a Aantrekkelijke Aanbieding F: JURRIJ L De gebeurtenissen in Indonesië UIT DE PROVINCIE PUROL Bims Wereldreis PREDIKBEURTEN Kerknieuws Agenda Ned. Hervormde Kerk te Schoondijke gereed Harten-Drie IK ONZE TEXTIEUFDEL1NG GRASLINNEN, INTERLOCK, WASDOEKJES, MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING NOORDSTR.58-60»TERNEUZ£N«TEUF.109I Binnenlands Nieuws Gemeente Terneuzei BIERVLIET. terneuzen. HULST. GROETTE. MIDDELBURG IJZENDIJKE. LIPPEN .ING (Vervolg van Pag. 1) GEEN GEVALLEN VAN ROOF De troepen van Westerling ble ven gedurende hun bezetting van Bandung goed gedisciplineerd. Generaal Engles begaf zich al leen en ongewapend naar de re bellen en drong er op aan de aan val te staken. I>e officieren luis terden hoffelijk, doch zetten de opmars voort. De waarnemers van de Unci hebben geen gevallen van roof gerapporteerd. De regering van Pasundan Is blikbaar machteloos. De civiele politie bleef Maandag de gehele dag in de barakken. Men is van mening, dat de een heden van Westerling de berg passen naar Djakarta beheersen en dat zij pogingen om de stad te versterken, kunnen verhinderen. Nederlandse soldaten staken de duim op naar de strijdkrachten van Westerling, toen deze langs hun barakken kwamen. Indonesi sche leden van het K.N.I.L. toon den zich openlijk verheugd over het succes van Westerling, doch had den strikte orders van de Neder, landse officieren om in het kamp te blijven. 59 LEDEN VAN DE T.NJ. GEDOOD Volgens het te Djakarta verschij nende blad „Indonesia Raya" zou den bij de gebeurtenissen te Ban dung 59 leden van de T.N.I. zijn gedood. Onder hen bevinden zich overste Lembong, diens adjudant Leo Kailela en majoor Djokosu. tikno. Volgens genoemd blad zouden de T.N.I.-ers, die gedood sijn, zich ongewapend op straat hebben bevonden. NOG GEEN OFFICIËLE BAPPORTEN In Den Haag binnengekomen berichten melden, dat de toestand in Bandung weer volkomen rustig is en het verkeer functioneert. In Nederlandse kringen wordt er op gewezen, dat de mededeling in het communiqué over het onder houd tussen Hatta en Dr. Hirsch- feld, volgens hetwelk gecoördi neerd gehandeld zou worden, niet behoeft te betekenen, dat de re gering van de R.I.S. het verzoek tjeeft gedaan, dat troepen van de Kon. Landmacht of het KN.I.L. aan een actie te velde tegen de A.pra zouden deelnemen. Het moet worden uitgelegd als een op treden tegen de gedeserteerde le den van het voormalig K N.I.L. en als een verlenen van bijstand tot herstel van rust en orde. De Nederlandse strijdkrachten hebben zich in bepaalde rayons teruggetrokken en in deze rayons geschiedt de handhaving van rust en orde onder de leden dezer strijdkrachten door de bevoegde Nederlandse militaire organen. Officiële rapporten zijn nog niet i® Den Haag ontvangen INDONESISCH COMMU NIQUÉ Volgens het Indonesische mini COMMENTAAR VAN SUKARNO Tegenover de pers verklaarde 'ukarno, dat, indien de Neder landse opstandelingen onder kapi tein Westerling geen versterking krijgen van andere Nederlandse militairen, eerstgenoemde elemen ten spoedig uit de weg geruimd zouden zijn. Indien de Nederlandse troepen volgens de overeenkomst van Den Taag afzijdig blijven, zouden de opstandelingen spoedig door de Indonesiërs beheerst worden, zo niet, dan zou de toestand ramp zalige gevolgen hebben, in ver hand met de pogingen, die in Den Haag in het werk werden gesteld om het conflict met Indonesië op te lossen en die met succes wer den bekroond. Hij voegde erbij, dat de Nederlandse