GEEN COMPROMIS in BELGIE ZWEEDS SCHIP VERGAAN [ONDER mine Prins Bernhard Margarine-strijd in zijn vrije tijd RADIO-MOSCOU OVER DE WATERSTOFBOM Sescl. cuiuing van Atll C.V.P. voor volksraadpleging DE BELGISCHE KONINGSKWESTIE Wat nu? Een Reg.-crisis? Of Kamerontbinding? Delegatie voor aanbieding zender aan de Paus WEER STRENGE CONTROLE OP VERKEER NAAR BERLIJN. WIJ KOMEN WEER ALS OVERWINNAARS PRINS BERNHARD uit Venezuela vertrokken AANSLAG TE ASMARA De grootste en de beste! in Amsterdam Waarschuwing van Hoffman Nog geen spoor van de verongelukte Dakota WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN lastingwet ZON- EN MAANSTANDEN plannen India Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2078 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 Cent-. Verschijnt dagelijks MAANDAG 6 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No. 1340. ditgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Térneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Dc jongste debatten in de Belgische Kamer waren in hoofdzaak gewijd aan het huwelijk van de Koning. Het woord werd o.a. gevoerd door de oud-premier Spaak. Deze spreekt van een drama, dat zich in 1S40 heeft afgespeeld, toen de Koning alleen zijn rol van hoofd van de legerstaf wilde uitoefenen en afzag van zijn taak als hoofd van de Staat. De Koning- heeft door het kerkelijk huwelijk aan het burgerlijk huwelijk te laten vooraf gaan, de Belgische wetten geschonden en Spaak verwijt de Koning bij deze onwettige daad Kardinaal Van Roey te hebben betrokken. „Niemand is op het ogenblik in staat te zeggen of de Koning, als hjj naar België terugkomt, een Koningin meebrengt of niet, en het Parlement heeft de dringen de taak vast te stellen wat nu eigenlijk de status is van de echt genote van de Vorst". Tenslotte betoogt Spaak, dat het mislukken der onderhande lingen over een andere oplossing van de Koningskwestie dan door een volksraadpleging te wijten is aan de houding der C.V.P. De De C. V. P.-Contactcommissie is Zaterdagnamiddag bijeenge komen in tegenwoordigheid van de C. V. P.-Ministers. De Eerste Minister heeft de mondelinge voorstellen, die Don derdag door de socialistische Mi nisters van Staat Spaak. Buset en Eyskens aan de regering zijn gedaan, medegedeeld. In het na afloop van de ver gadering bekendgemaakt com muniqué wordt verklaard dat de commissie „deze voorstellen niet aanvaardbaar acht". Zij heeft „eenparig de houding van de C.V.P.-Ministers en de Kamer fractie van de C.V.P. goedge keurd en andermaal haar wil bevestigd zonder verwijl het wetsontwerp betreffende de volksraadpleging, dat alleen een nationale oplossing aan de Ko ningskwestie kan brengen, te doen goedkeuren". liberalen, aldus Spaak, zijn het geheel met ons eens en voor deze mislukte poging om tot een natio nale oplossing1 van de Konings kwestie te geraken, draagt alleen dc C.V.P. de verantwoordelijk heid. De rede van Spaak werd lang durig door de liberalen, socialis ten en communisten toegejuicht. Nu de Belgische Kamer de al gemene besprekingen over de volksraadpleging -heeft beëindigd, komen deze week de artikelen aan -de orde, alsmede de amende menten, die socialisten en libera len hebben ingediend. Wat de laatste poging der so cialisten betreft, aan het Konings- probleem een nationale op'o ssing te geven, schrijft de „Nieuwe Gids", dat de voorsteller der so cialistische afgevaardigden on aanvaardbaar waren. Het was duidelijk, dat een voorstel tot ab dicatie van de vorst door geen en kel lid van de C.V.P. in overwe ging genomen werd. Volgens de „Nieuwe Gids" heb ben de C.V.P.