INCIDENT IN SURABAJA HET DEBAT OVER DE VOLKSRAADPLEGING INDONESIË EN AUSTRALISCH NIEUW-GUINEA DE TOESTAND IN CHINA HET TWEEDE HUWELIJK VAN KONING LEOPOLD Dfbom" Het nieuwe Britse kiesstelsel OP v00ït Kindje verkouden? ■mi Frank ering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noord straat 55-57 - Temeuzen TeL 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. WOENSDAG 1 FEBRUARI 1950. 6e Jaargang No, 1336. Verschijnt dagelijks - üitgeefster N.V. v/h Firma P. J. Tan de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 et.; iedere regel meer 12 cL Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Verklaring van Soekarno Motle van wantrouwen tegen regering Majan verworpen WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Bezoek Prins Bernhard aan Venezuela „Geen Japanse dwarskijkers" Één man één stem n.m. 1.49 2.24 3.04 3.14 ZON- EN MAANSTANDEN Revolver-„helden" AKKERS 5 regels 60 ct.; it.; minimum pee nummer Bare®* namiddags 2 uur nie negeert roer zakeir van re Oosten rdenaars vsn che keuterboer ïtgesteld r RWACHTING WATER. _k4_ [gij hiefüïëïl Die zullen niet vermaken, Maar kom in huis en proef ZON- EN MAANSTANDEN Zondagochtend ontstond te Su_ rabaja een incident, tussen (ndo- nesische militairen van het K.N.T. Lende T.N.I. Op Kaliasin werd een militair van het K.N.I.L. aangereden door een betjak, waarop hij de bestuur, der van de betjak een klap gaf. Een op wacht staande T.N.I.-er gaf daarop de militair van het K.N.I.L. een klap, waarop deze zich verwijderde, doch keerde te, rug met 10 andere militairen van het KJN.I.L., gewapend met ge, weren en stenguns en voorzien van een weaponcarrier. Zij be, gonnen Kaliasin af te zetten. De militaire politie wist erger te voor, komen. Later gaf de plaatselijke commandant een communiqué uit, waarin, gezegd wordt dat de situa, tie in de stad rustig is. RESOLUTIE GEMEENTE, RAAI) BOGOR VOOR OP, HEFFING NEGARA PASUNDAN De gemeenteraad van Bogor heeft zonder hoofdelijke stemming een resolutie aangenomen voor opheffing van de Negara Pasun dap en inlijving van het gebied als autonome Daerah in een Indonesi sche eenheidstaat. WAL1 NEGARA VAN MA DURA STELT MANDAAT TER BESCHIKKING VAN PARLEMENT Na de staatshoofden van Oost, Java en Pasundan heeft thans ook de Wall Negara van! Madura zijn mandaat ter beschikking van het parlement gesteld. Tjakaningrat heeft deze stap genomen mede in venband met d:e politieke ontwik, kelingen van zijn Negara. De wjj- ze, waarop de bevoegdheden aan het parlement zullen worden over, gedragen, zal door de volksverte genwoordiging worden bepaald. De Wali Negara heeft bekend ge maakt, dat zijn besluit ten goede zal komen aan de welvaart en de politieke ontwikkeling van Ma, dura Hij hoopt hiermee bij te dragen tot de verwezenlijking van de nationale idealen van het ge, hele Indonesische volk. COMMUNIQUÉ MILITAIRE GOUVERNEUR VAN IMA- KARTA De militaire Gouverneur heeft in een communiqué bekend ge, maakt, dat de polisimiliter en het komamando militer van Kota Pri, ok, in een loods van de KH.M. 60 karabijnen; 30 automatische pistolen, 1 junglegeweer, vele pa tronen en bajonetten in beslag hebben genomen. De herkomst van de wapenen en de eigenaren zijn nog niet bekend. In hetzelfde zommuniqué wordt gezegd, dat Maandag 2 vracht, auto's op d'e weg van Bogor naar Djakarta met inzittenden van de Kon. Landmacht in de omgeving van Tjibinong weigerden te stop pen. Op de waarschuwingsscho ten van de wachtposten werd uit de vrachtauto's teruggeschoten, waarna een vuurgevecht volgde, dat een half uur aanhield. De le, den van de Polisi Militer en de militaire politie vertrokken nog dezelfde dag van Djakarta der, waarts om d'e kwestie op te helde, ren. 2 Mandjes met natgeworden blanco Apra.passen werden in een