b; V W: ZWENDEL EN CHANTAGE UIT DE PROVINCIE VOOR DE OUDE DAG! RECHTSZAKEN H. I HiIüHLIX I WAT B AUTORIJSC Concert Volksraadpleging in België op 12 Maart? Cominform waarschuwt tegen .zelfoverschatting Man na zeven jaar nog bewusteloos Geheime Diensten AUTO ONGELUK BIJ KRABBENDIJKE. GROEDE. TERNEUZEN. RETRANCHEMENT. SCHOONDIJKE. RODE ROZEN SLUISKIL IJZENDIJKE. Merkwaardigs beschuldiging van Joego-Siavlë door Kominform-orgaan ZONDAG 5 Ft HILVERSUM I: en weerberichten 8.25 Hoogmis; 9.30 Kwintet; 10.00 Kei Gewijde muziek; 12.36 Gram.; 12. ziek; 12.55 D 13.00 Nieuws en 13.20 Philharmonisc Uit het boek der Oratorium; 14.45 B 16.15 Report. 16.30 Ziekendienst; 1'8.5 strijdkrachten; 19.0 19.15 Kent gij uw Nieuws; 19.45 Actu Boekbespreking; 2( man; 20.12 Gevar: ma; 22.45 Overzicl Mindszenty; 23.00 Reportage; 23.22 G HILVERSUM H 8.15 Kwartet; 8.30 8\45 Amusements Sportnieuws; 9.1 gramma; 9.45 C Trio; 10.30 Li 11.15 Cabaret; 12 J 12.30 Voor de jei liedjes; 13.00 Ni delingen; 13.15 Gr: Amerikaans orkes afrekenen, heren; 14.05 Boekbespreki sementsmuziek; lf Orkest; 16.10 Koo revue; 17.00 Orj clamatie; 17.30 Reportage; 18.15 Studio; 19.00 Ki Uit de Bijbel; 20.05 Orkest; 20.3E stiek; 20.50 Orkes ret; 23.00 Nieuws; BRUSSEL (VI.) 12.15 Dichte muzif 13.15 Gram.;13.30 ten; 14.00 Gram tage; 16.45 Gra - derne muziek; dienstig halfuurtje 19.30 Gev. pTOgrai tnaliteiten; 22.00 Verzoekprogramm 23.05 Gram. MAANDAG 6 HILVERSUM I 7.15 Ochtemdgyrr Een woord vooi Nieuws en weer Sportuitslagen; 8.. ziek; 8.<4ö Gram. zieken; 9 30 Fa 10.05 Gram.; 10.31 11.00 Gram.; 11 11.40 Pianorecital 12.30 Mededelinge 1300 Nieuws; 13.1 muziek; 13.45 Schoolradio; 14.3 Schoolradio; 14 piano; 16.00 Bijl Gram.; 17.00 Vo 17.15 Orgelspel; 1 uitzending; 18.( liederen; 18.20 S{ Stijrdkr achten; 19.15 Engelse les 19.40 "Radiokrant; 20.05 Strijkorkest; 21.15 Piano; 22. gramma; 22.45 king; 23.00 Nieuv HILVERSUM 1 7.15 Gram.;*8.00 1 Voor een chi BOODSCHAJ De nieuwste m Prijzen vana Noordstraat iiiiiiiimiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM TE HUUR ZON1 WESTKGLKSTB WOENSDA( De gl De al Ee Verder OOR N Twee Hai T: De KLUCH Volgens het Belgisch Katho lieke blad „De Nieuwe Gids" zal de volksraadpleging over de te rugkeer van Koning Leopold naar België waarschijnlijk op Zondag 12 Maart worden gehou den. Op die dag zullen alle Bel gen, die kiesgerechtigd zijn, op geroepen worden om met ja of neen te antwoorden op de vol gende vraag; „Zijt gij de mening toegedaan, dat Koning Leopold in de uitoefening van zijn con stitutionele bevoegdheden moet hervatten?". De telling der stemmen ?al geschieden in de hoofdplaats van ieder arrondis sement. Zoals bericht, is de heer Pi- renne, secretaris van de Koning, Zaterdag naar Cap d'Antibes in Zuid-Frankrijk vertrokken om de Vorst op de hoogte te brengen van de besprekingen in de Kamer. De heer Pirenne wordt Van daag te Brussel terugverwacht, tn politieke kringen is men zeer benieuwd naar de resultaten van deze reis. De contactcom missie der C.V.P., heeft intussen de houding van de C.V.P.