Bezoek van Prins Berniiard aan Venezuela TER ERE VAN VERDRONKEN KRIJGSGEVANGENEN NIEUWS UIT INDONESIË ZONDER NZINE De Atoom-energie Nationale Landbouw< en Voedselpolitiek GESTREMD LUCHT VERKEER Hoge onderscheidingen uitgereikt! Internationale controle of anders. Bij Willemstad liep op 30 Mei 1940 een schip met Belgische krijgsgevangenen op een Duitse magnetische mijn. 170 krijgsgevangenen kwamen om het leven Rockcliffe eert onze Koningin Productieverhoging of vermindering van de consumptie! WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN >elastingwet ZON- EN MAANSTANDEN ipiannen India rranKerlng bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks VRIJDAG 10 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No. 1343. üitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct.' minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere regel mwi 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot let namiddags 2 uur. Prins Bemhard is op zijn bezoek aan Venezuela van 30 .Jan. tot 4 Februari vergezeld geweest door de 'Gouverneur van de Ne derlandse Antillen, Ir. L. A. H- Peters. Na zijn terugkeer heeft de Gouverneur enige mededelingen gedaan over het bezoek aan de Curaeaose pers. Bij aankomst van de „Jaoob vam Heemskerck" in La Guaira werden de gebruikelijke saluut schoten gewisseld: 21 van de „Heemskerck" voor de regering van Venezuela, door de wal beant woord, en 33 van de „Heems kerck" voor dè Prins, toen deze aan wal (kwam. Ten aanschouwe van een groot publiek, dat buitengewoon opge togen was, inspecteerde de Prins vervolgens een erewacht van Ve nezolaanse mariniers. Ir» een lange stoet van auto's ging het langs de befaamde weg door de bergen naar de hoofdstad Caracas, waar de Prins na aan komst een krans legde op het graf va» de Venezolaanse bevrijder Si mon Bolivar. In het prachtige ontvangstge bouw Miraflores ontving de Junta Militar de Gob.ierno (de militaire regeringsraad) de Prins met zijn gevolg, waarna de minister van Buitenlandse Zaken in Casa Ama- rilla, het gebouw van zijn mini sterie, de Prins ontving. Onder de wandschilderingen met tafere len uit alle landen die zioh ijl dit gelbouw bevinden, is er ook een van Nederland. Aan de Prins was door dc fami lie Herrera als verblijfplaats ter beschikking gesteld het oude plan tershuis La Vega van een oude suikerplantage bij Paraiso, thans een van de buitenwijken van Caracas. Onder grote belangstelling van het publiek bracht Prins Bern- hard in de namiddag een bezoek aan het geboortehuis van Simon Bolivar, waarna hij ontvangen werd op het Ministerie van Bin nenlandse Zaken in de befaamde Salon Eliptico. Tot slot van de middag bracht de Prins een bezoek aan het nieu we gebouw van 'de Hollandse Bank-Unie. 's Avonds hield de Nederlandse legatie een receptie, waarop aan wezig waren de leden van de Junta, de ministers en het corps d.plomatique. Hier reikte de Prins hoge onderscheidingen uit aan de leden van de Junta, de ministers, de militaire attachés en ambte naren. De drie leden van de Junta ontvingen het Grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De volgende ochtend woonde de Prins een springconcours bij, waaraan werd deelgenomen door tien officieren van een van de' cavalerie-regimenten in Caracas. Aan de winnaar reikte de Prins de door hem uitgeloofde Prins Bernhard-Beker uit. In da namiddag ontving de Prins de Nederlandse kolonie op de Nederlandse legatie. Tijdens deze ontvangst heeft de gouver neur de radio-telefonische verbin ding tussen Caracas en Curacao ir.gewiid ''s Avonds om 10 uur werd in Casa Amarilla een grote recep tie gehouden door de Junta Mili tar. Niet minder dan 2500 per sonen waren hier aanwezig. Prins Bernhard danste de eerste dans met de echtgenote van de presi- dent van de Junta, mevrouw Del- gado Chalbaud. 