Speciale Aanbieding JURRM J.L Kerkdiensten UIT DE PROVINCIE Bims']Were!dreis im-rn ssssjstza* VOOR DE ZONDAG Het verlangen naar een teken Kerknieuws mmêL FLANEL, SCHORTENBONT, SLOPEN, BINNENLANDS NIEUWS SPORTNIEUWS Gemeente Temenzei MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING REGGINI CONTRA CANTANZARINI. FRANKRITK EN DE VRIJMAKING VAN DE HANDEL. HANDEN? PUROL BIERVLIET. tetós m*:Ê:mmrn HT" SCHOONDIJKE. Agenda SLUIS. aanSe™ ET'h&w'SÏÏ'E 'SToL' WALSOORDEN. AXEL. N00RDSTR.58-60-TERNEUZEN«TELEF. Z09I ZWEMMEN. Officiële Publicatie KNAAPJES OVERREDEN DRIJFIJS OP DE WAAL. MET GOUDEN ARMBAND VERDWENEN. Ik zou kunnen geloven, als ik de duistere wereldmdcht ver maar één, al was het nog zulk lichtte, maar geen enkele is te een klein teken, zag van de ontdekken, waarheid van mijn geloof, als Bitter en onverzoenlijk is de ik nu en dan maar eens even tegenstelling tussen wat men in zou mogen wandelen door aan- 't geloof ziet en wat de realiteit schouwen en niet slechts door van het leven geeft te aan- geloof. i schouwen. Ik zou kunnen geloven als nu Zo kunnen we hier slechts en dan de tegenstelling maar leven door geloof en niet door eens was opgeheven tussen wat aanschouwen. Geen ander teken gezien wordt in 't geloof en is er op deze aarde voor de wat de werkelijkheid te zien geeft. Zo spreken velen. En wij kun nen het verstaan. Wij kunnen verstaan wat Prof. Donkersloot zegt: „men zou willen 'hopen, maar er is geen grond voor, men zou de handen willen uitstrek ken maar er is geen bt, voor". En dan komt hij i nu mac a- uitroep: „was er enkel teken van de wereld!" En de dichter H. Marsman komt tot dezelfde ontboeze ming als hij zegt: Laat één ster, één onaan- zienlijk teken; flonk'ren boven de ramp zaligheid. En opnieuw geloven wij in streken Voorbij 't moeras van deze mens dan het teken van het Kruis. Maar in hoe signo vin ces, in dit teken zult ge over winnen. Bij het Kruis verliezen we alle hoop op wat de mens kan en doet. Maar tegelijk gaat leven de onverderfelijke en on- js vergankelijke hoop op Gods mogendheden. Want wat Zijne liefde wil bewerkentanzaro le n w71 efe b Tussen de inwoners van Reg- gio, de hoofdstad van de pro vincie Calabrië, en Cantanzaro, 90 kilometer van Reggio ge legen, is een felle „twee-steden- strijd" ontbrand. Bij een protestdemonstratie in de nauwe hobbelige straten van het op een heuvel gelegen Can tanzaro tegen het besluit van de regering dit stadje niet in aanmerking te laten komen voor hoofdstad der provincie werden 20 personen gewond, toen de po litie met de knuppel de demon stranten uit elkaar joeg. Een „comité van burgers" had aan „verraders en zwakkelin gen", die „de grote zaak" niet steunden, 24 uur de tijd gegeven om „de roemrijke stad" te ver laten. Intussen beschuldigen de in woners van Reggio die van Can tanzaro er van, dat zij „trachten hun de macaroni uit de mond te stelen" door een andere hoofdstad te wensen. Te Can- is een algemene sta- Ontzegt Hem Zijn vermogen niet.' KRING VAN HERVORMDEN VOOR VERNIEUWING VAN HET KERKELIJK LIED In een te Utrecht gehouden ver, lage tijd.g adering is opgericht een kring Ja, als er maar één enkel van 'Hervormden voor vernieuwing teken was, één enkel bewijs van van het kerkelijk lied. Dez? ver sie waarheid van ons geloofleniging, waarvan prof. Dr. G. J. maar ach geen enkel teken hoe Thierry te Leiden voorlopig