De Schelde-veren in de Eerste Kamer AMsïroOP Terneuzen-Hoedekenskerke acht boten per dag NIEUWS UIT INDONESIË Prins Bernhard te Suriname CELLULOSEFABRIEK ZONDER NZINE Qü snakt adem! Zeeuws-Vlaanderen Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen TeL 2510 Na 5 uur 2078 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,00 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. WOENSDAG 8 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No. 1341. Verscliijnt dagelijks (Jitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct. minimum per advertentie 1,5C Rubriek Kleine Advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Beloften moeten nagekomen Twee Nederlanders in Denemarken veroordeeld De komende Zomerdienstregeling Aanval op onderneming Het Franse Kabinet De kwestie Fuchs Het uurloon in België sn andere landen in Mogelijkheden in ruime mate aanwezig Prins Bernhard maakt rondrit door Paramaribo WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN elastingwet plannen India ZON- EN MAANSTANDEN Be Eerste Kamer heeft het voorlopig verslag uitgebracht over de begroting van Verkeer en Waterstaat. Uitvoerig is van godachten gewisseld over het vrije vervoer op de VVester- Soiielde. i fy, Jtekele ledien verklaarden met het regieringsstandpunt accoord te gaan. Sommigen voegden daaraan toe, dat het te heffen tarief voor auto's het bedrag van SOftOOO niet zal opleveren, dat door de Minister is genoemd. BELOFTEN. Andere leden achtten een op gave der tarieven noodzakelijk öm hun oordeel te kunnen bepalen. Enige leden wezen er op, dat het bij de vrije veren over de Wester. Schelde gaat om een gegeven be lofte. Gevraagd werd of vol doend rekening werd gehouden met de moeilijke omstandigheden, waarin Zeeuws.VI aandeern ver keert. (De aan de heer Van der Feltz gedane toezegging, dat het tarief aan de Kamer zou worden over gelegd, hadden zij aldus verstaan, dat de overlegging vóór de invoe ring zal geschieden. BEN KABINETSBESLISSING Deze leden vroegen inlichting over de mededeling in de Tweede Kamer, dat het terugkomen op de vrjjdom der veren op een kabi netscrisis berust. Zij meenden, dat de kwestie als een zaak van algemeen regeringsbeleid werd aangeduid. Bij anderen is de in druk 'gewekt, dat de portefeuille kwestie gesteld zou zijn. Gemeend werd, dat de regering weinig aandacht had besteed aan de motje-Kramer, die de Eerste Kamer aannam. brachten nogmaals hun be zwaren naar voren. Het eerste bezwaar is, dat Zeeuws-Vlaanderen door een brede zeearm van Nederland is gescheiden. Een ander bezwaar is, dat de economische unie met België be ter gediend zal worden door vrije veren dan door tariefsheffing. De coonomlsche unie tussen België, Nederland en Luxemburg en zij streeft niet naar een aaneenslui ting van België en Zeeuws-Vlaan- deren. De vraag rees of de regering goedkoper zou handelen indien zij tot de houw van een tunnel of brug toesloot. Gevraagd werd, of de regering kan opgevenwelk vervoer overlast ondervond door de drukte van plèzier-reizigers bij de veren. Bezwaar hadden deze leden ook tegen de verklaring, dat de vrij dom een indirecte bijdrage zou zijn voor de wederopbouw van de streek. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeland schreef 7 .lanuari j.l. aan de Minister dat de Minister-Presidenten Gerbrandy en Schermerhom op 10 April en 19 Juli 1945 tegen over de toenmalige voorzitter dier Kamer hebben erkend „dat in het nieuwe tijdperk onzer ge schiedenis een beleid in nationale zin diende te worden gevoerd en er ten opzichte van het verleden 'n ereschuld aan Zeeuws-Vlaan deren te voldoen was. Zeeuws-Vlaanderen moest, al dus deze Ministers uit zijn isole ment verlost worden. De prac- tische uitvoering hiervan lag In het opheffen van de tarieven op de veerdiensten