De Belgische Koningskwestie NIEUW-GUINEA Rijwielen met hulpmotor ZONDER NZINE De Berlijnse spoorwegstaking WEK DE GAL IN UW LEVER OP Leopold niet bereid afstand te doen Dementi van Palar Arrestatie leden van de A.P.R.A. te Djokja Gelijkgesteld met motorrijwielen De Marshallhulp voor 1950-'51 Vertrouwensvotum voor Bidault Het bombardement van Sjanghai Prins Bernhard te Nickerie Gouverneur Van Waardenburg op Nieuw-Guinea WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN Zon- Maan- elastingwet plannen India rranketlng bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2078 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 9 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No. 1342. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et.: minimum per advertentie f 1,59. Rubriek Kleine Advertenties: i regels 60 ct.; iedere regel meee 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de* namiddags 2 uur. PIRENNE HEEFT DE REGERING IN KENNIS GESTELD DAT KONING LEOPOLD ELKE ANDERE OPLOSSING VOOR DE KONINGSKWESTIE DAN EEN VOLKSRAADPLEGING HEEFT VERWORPEN Na driedaagse besprekingen in het Zuiden van Frankrijk met Kaning Leopold is .Jacques Pirenne, de secretaris van de Koning, maar de Belgische hoofdstad teruggekeerd. Pirenne ging regelrecht naar de Rue de la Loi, waar hij een onderhoud had met Gaston Eyskens, de Belgische minister president. Later verklaarde een woordvoerder uit de naaste om geving van Eyskens: „Niets is veranderd". Na het debat betreffende het voorstel tot het houden van een volksraadpleging zal de Kamer nch deze week bezig houden met de behandeling der artikelen. Hoewel niet minder dan 60 amen dementen op het voorstel zijn in. gediend voornamelijk van socia listische zijde verwacht men einde deze week klaar te kunnen zijn. De volksraadpleging zou dan op 12 of 19 Maart kunnen worden gehouden. Volgens de „Soir" zou de door de socialisten voorgestelde oplos sing eervolle afstand van de Troon ten behoeve van Prins Boudewijn door de Koning van de hand zijn gewezen. De Vleeschauwer, de Belgische minister van Binnenlandse Zaken, heeft in de Kamer 19 Maart ge_ noemd als mogelijke datum voor het houden van de volksraadple ging- Uit kringen rondom Eyskens wordt vernomen, dat deze binnen, kort een wetsontwerp zal indienen, waarin de grondwettige status van de Prinses de Rethy en haar zoon Prins Alexander wordt vast gelegd. INCIDENT KAMER IN BELGISCHE Tijdens de voortzetting van de artlkelsgewijze behandeling van het voorstel tot het houden van een volksraadpleging over de te. rugkeer van Koning Leopold naar België heeft zich een incident voorgedaan in de Belgische Ka- mer, Na een uiteenzetting van de so_ cialistische fractieleider Bohy stond plotseling het communisti sche kamerlid Dispy op en inter, pelleerde de Belgische regering in felle bewoordingen over de Ame rikaanse leveringen van wapens aan België en over het tussen Amerika en België bestaande con, tract betreffende de levering van CJongolees uranium. Ondanks het dringend verzoek van de voorzit ter der Kamer, Frans van Cauwe. laert, zich tot het debat over de volksraadpleging te bepalen, be klom Dispy het spreekgestoelte om zijn Interpellatie kracht btf te zetten. De communistische volksverte genwoordiger hield hierna een re devoering waarvan de voorzitter verklaarde, dat zij onverenigbaar was met de parlementaire tradi, ties. Hij verzocht Diapy de termen van zijn betoog te veranderen, hetgeen deze weigerde. Nadat hij even eens geweigerd had, het spreekge, stoelte te verlaten, liet1 Van Cau- welaert de publieke tribune ont, ruimen en werd de ve ."adering geschorst. Na de hervatting van de ver. gadering voerde de liberale minis