als klein ook is te vinden; als er i voorzitter zal optreden, stelt zich king afgekondigd. Men dreigt alle treinen, die het stadje op weg naar Reggio passeren, tot stilstand te brengen en Reggio de electriciteit te onthouden. maar één enkele ster was die ZATERDG 28 JANUARI. Ned. Herv. Kerk. Temeuzen: 7.30 u. Avondgebed. De Economische Raad in Frankrijk heeft gisteren met 85 tegen 25 stemmen en 27 ont houdingen een motie aange nomen, waarin dit lichaam zich uitspreekt voor het vrijmaken ten doel de bevordering van dede handel tussen _deMar- cenheid van psalmberijming in de shaii-ianaen Prot. kerken. In een andere re solutie, die door de economische raad werd aangenomen, is ver- L. zocht ook de handel vrij te ma- gemeenten van de kgn De Raad gaf alg me_ ZOND/AG 29 JANUjAKL Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 u. Ds. J. Scholten, van Tcrneuzen; 2.30 u. Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 u. Ds. D. A. ten Haaft, 2.30 u. Ds. D. A. ten Haaft, bed. H. Doop. Hontenisse: 10 u. Ds. A. Soete- ikouw. Hulst: 10.30 u. Ds. P. J. Pennings, van Axel, bed. H. Doop. Fhilippine: 2.30 u. Ds. J. van de Graaff. Bed. H. Avondmaal. Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van de Graaff, bed. H. Avondmaal Slmakdl: 10 en 2.30 u, Ds. Joh. W. Starrenburg. Temeuzen10 u. de heer C. H. Heijboer. van Zaamslag; 2.30 u. Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 u. Ds. G. Jansma; bed. H.A.; 2.30 u. Ds. G. Jans ma, dankz. H.A. Aardenburg: 10.30 Ds. L. S. Blom SL Anna ter Muiden: 11 u. D-s. M. N. Schrale. R'p|-vijol- 1 r> u. Ds. H. C. P. M. Wiebosoh. fires teens: 10 u. Ds. J. H. van Beusekom, bed. H.A.; 6.30 u. Ds. J. H. van Beusekom, dankz. H. Avondmaal. Cadzand: 10.30 u. Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 10 u. Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 10 u. Ds. J. J. Win- okel. St. Kruis: 9 u. Ds. L. S. Blom. Nieuwvliet: 2 u. Ds. J. H. van Beusekom, van Breskens. Oostburg: 10 u. Ds. W. J. Four- nier. Retranchement: 10 u. Ds. P. J. Barnouw. Schoondijke: 10.30 u. Ds. M. J. W. Scho-penhauer. Sluis: 9.30 u. Ds. M. N. Schrale. Bed. H. Avondmaal. Waterlandkeriije2 u. de heer B. C. Bouwen, van iJzendijke. fJzendijke: 10 u. de heer B. C. Bouwen. Zuidzande: 9 u. Ds. A. C. W. ten Gate, -bed. HA, Doopsgezinde Gemeente. vardenburg: 10.15 u. Ds. Nolthe- aius. Geref. Kerk Hoek: 10 en 2.30 u. cand. M. W. G. Steen, van Haren. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. H. Pest man. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. 1 Ritsema. Geref. Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. I. van Til Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. Ten Hore. |Jai Ctar. Geref. Kerb. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. G. van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente Hoek: 9.30 en 2 u. leesdlensL Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. de heer Wijtng, van Amersfoort. Oud-Geref. Gemeente Temeuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. A. de Reuver. Eooms-Katholieke Kerk Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. v.jage: 7. 8,30 en 10 u H vn.shen Huist: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 u. H. Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sluiskil; 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zandstraat: 7,30 en 10 uur H.H Missen. Terneuzen: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zuiddorpe: Missen. Westdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Leger des Heils Terneuzen: 7, 10 en 7.30 u. samen, komsten in de zaal; 6.30 u. openlucht Nieuwstraat. Voorts het meór bekendheid' ge ven in de Herv. psalmberijming van Ds. H Has-| de' Franse regering hierbij voorzichtig en op progressieve wijze te werk dient te gaan. De Economische Raad is sa mengesteld uit vertegenwoor digers van de Franse industriële en agrarische werknemers- en werkgevers-organisaties. per. Men wil dit doel verwezenlijken door oprichting van provinciale en -plaatselijke afdelingen. De ver nieuwing van het Prot. kerklied zal niet alleen de psalmberijming, doch ook de gezangenbundel om vatten, omdat d-e .vereninigi-g het als ideaal ziet, dat er één lied-eren, bundel voor alle Prot. kerken wordt samengesteld. Het adres van het secretariaat is: Van dér Mondelstraat 128, Utrecht. Advertentie.) TERNEUZEjn. Rode Kruis afdelingen krijgen radio-zenders Er worden thans tussen het hoofdbestuur van het Rode Kruis, het hoofdbestuur der P.T.T. en vertegenwoordigers van de Ne, cterlandse zendamateurs bespre kingen gevoerd in verband met een op te richten landelijke radio dienst ten behoeve van het Rode Kruis. Deze radiodienst werd reeds in geschakeld bij een grootscheepse oefening van de afdeling Gouda van het Rode Kruis waarbij werd verondersteld, dat een ernstig spoorwegongeluk had plaats ge. had in de omgeving van Gouda. Radio-amateurs verzorgden hierbij met hun transportabele zenders een 100 bekende stuk ,,Ik ben hier eerder geweest' van J. B. Priestley. Het stuk' speelt in de conversa tiekamer van een dorpslogement De zwarte stier" te GrincPe Moor in Yorkshire omstreeks Pinksteren. Het stuk is zeer spannend. De schrijver maakt in z'n werk ge bruik van de nieuwe opvattingen van de tijd. Hij bindt het zielkun dig gebeuren aan een z.g. tijdcir. kel, waarin we zolang draaien tot we er door innerlijke groei weer uitraken. Dr. Dörther, de velbannen Duitse geleerde, werd gespeeld door Ben Groeneveld op uitne mende wijze. Het ene slachtoffer uit het ongelukkige huwelijk Wal ter Ormund (Fred Sterneberg) hoofdpersoon verhit zijn en na de feestvreugde vader en zoon tot handtastelijkheden overgaan. Wanneer later de zoon hij het zeilen verdrinkt, komt d-e wroe ging en dreigt de oude visser een gebroken man te worden. Gelukkig komt de verloofde van de verdronken zoon op het psy chologisch moment de woorden overbrengen, die deze kort voor het ongeval over zijn vader had gesproken. Deze woorden getuig den van liefde en van waardering en zo werd de visser te juister tijd behoed voor een morele inzin king. Het einde bracht een hoopge. vendie aspect voor blijdier toe. komst, mede d-oordat overeheid en particuliere hulp de handen Ineen slaan om verzanding der haven te keren. In alle rollen werd juist gety peerd spel gegeven en dit va iwe- g-e het ideoom lang niet gemakke lijke stuk werd op voorbeeldige wijze vertolkt. .Jammer dat de belangstelling maar matig was. Spel en stuk Verdienden beter. De auteur heeft een vernieuwd bewijs van zijn talent gegeven met •alit reeds 12 maal door dit ensem ble opgevoerd toneelspel. Raadsvergadering Maandag 30 Januari komt de raad der gemeente Biervliet bij een. De agenda vermeldt o.a. een ver zoek van de -afd. Biervliet der