Minister Stikker ofbom" Hef Jekal over Vell«sraatig»leg9*ngi MormLwtuurlijk Hoe komt Westerling aan wapens? Politiek-Directeur van de O.E.E.S. Grote belangstelling in de Belgische Kamer LAXEER-AKKERTJES DE CONCURRENTIE ROTTERDAM-ANTWERPEN Kindje verkouden? Frsnkerlng bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. va* de Sande. Redactie-adres; Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2078 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent DONDERDAG 2 FEBRUARI 1950. 6e jaargang No. 1337. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie f 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meet 12 Ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. RAAD VAN O.EES. KEURT BENOEMING GOED. Onderhoud met Prins Bernhard Geruchten over aftreden van Bevin Feest op Soestdijk werken Uw ingewanden met rotte eieren voor Prinses Beatrix ontving bloemenkussen van Haagse Oranjebond PAUL HENRI SPAAK SPREEKT. Actie in Djokja in de De staking Amerikaanse mijnen Amerikaanse functlonnaris beschuldigt Rusland De Franse begroting WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden v.m. n.m. ZON- EN MAANSTANDEN Zon- Fbr. Opk. Ond. 5 regels 60 ct.; :t.; minimum pe« nummer BureM namiddags 2 uur Inie negeert roor zakeru van re Oosten rdenaars vsn che keutei boer ïtgesteld I. RWACHTING WATER. n.m. v.m. n.m. ZON- EN MAANSTANDEN BE tVOLLE ONDERSCHEIDING- De adviserende groep van de O.E E.S. heeft met algemene stemmen besloten aan de Raad dor OE-E-S de benoeming voor te stellen van de huidige Nederlandse Minister van Buitenlandse Zaken Mr. D- Stikker tot politiek directeur van de O-EE-S. De Raad van de Organisatie voor Europese Economische Sa menwerking heeft met algemene stemmen de benoeming van de Nederlandse Minister van Bui tenlandse Zaken Mr. D. U- Stik ker tot politiek bemiddelaar van de organisatie goedgekeurd. Naar aanleiding van deze be. noeming wordt in Den Haag ver. zekerd, dat de heer Stikker, het Ministerschap van Buitenlandse Zaken in ieder geval zal blijven waarnemen. In verband met zijn benoeming had Minister Stikker gelegenheid tot beraad verzocht. Dit heeft in de afgelopen dagen plaats gehad, waarbij gebleken is, dat de Minis terraad combinatie van deze func_ tiee goedkeurde. Tevens heeft Mr. Stikker zich ervan verzekerd, dat men pok van Belgische zijde instemde met zijn benoeming. Door de nieuwe functie, welke de heer Stikker er hij krijgt, zal hij in de toekomst veel afwezig moeten zijn. Wie dan zijn werk. zaamheden zal overnemen, is nog niet zeker. De functie bij de O.E.E.S. is voorlopig tijdelijk, want in April worden opnieuw gekozen de leden van het executieve comité. Of dan de functie, waarin de heer Stikker gekozen is, gehandhaafd zal wor. den, is niet te zeggen. De taak en de bevoegdheden van de nieuwe politieke directeur zijn nog niet. gedefiniëerd. Hij zal handelen op instructie van de raad der O.E.E.S. TROEPEN DER RUS. NAAR BANDUNG. Dinsdagavond is uit Oost-Java te Djakarta een bataljon troepen der R.I.S. aangekomen, dat de volgende ochtend naar Bandung is vertrokken. Am boord van de „Jacob van Heemskerck' Op een vraag, wat de algemene indrukken van de Prins waren van zijn bezoek aan de Antillen, ant woordde Z. K. H.: De algemene indruk is, geloof ik, die van de grote en echte aanhankelijkheid aan Hare Majesteit de Koningin, aan Haar familie en aan Neder, land. Ik verheug mij er over, dit alles mee te hebben mogen maken. Er zijn zeer vele dingen, die mij werkelijk in het hart hebben ge troffen. Ik betreur, dat Ik zo weinig tijd heb gehad voor Mijn bezoek aan de eilanden. Tenslotte gaf de Prins in enkele woorden zijn indrukken weer van zijn ver blijf bij de Kon. Marine. De Prins zeide: Ik kan één ding zeggen en wel, dat ik bui tengewoon dankbaar .ben, dat ik deze tijd heb mogen doorbrengen bij de Kon. Marine. De Belgische Kamer staat deze week geheel in het teken van het debat over de Koningskwestie. Op de publieke tribunes was Woensdag geen plaats onbezet en ook op de diplomatieke tribunes was zeer veel belangstelling Aanwezig waren c-a. ook de Engelse ambassadeur Sir Georges Rendel en de Franse am bassadeur Graai De Hautecloc que. .MINISTER STIKKER: EEN WASHINGTON. KUNDIG MAN", ZEGT Het bericht uit Parijs, Britse regering de Raad van de O.E.E.S. heeft medegedeeld niet aoooord te zullen gaan met net aanbiedten van de functie van per manent hoofd van de O.E.E.S. aam Paul Henri Spaak is in offi. ciële kringen te Washington met enige teleurstelling ontvangen. Men had Spaak bij uitstek ge schikt geacht voor deze functie -wegens zijn voortreffelijk em on. vermoeid werk voor de éénmaking van Europa en zijn leidende posi. tie in de Europese beweging. Amerikaanse regeringskringen zomden de benoeming van Spaak weliswaar een uitstekende keuze dat de hebben gevonden, doch het is niet de bedoeling geweest hem als de Politieke waarnemers te Lon den noemen de minister van ae iDtxrDtjii'ug gcwccoi enie-e eeschikte figuur voor deze staat Hector McNeil als mogelij- 6 6 I Tlovin indien functie te beschouwen. Betreffende het bericht, dat de Nederlandse Minister van Buiten landse Zaken, Mr. Stikker, is voorgesteld en inmiddels werd be noemd tot permanent politiek directeur van de O.E.E.S. ver neemt de politieke correspondent van Aneta in officiële kringen, dat men te Washington Minister Stikker als een kundig en. compe tent man beschouwt, wiens zake lijke houding tegenover de Euro. pese problemem ten zeerste wordt gewaardeerd. MINISTER STIKKER NAAR DE V. S. Minister Stikker zal zijn eerste diplomatieke reis in zijn hoedanig, beid als politiek.dlrecteur van de OE.E.S. waarschijnlijk naar Was. htnjgton maken, waar hg tal van aangelegenheden, samenhangende m«t het plan.Marshall, met ver. tegenwoordigers der Amerikaan. se regering zal hespreken. Mr. Stikker heeft van Averell Harriman, de reizende ambassa. deur der V. S. voor het plan. Marshall, de verzekering ontvan gen, dat hij kan rekenen op de volle medewerking van de S.C.A. Berst Zaterdag a.s. zal Prinses Beatrix haar verjaardagsfeestje hebben. Dan komen tientallen vriendjes en vriendinnetjes naar Paleis Soestdijk om het feest mee te vieren- Er worden dan ook weer kinder. lilms vertoond en op een feestelijk versierde tafel zullen de lekker, njjen prijken rond een verlicht aquarium, waarin celluloid vi3jes i-OBddohberen. Lag de organisatie van het verjaardagsfeestje voor Prinses Margriet in handen van H. M. de Koningin en Prinses Irene, Zaterdag a.s. is het uit. sluitend de Koningin, die de lei ding heeft van de feestelijkheden. (Advertentie). tegen verstopping ke opvolger van Bevin. indien deze, na een overwinning van La bour bij de verkiezingen, zou be sluiten zijn portefeuille van bui tenlandse zaken te ruilen voor een minder inspannende werkkring. Naar verluidt geeft Bevin echter geen blijk het ministerschap vaar wel te willen zeggen. Zijn positie is zo onaantastbaar, dat hij al leen op eigen initiatief zou kun nen aftreden. BEVIN. De Italiaanse politie heeft vijf jongelieden gearresteerd, die rot te eieren wierpen naar de Britse minister van buitenlandse zaken, Ernest Bevin toen deze op de te rugreis uit Colombo door Napels reed op weg naar Rome. VOLGBOOTJE MET TWEE PERSONEN ZOEK Maandag heeft een volgbootje met 2 personen de haven van Thy. boroen (Jutland) verlaten om zich naar Ringköbing te begeven, waar het tot dusverre niet aankwam. 