op de Wester- Schelde". Gaarne zou men een duidelijke uiteen Zetting ontvangen van de motieven, welke bij de Regering bij de opheffing der tarieven in 1945 hebben gegolden. Daaraan verbond men de vraag, welke waarde naar de mening der Re gering zal worden gehecht aan de ministeriële toezegging, dat eventueel herstel van tarieven, voor zo Ver hem hetreft, niet spoedig door 'n verhoging zal gingen van 1945 reeds nu zouden worden verloochend. In een beroep van de Regering op het Provinciale Bestuur van Zeeland, om in gemeen overleg een uitweg uit de moeilijkheden te vinden, zagen deze lcjden de enige mogelijkheid om een op lossing als door de Regering noodzakelijk geacht, aannemelijk te maken. hebben binnengesmokkeld. De horloges werden, evenals 10.900 Deense kronen, die de veroordeel den bij zich. hadden, in beslag ge. nomen. De auto, waarin de horloges waren gesmokkeld, werd echter niet in beslag genomen, daar deze het eigendom bleek te zijn van iemand, die niets met deze affaire ta maken had. Advertentie Maandag werden in Kopenhagen twee Nederlanders n.l. G. H. S. en W. S„ respectievelijk tot tach tig en veertig dagen gevangenis straf veroordeeld. Zij werden er van beschuldigd 420 horloges, in het reservewiel van een auto, Denemarken te naar/MRh Uvp ademhalingsorganen zijn door taal slym verstopt. Los lat lastige en gevaarlijke slijm op! Neem nog vandaag de verzachtende, slymop- lossende en krachtig ingrijpende Naar ons van goed ingelichte zijde \tfordt medegedeeld, zal de zomerdienstregeLng van de Prov. Stoombootdiensten op de Wester- fchclde voor de lijn Terneuzen Hoedekeniskerke een belangrijke verbetering te zien geven. Het ligt n.l, in de bedoeling, op werk dagen acht diensten heen en weer te doen uitvoeren. Uit Temeuzen zrin de vertrekuren geprojecteerd cp 6.20 u.; 8.25; 10.25; 13.25; 15.26; 17.25; 19.25 en 21.25. Eemelux-gedachte streeft naar een worden gevolgd, wanneer toezeg- Verleden week heeft een bende een aanval gepleegd op de kapok- enderneming „Itandoe Agoeng" in het Pasaruanse De eerste employé Van der Vlist werd gedood. De administra teur Neuvenheim is ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. UNIE NED. WERKNEMERS IN INDONESIË Te Djakarta is tot stand geko men de Unie van Nederlandse werknemers in Indonesië- De Unie omvat twee partners, t.w. de samenwerkende Indische werkne mersorganisatie (S.I.W.O.en de samenwerkende vakorganisaties van overheidspersoneel (S.V.O.j De Unie treedt o.m. op als ver tegenwoordigster in Indonesië van de Ned. Raad van Vakcentrales. Het bestuur der Uhio is samenge steld uit de heren ttr. J. D. Car. rière, voorzitter en J. 'H. Smit en W. H. Lichtenveld leden. De he ren Smit en Lichtveld zijn resp. voorzitter van de Siwo en van de Svo. HET 2e KAMERLID J. G. SUURHOFF TE DJAKARTA Per vlegtuig is in Indonesië aangekomen de heer J. G. Suur- iïoff, lid van de Tweede Kamer voor de iF. v. d. A.. Hij verklaar de aan Aneta, dat de Aziatische arbei-cLs conferentie te Colombo, welke de heer Suurhoff bijwoonde, uitstekend geslaagd Is. Verschil lende resoluties zijn naar de In ternationale Labour Organisation te Genève gestuurd. Deze hadden o.m. betrekking op de arbeidsin. spectie, welzijnsverzorging voor arbeiders en het probleem van de Meine landbouwer. Dit laatste noemde de heer Suur hoff heel moeilijk, omdat het ver beteren van de positie van de kleine landbouwer met de gehele economische situatie in Azië sa menhangt. In Indonesië komt de heer Suur hoff namens het N.V.V. Zijn reis zal hem in contact brengen met de vakbewegingen in Indonesië, als mede met allerlei vormen van vakverenigingen en vakbond, voorzover die zijn opgericht of nog zullen ontstaan. De duur van zijn verblijf hangt van verschillen, de factoren af. Georges Bidault, de