-leiders geen ogen blik geaarzeld en hebben zij de voorstellen der socialisten van de hand gewezen. De C.V.P..ministers tijdens een vergadering van de ministerraad hebben van een ontbinding van het parlement gewaagd. -Het blad „le Soir" stelt in het licht, dat door het bekend maken vari de huweüjksaete van de Ko ning niet alleen in het parlement, doch in het gehele land een ge. voel van ongehagen is ontstaan. Het Katholieke blad „Het Volk'1 schrijft o.a.: Het woord is thans aan de natie en geen poging mag meer gedaan worden om haar uitspraak te beletten. Het woord is aan de ereraad van het volk, dat over de eer van de Koning zal oordelen zonder mogelijkheid tot hoger beroepen zonder mogelijk heid tot herziening. Het socialistische -blad „le Peup. 1-e" betreurt, dat de laatste po ging om tot een vergelijk te ko men, mislukt is. Hoewel de C.V.P. door de argu mentatie van de socialisten het zwijgen is opgelegd, is zij vastbe sloten haar funeste politiek voort te zetten, zo merkt het blad op. „Dit is verqntrustend, want de dictatuur begint, waar de discus sie nergens ophoudt. Volgens de „Standaard" vrezen de socialisten, dat de volksraad pleging in hun nadeel zal uitval len en was het voorstel van Spaak en Buset slechts een manoeuvre. Het blad is er van overtuigd, dat d-e volksraadpleging de monarchie zal verstevigen en de eenheid van het land opnieuw een solide grond. j slag zal geven. -Ondanks zijn zeer bezette programma heeft Prins Bernhard tij dens zijn bezoek aan de Nederlandse Antillen enkele malen gelegen heid kunnen vinden om zich aan zijn liefhebberijen te wijden. Wan neer op de tochten over de „zes Caraïlbische parelen aan de Kroon van Oranje" plotseling een schoon vergezicht opdoemde of op ande re wijze natuurschoon of folkloristische bijzonderheden te genieten ïelen, liet de Prins even stoppen en maakte staande in zijn wagen filmopnamen, of wel hij gebruikte de korte momenten tussen recep" ties en aubades om even een rustig piekje op te zoeken en de za ken, die hem getroffen hadden, op de filmband vast te leggen. Vliegtuigen van de marine heben opdracht gekregen boven de Noord-Californische kustwa teren te patrouilleren en uit te zien naar een onbekende onder zeeboot, die ter hoogte van Eureka zou zijn waargenomen. De Carajbische stranden zijn be kend om de prachtige gelegenhe den, die zij bieden om te zwemmen en te vissen. De weinige uren, waarop geen officiële gebeurtenis sen op het programma van de Prins stonden, heeft hij dan ook gaarne gebruikt om van een heer lijk bad in het blauwgroene wa ter te genieten. Daarbij heeft hij zich ook gewijd aan de gebruikelij ke sport in deze strekenhet »vis- sehiet-en. Dit geschiedt onder water met een harpoen, waarbij gebruik -ge maakt wordt van een soort 'duik- MEN WIE HET VOLK WIJS MAKEN, DAT EEN „DKUK OP-DE-KNOP-OOHLOG" KAN WORDEN GEVOERD, ALDUS DE RUSSISCHE COMMENTATOR. Radio Moskou gaf Zaterdag commentaar op het 'besluit van President Truman om de water stofbom te doen vervaardigen. De omroeper verklaarde o.m.: „Met grote ophef is het besluit van de President der Verenigde Staten, om het werk aan de wa terstofbom, die ook wel eens de „bom uit de hel" wordt genoemd, voort te doen zetten, bekend ge maakt. Het is gemakkelijk te ra den, dat deze nieuwe aanval van oorlogshysterie is geïnspireerd door de zakenbelangen van Wall- street, die haar ter bevordering van binnenlandse en buitenlandse doeleinden nodig hebben. Wij denken hierbij aan het hij het Amerikaanse Congres in behan deling zijnde wetsontwerp -betref fende de bewapening der Verenig de Staten. De hiervoor uitge-trok- masker met een zuurstoffl-es. Op deze wijze kan men ook de schit terende koralen van de zeebodem bewonderen. Deze sport heeft de Prins o.a. beoefend op de laatste dag van zijn verblijf op de Antillen. Met een klein gezelschap heeft hij zich toen in zijn eige Dakota naar Bo naire begeven, dat hem