Vrachtvliegtuig K.L.M. brandend neergestort Mr* Slikker ofbom" Cylinder met aceiyleengas gesprongen Belgische partijleiders over de Koningskwestie Bemanning van 7 personen omgekomen OVER ZIJN NIEUWE TAAK De Koningskwcsiic Sn Je Sclgisclic IC H. M. de Koningin zal Rode Kruisconcert bijwonen Het Prinselijk bezoek aan Venezuela De Status van Nieuw-Guinea Naar een compromis TELEGRAM VAN Ol D- STOOTTROEPERS. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN Inie negeert voor zaken van rre Oosten udenaars van sche keuteiboer htgesteld ÏR WACHTING I WATER. Kindje verkouden? ZON- EN MAANSTANDEN frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. ven de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tei 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent Verschijnt dagelijks VRIJDAG 3 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No. 1338. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie 1,5®. Rubriek Kleine Advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de# namiddags 2 uur. ■et Deense s.s. „Rigmor" meldde gisterenmorgen een brandend vliegtuig te hebben waargenomen, dat nabij de Nederlandse kust in wee is gestort De reddingboot van Hoek van Holland is ter on dersoek uitgevaren. De opgegeven positie is circa 25 mijl uit de Nederlandse kust. De KX.M. maakte Donderdag morgen bekend, dat een Dakota- vrachtvliegtuig' met zeven perso nen aan boord in de Noordzee is gestort. De machine was om 5.25 uur met post en vracht van Schiphol naar Londen vertrokken. De bemanning. De gezagvoerder Van der Heide komt uit Hpendam, Boordwerk tuigkundige Mink woont in Den Haag, evenals telegrafist Van Seumeren. De piloten Legg, Slos- ser en De Raadt wonen in Am sterdam en mej. Lamers te Venlo. Mien noemt op Schikhol het feit, dat zich een stewardess aan board van het postvliegtuig be vond, niets ongewoons. Veelal worden op de terugreis passa giert) meegenomen, met wie de stewardess dan terugvliegt. Dat zich aan boord van het vliegtuig enige lespiloten bevonden, is ook een normaal verschijnsel. Op deze nachtpostvduehten worden gere geld lesvliegers meegenomen. Ehiig noodbericht van het vlieg tuig is naar de K.L.M. mee deelde niet ontvangen. Het Deense s-s. „Rigmor", dat in verbinding stond met radiosta tion Scheveningen rapporteerde geen overlevenden te hebber, ge- vonden, zodat moet worden aan genomen, dat alle zich aan iboord van de PHTEU bevindende le den van de bemanning om het if ven ztjn gekomen. Verder deelde de kapitein mede, dat hij een hoeveelheid post en enkele wrakstukken aan boord had genomen, welke later aan de reddingboot werden overgegeven. (Een ,Mitchell".vliegtuig van de Sea Air Rescue" bracht het contact tussen de reddingboot en het Deense schip tot stand. Die „Rigmor" heeft de reis voort gezet met bestemming Esbjerg. Ook de sleepboot „Mlaas" is naar de plaats van de ramp ge zonden. De reddingboot „President J. Lel»" heeft bevel gekregen een verankerde boei uit te werpen op de plaats waar het vliegtuig ver moedelijk is neergestort. De Pres. J. Leis" bevond zich Donderdagavond nog steeds in de nabijheid van de plaats, waar het vliegtuig vermoedelijk onder wa ter is verdwenen. Het zicht was slecht. Een „Viking'-toestel van de ..British European Airways", dat vóór de middag van „London Air- port" was opgestegen, heeft on derweg nog uitgezien naar even tuele overlevenden van de neer gestorte Dakota, Kort nadat de „Viking" op Schiphol was geland, vertelde captain Green: „Ik ben van de route afgeweken om over de zóne te kunnen vliegen, waar het toestel is neergestort. Het weer was slecht en er was nauwelijks enig zicht. Daarom ben ik ge daald tot 300 voet en heb tien minuten over het bewuste gebied gevlogen, maar ik heb geen enkel spoor, dat op leven kon wijzen, kunnen ontdekken". Boven de plaats van de ramp. Luitenant ter zee.vlieger De 'Haan gezagvoerder van de eerste „Mitchell", heeft gerapporteerd, dat