's Anderen daags ging de Prins met de D.C. 4 van de presideht van de Junta, luitenant-kolonel Carlos Delgado Chalbaud, naar Maracay. Hier bezocht de Prins de militaire vliegschool en de ha cienda van de voormalige dictator Gomez, welke thans een land bouwproefstation van de regering is. Van Maracay vloog het gezel schap In D.C. 3's naar Punta Car- don in de staat Falcon, waar de nieuwe raffinaderij van de Shell werd bezichtigd, 's Avonds werd hier een receptie gehouden, die in het bijzonder voor de Nederlandse kolonie bedoeld was. De volgende ochtend zeer vroeg vertrok de Prins per vliegtuig naar Lagumillas aan het Meer van Maracaibo, vanwaar men per auto reed naar het oliekamp Bacah- quero, waar een ontvangst plaats had van de zeer grote Nederland se kolonie. Terug in Lagunillas werd naar Maracaibo gevlogen, waar de gouverneur van de staat Zulia de Prins op het vliegveld ontving. Een mooi uitgedoste In diaanse prinses van de Goagira bevond zich eveneens op het vliegveld. De gouverneur van de staat Zulia bood een lunch aan, v/aarna een ontvangst plaats had van de Nederlandse kolopie in het clubgebouw van de Shell. Na deze ontvangst Is een voorlopig borst beeld van Prinses Wdlhelmina onthuld in het nieuw ingericbf' openbare Koningin Wilhelmina- park. Na nog dezelfde middag naar Caracas te zijn teruggevlogen, hield de Prins des avonds een gro te receptie in de Caracas Country Club. Op de laatste officiële dag werd aan de Prins het ereburgerschap van Caracas aangeboden, waarna om 12 uur het officiële afscheid plaats had van de Junta Militar in Miraflores. Hierbij werd de Prins de gouden keten van de bevrijder aangebo den, een hoge onderscheiding, die alleen wordt uitgereikt aan staats hoofden. Uitgeleide gedaan door de minister van Buitenlandse Za ken vertrok de Prins van Mai- quetia met zijn eigen Dakota, door hem zelf bestuurd, naar Paramari. too. Gouverneur Peters had niets dan lof voor de charmante ontvangst, die de Prins der Nederlanden in Venezuela was bereid. Dit eerste vorstelijke bezoek aan Venezuela werd buitengewoon op prijs ge steld, hetgeen ook uit de pers bleek. Een grote en aangename verrassing was het voor de gast heren, toen bleek,, dat de Prins de verschillende toespraken, o.a. bij het uitreiken der onderschei dingen, in de Spaanse taal hield. uit Haag. Het is opgetrokken Franse zandsteen. De plechtige onthulling zal des middags geschieden. Des morgens wordt een H. Mis opgedragen op het Hollands Diep, op de plaats waar het ongeluk in 1945 is ge beurd. Daartoe zullen twee aken gecharterd worden. De H. Mis zal worden opgedragen door Pastoor "Hamerlynk uit Willem stad, die jarenlang schippers- pastoor is geweest en thans doordat de pastorie en de kerk in Willemstad vernield zijn met zijn schuit in het haventje van het atoom Willemstad ligt. Op 30 Mei 1940 geschiedde in het Hollands Diep bij Willemstad een vreselijk ongeluk. Twee schepen met Belgische krijgsge vangenen voeren naar Duitsland en om circa 7.30 uur des avonds liep een vap deze schepen op een Duitse magnetische mijn. Het werd een ontzettend drama, want alhoewel direct alle pogingen in het werk werden gesteld de schipbreukelingen te redden, kwa men 170 krijgsgevangenen om het leren. Bovendien werden een paar honderd krijgsgevangenen gewond. Op het schip bevonden zich ongeveer 1000 Belgen. Van de doden zijn er 140 in Willemstad begraven, de anderen in Den Bommel, Numansdorp en Ooltgemsplaat. In Willemstad lagen de slachtoffers van de ramp op twee begraafplaatsen, waar van een massagraf zich bevond bij het 'Hollands Diep dicht ibij de plaats waar het drama is gebeurd in li940. (Regelmatig zijn de graven door Belgische familieleden der slacht offers bezocht. Elk jaar wordt een herdenkingsplechtigheid in Willemstad gehouden. ■Reeds lang was men van plan alle Belgische krijgsgevangenen, die in Willemstad begraven lig gen, in één graf bijeen te brengen en dit massagraf te sieren met een monument. Dit jaar zal dit plan verwezenlijkt worden met volle medewerking van de Neder landse en Belgische regering. De plechtigheid zal geschieden op Tweede Pinksterdag (29 Mei). De Belgische Minister van Binnen landse Zaken Dr. De Vleeschou- wer heeft de wens te kennen ge geven de onthullingsplechtigheid te willen verrichten. De Neder- Het Amerikaanse tijdschrift „News Week" schrijft naar aan leiding van de ontwikkeling op het gebied der atoomenergie, dat sommige Amerikaanse Congres leden vorige week zijn begonnen met „speculaties over de preven tieve oorlog". 