-Minis ters en van de Katholieke par lementsleden goedgekeurd. De commissie heeft nogmaals uit drukking gegeven aan de vaste wil de volksraadpleging zo spoe dig mogelijk doorgang te doen vinden. Slechts hierdoor, zo ver klaart zij, kan een oplossing /an de Koningskwestie worden ver wezenlijkt. ken, agenten van de imperialis ten en de geheime diensten ko men aankruipen en klitten, aan de partij, in het bijzonder waar zij aan het hoofd staan van het land", aldus het blad. De voormalige Britse Labour - Minister Clynes, die in 1947 om hulp in zijn „zeer moeilijk fi nanciële omstandigheden" had verzocht, heeft, naar thans ge meld wordt, 98.000 gulden nage laten. Zijn echtgenote, die in November j.l. gestorven was, liet 180.000 na. Oud-Minister Clynes, die 80 jaar geworden is, verklaarde in 1947, dat hij geen ander inko men had dan een pensioen van zijn vakverbond. Parlementsle den zamelden toen geld voor hem in. De jongste zoon van Clynes verklaarde, dat de 98.000 die zijn vader nalaat, over is van de na latenschap van zijn moeder. Het weekblad van de Comin form waarschuwt alle commu nisten tegen „verwaandheid, ar rogantie, pochen, opscheppen, zelfgenoegzaamheid en vleierij." Er bestond een aanzienlijk aan tal communisten, dat gevoelig was voor vleierij. Zulke commu nisten verloren alle gevoel voor verantwoordelijkheid en vervie len in een staat van zelfbedrog. Het blad wijst op de noodzaak van „dappere en openhartige aelfcritiek" en waarschuwt tegen het gevaar van buitenlandse spionnen, die zich in de partij dringen. „Bourgois-elementen, alle soorten boeven en schur- Zeven jaar geleden werd een vijftigjarige man, wiens naam ge heim wordt gehouden, in het zie kenhuis van Cincinatti binnenge bracht. De man had, terwijl hij aan het werk was, een klap op zijn hoofd gekregen. Hierdoor is een staat van verdoving ingetre den, welke tot op heden heeft voortgeduurd. De man geeft ge luiden, zoals snurken en soms kreunen. Van tijd tot tijd sluit hij zijn ogen, doch de staat van ver doving wijkt niet van hom. De dokters staan voor een raadsel. De man wordt gevoed door een tuis, die door de neusholte naar zijn maag voert. AANTAL RADIOTOESTELLEN IN NEDERLAND. Het aantal aangegeven radio, toestellen in Nederland bedroeg op 1 Februari j.l. 1.353.896 tegen 1.337.312 op 1 Januari. Op 1 Januari waren er 501.463 aangeslotenen op het Rijksradio- distributienet tegen 504.519 op 1 December. Het onderzoek, dat leidde tot de arrestatie van het ex-hoofd van de Rotterdamse P.O.D., de heer T. E. en zijn medewer ker J. P. S.. die kort geleden werden aangehouden, heeft, zo vernemen wij» enig licht geworpen op de methoden, die na de oorlog door particuliere inlichtingendiensten werden toegepast en de sfeer, waarin vele agenten dezer diensten werkten. Particuliere inlichtingendiensten waren op tal van gebieden actief. Doorgaans waren de topmensen van deze organisaties betrouw bare personen, die meenden, dat ck opsporingsorganen en veilig heidsdiensten der Overheid niet voldoende reultaat boekten. Hun aandacht was voornamelijk ge richt op de bestrijding van bewe- gi.jytn, die totalitair en dictato riaal waren. Tal van „tipgevers" en agenten namen zij in dienst, waaronder vogels van diverse pluimage voorkwamen. Men vond er betrouwbare mensen onder, maar ook duistere figuren, die hun diensten hadden aangeboden cm een middel te vinden zich zelf te verrijken en eigen duistere praktijken uit te oefenen. Hun salaris varieerde van ge middeld 100 tot 240 gulden per maand. Daarnaast trokken zij niet onaanzienlijke inkomsten uit hege onkostennota's, die meetsal werden gehonoreerd zonder na der onderzoek. Op een zeker moment kwam aan het licht, dat het voormalige hoofd van de P.O.D. te Rotter dam, T. E., tot een 