W; Wet op de materiële aangenomen oorlogsschade h. rnaoHLixi „s: V autorijsc UIT DE PROVINCIE m WAT B Concert fJnfeilbirtnViiscladehjk LAXEER AKKERTJES Grafelijke zalen in gebruik bij Tweede Kamer Burgerlijke verdediging in België en Nederland agenda Jaarbeurs te Antwerpen 3<*14 3t« 3. repoJricerl Omstreeks 20 Febr. te Amsterdam verwacht Voorstellen betreffend© Ver. Naties duinafslag bij RODE ROZEN TERNEUZEN. VLISSINGEN. STOPPELDIJK. Wat moet Europa doen na afloop Marshall-hulp ZONDAG 5 F. HILVERSUM I: en weerberichten 8.25 Hoogmis; 9.30 Kwintet; 10.00 Kei Gewijde muziek; 12.35 Gram.; 12. ziek; 12.55 D 13.00 Nieuws en 13.20 Philharmonise Uit het boek der Oratorium; 14.45 B 16.15 Report. 16.30 Ziekendienst; 18.E strijdkrachten; 19.0 19.15 Kent gij uw Nieuws; 19.45 Actr Boekbespreking; 2( man; 20.12 Gevar ma; 22.45 Overzicl Mindszenty; 23.00 Reportage; 23.22 G HILVERSUM II 8.15 Kwartet; 8.30 8\45 Amusements Sportnieuws; 9.1 gramma; 9.45 C Trio; 10.30 Li 11.15 Cabaret; 121 12.30 Voor de jei liedjes; 13.00 Ni delingen; 13.15 Gr: Amerikaans orkes afrekenen, heren 14.05 Boekbespreki sementsmuziek; IE Orkest; 16.10 Koo revue; 17.00 Or. clamatie; 17.30 Reportage; 18.15 Studio; 19.00 Ki Uit de Bijbel; 20.05 Orkest; 20.3E Stiek; 20.50 Orkes ret; 23.00 Nieuws; BRUSSEL (VI.) 12.15i.Lichte muzit 13,15 Gnam.;13.30 ten; 14.00 Gram; tage; 16.45 Gra derne muziek; dienstig halfuurtje 19.30 Gev. prograi tualiteiten; 22.00 V er zoekprogramm 23.05 Gram. MAANDAG 6 HILVERSUM I 7.15 Ochtendgyir Ben woord vooi Nieuws en weer Sportuitslagen; 8.. ziek; 8,45 Gram. zieken9 30 Fa 10.05 Gram.; 10.3( 11.00 Gram.; 11 11.40 Pianorecital 12.30 Mededelinge 1300 Nieuws; 13.1 muziek; 13.45 Schoolradio; 14.3 Schoolradio; 14 piano; 16.00 Bfj-1 Gram.; 17.00 Vo 17.15 Orgelspel; 1 uitzending; 18X liederen; 18.20 Sp Stijrdkrachten; 19.15 Engelse les 19.40 'Radiokrant; 20.05 Strijkorkest; 21.15 Piano; 22. gramma; 22.45 king; 23.00 Nieuv 'HILVERSUM 1 7.15 Gram.;*8.00 1 IUIIHIIIIIIII Voor een chi boodschai m De nieuwste Prijzen vana Noordstraat TE HUUR ZON1 WESTKGLKSTB WOENSDA< De gl De al Be Verder COR N Twee Hai Ti De KLUCH CRAZY PERSTE KAMER. In de avondvergadering van Dinsdag zette de Eerste Kamer de behandeling van het wetsont werp op de materiële corlpgs- schade voort. Minister LIEFTINCK beant woordt de verschillende sprekers. Hij herinnert aan de standpun ten van een aantal politieke par- tijen in hun verkiezingsprogram. Deze hebben hun kiezers te veel beloofd. Zo er teleurstelling is, moet volgens de minister daar de oorzaak worden gezocht. De minister deelt r.iede, dat een populaire toelichting op de wet ter perse gereed ligt. Het lid Kraayvanger (K.V.P.) drong er op aan dat de wet in een geese van loyaliteit zou worden uitgevoerd. Voor het eerste kan de minister instaan. Tegen het laatste moet hij bezwaar maken. De wet geeft, wat de regering nog juist toelaatbaar acht. De grens tussen beroeps- en be- drijfsiuitrusting is niet precies vastgesteld. Deze is nog in be handeling. In de wet zijn waarborgen neer gelegd om betrokkenen de nodige rechtszekerheid te verschaffen. Het ligt in het voornemen per jaar ongeveer 500 milliocn te be steden. Daarvan zullen 250 mil- Iioen uit de lopende middelen moeten worden verkregen. De an dere 250 millioen komen op de be groting in de vorm van annuïtei ten. Het zal wenselijk zijn de kos ten zoveel mogelijk uit de midde- delen te bestrijden. Minister