Ver. tot Behartiging der W. Zeeuws- Vlaamse belangen om een bijdra, ge ad 250 uit de gemeentekas voor het tekort op de exploitatie van de bad-installatie in het ar. fceiders-lageerkamp over 1949. Ook de Gezinsverzorging vraagt een bijdrage. Ter verbetering van de scherpe b-ocht NoordstraatVerl. Molen- lijk zal de benodigde grond wor den aangebracht. Voorts vragen B. cn W. mach- 'iging tot verkoop der woningwet, woningen aan de daarvoor in aanmerking komende gegadigden. Vergadering Jonge Kerk In de Piastorie Vergaderde de Jonge Kerk onder leiding van Ds. H. C. P. M. Wiebosch, Na de zang las de dominee van Lukas 19 enkele verzen. Daar Ds. Schrale uit VUlssingen wegens ziekte verhinderd was, hield Ds. Wiebosch een inleiding over het Zionisme. Spr. behan delde de geschiedenis van het Joodse volk vanaf Josef tot op heden. Hij wees op de vervolgin gen en de verdrukkingen, waar aan het Jodse volk sinds zij de Messias verwierpen, hebben bloot gestaan. .-.-Xv/.v.vAvry .1vil „Grillig is het lot van de we. reldreiziger" zei Basli tegen Bim terwijl ze op de kleine binnen plaats van de gevangenis werden gelucht. „Konden wij maar vlie gen", zuchtte Bim. Op dat ogenblik klonk een machtig ruisen van vleugels in de lucht. Een rauw vogelgeschreeuw verschrikte de bewakers niet min. der da - de gevangenen. Voordat Basli begreep wat er aan de hand v/as, voelde hij zich opgetild doo. een machtige snavel. „Hier is onze kans" dacht Bim onmiddellijk toen hij zag hoe d vogel -Bas-li vastgreep Op zijn beurt greep hij de vogel Grij;- stevig in zijn staartveren. De vo gel was zo -sterk dat hy ondank: het gewicht van Basli en -Bim bij-na loodrecht naar hoven schoot. Daarop zette het dier koers naar het Noord-Noordoosten. Basli had het op deze ongemakkelijke rel» (nog beter dan Bim, want de vogel Grijp hield de speurder stevig genoeg in zijn kraag, terwijl Bim zich. krampachtig aahi de gladde staartveren moest vastgrepen. Zo vlogen ze over de woelige Atlan tische Oceaan tot ze heel ln de verte een woeste en veriaten -groep eilanden zagen. Hier begon de vogel vaart te minderen. Met nadruk wees inleider -er op, dat het Joodse volk wel God los liet en dat God het Joodse volk wel kastjjdde, doch nooit heeft los. gelaten. In de -pauze werd thee geser veerd. Het voltallige bestuur moest ge kozen worden en na vele stemmin gen en herstemmingen kwam het bestuur als volgt uit de bus. le -Seen. 'Wim Dieleman, 2e se cretaris Jan Colijn, penningmees ter K. d-e Ragt, alg bestuurslid Betsy Dieleman. Voor de voorbereidende com. missie werden de volgende dames gekozen: Addie Verplanke, Mag- da van der Flakke, Betsy Diele man, en de heren K. de Regt en Wi-m Dieleman. Na het zingen van gez. 280 1 en .5 „Een naam is onze Hope", werd de avond met gebed geslo ten, De opkomst was goed. GROEDE. Aanbesteding bouw toren Ned- Herv. Kerk. In de gister gehouderwRaads- vergadering werd met alg. stem men besloten de herbouw van de toren op te dragen aan de laagste inschrijver. SAS VAN GENT. Een smokkel-auto In de nacht van Donderdag op Vrijdag hielden douane-beambten in de vissersverkorting onder de -gemeente Westdorpe een jeep aan, die afgeladen bleek met boter. Dc bestuurder slaagde er in te ontkomen, maar de eigenaar van de auto werd gearresteerd. Jeep en lading zijn in beslag ge. nomen. Candidaats-examen Vee artsenijkunde Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het