strijdkrachten .niet algemeen met de overeen komst van Den Haag instemden. VJLLABRAND BIJ GRONINGEN Een felle brand heeft Maandag avond gewoed in de villa van de (amilie J. Weber te Harenermo- ien bij de stad Groningen. Om. streeks 20.00 uur werd de Haren- se brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in deze vil la. Zij rukte derhalve met klein materiaal uit, maar bij de plaats van de brand gekomen, ontdekte zjj, dat zij te maken had met een felle uitslaande brand, die zich weldra ontwikkelde tot een laaiende vuurzee. Ook het reste rende brandweermateriaal werd opgeroepen en met acht stralen bestreed men het vuur. Drie uur lang heeft de brand weer de strijd tegen het vuur ge voerd. Slechts een klein gedeelte van de villa kon worden gered. De brand is waarschijnlijk rond de schoorsteen van de oliestookin- richting ontstaan en heeft gretig voedsel gevonden in het rieten dak. Doordat aanvankelijk zo weinig materiaal aanwezig was, breidde de brand zich snel uit. Op het moment van de brandmelding waren de heer en mevrouw We ber niet aanwezig. Een zoon van de familie en de huisbewaarder die tijdens het uitbreken van de in de woonkamer waren, WESTERLING. Minister-President Moh. Hatta heeft aan de pers medegedeeld, dat bevel is gegeven tot de arre statie van Westerling. Hij deelde 1 daarbij tevens mede, dat de tegen woordige verblijfplaats van Wes terling niet bakend is. „Wester ling is meer dan een rebel, hij is een vijand", aldus Hatta, brand konden met hulp van huren een puVET TEGEN klein gepelte van de kostbare in- ARRES iATTEBEVEL TLur.IN red(jen. Een schatting van de schade is nog niet te maken. Men vermoedt, dat een overver hitte schoorsteen de oorzaak van deze brand was. Ds villa brandde heel uit- De blussingswerkzaam- heden werden ten zeerste bemoei lijkt door een hevige Oostenwind, terwijl het terrein rond de villa door de strenge vorst spiegelglad werd. Zeeland komt, een tweede avond organiseren. Deze zal op een andere dag dan Maandag worden gehouden, waar hij men dan hoopt op een groter aantal belangstellenden te berei ken. Afscheid dirigent De arbeiderszangvereniging „Ar beid Adelt" nam Maandagavond afscheid van haar dirigent de heer H. Will ems, die per 1 F«br. naar Angerlo vertrekt. Door de voorzitter de heer A. de Zeeuw werd hem namens de le den een keurig boekwerk aange boden en een insgelijke foto van de Zangvereniging. Door de voorzitter van de Par tij van de Arbeid, de heer Henry, sprak waarderende woorden tot de scheidende dirigent. In de plaats van de heer Wil lems werd tot dirigent gekozen oiizc stadgenoot P. Meeusen. ZPM—L.J.G. De Z P.M. en de L.J.G. zullen 2 Februari te Biervliet een uit voering geven. Opgevoerd wordt: „Om vaders erfgoed en Villa Bamberg". 4 Februari zal de avond te Schoondijke worden gegeven. De Jong Hervormden A.s. Donderdag zullen de Jong Herv. van Biervliet vergaderen in de Pastorie. Ds. Schrale uit Sluis zal komen spreken. It x- VA Na enige bange uren bereikte ons gezelschap Ierland. Eerst U5itv- dachten de mensen daar dat de toch werd een ramp ballon in de vorm van een mens want de opgeblazen een carnaval-grapje was, maar Inplaats dat Basil de ballon opblies, blies de ballon Basli op. ■Het was heel erg voor de detec tive, maar voorkomen, voornomen, wam ue opgemalen ecu speurder had nu de taak van de toen de detective het gas uitblris, ballon overgenomen en de gondel i om de landing mogelijk te maken hield nu hoogte. i begreep men dat onze held