ter van Landsverdediging Devèze het woord. Deze verklaarde de volksraadpleging als een nationaal ongeluk te beschouwen, hoewel hij van oordeel is dat deze, gezien de huidige samenstelling van de Ka. mer, niet te vermijden is. „De verantwoordelijkheid voor de volksraadpleging", zo zeide hij, „berust, geheel bij de C-V.P, daar zij het geweest is, die eien oplossing in nationale zin van de hand heeft gewezen". Tenslotte verklaarde Devèze dat, hoewel hij voor het, voorstel zal stemmen, hrj niettemin gekant blijft tegen de hervatting door de Koning van diens constitutionele bevoegdheden. Hij verwacht dat uit de resultaten van de volksraad pleging duidelijk zal blijken, dat de vorst niet naar België kan te rugkeren. NOG EEN INCIDENT Bij de aanvang van de Belgische Kamerzitting van gisteren heeft de socialistische fractieleider Bohy de minister van Verkeerswe, zen Segers geïnterpelleerd over het feit dat de radiocensuur de socialist Baccus Vrijdag j.I. heeft verhinderd zijn rede uit te spreken op de „Vrije politieke tribune" van de Belgische nationale radio.om- i-oep, omdat hierin over de Koning werd gesproken. Bohy zeide dit te betreuren, daar in de gewraakte toespraak geen enkele oL merking van opruiende aard voorkwam. De heer Segers beriep zich in zijn antwoord op de regeling, volgens weitoe de Ko. ningskwestie niet ter sprake mag komen voor de radio. Na dit antwoord wendde de heer Bohy zich tot de banken der C.V.P.-leden en riep hoos uit: ,,Met die fascisten is geen huis te houden", een opmerking, die aanleiding gaf tot een geweldig tumult, dat erscheidene minuten duurde en waaraan de voorzitter slechts door voortdurend hameren een einde toon maken. ANDERE SPREKERS. 'Het A.N.P. meldt nog uit Brus sel, dat graaf Carton de Wiart (C-V.P..), minister zonder porte, feuille, ontkende, dat de volks raadpleging een nationale ramp zou betekenen. „Onze plicht", aldus de minister, „is door middel van de volksraad pleging aan de onwettige toestand een einde te maken". De heer Carton de Wiart ver. klaarde tenslotte te vertrouwen op de politieke rijpheid van België en op het gevoel van rechtvaardig heid der Belgische bevolking. De liberaal Lefèbre las namens z'n partijgenoot Amelot, doyen van de Kamer, die door ziékte afwe. zig was, een verklaring voor, waarin werd medegedeeld dat hij tegen de volksraadpleging is ge. kant, omdat deze de kiemen in zich zou dragen van een conflict tussen Vlamingen en Walen. De heer Buset, voorzitter van de socialistische partij, betoogde dat de volksraadpleging geen op lossing van het Koningsprobleem betekent. „Wij hebben in de Kamer ge zegd, wat wij' te zeggen hadden", aldus spreker. „Thans zal niets ons meer kunnen weerhouden in alle steden en gehuchten te gaan vertellen, hoe wij over de Koning denken". Nadat Max Buset de voorzitter had bedankt voor de wijze, waar op deze het debat heeft geleid1, werd overgegaan tot stemming over het wetsontwerp tot het hou. den van een volksraadpleging. DE BELGISCHE KAMER GAAT ACCOORD MET VOI KSRAADPLEGING De Belgische Kamer van afge vaardigden heeft Woensdag met 117 tegen 92 stemmen het wets ontwerp goedgekeurd, dat voor ziet in het houden van een volks raadpleging over de terugkeer van Koning Leopold. Er waren geen onthoudingen. Vóór het wetsontwerp stemden de leden van de Christelijke Volks, partij, de Liberale ministers en 4 Vlaams.Liberale afgevaardigden. De Socialistische, Communisti sche en Liberale afgevaardigden uit Wallonië en Brussel stemden tegen. DE AUSTRALISCHE PERS OVER De recente verklaring van Mohammed Yamin met betrekking Nieuw-Guinea heult ondanks het feit, dat R.I-S."autoriteiten heb ben verklaard, dat deze geheel voor Yamins eigen