'bedrag van 45.000 gulden uit illegale fondsen had verduisterd. Later kwam de politie nog meer onregelmatig heden op het spoor. Agenten van particuliere inlichtingendiensten, die lid van de P.R.A. of P.O.D. waren geweest, hadden uit de eer ste tijd na de bevrijding doorsla gen van processen-verbaal achter gehouden en gehele dossiers ver duisterd. Deze papieren werden gebruikt om lieden, voor wie ze compromitterend waren, te bewe gen tot het geven van inlichtin gen of tot de uitlevering van ge heime stukken. Bij een huiszoeking werden sta pels verduisterde dossiers aange troffen. Andere agenten gebruik ten compromitterende papieren voor chantagedoeleinden. Op deze wijze intrigeerde men onderling tegen elkaar in, maar resultaten bij de bestrijding van totalitaire bewegingen bleven uit. Wel zorgden de agenten er voor, dat zg steeds met fantastische verhalen bij hun opdrachtgevers verschenen. Werden deze verhalen onderzocht, dan bleef er veelal niets van over. Zo waren verschil lende particuliere inlichtingen diensten een dekmantel voor de intriges hunner agenten. Geheim zinnigheid en gewichtigheid wa len de succesvolle middelen, waar mede zij een aantal argeloze amb tenaren wisten te (bewegen tot af gifte van vertrouwelijke papieren. Deze ambtenaren leefden in de veronderstelling, dat zij door het geven van inlichtingen de vader landse zaak dienden. Twee van hen zijn intussen gearresteerd, n.l. de kapitein J. M. van de crypto- logische dienst aan het Ministerie van Oorlog en de Haagse recher cheur van politie A. V. HET WEGVERKEER IN GEHEEL ZEELAND WEER GEHEEL VRIJ. Vandaag is het verbod, dat van toepassing was op het met be iaden voertuigen berijden der kunstwegen in geheel onze Pro vincie, buiten werking gesteld. Alle wegen in Zeeland zijn met ingang van heden dus weer open gesteld voor elk wegverkeer. JHR. MR. SCHORER ERN STIG GEWOND Op de rijksweg GoesBergen op Zoom heeft Zaterdagavond na, b:j Krabbendijke een ernstig auto. ongeluk plaats gehad. De autobestuurder, het Prov. Statenlid Jhr. Mr. T. A. J. W. Schorer uit Middelburg, wilde een voor hem rijdende boerenwagen passeren, toen plotseling in de mist een tegenligger opdoemde Jhr. Schorer remde blijkbaar zo schielijk, dat de auto slipte en te gen de boerenwagen vloog. Ernstig gewond is de heer Scho rer naar het gasthuis te Middel burg overgebracht. Volgens de eerste berichten zou hij een zware hersenschudding hebben, terwijl hij verder ook enige ribben heeft ge broken. Levensgevaar was, naar wij vernamen, niet aanwezig. De voerman Lobberzoo uit Krabbendijke raakte bekneld en werd met een gekneusd been naar huis vervoerd. Nader deelt men ons mede dat de heer Schorer niet zelf achter het stuur zat, doch naast de be» stuurder, de heer S, had plaats genomen. De personenauto, die toetoehoor de aan de heer Schorer, werd zwaar "beschadigd. Een van de paarden, die voor de boerenwagen stonden gespan nen moest worden afgemaakt. GEEN RONDVAARTEN OM WALCHEREN Het bestuur der Ver: voor Vreem delingenverkeer te Vlissingen heeft aan Ged. Staten verzocht om met schepen der Prov. Bootdiens ten evenals vóór de oorlog in het zomerseizoen rondvaarten om Walcheren te organiseren. Daar echter niet steeds een schip daar toe beschikbaar zal zijn en het mijnengevaar nog aanwezig is, hebben Ged. Staten op dit verzoek afwijzend beschikt. Wel wordt overwogen, of het mogelijk is i: het zomerseizoen