'Het bootje heeft geen motor. Vermoed wordt, dat het scheepje op weg is naar Engeland. Aan de I scheepvaart is verzocht scherp uit te kijken. Hen delegatie der kinderafde ling van de Oranjebond uit Den Haag heeft .gisteren op het Paleis Soestdijk -aan Prinses Beatrix ter gelegenheid van haar twaalfde verjaardag een „bloemenkussen" aangeboden. Om circa half twee arriveerde de delegatie, bestaande uit onge veer 30 kinderen, op het Paleis. H. M. de Koningin ontving de kinderen en hun leiders in een der zalen van het Paleis. Prinses Beatrix was In pa cl vinders oost uuin gekleed. Het bezoek op het Paleis duurde slechts kort. Dezelfde bond lood destijds aan Koningin Juliana op Haar twaalfde verjaardag in hetzelfde Paleis eenzelfde bloe menkussen aan. Aanvankelijk zou het geschenk in de open lucht aan Prinses Beatrix worden aangeboden. Nu dit in een der kamers van het Paleis geschiedde, ontstond daar veel drukte door die arbeid der aanwezige fotografen, een drukte, die de Prinsesjes kennelijk be. duusd maakte en waardoor ook later Prinses Beatrix het voorge nomen dankwoord onuitgesproken liet. H. M. de Koningin bleek dit verloop zeer te betreuren. Kortgeleden werd door Volks vertegenwoordiger Komnckx de aandacht gevestigd op een geval van commerciële wedijver tussen Botterdam en Antwerpen. Vol gens de heer Koninckx zou er na melijk -sprake zijn van oneerlijke concurrentie van de zijde van Rot terdam, waardoor Amerikaanse graanschepen hun koers /.ouden hebben gewijzigd en Rotterdam in plaats van Antwerpen aange daan hebben. Naar „De Nieuwe Gids" schrijft zouden de aangehaalde feiten in derdaad met de waarheid stro ken. Enkele maanden geleden was op voorstel van de Duitse autori teiten overeengekomen dat de Amerikaanse graanschepen, die in het kader van de Marshall hulp graan naar Duitsland zonden in gelijke mate over beide Bene luxhavens zouden worden verdeeld. De Nederlanders hebben echter na eenzijdig overleg en zonder ver. wittiging van hun Belgische part ner, hierin wijziging gebracht. Zo hebben zij, aldus „De Nieu we Gids", van de Amerikanen ge daan gekregen, dat thans vier schepen Rotterdam en slechts twee Antwerpen aandoen, in plaats van zoals vroeger het ge val was, drie schepen voor iedere haven. Het blad besluit met de opmerking, dat deze gang van zaken de Benelux_idee geenszins ten goede zal komen. In goed ingelichte Nederlandse kringen merkt men op, dat het bovenstaande een geheel verkeer de voorstelling van zaken geeft. Een overeenkomst inzake de ver deling van de vervoeren over de Beneluxhavens zcu alleen kunnen bestaan, als Duitsland daarin be trokken zou zijn. Het is de Duitse importeur, die uitmaakt welke weg het Marshallgraan zal ne men. Voor 80 pet. gaat het over Duitse, slechts voor 20 pet. over de Beneluxhavens. Hoe de Duit sers deze geringe hoeveelheid wensen te verdelen is hun zaak. Een overeenkomst ter zake heb ben zij niet aangegaan. De eerste spreker, de socialist Baccus, memoreert de veront waardiging, die onder de krijgs gevangen Belgische officieren heerste, toen zij vernamen, dat de Koning, die verklaard had het lot te willen delen van zijn man. schappen, in het huwelijk was ge treden en een gezin had gesticht. De heer Parisis (CVP), die in hetzelfde kamp krijgsgevangen was, deelt de mening van de vo rige spreker niet en verklaart, dat de officieren trouw bleven aan de Koning. De Koning moest kiezen tussen de solidariteit van de legerleiding met zijn troepen en zijn plicht als 's lands zaakgelastigde in het buitenland. Hij heeft de eerste gekozen en meende daarmede in het belang van België te hande len. Spr. besluit met een „Leve de Koning", hetgeen op applaus van de CVP.banken wordt ont haald. De heer Van Acker OSoc.), die onmiddellijk na de bevrijding eersteminister was, haalt een in cident aan, dat zich op 10 Mei 1945 voordeed. Hij had de gehele dag bij de Koning doorgebracht. De Vorst had een onderhoud met zijn