hij de omgeving van de opge geven plaats van het ongeluk over een oppervlakte van enige vier kante mijlen heeft afgezocht. Hij en leden der bemanning zagen overal drijvende stukken, o.a. roerklampen (die zoals men weet rood geschilderd zijn), kussentjes en lichtblauwe bekledingsstof. Luitenant ter zee De Haan was van mening, dat voor de Inzitten den van het postvliegtuig geen hoop op redding meer bestond. Wegens slecht zicht terug- De tweede „Mitchell", die van Valkenburg vertrok, stond onder commando van luitenant ter zee vlieger eerste klasse J. Leeflang, commandant van de opsporings- er. reddingsdienst. Hij meldde, dat het zicht ter plaatse zeer slecht was. Hij heeft getracht de sleep boot „Maas" naar de reddingboot „Prek. J. Leis" te geleiden, maar het weinige zicht verhinderde zijn poging. Lang heeft men te Hoek van Holland gewacht op de redding boot „President Jan Leis". Tenslotte kwam het bericht, dat men de boot om kwart voor acht kon verwachten. De duisternis was reeds lang op de Waterweg gevallen, toen eensklaps een klein groepje mensen bij de ponton aan de Berghaven de komst van de reddingboot stond af te wachten. Onder hen bevonden zich mensen van de K.L.M. en tal van autori teiten. Over half acht kwam de Bij de voortgezette debatten over de terugkeer van de Koning naar België verzocht eerste minis ter Eyskens aan de heer Spaak, zich in verbinding te stellen met de regering. Spaak deelde mede, dat zijn -voorstellen ernstig waren gemeend en dat de socialisten con tact zouden opnemen met de re. gering. Intussen is een commissie ge vormd, bestaande uit de heren Eyskens, Carton de Wiart, Devèze, Spaak en Buset, teneinde na te gaan in hoeverre nog een andere oplossing dan de volksraadpleging mogelijk is. Eoals bekend, stelde Spaak in de Kamer voor, een oplossing op nationaal plan te zoeken. Er wa_ Woensdagmiddag ls in de Eerste Oosterparkstraat in Amsterdam een acetyleengasfles uit elkaar gebarsten. Een achttal kinderen is daarbij licht gewond, terwijl naar schatting 60 tot 80 ruiten van huizen in dte omgeving van de plaats van de explosie zijn ver. Hield. De cylinder werd gebruikt in een winkel. Door tot nog toe on, opgehelderde oorzaak is het ap. paraat in brand geraakt. Perso. neel van de winkel droeg 't daar, op naar buiten, legde het in de goot en begon het met koud wa. ter te bespuiten om het af te koe, len. De brandweer werd gewaar, sohuwd. Deze meende dat vol, doende maatregelen waren getrof, fen door het als deskundig te be, schouwen personeel, en is weer weggegaan. Plotseling is de cy_ linder echter toch geëplodeerd. Een achttal kinderen, dat uit nieuwsgierigheid in de buurt was gekomen, werd licht gewond. Zij werden in het nabj gelegen „On, ze Lieve Vrouwe Gasthuis" be, handeld. De chef van het politiebureau Linnaeusstraat, die persoonlijk het onoerzoek naar de oorzaak van de ontploffing van de acyteengasfles heeft geleid, vertelde ons nog: „De cylinder was omstreeks half twee Woensdagmiddag afgeleverd. was toen volkomen koud. OnC geveer een kwartier later ontdek te de winkelier, dat de cylinder warm aanvoelde. De man, die de, ze apparaten goed kent, wist, dat dit gevaar betekent. Deze soort delijk door een klein defect in het poreuze steen is teveel gas vrij, ;ekomen. Dit ontleedt zich dan waarbij warmteontwikkeling op. treedt. De winkelier waarschuw, de onmiddellijk de brandweer en deze adviseerde hem de cylinder buiten zijn winkel te brengen. Onder toezicht van de brandweer is de cylinder in de sneeuw gelegd en met koud water bespoten. Weet men namel jk de cylinder af te koelen, daji brengt men het che misch proces tot staan en is het gevaar geweken. Toen men meen, de, dat het gevaar inderdaad ge, weken was, is de brandweer weg. gegaan. De politie, die eveneens was gewaarschuwd, had inmiddels maatregelen getroffen en gezorgd, dat het publek op ruime afstand bleef. Door een onbegrijpelijke oorzaak schijnt de