'Zij zijn van mening, aldus het blad, dat „het misschien de enige manier is de Sowjet-Unie eenvou- dig een ultimatum te stellen: ac- coord té gaan met internationale controle of anders Boejanof, schrijver van weten schappelijke artikelen, schrijft in het Sow jet-Russische maandblad „Smena", dat de Ver. Staten de bestudering van de atoomenergie en de hulpmiddelen niet richten op vredesdoeleinden, maar zich concentreren op de bom. Het ver onachtzamen van het vredelie vend gebruik van de atoomener gie zou „noodlottige gevolgen" hebben voor de kapitalistische wereld. De Ver. Staten hebben onbetwist prioriteit wat betreft het gebruiken van de atoombom tegen een vreedzame bevolking, maar in de wetenschappelijke ge schiedenis is de beheersing van de atoomenergie gebaseerd op de belangrijke en beslissende ontdek kingen van Russische geleerden. Michaël Lomonosof ontwikkel de in de 18e eeiiw de theorie van de samenstelling van de stof uit atoomdeeltjes, v/aarna een andere Russische geleerde, Michaël Paf- 'of, als eerste in 1819 de theorie van de planetaire structuur van heeft uiteengezet, zo 'schrijft Boejanof. Negentien mannen van de ondernemingswacht van P.asir An- gin, 13 km ten Zuiden van Bogor.zijn in de nacht van Dinsdag op Woensdag verdwenen. In brieven, die zij achterlieten, deelden zij mede, dat zij waren overgelopen naar de Apra. Drie man zijn niet overgelopen. Onder hen bevindt zich de Europese com- "'landant. Militairen hebben voorlopig de bewaking overgenomen. gen zijn: Voor een huis 10 cent per maand voor elke vierkante meter grond oppervlak. Voor de ondernemin- POKKEN IN OMGEVING MEDAN EN De gemeente Medan en de om, gtving van deze stad met een straal van 3 km zijn officieel ver klaard tot gebied, door pokken beamet. Het aantal gevallen van pokken neemt voortdurend toe. De overheid begon reeds met het bou wen van een speciale barak voor patiënten te Medan. DE HEFFINGEN IN OOST- JAVA Uit Tretes wordt vernomen, dat een huiseigenaar aldaar een ge stencilde brief ontving van de com landse regering heeft alle kosten,mandant van het militaire district verbonden aan het oprichten van 336 in Pringin, waarin wordt me gen varieert het tarief van 15 tot 20 cent per vierkante meter, naar gelang de opbrengst van het be drijf. Of de ondemerrjing stilligt doet niets ter zake. Hotels moe ten 50 cent per dag per kamer betalen. Van de koop en verkoop van huizen moet 10 procent worden afgedragen en voor de afbraak van een woning 5 procent van de getaxeerde waarde. Tenslotte is een bedrag van „ten hoogste 100 gulden verschul digd" aan het militaire onderdl- het graf-monument, voor haar rekening genomen. Het monument wordt vervaar digd door Keusenkamp uit Den Na Mendelejef, die de wet, wel- ke zijn naam draagt, formuleerde en de theoretische grondslag voor het moderne atoomonderzoek leg de, werd voor het eerst een atoom geïsoleerd door Tsjiterin, terwijl Norosof op basis van zijn theore tische werken tot gelijkluidende conclusies kwam. De wenken van deze beide geleerden zrjn in 1911 uitgegeven, wat, aldus Boejanof, de In het westen verdedigde stel ling, als zouden de Deense geleer de Bohr en de Brit Rutherford het eerst het atoom hebben geïso leerd, alle grond ontneemt. DR. UREY OVER ATOOM ENERGIE De Amerikaanse atoomgeleerde Harold Urey heeft in de subcom missie voor Buitenlandse Zaken van de Senaat verklaard, dat de