sloot te Djakarta gevonden. Voorts wordt in het communiqué gezegd, dat 30 Januari een auto na bevel tot stoppen nabij de stadswijk Polonia doorreed, waar, na de wagen beschoten werd door de T.N.I. den elkander zullen bijstaan bij het zoeken naar de juiste wegen om ons beider vooruitgang en welvaart te verzekeren''. Tevoren had Soekamo een be zoek gebracht aan India. Bij zijn vertrek uit New Delhi verklaarde hij tegenover journalisten: „Het Indonesische voLk zal niet licht vergeten, dat, toen de imperialis tische mogendheden trachtten de op 17 Augustus 1945 uitgeroepen Republiek Indonesia te vernieti gen, de Pakistaanse militairen (die dienst deden in de Britse troepen) weigerden, hun Indone sische broeders te bestrijden en in de lucht schoten. President Soekarno is uit Ka- ra.tji naar Indonesië vertrokken. Vóór zijn vertrek verklaarde hij: „Pakistan en Indonesië, twee pas gestichte Aziatische staten, zien zich beide tegenover reusachtige vraagstukken op politiek, econo misch en maatschappelijk gebied esteld. Ik hoop. dat beide lan- Een motie van wantrouwen tegen de nationalistische rege ring van Dr. Malan, ingediend door de leider van de oppositie, generaal Smuts is gisteren met 78 tegen 71 stemmen verworpen. In Smuts motie werd de rege ring er van beschuldigd, dat zij een „politiek van bedrog" voert en zich niet houdt aan haar be loofde apartheidspolitiek. Deze kan niet worden uitgevoerd, zo zegt generaal Smuts, en de natio nalisten hebben zich daarom hij de laatste algemene verkiezingen van valse voorspiegelingen be diend. Dinsdagmiddag sprak in de Belgische Kamer de vroegere eer ste minister Achilles van Acker. Hij zei o.m.: „De Koning is een veroordeeld man, hoe ook de uitslag van de volksraadpleging is. Men stemt niet over een Koning. De volksraadpleging zal een einde maken aan de stabiliteit tussen Vlamingen en Walen. Mocht de Koning een gunstige uitslag behalen als gevolg van de volksraadpleging, dan zal het slechts zijn om zijn koffers te pak ken, na in het land de grootst mogelijke wanorde te hebben ver oorzaakt. Ik wens niet de terug keer van een Koning, die in de meest tragische uren van onze geschiedenis geheel alleen op ad vies van hovelingen stelling heeft genomen tegen het eenparig oor deel van zijn ministers en die een houding aannam, die België scheidde van de Geallieerden. Indien de Koning de stemmen van de hoogmoed en de koppig heid deed zwijgen en zich terug- De Australische minister van buitenlandse zaken, Percy Claud Spender, heeft gisteren verklaard dat zijn land onmiddellijk iedere eis van de Verenigde Staten van Indonesië op Australisch Nieuw- Guinea afwees. Hierbij doelde hij op de verklaring van Mohammed Yamin. De V.S.I. hebben noch om ethnologische noch om andere redenen de geringste eis op Aus tralisch NieuwJGuinea. zo zeide hij. Hij voegde toe, dat een der gelijke eis geen ogenblik in over weging zou worden genomen en onmiddellijk verworpen moet wor den. William Morris Hughes, die in de eerste wereldoorlog als pre mier vocht voor het verkrijgen van het Australisch mandaat voor het oostelijk deel van Nieuw- Guinea noemde de eis „Onnozele praat van kleine kinderen". Hij voegde toe, dat „wij Nieuw-Gui- nea niet aan Indonesië of een an der land zullen geven en wij moe ten de Indonesiërs mededelen, dat wij iedere poging om tussenbeide te komen als een vijandelijke daad beschouwen". De „Melbourne Herald" ver klaart in een hoofdartikel, dat ,de nieuwe Indonesische repu bliek, die tegenover burgeroorlog in eigen land staat, lange tijd no dig zal hebben om haar gezag uit te strekken over gebied en vol'- dat reeds binnen haar grenze - valt. De eis schijnt voornamelijk gebaseerd te zijn op nationale trots, doch Australië heeft enige £oede resultaten, in Nieuw-Guinea bereikt en zal Laar bestuur daar voortzetten." 