Een passage uit 't rapport van de Parlementaire Enquête-Commissie „Meteor" straaljager verongelukt Indonesische ambtenaren op Nieuw-Guinea !0NDER «INE STAKINGEN IN INDONESIË Hoge commissaris van Indonesië overhandigt geloofsbrieven f)c Wnlcrslcfliom Tweede-Kamer commissie naar Duitsland H.M. de Koningin te Leiden S. E. D.-beschouwing over de Waterstofbom TOESTEL VLOOG IN BRAND. Nehroe over de waterstofbom Heeft Rusland reeds waterstofbommen Bezoek van Amerikaanse oorlogsschepen Geen Interesse voor de T.N.I. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN ilastingwet ZON- EN MAANSTANDEN plannen India I rranüerlng bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adre® Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2078 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent DE ZEEUW Verschijnt dagelijks DINSDAG 7 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No. 1362. Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: 6 regels 60 et.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot iti namiddags 2 uur. HET GOUDTRANSPORT IN MEI 1S4«. ..WEINIG LOFFELIJKE HOUDING". De verslagen van de Parlementaire Enquête-Commissie, welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar het beleid onzer regering in de Londense periode van 1940 tot 1945. zijn lijvige boekdelen geworden. Voor de politiek geschoolde Nederlander is de lectuur dezer boekwerken somwijlen machtig interessant, al zijn de eindeloze verhoren vaak buitengewoon ver moeiend en worstelt de ernstige lezer zich slechts met moeite door velerlei vraag- en antwoor- denspel heen. Hier en daar krijgt men de in druk, dat de Commissie haar doel wel eens voorbijschiet, biiv. in het „verhoor" van Dr. Plesman, de directeur van de K.L.M., die op een gegeven ogenblik, als de vra- genlawine hem blijkbaar begint te vervelen, uitroept, dat hij zijn tijd beter kan besteden dan daar een stroom van nutteloze vragen te moeten beantwoorden...... Intussen onthult de Commissie ook tal van belangrijke gebeurte nissen, die jammer genoeg voor de 'grote massa verborgen blijven, omdat slechts iweinigen de dikke boeken ter hand nemen en de kranten kolommen tekort komen om aan al het feitenmateriaal bekendheid te geven. Zo doet de Parlementaire En quête-Commissie in haar derde deel zeer interessante mededelin gen over het goudtransport naar Engeland In de vroegste ochtenduren van de tiende Mei 1940 vielen de nazi benden ons land binnen. Honder den, neen duizenden bommenwer pers stortten zich op de lage lan den bij de zee en zaaiden dood en verderf onder een weerloze be volking De regering, die uiteraard wist, dat ons land in korte tijd onder de voet zou worden gelo pen, besloot marine- en koop vaardijschepen buiten bereik van ie -vijand te brengen. De zetel der regering werd naar Engeland overgebracht om van_ daaruit de strijd voort te zetten. H. M. Koningin Wilhelmina ver liet onder gevaarvolle omstandig heden het vaderland., Aan de overzijde van de Noordzee zou Zij nuttig en doeltreffend werk ver richten ten bate van land en volk. Het is dus begrijpelijk dat de Nederlandse Bank haar goudvoor, raden in veiligheid wilde brengen. Reeds op de 10e Mei zocht de di rectie der Nederl. Bank contact met een Amsterdamse rederij. Deze was ten volle bereid de goudvoorrraden (ter waarde van ruim 160 millioen gulden) naar Engeland over te brengen, maar vroeg daarvoor het sommetje van 500.000. De rederij had reeds besloten haar schepen naar Enge land te zenden, maar weigerde bij verdere onderhandeling ook maar een cent van de „vrachtprijs" af te doen, zich daarbij beroepend op „bijzondere omstandigheden". Wat zegt nu de Enquête-Com missie van deze kwestie? „Het ging om een zo uitzon derlijk transport onder