w AVONTUUR MET MAN UIT DUBLIN V UIT DE PROVINCIE Acheson over politiek ten aanzien van Rusland sem WAT B AUTORIJSt Concerl Vragen aan de Minister ££N WINTER ZONDER WINTERTENEN H. I HtJUHLIl I inwoning en nog W 3^ Waarvoor Churchill vecht Samenzwering in Argentinië SLUISKIL De luchtaanval op Sjanghai De winter In Palestina NIEUWE LUCHTAANVAL OP SJANGHAI TERNEUZEN. Het Russische voorstel 5 9 tot berechting van Hirohito OVERSLAG. RODE ROZEN Nieuwe uitvinding voor de visserij ESI ZONDAG 5 F HILVERSUM I: en weerberichten; 8.25 Hoogmis; 9.3'< Kwintet; 10.00 Ke Gewijde muziek; 12.35 Gram.; 12. ziek; 12.55 r 13.00 Nieuws en 13.20 Philharmonisi Uit het boek der Oratorium; 14.45 E 16.15 Report. 16.30 Ziekendienst; 18.! strijdkrachten; 19.C 19.15 Kent gij uw Nieuws; 19.45 Act' Boekbespreking; 2 man; 20.12 Gevai ma; 22.45 Overzici Mindszenty; 23.00 Reportage; 23.22 C HILVERSUM E 8.15 Kwartet; 8.31 8v45 Amusement Sportnieuws; 9.1 gramma; 9.45 Trio; 10.30 L 11.15 Cabaret; 12. 12.30 Voor de je liedjes; 13.00 N delingen; 13.15 Gr Amerikaans orkes afrekenen, heren; 14.05 Boekbesprek sementsmuziek; li Orkest; 16.10 Koe revue; 17.00 Or clamatie; 17.30 I Reportage; 18.15 Studio; 19.00 K Uit de Bijbel; 20,05 Orkest; 20.3; stiek; 20.50 Onke ret; 23.00 Nieuws; BRUSSEL (VI.) 12.15.Lichte miuzi 13,15 Gram.;13.30 ten; 14.00 Gram tage; 16.45 Gra derne muziek; dienstig halfuurtje 19.30 Gev. progra: tualiteiten; 22.00 V erzoekprogramm 23.06 Gram. MAANDAG 6 HILVERSUM 1 7.15 Ochtendgyn Een woord voo Nieuws en weer Sportuitslagen; 8. ziek; 8,45 Gram. zieken; 9 30 Fs 10.05 Gram.; 10.3 11.00 Gram.; 11 11.40 Pianorecital 12.30 Mededelinge 1300 Nieuws; 13.1 muziek; 13.45 Schoolradio; 14. Schoolradio; 14 piano; 16.00 Bij. Gram.; 17.00 Vc 17.15' Orgelspel; 1 uitzending; 18.< liederen; 18.20 Si Stijrdkr achten; 19.15 Engelse les 19.40 "Radiokrant 20.05 Strijkorkest: 21.15 Piano; 22. gramma; 22.45 king; 23.00 Nieur HILVERSUM 1 7.15 Gram.;*8.00 llllllllllllllllll Voor een ch BOODSCHA m De nieuwste 1 Prijzen vant 1 Noordstraat TE HUUR ZON WESTKOLKSTI WOENSDA' De g De a! Ee Verder OOR Twee Ha T De KLUCH In de Van Beuningenstraat te Amsterdam werd gisteren een onderhuurder door de hoofdbewo ner van een perceel op straat gezet, vermoedelijk wegens het «iet betalen van de huur. De buren waren het niet eens met de hoofdbewoner en daarom begonnen zij de inventaris, die op straat was gezet, weer het huis binnen te dragen. Toen de hoofdbewoner tegen deze inmenging protesteerde, kreeg hij van de buren een pak slaag. De man vluchtte de straat op en werd daar opnieuw door „be langstellenden'aangevallen en van zyn geld berojofd. De onder verhuurder had zich bij deze ta ferelen op de achtergrond gehou den. De hoofdbewoner kreeg een onderkaakfractuur, zodat hrj zich onder doktersbehandeling moest stellen. De politie greep in en de buren hebben niets anders met hun hard handig optreden bereikt, dan dat zrj zich binnenkort voor de rechter moeten verantwoorden. Of de huur inmiddels betaald is, vermeldt het verhaal niet. nen de 52-jarige Arthur Oppen, en zijn 30-jarige in Argentinië geboren zoon George. De politie gaf haar verklaring uit, enkele uren nadat de 43-jarige Britse zakenman George Bruce Kirton, die' tegelijkertijd met de Oppens in hechtenis werd genomen, op vrij voeten gesteld werd. Kirton werd op een morgen uit zijn bed gelicht. Hij had tevoren een tele gram uit Brazilië ontvangen waarin hij werd gefeliciteerd met de geboorte van een zoon. Het telegram luidde „geluk gewenst komst 3% dynamiet". De Oppens zonden de trotse vader eveneens een gelukstelegram, zo verluidt in kringen van de Britse ambassade. In de mededeling van de politie wordt nog gezegd, dat het com plot tegen de eensgezindheid van het Argentijnse volk rekende op de samenwerking van mensen in Argentinië „die valse geruchten zouden moeten verspreiden' De Argentijnse politie heeft medegedeeld, dat een samenzwe ring is ontdekt, die in het buiten land was gesmeed, met het doel „op verscheidene plaatsen in A r- gentinië verwarring te stichten' De Argentijhse politie houdt nog steeds twee Amerikanen in hechtenis, nadat zij een Britse zakenman, <lie zes diagen werd vastgehouden, heeft vrijgelaten. De Amerikaanse ambassade heeft nog geen verdere Lnlichtin gen ontvangen van de betrokke- Op een verkiezingsbijeenkomst te Taunton heeft Churchill Woens dagavond nadrukkelijk verklaard dat hij. in het geheel geen zucht naar leiderschap heeft. „Ik heb geen ambitie,, die ik niet meer malen heb verwerkelijkt. Zelfs de stoutste dagdromen van mijn jeugd zijn uitgekomen'', zo zeide hij. De enige reden, w&nrom ik op mijn oude dag werk, is, dat ik mijn hart vasthoud wanneer ik zie in welke toestand ons land geraakt". De conservatieve leider zeide, dat socialistische leerstellingen hem met een diepe walging ver vulden. „Het communisme is een misdaad en het socialisme een ziekte, geen geestesziekte. Ge lukkig is zij niet ongeneeslijk aldus Churchill. REPATRIËRENDE MILITAIREN Met het troepenschip „Zuider kruis", vermoedelijke aankomst 20 Februari te Rotterdam, keren de volgende militairen uit Zeeuws- Vlaanderen naar huis: Kon. Landmacht J, A. Gering, Hulst; W. A. F. Hamelijnck, Breskens; G. L. Ver- straete, Aardenburg; J. Beeke, Zaamslag; R. H. Visser, Breskens; R. S. M. Janssens, Koewacht. Met het Troepenschip „Empire Brent", vermoedelijke aankomst 24' Februari te Amsterdam, keren de volgende 'Zeeuws-Vlamingen naar huis: Kon. Landmacht J. A. de Lijzer en P. H. M. van de Putten, Terneuzen; J. van den Hemel, Sas van Gent. KJSU.L. met gezin J. C. van de Broeke, Biervliet; F. B. d"Hont, Zuiddorpe. de zaal een dubbele toegift hadden geschonken. Nog een serenade Woensdagavond heeft onze plaatselijke Harmonie nog een tweede serenade gebracht en wel in de Tholensstraat ter ere van het gouden bruidspaar D. van LangeveldeRiemens. De voorzitter van de Harmonie de heer C- L. de Smidt, wenste het echtpaar Van Langevelde van harte geluk met hun gouden hu welijksfeest en haalde daarbij nog oude herinneringen op hoe de heer Van Langevelde als „putbaas" bij de firma Van Cantfort meerdere malen aan muzikanten van „De Werklieden" vrij had gegeven als deze dienst hadden bij „het mu ziek". Het was met de dubbele sere nade weer een gezellige muzikale drukte in de Terneuzense straten'. Brug draait electrisch De brug te Sluiskil „draait" electrisch. September 1944 liet de oprui mingsdienst van de Duitse ,,'heir- scharen" een hoop verwrongen ijzer achter, waar eens twee .brug gen lagen. 5% jaar nadien draait één brug weer als vóór li940, omdat de ibeide bruggen door één zijn vervangen. Met zichtbaar welgevallen, za gen de wachtenden nu 'hoe „vlug" de brug dichtging, opgedraaid werd en het verkeer doorliet. Alleen de slagbomen worden notg met handkracht geopend en gesloten. De Chinese nationalistische bommenwerpers die Maandag een 5 »U OP PENSIOEN VAN AMBTENAREN. Het lid van de Tweede Kamer de heer Stapelkamp (A.R.) heeft de volgende vragen gesteld: 1. Kan de Minister mededelen, of door de regering reeds een be slissing is genomen met betrek king tot de vraag of aan de ge- pensionneerde ambtenaren 5 °/o toeslag op de pensioenen zal wor den toegekend? 