Sowjet-Unie einde 1950 over vol doende atoombommen zal beschik ken om een werkelijk gevaar te zijn. De eenheid van de Atlan- tische-verdragstaten zal steeds moeilijker behouden kunnen blij ven. Vóór het einde van het jaar nog zullen ernstige pogingen wor den gedaan, om de staten-leden van elkander te verwijderen. Om ze in onze gelederen te houden, moeten wij hun de grootst moge lijke waarborgen verschaffen. Vol gens Dr. Urey kunnen atoombom men de Amerikaanse havens bin nengebracht worden in het ruim van vrachtschepen. De geleerde verklaarde voorstander te zijn van de fabricage van atoombommen door de Ver. Staten. Er is ech ter slechts één oplossing voor het vredesprobleem, namelijk de tot standbrenging van een wereldre gering. DiE UITWERKING VAN DE ATOOMBOM EN DE BE SCHERMING DAARTEGEN Door de Amerikaanse „Raad ter verzekering van de veiligheid der Nationale Hulpbronnen" is een rapport gepubliceerd over de vermoedelijke uitwerking van een atoombom, indien deze op Ameri kaans grondgebied tot ontploffing zou kamen. Het rapport is uit sluitend gebaseerd op ervaringen, opgedaan met de op Hirosjima en Nagasaki uitgeworpen atoombom men. Er is geen rekening gehou den met de gevolgen van de ont ploffing van een waterstofbom. Uit het rapport blijkt: 1. Het gebied, dat binnen een straal van 800 meter van het punt van ontploffing is gelegen, wordt in feite met de grond gelijk ge maakt. 2. Vanzelfsprekend vermindert ae veroorzaakte schade, naarmate men verder van het punt van ont ploffing komt. Op een afstand van 12 km zal de uitwerking Als voorzorgsmaatregelen wor den genoemd: 1. Nieuwe fabrieken moeten zo veel verspreid en ondergronds worden gebouwd. Aanbevolen wordt hierbij gebruik te maken van oude mijnen1. De totale op pervlakte fabrieksterrein, waar over in de Ver. Staten bij het in gebruik nemen van oude mijnen kan worden beschikt, bedraagt 30 anillioen vierkante meter. 2. Voor het publiek moeten schuilplaatsen worden gebouiwd. Vermelding verdienen nog de volgende uitspraken van de rap porteurs: 1. Er kan niet veel hoop op red ding gegeven worden voor alles, dat zich op 800 meter afstand van hot punt van ontploffing van een atoombom bevindt. 2. De enige afdoende bescher ming tegen de gevolgen van een atoomontploffing is: zich niet in de buurt te bevinden, wanneer dit geschiedt. BETOGINGEN TEGEN ATOOMWAPENS Op 13 Februari zullen in Oost- Duitsland massa-vergaderingen worden gehouden, om de afschaf fing van alle typen atoomwapens te eisen, aldus heeft het „Comité van strijders voor de Vrede", dat de steun van de communisten heeft, meegedeeld. De 13e Febr. ajs. wordt genoemd „de vijfde verjaardag van de zinneloze ver nietiging van de kunststad Dres den door de Engels-Amerikaan se bommenwerpers". „Wij bewonderen de haven arbeiders van Hamburg, Bremen en Bremerhaven, die een vlam, mend voorbeeld van de strijd voor de vrede hebben gegeven door hun weigering om Amerikaanse wa pens voor de herbewapening van West-Duitsland te lossen" zo ver klaart het comité in een manifest. Herhart Eisler, hoofd van de Oost-Duitse inlichtingendienst die het vorig jaar uit de V. S. vlucht te, deed een beroep op de Duitse geleerden, die aan de atoompro jecten in de V. S. werken, „hun banden te verbreken en naar Duitsland terug te keren". Vol gens Amerikaanse cijfers werken ongeveer 1300 Duitse geleerden aan geheime wapens en atoom projecten in de V. S., aldus Eisler. Zij leven daar als gevangenen, zei hij. Een straat te Rockcliffe, ee* voorstadje van Ottawa, is ge noemd naar Koningin Juliana, die een tijd in deze plaats vertoefde gedurende de oorlog. De gemeen teraad van Rockcliffe heeft na melijk besloten, dat de „Athlone- avenue" zal worden herdoopt i» „Juliana Road". HET TRUCULENTPROCES Luitenant Charles Bowers, de 28-jarige commandant van de Engelse onderzeeboot „Truculent", die verleden maand door een aan varing met het Zweedse schip „Divina" in