zo bij zondere omstandigheden en van zc grote omvang, dat redelij kerwijs met een lagere vracht had behoren te worden vol staan. Bovendien was de rede rij toch reeds voornemens de beide schepen buiten Neder land in veiligheid te brengen. Het risico werd door de aan wezigheid aan boord van het goud niet verhoogd." En de dan: schijnlijk in zijn geslaagd 'n nieuw soort kettingactie teweeg te bren gen, waarvan de uitwerking, in dien deze zou worden aangewend voor het vervaardigen van eer. bom, die van de waterstofbom zou overtreffen. Hij verklaart dat de nieuwe methode voorziet in het samenbrengen van waterstofato men der „zware" vormen van be paalde metalen in de zogenaamde „hydriden". Volgens Professor Havemann wordt de Amerikaanse waterstof verkregen door atomen buitenge woon zware waterstof, het zoge naamde „triton", waarvan de atoomkern toestaat uit een proton en twee neutronen, samen te brengen met atomen gewone wa terstof. „Uit deze vereniging ont staat een atoom helium, terwijl komt. Het nadeel van deze metho de is het noodzakelijke gebruik van triton, dat slechts zeer spora disch wordt aangetroffen en de buitengewoon moeilijke wijze, waarop het moet worden ver vaardigd'', schrijft hij. Professor Havemann eindigt dan met te verklaren dat het vol strekt onjuist is te veronderstel len dat slechts de Amerikanen het geheim van de vervaardiging van de waterstofbom zouden ken nen. Hrj spreekt in dit verband over „propaganda van het Witte Huis, die bestemd is voor onwe tenden en mensen met zwakke zenuwen", terwijl hij besluit met te wijzen op „de aanzienlijke technische vorderingen, die in de Sowjet-Unie bij de onderzoekin gen op het gebied van de kem- een grote hoeveelheid energie vrij splitsing zijn gemaakt Oommissie concludeert „Met de weigering om lager te gaan dan 500.000»heeft de rederij naar de mening van de commissie op weinig loffelijke wijze gebruik ge maakt van de dwangpositie, waarin de Nederlandse Bank zich bevond." „Weinig loffelijk", zegt de Com missie. Het is wel erg zacht uitgedrukt. Naar wij vernemen zullen de volgende Tweede Kamerleden bin nenkort een oriëntatie-bezoek aan West-Duitsland brengen: Tilainus, Terpstra, Droesen, Schilthuis, Korthals, Nederhorst, Vorrink, Bruins Slot, Ruygers, Janssen, Fens en mej. Klompé. Het is nog niet bekend, wanneer de commis sie zal vertrekken. H. M. Koningin Juliana, die nog kort geleden bij het 10de lustrum van de V.V.S.L. te Lei den van haar belangstelling in het universitaire leven blijk gaf, bracht Zondag wederom een be zoek aan Leiden, nu ter gelegen heid van de 375ste dies natalis der Leidse universiteit. H. M., die ook ditmaal haar incognito streng bewaard wens te te zien, arriveerde omstreeks 12 uur in gezelschap van enige studievriendinnen aan de Zui- derkerk, waar zij de kerkdienst bijwoonde, die was georgani seerd door de Ohristen-studen- ten-raad. Na afloop gebruikte H. M. te midden van haar studiegenoten de lunch. In de middaguren woonde H. M. het studium generale bij in het groot auditorium der Leidse universiteit, waar Prof. Dr J. J. L. Duyvendak sprak over de „Philosophie van het niets doen". Daarna verliet Hare Ma jesteit de Sleutelstad en keerde terug naar het Paleis Soestdijk. Op een persconferentie is een verklaring uitgegeven van twaalf vooraanstaande Amerikaanse na tuurkundigen, onder leiding van Dr. Hans Bethe, professor aan de Cornell-universiteit, en een der leidende Amerikaanse atoombom- makers te Las Alamos in Nieuw- Mjexico, waarin gewaarschuwd wordt, dat een waterstofbom New York of welke andere grote stad ook zou kunnen Verwoesten. De twaalf geleerden, van wie er in totaal negen atoombomdes. kundigen zijn, noemen zich „be zorgde burgers". „Wij zijn van mening, aldus