BINNENLANDS NIEUWS )fbom" SPORTNIEUWS Gemeenteraad van Axel Blms Wereldreis Wantoestanden in kampen? r Kindje verkouden? AAKDENBURG. VLISSINGEN. ZAAMSLAG. bwand op coaster. Amerikaanse Senator óver atoombommen die Rusland zou bezitten IJZENDIJKE. Een zwarte bladzijde? lie negeert oor zaken van e Oosten denaars vsn che keuteiboer itgesteld RWACHTING WATER. v.m. n.m. v.m. n.m. 4.32 5.07 5.47 5.57 ZON- EN MAANSTANDEN te vallen, dat zij op twee plaat se* haar arm brak. Bondsdag O. Ji, M- V. Op Tweede Paasdag wordt te Terneuzen een provinciale bonds dag gehouden van de C.J.M.V. Zaterdag j.l. hield de Zeeuwse commissie van het Chr. Jonge mannen Verhond te Goes een ver gadering, waar een en ander werd besproken en geregeld. Na aan komst met de Prov. boot uit Hoe- dekenskerke marcheren de deel- nemèrs aan de bondsdag door de stad, waarbij medewerking wordt verleend door de tamboers- en pijpercorpsen uit Biezelinge, Mid delburg en Goes. Er staan vergaderingen op het programma in het Luxor-theater •en het Concertgebouw. Ds. De Vries uit Middelburg zal in de Ned. Herv. Kerk de openingsrede houden, terwijl de bondsrede wordt uitgesproken door Ds. H. J. van Heerden uit Rotterdam. Voorts zal er toneel zyn en de clamatie. De bondsdag, die op 2e Paasdag grote belangstelling zal trekken, wordt besloten met een taptoe op het Terneuzense markt plein. Geslaagd. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor 't candidaats- examen voor werktuigkundig in genieur de heer H. J. de Smet, Aardenburg. Brandstoffentoeslag van 2 voor ouderdomsrente-trek kers "In de raadsvergadering te Vlis. singen is besloten een brandstof fentoeslag van 2 per week te verstrekken aan hen, die een pen sioen krachtens de Noodwet-Drees ontvangen, dat beneden de norm van Maatschappelijk Hulpbetoon ligt. Deze regeling geldt voor het eerste kwartaal 1950 en wellicht ■rok voor de laatste maanden van dit jaar. De uitkering zal over 13 weken in één keer worden uit betaald. Geslaagd- Voor het candidaats.examen voor scheikundig ingenieur slaag de aan de Techn. Hogeschool te Delft de heer W. C. Wisse, Zaam- slag. OUD VOOR ZIJN TIJD. De gemeenteraad van Lopik be handelde een aanvraag van het schoolbestuur der Ver. voor Gere formeerd onderwijs aldaar. Het schoolgebouw bestaat dertig jaar, doch verkeert als gevolg van een constructiefout in dusdanige toe stand, dat het gedeeltelijk afge broken moet worden. Met grote tegenzin voteerde de raad een crediet van ruim 15.000,voor dit doel. QE EERSTE auto over het IJS NAAR MARKEN. „Officieel durven we het ys op de Gouwzee tussen Marken en Monnikendam neg n.et geheel be trouwbaar te noemen", zeide Zondagavond de burgemeester van Moi.nil-cndam tot het A.N.P. „Individueel hebben weliswaar reeds vele ervaren ijolopers uit Marken de tocht niet succes vol bracht, maar er loopt nog een ge vaarlijke geul door het ijs, die ge maakt i3 door de telken3 tussen Marken en Monnikendam heen en weer varende sleepboot. Intussen ia deze geul nu wel weer toege- vroren, maar het gevaar is niet denkbeeldig, dat ijsliefhcbbers er op sommige plaatsen nog door heen zouden gaan." Al is de Gouwzee dan nog niet geheel betrouwbaar, dat neemt oiet weg, dat Zoi.dag als primeur voor 1950 reeds de eerste auto de riskante tocht naar Marken heeft gewaagd en er veilig is aangeko men. liet was een bestelwagen uit Monnikendam. Volgens de burge meester is het ijs op dc Gouwzee verre van fraai. Niettemin zullen er talloze schaatsenrijders zijn, die een tocht naar het eiland zo spoedig