broer, Prins Karei, vastge. steld voor 17 uur. De Regent ar riveerde toen Van Acker er nog was. Het onderhoud tussen de Koning en zijn broer had niet plaats. De Koning liet hem zelfs zijn huis niet betreden. Hij zond een officier om de Prins mede te delen, dat hij te moe was om hem te ontvangen. Een half uur na de terugkeer van Prins Karei naar Sankt Wolfgang was de Koning aan het spelevaren. De Koning heeft nooit geloofd in een overwinning der geallieer den. Zelfs aan de vooravond van de Geallieerde landing was de Vorst nog geen andere mening toege- daajn. Naar Van Acker betoogt, is eea terugkeer van Koning Leopold, indien men diens gedrag kent, niet meer mogelijk. „Laten wij ons, om objectief te kunnen oordelen, in gedachten buiten onze grenzen plaatsen. Stelt U zich eens voor, zo riep hij uit, dat het de Koning van Enge land of Koningin Wilhelmina zou zijn geweest, die naar Berchtes. gaden was gegaan of een geluks telegram aan Hitler had gestuurd. Ons oordeel over die vorsten zou Jan zeker ongunstig luiden. De heer Verbist (CVP) ver dedigt de sociale principes, die in het politieke testament van de Koning zijn neergelegd en ver- kiaart onder toejuichingen der rechterzijde, dat de Vorst recht heeft op eerherstel. De heer Spaak, die daarna aan het woord komt, herinnert aam de brief, die hij Koning Leopold op 26 Mei 1940 uit Londen schreef. Hierin verklaarde hij dat de Vorst zich vergiste, als hij meen de dat de oorlog voor België ge ëindigd was. De aangegane verbintenissen verplichtten België de strijd aan de zijde der geallieerden voort te zetten. De gewezen eerste-minister wijst op de pogingen, die hij ge durende de twee jaar, dat hij de leiding der regering had, gedaan heeft om de Koningskwestie op te lossen. Hij betreurt, dat de CVP de verkiezingsoverwinning naar het hoofd is gestegen. Mocht de volksraadpleging doorgang vin den, aldus Spaak, dan zal deze na de wereldoorlogen de grootste ramp zijn in de geschiedenis van België. Van het ogenblik af dat een koning zelf wil regeren en niet langer de verantwoordelijkheid van zijn ministers erkent, hebben wij niet alleen het reent, maar ook de plicht hem aan te vaïleii- Onze strijd gaat niet tegen de monarchie, maar tegen de abso lute vorst. Het bleek in 1940 plotseling dat de Koning andere opvattingen had over de buitenlandse politiek, dan hij ons tot op dat ogenblik had laten merken. Toen het Belgische leger geca pituleerd had, was de Koning van oordeel, dat de oorlog voor Belgié was geëindigd en wij niets meer te maken hadden met de geal lieerden. Deze opvatting blijkt uit de brief, die de Vorst aan de Koning van Engeland schreef. Hierin zegt hij o.a., dat na de ca pitulatie van het Belgische leger geen hulp meer verleentd kon wor den aan de geallieerden. „Wij hadden altijd gehoopt, dat het „tragische misverstand", zo als Kardinaal Van Roey 't noem de, zou kunnen worden opgelost en de Vorst in triomf naar België had kunnen terugkeren, doch dit is geen werkelijkheid geworden. Met betrekking tot de volks raadpleging verwijt Spaak de CVP de stelling van het ..pays légel" en het „pas réel" te vol gen, zo,als indertijd door de rexistische leider Leon Degrelle gepropageerd- ,,Wat blijft er van het parle ment over, zo riep hij uit, indien da leden hun verantwoordelijk heid verbergen aehter volks raadplegingen?" Spaak stelt voor dat de Koning zich op eervolle wijze terugtrekt ten behoeve van zijn zoon, Prins Boudewijm. Uit kringen van de inlichtingen dienst te Djakarta verneemt Reu ter, dat grote hoeveelheden wa pens van Brits en Amerikaans fabrikaat van verafgelegen bases in de Stille Zuidzee door vlieg- De militaire gouverneur van Middem-Java, de Paku Alam, heeft in een interview met het dagblad „Nasional" toegegeven, dat er enige infiltratie