de dag té. „Jacob van Heemskerck" tenein de zijn reis voort te zetten. Een aantal vooraanstaande persoonlijkheden begaf zich om de Prins uitgeleide te doen even eens naar La Guaira. Vrijdagavond zijn aan de Prins door het Regeringshoofd. Luite nant-Kolonel Carlos Delgado Chalbaud, de versierselen over handigd van de Orde van de Be vrijder, de hoogste Venezolaan se onderscheiding. Vóórdien heeft de Prins aan de lunch aangezeten met de ge meenteraad van Caracas. De heer S. Visser uit Bres- kens lid der delegatie. Naar de Stichting tot schen king van een Nederlandse zen- der aan Vaticaanstad, Radio voren zulk een hartelijke out- Anno Sant mededeelt, is Don- vangst had bereid. Voor de kust derd jL het SeCretariaat van dit eiland tegenover Kralendrjk stichting de trekking ge- lof Playa, zoals de Bonamanen hQruden yan de loterij tot de zeggen) ligt een alleen door gei, yormi van een delegatie uit ten bewoond eiland van zes vier- Nederiandse Katholieke volk Zaterdagmiddag is de Oost- Duitse politie bij Helmstedt we derom overgegaan tot het uit oefenen van strenge controle van de vrachtwagens op weg naar Berlijn. Te voren waren 100 vrachtauto's doorgelaten in drie uur tijds, zo heeft een Britse woordvoerder te Berlijn ver klaard. De woordvoerder zeide, dat er van 13 tot 14 uur (Ned. tijd) 8 vrachtauto's doorgelaten werden en in het daar op volgende uur 12. Om 15 uur (Ned. tijd) stonden er 130 vrachtauto's te wachten. De rij werd snel langer, daar zich uit alle delen van West- Duitsland auto's naar Berlijn spoedden op het horen van het bericht, dat de „sluipende blok kade' beëindigd was. Reuters correspondent te Helmstedt meldt telefonisch, dat er geen vertraging is opgetreden van het verkeer naar Berlijn. Er werden ongeveer 25 voertuigen per uur doorgelaten. Men /er- wachtte, dat de file van auto's die zich thans te Helmstedt be vindt, binnen 10 uur verdwenen zou zijn. De correspondent ver klaarde, dat er enige vertraging was opgetreden toen de wacht posten hun middagmaal gingen gebruiken. Er trad ook nog eni ge vertraging op, toen een groot Amerikaans convooi uit Berlijn de grenspost naar het Westen passeerde. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de auto's binnen komen met de frequentie van vóór de „kleine blokkade". Zondagochtend was de rij vrachtauto's, die bij Helmstedt op doorlating wachtten, geheel verdwenen. Van iBritse zijde wordt gemeld, dat het verkeer in beide richtingen onmiddellijk na aankomst wordt gecontroleerd en doorgelaten. Clement Attlee, de Britse premier, heeft in een interview met -het orgaan van de Labour-partij, ae Daily -Herald, als zijn overtui ging uitgesproken, dat zijn partij weer zegevierend uit de deze maand te houden algemene verkiezingen zal komen. Volgens Attlee zou voornamelijk het vraagstuk van volledige werkgelegenheid de inzet van de verkiezingen zijn. ken gelden slorpen drie vierde ge. deel-te van de gehele Amerikaanse begroting op. De Amerikaanse imperialisten wensen bij het volk het denkbeeld ingang te doen vinden, dat een gemakkelijke „druk-op_ce-knop_ oorlog'" kan worden gevoerd, waarbij zij beweren dat deze de Verenigde Staten in het geheel geen offers zóu kosten. Het lijkt op een Amerikaanse zienswijze van Hitiers beruchte „.Blitzkrieg." Sinds de Amerikanase militaire leiders niet meer kunnen pochen over het monopolie, dat de U.S.A. op het- gebied van de atoombom, vervaardiging bezit, hebben zij zich een nieuwe legende gescha pen: die der waterstofbom. Het i.:, de bedoeling, dat deze legende ook buiten de Amerikaanse gren zen wordt verbreid. Doch Wallstreet was niet in staat de volken van de wereld te doen opschrikken door zijn bewe ringen over het Amerikaanse mo nopolie betreffende het bezit van de atoombom en