10.000 boten zijn langs de Zuid kust van Kwantoeng, tegenover Hainan, gegroepeerd, voor een aanval op het eiland, welke tegen midden Februari zou kunnen wor den ondernomen, aldus meldt de nationalistische militaire inlich tingendienst. 5000 van deze boten zijn voorzien van een motor. Volgens de verslagen van de jongste verkenningsvluchten wor den in Kwantoeng. aanzienlijke troepenbewegingen waargenomen, mot Pakhoe en het schiereiland Lieitsjou als voornaamste cen trum, waar de verzamelde com munistische strijdkrachten op 400.000 mam worden geaamd. De geregelde communistische troepen, die zich op Hainan be vinden, hebben in de laatste drie dagen een geweldig offensief ont ketend, klaarblijkelijk ter voorbe reiding van de inval door het lan dingsleger. Het nationalistische ministerie van landsverdediging maakit voor de eerste maal gewag van het bestaan van sterke com munistische activiteit op Hainan. Tsjiamg Kai Sjek koopt voed sel in het door de communisten bezette Noord-Cfiina voor zijn troepen op Formosa. LUCHTAANVAL OP SJANGHAI. Het communistische radiosta tion van Peking heeft gemeld, dat 14 Chinese nationalistische bom menwerpers Sjanghai hebben aan gevallen. Door het bombardement zijn ruim 70 personen gedood, ter wijl 300 anderen werden gewond. 400 hulzen werden vernield. In een ander bericht meldt radio-Peking, dat de Chinese communistische troepen drie da gen geleden ten zuiden van Joe- nan de twee laatste nog intact zijnde eenheden van het nationa listische leger op het vasteland van China hebben vernietigd. Het betrof hier de achtste en 28ste nationalistische legers. medegedeeld door het K.N.M.I te De Bilt, geldig ran Woens dagochtend tot avond. De dooi zet door. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Meest matige wind uit Zuidelijke richtingen, maar in Groningen aanvankelijk nog krachtige Zuid-Oosteli1ke wind met lichte vorst. Temperatuur in het gehele Noorden van het land geleideliik oplopend tot a 4 graden boven nul. In het Zuiden temperaturen tussen en 7 graden boven nul. DONDERDAG 2 FKBRUARI. trok voor zijn zoon, dan zouden wii alles doen om de opdracht van de jonge Prins te vergemakkelij ken. Mocht de Koning evenwel willen volharden in zijn poging zich te handhaven, dan zou dit zeer nadelig zijn voor de monar chie en voor hem zelf". HET WERK AAN DE WATERSTOFBOM BEGINT. President Truman heeft de Commissie voor Atoomenergie Dinsdag instructe gegeven het werk aan de waterstofbom te beginnen. TOT DE DOOD ONS SCHEIDEN ZAL... De 85-jarige AJessandro Urbani trad, ziek en zwak in een ziekenhuis liggende, in het huwelijk met de 82, jarige Tommassian Sclaver. De grijze bruid zat in een stoel naast het ziekbed va* haar bruidegom. De geestelijke sprak de woorden ,,Tot de dood U zal scheiden', waarop Urbani fluisterend ten antwoord gaf „Dat beloof ik". Het waren de laatste woor den, die hij op deze aarde sprak, want onmiddellijk daarna overleed hij. De bruid stortte bewuste loos neer en moest naar huis worden vervoerd. Prins Bernhard is uit Curasao te Caracas aangekomen. Hij werd op het vliegveld Maiwuetla be groet door vertegenwoordigers van het ministerie van buiten landse zakten en leder, van het diplomatieke corps. De Prins heeft een bezoek ge bracht aan 't Nationale Pantheon en een krans gelegd op het graf van Simon Bolivar, de Zuid-Ame rikaanse vrijheidsheld. OPENING KONINGIN WJLHELMINAFLEIN. Tijdens zijn tocht door Venu- zuela brengt Z. K. H. Prins Bern hard ook een bezoek aan Mara- caibo, de oliestad aan het meer .van die naam. Hier werkt o.m. de Nederlands-Britse olicgroepering der Koninklijke Shell. Bij die ge legenheid zal Z. K. H. de officiële opening verrichten van het Ko ningin