2. Indien ten deze nog geen beslissing-is-genomen, kan de Mi nister dan mededelen of deze bin nenkort kan worden tegemoet ge zien Het antwoord van de Minister van Sociale Zaken op de eerste vraag van de heer Stapelkamp luidt ontkennend en op de tweede vraag bevestigend. heer Teitgen, omdat dit jaar een oppervlakte van 412.000 ha, aan Grönneger-Aov ond. Wie nuigen joe op ons jaor- slacht'offerB gemaakt, zo meldt 't liekse saomenkómst op Dunnerdag colrammistlsche persbureau van 9 Felberwaorie I a.s., s aovends r-bin*" nit wa« rle Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft Woensdag in feite een nieu we Amerikaanse politiek ten op zichte van die Sovjet-Unie ontwik keld, die is samen te vatten in de woorden „overeenstemming door IcwLcht' De formule voor d'eze politiek is in Acbesons woorden: „Als de zwakke plekken die Sovjet-inter ventie uitlokken, kunnen worden weggenomen, dan kan een realis- Voor het eerst in de moderne geschiedenis is het strand van de Dode Zee, dat 450 meter onder de zeespiegel ligt, onder sneeuw be dolven, zo meldt de Israëlische nieuwsdienst. In de meeste plaat sen van Israël is de temperatuur benedien nul. Ramat David meld de 5 graden vorst de laagste tem peratuur, die ooit in Palestina gemeten is. Ook in Jeruzalem kwam het kwik Woensdag de ge- tische overeenstemming over de wereldproblemen worden bereikt waarbij de .Sovjet-Unie^de kracht der vrije wereld erkent Deze verklaring, die Acheson cp zijn wekelijkse persconferentie aflegdle werd naderhand op schrift aan de journalisten uitgereikt onder de titel „hoofdzaken van ^Acheson noemde de hulp aan Griekenland en Turkije het pkto- Marshall, de wapenleveranties krachtens het Atlantische Pact en het program tot hulp aan minder- ontwikkelde gebieden „voorbeel den van de manier, waarop wij n verschillende delen der wereld trachten het terrein, waarop mo gelijk met de Sovjet-Urne over- fenstemming kan worden bereikt te vergroten door dusdanig sterke situaties te scheppen dat zij als zodanig kunnen worden herkend, en dat daaruit overeenstemming ThiÏ; bleek hoopvol ge stemd te zijn over de mogelijkheid dat uiteindelijk op deze basis VERPACHTING GRONDEN IN NIEUWE SLOEPOLDER De Minister van Financiën heeft de verpachting van gronden in de Nieuwe Sloepolder, gelegen tussen Walcheren en Zuid-Beveland, en ongeveer 400 ha groot, opgedra gen aan de Rentmeester der do meinen in Breda, Ir. J. Klytenaar, die eveneens belast zal worden met het beheer over de gronden in deze polder. Er is reeds een begin gemaakt met de voorbereidingen voor de verpachting'. Hoewei nog gesn beslissing is genomen, of de pelde in kavels los zand of in kavels met bedrijfsgebouwen zal worden verpacht, mag worden aangeno men, dat de eerste jaren de voor keur zal worden gegeven aan ver pachting van los zand. Dit voor al met het oog op de hoge prijs van de boerderijeiibouw. De Rent meester der Domeinen zeul bij de voorbereidingen der verpachting contact zoeken met Zeeuwse in stanties, zoals gemeentebestoren, Watersteiat enz. Ook zal over de technische kwesties, zoals bijv. grondonderzoek, advies worden gevraagd aan de directie van de Noord-Oost-polder. Het beheer van staatspolders door de Rent meester der Domeinen te Breda is in Zeeland een nieuwe figuur. De reeds bestaande