gasontwikke. ling zich toch te hebben voortge. zet met het noodlottige gevolg, dat de cylinder met een daverende slag uiteensprong. Links en rechts vlogen de ra. men uit de sponningen en de neer, vallende glasscherven hebben een achttal kinderen gekwetst. Zij konden na verhonden ti zjn, cp eigen gelegenheid naar huis gaan. Ware, zo zei commissaris Bijlsma, de cylinder niet naar buiten gerold cylinders bevatten n.l. een cera. maar in de winkel zelf tot ontplof, miekfles, waarin zich aceton be. fing gekomen, dan zou dit ongeluk vindt. Het acetyleengas is in de. zonder twijfel slachtoffers hebben ap acyton opgelost. Zeer vermoe- gekost. ren aldus Spaak twee andere op. lossingen overgebleven, n.l. een eervolle troonsafstand door de Ko. ning ten behoeve van zijn zoon Boudeiwijn, dan wel het intrekken van de wet van 1945, op grond waarvan het Regentschap werd ingesteld. De minister van Justitie, Lilar, las een regeringsverklaring voor met betrekking tot de vragen, die het liberale Kamerlid Van de Wie. Ie de regering heeft gesteld over de status van de echtgenote van Koning Leopold en het uit het huwelijk geboren kind. In dit ver. band maakte de minister een do, cument bekend, dat tot nu toe niet ter kennis van het publiek was gebracht. Het betreft een verklaring van Koning Leopold, gedateerd 6 De. cember 1941: „Ik verklaar, overeenkomstig de wens van mijn echtgenote, dat de, ze afziet van de titel en rang van Koningin. Daar ik wettig in de echt ben verbonden, mag mijn ge, malin, krachtens de bestaande wetgeving, aangesproken worden met Koninklijke Hoogheid en de titels voeren van Prinses van Ré. thy, hertogin van Saksen en Piin. ses van Saksen_Ooburg,Gotha. Wat de eventuële kinderen 'oe. treft, die uit onze echtverbintenis voortspruiten, is het mijn wens, dat deze niet de constitutionele rechten genieten, die zijn vastge. legd in ar. 60 van de grondwet en die slechts gelden voor de directe, natuurlijke en wettige afstamme. lingen van Leopold I. De kinderen, die uit mijn tweede huwelijk moch. ten voortspruiten, zullen recht hebben op de titels en nameir van hun vader, dwz. Koninklijke Hoog. heid, Prins en Prinses van België, Hertog en Hertogin van Saksen, enz. In het geval ik niet zelf over de uitvoering van mijn wensen kan waken, verzoek ik mijn zoor. Boudewijn, de aartsbisschop van Mechelen, dan wel de president van het Hof van Cassatie, toe te zien op de verwezenlijking er van". Lilar verklaarde, dat de regering het niet opportuum acht commen, taar te leveren op dit document. Gezien de meningsverschillen rond- dom het huwelijk van de Koning, weust zij nog geen positie te kie. zen. Zij is van oordeel, dat het niet de regering van de Prins, regent mag zijn, die het vraagstuk van het huwelijk aansnijdt, doch dat dit door een regering moet geschieden, die door Koning Leo, pold is aangesteld, indien deze naar België mocht terugkeren. Deze regering zal moeten uit boot de haven binnendraaien en even later werd gemeerd. Het was een droevig gezicht de gevonden restanten achter de stuurcabine te zien liggen, doorweekt van het water. Als een triest symbool lag er een blauwe doek in wimpel. Vorm overheen met erop de let ters „exit". Er onder lagen twee zakken Zwitserse post, twee zak ken met onbekende post en één, waarop nog te lezen stond' Cen traal Station. Sommige zakken waren geopend. Die had men overgenomen van een Belgische kotter, waarvan de bemanning de zegels had verbroken, mogelijk uit onbekendheid met de vondst. Er is rapport van opgemaakt. De toestand, waarin alles werd aangetroffen, wijst er op, dat het vliegtuig óf is ontploft óf uit el, leaar is gespat bij de val in het water. Het zoeken scheen aanvankelijk vrij hopeloos, omdat de opgegeven positie niet klopte. Gelukkig kreeg men na urenlang zoeken enige boten in het vizier en stoom de daarop af. Dit bleken inder daad de Deense hoot te zijn en een Belgische vissersman. Beide