mogelijk wensen te on dernemen, dat weten de ijsclubs in Marken en Monnikendam uit ervaring. Dus hebben zij besloten vandaag de officiële betrouwbare baan naar het eiland uit te zetten en deze iü haar geheel aan beide zijden met stro af te bakenen. AUTOBOTSING. Baterdagavond zijn twee auto's, één komende uit de richting Am sterdam en één uit de ricjiting Halfweg op de Haarlemmerstraat weg tegen elkaar gebotst. Deze botsing was zo hevig, dat de eer ste wagen na een slag rond ge maakt te hebben rechtsaf de trambaan opreed en daar tegen een lichtmast tot staan kwam. De wagen werd vrijwel totaal ver nield, terwijl de drie inzittenden allen vry ernstig werden gewond. Zij zijn opgenomen in het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam. •De andere auto schoot het rij wielpad op en 'botste tegen een boom. De bestuurder en 2 jongens die in deze wagen zaten, werden door glasscherven gewond. Ver moedelijk heeft de ene wagen om onverklaarbare redenen te veel links gehouden. OUD-VERZETSMAN MET ZIJN HUIS GEËMIGREERD. Eind van de vorige week is nog zo onverwacht, dat hij zeif3 van zijn beste vrienden geen af scheid kon nemen de heer C. A. van Egmond uit Utrecht met zijn gezin naar Australië geëmi greerd. De heer Van Egmond was, toen de oorlog over ons land kwam, hoofd van de afdeling luchtbescherming der Nederlandse spoorwegen. Hij is in deze func tie het verzet op alle mogelijke manieren van dienst geweest. Wekelijks werd onder zijn leiding in de gebouwen van de Neder landse Spoorwegen een „beurs" gehouden, waar allerlei vervoers- kwesties werden geregeld, o.m. werden grote pakketten van alle ondergrondse bladen als spoor- weggoed door het land gezonden. Ook grote partijen bonkaarten o.a. de 150.000 bonkaarten, weg gehaald bij drukkerij Hoitsema in Groningen zijn door middel van het apparaat, dat de heer Van Eg mond had opgebouwd, naar hun bestemming gebracht. Voor de ondergrondse werkers werd gezorgd, door hen van spoorweglegitimaties met de bij behorende vrijkaarten en toe. gangsbewijzen tot de personeels ruimten te voorzien. Hg had bo vendien de leidirg van het onder, grondse blad „Geïllustreerd Vrij Nederland", dat in Juni 1944 zijn naam veranderde in „Ons Vrije Nederland". Na de oorlog is dit blad als geïllustreerd weekblad voortgezet en trad de heer Van Egmondi, tegen zijn aanvankelijke bedoeling, als directeur op. Nadat in de loop van het vorig jaar was gebleken, dat hij over emigratie dacht weid van Austra lische zijde aandrang op hem uit geoefend om over te komen. Toen hij eenmaal bevestigend had geantwoord, hebben de Australi sche autoriteiten zich beijverd om alle moeilijkheden uit de weg te ruimen en regelingen getroffen voor een speciale overtocht buiten het gewone emtgratieschema om. De heer Van Egmond zal in Ausiralié terugkeren in zijn be- to-p van bouwkundige. Typerend daarvoor is, dat hij zijn eigen huis meeneemt, een houten wo ning, d:e daar in enkele dagen in elikaar kan worden gezet VOOR ƒ3000 WOL GESTOLEN. Het was de politie te Enschede tér ore gekomen, dat daar ter stede spinwol werd aangeboden voor een prijs, die ver bentden de normale was. Het bleek, dat twee personen, de Enschedeërs W. H. en G. A,, werkzaam in de fabriek van Van Dam aan de Cromhoffs- bleekweg, enkele avonden in de week een expeditie naar de fa briek ondernamen en een party wol wegnamen. Zij waren van de locale omstandigheden goed op de hoogte en zij vervoerden de buit per bakfiets. In totaal hebber beide mannen, die gearresteerd zijn, ongeveer 500 