staatspdl ders worden beheerd door de if: specteur der Domeinen in Goes. [Felberwaorie haalf aacht in café „De Vrund- schap", Noordstraot, ibie Axelse- brug, in Terneuzen. Zo luidde de uitnodiging verzon den aan Groningers, waarvan de adressen bekend waren, in Zeeuws- Vlaanderen. Velen gaven aan de uitnodiging gehoor om dit gezellig Grönneger „onder ons" bij te wonen. Na een welkomstwoord en het zingen van ,,"t Grönnens laid" werd de „kowie met kouk en klontjes" geserveerd. Met 'n veurdraogt en 'n vêrske werd de avond gezellig gevuld. Er zijn waarschijnlijk nog Gro ningers woonachtig in Zeeuws- Vlaanderen, die van het bestaan van deze Groninger club niet af weten. Daarom wékken we op: As ie nog Grönnegers in Zeeuws- Vlaanderen kann'n, laot ze schrie- ven aan netaores 'Hoving te Ter neuzen. bommenwerpers me Maanaageen bestee(J aanval op Sjanghai hebben mtge cjrca sooooo ha voor d„ oorl voerd. hebben meer dan 10001 412 000 kunn€n jaarlpks gemiddeld 11 millioen ton suiker bieten opbrengen, terwjjl er slechts 2 millioen ton nodig zjjn om de behoeften van het moederland aan suiker te dekken. Het overschot zou tot alcohcd moeten verwerkt worden; en de staat heeft de ver bintenis aangegaah die op te ko pen, doch het parlement weigert verder toestemming te verlenen om die alcohol met benzine te vermengen, zoals voor de oorlog werd gedaan. Op het einde van het jaar zu de Jtaat beschikken over een alcohol- voorraad van meer dan drie mil lioen hectoliter, ter waarde van 25 milliard frank, waarvoor geen afzet bestaat. hele .iac niet boven nul. aar U! LLl111soviet Te Jeruzalem is men met buil- oTCrwnstenimi g bereikt Klaar dozers begonnen de voornaamste straten sneeuwvrij te maken. De communicatiemiddelen zijn over t algemeen weer normaal, daar het betrokken personeel overuren beeft gemaakt om de verbroken electriciteitsleidingen en tele graaflijnen te herstellen. Het bus, verkeer is practisch op alle stads- 'ijnen weer hervat. het nieuwe China". Dit was de tweede aanval op Sjanghai bin nen 12 dagen. Volgens Chinese bladen te Hong kong hebben nationalistische Chi nese bommenwerpers Woensdag opnieuw een aanval op Sjanghai gedaan. Het energiestation van Sjang, hai dat Amerikaans eigendom is, zou zijn getroffen en de Kiangnan, dokken zwaar beschadigd. Twee Chinese schepen nabij Sjanghai zouden eveneens door nationalis tische vliegtuigen zijn geraakt. Volgens het communistische Chinese persbureau zou het na tionalistische bombardement, dat Maandag op Sjanghai is uitge voerd, meer dan 1000 slachtoffers hebben veroorzaakt. Waikiki-Hawaiians een goed bezet Concert- In een te Londen opgevangen bericht van het nieuwsbureau „Nieuw China" wordt gezegd, dat China de Sovjet-Unie heeft doen weten, dat 'het volkomen instemt met de Russische voorstellen om keizer Hirohito van Japan wegens oorlogsmisdaden in verband met een bacteriologische oorlogvoe ring, te doen berechten. Volgens het persbureau steunt Peking vol ledig de Russische voorstellen, t vervat in een nota van 1 Februari aan Engeland en de V. S„ tot het doen berechten van de keizer en vier Japanse generaals door een speciaal internationaal tribunaal. Advertentie lijkt een onbereikbaar ideaal. Voor som migen behoeft het niet eens echt winter weer te zijn oi de kwelling van „winter handen" of „wintervoeten" begint al. De kwaal bestrijden met Akker's Klooster balsem betekent onmiddellijke verzach ting van jeuk en pijn. Kloosterbalsem, hei ideale middel, ook bij schrale huid, kloven of