IN 'T VELD beant woordt hierna enkele sprekers. Ten aanzien van een opmerking van het lid Kraayvanger over de •bouw en herbouw zegt de minis ter. dat hier niet alleen van theo rie sprake is. Men wil voorkomen, dat men van de wet geen mis fcruik maakt. Over de huurverhoging zegt de minister dat de bouwkosten in 1940 al belangrijk gestegen wa ren' in vergelijking met 1939. De exploitatiekosten worden daar door hoger. Plet verschil bedraagt engeveer 25 procent. Bij de bedrijfspanden zal de schatting volgons de geldende huurprijzen waarschijnlijk hoger kemen te liggen. De heer MOLENAAR (V.V.D.) in tweede instantie aan het woord bomend, kan geen genoegen ne men met de fccantv/ooording van vele vragen door minister Lief- tinck. De minister moet zijn doel be reiken, maar op deze weg komt hij er niet, aldus spr. De heer KRAAYVANGER (K. V.P.) is niet enthousiast over alle antwoorden. De minister heeft getracht uit de verkiezingspro grams aan te tonen, dat de par tijen waren afgedwaald. Spreker merkt op, dat de prijsontwikke ling het voor beide partijen moei lijk heeft gemaakt. De minister heeft geen reden, de partijpro grams tegen ons te keren. De heer Kraayvanger dient een motie in, waarin wordt gevraagd het begrip bouw in art. 71 alleen dan te hanteren, wanneer evident niet van herbouw sprake is. De heer Rip (A.R.) vindt de minister te sober in zijn antwoor den. De heer C. Woudenberg (Arb.) zegt, dat er ongerustheid bestaat over de wijze van uitvoering der wet. De toepassing der regering mag niet zodanig zijn, dat de be trokkene een gevoel van rechts zekerheid mist. De heer Van Santen (Oom.) vraagt, de motie van de heer Kraayvanger niet later in stem ming te brengen. Duplicerend merkt Minister Lieftinick op, dat het wetsbesluit op de materiële oorlogsschade van 9 Nov. 1945 uitgangspunt voor deze wet was. Het index cijfer der bouwkosten lag toen hoger dan vandaag. Over de molestverzekering en eventuele procedure zegt de Mi nister: „Als de wet zo ware, dat er niet. geprocedeerd 'behoefde te worden, waar zouden we dan naar toe gaan?" Na een korte dupliek van Minis ter In 't Veld, waarbij hij zegt aan een loyale toepassing dezer wet zijn volle medewerking te zullen verlenen, wordt het wetsvoorstel z.h.s. aangenomen. De heer Kraayvanger trekt zijn motie in, daar deze na. de ant woorden van de Minister overbo dig is. De vergadering werd hierna ge sloten. De Eerste Kamer zal op Dins dag 14 Februari weer in openbare vergadering bijeenkomen. zaamheden dezer Kamer. Het ligt in het voornemen de Grafe lijke zalen tot dit doel te blok keren, ingaande 16 Februari a.s. Het gevolg hiervan is, dat zij het gehele jaar niet meer voor an dere doeleinden, zoals Congres sen e.d. beschikbaar zijn. Wel zal in beperkte mate, n.l. voor zover de Kamervergaderingen e.d. dit niet beletten, gelegen heid worden gegeven tot bezich tiging der Grafelijke zalen. Zoals reeds eerder werd ge meld, is het de bedoeling, dat zodra wordt overgegaan tot de verbouwing van de localiteiten der Tweede Kamer, de z.g. „Gra felijke zalen" zullen worden ge bruikt ten behoeve der werk- Dezer dagen heeft de voorzit ter van de Hoge Raad van de Bin nenlandse Veiligheid, de generaal Ch. Sillevaerts, met enige mede werkers van het Belgische mini sterie van binnenlandse zaken een bezoek aan ons land gebracht om met de Nederlandse regering over leg te plegen over de organisatie van de burgerlijke