de geleerden, dat geen enkel land 't recht heeft een dergelijke bom te gebruiken, hoe rechtvaardig zijn taak ook is. Deze bom is geen oorlogswapen meer doch een mid del om gehele bevolkingen uit te roeien. Wij zullen geen monopo lie hebben, de Russen zullen er cok een kunnen maken. Zij zullen daar waarschijnlijk een kortere tijd voor nodig hebben. Wij moe ten wel bedenken, dat wij de bom nog niet 'hebben doch er aan wer ken en dat de Sovjet-Unie door indiscretie, de waardevolle tip heeft gekregen, dat onze deskun digen het maken van een derge lijke bom mogelijk achten". De „indiscretie" was. aldus zeide Dr. Bethe, de aan de Amerikaanse H-foom kortelings gegeven publi citeit. De geleerden waren het er me de eens, dat Amerika de water stofbom moest maken omdat pre sident Truman hiertoe last had gegeven. Zij, als geleerden, zou den er om die reden ook aan wer ken. Zij voegden er echter aan toe: „De enige omstandigheid, die ons er toe zou kunnen dwin gen van de H-bom gebruik te maken, zou zijn, wanneer wij onze bondgenoten met deze zouden worden aangevallen. Er zou nog altijd genoeg zijn na dat eventueel Amerika zou zijn aangevallen. Met waterstofbom men zou geen ooriog gewonnen als een politieke kwestie, die tus sen de Ver. Staten en de U.S.S.R. moet worden geregeld. De nieu we oommissie zou moeten omvat ten: geleerden, politieke persoon lijkheden, handelsdeskundigen des kundigen van de V. N. en militaire specialisten. „Neues Deutschland", het offi ciële orgaan van de onder com munistische leiding staande socia- Lstisch eenheidspartij publiceert een artikel van de hand van pro fessor Dr. Havemann, een bekend natuurkundige, die in Oost-Berlijn woont. 'Volgens Professor Havemann, zou de Sowjet-Unie er waar- Gistermiddag is een éénpersoons jachtvliegtuig te Jelsum dicht hij het vliegveld Leeuwarden neergestort. „Wanneer ge van mening zijt, dat het met de wereld toch niets gedaan is, laat de waterstofhom er dan een einde aan maken.; wanneer ge de wereld nog een kans wilt geven, maak dan lie ver een einde aan de waterstof bom. Er is geen andere keuze", aldus verklaarde Nehroe, de Mi nister-President van India, de zer dagen tegenover buitenland se journalisten. Het vliegtuig is een straaljager van de militaire luchtvaart, een Meteor Y 98, die in patrouillever- band met 2 andere Mieteors was opgestegen. De machine is door tot nu toe onbekende oorzaak „in de grond gedoken". Het toestel vloog in brand en werd geheel verneld. De bestuurder, vaandrig B. G. de Ruijter uit Breda werd gedood. Men bericht ons nader over het vliegongeluk bij Leeuwarden het volgende Omstreeks 3 uur vloog, zoals wel meer gebeurt,, een „Meteor". straaljager over Leeuwarden. Even later was de jager boven J'elsum, een dorp 7 km benoorden Leeuwarden. Het toestel vloog reer laag en dook plotseling. Een botsing met de grond was niet meer te vermijden en de ja ger drong in een weiland. De ma chine vloog onmiddellijk in brand. Binnen weinige minuten was er van het toestel slechts een hoop verwrongen metaal over. Ogen blikkelijk rukte de Rode Kruis wagen met manschappen van de vliegbasis Leeuwarden uit naar de plaats van het ongeval, maar er viel niets meer te redden. De „Meteor", een toestel van het 3121ste Squadron, had zich voor het grootste gedeelte in de grond geboord. De piloot moet op slag zijn ge. dood. Het weiland werd door manschappen van de marechaus see afgezet. Vaandig B. G .de Ruijter werd op 24 Mei 1927 te Rotterdam ge boren. Op 14 Mei 1945 kwam hij bij de L.S.K. in opleiding voor vlieger. Hij werd enige tijd in En geland gedetacheerd hij de Royal Air Force. Op 1 Augustus 1947 behaalde hij het groot militair brevet. Kenneth de Courcy, hoofdre dacteur van de in het Engels ge