gesprongen handen, ontsmet en^geneest wonden van allerlei aard ei? is een uitstekend wrijfmiddel bij rheumatiek, spit, spier-en lendenpijnen. Unie kan worden bereikt. Klaa - blijkelijk is hij tot de conclusie gekomen, dat het nutteloos is nog meer overeenkomsten met land aan te gaan, tenzij deze door een zodanige macht worden ge steund, dat het onverstandig van de Sovjet-Unie zou zgn om deze teOp"een vraag van de journalis ten antwoordde hij, dat de Ver- enigde .Staten op het ogenblik met overwogen zich opnieuw met Sovjet-Unie in verbinding te stellen over een internationale controle op de atoomenergie Aan gebouw bezorgden de Waikiki- Hawaiians en verdere medewer kers enige genoeglijke uurtjes. Dat het gebodene waardering vond, bleek wel uit het hartelijke applaus na ieder nummer, zowel na de sketches als het werk van de goochelaar Davola, die als in termezzo ook een staaltje vgn telepathie te zien gaf. Onbedaarlijk werd gelachen om de „handy fools", die voor de pau ze clowneske acrobatie te zien gaven van het goede soort, terwijl ze na de pauze de zaal deden scha teren, toen ze hun aandeel namen in de sketch „Lefpillen" en ais Crazy en Crazy nogmaals voor het voetlicht kwamen. Hetgeen de Waikiki's boden was af. Het aangekondigde jodeisucces Oor Nielson bleek inderdaad een succes en het vrouwelijk lid van het ensemble ontlokte aan do vi- braphoon welluidende klanken. De eerste kennismaking van Terneuzen met dit ensemble was goed. En de Waikiki's konden hun programma eerst eindigen, toen ze Rijwiel gestolen Toen de heer Pr. de Wijn alhier even een café binnenging te Wach- tebeke, [plaatste hij zijn rijwiel te gen de muur. Later was zijn rijwiel verdwenen en deed hij aangifte bij de politie. Dezelfde avond kon het rijwiel niet worden opgespoord. Des morgens werd te Moerbeke een rijwiel 'gevonden midden op de rij weg, hetwelk van de heer De Wijn bleek te zijn. De fietspomp was echter ontvreemd en de jasbe- schermer vernield. De dader heeft waarschijnlijk lont geraken en heeft het rijwiel achtergelaten. De politie heeft een onderzoek ingesteld bij de vermoedelijke da- der. HET SUIKERBIETENAREAAL IN FRANKRIJK De ministerraad heeft gister voormiddag besloten onmiddellijk maatregelen te treffen om het euikerbietenareaal te verminderen. Deize maatregelen zijn noodzake lijk geworden, zo verklaarde de Sportavond Te Overslag werd in de 'zaal „Concordia" een sportavond ge geven ten bate van de jonge ren ner Raymond de la Ruelle. De zaal was goed bezet. Op d'feze sportavond had ook een wielerwedstrijd plaats op rollen tussen 4 Nederlandse en 4 Belgi sche renners. Nederland behaalde 145 punten en België slechts 95. De 2 sterkste renners uit deze wedstrijd bleken de plaatselijke favoriet De la Ruelle en de Koe wachtenaar Inghels te zijn welke geen enkele reeks hadden verloren. Ook het boksen, worstelen en eycloball trok veel belangstelling. Voornamelijk de bokser Bob Marcel (kampioen zijner klasse) voor Oost Vlaanderen was goed en heeft enige prachtige stukjes te zien gegeven. Ter opluistering van deze avond was eveneens zang en muziek. Deze eerste sportavond mag een succes worden genoemd. of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. 