schepen voeren reeds lang rond om eventueel hulp te kunnen bie den en de overblijfselen te kunnen oppikken met het bekende resul taat. Bijzonderheden over de bemanning. De vlieger le klasse Johan van der Heijden was tijdens de oorlog in dienst bij de C. C. C. Hij volg de vóór de oorlog de rijksopleiding voor verkeersvliegers en kwam in '38 van de Rijksluchtvaartschool. De vlieger derde klasse Barend Slosser was vóór de indiensttre. ding bij de K.L.M. tweede luite. nant-vlieger bij het Kon. Ned'. In. dische Leger en in het 'bezit van het groot militair brevet. De vlieger derde klasse Frede. rik Jan de Raadt werd geboren te Medan. Hij genoot schooloplei. ding op de H.B.S. te Bandoeng en werd daarna vlieger bij het K.N.I.L. Vlieger derde klasse Alexander Austin John Legg werd te Bir mingham geboren. Hij was o.a. piloot in de „Royal Air Force" en bij de „Scandinavian Airlines System". De radiotelegrafist 4e klasse Antonius van Seumeren werd te 's Gravenhage geboren. Voor hij hij de K.L.M. in dienst kwam, was hij werkzaam bij het Rijksbureau voor Nonjferro-metalen. Daarna was hij oorlogsvrijwilliger. De boordwerktuigkundige 4e klasse Cornelis Johannes Mink werd te 's Gravenhage geboren en de stewardess mej. Catharine Hendrika Maria Lamers te Venlo. De bij het ongeval omgekomen stewardess mej. Lamers uit Venlo, zou 2 Maart a.s. de K.L.M. verlaten. Zij had n.l. haar ontslag gevraagd in verband met haar voorgenomen huwelijk met een Australisch piloot. Het zou 2 April a.s. gesloten worden. Mr. D. U. Stikker, de Neder landse Minister van Buitenlandse tiaken en politiek directeur van de O.E.E.S. heeft te Parijs in een interview met Agence France Presse in verband met zijn jong. ste benoeming verklaard, dat hij een delicate taak te vervullen heeft gekregen. Mr. Stikker zag het huidige probleem als volgt: „Men heeft geconstateerd, dat er aan de Europese samenwerking iets haperde. Hierbij gaat het niet om een vraagstuk van inwendige organisatie, noch om het secre tariaat.generaal van de O.E.E.S., dat uitstekend werkt, doch om iets geheel anders. De werkelijke moeilijkheid ligt in- het feit, dat men nog niet de lijd heelt gehad rm de politieke gevolgen te ana lyseren van de technisch plannen, die te Parijs zjn uitgewerkt. Het zal thans mijn taak zijn het on. derzoeken van en het met elkan der in overeenstemming brengen van de verschillende standpun. t'n". Mr. Stikker deelde mede, dat hij reeds was begonnen met het op nemen van contact en dat hij in dit verband besprekingen had ge. voerd met West-Duitse gedele. geerden. Hij had een onderhoud gehad niet Harriman met wie hij gespro ken had over een reis naar d« Ver. Staten .teneinde daar aan wezig te zijn, als het Amerikaanse Congres bijeenkomt. Tenslotte deelde Mr. Stikker nog mede, dat hij naar Nederland terugging om zijn zaken te rege. len, aangezien hij Nederlands Mi nister van Buitenlandse Zake* blijft. Hij zal voortaan zijn tijd moeten verdelen tussen Den Haag, Parijs, Londen en andere plaatsen, welke hij moet bezoeken. Woensdag a.s. hoopte Mr. Stikker in Parjs terug te zijn. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin, beschermvrouwe van het Nederlandse Rode Kruis, het voornemen te kennen gegeven om het galaconcert bj' te wonen, dat op 16 Februari te Utrecht ten bate van de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis zal worden gegeven door het Amsterdamse Concertgebouworkest. Een Woensdagavond gehouden receptie op het Casa Amarilla, het gebouw van 't Ministerie van Bui, tenlandse Zaken, vormde 't hoog tepunt van de tweede dag van het officiële bezoek van Prins Bern. liard aan Caracas. De receptie werd bijgewoond door regerings. vertegenwoordigers en leden van het diplomatieke corps. Des morgens woonde de Prins een springconcours bij. Later was hij aan een lunch de gast van luit._kolonel Carlos Delgados Chalbaud, chef van de militaire Junta, die Venezuela regeert. Des