verdediging en de samenwerking, welke op dit terrein tussen beide landen moge. lijk is. Achter de showroom, voor koop- i lustigen van minder belang, maar wel voor de heer De Buck en z'n personeel, is de werkplaats, waar we de modernste werktuigen en de nieuwste meetinstrumenten aantroffen. Daar komt menige zieke radio of electriSOh apparaat, die door deskundige handen weer gezond worden gemaakt. Daar wordt gerepareerd, gesoldeerd en gecontroleerd. Daar is de hartslag van „Radio De Buck". In die hartslag zit muziek. We wensen de heer De Buck met dit resultaat van zijn ondernemingsgeest de gewenste voorspoed. Door onvoorziene omstandig heden is de datum van de Ant werpse Jaarbeurs gewijzigd. De jaarbeurs zal worden gehouden van 7 tot 24 September in plaats van 19 September tot 4 October. Als bijzonderheid kan nog wor den vernield, dat het tegenwoor dige pand eertijds gedurende 90 jaren drie generaties van slagers heeft gehuisvest. In 1860 n.l. werd Eliazer Jacob Levi door aankoop eigenaar van het toer.malige pand en opende er een „slagterij". Deze Israëlieti- sohe slager legateerde zijn bedrijf aan zijn knecht Dirk van Taten- hove, die in 1881 door het over lijden van zijn patroon eigenaar werd van de slagerij. Laatstge noemde verkocht in 1902 de zaak aan zijn zoon Krijn. Sedert Nov. '49 is de heer De Buck eigenaar van de zaak. Bij de jongste verbouwing viel het oog op een twee meter lange hardsteen welke in een zijgevel was gemetseld en waarop de in scriptie: E. J. Levi, 1876, een ,,in memoriam" aan het vrij grote aantal Israëlieten, dat eertijds in Terneuzen woonde. «HEDEN: TERNEUZEN: Hotel Centraal, 7.30 uur: Vergadering Staten- kring Hulst der C.H.U. MORGEN AXEL: «Het Centrum, 7.30 uur: Ruiteravond van de L. R. „De Oranje Ruiters". TERNEUZEN: „Pro Rege", 7 uur: Evangelisatie.Samen komst, Geref. Kerk. Met de „Tabinta", die onvoor ziene omstandigheden voorbe houden, omstreeks 20 Februari a.s. te Amsterdam wordt ver vacht, repatrieert 314 R.I. De dienstplichtigen bestemd voor dit bataljon, grotendeels af komstig uit Noord-Brabant en Limburg, kwamen 8 Mei 1946 te Maastricht onder de wapehen. Op 22 October 1946 vertrok het batal- jon met de „Johan de Wdtt' naar Tandjong Friok, waar op 27 Nov. werd gedebarkeerd. Tot medio Maart 1947 lag het bataljon in het kampement Berenlaan te Mees ter Comelis, daarna werd het ver plaatst naar het Tjiandjoerse en belast met de beveiliging van de convooiweg tussen de Poentjak en Tjiandjoer. Bij de eerste politiële actie kreeg 314 R.I. opdracht Soeka- boemi te bezetten en vandaar door te stoten naar het Westen om contact te maken met de uit het Buitenzorgse oprukkende troepen der eerste infanterie brigade groep. De tweede actiedag werd Soe- Kaboemi bezet en met esn op het station aangetroffen trein werd „doorgestoten" naar het westen, waarbij in Tjibadak contact werd gemaakt met onderdelen, der 1ste Infanterie brigade groep. Op 20 December 1948 kreeg 3 T4 R.I. het zuidelijk deel van het regentschap Tasikmalaja toege wezen, op het moment, df/t de tweede politiële actie begon. Zowel in Garoet als in Tasik- malaja hebben de mannen van 214 r.i. op verlerlei gebied de resultaten van hun werk kunnen aanschouwen. Onder commando van de Luit.