de taak van de ballon had overgenomen om het leven van zijn reismak kers en dat van hemzelf te red den. Zolang alle aandacht op Basli was gevestigd, had niemand naar de vlag gekeken, die lustig van de gondel wapperde... ST. PHILIPS LAND NOODLIJDEND IS De achterstand in de zaken van de gemeente-ontvanger is te St. Philipsland onderwerp van bespre king geweest tijdens een speciale raadszitting. De raad 13 volledig op de hoogte gebracht van het verloop van de zaak. Wethouder Nieuwenhuijs deelde mede, dat de raad verschillende iaren een te gunstig beeld van de financiële toestand van de ge meente heeft gehad tengevolge van het ontbreken van de juiste gegevens bij het opstellen van be groting en balans. Thans is gebleken, dat de ge meente noodlijdend was en dat niet eens de Rijksbijdrage werd aangevraagd. Men zal alsnog trachten deze te verkrijgen, ter wijl de raad verschillende projec ten zal moeten terugnemen, waar aan zij vroeger haar goedkeuring heeft gehecht in verhand met de vermeende gunstige stand der ge meentelijke financiën. NATUURRESERVAAT in (ZEELAND Baron Karei' Schlmmelpenninck van der Oye is ambachtsheer van Oosterlar.d en eigenaar van een complex gronden ln dat water schap. In 1939 begon hij met de aan- lec van een natuurreservaat, dat alras een aantrekkelijk oord bleex voor sternen, mantelmeeuwen, bestudering van de vogelbroed- soorten van het lage brakke land van grote .betekenis wordt geacht. Lezing Humanistisch Verbond Voor het Gewest Zeeland van het Humanistisch Verbond! sprak in Hotel Centraal te Terneuzen de heer H. J. J Lips, H.B.-lïd van genoemd verbond. De heer M .de Vos, leidde de spreker in en betreurde het, dat de opkomst zo slecht was. Spreker achtte het goed dat de aanwezigen kennis konden nemen van hetgeen het humanisme doet- De uiteenzetting, welke de heer Lips daarna hield, was verhelde rend en interessant. Na afloop had een vruchtbare •edachtenwisseling plaats. Geslaagd Bfl de te 's-Gravenhage gehou den examens voor adjunct-com- mies P.T.T. slaagde ojo. de heer P. de Block te Hulst. Gemeentelijk Sportpark Met de aanleg van het gemeen telijk Sportpark te Hulst is een aanvang gemaakt. Er zijn voet bal- en hockeyterreinen geprojec teerd. Tegen het eind van het jaar hoopt men de terreinen in ge bruik te? kunnen nemen. Nieuwe torenspits A.s. Vrijdag 27 Januari zal Groede trachten de torenspits aan te bestedén. Reeds dezelfde avond vergadert de raad, om zich over de gunning uit te spreken. Prov. Zeeuwse vereniging voor Vreemdelingenverkeer in moei lijkheden. Op een te Middelburg gehouden vergadering van de Prov. Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingen- venkeer bleek, dat deze vereniging directeur der Prov. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, de heer E. Smit, 'n de gelegenheid te^stellee een nevenfunctie te vervullen. II j zal, als de ledenvergadering der Vlissings-e V.V.V. daarmede ac_ coord gaat, tevens directeur der V.V.V. VTissingen worden. De rekening 1949 sloot op een bedrag van ƒ10.205.72 met een nadelig saldo van 125,93. De financiële toestand remde de ac tiviteit van de vereniging. Het bedrijfsleven, met name de ver voersondernemingen, steunen veel te weinig. De organisatie van fietstochten door Zeeland werd teen succes, maar in overleg met de A.N.V.V. wordt thans een 'be tere propaganda daarvoor over wogen. Veel succes leverden de bemoeiingen op om meer Belgen en Engelsen naar Zeeland te trek ken. Het* gebrek aan Iogeergele- genheld