heeft plaats ge vonden van Westerlings Apra in Djokja. Hij zeide, dat er geen reden tot ongerustheid bestaat, daar de autoriteiten de situatie volkomen beheersen. Zestien politieke partijen in Solo hebben op initiatief van de Partai Murba een telegram ge zonden aan de Minister-President en de Minister van Defensie der R.I.S., waarin wordt aangedron gen op het nemen van krachtige maatregelen tegen Westerling. Dinsdag hebben opnieuw 10.000 Amerikaanse mijnwerkers 't werk neergelegd en zich bij de andere mijnwerkers gevoegd, die onder de leuze „geen contract, geen werk" reeds sinds 3 Januari staken. Aan deze wilde staking, die door Lewis is afgekeurd, nemen thans meer dan 100.000 mijnwerkers deel. Naar gemeld is president Tru man gereed tot het benoemen van een regeringscommissie om een onderzoek in te stellen naar de stakingen, die de stillegging van verschillende hoogovens en een vermindering in de electriciteits toevoer voor verschillende grote Industrieën in 't gebied van Pitts_ burg ten gevolge hebben gehad. Allen Dulles, hoofd van het Amerikaanse bureau voor strate gische diensten in Zwitserland gedurende de oorlog, verklaarde, dat Rusland „de koude oorlog" in April 1945 begon, „toen Stalin Truman het brutaalste directie- telegram" zond, „dat wij ooit uit Moskou hadden ontvangen". Het telegram was een „ener giek protest" tegen de onderhan delingen over de capitulatie van alle Duitse troepen in Italië. „Rusland wilde geen vrede zo lang het niet alle gebieden had bezet, die het wilde", aldus Dulles. De Russen zouden volgens Dulles gevreesd hebben, dat de Geallieer den Triëst zouden, bezetten als de in Zwitserland gevoerde Geal lieerdDuitse onderhandelingen succes zouden hebben. Veldmaarschalk Alexander, de Geallieerde commandant in het Middellandse-Zeegebied zou niet tegenstaande een anders luidend verzoek van de stafchefs te Was hington de onderhandelingen heb ben hervat, die tot de onvoor waardelijke overgave der Duitse legers in Italië leidde., De jonge regering van premier Bidault heeft Dinsdagavond in de nationale vergadering bij vijf stemmingen over een vertrou wenskwestie gekoppeld aan omstreden artikelen van het be- grotingsontwerp de overwin ning behaald. De vijf punten, waaraan dé regering de vertrouwenskwestie had gekoppeld, zijn: 1. Verhoging van de produc- tiebelasting met één procent. 2. Een nieuwe belasting op niet-uitgekeerde winsten. 3. Een belasting op onderne mingen voor vervoer per weg. 4. Het totaal der uitgaven voor de civiele sector. 5. Het eindbedrag. Vier der punten werden met zeer kleine meerderhid aangeno men, docb punt 4 kreeg 293 stem men vjoor en 2(93 tegen. Voor de nationale vergadering tot de vijfde motie overging, deed Bidault een beroep op de afge vaardigden om de regering niet in gevaar te brengen. „In een tijd, dat er roulerende stakingen zijn is het niet wenselijk, dat de rege. ringen ook rouleren", zo zeide hij. Hij wees er op, dat de val van de regering geen oplossing zou be tekenen, daar haar opvolgers voor de zelfde problemen zouden ko men te staan. De regering zal haar uiterste best doen om zo veel mogelijk te gezuinigen, zo beloof de hij. tuigen zonder kentekenen boven door opstandelingen bezet gebied in Java en Sumatra worden uit geworpen. De vliegtuigen, die naar men gelooft Dakota's zijn, zouden worden gevlogen door Ameri kaanse en Australische vliege niers, die voor hoge beloning werken. In de afgelopen week heeft men drie maal waargenomen, dat deze smokkel.vliegtuigen cannisters uitwierpen boven gebieden in West- en Midden-Java, die door Westerling en zfn opstandelingen troepen bezet worden gehouden. Nederlandse en Indonesische autoriteiten hebben vele maanden lang het vermoeden gekoesterd, dat een smokkelbende, die wordt voorzien van wapenen uit verge ten legeropslagplaatsen in Aus tralisch Nieuw-Guinea, van Ma nilla en Bangkok uitwerkt. Men gelooft, dat deze wapenen met Catalina-vliegboten naar Ti- mor en afgelegen streken aan de kust van Zuid-Java worden ge bracht en vandaar met Inheemse vissersboten worden gedistribu eerd. In de gebieden van de troepen van Westerling, de Darul- Isiam en de communisten was 't gisteren rustig, doch de politie vreest, dat rebellen van Wester ling in het gebied om Djocjakarta geïnfiltreerd zijn. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig van hedenoch. tend tot hedenavond: Verdere stijging van temperatuur. Zwaar bewolkt met nu en dan regen. Vooral in de kustprovin cies aanvankelijk tijdelijk nog stormachtige, overigens krachtige tot matige wind tussen Zuid en Zuid-West. Verdere stijging van temperatuur. VRIJDAG 3 FEBRUARI. 2.08 2.43 3.23 3.33 2.43 3.08 3.48 3.58 2 8.20 17.29 3 8.18 17.31 4 8.16 17.33 Maan- Opk. Ond. 16.42 8.41 18.11 9.02 19.39 9.18 n de atoombom kent niet alleen at, maar brengt rialistische oor- oon te matigen ■x omzichtigheid de Sowjet-Rus- een toespraak talin het Engels- che-Amerikaans kon blijven" tij wereldoorlog, verweet het En- i.se blok de ver- de V. N. na te aetekenis te ont- tar taak als vre- te miskennen, rde aan Stalins in 1934: „Zij, die ind aan te vallen, n op een zo over- iliek, dat zij zich hier zullen wa- VAN OVER DE STOIBOM. :uze Vaticaanse vatore Romano een commentaar tesluit om tot de n de waterstof- E gaan, dat „de aar moraal 2000 gegaan. aspect van deze Amerika gedwon- jven zoeken naar krachtig genoeg de te beschermen. :ant van de zaak echter ernstiger, •logen, die moes- aan alle oorlogen mst een einde te de wereld op de- oor. ikkelijke afgrond, ras spoeden, moet raarschuwing zijn ;ing en tot inter- röle in plaats van ingswedloop'', zo ;ervatore. aie heeft in Januari 1 geen bijeenkoms- illieerde commissie reffende het Verre i kunnen bijwonen, Igenwoordiger van jonalistische rege- aderingen. In de 11 staten verte- jen de Russen hun negatie van de bij- i' commissie waar SowjetrUnie was •ordigd. tair gerechtshof te .Hongarije, hebben ht gestaan, die er chuldigd een com- iterboer te hebben Toen het lijk van 'erd gevonden, ble- hun karkassen te 1 de 3 beklaagden rdceld. Twee van dezelfde dag te- De straf van de :elde zal mogelijk or het K.NjM.1. te va., nedenochtend verandering. rachtige en in het iet land tijdelijk sen Zuid en Zuid, 'jwaar bewolkt met e regen en enkt e aringen. I FEBRUARI, v.m. 3.27 4.02 4.42 4.52 3.50 4.25 5.05 5.15 6 FEBRUARI. 4.06 4.41 5.21 5.31 4.32 5.07 5.47 5.57 lach In dergelijke zaken te men gen of om een bepaalde houding voor te schrijven, doch wanneer aan de regering der V. S. om hrlp wordt verzocht, zal zij met genoegen, voor zover zullfs in baar vermogen ligt, haar bijstand verlenen. Eten dergelijke hulp (Advertentie). Dan rug, keel of borstje inwrijven met te zétten in ne omgeving van ue plaats, waar de PH-T.E.U. is ver ongelukt. In Hoek van Holland lag een sleepboot gereed om eventueel on het eerste sein van het vliegtuig uit te varen. Het lag in de bedoeling de Op dat het wrak van de K.L.M.-Da kota is gevonden. Het Deense stoomschip „Rig- mor" eou zich bij het wrak van de Dakota bevinden in de buurt van de Donderdag door de „ftigr mor" opgegeven positie. En vuil Mem met lust gne-eteir Maurits' kerse heb geheeten. Die te voren sonder name, Bij de cruyden was gestelt, Deelt nu mede in de fame Van den aldergrootsten helt." [gij hier ziet, Die zullen niet vermaken, Maar kom in huis en proef [mijn drank, Die zal u beter smaken." J. A. H. (Wordt vervolgd.} Zon- Fbr. Opk. Ond. 4 8.16 17.33 5 8.15 17.34 6 8.13 17.36 Maan- Opk. Ond. 19.39 9.18 21.06 9.31 22.32 9.42

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1