-Kolonel P. W. van Duin uit Amersfoort keren zij thans huiswaarts. Twee Amerikaanse senatoren, Ferguson (republikein) en Gra. ham (democraat)hebben een re solutie ingediend, volgens welke Amerika zich zal voegen bij' de landen, die de V. N. pogen te ver. sterken O.:Ti stellen zij de afschaffing van het recht van veto voor en de instelling van een internationale politiemacht. De V.N. dienden het beheer over bepaalde betwiste gebieden op zich te nemen en het lidmaatschap open te stellen voor alle „gequa- lificeerde landen". Er diende voorts een internationaal statuut voor een internationale strafrecht - «bank opgesteld te worden en de bindende jurisdictie van het in ternationaal gerechtshof inzake juridische geschillen behoorde op geheven te worden. VREEMDELINGENVERKEER IN ZEELAND. De Prov. Zeeuwse V. V.V. pu bliceerde een overzicht van het toeristenverkeer in Zeeland ge durende de maanden Juni, Ju li en September 1949. Dit over zicht heeft uitsluitend betrek king op hotels en de grotere pensions. In 23 Zeeuwse ge meenten, waar zich totaal 25 ho tels A, 33 hotels B en 25 pen sions bevinden, werden totaal 90.163 verblijfsnachten doorge bracht, waarvan 15.220 door bui tenlanders en de overige door Nederlanders. Dat het verblijf in kleinere pensions van betekenis is geweest, blijkt uit het feit, dat in Renesse 40.000 verblijfsnach ten werden opgegeven voor be drijven, die buiten deze statis tiek vallen. In het volle seizoen waren de hotels A in Zeeland voor gemiddeld 45 bezet, de hotels B voor 33 en de pen sions voor 42 In de laatste 2 weken van Juli en de eerste 2 van Augustus waren vrijwel alle bedrijven bezet. Men schat, dat door de bezoe kers van de 83 in de statistiek opgenomen bedrijven tenminste 900.000 werd uitgegeven. Een schatting van het aantal dag- toeristen, dat Zeeland bezocht, komt op totaal 120.000. HAAMSTEDE Gevaarlijke duinafslag is g<n constateerd in de nabijheid van de o Verklikker", in de duinen nabij'' Haamstede op Schouwen- Duiveland. In de vergadering van de ge meenteraad van Haamstede werd er op aangedrongen, dat door de daarvoor aangewezen autoriteiten spoedig maatregelen zouden wor den genomen. BRONZEN borstbeelo van PROF. DR. P. ZEEMAN VOOR gemeente zonnemaire B. en W. van Amsterdam stel len de gemeenteraad voor, aan de gemeente Zonnemaire (Zeeland), Zeemans geboorteplaats, aan de bieden een borstbeeld in brons van wijlen Prof. Dr. P. Zeeman ter «plaatsing in het gemeentehuis al. daar. Voor de aan deze aanbie ding verbonden uitgaven stellen B. en« W. voor een crediet van 2000 «beschikbaar te stellen. DE BEVOLKING VAN OOST- EN WEST ZEEUWS. VLA AND EREN Op 1 Januari had Oost Zeeuws- Vlaanderen ruim 61.000 inwoners. West Zeeuws.Vlaanderen telde op die datum ruim 26000 inwoners. WERKGELEGENHEID OP SCHOUWEN-DUrVELAND. Herverkaveling van de polder „Vier bannen van Duiveland", een 2500 ha grote polder op het eiland Schouwen-Duiveland, zal geschieden in de tweede helft van 1950. Een en ander zal er toe mee werken, dat er in dat seizoen werkgelegenheid zal zijn. Op het ogenblik is het aantal werklozen op het eiland pl.m. 350, waarvan het grootste gedeelte op DUW-objecten te werk is gesteld (grond-egalisatie), terwijl er kans bestaat, dat dit aantal tegen het einde der maand weer zal terug lopen. Het aantal inwoners van het eiland bedraagt circa 25.000. Nieuw winkelpand In het pand Noordstraat 86 opende de heer N. W. de Buck zijn nieuwe zaak. Na de verbouwing, welke enkele maanden in beslag nam, is aan de winkelstraat van Terneuzen een pand toegevoegd, dat met de „grote stad" kan wed ijveren. Een