Wilhelminaplein, een nieuw plein, waarvoor het terrein voor dit speciale doel is nagelaten door Joshua Dacosta 'Gomez, vroeger Nederlands consul in Maracaibo. De Rotery_club van Maracaibo heeft het plan voor dit plein een groot borstbeeld, ongeveer 114 m. hoog, aan te bieden. De onthul ling daarvan zal eerst over enige tijd kunnen geschieden, daar het beeld nog niet gereed is. Verwacht wordt, dat tijdelijk een uit Neder land gezonden horstbeeld van H. K. H. Prinses Wilhelmina kan worden opgesteld. Veertien leden van de Japanse Volksvertegenwoordiging brengen thans een bezoek aan de Verenig de Staten, in het kader van een „heroriëntatie in democratische 'beginselen". De Japanse parlementariërs wilden ook een zitting van de ge meenteraad van Boston bijwonen, doch de Raad nam een motie aan, waarin dit werd belet. De motie werd ingediend door een veteraan van de eerste we reldoorlog. Deze verklaarde onder meer: „Het ls al mooi genoeg dat wij de Japanners voeden en kle den, doch laten wjj het niet zo ver drijven, dat wij hen oofc nog op zodanige wijze gaan heropvoeden, dat zij in staat zijn binnen enige jaren opnieuw een oorlog te be ginnen. De heren Japanse Volks vertegenwoordigers 'bevinden zich waarschijnlijk in de Ver. Staten cm foto's van onze versterkings- werken te nemen en om te trach ten alles van de atoombom aan de weet te komen." Tijdens de komende vergaderin gen van de Belgische Kamer zal men zich in hoofdzaak bezig hou den met de problemen, die gere zen zijn door het huwelijk van Koning Leopold met mejuffrouw Liliane Baels, de Prinses de Ré- thy. De liberale volksvertegenwoor diger Van de Wiele heeft verle den week aan de regering ge vraagd, of zij de echtgenote van de Koning beschouwt als Konin gin der Belgen en welke de juri dische en gróndwettelijke status is van het kind, dat uit het huwe lijk gesproten is. De regering heeft gisteren in een speciale vergadering haar houding ten opzichte van deze vragen bepaald en wanneer men sommige Brusselse bladen mag geloven, zullen de Katholieke en liberale ministers heel wat moei te hebben urn hun. standpunten te doen samengaan. Het kerkelijk huwelijk tussen Koning Leopold en de Prinses De Réthy werd op 11 Sept. 1941 in gezegend door Kardinaal Van Roey. Het burgerlijk huwelijk werd voltrokken op 6 Dec. 1941. Op Zondag 7 Dec. werd in alle kerken van het Aartsbisdom een Bij de EngeïUe verkiezinen op 23 Februari zal worden ge stemd volgens de nieuwe wet op de volksvertegenwoor diging, die in 1948 is aangenomen Voor het eerst sinds 350 jaar zal niemand het recht hebben méér dan éénmaal zijn stem uit te brengen De mogelijkheid dat tal van personen meer dan éénmaal konden stemmen, vormde jarenlang een veel' omstreden kwestie. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden YJn. 1.22 1.57 2.37 2.47 Zon- Maan- Fbr. Opk. 1 8.21 2 8.20 3 8.18 Ond. 17.27 17.29 17.31 Opk. 15.17 16.42 18.11 Ond. 8.11 8.41 9.02 In een klein café in het Oosten van Parijs dronken bezoekers een glas geestrijk vocht, toen plotse ling vier met revolvers gewapen de mannen binnen kwamen, die op barse toon eisten, dat de aan wezigen hun handen In de hoogte zouden steken en daarna, ieder op zijn beurt, hun geldswaarden zou den afgeven. De bezoekers gevoel den hier niets voor. Zij maakten aanstalten om de revolver-,,hel- den" aan te vallen. Deze hadden hier niet van terug en verdwenen aanmerkelijk sneller dan zij waren gekomen. De politieke en geografische indeling der kiesdistricten is thans, dat niemand voorspelling kan doen over de uitslag der ver kiezingen. Tot 1948 had ongeveer één op de honderd kiezers het recht zijn stem tweemaal uit te brengen; éénmaal als kiezer in zijn district en éénmaal, omdat hjj een acade mische graad bezat of op grond van bepaalde