betekent echter nog steeds een ernstige handicap. Vacantiespreiding kan hier uit komst brengen. Een voorstel van het bestuur om Mr. J. Moolenburgh te Mid delburg te benoemen tot algemeen voorzitter werd bij acclamatie aanvaard. Ir- H, D- J. Swaters onder scheiden- contacten gelegd met de 21e le. gergroep en werden aan de geal lieerden waardevolle inlichtingen verschaft. Ir. Swaters is later door de Duitsers ontslagen. Autobus -ongeval In de huurt van Uzendijke reed een autobus van de Z V.T.M. door een stuurdefect ln de naast de weg liggende sloot. Er zatën 21 personen in de bus, maar niemand t liep verwondingen op. De bus 1 werd niet ernstig beschadigd. OTJD-GEREF GEMEENTE Donderdag 26 Januari, 7 uur; Ds. A. de Reuver, Winterleztng. YVATERLANDKERKJE Intrede Zondag 12 Februari hoopt Ds. Bergsma zijn intrede te doen in de Ned. Herv. kerk te WaterlancL kerkje. In verband hiermede is de Pastorie gerestaureerd. Deze was lang onbewoond geweest, het geen de woning niet ten goede was gekomen. Na ruim een jaar zal Waterland kerkje dus weer een eigen predi kant krijgen. Enkele" aanwezigen gaven zich heeft te kampen met ernstig y-ijiien teeen de: finaneiële moeilijkheden. Het is tijd, dat de heer Ups weer naar zelfs noodzakelijk gebleken om de De Engelse Koning heeft Ir. H. D. J. Swaters, hoofdingenieur- directeur van de Provinciale Wa terstaat te Middelburg, onder scheiden met de „Silver Laural J Leaf" voor diens dapper optreden gedurende het oorlogsjaar op Schouwen-Duiveland, waar hij destijds ingenieur was. Ir. Swaters heeft er voor ge zorgd, dat een telefoonlijn, die door de Duitsers over het hoofd werd gezien en die een verbinding vormde tussen het nog bezette Schouwen-Duiveland en het reed3 bevrijde overige deel van Zeeland voor de goede zaak gebruikt kon worden. Via deze lijn werden (Advertentie! HEDEN: AXEL: Het Centrum, S uur: o.scooovoorstelling „Op stap naar Rio'\ TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Onderwereld". Pro Rege, 7 uur; Evan gelisatie MORGEN: TERNEUZENHotel Du Com merce, 7 uur; Filmvoorstelling over de doelmatige toepassing van machines en gemechanL seerde landbouwbedrijven. Concertgebouw, 8 uur: Het Nederl. Volkstoneel. De Feijterstraat 35, 1 uur: Openbare Verkoping van Huishoudelijke en meubilaire goederen. AXEL; Het Centrum, 8 uur: Zeeuws-Vlaams vissersspel „De Haven". BEGIN FEBRUARI WORDT ZIJ IN GEBRUIK GENOMEN. VOlgGIlb I"uu"vVUUr OLCüiW- terie van Defensie zijn de pogin, kokmeeuwen en allerhande zee- een om normale tostanden in vogejs Het werd erker d als we- West-Java te herstellen „door de tensehappelijk nationaal vogel- Nederlanders bemoeilijkt". i broedterrein. Vóór en na de overdracht van Do(>r de inundatie ging het na- de Bouvereinifeit waren de Neder- tuurreservaat verloren en de be- landse autoriteiten gewaarschuwd pianting stierf af. Na de bevry- ,„cr„n mogelijke desertie van Ne-1 ding feegon Baren Schimmelpen- derlandsemilitairen. De Neder- njnck weer met i.ieuwe meed. landers hebben nooit maatregelen Grootser werden de plannen om nomen, ofschoon algemeen be- j van het complex gronden ge kend was, dat de beweging in riaamd de Maire, een eerste klas West-Java sterker werd. De be- vcgelbroedplaats te maken, weaing werd door Nederlanders wenste de geleid zelfs toen de Nederlandse regering vóór de souvereniteits- overdracht verantwoordelijk was voor de orde in Indonesië Na de overdracht berust de verantwoordelijkheid voor de ge- dragingen harer