep van 17 man met dezelfde leiders op een andere afdeling der onderneming en stel de dezelfde eisen. Een wapen kon de betrokken employé niet afge ven, daar hij naar aanleding van het eerste bezoek zijn revolver bij de administrateur had ingeleverd. Terwijl de employé met de be zoekers sprak, arriveerde de in middels gewaarschuwde admini strateur, een Europeaan van een andere buiten-afdeling met 4 on- dememi ngswachters. Voordat de administrateur naar de buiten afdeling, waar het bezoek plaats had, was vertrokken, had hij nog een tïweetal posten opgebeld en zijn vraag herhaald, of hij gebruik kon maken van wapens. De ene post kon. hierover geen inlichtin gen geven en de andere durfde niet zelfstandig een beslissing te nemen. Op de buitenafdeling aangeko men, nam de administrateur de leiding van de onderhandelingen met de gewapende groep. Tijdens dit gesprek maakte een der aan voerders, die gewapend was met de op 31 Januari meegenomen revolver, een verdachte beweging waarop 'n handgemeen ontstond. De administrateur loste een schot, waardoor een der leiders niet ernstig weTd gewond.. In de daar op volgende verwarring loste de Europese employé enkele schoten met een stengrun, waardoor te tweede leider dodelijk werd ge troffen. Korte tijd later werden de ad ministrateur en de Europese em ployé door de politie gearresteerd ,cn overgebracht naar Assem Ba- gu-s, waar zij zich thans nog in hechtenis bevinden. Als een gevolg van dit incidenl is het innemen van wapens op ondernemingen door de T.N.I. in het gehele gebied van Bondo- woso versneld. Vele ondernemin gen in deze streek beschikken thans niet meer over wapens. De gebeurtenissen zijn bespro ken met de regeringscommissaris in Oost-Java, Indra Kusuma. De ,,Java-Bode" meldt, dat er in het havengebied van Tandjong Priok op grote schaal wordt ge stolen. Dievenbenden tot 50 man sterk dringen de gudangs binnen en stelen alles wat los en vast is. Een woordvoerder van het minis terie van arbeid deelde mede, dat de T.N.I. de laatste dagen krasse maatregelen tegen de ramppok- kers heeft genomen, waarbij soms van, vuurwapenen gebruik wordt gemaakt. In scheepvaart, kringen wordt medegedeeld, dat de dieven zo brutaal optreden, dat zij zich van het bewakings personeel niets aantrekken en de gestolen goederen op klaarlichte dag wegvoeren. De rivieren in de provincie Luik wassen gestadig. In verscheidene gemeenten vormt het water een bedreiging. De Ourthe en de Amblève heb ben de laaggelegen wijken van verscheidene plaatsen overstroomd en ook de Vesdre geeft j-eden tot bezorgdheid. De Prins-Regent heeft Zaterdag morgen het wetsvoorstel tot het houden van een volksraadpleging over de terugkeer van Koning Leopold naar België, bekrachtigd. Het voorstel werd Woensdag j.l. door de Kamer van volksvertegen woordigers met 117 tegen 92 stem men goedgekeurd. De volksraad pleging zal gehouden worden op 19 of 26 Maart. Beiga verneemt nader, dat de wet op de volksraadpleging in het staatsblad van Dinsdag zal ver schijnen. De datum van de volksraad pleging zal eerst worden bekend gemaakt wanneer de desbetreffen de uitvoeringsbesluiten, die circa veertig getypte bladzijden be slaan, door de raad van state on derzocht en door Prins Karei ondertekend zullen zijn, aangezien het hier gaat om regentbesluiten. De datum van de volksraadple ging is open gelaten in de beslui ten en in bevoegde kringen kon men Maandagochtend nog niet zeker zeggen of de volksraadple ging de 12e dan wel de 19e Maart zal worden gehouden. De moge lijkheid, dat de volksraadpleging op 12 Maart zal worden gehouden, wordt geenszins uitgesloten, hoe wel genoemde datum wat „krap" lijkt. De raad van state echter werkt met man en macht aan het onderzoek van de 'besluiten en het is zeer goed mogelijk, dat deze gisteren nog zouden worden te ruggezonden aan het departement van binnenlandse zaken. jaar. Hij sloeg verder de wijze gade waarop wekelijks 500 paren schoenen worden vervaardigd. Vrijdagavond bracht Prins Bernhard een bezoek aan de can tines in het militaire kampement en aan de officiersclub. In het kampement was een uitvoering gaande en op 's Prinsen verzoek werden enkele Surinaamse num mers van het programma her haald. Z. K. H. gaf uiting aan zijn genoegen door alle medespe lenden de hand te drukken. Ook werd een bezoek gebracht aan een der twee markten van Paramaribo, waar de Prins zich rijelijk onder het publiek bewoog. Te Leydorps heeft de Prins een Javaanse Wajang-wong dans ga degeslagen en ook heeft hg, eeD bezoek gebracht aan een kleine Indiaanse nederzetting aan het pad van Wanica, waai- Indiaanse dansen werden uitgevoerd en de Prins een boog en enige pijlen ten geschenke ontving. De Vorstelijke bezoeker heeft voorts de hauxietproductie van de Biliton Mij te Onverdracht en van de Surinaamse foauxietmg te Paranam in ogenschouw geno men, alwaar hem uitleg van het proces gegeven werd door onder scheidenlijk Ir. J. Bierling en Ir I. de Greve. 