kilo gestolen voor een fabriekswaarde van ruim 3000 gulden. Zondag werd de Zaandamse brandweer gealarmeerd voor een scheepsbrand aan boord van de uit Amsterdam afkomstige coas ter „Wilda". Het schip lag bij het Zaans veem aan de Poel te Zaandam, waar het Maandag ge laden zou worden. De brand ontstond ten gevolge van een overhitte verwarmings ketel, die in het achterruim is ge ïnstalleerd. Met behulp van de schuimblusapparaten wist men 't vuur binnen een uur te bedwin gen. Een der brandweerlieden zakte gedurende de blussing door het ijs. Hij werd door zijn kame raden gered. Basli had zich beklaagd toen hij op de binnenplaats van de Ierse gevangenis werd gelucht. Hij kon echter niet zeggen, dat het. hem nu veel beter ging. Reuzeneleren uitbroeden op eenzame eilanden zal nooit een geliefkoosde sport van toeristen worden. Zie de scherpzinnige speurder daar on gelukkig zitten in zijn gevange niskleren en met verwarde haren! Hot ergste was nog, dat de vogel Grijp helemaal ongevraagd Bas- U's sigaren zat te roken. „Ik mag zijn eieren uitbroeden terwijl hy mijn sigaren rookt," gromde de speurder. „Het is ongelijk ver deeld in de wereld!" Onderwijl was Bim er in ge slaagd, zich ongezien over de rand van het nest heen te werken. Om vooral niet de kans te lopen, dat de vogel Grijp hem zou ontdek ken, stootte hij de schaal van het ei aan de onderkant stuk, liet het leeglopen en kroop er toen1 in. ,A-ls ik eens doe alsof ik de jonge vogel ben" dacht Bim. „Dan zal die griezelige Grflp mg zeker niet onvriendelijk behandelen. Hjj nam een kloek besluit en stootte de schaal van het ei aan de bo venkant open. „De U.S.S.R. bezit een voorraad atoombommen, die voldoende is om de Ver. Staten in 90 seconden te verwoesten verklaarde de Re publikeinse Senator Karl Mundt tegenover leden van het „Ameri can Legion". De Senator betoog de dat de Sovjets bezig zijn voor raden bommen te vormen, die het opschrift dragen „vervaardigd met bestemming voor de Ver. Staten." Hy zeide voorts dat het voor de U.S.S.R., met behulp van de communisten in de Ver. Staten gemakkelijk zou zijn bommen öp de strategische punten van Wet land te plaatsen. SCHAATSENRIJDEN. Elfstedentocht op Zaterdag 4 Februari a-s Het centraal bestuur van de Elfstedenvereniging is voorne mens om bij doorgaand vriezend weer de Elfstedentocht te houden op Zaterdag 4 Februari a-s. Het provinciaal kampioenschap 'van Zeeland. Te 's Gravenpolder werd Zater dag een langebaan wedstrijd ge. houden over 500, 1500 en 5000 meter om het provinciaal kam pioenschap van Zeeland. J. L. de Jager legde op de titel beslag door twee van de drie wed strijden te winnen. De uitslagen luiden: 500 m: 1. J. G. de Jager (Wol- faartsdijk) 51.4; 2. J. L. de Jager (Kapelle), 56.6; 3. Blok (Krab. bendijke), 58.8. 1500 meter: 1. J. h. dc Jager (Kapelle), 2.54.6; 2. J. G. de Jager. (Wiolfaartsd'ijk), 2.57.6; 3, Blok (Krabbend'yke), 3.12. 5000 meter: 1. J. L. de Jager (Kapelle), 10.34.2; 2. J. G. de Jager (Wolfaartsdijk), 11.07. 