extra-reizen, het op beperkte schaal, te d< uitvoeren. ANTWERPSE DOUANE AMBTENAREN NAAR VLISSINGEN Een gezelschap van ongeveer 500 douane,ambtenaren uit Ant werpen zal op 2e Pinksterdag per boot een bezoek aan Vlissingen brengen. Een eigen muziekkorps ter sterkte van 100 man maakt ter opluistering de reis mee. Een muzikale rondwandeling door de „tad en een conoert op het Bella- mypark staan op het programma. vrachtauto in de richting Axel, terwijl een truck met aanhang wagen van de heer v. D. eveneens uit Axel op korte afstand volgde. Toen de heer W. zijn vrachtwa gen afremde voor het opladen van vracht, bemerkte de 'bestuurder van de truck dit te laat, en reed op de toen vrijwel stilstaande vrachtwagen in, met het gevolg dat laatst vermelde wagen een schuiver van pl.m. 25 meter maakte en bestelgoederen op de straat terecht kwamen. Zowel aan de vrachtwagen van de heer W. als aan de truck van de heer v. D. werd grote materiële schade aangericht. De truck moest met een kraan wagen worden opgehaald. Jaarvergadering „De Eendracht" Ruim 50 leden van de Terneu- zense duivenmij „De Eendracht" waren aanwezig, toen de voorzit, ter de jaarvergadering opende, die werd gehouden in het verenigings lokaal bij de heer Dhert. Blijkens het jaarverslag heeft „De Eendracht" in 1949 niet min der dan 8841 duiven verzonden. Het verslag van de penning, meester Sloot met een flink batig saldo. De (bestuursverkiezing verliep vlot, daar het zittende bestuur bij acclamatie werd herkozen. Besloten werd voor 1950 het kampioenschap af te schaffen, zo dat alleen het Koningschap over blijft. Tien nieuwe leden werden toe gelaten, waardoor het ledental tot 95 steeg. De rondvraag maakte de tongen los. Het voornaamste hierbij was hetgeen de heer W. de Jong naar voren bracht betreffende een in ternationale kampioenendag. Het bestuur machtigde toean een com missie te vormen, die dieze belang rijke gebeurtenis op het gebied van de duivensport zal voorbereiden. Aanrijding. Gistermorgen te ongeveer 9 uur reed nabij Driewegen de heer W., die een vrachtdienst AxelTer- neuzen onderhoudt, mei zijn De eerste kerkdienst in de herstelde kerk Groede"s kerk zou in November 1949, na het gereedkomen van het plafond en het aanbrengen van de hete lucht-verwarmingsinstallatie, in gebruik worden genomen, toen als gevolg van de brand in de toren de kerk veel waterschade kreeg. Twee stukken van het nieu we plafond moesten uitgekapt en geheel vernieuwd worden. Zondag- j.l. werd weer de eerste dienst na al deze moeilijkheden gehouden. Met de beschildering van het gehele interieur heeft men gewacht, om de eerste dienst te kunnen vervroegen. In de zo mermaanden zal de kerk geschil derd worden. De dienst. >,T fr- Na votum en zegen liet de voorganger Psalm 68 10 en 16 zingen, waarna de geloofsbelijde nis werd voorgelezen. De gemeen te beantwoordde dit met Gezang 52 13. De prediking was naar aanlei ding van Haggaï 1 9 „Gij ziet om naar veel, maar ziet, gij be komt weinig; En als gij het in huis gebracht hebt, zo blaas Ik daarin, waarom dat? spreekt de Heere der heirscharen: om mijn huizes wil, hetwelk woest is, en dat gij loopt elk voor zijn eigen huis." Toespraken. De heer P. M. Hoste, secretaris- kerkvoogd, sprak namens de kerkvoogdij. Hij releveerde de ge schiedenis van de kerk in de laat ste jaren, en hij bracht Ds. Boere dank voor het vele werk, dat hij voor het herstel verrichtte. Andere