Franse mi- nister.president, heeft de namen bekend gemaakt van de 5 nieuwe ministers en 4 staatssecretarissen ter vervanging van de 5 socialis tische staatssecretarissen, die Vrij dag hun ontslag namen. Dit is het eerste 'Franse kabinet na de bevrijding, waarin geen socialisten zitting hebben. De nieuwe ministers zijn. Henri Queuille (radicaal, reeds vice-premier)Binnenlandse Za ken; Jean .Marie Louvel (MÏRP): Industrie en handel; Paul Bacon (MRP)Arbeid; Jacques Chastel- lain (gematigd)Vervoer en Open bare Werken; Charles Brune (ra dicaal, lid van de Raad der Repu bliek: P.T.T. Van de staatssecretarissen is alleen de naam van André Colin (MRP) bekend gemaakt (Binnen landse Zaken). Gisteren heeft Bidault in de Kamer een politieke verklaring afgelegd. De socialistische leiders hebben te kennen gegeven, dat bun partij het nieuwe kabinet zal steunen. De vertrekuren uit Hoedekens- kerke liggen telkens een uur later dsn de hierboven gegeven tijden. Ook voor VlisslngenBreskens en. KruiningenPerkpolder zijn enige belangrijke verbeteringen te wachten ten aanzien van de latere bootverbindingen, waarop in de jongste vergadering van de Prov. Staten is aangedrongen. Indien de plannen doorgang vin den, krijgt Vlissingen een late boot om 23.25 u., die om 23.55 nog uit Breskens vertrekt. Voor Kruiningen wordt een late b' ot in het vooruitzicht gesteld om 22.55 uur, die om 23,25 u. uit Perkpolder terugkeert. Edgar Hoover, het hoofd van de Amerikaanse federale recherche, is Maandag in een geheime zit ting gehoord door de commissie voor atoomenergie van beide ka mers van het congres. Hij legde getuigenis af over de zaak-Fuchs. Fuchs, die in Duitsland gebo ren is, en naar Engeland was uit geweken, wordt ervan beschul digd, dat hij in oorlogstijd, toen hij in Amerika aan het atoornproject werkte, atoomgeheimen aan een „onbekende" mogendheid heeft verstrekt. Hij bevindt zich thans in hechtenis in Engeland. Na de auditie verklaarde sena. tor McMahon, dat Fuchs „zeer geheime inlichtingen aan de Sov jet-Unie" verstrekt heeft. MCMahon zeide dit in een pers conferentie over de auditie, doch legde er de nadruk op, dat hij slechts voor zich zelf sprak. Tevoren had de congrescommis sie luitenant-generaal Groves, in oorlogstijd hoofd van het atoom bomproject, gehoord. Deze ver klaarde dat Fuchs mogelijk ook gegevens over de waterstofbom te weten heeft kunnen komen. Naar senator McMahon ver klaarde, duurt het onderzoek van de Amerikaanse federale recher che en de Britse geheime dienst nog voort. Op de vraag, of dit betekende, dat nog meer personen zullen worden gearresteerd, antwoordde MaMahon, dat het soms verstan diger is niet onmiddellijk tot ar restaties over te gaan. stro-verkoop-bureau op, dat in. derdaad gunstig werkte en er toe leidde om zelf de stroverwerking tot carton in exploitatie te nemen. Ook in de Wieringermeer en de N.O.-polder is men overgegaa» tot het oprichten van strofabrie- ken, zodat de Zuiderzeepolders er zeer gunstig bij liggen. Voor een goede exploitatie de zer fabrieken is het noodzakelijk dat de boer er bij geïnteresseerd is. De geschiedenis van de stro verwerking dateert van 1868, toen na een depressie in de stroprijzen de afd, Beerta van de Maatschap pij tot bevordering van de Nijver heid besloot tot oprichting van een fabriek, die zó gunstig werkte, dat men in 1870 te Nieüweschans dit voorbeeld volgde en ook een fabriek oprichtte. De prijzen van het stro liepen hierdoor steeds op en dank zij de gunstige ligging van deze fabrieken waren de stro- prijzen in het Noorden steeds ho ger dan in overig Nederland. DE GESCHIEDENIS Maandag heeft Prias Bernhard een bezoek gebracht aan de dis tricten Saramacca en Coronië, in gezelschap van gouverneur J. Klaasesz en landsminister W. He witt. Bij Groningen