ruime pui maakt de inkijk voor belangstellenden gemakke lijk. De vele artikelen op elec- trisch gebied, en dat zijn er vele, zijn overzichtelijk over de gehele winkelruimte geëtaleerd. Na 't be zichtigen van de eigenlijke win kel, welke ter gelegenheid van de opening getooid was met een rijk dom van bloemen, werd ons de „Showroom" getoond. Een aar dige ruimte, waarin men in een rustige sfeer, geïsoleerd van ge luiden, muziek, w.o. radio en gra- mofoon, kan beluisteren. Serenade Het bleek Woensdagavond van grote waarde, dat bij de nieuwe uniformen van de led«e«n der Har monie ook een regenjas was ge voegd. Deze kwam zeer goed van pas 'bij de «ongunstige weersom standigheden, waaronder de Har monie een serenade «bracht aan het Gouden Echtpaar P. van Nim- mende Rijk. Evenwel besliste het lot gelukkig, dat het droog was, toen de feestvierenden bui tenshuis kwamen om de muzikale hulde in ontvangst te nemen. Het echtpaar bleek nog levens lustig, toen ze tussen hun verwan ten meewiegden op de klanken van de muziek. De voorzitter der Harmonie complimenteerde het gouden paar en hoopte er nog vele jaren bij. Een zoon bedankte namens de familie voor deze blijk van mede leven, getoond door het plaatse lijk muziekkorps. Nadat het bestuur even in de familiekring had «getoefd en de Harmonie nog enkele feestklan ken had- doen horen, maakte hét korps nog een kleimo wandeling door enkele stadsgedeelten en keerde daarna terug naar haar clubgebouw. In intieme kring- werd het feest voortgezet. Z.V.T.M. door een uit tegenover gestelde richting komende Franse vrachtauto, geladen met mosselen, aangereden en zoda nig beschadigd dat de bus aan de linkerzijde werd openge scheurd. De chauffeur van de bus stop te onmiddellijk, doch moest constateren dat zijn Franse col lega, alsof er niets gebeurd was, doorreed, zodat hem niets an ders bleef dan van de aanrijding aangifte te doen bij de politie, die de zaak in onderzoek heeft. Het motorschip „Jagersfon tein" gaat proefvaren Het motorschip „Jagersfontein'-", dat zich nog op de werf van de «Kon. Mij „De Schelde" in Vlissin. gen bevindt, zal op 28 Februari zijn technische proefvaart begin nen!. Het schip zal 4 dagen op zee «blijven en daarna terugkeren naar Vlissingen, waar het zeker nog een week op «de werf zal blij ven. Nadien wordt de „Jagers fontein" door de directie van ,De Schelde" overgedragen aan de re derij der „Holland-Afrika-lijn Aanrijding. Dinsdagmorgen te half negen had in de Vlooswijkstraat een aanrijding plaats tussen twee personenauto's van de heer J. D H., wonende te Hoek, en J. C. de B. uit Breskens, tengevolge waarvan beide auto's beschadigd werden. Van het gebeurde werd proces verbaal opgemaakt. Aanrijding. Dinsdagmorgen te ongeveer uur werd een autobus van de Advertentie 'n Vleugje tocht - kou of vocht eu het begint met 'n voorbij gaande stramheid- Maar als ge niet dadelijk Uw maatregelen neemt, voelt ge U met Rheumatische pijnen allengs tot lamheid geslagen en gedoemd tot eindeloze pijn, slapeloze nach ten en een ongenietbaar humeur. Kruschen Salts stimuleert op wel dadige wijze de natuurlijke wer king Uwer bloedzuiverende orga nen en naarmate die weer naar behoren hun functies verrichten, nemen Uw pijnen allengs af en maakt Uw neerslachtigheid weer nlaats voor een montere kijk op het leven; durft ge Uw dagtaak miet vreugde weer aan. Waarom zoudt ge het niet eens met Kru- Eche'n proberen? Ge zult ver baasd zijn over het resultaat en verrukt over het wonder, dat over U kwam en waardoor ge Uzelf weer leert kennen als «een ander - herboren - mens. Kru- sehqn is verkrijgaar bij alle Apothekers en Drogisten. (Ingez. Med.) of LIEFDES OVERWINNING door- H. VöLMER. 