sprekers boden hun ge lukwensen aan. Verder las Ds. Boere een feli citatie-schrijven voor van de Ring IJzendijke. Onder de vele aanwezigen merk ten wij o.a. vertegenwoordigers op van de kerkelijke gemeenten Sluis, Zuidzande, Oostburg, IJzen dijke, Biervliet en Nieuwvliet. De burgemeester van Biervliet, de heer A. P. Kostense, alsmede burgemeester Vermet van Zuid zande woonden de dienst bij. Bevestiging van Kerkeraads. leden In de kerkdienst van Zondag morgen werden -de herkozen ker_ keraadsleden Iz. Risseouw en J. F. Oomelis door Ds. Bamouw beves tigd. Bouw van een muziektent Dezer dagen zal een dorpsver gadering gehouden worden waarin het plan tot gemeenschappelijke bouw van een vaste muziektent op de Markt zal worden besproken. V-P-R-O,-avond Volgende week houdt de Vrijz. Prot. Radio Omroep te Retranche- ment een propaganda-avond. Spre ker is Ds. Eckenhausen van Brou. iweTshaven. Visolux-beelden worden vertoond uit Hilversum en Zeeland. Landmijn Tussen Schoondjjke en Sasput stootte een arbeider, die op de weg aan het werk was, op een kistje in de grond. De Rijkspolitie werd gewaar schuwd, die de hulpdienst te Oost burg er bij riep. Het kistje bleek een oude Duit, se landmijn te zijn, die nog volko men intact was. Het projectiel bevatte circa 5 kg springstoffen. VRIJDAG VOORTZETTING ZAAK TEGEN TRIBUNAAL-LID A.s. Vrijdag wordt voor de Mvd deiburgse rechtbank de beke*de omkopingszaak voortgezet tegen het voormalige tribunaal_lid G. W. uit Axel en de commissionair L.D. uit Temeuzen. In de zitting van 23 Dec. j.l. was deze zaak voor nader onder zoek terugverwezen naar ëe Rechter-Commissaris. ZAAMSLAG Examen Landbouwhogeschool Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het pro_ paedeutisch examen de heer W. A. Dieleman, alhier. Jaarvergadering van de N. C, L- B„ Afd. Zaamslag. Op de dezer dagen onder voor. zitterschap van de heer J. van Ham gehouden jaarvergadering der afdeling Zaamslag van de Ned. Chr. Landarb. Bond bleek uit het jaarverslag dat de afdeling thans 1©3 leden telt. Na het financieel verslag, dat een batig saldo te zien gaf, hield de heer D. Bareman een inleiding: „Waarom het gaat". Hij wees o.a. op de pioniers in de strijd voor sociale gerechtig heid (Talma)l wier werk thans vruchten draagt. Vervolgens werd opgevoerd het stuk „De dag kwam". De heer J. Buijze, secretaris van „P.E.L." zette het doel van dit fonds uiteen. De vergadering werd met dank gebed door Ds. Jansma gesloten. Gevonden voorwerpen. Een paar zwart gebreide hand schoenen, Politiebureau Zaam slag; handbeschermer (rijwiel), S. Buijze, Tramstation; Psalm boekje en zwart omslagdoefcje, Hotel „De Appel". (Advertentie.) ZEVENBERGEN of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMER. Oud-wethouder Risseeuw t Op 76-jarige leeftijd is te Schoondtjke overleden de heer M. Risseeuw, die jarenlang lid van de gemeenteraad en wethou der aldaar was. Ned- Herv- Kerk is gereed Aanstaande Zaterdag wordt de nieuwe Ned. Herv. Kerk alhier in gebruik genomen. Toneelconcours. In het kader van het Zeeuws Toneelconcours gaf de R.K._to- neelverenging „Sempre Avanti" Zondagavond een eerste uitvoering van „De Kat en de Kanarie", een mysterieus spel in 3 bedrijven, naar het Amerikaans van John Williard, in een Nederlandse be werking van R. Bosch. Wij komen hierop nader terug, zodra a.s. Zondag een opvoering zal zijn gegeven in tegenwoordig, h'eid van de jury. Uitslag schieting. Door de handboogmij „Sint Se- bastiaen" werd een schieting ge, organiseerd op de liggende wip. De Hoogvogel werd geveld door Elm. de Boever uit Biervliet; le zijvogel Frans Dellaert. 