stelde niet-officiële „Intelligen ce Digest", heeft verklaard, dat de Sowjet-Unie reeds 3 water stofbommen heeft vervaardigd, waarvan er een tot ontploffing is gebracht. De Courcy heeft eerder verklaard, dat er in de Sowjet-Unie een tweede atoom bom tot ontploffing was ge bracht, welk bericht, zo zeide hij, juist was gebleken. De Sowjetrussische atoom energie maakte snelle vorderin gen. Drie of vier Maart zou vol gens de plannen een nieuwe atoomontploffing worden ver oorzaakt, welke ontploffing door ongeveer tien nieuwe experi menten zou worden gevolgd. De ontploffing zou plaats viilden in het gebied van de Toerkestans- Mongoolse grens. De proefne mingen hielden verband met 't hoogste geheime „plan-Davi- dof", waarvan bijzonderheden in de „Intelligence Digest" ge- gepubliceerd zouden worden. Naar aanleiding van pers- en, andere berichten in Indonesië be treffende ontslagen op grote schaal van Indonesische ambtena ren op Nieuw-Guinea, wordt van bevoegde zijde medegedeeld: Van 11 tot 16 Februari zullen 2 Amerikaanse „destroyers" een bezoek brengen aan Amsterdam. Het zijn de „Power" en de „Steinaker". Commandanten ziin Stephen M. Ascher en Jackson H. Raymer. De totale bemanning van beide schepen omvat 24 officieren en 500 manschappen. Het ligt in de bedoeling de sche pen voor het publiek ter bezichti ging te stellen. WEGENS LOON CON FLI CT EN ONTSLAG ARBEIDER. Bij drie grote bankkantoren te Djakarta zijn stakingen onder het Indonesische en Chinese personeel uitgebroken. Het betreft de Nederlands-Indische Handelsbank en de Escomptobank. Gisteren bevonden zich groepen employé's voor de ingang van de bankgebouwen. Zij droegen borden met opschriften tot aansporing om mede te staken, terwijl enige werkwilligen gemolesteerd werden. De miltaire politie heeft zich miet de zaak bemoeid, aangezien een openbare demonstratie om re denen van veiligheid venboden is. De stakers gingen op het verzoek van de politie rustig uiteen. De bankdirecties konden de looneisen niet aanvaarden. Door het ministerie van arbeid werd medegedeeld, dat zo spoedig mogelijk een oplossing moet wor den bereikt. Uit Medan bericht Anet.a, dat de arbeiders van de werkplaatsen der Deli Estates Engineering and General Union Ltd, omvattend 175 personen in opdracht van de vakbond staken wegens ontslag van een arbeider. De vakbond staat op het standpunt, dat ont vrijwei geen grote gevechten ge leverd. In de desa Kaliasin werd een bende van de Darul Islam overrompeld en onschadelijk ge maakt, In de desa Tjilendek heeft de arrestatie van een bende lid geleid tot 'het ontdekken van een grote hoeveelheid rijst, mais en telefoondraden in een opslag plaats van de Darul Islam. „Van die op deze berichten door „Antara" gegeven scherpe reactie, welke heet afkomstig te zijn uit officiële kringen van de regering van de RI.S. is met verwondering kennis genomen. Er is n.l. geen sprake van maatregelen tegen de Indonesische ambtenaren op Nieuw-Guinea, doch van plaatse lijke massa-ontslagaanvragen de zer ambtenaren zelf, die niet lan ger voor het gouvernement van Nieuw-Guinea wensten te werken en verzochten om onmiddellijke terugzending naar Oost-Indonesië. Deze massa-uittocht, welke door het bestuur van Nieuw Guinea niet is gewild noch voor komen is kunnen worden, is het gevolg van agitatie door enkele radicaal georiënteerden onder hen, die pressie Nieuw-Guinea weg te trekken, aangezien anders hun Indonesische staatsburgerschap gevaar zou lo pen en zij als landverraders zou den worden beschouwd. Bij de mededelingen van dte mi nister zonder portefeuille van de R.I.S., Dr. iSuparmo, op 3 dezer te Djakarta gedaan, kan worden aangetekend, dat de „misvatting" bij de Indonesische ambtenaren in NwfJW-Guinea riet zozeer