het zal dit resul taat evenmin bereiken met zijfa sprookjes over de waterstofbom", kante kilometers, klein Bonaire geheten. Het is -geheel vlak en er zijn geen wegen. Op dit eiland heeft de Prins zijn laatste dag hier doorgebracht, zwemmend, vissend en de sprookjesachtige zeebodem bewonderend. En tenslotte heeft de Prins veel gevlogen: met de gecharterde Da kota van de K.L.M., toen zijn eigen vliegtuig nog niet hersteld was, met dit laatste toestel na het herstel en met een sportvliegtuig van de „Aruba Flying Club", en een „Beechraft Bonanza", dat hij van -het sportvliegveld op Aruba naar de luchthaven vloog. Prins Bernhard is Zaterdag, na een verblijf van vier dagen in Venezuela, per auto naar de haven van La Guaira gereden om scheep te gaan op de kruiser voor de aanbieding der nieuwe Nederlandse zender aan Paus Pius XH. De trekking uit de meer dan 56.000 briefkaarten, die waren binnengekomen, bracht de vol gende namen te voorschijn: C. Andriga, Amsterdam, H. Ben ders Schinveid, H. V. Driessen. Monster, J. C. Dijkers, Utrecht, J. Schoenmakers, Den Bosch, J. H. Sluymer, Delft, E. Smeets, Maastricht, J. J. C. M. van Soest- bergen, Den Bosch, A. M. Tim- mers, Amsterdam (Noord) en S. Visser te Breskens. De winnaars zijn door het Se cretariaat van Radio Anno San to telegrafisch van hun verkie zing op de hoogte gesteld. De seismografen in ae uni versiteit van Helsinki hebben Zaterdagmorgen vroeg drie aardschokken geregistreerd, waarvan naar berekening het epicentrum in India zou liggen. Oip de vraag, of Winston Chur chill, de leider der Engelse conser vatieven, „een verlichte dan wel een verstokte Fory" was, ant woordde Attlee, dat Churchill tij dens de oorlog zich een groot lei der had getoond waardoor zijn plaats in de geschiedenis voor al. tijd verzekerd was. Sinds het einde van de oorlog evenwel had Churchill „op tragi sche wijze rondgeploeterd". Hij had zich niet ingeleefd in de eco nomische problemen van de vre destijd. Ook wat zijn zienswijze ten aanzien van de zaken van het gemenebest betrof, leefde Chur chill in het verleden. In de ge. dachtenwereld van Churchill, zo voegde Attlee er aan toe, waren Dominions nog steeds koloniën. Hy betoogde voorts, dat Labour een ruimere mate van vrijheid in het gemenebest had geschapen dan de liberalen ooit tot stand hadden geibracht, toen zij aan het bewind waren. De liberalen hadden geen werkelijke politiek en geen voor stelling van de maatschappij, die Ly wensten. Kapitalisme, getemperd door so ciale hervormingen, voldeed niet aan de huidige behoeften. De li beralen waren naar Attlee's oor deel in een slop geraakt, omdat de practische ideeën van het libera lisme alle öf uitgevoerd öf verbe terd waren door Labour. Attlee merkte op, dat de Labour-partij haar werk, zowel in het parlement als In het land „voortreffelijk" had verricht. Weliswaar was er in de partij nu en dan gerebell-eerd maar nooit i3 er enige r^-hp aar- diging geweest voor de verwach tingen in de conservatieve pers van scheuringen en fatale crises. „Er heeft nooit een ernstig me ningsverschil in de partij bestaan. Na vier en een half jaar komen wij te voorschijn als een hechte partij en dit gexdt ook voor het kabinet. Ik betwijfel, of welke eerste minister ook, minder moei. lijkheden heeft gehad met zijn ka binet dan ik", zo 'besloot Attlee. Zaterdag werd voor het ge bouw van de Zweedse missie te Asmara een handgranaat ge worpen naar de auto van Wal- demariam, hoofdredacteur van het blad van het onafhankelijke blok „Eén Eritrea". Naar men gelooft, werd^de aanval onder nomen, omdat Waldemariam te gen een unie met Ethiopië is. Jeeps van de politie hebben een achtervolging tegen de daders ingezet. Waldemariam werd licht gewond. De machinist van het Zweed se