de monding van de Thames tot zinken kwam, waar bij 64 personen het leven lieten, is door een militaire rechJbank te Chatham schuldig bevonden aan 't in gevaar brengen van zijn schip door nalatigheid of verzuim. Hij werd vrijgesproken van de be schuldiging, zijn schip door nala tigheid of verzuim te gronde ge richt te hebben. strict voor het drijven van handel degedeeld, dat ter bestrijding van en het uitoefenen van een bedrijf, de kantoorkosten van het militaire Deze heffingen gelden zowel voor slechts bestaan uit het loslaten o'K'eröistrict bepaalde heffingen particulieren als voor overheids- van het pleister der muren en het moeten worden betaald. De bedra, instanties. I breken van vensters. Op onze administratie Hgt voor belanghebbenden ter inzage: de lijsten van de Troepentrans portschepen „Zuiderkruis" en „Empire Brent", vermoedelijke aankomsten resp. te Rotterdam 20 Februari en Amsterdam 24 Februari I960. MINISTER MA NS HOLT OVER DE NA DE MARS HALL-HULP Tijdens de middagbijeenkomst van de Landbouwdag, die gisteren in de Volkshogeschool ,,'t Oldorp" werd gehouden, sprak de Minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, de heer S. L. Mansholt, over de nationale voed sel- en landbouwpolitiek. Hij gaf een beeld van de huidige toestand van ons land, waar thans een schijnwelvaart heerst. De schulden zijn enorm groot en als in 1952 de Marshall-hulp wordt afgesloten, dan heeft Nederland te kiezen tassen of vermindering van de consumptie of verhoging van de productie. De oplossing: minder consumptie, aldus de Minister, is niet zo gemakkelijk, evenmin als die om de productie te verhogen. Het is echter zaak, de landbouw productie belangrijk te verhogen, te meer ook, daar de bevolkings aanwas groot is. Er zijn de laatste tijd vele klachten, aldus de Minister. Over de beloning voor de landbouw- werkzaamheden in vergelijking met die van de industrie. Hij is er evenwel van overtuigd, dat wil ae Nederlandse landbouw op het zelfde levensniveau komen ais de industrie, hij dan belangrijk in tensiever moet worden. Dit kan bereikt worden door grondverbe tering en door uitbreiding van de veestapel. Ten nauwste hangt hiermee samen de verhoging van de voederproductie, hetgeen een vermindering van de graanopper- vlakte en een vergroting van de aardappelen- en suikerbietenop pervlakte tengevolge heeft. Om een topproductie te berei ken heeft men een plan uitge werkt, waardoor de Nederlandse veestapel binnen vijf jaar t.b.c. vrij kan zijn. Dit plan, dat onge veer honderdmillioen gulden zal gaan kosten, zal gedeeltelijk door de Overheid, gedeeltelijk door de boeren moeten worden betaald. Ook zal de mond- en klvawzeer- bestrijding worden aangepakt. Minister Mansholt betreurde het, dat de internationale samen werking op landbouwgebied on danks de stuwende kracht van Amerika nog zeer moeizaam gaat. Ook het bestaan van de Neder- 'andse boer is afhankelijk van de internationale samenwerking. Tenslotte deed de Minister ee» beroep op de landbouwers om ziek met al hun kunnen aan de verho ging van de landbouwproductie te geven. De voorzitter van de Volks hogeschool, de heer M. Gaaikema, die ook de sprekers had ingeleid, sloot de Landbouwdag. Advertentie Wanneer verkoud heid deademhaling belemmert, maakt MENTHO-REX Ver k oudhei dsz alt de luchtwegen weer vrij. Overwegend zwaar bewolkt met De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot -avond. Nu en dan regen. Overwgeend zwaar bewolkt met nu en dan enige regen. Aanvanne- lijk meest matige wind tussen Zuid en Zuidoost, later matige tot krachtige, langs de kust van Holland en Zeeland mogelijk har de wind, tussen Zuid en West. Iets zachter. DONDERDAG, 9 FEBR. VRIJDAG 10 Sreskens tfangweert Terneuzen Walsoorden FEBRUARI v.m. n.m. 6.59 8.14 7.34 8.24 7.37 8.52 8.12 9.02 Zon- Fbr. Opk. Ond. 10 8.06 17.44 11 8.04 17.46 12 8.02 17.48 Maan- Opk. Ond. 2.59 4.26 5.44 10.46 11.18 