candi. daatsexamen Veeartsenijkunde de heer I. P. Risseeuw, alhier. Geslaagd De heer F. A. A. BJondeel, al. Gisteren werd te Vllssineen llier- slaa£de aan d« Rïfcsuniver- toren der Ned. Herv. kerk, welke doctoraal exa" op 7 Nov. 1949 door brand werd vernield. Hiervoor werd als volgt Ge ingeschreven: Fa. Heijkamp, Amsterdam, voor ƒ67,500; Fa. Korteweg, Breda, ƒ66.000; I. Woudenberg, Utrecht, 63,500; Fa. Propei, Oegstgeest, 59,900; S. A. Versluijs, Mid delburg, 56,800; B. Stegingk, Vlissingen, 55,700 en Firma onze dorpsgenoot de heer W. A. M. Huurman te Delft voor 52.250.1 Adriaansems. men geneeskunde. Doctoraal-examen neeskunde Voor het doctoraal examen ge neeskunde le gedeelte slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht een zeer beheerste rol. verbinding ziJn vrouw Janet, EMy Knoop) tussen het terrein van het onge. I 8af met Farrc.nt (Jan Grepe) luk, alwaar een noodverband. 1 m°o1 samenspel tei zien in tb j. plaats was ingericht in het zie. f'°"d,er I IT I het tweede bedrijf. .Hans Himpley ven; tevens wat en waar de ver wonding was, zodat in het zieken huis direct maatregelen werden getroffen om de hulp te bi-eden. die nodig was. Ook werd elk transport dat van het terrein vertrok doorgegeven. Ten einde te dlle.n tijde over een radiodienst te kunnen beschikken, is van regeringswege vrijstelling van militaire dienst toegezegd aan de telegrafisten. De afdeling Terneuzen van het Rode Kruis verkeert, in de -geluk kige omstandigheid, dat aan haar een radiodienst zal worden toege voegd. Na beëindiging der besprekin gen zullen nadere bijzonderheden worden gepubliceerd Afscheid leerkracht Het onderwijzend personeel en die leerlingen van de Openbare Lagere School A, namen Vrijdag- middlag afscheid van de heer H. Willemsen, die werd benoemd tot hoofd der Openbare School te An. gerlo. Hem en zijn echtgenote werd een herinneringsgeschenk aangeboden. Van de muziekclub der Open. bare U.L.O. ontving hij als aan denken een sigarettenkoker. Dinsdag werd hem door bestuur en de leden der Harmonie Terneu zen. waarvan de heer Willemsen eventueel volgende cirkel geluk- tMg zou zijn met z'n zelfde blo zende bruid en dezelfde cricket wedstrijd. Sally Prat (Tine Mide- na) paste goed bij deze oude heer en was een echte bedoe-al voor de gasten. Al met al een aardige verto ning, welke met een hartelijk ap, plaus werd beloond Lestikoff Gisteravond trad in het Con certgebouw te Terneuzen de be kende telepaath Lestikoff op, bij gestaan door de Chinese helder ziende Doaoh Tsa. De belangstelling was zeer ma tig en mogelijk onder invloed daarvan bleven de experimenten beneden de verwachting. Bij de eerste twee persoonlijke nummers van Lestikoff en zijn helpster, resp. bij blindlezen en blindschie- ten, toonde hij over bijzondere krachten te beschikken. Ook het laatste experiment, de suggestie van vier personen, kwam ten volle tot zijn recht. Lestikoff drukte er zijn spijt over uil, dat hij door de teleur stellende publieke belangstelling niet het gewenste contact met de zaal kon verwezenlijken. 