10 Nadruk verboden Hij werd uit zijn dromen gewekt door Von Richthofen, die hem op de schouder tikte. „Waar, dichter, peinst ge op schertste hij. Als je dat zou kunnen ver moeden!" Von Dernberg schaamde zich over de onhandigheid van het antwoord en vervolgde: „Heb je nog meer in Bruckwassr te doen, of gaat het op huis aan?" Eigenlijk had ik graag Koltau gesproken", zei Von Richthofen, de wenkbrauwen fronsend. „Maar het zou zeker een half uur kosten en dat mag ik niet van je vergen „Waarom niet? Nu we toch hier zijn deed ik de zaken meteen af". Von Dernberg gevoelde weimg lust voor een gesprek, waar hij onmogelijk zijn gedachten hij kon houden. Die wilde hij eerst orde nen. Hij had behoefte aan een zaamheid. 'Een Engelsman heeft een instru mentje geconstrueerd, waardoor vissers kunnen zien, wanneer hun netten vol zijn. Het instrumentje wordt aan één van de kurken be vestigd en geeft met behulp van een gewone fiets- of zaklantaarn- batterij over grote afstand Zicht bare lichtsignalen. Deze signalen zijn gebroken, zolang het net nog niet gevuld is, maar zij veranderen in eën onafgebroken straal als het net vol is. Een Zwolse taxi-chauffeur heeft heel vreemde dingen met een man die zegt uit Dublin te komen, meegemaakt. Deze laatste kwam Zondagmiddag op de taxi af, ter wijl het voertuig op het stations plein op een vrachtje stond te wachten. In het Engels, door spekt met Nederlandse woorden, vertelde de man, die ietwat onder de invloed van drank verkeerde, dat hij naar het centrum van de stad wilde. Op de grote markt aangekomen wijzigde hij plots zijn plannen en vroeg de chauffeur naar Nijmegen te rijden. Doch alvorens de tocht te aanvaarden, wilde de chauffeur1 wel eens geld zien en prompt kreeg hij een voor schot van 75 overhandigd, waar bij bleek, dat de portefeuille van de vreemdeling zeer welgevuld was. Tijdens de rit naar de Kei zer Karelstad vertelde de buiten lander, dat hij in Dublin geboren en thans in Canadese diplomatie ke dienst was. Hij liet een groene sjerp zien, waarop indrukwekken de wapens gestikt waren en hij toonde vervolgens zijn paspoort, waaruit bleek dat hij 26 jaar cud .Als je er zo over denkt, dan graag!" antwoordde Von Richt, hofen dankbaar. „De kwestie met Koltau laat zich heter mondeling regelen. Aan de overkant is het café van Trieber. Hij schenkt een uitstekend glas bier. Wacht daar; meer dan een half uur heb ik niet nodig." Trieber, de kastelein, stond aan de deur en groette Von Richthofen eerbiedig. Toen hij merkte, dat diens metgezel op het café af stapte', ging hij hem voor, de lege gelagkamer in. „Morgen, meneer! Zeldzaam weertje! In geen jaren herinner ik me zo'n mooie Meimaand! Wat zal het zijn?" Von Dernberg bestelde een glas bier. De waard, tuk op een praatje bleef in de buurt nadat bij de be stelling had uitgevoerd. Een vraag lag Von Dernberg; op de lippen; hij overwoog hoe hij haar onopval lend onder woorden zou brengen. „Is mijnheer hij Freiherr von Richthofen gelogeerd?" infor meerde Trieber na een poosje. „Sedert een dag of wat. Dit is mijn eerste bezoek aan Bruckwas- ser". „En 't l&dtste, als u er tenmin ste niet noodzakelijk moet wezen Bruckwasser is 'n gat. Het biedt een vreemdeling letterlijk niets!" „Dat iben 'k niet met je eens, Trieber", glimlachte Von Dern berg. ,,'k Woon in Berlijn en heb heel wat gereisd, maar wat 'k vandaag zag bézit Bruckwasser alléén". „Hee!" deed de waard ver baasd. Toen giebelde hij. „Mijn heer steekt de draak er mee, net als elke vreemdeling, die hier toe vallig verzeild raakt!" ,,'k 'Méén het", zei Von Dern- eig een slok van 't bier nemend dat inderdaad uitstekend was. Daarop vertelde hij zijn ontmoe ting bij 't postkantoor. Hij be schreef 't meisje met de geest drift van een verliefde school jongen. „Ah, waalt de wind uit die hoek?" In Trieber's ogen tintelde het van pret. „De beschrijving past trek voor trek op Erica van Phi lip Wagner. Ja, dan hebt u ook 't énige moois van Bruckwasser gezien! Niet één jongeman, of hij heeft het tot over de oren van Erica te pakken! 