zakenbelangen. De zogenaamde „universiteits- stetmmen" werden in 1603 door Jacobus I ingesteld. Hij gaf de universiteiten van Oxford en Cambridge het privilege ieder door twee leden in het par. lement vertegenwoordigd te zijn. In het geheel werden later zeven universiteiten door twaalf parle mentsleden vertegenwoordigd. Deze leden weiden gekozen door personen met een academische graad1, die hun stem per brief uit brachten. Er waren 228.769 van zulke kiesgerechtigden. Om de stelling „één man, één stem" consequent te volgen, een waarvan de Labour.regering een grote voorstander is, werd ook de wet op de „zakenpandenstemmen" afgeschaft. Haar Invloed beperkte zich hoofdzakelijk tot de „City" van Londen, die reeds 600 jaar lang twee parlementsleden! Afvaardig de. Deze twee vertegenwoordig den slechts 12.500 kiezers, van wie 7900 stemden omdat zij eige naar waren van zakenpanden. Thans kan maar één stem meer uitgebracht worden op grond van In het café werd de volgende ronde aan de overwinning gewijd. I het wonen van de kiesgerechtigde in een bepaalde kieskring. In dichtbevolkte gebieden zijn de kieskringen nu zo verdeeld, dat het aantal kiezers maximaal 89.000 telt. De Londense buitenwijk Ham mersmith bijv. telde 82.675 kie zers, doch werd slechts door één parlementslid vertegenwoordigd. Hammersmith is thans verdeeld in Hammersmith-Noord en Zuid, die ieder een afgevaardigde kie zen. Birmingham zal thans 13 in plaats van twaalf afgevaardigden kiezen en Manchester zal er negen kiezen met een gemiddelde van 56.900 kiezers per kiesdistrict. De City of Londen en de City of Westminister, het centrum voor het burgerlijke bestuur en de plaats van de parlementsgebouwen zijn tot één kiesdistrict verenigd. Samen zullen zg een lid kiezen. Door het toevoegen van een be paald gebied bij een ander kies district kan het politieke aspect geheel veranderen. Een kies district, dat steeds conservatief heeft gestemd, wordt in tweeën gedeeld en bij twee andere ge voegd. Is de Labour.meerderheid hier zo gToot, dat de nieuwe kies kring toch een Labour.lid kiest, dan is het parlementslid, dat door het vroegere conservatieve district zou zijn gekozen, voor de conser vatieven verloren. Het omge keerde is natuurlijk ook mogelijk. Het nieuwe Lagerhuis zal 625 zetels tellen in plaats van 640. Het komende parlement ls het op één na kleinste in de laatste 150 jaar. herderlijk schrijven van Kardinaal Van Roey voorgelezen, waarbij de gelovigen het huwelijk van de Koning met mej. Baels werd me degedeeld. De Kardinaal zeide o.a.: „De uitverkorene van de Koning is een landgenote en be hoort tot een achtbare familie uit West-Vlaanderen. Zij is dê dochter van Hendrik Baels, ge wezen minister. Wij hadden de eer en het ge noegen het Koninkljk huweljk op 11 Sept. j.l. kerkelijk in te zege nen in de kapel van het kasteel van Laeken. Wij zijn gemach tigd te verklaren, dat dit huwe lijk uitsluitend het particuliere leven van de Koning betreft en geen concequenties heeft op pu bliekrechtelijk gebied. De authentieke akte van de vorst bepaalt, dat de Koninklijke echtgenote afstand doet van de titel en rang van Koningin, een voorwaarde die zij zelf heeft ge steld. Zij zal de titel voeren van „Prinses De Réhty.'1 In deze akte verklaart de vorst tevens, dat de kinderen, die uit dit huwelijk voortspruiten, geer, erfrecht op de troon hebben". Krachtens artikel 16 van de grondwet moet het burgerlijk hu welijk aan het kerkelijk huwelijk voorafgaan. Van socialistische zjde verwijt men Kardinaal Van Roey in strijd met de grondwet het kerkeljk huwelijk te hebben ingezegend, voordat het burgerlijk (huwelijk had plaats gevonden, een verwijt waarbij vele liberalen zich aan sluiten. De liberale volksvertegen woordiger Van de N Wiele gaat