7.30 en 10 u. H.H. ,,De Haven' Andermaal werd door Drs. Louis Lockef-eer een streekstuk werkend lid was, een ingelijste ,..rao h,,t foto van dit muziekgezelschap ge- Schreven ditmaal niet uit het schonken. Omhoog gevaren Gister is hèt Engere s.s, „Kohi- 5tan" door de mist in het vaar. water op Baarland nabij De Een. dracht op de hoek van de Midden plaat omhoog gevaren. De „Kohistan" was op weg van Antwerpen naar Engels-Indië en is geiadeu met stukgoed. Sleepbootasslstentie was spoe dig ter plaatse om het schip vlot te trekken. Het schin is on eigen kracht vlot gekomen om 21 00 uur. Het be hoort aan de rederij F. C. Strick and Company te Londen. Z-V-U.-toneelavond Voor de Z.V.U. alhier trad in het Concertgebouw „Het Neder lands Volkstoneel" op, met het Adv IN ONZE TKXT1LLAFDELING wit, gekleurd en gestreept pracht kwaliteit beperkte voorraad HEDEN: AXEL: Het Centrum, 10 en 1 1 uur: Jaarvergaderingen C.B. TA en C.JB.TO. Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling „Jo- dy en het Herten jong". TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „The Window". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling ,,'t Is feest vandaag". Bovenzaal Van. der Ejjk. Markt, 7 uur: BaL MORGEN: TERNEUZEN: Café Van den Akker, 6.30 -uur: Grote Prjjs. kaarting. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „The Window"; 2 en 4.30 uur: Zon- dagmiddagvoorstellingen. Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelli-g „Het is feest vamdaag"; 230 uur: Zon. dagmiddagvoorstelling. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Bioscoopvoorstelling „Jody en het Herten jong; 8 uur: Bio scoopvoorstelling „Het verge, ten Buidje." WERELDItEOORiD-POGIN G VAN GEERTJE WIELEMA. A.s Woensdag zal een Neder landse zwemploeg, bestaande uit Geertje Wielema, Jawnle de Groot, Irma Schumacher en Joop Daat- selaar, per vliegtuig van Schiphol naar Denemarken vertrekken. Op verzoek van de Deense zwembond zal Geertje Wielema ook op de borstcirawl uitkomen. Voorts zal zij een aanval doen op het wereld record 200 meter rugslag, dat nog steeds op naam staat van Cor Kint met een tijd van 2 min. 38.8 sec., gemaakt te RoLterdam op 26 November 1939. Belangrijk bericht voor degenen, die over 1949 een vordering heb ben op een Rijksinstelling Het Ministerie van Financiën vestigt er de aandacht op, dat alle vorderingen op Rijksinstellingen over 1942 zo spoedig mogelijk moeten worden ingediend. Vorderingen ten laste van de verschillende departementen van algemeen bestuur en de daaronder ressorterende diensten, instellin gen, enz. moeten- uiterlijk 31 Mei a.s. bjj het betrokken departement zijn ingediend. Vorderingen op het Staatsdruk kerij. en uitgeverijbedrijf, op het Staatsbedrijf der P.T.Top het Staatsmuntbedrijf, op het Staats, vissershavenbedrijf te Umuiden en op de Staatsmijnen moeten uiter lijk 15 Maart as. worden inge zonden. In het belang van de schuld eisers wordt er nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat latere indiening tot langdurig uitstel der afdoening kan lelden. Van de indiening kan, op ver zoek, een schriftelijk bewijs wor den verkregen. -U_ Zeeuws-Vlaamse boerenleven, miaar -uit het visseirswereldje, op een klein, aan de Schelde gele. gen dorp. De grote tragedie, die ia alle bedrijven domineert, is het dichtslibben van de vissershaven, zodat visserij en mosselvangst ten dode gedoemd schijnen). Fel botsen de gemoederen soms tegen elkaar van hen, die zich te. gen de dreigende ondergang te weer willen stellen en zij die als echte fatalisten dte mening zijn toegedaan, dat tegen het noodlot geen vechten helpt. Het geheel speelt zich af in een vissersgezin, waar