middags bezocht de Prins de radiodienst CaracasCurasao en 's avond woonde hij een recep, tie hij, die werd gegeven door de Nederlandse gemeenschap in Ve. nezuela. Het Eerste Kamerlid R/rijer* (C.H.) heeft aan de Minister. President de volgende vragen ge. steld: 1. Acht de regering de herhaal, de publieke uitlatingen van Ir. Soekarr.o, president der Ver. Sta. ten van Indonesië, betreffende de toekomstige status van Nieuw. Guinea, niet in strijd met art 2 van het Charter Souvereiniteite. overdracht 2. Is de regering bereid, mede in verband met de ontwikkeling der internationale verhoudingen in de Pacific, haar standpunt en ziens, wijze ten opzichte van deze uitla. tingen mede te delen? 3. Indien de regering der R.I.S. op grond van art. 5 der overeen, komst ter uitvoering van de artl. kelen 2 en 21 van het Uniestatuut eventueel mocht verzoeken, Ne. derlandse troepen en materiaal beschikbaar te stellen voor de handhaving van haar gezag ih enig deel van Indonesië, is de re. gering bereid hiertoe noch direefc noch indirect over te gaan, alvo. rens de Staten.Generaal te hebbe* geraadpleegd Gisteravond zijn in het kabinet van de eerste minister Eyskens tussen vertegenwoordigers van de Liberale., Katholieke- en Socia, listische Partij besprekingen ge voerd over de mogelijkheid, de Koningskwestie anders dan door een volksraadpleging op te lossen. De C.V.P. was bij deze onder handelingen vertegenwoordigd door de minister Eyskens en ue minister zonder portefeuille Car. ton de Wiart, de liberale partij door de minister van landsverde, diging Devèze en de minister van maken, wat de wettelijke status van de echtgenote an dt Koning is en van bot kmo dat uit hun hu. welijk is voortgekomen. De minister van Justitie betoog de tenslotte dat de regering m geen geval de politike verantwoor, delijkheid op zich neemt de tegen woordige echtgenote van de Ko. ning als Koningin der Belgen te beschouwen of te erkennen, dat •ie afstammelingen recht hebben op de Troon. Spaak stelde voor het debat uit te stellen tot Vrijdag, opdat ieder van de inhoud kennis kan nemen. De voorzitter keurde dit voo:. stel goed. Justitie Lilar, de socialistische partij door haar voorzitter Max Buset, Paul Henri Spaak en Ca. miel Huysmans. In Katholieke kringen was men van mening, dat de onderhande, lingen niet veel resultaat zouden opleveren. In de verdaging van het debat tot vandaag zag men een nieuwe vertragingsmanoeuvre van de socialisten. Een troonsafstand zal de C.V.P. niet kunnen aanvaarden. Van Katholieke zjde verheelt men zich intussen niet, dat de authentieke akte van 6 Decern, ,ber 1941 van de vorst over diens huwelijk met mej. Liliane Baels een nieuw punt in 't Koningspro bleem betekent, die de oplossing niet zal vergemakkelijken. Van linkse zjde wijst men er op, dat de titel Van Saksen-Coburg. Gotha door Koning Albert reeds niet meer werd! gebruikt na de oorlog 19141918, om op de Duitse afstamming van het Bel gische Koningshuis zo weinig mo. gelijk nadruk te leggen. Het opnieuw op de voorgrond plaatsen van deze titel op een tijdstip, dat de Belgische regering te Londen de strijd tegen de Duit sers voortzette, acht men weinig gelukkig. Do Stichting „Bond van Oud st oott roepers" heeft aan HM. de Koningin, aan de minister-presi dent en aan de legercommandant in Djakarta 't volgende telegram gezonden: „De stichting Bond van Oud- Stoottroepers, berichten verno men hebbende omtrent de moge lijke inzet van Nederlandse troe pen in Indonesië voor het oplos sen van interne aangelegenheden der R.I.S., spreekt haar bezorgd heid uit en verzoekt dringend om maatregelen te nemen, opdat voorkomen wordt, dat opnieuw Nederlands bloed wordt ten". vergo- RiESOLDTIE TOT BERECHTING DESERTEURS. In een vergadering van de Apri te Djakarta (Angkatan Pe- mula Republiek Indonesia is jeugdvereniging) is een resolutie aangenomen waarin o.a de eis gesteld wordt, dat deserteurs van eenheden onder