9, («Nadruk verboden). Dat is heuglijk nieuws!" be kende hij met glinsterende ogen „Alleen verwondert het me, dat Irene er mij niets van heeft ge zegd. Een huwelijksaanzoek is net iets dat een meisje elke dag te beurt valt! Bij afwezigheid van een moeder had 'k stellig verwacht dat de vader de eerste zou zijn, die de verrassende tij ding vernam. Maar alia! Hij keek zijn gast onderzoekend aan. „Tevreden over Irene's ant woord?" „Ik wel! Of jij het oók zult zijn, is een tweede! Irene «heeft me voor een maand te logeren ge vraagd; zij achtte het nodig, el kaar heter te leren kennen. Na afloop van die proeftijd mag ik mijn aanzoek herhalen en dan krijg 'k antwoord, dat 'k verlang. Ondertussen zit jij vier weken met me opgescheept!'^ „Beschouw mijn huis als t jou we, Von Demberg!" Mooi! "k Concludeer er uit, dat de vader geen bezwaren tegen onze verbintenis heeft! ,Geen enkel!" „Het gaat van een leien dak je!" Von Dernberg; lachte. „Van één ding ben 'k niet zeker o 'k kan wennen aan dc positie van schoonzoon, waarin 'k straks p p-enover jou komt te staan we blijven wat we zijn vrienden, die op elkaar kunnen rekenen. Beschouw me niet als een verwaande kwibus als k zen, dat je alle reden hebt, jezelf ge luk te wensen. Wïe Irene krijgt, ia een te benijden man." 'k Weet het, Von Richtbofen. Het is beter, dat je Irene niets van ons gesprek vertelt vóór zij er zelf over begint, k Beloofde haar voorlopig te zwijgen met 't oog op de proeftijd, snap je Maar er zijn van die dingen, die je onmogelijk in je kunt opsluiten. 'k Begrijp het. Dat komt m or de"" Von Richthoven drukte zijn gast de hand. „Een gelukkige da o- voor ons drieën, amice. Als we° niet aan onze taks waren, zou 'k zeggen: daar moet champagne op knallen! We houden het te goed. Wat in 't vat ligt, verzuurt niet!" ,,Zo denk ik er ook over!" zei Von Demberg monter, terwijl hij de trap opging naar zijn slaap kamer. III. dagen later Advertentie Drijvende mijn binnengebracht Door de mijnopruimingsdienst van de marine is een drijvende mijn, die in de «Scheldemond was gesignaleerd, opgevist en te Vlis singen binnengebracht. Ned. Hervormde Noodkerk De Ned. Herv. gemeente te Vlis singen zal in de nieuwe wijken in hef Noord.westen der stad een Noodkerk met wijkgebouw stich ten. Men zal daartoe de beschik king krijgen over de Zweedse Noodkerk die thans in Sluis dienst doet. Men verwacht, dat het gebouw in September a.s. in gebruik kan worden genomen. Uitbreiding groot verlof Onlangs is bekend gemaakt, dat o.a. met ingang van 1 Maart groot verlof wordt verleend aan onderofficieren, die tussen.1 Ja nuari 1947 en 1 Juni d.a.v. voor eerste oefening in werkelijke dienst zijn gekomen. Thans is bepaald, dat met in gang van genoemde datum eveneens groot verlof wordt ver leend aan onderofficieren (geen vaandrigs en kornettten)die vóór 1 Januari 1948 zijn opgeko men. Hiervan zijn echter uitgezon derd zij, die zijn opgekomen met de z.g. vooropgeroepenen van de lichting 1948 en zij, die de bij de wet vastgestelde eerste-oefe- ningstijd nog niet hebben vol bracht. Deze laatsten gaan met groot verlof binnen 10 dagen, nadat dit wèl het geval is. Het bovenstaande