werd de Prins toegezongen door schoolkinderen, waaronder een delegatie van het bosnegerdorp Santogron. Te Dirkshoop werd de lands- proeftuin van Saramacca bezich tigd, waar een grote verscheiden heid van citrussoorten werd ge toond. De Prins en zijn gezel schap proefden verscheidene min der bekende soortea, die zij heer lijk vonden. Ten huize van de districtscommissaris E. de la Fu- ente werd de koffie gebruikt. Daarna werd een bezoek ge bracht aan de 3500 ha grote land bouwonderneming der Gebr. Von Freyburg. Het gezelschap werd rondgeleid door Charley von Freyburg. Bij het bezoek aan de Hindoestanse nederzetting Calcut ta brachten schoolkinderen een speciaal ingestudeerd lied ten ge hore. De Prins gaf hun verder een dag vrij. Te Coronie werd hij met klok gelui ontvangen. Bij vrijwel elk perceel waren kleurrijke hoofd doeken bij wijze van vlag uitge- Volgens een statistiek van het Verbond van de Belgische Nijver heid bedraagt bet uurloon in de Etlgische industrie (de kolenmij nen uitgezonderd) op het ogen blik fr. 24.30 (1938: 5.30). In Ne derland fr. 19.10 (1938: 9.45) Duitsland fr. 16.54 (1938: 10.83); Engeland fr. 19.30 (1938: 8.56) en Frankrijk fr. 12.96 (1938 6.22). Gistermiddag vond in „Het Centrum" te Axel de eerste vergade ring plaats van een reeks, die de Commissie van voorbereiding tot oprichting van een Cellulosefabriek in Zeeland heeft vastgesteld om aan de belanghebbenden een uiteenzetting te geven over de mogelijkheid tot stichting van een dergelijke fabriek en verslag te (doen van het voorbereidend werk door de Commissie, waarvan de heer G van Waes, Burgemeester van Westdorpe, voorzitter, en Ir. J. D- Dorst, Directeur van de Keuringsdienst Z«eland, secretaris is. Ongeveer 25 jaar geleden werd een commissie uit Zeeland naar Groningen gezonden om de moge lijkheid van het stichten van een fabriek in Zeeland te bestuderen. Deze commissie kwam tot de con clusie, dat in verband met het zoutgehalte van het water en de vervoersmogelijkheden niet tot oprichting kon worden overge gaan. De bedrijfsresultaten werden te riskant geacht. Niettemin bleef men in Zeeland steeds met het probleem van de lage stroprijzen zitten en deze waren oorzaak, dat in 1930 op nieuw een commissie werd e0 vormd, maar oook thans durfde men het niet aan tot oprichting over te gaan. Het bleef dan ook bij het oude en in 1935 was de stroprijs ge daald tot 2,50i5,per ton. In 1947 werd wederom aan een Commissie opdracht gegeven tot het instellen van een onderzoek, hetgeen slechts mogelijk was dank zij de financiële steun van het C B. er de C-H.V. Deze Commissie die haar taak zeer precicieus heeft opgevat, en werkelijk alles aan een critisch onderzoek heeft onderworpen is tot de overtuiging gekomen dat de oprichting van 'n stroverwerkende fabriek alleszins gerechtvaardigd is en thans het beslissende woord aan de producenten moet worden gelaten. stoken. Bij het plaatsje Inverness sprong een band van de auto van de Prins. In een open legerauto reed de Prins verder. Annemarie Leefmans, het 12u jarige dochtertje van de districts commissaris H. Leefmans, bood in 't hoofdplaatsje Friendship kunst bloemen aan, gemaakt van oocos- notenvruchtvlees. Schoolkinderen zongen hier evenals In Saramacca de Prins toe. Na de lunch werd een bezoek gebracht aan de primitieve cocos- oliestokerij van W. Soesman en aan de oliepers van de plantage Leasowes. Om zes uur namiddag ging men aan boord van de „Van Speyck'' op weg naar het district Nickerie. Tijdens een rondrit door Para maribo heeft Prins Bernhard Zondag een bekend krottenoom- plex in de Saramaccastraat be zocht. In 22 woningen huizen hier 35 gezinnen (71 personen). De hygiënische toestand is zeer onvoldoende. De Prins onderhield zich met de bewoners, die ni'et op het bezoek