2e Alb. van Kouteren; le kalvogel J. Cla, rijs, 2e Av. Mussche. Het grootst aantal vogels, n.l. 5, werd geschoten door J. Clarijs. SPORT VEREDELT Na een voetbalwedstrijd in het Zuid-Italiaanse plaatsje Carovino, die door de gasten met 20 werd gewonnen hebben de bewoners van Carovino een hinderlaag ge legd voor de bussen van de overwinnende ploeg. Bij de vechtpartij, die volgde, werd één persoon gedood en 50 gewond, van wie één ernstig. Toen de bussen in de hin derlaag met stenen werden bekogeld, antwoordden de supporters van de winnende ploeg met pistoolvuur. 7) (Nadruk verboden). Ongemerkt schoof hij iets dich ter naar haar toe, voelde een arm tegen de zijne. De wind speelde met de kastanjebruine lokken, die z ch onder de hoed gevangen lie ten houden. Een fijn, even zien opdringend parfum ging van haar uit. Irene had gezegd, dat het een heerlijke rit van een paar uur zou worden Von Dernberg geloofde niet, dat het meisje kon bevroe den, hoe heerlijk de rit in werke lijkheid voor hem was. Alles werkte mee om hem in verruk king te brengen: de levenswek- kende Meidag, de zon en de bloe men, de uitgelaten vogels, de wui vende bomen, 't parfum boven al de jonge vrouw aan zijn zijde. Hij kon zich niet langer bedwin gen, moest iets van haar aanra ken op gevaar af, dat zij hem zou terechtwijzen. Voorzichtig legde Von Dernberg een hand tegen haar arm, die zacht en koel aan voelde. De gevreesde terechtwij zing bleef uit. Toen hij 't meisje aanzag, glimlachte zij; lichtjes dansten in de bruine ogen. Zijn druk op haar arm werd vaster. De glimlach bleef om haar lip pen. ,,'k Weet héél zeker, dat Ik de eerste niet ben tegen wie je dat zegt!'' .Natuurlijk niet! *k Ben niet voor niets dertig. Maar jou noem ik niet alleen mooi 'k vind je verrukkelijk!" „Alwéér dat heb je anderen eerder gezegd! Hoé veel wel?" „k Weet het niet," antwoordde hij, haar arm strelend. „Het komt er ook niet op aan. 'k Weet alleen dat ik het ditmaal méén!" Zij lachte, een welluidend, aan stekelijk lachje, ,,'t Voorjaar heeft je te pakken, beste jongen! Ge wone mensen komen onder de invloed er van, laat staan dich ters! Toch vind 'k prettig, dat je in die stemming bent met het oog op de gezochte inspiratie, be grijp je „Je drijft de spot met me, Ire ne, net als anderen!" „Denk je?" Zij deed haar best ernstig te zijn. „Wat zou je antwoorden als 'k zei, dat 'k verliefd op je ben?" vroeg hij na een pauze. Zjj zweeg even. Toen: „Dat het v/el erg plotseling is. Sprak je met vader gisteravond niet over vertrekken Tot dat ogenblik heb 'l: dus een onbetekenende plaats bij je ingenomen. Daarom blijf 'k er voorlopig bij, dat 't voorjaar je parten speelt." „Het is geen rechtstreeks ant woord, Irene." „Dat geef 'k misschien straks." Zij zag hem aan met ogen, die een gelofte inhielden. „Neem nu je hand van mijn arm. We kun nen Amstadt niet als twee ver liefde kinderen binnenrijden!" Irene stopte voor ,,Zum goldnen Lamm", Arnstadt's. voornaamste hotel-restaurant. Door een zij ingang kwamen zij in je tuin. Er waren maar enkele bezoekers. „D5ó.r is een rustig hoekje", zei Irene, Von Dernberg voorgaand. Zij trók haar mantel aan. erst mijn boodschappen doen. 