is ont staan door onvoldoende voorlich ting, dan wel op de wijze als hier- voren is aangegeven. De mededeling, dat een commis sie onder leiding van Dr. Suparmo zich onder meer naar Nieuw- Guinea zal hegeven om de positie van d'eze ambtenaren in beschou wing te nemen, verdient in zover re aanvulling, dat hiertoe uiter aard vooral dé instemming van de Nederlandse regering- verzocht zal moeten worden. Wij vernemen, dat zich van de ruim 12000 Europese militairen uitoefenden om uit van het K N I L, slechts vier man bereid hebben verklaard over te gaan naar 't Indonesische leger, de T.N.I. Maandagmorgen om kwart vergezeld van zijn plaatsvervan- 0over elf arriveerde H. M. de Ko- ger Mr Djumhana en zijn secre- kunnen worden, omdat er niet sla§ of aanneming van artDeiders njngjn 0p het Paleis op de Dam taris Sodjono. Tevens bevond voldoende militaire dloelen mee verwoest konden wQTden. Volgens Dr. Bethe zou het zelfs mogelijk kunnen zijn een aanval met waterstiofbammien slechts te beantwoorden mét atoombommen. Amerikaanse geleerden stel len commissie voor Het Amerikaanse Genootschap van Wetenschapsmensen, dat 1500 geleerden omvat, van wie verschei dene aan 't atoomonderzoek hebben deelgenomen, heeft aan president Truman verzocht een nieuwe com missie te belasten met het bepa len van de te volgen politiek in zake de kernenergie. De geleer den zijn van oordeel, dat dit pro bleem dient te worden beschouwd dient te geschieden in overleg met jn Amsterdam ten einde van de de bond, terwijl de directie dit niet Zaterdag in Nederland gearri- acoepteert. Tenslotte wordt ge veerde Hoge Commissaris van meld,^ dat ook arbeiders in de op- Indonesië de geloofsbrieven in ontvangst te nemen. De Konin gin werd verwelkomd door het Wilhelmus van de Marinierska pel, die tezamen met matrozen van het garnizoen in Amster dam de erewacht vormde. En kele ogenblikken later klonken de eerste strophen van het „Wien Neerlands Bloed" ter ere van Zijne Excellentie Minister Stikker, die bij de ontvangst aanwezig was. Minister Stikker was gekleed in ambtsgewaad met steek. Om vijf minuten voor half twaalf zwaaide de auto van Mr Mohammed Roem het plein op. De Hoge Commissaris was ilagplaatsen van het Deli-haven- bedrijf te Medan wegens een loon- conflict in staking zijn gegaan. ZUIVERINGSACTIES ROND BREBES EN TEGAL De zuiveringsacties rond Brebes en Tegal, die op ongeveer een maand geschat werden, zijn bijna voltooid. De omstreken van beide plaatsen zijn thans even rustig als voorheen. De achtervolging van vluchtende henden wordt voortge zet. Soms worden sterk bewapen de henden aangetroffen, die zich niet willen overgeven. Er zijn zich in zijn auto de ceremonie meester'Jhr D. G. de Graaff. Nadat het „Indonesia Raja", het volkslied van Indonesië, was gespeeld, inspecteerde Mr Roem de erewacht. Zijn familie had tegenover de Nieuwe Kerk een plaatsje tussen het wachtende publiek bemachtigd en sloeg hier onopgemerkt het schouw spel gade. Tegen twaalf uur verliet Mr Roem het paleis, waarbij hem de gebruikelijke eerbewijzen wer den gebracht. Kort daarop keer de ook Minister Stikker terug naar Den Haag, waar hij 's mid dags deelnam aan de Minister raad. H. M. verliet tegen half een de hoofdstad. Advertentie medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot -avond. Overwegend droog Overwegend droog weer met wisselende bewolking. 