rekening komt, in Canberra zo'n ongunstige indruk gemaakt, dat de Australische regering overweegt het uitwisselen van diplomatieke vertegenwoor digers met de R.I S. uit te stellen, zo bericht Geoffry Tebbutt van de „Melbourne Herald". Osmar White, correspondent van de „Melbourne Sun", seinde uit Djakarta, dat de aanspraak van Mohammed Yamin op Australisch Nieuw-Guinea door de Europeanen op Java met ironie is ontvangen. De Europeanen op Java, zo be richtte White, vinden het ko misch, dat een regering- die nog niet eens in staat is om 25 mijl van haar hoofdstad de orde te handhaven, droomt van de stich ting van een wereldrijk. Moh.'Yamin heeft zuiver de opi nie weergegeven van een belang rijk deel van de Indonesische poli tici. De huidige regering der R.I.S. heeft Yamin weliswaar gedesa. voueerd, maar niemand weet, wie er morgen deel uit zal maken van de regering. De „Sydney Morning Herald" Hij verklaarde dat de C.V-P., daar zij geen samenwerking der drie partijen heeft gewenst, ver antwoordelijk zal zijn voor de moeilijkheden, die zullen ontstaan. De Indonesische irtcgenwoor- dlger bij de V. N., Palar, heeft te Lake Success een verklaring afge. legd, waarin hij de onlangs geuite beweringen van 'n „onbevoegd per soon", volgens welke Indonesië zou verzoeken om opneming van het Australische deel van Nieuw- Guinea, Brits-Bomeo en Portugees Timor in het gebied van de V.S.I., tegenspreekt. Palar voegdè er aan toe: „de Indonesische rege ring is vastbesloten, zich strikt te houden aan de beginselen van het handvest der V. N. 'Het enige ge. bied, dat mijn regering in dé V. S. I. wenst te zien opgenomen, is het Westelijke (Nederlandse) gebied van Nieuw-Guinea, dat altijd een deel van Indonesië is geweest en deel uitmaakte van Nederlands- Oost.Indië. Iedere suggestie, dat de Indonesische regering haar ge. zag buiten haar eigen territoriale grenzen poogde uit te breiden, was totaal ongegrond. Gemeld wordt, dat te Djokja 8 leden van de Apra van Westerling zijn gearresteerd, waaronder 2 Chinezen. Volgens gevonden do cumenten moeten te Djokja 82 leden van de Apra zijn. Bij de gearresteerden werden wapens in toeslag genomen. KOTIKOF,,Ik heb U reeds een volledig antwoord op Uw verklarin gen in deze zaak in mijn brief van 19 December gegeven en ik zie geen reden, op deze kwestie terug te komen". Generaai-majoor Alexander Kotikof, de Sowjet-Russische com mandant van Berlijn, heeft in een brief aan de drie commandanten van West-Berïjn verklaard, dat hij zich kan verenigen met hun aankondiging over het afbreken van de correspondentie inzake de behandeling: van de West-Berlijnse spoorwegarbeiders door de onder Sowjet-Russische controle staande spoorwegdirectie. „Ik heb U reeds een volledig antwoord op Uw verklaringen in dezya zaak in mijn brief \ten 19 December gegeven en ik zie geen reden, op deze kwestie terug te komen", aldus Kotikof. 13 Januari deelden de drie Wes telijke commandanten Kotikof schriftelijk ni.e, dat de vier mi nisters van Buitenlandse Zaker. verleden zomer te Parijs om een regeling van de Berlijnse spoor wegstaking door de vier mogend heden verzochten en dat de Sow. jets hun daaropvolgende belofte, de te West-Berlijn wonende arbeiders ln Westelijke marken uit te be talen niet ingelost hadden. Wan. neer de Sowjets niet het voorne men toonden alsnog deze belofte gestand te doen, wilden de Wes telijke commandanten de corres. pondentie afbreken, zo schreven zij 13 Januari. Kotikof ontkent nu m zijn ant- woordschrijven, dat de vier mi nisters de spoorwegstaking offi. cieel bespraken tijdens hun bijeen komst te Parijs, en voegt er aan toe, dat Wysjinsky, de Sowjet- Russische minister van Buiten, landse Zaken, op