3. Blok (Krabbendijke), 11.26.8. Het algemeen klassement luidt; 1. J. L. de Jager, 178.22; 2. J. G. de Jager, 177.3; 3. Blok 192.48. SluisDammeBrugge. Vandaag vindt te Sluis de start plaats van een grote wedstrijd op de schaats op het traject Sluis DammeBrugge. Tal van fraaie pryzen zyn beschikbaar gesteld. Burgemeester Van Oeveren heeft in de jongste vergadering van de Axelse gemeenteraad een overzicht gegeven van de gebeur tenissen in het jaar 1949. Hij wenste wethouder Van Bendegem, die enige maanden geleden bij een auto-ongeval werd gewond, een spoedig herstel toe. De heer Van Bendegem wordt in het college van B. en W. zeer gemist. Woningtekort blijft nijpend. Het aantal inwoners, aldus de Burgemeester, liep met 1 terug en bedroeg op 31 Dec. 6930. Twaalf woningen werden afgeleverd ter wijl öog 120 Simplex-montagewo ningen in aanbouw zijn. Het aan tal aanvragen voor woningen ia groter dan ooit. Ingeschreven staan 294 persorlen, waarvan 51 van buiten de gemeente. Als de Comp. Néerl. de l'Azöte te Sluis kil gaat draaien, zal dat aantal nog aanzienlijk stijgen. Een rapport van het Centraal Bouw- en Woningtoezicht becyfert het woningtekort op 277. Dit klemt temeer, waar er nog ruim 7O0 woningen zyn, die beneden de minimum-eisen blijven. De onhoudbare toestand aan de Singelweg werd opgeheven door aansluiting aan het nieuwe ge deelte van de Bylocquestraat, waarmee het doorgaand Verkeer ten zeerste is gebaat. Voorts zal door omlegging van de Rijkswaterleiding een betere toestand worden geschapen in de kleine' kreek. Voor de stichting van een jeugdherberg is Axel uit- erloren. Op de terreinen van h't Kroon domein nabij heet concoursterrein zal een recreatie-oord verrijzen met 'bebossing. De gasvoorziening. Wat de gasvoorziening betreft nadert het tijdstip, dat de Axelse productie zal worden overgeno men door de Cokesfabrlek. In 1949 heiiep de levering aan particulieren 1.259.540 kub. meter. Voor straatverlichting was 62.345 kub. meter nodig. In Axel werd in 1949 de Bea- trixstraat aangesloten, terwijl in Terneuzen de uitbreiding regelma tig doorging. De C.N.A. De indiensttreding van het be drijf der Comp. Né rl. de l'Azöte is vaq grote betekenis en opent tal van perspectieven. 3 Verder wees de burgemeester op de jaarmarkt, op de modernise ring van diverse winkelpanden en op de reorganisatie van de brand weer. Met een overzicht van de uit keringen op grond van de Soc. Bystandsregeling besloot de bur gemeester zijn uitgebreid verslag. Hij wenste de raadsleden de kracht en de wijsheid toe om ook in 1950 hun taak te vervullen in het belang der gemeente. De heer Wordergem dankte als oudste raadslid de burgemeester en het college voor de activiteit, in 1949 ontplooid en hy sprak ook voor 1950 de beste wensen uit. Tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wer den benoemd de heren M. Brandes en I. Scheele. De raad ging in principe accoord met de 5 proc. loonsverhoging voor het gemeentepersoneel. Aan de ziekenhuizen te Terneuzen en Sluiskil werd voor 1950 een sub sidie van 250 toegekend. Enige in aanbouw zijnde straten kregen een naam. Vastgesteld werden de namen Joost de Moorstraat, Ban. ckertstraat en Abr. Crynssenstr. De R. K. school krijgt 675 voor de aankoop van gymnast i ek- materiaal. Het graven van een watergang van de le Verkorting naar de Kleine Kreek is na overleg met de Rijksdienst Uitvoering Werken gegund aan de laagste inschrijver, do firma L/ucasse en Sponselee te Walsoordien voor 199.000. Rondvraag. De heer Kesbeke bepleit de aan leg van een trottoir in de Wal- straat tussen de De Ruijterstraat en de Evertsenstraat. De heer De Feijter verzoekt B. en W. contact op te nemen om een deel van de Armendijk af te graven. Hiermee worden enige hectares cultuurgrond gewonnen. De heer C. van Bendegem wijst op de onzekerheid, die onder het personeel der gasfabriek heerst, in verband met eventueel ontslag, als straks de gaslevering door de gemeente Axel ophoudt. Hij vraagt inschakeling van de gas- commissie. Criliek op Waterleiding Mij. Verder oefent de heer C. van Bendegem critiek uit op de Wa terleiding Maatschappij „Zeeuws, Uitslag Schaatswedstrijden, Door de ijsclub „Dc Veste" wer den Zaterdag ijswedstryden ge houden op „De Veste". De deel neming was niet zo groot als we in Uzendijke gewoon zyn. De oor zaak zal wel te zoeken zijn ge weest in het gure weer. De koppelwedstrijd werd verre den over 15 ronden. 