strijdkrachten nog bij de Nederlandse regering. ■Op 22 Januari en in de ochtenu van 23 Januari is het Nederlandse commando te Bandung by herha ling op de hoogte gehouden van de bewegingen van zikere groe pen Nederlandse deserteurs, die geleid werden' door 2 ge desert ci de inspecteurs van politie. In de ochtend van 23 Januari beeft „de Nederlandse comman dant" verklaard, dat hij geen maatregelen tegen leden van Ne derlandse strijdkrachten, die aan het muiten waren, kon nemen, al dus het communiqué. De moei'ijke en verwarde toe- stand in West-Java was het ge volg van het voormalige Neder landse koloniale bestuur. De po- gingen oan normale toestanden te herstellen worden door de Neder landers bemoeilijkt. Hiervoor be staan verscheidene bewijzen. NEDERLANDSE 5IENING. Dat de orde en rust in Bandung zijn hersteld, is bewerkstelligd door de Nederlandse troepencom mandant te Bandung, die door zijn beleid wist te bereiken, dat hot overgrote deel van de deser teurs zich met toewapening en uitrusting terug meldde toij hun onderdelen. Aldus werden verdere gevechten met de daaraan ver bonden verliezen en verwoestin gen voorkomen. Dat ondanks de van Nederlandse zijde getroffen maatregelen toch deserties plaats De Baron wenste de gronden een eigen waterstand te geven, met een aparte bemaling, geheel onafhankelijk van ae stand van het overige polderwater. Op het desbetreffend verzoek werd dooi de Ingelanden afwijzend beschikt. Immers de grote en kostbare wer ken, die door de Baron zouden v.-orden uitgevoerd en de bouw- en weilanden, die daarbij in een na tuurreservaat, dus in de ogen dei landbouwers, in een wildernis zouden worden herschapen, waren vele boeren een doom in het oog, Ged. Staten wezen het verzoek van de Baron tot vernietiging van het Ingslandenbesluit ai' De Kroon heeft evenwel anders beslist. De toesluiten van Ged. Staten en van de vergadering van Inge landen werden n.l. vernietigd en de Baron krijgt zijn vcgelbroed- plaatsen en zijn natuurreservaat, dat uit een oogpunt van natuur bescherming en wetenschappelijke (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van V eisen 103) (Nadruk verboden). De dames keken hem aan; Nora verbaasd; zijn zuster met een soort vrees alsof zij voelde, dat dat de uitwerking was, van het geen zij gedaan had. Wat had zy gedaan Wat zou Rex nog verder doen of zeggen? Heel vrolijk ging hij door. ,,Ja Ie moet weten, ik heb er eens een voor lakens, onze be kende vóóroorlogse kwa liteit voor dames, kinderen. van prima kwaliteit badstof. Begin Februari, 5% jaar na de bevrijding, zai er voor kerkelijk ScJioondijke- een verheugend ogen blik aanbreken. De nieuwe Ned. Herv. Aerlt, waar men in Schoon dijke zo trets op is, zal dan in ge bruik worden genomen. Wanneer men bedenkt, dat in Maart van het vorig jaar de eerste steen voor het kerkgebouw werd ge leed, begrijpt men, dat er hard is aangepakt. Voor Ds. Schopenhauer echter "riet een spoeiale kerkdienst de fraaie ken'.: in gebruik zal nemen, v.epft de kerkvoogdij heel wat wofk moeten verzetten. Nadat de allereerste woning nood ietwat gelenigd was, begon men gauw het gemis aan een kerk te voelen. Doch do kerkvoogd! zat met vele problemen, waarhij dat der financiën een voorname roJ speelde. Ds. Schopenhauer, die in De cember 46 zijn intrede in Schoon dijke deed, pakte de zaak met enthousiasme aan. De plannen werden door architect Cibink uit Amsterdam gereed gemaakt. T<y~ de oorlogsschaderegeling bekend werd, besefte de