12.06 1 5 regels 60 ct.; ct.; minimum pee nummer Bare»* namiddags 2 uur d aan de Twee- rhoging van het /ijziging van de kan worden be- t de regering te len. Het kan niet ind, dat, bij de ding welke het ondergaan, zeer s gedeeltelijk be- met geheel ledige gereden. isering van het yt een inkrimping met ledige of ge- den auto'is kun- particuliere per- omt, naar de me- egering een niet en gebruik voor, achterwege zou of op meer eco- kan worden ge en besparing van aar haar oordeel geacht. :ing tot de voor inbouw gevreesde gen wordt er op de tractoren e.d., nd- en tuinbouw kt veelal op an- 'fen dan op ben- mder invoerrecht >t ongeveer 50 verhoogd, zou er jn ook de verho- motorrij tuigenbe- lieselauto's, welke ans 150 be selfde verhouding De verhoging zou op 225 moe- ibracht. De tech- ;sie heeft evenwel verhoging te be- 200 met welk ■egering zich kan en op het wegver- leidelijk aan ver- irhoging van spe- i bij een algemene de prijsindex be- ermeerdering van men. men de gestegen :t wegvervoer met .kken op het ver- mede in verband ogde kolenprijzen, vergelijking voor >r zeker niet on- le kosten, welke in /racMauto's druk- de verhoging van isting slechts een tage uit. Zij vari- mg van het type an 18,82 tot het percentage, ig van de verho pt van de waarde >rde producten, is van belang. De van het gehele voer (eigen ver- epsvervoer) kun- f de voorgestelde het bijzonder in- benzine, in 1948 n op 5 van de e-waarde van de voorgestelde ver- pondeert met eer. ilechts 0.3 van orwerking van de het bijzonder in- benzine voor het voer een ongun- .rrentieverhouding rwegen zal mede- t door de regering ïgezien voor het keer de recente en andere ge- ifactoren, alsmede ie verhoging van invoerrecht een de tarieven met noodzakelijk ijl voor de spoor- onlangs een alge erhoging voor het. >er van gemiddeld ekeurd. men verwacht, dat het verzoek vroeg of laat zal worden inge diend .De deining, die in de V. S. is ontstaan naar aanleiding van het geval-Fuchs en de be dekte» bedreigingen, die geuit zijn, dat de V. S. het niet veilig vinden om geheimen over de atoomenergie en de H-bom in de toekomst met wie ook te delen, hebben geleerden en re- XllCtCLl UC moeten haar plannen nog niet bespreken, voordat zij meer weten over wat eigenlijk gaan de is". MoCloy keerde Vrijdagavond naar Frankfort terug na be sprekingen met gen.-majoor Maxwell Taylor, de Amerikaan se commandant over Berlijnse problemen. 1 Uil dan verstoord door een schom melende huifkar met klinkende bellen aan het haamtuig en ge kleurde strikken aan het vlie gennet van het stevige Vlaamse paard. Het welvarende Westdorpe, een gemeente zonder dorps straat. De woningen verspreid, op en onder de dijk. Enkele stoere Zeeuw, ondanks alle pun ten van verschil, beiden loten van dezelfde stam! De „sampetter". Na deze uitweiding volgen we weer onze reiziger. Zijn indruk ken van volgende: Een vriendelijke Zuiddorpe waren de plaats met uitgeoefende blokkade vanaf Zon dag a.s. het gedeelte van de Chi nese kust tussen Tienpai, dat ten Oosten van het Lltsjou-schier- eiland is gelegen en Tungsjing, aan de grens met Indo-China, zal omvatten. Dit betekent, dat de nationalistische blokkade thans in feite op de .gehele Ohinese kust van toepassing is. Zon- Fbr. Opk. 10 8.06 11 8.04 12 8.02 13 8.— Maan- Ond. Opk. Ond. 17.44 2.59 10.46 17.46 4.26 11.18 17 48 5.44 12 06 17.49 6.44 13.12 binnen enkele jaren omzuil vormen", al_ Balakrispna Keskar, end minister van ■-aken, in het parle- rd. Volgens Keskar en jaar een fabriek ;n voor het vervaar, „grondstoffen voor Hij zei niet, waar dit zou gebeuren, maar voegde er aan toe, dat een kern van arbei ders, die voor deze fabriek beno digd is, reeds is opgeleid. Minister-President Nehroe beeft een parlementslid meegedeeld, dat de regering binnenkort een mona. zietfabriek wil openen en atoom onderzoek wil aanmoedigen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1