1. C. NeveJoh. Neijssen; 2. J. Huijghe, SchoondyikeE. van Poucke, IJzendijke; 3. Jan van de SandeKarei Hubregtse. Schoor.rijden voor paren: 1. E. DellaertT. Mangnus; 2. J. M. MangnusLucie de Rycike; 3. L. de Dobbe'.aere—Marie Dellaert. Kunstrijden voor paren: 1. E. DellaertMangnus; 2. J. Mang nusLucie de Rijcke; 3. L. de DobbelaerMarie Dellaert. Stoelendans voor dames: 1. An- gele de Dobbelaere; 2. Agnes v. d. Hemel, Biervliet; 3. T. Mangnus, Biervliet. Stoelendans voor Heren: 1. Ju- liën Verbeke; 2. J. Mangnus, Bier vliet; 3. A. Vermeulen. De Burgemeester, die zelf een enthousiast ijsliefhebber is, ceikte de pryzen uit. Hij dankte de jury leden de heren H. Gruson en J. Struijs voor hun medewerking. Verder spoorde hij de ijsliefhcb bers aan lid te worden van de vereniging, want alleen eer ver eniging met een groot ledental kan zorgen voor een goede ac commodatie van het ysterrein. VOETBAL Engels B-elf tal tegêtn Nederland- Het Engelse B-elftal, dat 22 Februari te Newcastle tegen het Nederlands elftal speelt, is als volgt samengesteld: Vlaanderen". Hij is van mening, dat deze maatschappy te royaal is met het geld en hij baseert dit hierop, dat de Waterleiding Mij goede woningen met een huurprijs van 7 per week van de gemeente overneemt en er dan nog eens voor ƒ6000 aan gaat verbouwen. De heer Van Bendegem dringt daarom aan op een accountants onderzoek. Schriftelijk heeft dé heer C. van Bendegem tenslotte een voorstel ingediend tot weder-invoering van een kermis op 2e en 3e Pinkster dag. Dit voorstel zal later worden behandeld. Doel: Middleton (Chesterfield). Achter: Dlck3 (Middlesbrough) en H. E. Swift (Sheffield Wed nesday), aanvoerder. Midden: Quested (Fulham), Hughes (Liverpool) en Dickinson (Portsmouth). Voor: Walters (Tottenham Hot spur), Mannion (Middlesbrough), J. Milbum (Newcastle), R. Frog- gatt (Sheffield Wednesday) en J. Froggatt (Portsmouth). Als reserves zijn aangewezen Fairbrother van Newcastle, Se- well van Notts County en S. Mil- burn van Chesterfield. De enige spelers die nog geen internationale match hebben ge speeld, zijn Middleton, Dicks, Wal ters en Quested. „Van de B-plocg, die 14 dagen geleden Zwitserland overweldigde zijn alleen Swift, Hughes, Dickin son en R.' Froggatt opnieuw ge kozen. Mannion zal, naar men ver wacht, de voorhoede tot goede prestaties kunnen opstuwen. Wal ters en J. Froggatt die naast zijn neef R. Froggatt is opge, steld zyn doortastende vleu gelspelers. Walters is een van de snelste vleugelspelers in Enge land en heeft ruimschoots zijn aandeel gehad in de successen van Tottenham. Hotspur in dit sei zoen. Hij is 25 jaar en aan de Spurs verbonden, sinds hy de schoolbanken verliet. Spaanse spelers verongelukt. B(j een auto-ongeluk op de weg van Carballo naar Santagio zijn drie voetballers gedood en 16 ern stig gewond. De toerwagen die 23 personen vervoerde, voor het merendeel voetbalspelers van de regionale ploeg Iberia, botste, doordat de remmen waren gebro ken, tegen een boom, raakte in brand en werd geheel vernield. De toestand van verscheidene gewonden is zorgwekkend. SCHAKEN. Competitie Z. S. B. Voor de 2e klasse-competitie van de Z.S.B. won Sluis in Axe(, met 73 van Landau". De West Z.