kerkvoogdij dat de offers voor Schoondijke te groot zouden zijn. De bouw- en restauratiecom- missic bereikte met haar landelijk adoptieplan, dat Voorburg Schoon dijke adopteerde. Voorburg wist wat adoptie be tekende. Met een royale schenking van f50.006 gaf het de beslissen de stoot tot de herbouw. Bij de eerste steenlegging was er een deputatie uit Voorburg aanwezig. De firma Korte weg uit Breda bouwde de kerk, die men reeds van verre ziet staan. Hoewel men tegenwoordig geen torens mag bouwen, slaagde men er in Schoondijke in een slank torentje op de kerk te zetten, dat de om geving niet weinig verfraait. Een prachtige voorgevel met een mas sale deur geven toegang tot het 'kerkgebouw, dat sober werd uit gevoerd geheel naar de eis die de Ned. Herv. kerk stelt. De preek stoel staat tegen de achtergevel. In het middenvak zyn de stoelen geplaatst. Met twee gangpaden tussen stoelen en banken bereikt men de zitplaatsen. De consistorie is rechts van de voorgevel gepro jecteerd. Door de bouw van een orgelbalcon heeft men voor de toekomst rekening gehouden met een kerkorgel. Voor het fraaie interieur, waar momenteel met man en macht aan wordt gewerkt, organiseerde men deze winter een bazar, die uitstekend slaagde. De kerk is een dertigtal meters binnen de rooilijn geprojecteerd. Zodoende ontstaat er een aardige dorpsbrink, die beplant zal wor den. Als dit alles straks gereed is, zal Schoondijke trots kunnen zijn op deze omgeving met de 'kerk als een sieraad in het cen trale middelpunt. ONBEKEND VLIEGTUIG NEERGESTORT. Eet vliegveld van Bombay heeft een radioboodschap van een schip opgevangen, dat een ni-et-geïden- tificeerd vliegtuig in de lucht in brand is gevlogen ergens boven de Perzische Golf en in zee is ge stort. GEEN K.I~M.-MACHINE VERONGELUKT Blijkens een mededeling van de KL.M. is er geen maohine van de Nederlandse Luchtvaartmaat schappij in de Perzische Golf ver ongelukt. Ook bij de K. L. M. Is niet bekend, van welke maatschap pij het verongelukte vliegtuig kan zyn. maatregelen toch dese:rti.es plaats nen op die grote vonden, wordt zeer betreurd, t - 1 ,knul( hoe heet hij ook meer daar de overige onder - I op dat officierenbal. Jullie derlands bevel staande troepen P luitenant Somers!' tijdens de ongeregeldheden een grote gedisciplineerdheid aan de V/ecI L» ,J kent hern wel. luitenant Somers. Wat?" riep Nora scherp, ^ja, die jonge Somers, die nu adjudant is." Hij brak in scha terlachen uit. ,,'t Toppunt", grin nikte hij. Hij lachte steeds door. ,Ik deck, dat het op verschillende lui een verschillende uitwerking heeft, maar zo als hij het te pak ken had! enfin. Nora jij wist het niet waar?" Hij keerde zich naar haar toe. „Jij zelf hebt het mij het eerst verteld, natuurlijk, was het niet?'" Nora stond in de grootste spanning; sprakeloos. Eindelijk kon zij zeggen: „Wat bedoel je?" Haar stem klonk heel anders. „Wat bedoel je? Wat was het, dat ik van mijn-heer Somers wist? Wat heb ik je het eerst gezegd? Wat bedoel je?" Wel ja", lachte hij, „over So mers en al die meisjes, die bij op dat bal ten huwelijk vroeg. Dat heb je mij toch verteld! Tenmin ste je sprak van twee, weet je niet meer op die dag toen we zelf verloofden. Hoe kan ik weten wie er nog meer waren? Ik heb op dat bal getracht die Somers in het oog te houden en te zien, hoe het werkte, maar ik raakte hem kwijt. Enfin jij weet hoe hij zich heeft aangesteld en nu weet je, hice dat gekomen is."1 Door zijn triomflachen klonk de stem van