'Hij kreeg te Para- nam drie juwelendozen ten ge schenke, uit bauxiet en1 hout ver vaardigd door de arbeider Esajas. Het West-Duitsche persbureau geeft te verstaan, dat professor Fascher, die de vorige week werd ontheven van de functie als voor zitter der christen-democratische partij van Saksen-Amhalt, ver dwenen is. Fascher zou de vorige week per trein uit Berlijn naar Halle zijn vertrokken na een stormachtige zitting van de cen trale politieke commissie van de partij, welke tot zijn ontslag leidde. Vrienden van de 73- jarige theoloog zijn ongerust en vrezen zijn arrestatie. Hg- is nog niet thuis gekomen. Ongeveer 6000 communisten van een optocht, georganiseerd STERKE WAS VAN DE WfVAL. De laatste dagen is de rivier de Waal sterk gewassen. Vrijdag morgen om tien uur gaf de peil schaal bij Tiel 3,08 meter N. A.P. aan en Maandagmiddag om vijf uur 5,95 meter -f N.A.P.. hetgeen neerkomt op oen stijging van. bijna één meter per etmaal. hebben Zondag te Parijs gede monstreerd ,,voor de verdediging van de vrijheid en de strgd tegen de oorlogsstokers''. Zij trokken met vlaggen en spandoeken van de Place de la Bastille naar de Place de Ia République, waar zij bloemen neerlegden bij het monu ment van de republiek. Drie muziekkorpsen liepen in de optocht mede. Er werden veel Franse nationale vlaggen meege dragen en zeer weinig Russische. Ongeveer 10.000 toeschouwers sloegen met weinig tekenen van enthousiasme de demonstratie gade. Het was Zondag de jaardag van de onlusten van Februari 1934 te Parijs, toen de regering viel als gevolg van het Stavisikyschandaal en' de politie op communistische en royalistische demonstranten schoot. Van een tribune sloegen Mauri ce Thorez, algemeen secretaris van. de Franse communistische partij, en andere vooraanstaande Franse communisten de optocht gade. In Toulon ging het minder rus tig toe. Hier raakten communis ten en politie slaags, toen een deel door de C.G.T., door een nauwe hoofdstraat wilde. Een politieman moest naar een ziekenhuis worden gebracht. Tien politie-agenten en ongeveer 30 demonstranten wer den licht gewond. Aan de demonstratie te Parijs hebben naar schatting 25.000 per sonen deelgenomen. Het duurde drie uur alvorens de gehele op tocht de eretribune gepasseerd was. Daarna gingen de demon stranten rustig uiteen. Een Amerikaans marine-vlieg tuig, mét een uit 9 koppen be staande bemanning aan boord, wordt, volgens een bekendmaking van de marineleiding, sinds Vrij dagmiddag vermist. De laatste positie, welke door het vliegtuig werd opgegeven, is 300 km Zuid- Oost ten Oosten van Corpus Ohris- ti en 150 km ten Zuid-Oosten van Galveston. Het toestel had te 4 uur Ned. Tornado's in de Verenigde Sta ten, lawines in Frankrijk en stormen in België hebben in de af- gelopen dagen ongeveer 70 men senlevens geëist. NEW YORK: In Arkansas, Ten nessee, Texas en Louisiana kwa men in het afgelopen weekeinde tenminste 47 personen om het le ven tengevolge van tornado's, 206 personen liepen verwondingen op PARIJS: Technici, o.a. van het leger, treffen veiligheidsmaatre- gelen tegen lawines in. de Franse Alpen, die in een week tijds 20 doden eisten. Parijs zelf werd door een hevige hagelbui getrof fen. In het gehele land stijgen rivieren en kanalen buiten hun oevers en bij Avignon stak een storm op met een snelheid van 160 km per uur. BRUSSEL: In België woedden in de nacht van Zondag op Maan dag stormen met een snelheid van 110 km en viel zware regen. LONDENIn Zuid-Engeland kwamen verschillende dijkdoor braken voor. tengevolge waarvan mensen uit hun huizen werden verdreven. Ook de Thames staat zeer hoog en op' verschillende plaatsen, trad het water over de dijken en zette grote gebieden blank. De kustvaart op de Tha mes lag reeds enige dagen stil, evenals het verkeer in de Straat van