een officieuze bijeenkomst der ministers had ver klaard, dat hij de staking niet wilde hespreken, daar zij alleen in de Westelijke sectoren van Berlijn heerste. -Eton Britse woordvoerder te Ber,- Ljjn verklaarde: In het grootste deel van ons iand worden rijwielen met hulp motor reeds als motorrijwielen beschouwd- Alleen in het gebied van het gerechtshof te 's-Gravenhage kon men het er niet over eens worden- Tal van moeilijkheden, o-m. het vorderen van schade bij aanrijdingen, hebben er tenslotte toe geleid, dat ook in dit gebied en daardoor in geheel Nederland de rijwielen met hulpmotor, in afwachting van de nieuwe ver- kcerswetgeving, als motorrijwielen in de zin van de wet worden beschouwd. „Wij zijn het in één punt met Kotikof eens, namelijk, dat het geen nut zou hebben deze cor respondentie voort te zetten". Senator Tom Conally, de voorzit ter van de Senaatscommissie voor de Buitenlandse betrekkingen verklaarde van mening te zijn, dat de EJOA bereid zal zijn genoe gen te nemen met minder dan 3,1 milliard dollars, waarop de Marr shalljiulp aan Europa voor het komende jaar (195051) is be groot. Hij legde deze verklaring af na een bijeenkomst van de com missie met Hoffman, de leider van de ECA. Naar Conally voorts mededeelde heeft Hoffman uiting gegeven aan zijn ernstige teleurstelling over het feit, dat de Europese landen in gebreke zijn gebleven om on. middellijke maatregelen ter ver hoging van de omwisselbaarheid der Europese valuta's te nemen door het Instellen van een doel matige clearing.unie. Deze nieuwe regeling is met in. gang van gisteren van kracht ge worden. De houder of bestuurder van dergelijke motorrijwielen zul. len derhalve de op een motorrij wiel op 2 of meer wielen betrek, king hebbende wettelijke voor schriften moeten naleven. Zo dient de bestuurder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs, een num. merbewijs en een wegenbelasting- kaart. Het rijwiel met hulpmotor zal o.a. voorzien moeten zijn van een bij nacht verlicht provinciaal kenteken, een hoorn of claxon, een spiegel, alsmede remmen die aan de gestelde eisen voldoen. De kosten aan deze nieuwe rege. geling verbonden, bedragen ruim 25 gulden. Van de zijde der Haagse politie werd medegedeeld, dat de Haagse verkeerspolitie voorlopig „soepel" zal optreden bij de controle. Eerst na 2 maanden zal bij overtreding Georges Bidault, de Franse pre mier, heeft van de nationale ver. gadering een vertrouwensvotum gekregen voor zijn gereorganiseer de regering. De reorganisatie was nodig geweest, omdat de socialis ten Vrijdag uit de regering waren getreden. Bidaults eigen partij de republi keinse volksbeweging, de radica len en enkele gematigden brach ten 225 stemmen voor de motie uit, terwijl 183 communistische en 2 rechtse afgevaardigden tegen stemden. De socialisten, die in de vroege avonduren plotseling terugkwa. men op hun besluit om de regering in het parlement te blijven steu nen, onthielden zich van stemming evenals de Gaullisten, verschillen de rechtse groeperingen en de meest gematigden. Ofschoon de Franse regering thans een vertrouwensvotum ge kregen heeft, geloven waarnemers niet, dat haar een veel langer le ven beschoren zal zijn. Volgens een bericht van „Tass" uit Sjanghai zijn bij het bombar, dement van Sjanghai door de na tionalisten afgelopen Maandag, 200 personen gedood en 400 ge. wond. Ongeveer 1000 gebouwen werden beschadigd. Het bombar, dement werd uitgevoerd door 18 vliegtuigen. procesverbaal worden opgemaakt. Wat het gebruik van rijwielpa den betreft, kan nog worden ge. meld, dat de Haagse verkeerspo litie niet zal toestaan, dat de rij. wielen met hulpmotor in Den Haag op rijwielpaden rijden. Op de buitenwegen