Nora, scherp als een ijskegel. „Hoe het gekomen is?" herhaalde zij en Nellie Milbanke, opgeschrikt door de toon waarop Nora sprak en zenuwachtig door hetgeen zij haar broeder hoorde zoggen, riep: „Hoe het gekomen is? Nu, hoe is het dan gekomen? Toe vertel dat eens, leg mij dat eens uit Maar beste meid, heb ik het dan niet verteld?" begon kapitein Hunter, die natuurlijk ook in zyn sdhifc was met zijn eigen proef op Billy Somers, dat hij de verande ring in de stem van Nora en haar opgerichte houding niet bemerkte. Met uitpuilende ogen luisterde zij. terwijl hij (de man, die zo harte lijk en vol toewijdü g was) zijn verhaal vervolgde en al het wrede werk, dat hij zelf op dat officie renhal had veroorzaakt, te niet deed en zich zo aan de kaak stelde, als geen andere verklaring uit een andere bron ooit zou heb ben kunnen doen. „Die Somers weet waarschijnlijk tot op heden neg niet, hoe het lroimit, dat hij zich zo belachelijk heeft aangesteld", riep de ver giftigde giftmenger. „Het waren maar zes korreltjes, die ik in zijn ctampagre deed en toen was het zaakje klaar! En ik „Rex, grote gek die je bent! Houd je mond!" viel zijn zuster hem scherp, doch te laat, in de rede. „Je weet niet wat je zegt!" „O, weet ik dat niet? Ik wed met je, dat alle mama's met huw bare dochtera, graag een beetje van dat kostbare goedje zouden willen hebben. Die Somers wist In 't Montgomery-ziekenhuts te Noristown (Pensylvania) zijn chirurgen er voor de tweede maal in geslaagd een wonde aan het hart te hechten. Een 18-jarige man had door een ongeluk een messteek in het hart ontvangen, hij kon door de hechting in leven worden gehouden. NEDERLANDS SCHIP BU JUTLAND GESTRAND. Het Nederlandse motor-zeilschip „Molan" uit Rotterdam is bi) Thy- boroen aan de Westkust van Jut land gestrand. Een sleepboot be vindt zich bij het schip. Er is geen gevaar voor de bemanning. Het schip strandde Maandagmiddag even voor twaalf uur. TXF.KE REDT KIND. (Maandagmiddag omstreeks kwart voor vijf raakte een 8-jang jongetje, dat aan de wallekant van het Rokin nabij de Munt te Amsterdam speelde, te water. E)en niet wat hij zei, toen hy met.my chauffeur, de heer Se- cen glas champagne g - voor een raam van zhh had", ging de officier van ge zondheid opgewonden voort. „Zes korreltjes in zijn glas! Ik heb ze er zelf in gedaan, toen hij de an dere kant uitikeek. Knap gedaan hé? Zo is het gekomen!" Tien minuten later (hij was toen alleen) keek de officier van gezondheid op zijn horloge. „Half zes", mompelde hij en streek met zijn 'hand óver zijn zwarte haren. „En ik heb Nora vandaag nog niet gesproken!'1' Maar noch die dag, noch op 'n andere dag zou hij kans hebben Nora te spreken. Het West Afri kaanse middeltje dat Nora's eer ste liefde zoveel verdriet en kom mer had -bezorgd was ook op zijn beurt oorzaak, dat zij van al die narigheid ontheven werd. (Wordt vervolgd). rier, die voor een raam van zyn huis aan de Oude Turfmarkt 143 ziek te bed lag, zag het gebeuren. Zonder te aarzelen snelde hij, hoe wel slechts gekleed in een pyama, naar beneden en dook het water in. Hij slaagde er in het jongetje te redden. Daarna voorzag hij het in zijn woning bovendien van dro ge kleren. De heer Serier is in het bezit van het diploma van de Amsterdamse reddingsbrigade. SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Terneu zen maakt bekend, dat hij heden middag geen spreekuur zal hou den. De Burgemeester, P. THLLEGEN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2