'k Moet ook bij' de modiste zijn en 'k wil je de corvee besparen, me daar heen te vergezellen. Tot straks, 'k Zal zoveel mogelijk voortma ken." Met een glimlach zag Ven Dern berg, haar na. Hij bestelde een verfrissende dronk en, weer alleen vroeg hij zich af: waar heb 'k toch mijn ogen gehad. Hoe kon 'k vijf dagen bjj Irene zijn en blind blijven voor haar charme? Peinzend rookte hij een sigaar. Onwillekeurig moest hij denken aan 't gesprek, met Hermann Deibitz in de bar van *t Kaiserhof gevoerd. Wat deze toen over Ire ne von 'Richthofen zei, kon hij nu woord voor woord onderschrijven, 't Zou inderdaad 'n gelukkige man zijn, die haar liefde won. Zelfs wil de hij die gelukkige wezen. Van vandaag af was het 'gedaan met „Dat wat je niet hebt!" „Lang weggebleven?" infor meerde Irene, toen zij zich na een klein uur weer bij hem voegde. „Een lastige vraag!" antwoord de hij vrolijk. „Zeg ik ja, dan ben ik ongelijk, want je hebt je ge_ haast. Maar 'k kan ook geen neen zeggen. Iemand op wier gezel schap je erg bent gesteld, blijft altijd te lang naar je zin weg". Zij schertste: „Een diplomaat kon het je niet verbeterd hebben! Drink je champagne-cider Be stel voor mij, ook een flesje; ik heb dorst!" Toen 't bestelde was gebracht, schoof Von Dernberg zijn stoel dicht bij die van Irene. „Wees een schat", verzocht hij, „en doe je mantel weer uit, dat is gezelli ger." Copuet keek zij hem aan en vol deed intussen aan 't verzoek. (Wordt vervolgd). VOOR TREINREIZIGERS, auto's zonder chauffeur. In samenwerking met de Bond van Automobiel- en garagebedrij ven (Bovag) bereiden de Neder landse Spoorwegen een regeling Voor, die particuliere reizigers in de gelegenlheid zal stellen om bij bepaalde garages in een aantal grote steden auto's zander chauf feur te huren. Deze auto's zullen onmiddellijk na aankomst van de reizigers tot hun beschikking staan. De prijs zal vermoedelijk 22 cent per km bedragen voor de eerste 100 km met een mini mum van 22. Voor iedere kim meer zal 20 cent worden berekend. De mogelijkheid tot reservering wordt opengesteld aan ieder sta tion der Ned. Spoorwegen. De huurauto's zijn voorlopig be schikbaar in: Groningen, Zwolle. Hengelo, Arnhem, Nijmegen, 's-Hertogenbosch, Eindhoven, (Roosendaal, .Maastricht, Sittard en Heerlen. In Amsterdam, 's_Gravenhage, Rotterdam en Utrecht, zal deze mogelijkheid voorlopig niet wor den opengesteld, omdat in deze steden voldoende verplaatsingsmo gelijkheden met openbare vervoer middelen bestaan. Door Radio-Moskou is de inhoud van een bericht uit het officiële orgaan van de Kominform omge roepen, waarin wordt gezegd dat Joego-Slavië, ,,in opdracht van de Verenigde Staten"; bezig is in India een centrum op te richten, dat tot opdracht zou hebben het communisme in Azië te bestrij den. Agenten van dit centrum zouden in India, Vietnam, Malak- ka, Indonesië, Japan en in andere landen moeten ageren. Het per soneel voor het centrum in India zou worden geleverd door de Joe- go-Slavische ambassade in New Delhi, terwijl de vertakkingen in andere Aziatische landen hun mensen zouden krijgen van de Joego-Slavische missies in deze staten. v/h Fa. VAN LUIK—MISSU Temeuzen Noordstraat 47 CRAZY Een uitgebreid prachtprogramma. Prijzen der plaatsen: 1,75 en 1,25. Plaatsbespreking per telefoon vanaf hedel} en verder op de dag der uitvoering van 12—1 en van 56 uur aan de zaal.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2