Nederlands com. mando, die betrokken zijn geweest bj de bloedige actie van Wester ling, ten spoedigste dienen te wor. den berecht door een internatio naal grechtshof. medegedeeld door het KJSTM.L te De Bilt, geldig van hedenochtend tot hedenavond. Nu en dan regen. Aanvankelijk krachtige tot harde, in de kustprovincie storm achtige (Zuidelijke wind, in de loop van de dag ruimend naar Zuid- West en weer afnemend. Meest zwaar bewolkt met nu en dan regen. Iets zachter. ZATERDAG 4 FEBRUARI. v.m. n.m. 2.48 3.23 4.03 4.13 Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden 3.14 3.49 4.29 4.39 Zon- Fbr. Opk. Ond. 3 8.18 17.31 4 8.16 17.33 5 8.15 17.34 Maan- Opk. Ond. 18.11 19.39 21.06 9.02 9.18 9.31 5 regels 60 ct.; :t.; minimum pee nummer BureM namiddags 2 uur n de atoombom kent niet alleen at, maar brengt rialistische oor- :oon te matigen •r omzichtigheid de Sowjet-Rus- een toespraak talin het Engels- che-Amerikaans kon blijven" tij- wereldoorlog, verweet het En- ise blok de ver- de V. N. na te oetekenis te ont- tar taak als vre- te miskennen, rde aan Stalins in 1934: „Zij, die md aan te vallen, n op een zo over- >liek, dat zij zich hier zullen wa- AAN OVER DE STOFBOM. :uze Vaticaanse vatore Romano" een commentaar oesluit om tot de n de waterstof- e gaan, dat „de aar moraal 2000 gegaan. i aspect van deze Amerika gedwon- jven zoeken naar krachtig genoeg de te beschermen. :ant van de zaak echter ernstiger, rlogen, die moes- aan alle oorlogen mst een einde te de wereld op de- oor. ikkelijke afgrond, ons spoeden, moet vaarschuwing zijn sing en tot inter- ,röle in plaats van .ingsweöloop", zo servatore. nie heeft In Januari d geen bijeenkoms- allieerdc commissie treffende het Verre e kunnen bijwonen, egenwoordiger van tionalistische rege- ;aderingen. In de n 11 staten verte- «ben de Russen hun negatie van de bij- ;r commissie waar SowjetrUnie was oordigd. litair gerechtshof te i.Hongarje, hebben eht gestaan, die er 'Schuldigd een com- (uterboer te hebben Toen het Ijk van werd gevonden, ble- t hun karkassen te :n de 3 beklaagden jrdeeld. Twee van >g dezelfde dag te- De straf van de leelde zal mogelijk ht. oor het KM.I. te va„ nedenochtend verandering. trachtige en in het het land tijdelijk ssen Zuid en Zuid- zwaar bewolkt met ge regen en enk,, e laringen. 5 FEBRUARI. v.m. 3-27 4.02 4.42 4.52 n.m. 3.50 4.25 5.05 5.15 6 FEBRUARI. wwu vuur Hij inaus wordt gesteld. De Verenigde Sta ten hebben generlei verlangen, om zich in dergelijke zaken te men. gen of om een bepaalde houding voor te sclirijven, doch wanneer aan de regering der V. S. om hrlp wordt verzocht, zal zij met genoegen, voor zover zullfe in haar vermogen ligt, haar bijstand verlenen. Een dergelijke hulp gegeven. (Advertentie). Dan rug, keel of borstje inwrjven met van SchiphoTTpg5steg"n om ae opsporingswerkzaamheden voort te zétten in de omgeving van de plaats, waar de PH-T.E.U. is ver. ongelukt. In Hoek van Holland lag een sleepboot gereed om eventueel on het eerste sein van het vliegtuig uit te varen. Het lag in de bedoeling de óp- Bij de marineluchvaartdienst op Valkenburg is bericht ontvangen, dat het wrak van de K.L.M.-Da- ltota is gevonden. Het Deense stoomschip „Rig mor" zou zich bij het wrak van de Dakota bevinden in de buurt van de Donderdag door de „ftig- mor" opgegeven positie. „Ick de kerse die daer stond En van hem met lust ghe-eten Maurits' kerse heb geheeten. Die te voren sonder name. Bij de cruyden was gestelt, Deelt nu mede in de fame Van den aldergrootsten helt." herberg: „De flesch en 't glas, dat [gij hier ziet, Die zullen niet vermaken, Maar kom in huis en proef [mijn drank, Die zal u beter smaken." J. A. H. (Wordt vervolgd.) Wemeldinge Walsoorden v.m. 4.06 4.41 5.21 5.31 n.m. 4.32 5.07 5.47 5.57 Zon- Fbr. Opk. Ond. 4 8.16 17.33 5 8.15 17.34 6 8.13 17.36 Maan- Opk. Ond. 19.39 9.18 21.06 9.31 22.32 9.42

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1