s.s. „Ketty" heeft aan de K. R.O. telefonisch medegedeeld, dat dit schip waarvan enkele dagen geleden noodseinen wer den opgevangen, bij Thorsminde aan de kust van Denemarken is het Amerikaanse volk, -dat in de kranten leest over waterstofbom men en andere zaken die met de oorlog te maken hebben, zich er wel van bewust is, dat „waar schijnlijk de grootste strijd van alle tijden juist nu aan d-e gang (Advertentie.) per rol Nadat de ni-et-georganiseerde winkeliers in Amesterdam waren begonnen met de verkoop van mar garine voor 30 cent per half pond zijn Vrijdag de georganiseerde melkslijters en winkeliers er toe over gegaan de verkoopprijs op 25 cent vast te stellen. De Amesterdamse Federatie van commerciële organisaties, waarin zich 1200 melkslijt-ers en 700 win keliers aaneensloten, had tevoren gepoögd een oplossing te vinden uit de moeilijkheden, die voor de ze igroep ontstonden. Voor som- De kosten van de actie worden door de federatie gedragen. Zaterdag kregen de georgani seerde winkeliers het heel druk. Zij verkochten daarom aan elke klant hoogstens 2 pakjes. De normale verkoopsprijs voor mige zaken liep de verkoop terug margarine is 34 cent per half van 400 tot 30 pakjes per week. Toen de pogingen tot overleg waren mislukt, nam de federatie het besluit tot de gemelde prijs verlaging. pond. De inkoopsprijs is 1,16% per kg, vermeerderd met de om zetbelasting, zodat de normale winstmarge 13 procent beloopt. vergaan. Volgens de machinist is" met de communistische koude zijn alle Nederlandse opvaren den gered. Het Zweedse s.s. Ketty is en kele weken geleden nog in de Amsterdamse haven geweest. Het meet 1140 brt, is gestation- neerd in Ystad (Zuid-Zweden) en het eigendom van de rederij A/b Ranja (p/e Santesson). Het schip, dat Zaterdagavond nabij Denemarken is gezonken, is dezelfde boot, die tijdens een van de najaarsstormen in 1949 met een uiterst gevaarlijke slag zij in de haven van IJmuiden aan de grond werd gezet. Het scheepje, dat van 1882 dateert, was toen met een lading hout onderweg naar Zaandam en maakte reeds bij "gexel enige slagzij, die erger werd naarmate de haven van IJmuiden in zicht kwam. Voor Castricum kreeg de „Ketty" assistentie van de „Neeltje Jacoba", die in de ha ven van IJmuiden de beman ning er af moest halen. Ook de IJmuidense loodsboot heeft toen onder moeilijke omstandigheden hulp verleend. Nadat de „Ket ty" in de IJmuidense bergings haven aan de grond was gezet, omdat men vreesde, dat zij in de Noordersluis zou zinken, werd het schip leeggepompt en heeft men de zware houtlading ge borgen. Kort daarop kon de „Ketty", die licht beschadigd was, weer naar zee vertrekken. De administrateur van het plan- Marshall, Paul Hoffman, heeft op een persconferentie verklaard, dat de communistische vijfde colonne ln West-Europa wacht op 'n goede gelegenheid om met haar werk te beginnen. Hij- vroeg zich af, of oorlog tegen het plan-Marshall. „De strijd beperkt zich niet tot Europa", aldus Hoffman. „Het is een wereldstrijd. De ideologische oorlogvoerir^ tegen het herstel van Europa heeft bij de communis ten voorrang boven alles". Naar wij vernemen hebben de door de K.L.M. ondernomen vluchten met een Dakota naar resten van het Donderdag ver ongelukte K.L.M.-postvliegtuig PH-TEU geen enkel resultaat opgeleverd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Storm. Zwaar bewolkt met buien en enkele verspreide opklaringen. Krachtige tot stormkracht toe nemende Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. DINSDAG 7 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden v.m. 4.49 5.24 6.04 6.14 n.m. 5.11 5.46 6.26 6.36 Zon- Fbr. Opk. Ond. 6 8.13 7 8.11 8 8.10 17.36 17.38 17.40 Maan- Opk. Ond. 22.32 23.59 9.42 9.54 10.07 5 regels 60 ct-; minimum pee lummer Buret.