heeft geen betrekking op personeel van de luchtstrij dkrachten. v werken teaen verstop g__i_n_g_ Enige dagen later had Von Demberg zijn gastheer naar Bruckwasser vergezeld; voor het postkanoor wachtte hij hem op. Een meisje verliet 't gebouw. Zij was verdiept in de beschouwin van 't adres op een pakje, dat zij had afgehaald, ten gevolge waar van zij tegen Von Demberg aan botste. Blozend stamelde zij een verontschuldiging. Hij glimlachte en, de hoed afnemend, zei hij, dat het aan hem was, excuus te vra gen, want hij had beter moeten uitkijken. Belangstellend infor meerde hij, of zij zich niet bezeerd had. 'It Meisje schudde 't hoofd en antwoordde ontkennend.. Ter wijl zij sprak, keek zrj hem op merkzaam, doch bescheiden aan, toen «knikte zij Von Dernberg vriendelijk toe en vervolgde haar weg. Verward keek hij haar na. wat heeft 't toeval mij voor, overlegde hij om me naar Bruckwasser te voeren en daar 't verrukkelijkst schepseltje, dat 'k ooit heb aan schouwd, mijn pad te doen krui sen? Slechts kort was hij in de gelegenheid geweest om haar op te nemen. Desondanks stond het voor Von Dernberg vast, dat het beeld van dit meisje niet zou kun- nen verflauwen. Het was vol- «maakt, «bekende hij zich. Zij droeg geen hoed en hij had een weelde van 't mooist denkbare haar be wonderd; zwart met een wondere blauwe schijn er over. Haar wan tsen waren gevuld; de blos van verlegenheid had 't blanke van haar huid nog meer tot zijn recht doen komen. Hij zag de ogen van t meisje weer op zich gevestigd, diepblauwe ogen als door dauw bevochtigde viooltjes. Von Dern berg had verder een visioen van een bekoorlijk neusje, van twee kleine fraai gevormde oorschel pen en terwijl zij glimlachte wa ren de guitigste kuiltjes versche nen, die hij ooit in vrouwenwan gen zag. Opeens werd hij het be wust: zó had hij zich Sonja voor. gesteld, de heldin uit zijn nieuwe operette. Ook dit wist hij: 't vol maakte schepseltje, dat heden zijn weg had gekruist, zou hem de in spiratie geven, welke hij tot nu vergeefs zocht. (Wordt vervolgd). Marjolin, de secretaris-generaal van de O.E.E.S., heeft in een Dinsdag gepubliceerd rapport ver klaard, dat West/Europa redelij kerwijs kan hopen om in 1962. wanneer de Marshall-hulp af loopt, een economische ineenstor ting te voorkomen, wanneer aan de volgende voorwaarden wordt voldaan 1. Voortzetting van de West- Europese productie-inspanningen. 2. Een hernieuwde Europese exportcampagne naar het dollar- gebied. 3. Financiële stabiliteit in alle bij de O.E.E.S. aangesloten lan- den. 4. Ontwikkeling van de wel vaartsbronnen in de overzeese gebiedsdelen der O.E.E.S.-landen, teneinde dollars te besparen. 5. Verdere integratie van het Europese handels- en betalings verkeer. Marjoolin voegde hier nog de volgende voorwaarden aan toe, die naar hrj zeide, niet van Europa afhangen, doch van de wereldsituatie: 6 Voortzetting van de Ameri kaanse hulp tot 1952 tot een be drag van 3 milliard dollars in 1950/54 en 2 milliard dollars in 1951/52. 7. Een voortdurend grote eco nomische activiteit in de Ver. Staten 8. Verlaging van de tariefmu I ren over de gehele wereld. Een uitgebreid prachtprogramma- prijzen der plaatsen: 1,75 en 1,25. Plaatsbespreking per telefoon vanaf heden en verder op de dag der uitvoering van 12—1 en van 56 uur aan de zaal. .niibufci- kb. v/h Fa. VAN LUIK—MISSU Noordstraat 47 Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2