daarentegen kunnen de bestuurders van rij wielen met hulpmotor beter ge. bruik maken van de rijwielpaden om het snelverkeer niet te belem nieren. schreef aangaande de uitlating van Moh. Yamin: „De honger van Djakarta naar grondgebied neemt zichtbaar toe." Er zit zowel iets gevoeligs als iets komisch in het optreden der Indonesische leiders, die nog niet eens begonnen zijn met het con solideren van hun binnenlandse gezag en het verenigen van het gebied, dat zij momenteel regeren, en toch reeds aanspraak maken op afgelegen gebieden, waar zij noch wettig noch moreel' aan spraak op kunnen maken. Mannen, die niet eens in staat zijn om Bandung te behouden, wanneer iemand als Westerling de stad verkiest ih te nemen, moesten maar geen aanspraken doen gelden op Hollandia en Port Noresby". Australië heeft steeds met heft gewettigde streven der Indone siërs naar souvereiniteit gesym pathiseerd en haar gevoelens ten opzichte van Indonesië zijn nog niet veranderd, doch Australië wenst geen Indonesiërs in welk deel van Nieuw-Guinea ook. Het Westelijk gedeelte van Nieuw-Guinea moet in Neder landse handen blijven of worden geplaatst onder beheer der Ver- Naties. Oost Nieuw-Guinea is aan Australië toevertrouwd en dit zal ook zo blijven. (Daar kunnen ze het in Dja karta voorlopig mee doen. Red.) Eton lichte regen viel, toen Prins Bernhard Dinsdagochtend te Nic kerie aankwam, doch dit heeft de bevolking er niet van weerhouden in dichte rijen samen te stromen langs de weg van de steiger naar het commissariaat, waarheen de hoge bezoeker zich onmiddellijk begaf. Vrouwen legden hoofd doeken als een loper voor 's Prin sen voeten. Na kennismaking met de nota belen, onder wie een Indiaanse hoofdman, filmde de Prins een kinderaubade. Vervolgens bracht hij een bezoek aan de rijstpelmo len A. van Dijk, waar hem vier geborduurde zakjes rijst werden aangeboden en aan het plaatselijk ziekenhuis. Het weer werd snel slechter, zodat het gezelschap in stromen, de regen bij de 280 ha grote proef- polder van de stichting mechani sche landbouw aankwam, waar minister Hewitt en bedrijfsleider De Lint een uiteenzetting gaven. Gouverneur J. Klaasesz doopte daarop de polder Prins Bernhard- polder. De zon scheen weer toen de Prins te Nickerie terugkeerde, waar hg een demonstratie van landbouwmachines in ogenschouw nam. Na een rondrit door de rijstpolders, bezocht Prins Bern hard tenslotte het Corantijn- strand, waar bij het huwelijk van Prinses Juliana met de Prins één der vreugdevuren op de vier hoe ken van het Koninkrijk heeft ge brand. Een zware brand heeft ge woed op de berghelling boven Simonstown (Kaapkolonië). Een matroos van de Britse marine werd door het vuur verrast en is aan zijn brandwonden overleden; een vlootofficier liep zware brand wonden op. Bij de aankomst van Gouver. neur Van Waardenburg op Nieuw- Guinea werd hem een aubade ge. bracht door een Papoea-jongens, koor van het internaat „Joka". De Gouverneur inspecteerde een afdeling van de gewapende macht, bestaande uit detachementen van het K.N.I.L., de K.L. en de marine Advertentie U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig van Donderdag ochtend tot -avond. Opklaringen Plaatselijk enkele .buien maar overal flinke opklaringen. Ma tige tot krachtige wind tussen Zuidwest en West. Iets lagere temperaturen. DONDERDAG, 9 FEBR. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.11 6.46 7.26 7.36 n.m. 6.41 7.16 7.56 8.06 ZON- EN MAANSTANDEN Zon- Maan- Fbr. Opk. Ond. Opk. Ond. 9 8.08 17.42 1.28 10.24 10 8.06 17.44 2.59 10.46 11 8.04 17.46 4.26 11.18 men Verwacht, dat het verzoek vroeg of laat zal worden inge diend .De deining, die in de V. S. is ontstaan naar aanleiding van het geval-Fuchs en de be dekte bedreigingen, die geuit zijn, dat de V. S. het niet veilig vinden om geheimen over de atoomenergie en de H-bom in de toekomst met wie ook te delen, hebben geleerden en re- moeten haar plannen nog niet bespreken, voordat zij meer weten over wat eigenlijk gaan de is". McCloy keerde Vrijdagavond naar Frankfort terug na be sprekingen met gen.-majoor Maxwell Taylor, de Amerikaan se commandant over Berlijnse problemen. dan verstoord door een schom melende huifkar met klinkende bellen aan het haamtuig en ge kleurde strikken aan het vlie gennet van het stevige Vlaamse paard. Het welvarende Westdorpe, een gemeente zonder dorps straat. De woningen verspreid, op en onder de dijk. Enkele stoere Zeeuw, ondanks alle pun ten van verschil, beiden loten van dezelfde stam! De „sampetter". Na deze uitweiding volgen we weer onze reiziger. Zijn indruk ken van Zuiddorpe waren de volgende: Een vriendelijke plaats met uitgeoefende blokkade vanaf Zon dag a.s. het gedeelte van de Chi nese kust tussen Tienpai, dat ten Oosten van het Litsjou-schier- eiland is gelegen en Tungsjing, aan de grens met Indo-China, zal omvatten. Dit betekent, dat de 10 nationalistische blokkade thans in 11 feite op de gehele Chinese kust van toepassing is. Fbr. Opk. Ond. Opk. Ond. 8 06 17.44 2.59 10.46 8.04 17.46 4.26 11 18 12 8 02 17 48 5.44 12 06 13 8— 17.49 6.44 13.12 5 regels 60 ct., t.; minimum pet ïummer Buren ïamiddags 2 uur d aan de Twee hoging van het ijziging van de t kan worden be- t de regering te en. Het kan niet nd, dat, bij de ling welke het ondergaan, zeer s gedeeltelijk be- net geheel ledige gereden. sering van het rt een inkrimping met ledige of ge ien auto's kun- particuliere per- omt, naar de me- egering een niet en gebruik voor, achterwege zou of op meer eco- kan worden ge en besparing van aar haar oordeel geacht. ting tot de voor inbouw gevreesde gen wordt er op de tractoren e.d., ,nd- en tuinbouw kt veelal op an- 'fen dan op ben- jnder invoerrecht >t ongeveer 50 verhoogd, zou er |n ook de verho- motorrijtuigenbe- lieselauto's, welke ans 150 be- :elfde verhouding De verhoging zou 'c op 225 moe- toracht. De tech- isie heeft evenwel verhoging te be- !00 met welk egering zich kan en op het wegver- eidelijk aan ver- rhoging van spe- bij een algemene de prijsindex be- irmeerdering van nen. nen de gestegen t wegvervoer met kken op het ver mede in verband igde kolenprijzen. vergelijking voor r zeker niet on- i kosten, welke in rachtauto's druk- le verhoging van sting slechts een age uit. Zij vari ng van het type ,n 18,82 tot het percentage, g van de verho- t van de waardje rde producten, is van belang. De van het gehele oer (eigen ver- fpsvervoer) kun de voorgestelde het bijzonder in- benzine, in 1948 op 5 van de ■-waarde van de voorgestelde ver- ondeert met een echts 0.3 van rwerking van de het bijzonder in- jenzine voor het oer een ongun- rentieverhouding wegen zal mede- door de regering ;ezien voor het eer de recente en andere ge- actoren, alsmede verhoging van invoerrecht een de tarieven met noodzakelijk 1 voor de spoor- nlangs een alge- rhoging voor het, r van gemiddeld keurd. nnen enkele jaren nzuil vormen", al. alakrispna Keskar, ld minister van ken, in het parle- J. Volgens Keskar en jaar een fabriek en voor het vervaar, „grondstoffen voor d„juiucuLi Hij zei niet, waar dit zou gebeuren, maar voegde er aan toe, dat een kern van arbei ders, die voor deze fabriek beno digd is, reeds is opgeleid. Minister-President Nehroe heeft een parlementslid meegedeeld, dat de regering binnenkort een mona. zietfabriek wil openen en atoom onderzoek wil aanmoedigen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1