* amiddags 2 uur 1 aan de Twee- nocjing van het jziging van de kan worden be de regering te n. Het kan niet id, dat, bij de ing welke het ondergaan, zeer gedeeltelijk be- let geheel ledige ereden. ering van het een inkrimping iet ledige of ge en auto'is kun- larticuliere per- mt, naar de me tering een niet n gebruik voor. achterwege zou of op meer eco- kan worden ge- a besparing van ar haar oordeel geacht. ng tot de voor ibouw gevreesde en wordt er op tractoren e.d., d- en tuinbouw t veelal op an- I en dan op ben- ïder invoerrecht ongeveer 50 erhoogd, zou er ook de verho- ïo-torrijtuigenbe- eselauto's, welke ns 150 be- dfde verhouding e verhoging zou op 225 moe- iracht. De tech- ie heeft evenwel verhoging te be- )0 met welk gering zich kan n op het wegver- iidelijk aan ver hoging van spe- bij een algemene e prijsindex be- rmeerdering van ïen. en de gestegen wegvervoer met ken op het ver- nede in verband ?de kolenprijzen, vergelijking voor zeker niet on kosten, welke in ■achtauto's druk- 9 verhoging van iting slechts een ige uit. Zij vari- ig van het type n 18,82 tot het percentage, t van de verho- van de waarde de producten, is van belang. De van het gehele >er (eigen ver- psvervoer) kun de voorgestelde het bijzonder in- jenzine, in 1948 op 5 van de -waarde van de voorgestelde ver- mdeert met een ïchts 0.3 van •werking van de het bijzonder in- enzine voor het >er een ongun- rentieverhouding vegen zal mede- door de regering :ezien voor het ;er de recente en andere ge- actoren, alsmede verhoging van invoerrecht een de tarieven met noodzakelijk i voor de spoor - ïlangs een alge- •hoging voor het, r van gemiddeld keurd. men verwacht, dat het verzoek vroeg of laat zal worden inge diend .De deining, die in de V. S. is ontstaan naar aanleiding van het geval-Fuchs en de be dekte- bedreigingen, die geuit zijn, dat de V. S. het niet veilig vinden om geheimen over de atoomenergie en de H-bom in de toekomst met wie ook te delen, hebben geleerden en re- maai nv- ■-■""-•'f i moeten haar plannen nog niet dan verstoord door een schom bespreken, voordat zij meer weten over wat eigenlijk gaan de is". MoCloy keerde Vrijdagavond naar Frankfort terug na be sprekingen met gen.-majoor Maxwell Taylor, de Amerikaan se commandant over Berlijnse problemen. melende huifkar met klinkende bellen aan het haamtuig en ge kleurde strikken aan het vlie gennet van het stevige Vlaamse pd.3.rd Het welvarende Westdorpe, een gemeente zonder dorps straat. De woningen versoreid, op en onder de dijk. Enkele stoere Zeeuw, ondanks ane pun ten van verschil, beiden loten van dezelfde stam! De „sampetter". Na deze uitweiding volgen we weer onze reiziger. Zijn indruk ken van Zuiddorpe waren de volgende: Een vriendelijke plaats met uitgeoefende blokkade vanaf Zon dag a.s. het gedeelte van de Chi nese kust tussen Tienpai, dat ten Oosten van het Litsjou-schier- eiland is gelegen en Tungsjing, aan de grens met Indo-China, zal omvatten. Dit 'betekent, dat de nationalistische blokkade thans in feite op de gehele Chinese kust van toepassing is. Zon- Fbr. Opk. Ond. 10 8.06 17.44 11 8.04 17.46 12 8.02 17 48 13 8.17.49 Maan- Opk. Ond. 2.59 4.26 5.44 6.44 10.46 11.18 12 06 13.12 nnen enkele jaren l nzuil vormen", al_ ilakrispna Keskar, id minister van ken, in het parle- Volgens Keskar jaar een fabriek i voor het vervaar, ^grondstoffen voor aiuuuicucr^irr'. Hij zei niet, waar dit zou gebeuren, maar voegde er aan toe, dat een kern van arbei ■aers, die voor deze fabriek -beno digd is, reeds is opgeleid. Minister-President Nehroe heeft een parlementslid meegedeeld, dat de regering binnenkort een mona. 2ietfabriek wil openen en atoom onderzoek wil aanmoedigen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1