voorbereid waren. DE OPENING Nadat de heer Van Waes de vergadering had geopend zeide hij dat deze vergadering de eerste is van een reeks, die de Oommissie van voorbereiding voornemens is te houden, nadat zij reeds 2 jaar intensief gewerkt heeft aan het probleem van de mogelijkheid var. het verwerken van stro tot cellu lose voor de papierverwerkende industrie. Dat deze voorbereidende arbeid verricht is kunnen worden, dankt de Commissie aan de financiële steun, die zij verkreeg van het C, B. en de C. H. V., die mogelijk hebben gemaakt, dat dit voor Zee land zo hoogst belangrijke pro bleem kon worden opgenomen. Thans is de Commissie zover met haar arbeid gevorderd, dat zij bij de direct belanghebbenden kan komen om te zien of er bij hen voldoende interesse is, zulks in verband met de Kapitaalsvorming. REDE IR. J. D. DORST De heer Dorst ving hierop zijn rede aan met de mededeling, idat de heer Van Waes de technische bijzonderheden zou behandelen en hij meer een algemeen overzicht zou geven van het probleem op welke wijze het stro, dat als een bijproduct kan worden beschouwd, tot waarde kan worden gebracht. Het stro wordt tot nu toe ver bruikt in eigen bedrijf, door de tuinbouw, de strocartonindustrié en tenslotte voor de export houdt verband met de oogstresul- taten, dus of het een goed of een slecht jaar voor de landbouw is, en ook of het vee vroeg of laat in het voorjaar in de wei kan, terwijl ook de afname van stro door de tuinbouw afhankelijk is van de bedrijfsresultaten. Bij de afname van stro voor de strocar. tonfabricage wordt de stroprijs geheel beïnvloed door de prijs van het eindproduct: het strocarton, en tenslotte Is de mate van ex port afhankelijk van een goede of minder goede oogst ln het buiten land. STEEDS LAGER STRO. PRIJZEN IN ZEELAND Het is bekend, dat de prijzen van het stro in het Noorden van het land belangrijk hoger zijn dan ir. Zeeland, terwijl in Zeeuws- Vlaanderen, met haar grote pro ductie, de prijzen steeds het laagst zijn. Dat in het Noorden de prijzen hoger zijn, ligt natuurlijk in de aanwezigheid van stroverwerken de fabrieken, waardoor ook de vervoerkosten van het stro lager zijn. In Groningen is het zelfs zó, dat uit de opbrengst van het stro de pacht kan betaald worden. De export naar België is in Zeeuws-Vlaanderen van weinig betekenis en de export naar En geland 'of Zwitserland is in han den van slechts en'kele exporteurs. DE CRISISJAREN Toen in 1930 in Groningen de prijzen van het stro zeer slecht DE TOEKOMST Wat de toekomst ons brengen zal, is niet te zeggen maar alleen kan met zekerheid! worden vast gesteld, dat nu de oppervlakte be- teelt met graanproducten, nog zal uitbreiden, (wij denken hierbij vat Zeeland betreft aan de inpol dering van de Braakman en het Land van Saeftinge en aan het feit, dat wij weer over stikstof kunnen beschikken) de stro opbrengst voortdurend' zal toe. nemen. Bedenkt men daarbij, dat de Zui derzeepolders ook een vergrote opbrengst zullen geven en deze voor de verwerkende fabrieken zeer gunstig gelegen zijn, d'an ligt het voor de hand, dat inderdaad het stro niet meer waard zal zijn dan er een lucifer in te steken. (Zie verder pag 2, Ie kolom) medegedeeld door het K.N.M.I te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot -avond. Weing verandering in temperatuur Wisselend bewolkt met enkele buien, maar ook flinke opklarin. gen. Matige tot krachtige Zuid- Westelijke wind. Ongeveer de zelfde temperatuur als gisteren. De afname in eigen bedrijf waren, richtten de boeren een WOENSDAG 8 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.29 6.04 6.44 6.54 n.m. 5.54 6.29 7.09 7.19 Zon- Fbi*. Opk. Ond. 8 8.10 17.40 9 8.08 17.42 10 8.06 17.44 Maan- Opk. Ond) 10.07 10.24 10.46 1.28 2.59 5 regels 60 ct-; t.; minimum pet lummer