-Vlaamse schaak clubs te Breskens en Sluis, die voor de eerste maal in competitie verband spelen, doen het uitste kend en hebben een goede kans op de bovenste plaatsen te eindi gen. Oefenwedstrijd Dr M- Euwe Ji. H. .Dormer. In verband met het fraaie suc ces, dat de Hagenaar J. H. Don_ ner, in het Hoogove'itournooi heeft behaald, heeft het Haagse Schaakgenootschap „Discendo Discimus" voor hem een oefen match van vier partijen tegen Dr. Euwe georganiseerd. De partijen worden gespeeld op 14, 18, 21 en 25 Februari. Deze match ia zuiver als oefe ning bedoeld. DAMMEN. Kampioenschap van van Nederland. De Zeeuwse damkampioen L. Anderson te Goes is toegelaten tot de voorwedstrijd om het kam pioenschap van Nederland 1951. De 6 hoogstaankomenden van het voort ourr.ooi worden In de finale ■geplaatst. Tbt de voornaamste concurrenten van de heer An derson behoren in deze wedstrijd de bekende cracks H. Laros te IJmuiden en Ph. J. Ham te Rot terdam. WIELRENNEN. Nederlandse successen te Ziirich- Van Vliet eerste in de sprint. Voor de individuele uurwedstrijd om het blauwe lint van de stad Ziirich verschenen twintig renners aan de start. Arie van Vliet w=rd eerste met een afstand van 45.626 kilometer, een nieuw baanrecord. Jan Derksen werd vierde met éen ronde achterstand. Van Vliet won eveneens het sprintnummer. Hy werd in hei. eindklassement eerste voor Derk sen, Harris, Scherens, Plattner en Flückiger. By een recordpaging over 500 meter met vliegende start onder scheidden Harris en Derksen zich. Voor hen werd een tijd van 29.4 sec. genoteerd, een nieuw baan record. Het oude record stond op naam van Plattner met 30 sec. Van Vliet werd derde met 29.6 sec. BOKSEN. Dempsey beter dan Joe Louis? By een officieuze stemming, waaraan 393 sportschrijvers en radiosprekers deelnamen, is Jack Dempsey tot de beste zwaarge- wichtfookser van de laatste vijftig jaar verklaard. Hy kreeg 251 stemmen tegen Joe Louis 104. (Joe Louis is een neger.) ,,De resultaten van het onderzoek naar de toestanden, die in en- Ikele (kampen na de bevrijding zijn voorgekomen, zullen niet in de doofpot verdwijnen", aldus verklaarde Mr. A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken aan het A.N.P. In zyn kwaliteit van procureur- fiscaal bij de Bijzondere Raad v,an Cassatie stelt deze in opdracht van de Parlementaire Enquête-commissie een onderzoek in naar de toestanden in de kampen voor politieke delinquenten. Dit onderzoek is reeds geruime tijd gaande en door het gecompli ceerde karakter er van zal het nog wel even duren, voor het Is beëindigd. Baron Van Tuyll van Seroos kerken verklaarde, dat hem uit de tot nu toe beschikbare gegevens was gebleken, dat hetgeen Dr. Van der Vaart Smit in zijn bro chure heeft geschreven, zeker niet van alle waarheid is ontbloot. Weliswaar zyn er beschuldigingen welke overdreven zijn gebleken, maar er zijn toch ergerlijke din gen gebeurd, die een zwarte blad zijde vormen in onze vaderlandse geschiedenis. Men had het nau welijks voor mogelijk gehouden, dat Nederlandse kampbewakers zich aan dezelfde misdragingen zouden schuldig maken, welke de Duitsers zo gehaat hebben ge maakt. Het onderzoek wordt vaak be moeilijkt. Zo weigeren verschil lende slachtoffers te getuigen, nu de herinnering aan wat ze hebben meegemaakt langzaam aan ver vaagt. Andere gedetineerden dur ven niet te getuigen, omdat zij be vreesd zijn voor represailles. Ba ron van Tuyll van Serooskerken noemde deze vrees volkomen on