Dover. Het is reeds vier da gen Jang niet mogelijk gebleken de „Queen Elizabeth" uit het droogdok, waar het 83.670 ton metende schip ligt, te slepen. Bijna alle stakende mijnwer kers in de Verenigde Staten, zijn, ondanks het bevel van John Le wis, de leider van de „Verenigde Mijnwerkersbond", om de sta king te beëindigen, gisteren niet aan het werk gegaan. De mijnwerkers verklaarden, dat zij zullen blijven staken, tot- tijd weer op zijn -basis terug moe- dat zij een contract hebben ver ten zijn. -- kregen. ties: 5 regels 60 ct.; 10 ct.; minimum pee ■ikaanse minister van e Zaken Oscar L. ;eft medegedeeld, dat iryland een kolenlaag die op 600 millioen eraamd. De laag be nder twee reedB ge en bijna uitgeputte del in Hongarije, wel- proo.' gedeelte in han- taat was, is nu volko- naiiseerd. is het aan ieder par eden groothandel te enkele resterende i verplicht hun voor, genationaliseerde be staan. eeft Maandag bekend •t zij aan Oostenrijk ■ht een bedrag van irs terug te betalen, onwettige wijze" ge- e kruiden met gelden hall-hulp in Hongarije die) in Amerika ge- l kunnen worden. 5 ECA betreft het 3 in het voorjaar van CA heeft de terugbe lden verlangd, omdat p'vergunning uitdruk- Staten als land van Ier kruiden stonden KKERs p.i.stische guerillastrij- io-China werden van iteund, in hot bijzon - a en het door de com teerste China uit. lerichtcn van de ge- zijn de Chinese com- laatste weken bijzon- -weest. De hulp aan taald worden uit het ten belopende pro- ilitaire bijstand. De inkrijk zal uit twee een deel voor de de militaire macht k in Europa en een voor de versterking ie verdediging" tegen •me in Indo-China. ïden verdween i -uit het kleed een kellner in de Jio een nieuw iheerapparaat. en later verscheen delingenbord in de jricht, dat de tele- listo, die in een programma optrad adres van de dief atische weg had De dief moest het -araat vóór giste, orgen, anders zou telepaath worden. eft dit risico niet ten. Ilij heeft in i postpakket het at aan de bestole- inden. 20 21 7.46 7.44 18.02 18.04 8.57 9.06 22.14 23.26 WOENSDAG 15 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.50 1.25 2.05 2.15 n.m. 1.21 1.56 2.36 2.46 wMf i. w AO tav/ii vp- nieuw candidaat te stellen. Gisterochtend vroeg heeft zich een explosie voorgedaan hg de hoofdingang van het Finse par lementsgebouw te Helsinki. Er werd enige schade aangericht. De politie heeft de omgeving afgezet. zouden Kunnen wagen». Rankin had in de handelingen van het Congres uittreksels inge last van een voor hem opgesteld rapport van de commissie voor on-Amerikaanse activiteit. In het rapport worden z.g. com munistische frontgroeperingen op gesomd waarmee Prof. Einstein in verbinding zou staan. Woordvoerders van de commissie van het Congres heeft gevoegd, J Binnen enkele dagen zal Ein_ zegt Rankin, dat Prof. Einstein reeds lange tijd zich met commu nistische activiteit in de Ver. Sta ten heeft ingelaten en voorts, dat Prof. Einstein niets met de atoombom te maken -heeft gehad. Amerikaanse geleerden hadden deze ontwikkeld. De „onzin", die Prof. Einstein, aldus Rankin, thans „uitkraamde" over een we reldregering „kom) eenvoudig neer steins nieuwe theorie, welke de eenheid van Zwaartekracht en electro-magnetisme behelst, -te Princeton (New Jersey) worden gepubliceerd. Geleerden zeggen, dat als de theorie bevestigd wordt, de ontdekkingen, die eruit voort zullen komen, even verras send kunnen zijn als die waartoe zijn twee vorige theorieën aanlei- ding: graven. Albenga in. de Golf van Genua, waar tweeduizend jaar geleden een met graan en olie geladen schip zonk, naar de oppervlakte gehaald. Een uit een legering van lood en zink bestaande wielvormig instru- ment met een diameter van onge veer 50 cm is eveneens ontdekt. Dit is een zeer zeldzaam zee- vaartins uTument uit de Rarneiixs-o, periode. LBSIDTES AAN i. SCHEPEN. missie van de Aane* aat bestudeert een dat tot strekking eiding van de Ame ivaardijvloot te sti- alle schepen in de subsidiëren, t wetsontwerp aan- -dt, zal de Ameri- kaanse regering leningen kunnen verstrekken aan reders van pas sagiersschepen, die doop het de partement van marine worden be schouwd als „.wenselijk voor de nationale veiligheid". Dinsdag is te Usquert (Gr.) in de ouderdom van 65 jaar over leden het; Eerste Kamerlid t>r S. R. R Rit»fl fV" V T~t

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1