Boreas ïamiddags 2 urn j aan de Twee hoging van het ijziging van de kan worden be- 6 de regering te en. Het kan niet nd. dat, bij de ling welke het ondergaan, zeer 5 gedeeltelijk be- net geheel ledige gereden. sering van het >t een inkrimping met ledige of ge ien auto'is kun- particuliere per- Dmt, naar de me- egering een niet en gebruik voor. achterwege zou of op meer eco- kan worden ge en besparing van aar haar oordeel i geacht. :ing tot de voor nbouw gevreesde sen wordt er op ie tractoren e.d., nd- en tuinbouw jet veelal op an- fen dan op ben- nder invoerrecht t ongeveer 50 'erhoogd, zou er n ook de verho- notorrij tuigenbe- ieselauto's, welke ms 150 be- elfde verhouding )e verhoging zou op 225 moe- bracht. De tech- sie heeft evenwel verhoging te be- 00 met welk sgering zich kan »n op het wegver- eidelijk aan ver- rhoging van spe- bij een algemene 3e prijsindex be- :rmeerdering van nen. aen de gestegen wegvervoer met iken op het ver- mede in verband gde kolenprijzen, vergelijking voor r zeker niet on- 5 kosten, welke in rachtauto's druk- [e verhoging van sting slechts een age uit. Zij vari ng van het type ,n 18,82 tot het percentage, g van de verho- t van de waarde rde producten, is van belang. De van het gehele oer (eigen ver- psvervoer) kun de voorgestelde het bijzonder in- benzine, in 1948 op 5 van de :-waarde van de voorgestelde ver- ondeert met een echts 0.3 van rwerking van de het bijzonder in- jenzine voor het oer een ongun- rentieverhouding wegen zal mede door de regering jezien voor het eer de recente en andere ge- actoren, alsmede verhoging van invoerrecht een de tarieven met noodzakelijk 1 voor de spoor- nlangs een alge- rhoging voor het, r van gemiddeld keurd. men verwacht, dat het verzoek vroeg of laat zal worden inge diend .De deining, die in de V. S. is ontstaan naar aanleiding van het geval-Fuchs en de be dekte bedreigingen, die geuit zijn, dat de V. S. het niet veilig vinden om geheimen over de atoomenergie en de H-bom in de toekomst met wie ook te delen, hebben geleerden en re- moeten haar plannen nog niet bespreken, voordat zij meer weten over wat eigenlijk gaan de is". MoCloy keerde Vrijdagavond naar Frankfort terug na be sprekingen met gen.-majoor Maxwell Taylor, de Amerikaan se commandant over Berlijnse problemen. dan verstoord door een schom melende huifkar met klinkende bellen aan het haamtuig en ge kleurde strikken aan het vlie gennet van het stevige Vlaamse paard. Het welvarende Westdorpe, een gemeente zonder dorps straat. De woningen verspreid, volgende: op en onder de dijk. Enkele Een vriendelijke stoere Zeeuw, ondanks alle pun ten van verschil, beiden loten van dezelfde stam! De „sampetter". Na deze uitweiding volgen we weer onze reiziger. Zijn indruk ken van Zuiddorpe waren de plaats met uitgeoefende blokkade vanaf Zon dag a.s. het gedeelte van de Chi nese kust tussen Tienpal, dat ten Oosten van het Litsjou-schier- eiland is gelegen en Tungsjing, aan de grens met Indo-China, zal omvatten. Dit betekent, dat de nationalistische blokkade thans in feite op de gehele Chinese kust van toepassing is. Zon- Fbr. Opk. Ond. 10 8.06 17.44 11 8.04 17.46 12 8.02 17 48 13 8— 17.49 Maan- Opk. Ond. 2.59 4.26 5.44 6.44 10.46 11 18 12 06 13.12 nnen enkele jaren nzuil vormen", al. alakrispna Keskar, id minister van ken, in het parle- 1. Volgens Keskar en jaar een fabriek sn voor het vervaar. grondstoffen voor <xcuuuiici±dgiC". Hij zei niet, waar dit zou gebeuren, maar voegde er aan toe, dat een kern van arbei ders, die voor deze fabriek beno digd is, reeds is opgeleid. Minister-President Nehroe heeft een parlementslid meegedeeld, dat de regering binnenkort een mona. zietfabriek wil openen en atoom onderzoek wil aanmoedigen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1