gegrond. Zij, die 'klachten hebben, kunnen deze altijd naar voren brengen, zonder dat dit onaange name gevolgen met zich mee zal brengen. Zij behoren dit in het be lang van de rechtsorde te doen. Op de vraag, of bepaalde kamp bewakers vervolgd zullen worden, indien komt vast te staan, dat de tegen hen ingebrachte beschuldi gingen gegrond blijken te zyn, kon de Procureur-fiscaal geen ant woord geven. Hij wees er op, dat zijn taak uitsluitend bestaat in het verzamelen van feitenmate riaal voor de parlementaire en quête-commissie. De Minister van Justitie zal beslissen, of tot ver volging zal worden overgegaan. Er zijn reeds enkele gevallen be decht, o.m. in 1946 door de krijgs raden. Hierbij is wel gebleken, dat sommige beschuldigingen sterk overdreven waren. 5 regels 60 et.; t.; minimum pee nimmer Bare** lamiddags 2 nu i de atoombom tent niet alleen at, maar brengt rialistische oor- aon te matigen r omzichtigheid de Sowjet-Rus- een toespraak ,alin het Engels- :he-Amerikaans ton blijven" tij wereldoorlog, /erweet het En- se blok de ver- de V. N. na te etekenis te ont- ar taak als vre- te miskennen, de aan Stalins n 1934: „Zij, die gd aan te vallen, i op een zo over dek, dat zij zich hier zullen wa- iAN OVER DE sTOFBOM. ize Vaticaanse atore Romano" :en commentaar esluit om tot de de waterstof- gaan, dat „de ar moraal 2000 gegaan. aspect van deze imerika gedwon- ven zoeken naar krachtig genoeg e te beschermen, int van de zaak echter ernstiger, .ogen, die moes- aan alle oorlogen ïst een einde te e wereld op de- 'or. rkelijke afgrond, ns spoeden, moet aarschuwing zijn ng en tot inter file in plaats van ngswedloop", zo irvatore. ie heeft in Januari geen bijeenkoms- Uieerde commissie effende het Verre kunnen bijwonen, genwoordiger van onalistische rege- ideringen. In de 11 staten verte en de Russen hun legatie van de bij commissie waar SowjetrUnie was ordigd. ;air gerechtshof te .Hongarije, hebben ht gestaan, die er chuldigd een com- terboer te hebben Toen het lyk van erd gevonden, bla- hun karkassen te de 3 beklaagden Jdeeld. Twee van f dezelfde dag te- De straf van de elde zal mogelijk t. pr het K.NM.I. te va,, nedenoehtend verandering. rnchtige en in het let land tijdelijk sen1 Zuid en Zuid waar bewolkt met e regen en enkt e Sringen. FEBRUARI. 3-27 4.02 4.42 4.52 3.50 4.25 5.05 5.15 6 FEBRUARI. 4.06 4.41 5.21 5.31 zich in dergelyke zaiténTe men- gen of om een bepaalde houding voor te schrijven, doch wanneer aan de regering der V. S. om hrlp wordt verzocht, zal zij met genoegen, voor zover zuliÉs in haar vermogen ligt, haar bijstand verlenen. Een dergelijke hulp (Advertentie tentie). te Dan rug, keel of borstje inwrijven met plaats, waar de PH-T.E.U. is ver ongelukt. In Hoek van Holland lag een sleepboot gereed om eventueel on het eerste sein van het vliegtuig uit te varen. Het lag in de bedoeling de Op dat het wrak Van de K.L.M.-Da- kota is gevonden. Het Deense stoomschip „Rig- mor" «ou zich hij het wrak van de Dakota bevinden in de buurt van de Donderdag door de „ftig,- mor" opgegeven positie. nil van iiem mei rast gne-eten Maurits' kerse heb geheeten. Die te voren sonder name, Bij de cruyden was gestelt, Deelt nu mede in de fame Van den aldergrootsten helt." [gij hier ziet, Die zullen niet vermaken, Maar kom in huis en proef [mijn drank, Die zal u beter smaken." J. A. H. (Wordt vervolgd.) Zon- Fbr. Opk. Ond. 4 8.16 17.33 5 8.15 17.34 6 8.13 17.36 Maan- Opk. Ond. 19.39 9.18 21.06 9.31 22.32 9.42

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3