'Zwakke tot matige wind, aanvankelijk nog uit Noordelijke richting. Later krimpend naar West of Zuid-West. Iets lagere temperaturen. DINSDAG 7 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.49 5.24 6.04 6.14 n.m. 5.11 5.46 6.26 6.36 Zon- Fbr. Opk. Ond. 7 8.11 17.38 8 8.10 17.40 9 8.08 17.42 Maan- Opk. Ond. 23.59 L28 9.54 10.07 10.24 5 regels 60 ct-; t.; minimum pee :ummer Bureau .amiddags 2 uur aan de Twee- ïoqing van het jziging van de kan worden be de regering te n. Het kan niet d, dat, bij de mg welke het ondergaan, zeer gedeeltelijk be- iet geheel ledige ereden. ering van het een inkrimping iet ledige of ge en auto'is kun- larticuliere per- mt, naar de me- gering een niet n gebruik voor. achterwege zou of op meer eco- kan worden ge- n besparing van ar haar oordeel geacht. ng tot de voor ibouw gevreesde en wordt er op tractoren e.d., d- en tuinbouw t veelal op an- en dan op ben- ïder invoerrecht ongeveer 50 jrhoogd, zou er ook de verho- ïotorrij tuigenbe - eselauto's, welke ns 150 be- ilfde verhouding e verhoging zou op 225 moe- iracht. De tech- ie heeft evenwel verhoging te be- 10 met welk gering zich kan n op het wegver- idelijk aan ver hoging van spe- bij een algemene e prijsindex be- rmeerdering van ïen. en de gestegen wegvervoer met ken op het ver- nede in verband {de kolenprijzen, vergelijking voor zeker niet on kosten, welke in •achtauto's druk- e verhoging van iting slechts een ige uit. Zij vari- ïg van het type n 18,82 tot het percentage, van de verho- van de waarde de producten, i$ van belang. De van het gehele ler (eigen ver- psvervoer) kun de voorgestelde het bijzonder in- lenzine, in 1948 op 5 van de -waarde van de voorgestelde ver- jndeert met een echts 0.3 van rwerking van de het bijzonder in- ienzine voor het ïer een ongun- rentieverhouding wegen zal mede- door de regering ;ezien voor het eer de recente en andere ge- actoren, alsmede verhoging van invoerrecht een de tarieven met noodzakelijk 1 voor de spoor- nlangs een alge- rhoging voor het, r van gemiddeld keurd. men verwacht, dat het verzoek vroeg of laat zal worden inge diend .De deining, die in de V. S. is ontstaan naar aanleiding van het geval-Fuchs en de be dekte» bedreigingen, die geuit zijn, dat de V. S. het niet veilig vdnden om geheimen over de atoomenergie en de H-bom in de toekomst met wie ook te delen, hebben geleerden en re- maai vic m moeten haar plannen nog niet bespreken, voordat zij meer weten over wat eigenlijk gaan de is". MoCloy keerde Vrijdagavond naar Frankfort terug na be sprekingen met gen.-majoor Maxwell Taylor, de Amerikaan se commandant over Berlijnse problemen. dan verstoord door een schom melende huifkar met klinkende bellen aan het haamtuig en ge kleurde strikken aan het vlie gennet van het stevige Vlaamse paard. Het welvarende Westdorpe, een gemeente zonder dorps- straat. De woningen verspreid, op en onder de dijk. Enkele stoere Zeeuw, ondanks ane pun ten van verschil, beiden loten van dezelfde stam! De „sampetter". Na deze uitweiding volgen we weer onze reiziger. Zijn indruk ken van Zuiddorpe waren de volgende: Een vriendelijke plaats met uitgeoefende blokkade "vanaf Zon dag a.s. het gedeelte van de Chi nese kust tussen Tienpai, dat ten Oosten van het Litsjou-schier- eiland is gelegen en Tungsjing, aan de grens met Indo-China, zal omvatten. Dit betekent, dat de nationalistische blokkade thans in feite op de .gehele Chinese kust van toepassing is. Zon- Maan- 10 11 12 13 Opk. Ond. Opk. Ond. 8.06 17.44 2.59 10.46 8.04 17.46 4.26 11.18 8.02 17 48 5.44 12 06 8.— 17.49 6.44 13.12 nnen enkele jaren rizuil vormen", al_ alakrispna Keskar, id minister van ken, in het parle- 1. Volgens Keskar jaar een fabriek voor het vervaar. _jjrondstoffen voor trte»OöiiL.i±e( Hij zei niet, waar dit zou gebeuren, maar voegde er aan toe, dat een kern van arbei ders, die voor deze fabriek beno digd is, reeds is opgeleid. Minister-President Nehroe heeft een parlementslid meegedeeld, dat de regering binnenkort een mona. zietfabriek wil openen en atoom onderzoek wil aanmoedigen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1