zelfs zover, de regering te ver- roeken tegen de Kardinaal een vervolging in te steller.. Het Katholieke blad „De Stan daard" merkt in dit verband op. dat wanneer hier op grond van artikel 267 van het strafwetboek, al sprake mocht zijn van een overtreding, het delict thans ver jaard is. De echtgenote van de Koning zal de titel mogen voeren van „Prinses van België" en haar kinderen zullen Prinsen en. Prin sessen van België zijn, waaraan echter geen politieke gevolgen of grondwettelijke rechten verbon den zijn. Van socialistische zijde betoogt men, dat de Prinses De Réthy zelfs geen recht op die ti tel beeft, aangezien het hier een zuiver morganatisch huwelijk be treft. i Advertentie. Bronchitis ontstaat vaak uit een ver onachtzaamde kou en ontaardt allicht in chronische bron chitis,diesommigen dan tot levenslange „hoesters" maakt. AKKER-s ABDIJSIROOP is het middel dat, als een heerlijke balsem, Uw ademhaling verruimt, Uw aangetaste luchtwegen i zuivert. Uw hoest stilt en spoedig die \ondragelijke kortademigheid wegneemt. ,,'s Were/c/s beste /Joests fro op n de atoombom kent niet alleen at, maar brengt rialistische oor- oon te matigen r omzichtigheid de Sowjet-Rus- i een toespraak talin het Engels- ;he-Amerikaans kon blijven" tij wereldoorlog, verweet het En- se blok de ver- de V. N. na te •etekenis te ont- .ar taak als vre- te miskennen. :de aan Stalins in 1934: „Zij, die nd aan te vallen, a op een zo over- liek, dat zij zich hier zullen wa- kAN OVER DE STOFBOM. uze Vaticaanse 'atore Romano' een commentaar tesluit om tot de de waterstof- gaan, dat „de tar moraal 2000 gegaan. aspect van deze Amerika gedwon- iven zoeken naar krachtig genoeg le te beschermen, ant van de zaak echter ernstiger, logen, die moes- aan alle oorlogen hst een einde te le wereld op de hor. kkelijke afgrond, )ns spoeden, moet 'aarschuwing zijn dng en tot inter- röle in plaats van :ngswedloop", zo ervatore. lie heeft in Januari 1 geen bijeenkoms- illieerde commissie reffende het Verre i kunnen bijwonen, (genwoordiger van ionalistische rege- kderingen. In de 1 11 staten verte len de Russen hun negatie van de bij- r commissie waar Sowjet-Unie was lordigd. tair gerechtshof te -Hongarije, hebben ht gestaan, die er tchuldigd een com- iterboer te hebben Toen het lrjk van 'erd gevonden, bla- hun karkassen te l de 3 beklaagden rdeeld. Twee van dezelfde dag te- De straf van de lelde zal mogelijk or het K.N.M.I. te va., nedenochtend verandering. jachtige en in het iet land tijdelijk sen1 Zuid en Zuid- waar bewolkt met e regen en enkt. e aringen. j FEBRUARI, v.m. 3.27 4.02 4.42 4.52 n.m. 3.50 4.25 5.05 5.15 6 FEBRUARI. v.m. n.m. 4.06 4.41 5.21 5.31 4.32 5.07 5.47 5.57 zich in dergelijke zaken te men. gen of om een bepaalde houding voor te schrijven, doch wanneer aan de regering der V. S. om hrlp wordt verzocht, zal zij met genoegen, voor zover zulrfs in haar vermogen ligt, haar hijstand verlenen. Een dergelijke hulp (Advertentie). Dan rug, keel of borstje inwrijven met plaats, waar de PH-T.E.U. is ver ongelukt. In Hoek van Holland lag een sleepboot gereed om eventueel on het eerste sein van het vliegtuig uit te varen. Het lag in de bedoeling de öp- dat het wrak Van de K.L.M.-Da kota is gevonden. Het Deense stoomschip „Rig- mor" zou zich bij het wrak van de Dakota bevinden in de buurt van de Donderdag door de „ftig,- mor" opgegeven positie. rast gne-eten Maurits' kerse heb geheeten. Die te voren sonder name, Bij de cruyden was gestelt, Deelt nu mede in de fame Van den aldergrootsten helt." [mijn drank, Die zal u beter smaken." J. A. H. (Wordt vervolgd.) Zon- Fbr. Opk. Ond. 4 8.16 17.33 5 8.15 17.34 6 8.13 17.36 Maan- Opk. Ond. 19.39 9.18 21.06 9.31 22.32 9.42

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1