heftige scènes het gevolg zijn van verschil in zienswijze tussen vader en zoon. en hoogtepunt beleven we, als in de Oudejaarsnacht de gemoederen, mede tengevolge van de viering van de 60ste geboortedag van de Het driejarig zoontje van de familie Schot te Oostzaan liep Vrijdagmiddag plotseling van de brug voor zijn ouderlijke wo ning de dorpsweg over. Een gro te melkauto, die. geladen was met 5000 liter melk, kon het kind niet meer ontwijken met het ge volg, dat het gegrepen werd en zodanig gewond, dat het kwam te overlijden. Te Bareveld, nabij Wildervank, werden gisteren twee kinderen van de P.T.T.-monteur Telkamp op de verkeersweg vóór de Chx. school overreden door een met j derhouden. aardappelmeel beladen trailer. Het jongste kind, een jongetje van vier jaar, werd op slag ge dood. Het andere kind, dat en kele jaren ouder was, werd ter opneming in een ziekenhuis naar Groningen vervoerd. De chauf feur, die met een matige snel heid zou hebben gereden, reed, bij,zijn pogingen om de kinderen te ontwijken, door een hek van het schoolplein en bracht de trailer op het schoolplein tot stilstand. hebben gemaakt. Bij het opber gen bleek de juwelier, dat een schakelarmband ter waarde van 550 ontbrak. De man wordt gezocht. Het drjjfijs, dat op de Waal is waargenomen, was voor de ba- kendienst van de Rijkswater staat aanleiding de betonning in de rivier weg te nemen. Het ijs vormt nog geen belemmering voor de veerdienst Tiel-Wamel. Door verminderd drijfijs op de Rijn wordt de veerdienst Eek en Wiel weer dag en nacht on- In een juwelierszaak te Am sterdam vervoegde zich een man om een gouden armband te ko pen. Hij liet zich verschillende armbanden tonen, doch verliet de zaak zonder een keuze te DAMMEN. kampioenschap van NEDERLAND Aan de finale om het Neder lands kampioenschap 1950 nemen de volgende spelers deel: F. Gordijn, Den Haag; R. C. Keiler, Amsterdam; G. E. van Dijk, Wageningen; P. Roozen- burg, Haarlem; D. van der Staay, Rotterdam; W. Rusten burg, Amsterdam H. de Jongh, Amsterdam; C. Suyk, B. Dukel en A. Ligthart te IJmuiden; J. Metz, Amsterdam en J. H. Vos, Amsterdam. Het tempo is bepaald op 25 zetten per uur. De zes hoogst aankomenden zijn gerechtigd voor deelneming aan de finale van 1951. HINDERWET- -Burgemeester en W eth ouders van Terneuzen -maliën bekend, dat z\i, beslissen-de op het verzoek van 8 Novemeber 194® van de bke'd Nederland N.V. te 's-Gravenhage om vergunning tot liet verplaatsen van een benzine.installatie op bet perceel Schoolweg, kadastraal b« kena gemeente Terneuzen, sectie L, nummer 2060, tegen bet op richten waarvan blijkens het pro ces-verhaal van de zitting, als bedoeld in artikel 7 der hinderwet, geen bezwaren zijn ingebracht: hebben besloten: a. Aan Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage en haar rechtver krijgenden vergunning te verlenen overeenkomstig de aangehechte beschrijving en plattegrondtcke. ning, tot het verplaatsen van en benzine.installatie in eh op het perceel, gelegen aan de school weg, kadastraal hekend gemeente Teim-euzen, sectie L nr. 2090, een en ander overeenkomstig bij dit besluit behorende voorwaarden b. Te bepalen, dat de inrichting voltooid en in werking gebracht moet zijn vóór 1 Juli 1931. Burgemeester en Wet houders voornoemd, P. Teilegen, voorzitter. A. J Dees, secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2