't Meisje schijnt 't hart nogal hoog te drager- want geen enkele jongen uit Bruckwasser acht ze goed genoeg. Eeni paar dagen geléden Het ze Karl Förstner, de zoon van de dokter, een blauwtje lopen, naar ze vertellen. Eén ding weet 'k wel Philip Wagner is een alles behalve makkelijk heer; 'k zou liever met hem drinken dan vech ten." Trieber ging naar 't buffet; er waren bezoekers gekomen. Even later trad1 ook Von Richt hofen binnen. Zij dronken nog een glas van 't lichte bier en aan vaardden de terugtocht naar Steinbach. Onderweg was Von Dernberg stil. Erica van Philip Wagner werd 't meisje genoemd, dat eensklaps in zijn leven was gekomen en heel zijn denken in beslag nam dat hij terug wilde zien, zo spoedig mogelijk. Ook tijdens 't middagmaal kostte het hem inspanning, aan 't gesprek over alledaagse onderwerpen deel te nemen. Telkens sloeg hij voor Irene's vorsende blik de zijne neer. Hij wendde hoofdpijn voot om een motief te hebben, zich op zajri kamer terug te trekken. (Wordt vervolgd.) was en reeds verre reizen had gedaan. In het hoekje stonden o.a. stempels van Afghanistan Egypte, Noorwegen en vele andere landen. In Nijmegen had de man alweer zijn plannen gewijzigd. Nu wilde hij naar Brussel, maar daar de chauffeur niet over de vereiste papieren beschikte, kwam hij met de passagier overeen hem naar de grens, bij Buidel te brengen. On derweg, bij Grave nam de Cana dees een liftende soldaat mee en toen deze jn Eindhoven uitstapte, drukte de rijke buitenlander hem ƒ50 in zjjn handen In die Bra bantse lichtstad had de man uit Dublin trouwens toch een royale bui, want toen hij een charmante buscohductrice op straat- zag lopen, wipte hij vlug een winkel binnen om er met een machtige lading chocolade uit te komen, welke hjj de verwonderde conduc trice overhandigde. In Budel bleek de Canadees vele vrienden te hebben die hem ook als „diplo maat" kenden. Ook kreeg de chauffeur in Budel te horen, dat zijn passagier vriendschap voor een ziekelijk Budels meisje koes terde, dat hij herhaaldelijk grote bedragen had geschonken. Aan de avontuurlijke tocht van de Zwolse chauffeur kwam een einde toen hij met zijn passagier een Budels café verliet en buiten twee mare chaussees vond wachten, die de vreemdeling arresteerden. De re- den was, dat de Canadees, die toch als het ware met geld strooide, de partij chocolade, in Eindhoven voor de busconductrice gekocht, niet betaald had. Dit ging om een bedirag van 20. Donderdag zou de „diplomaat" van Eindhoven uit overgebracht worden naar de Apeldoornse poli tie, welke hem verdenkt van op lichting van zekere heer G. uit Apeldoorn. Het is vast komen te staan, dat de „diplomaat" zich Zondagmid dag te Zwolle, voordat hij naar de taxi wandelde, in gezelschap van de heer G. heeft bevonden en met hem enige cognacjes heeft ge bruikt. De Apeldoornse politie is, naar zij ons mededeelde, thans bezig de antecedenten van de merkwaar dige man uit Dublin nauwkeurig na te gaan. CRAZY Een uitgebreid prachtprogramma- Prijzen der plaatsen: 1,75 en 1,25. Plaatsbespreking per telefoon vanaf heden en verder op de dag der uitvoenng van 12—1 en van 56 uur aan de zaal. v/h Fa. VAN LUIK—MISSU Noordstraat 47 Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2