Gasverstikking in Dsn Helderlj Bims Wereldreis T.b.c. onderzoek op grote schaal Begroting van Buitenlandse Zaken Nieuwjaarsrede van de Burgemaestervan Terneuzen Uit de Provincie Harten-Drie Wat brengt de Radio Drie doden Kamerleden als taalzuiveraars Uil 'Duitsland De Belgische vervalsings-affaire De koelkasten-affaire TERNEUZEN Staking bij Chrysler I SLUISKIL. IJZENDIJKE. ZUIDDORPE. ZAAMSLAG. Rusland en deVer.Naties Agenda De staking in de Amerik. kolenmijnen xvm. Cocaïnesmokkel aan de Italiaanse Riviera Woensdagmiddag werd de poli tie te Den Helder gewaarschuwd, dat uit de woning van de familie J. L., in de Olivier van Noort- etraat een sterke gaslueht naar truiten stroomde. Toen men na langdurig hellen geen gehoor kreeg, heeft men zich door open- breking toegang tot de woning verschaft, waar men in de kamer keuken het lijk aantrof van de 30- jarige bewoner, gehuld in een slaapzak. De gaskraan van het comfoor, waarvan de stang ver wijderd was, stond open. Voorts vond men op b»d in de slaapka mer op de eerste verdieping het stoffelijk overschot van de 28- jarige echtgenote van L. Haar 1%-jarig dochtertje had zij in haan armen. Op het lijk van de vrouw en ook op het kindje wer den sporen van geweld aan ge. troffen. De officier van justitie te-j Alkmaar heeft zich inmiddels met het verdere onderzoek belast. De familie J. L., waarvan de man de gehele oorlog In dienst van de Stoomvaart Mg. „Neder land' buitengaats was, is afkom stig uit Amsterdam en woonde sinds Dec. 1949 in oud-Den Hel der. Naar men heeft kunnen re construeren hebben zij neg samen het oudejaar gevierd. Uit de ge vonden «couranten en poststukken kon men nagaan, dat dit drama zich op 1 of 2 Januari moet heb- In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begro ting van binnenlandse zaksn 1950 geven verscheidene leden te ken. nen, dat zij het Germanisme „doorberekenen" liever niet meer in officiële stukken zouden zien gebruikt. Zij schreven daarom in bovengenoemd verslag „in reke ning brengen". ben afgespeeld. Buren hadden re<Ms eerder gaslucht waargeno men en de gasfabriek gewaar schuwd, die in de desbetreffende huizen niets heeft kunnen ont dekken. In perceeel nr. 6 is geen controle geweest, omdat men ver moedde, dat de familie op reis -was. Omtrent de oorzaak van dit drama staat men voor een raad sel, omdat men uit verkregen In lichtingen heeft hunnen vaststel len. dat het gezin zeer gelukkig was. Dr. Hulst uit Leiden zal vandaag sectie verrichten. (Advertentiè.) MENTHO-REX Ver k oudhei dtzalf bestrijdt de kou van buitenaf langs twee wegen: inademen en inwrijven. v. „SPOORWEGMOEUJJK, IIEDEN" TE BERLIJN Twaalf hoge Sowjet-Rnssische functionarissen, die waren uitge nodigd voor een receptie te Ber lin van de 3 Westelijke hoge com missarissen, lieten zich veront schuldigen, daar zg het allen „bul. tengewoon druk hadden in ver band met spoorwegmoeilijkheden. Zoals bekend is het gebouw van het onder Sowjet-beheer staande bestuur der Oost-Duitse spoorwe gen door de West-Berlijnse auto. riteiten met Amerikaanse goed keuring in beslag genomen. Het bureau van de Belgische Kamer heeft de tekst van het voorstel van Tielemans rondge deeld, dat beoogt een parlementai re commissie van onderzoek in te stellen, die de verantwoordelijk, heid voor de malversaties met met-aangegeven effecten zal mocj ten vaststellen. Ook de communistische kamer, fractie heeft een wetsvoorstel in gediend tot instelling van een on derzoek naar het schandaal der niet.aangegeven effecten. Op grond van dit voorstel zou den in de commissie van onder zoek niet slechts leden van het parlement, doch ook vertegen woordigers van de arbeidersor ganisaties en van de vereniging van oorlogsslachtoffers zitting moeten hebben. Gen.-majoor Harry Vaughan, president Trumans adjudant, heeft van een Senaatscommis sie een berisping gekregen' we gens het aanvaarden van koel kasten als geschenk. Vaughan schonk een koelkast aan mevrouw Truman en an- GEHOUDEN IN DE RAADSVERGADERING VAN DONDERDAG 12 JANUARI 1950. (4. Slot.) Een nieuwigheid op politie- geoied waren ue in net aige- iopen jaar aigenomen verkeers- examens. hiervoor was een on- aerwijsverkeerscommissie in net leven geroepen, aie bij ae scnoolhooiaen aue medewerking neeit onaervonaen tot net geven van verxeersonaerwijs op üe scnolen. De politie organiseerde ae examens, aie in juü weraen algenomen, waarna aan 230 aeememers een diploma kon woraen uitgereikt. De goede re sultaten van deze nieuwe tak van opvoeding is merkbaar. Wij naderen hiermede het terrein der verkeersongevallen, waarvan er bij door ae pontie assistentie werd verleend; vier van deze ongevallen waren aan drankmisbruik te wijten. Van deze publieke vijanden wordt tegenwoordig op verzoek der dere aan vooraanstaande per- sonen in Washington. De com- I poiitie door een arts een bloed- missie stelde vorige zomer een monster genomen, teneinde onderzoek in naar een geval, waarbij vijf personen giften in ontvangst genomen zouden heb ben, omdat zij anderen aan regeringscontracten geholpen hadden. De commissie kwam tot de slotsom dat er niets on wettigs in dergelijke giften stak. Tijdens het onderzoek werd verklaard, dat de firma, die ge neraal Vaughan de koelkasten ten geschenke gaf, dit gedaan had, toen zij probeerde van het State Department gedaan te krijgen, dat vertegenwoordigers van de firma naar Europa mochten worden uitgezonden. Dit was tegen het einde van de oorlog, toen paspoorten moeilijk te krijgen waren. Generaal Vaughan ontkende, meerdere zekerheid te verkrij gen omtrent de invloed der ge bruikte alcohol op de gedragin gen van de delinquent. Van de 86 ter kennis van de politie gebrachte misdrijven konden in 77 gevallen de daders door het eigen korps worden op gespoord en drie gevallen door anderè corpsen, zodat 92 van alle gevallen werd opgehelderd. Uit de gemaakte overtredingen treden weer in het bijzonder de openbare dronkenschap en de waarbij alweer met waardering van net werk van mejutirouw .s-aeis gewag mag woraen ge maakt. Bij het onderwijs kwamen weer enige mutaties voor. Ter- neuzen scnijnt nu eenmaal nog altijd een doorgangshuis te zijn. De nog maar kort tevoren benoemde onderwijzer Willem- sen werd ontslag verleend even als aan de heren Weststrate Jr. en Koithof en aan mevr. Leef- lang ais onderwijzeres aan de Ulo-school. Benoemd werden de heren Jansen en Van der Viugt. Vastgesteld werd een veror dening op het lager onderwijs, waarbij gebruik werd gemaakt van het aoor de deskundigen uit de vereniging van Burgemees ters en Secretarissen gemaakte concept. Aan de openbare school te Sluiskil werd mevr. Piatteeuw vervangen door mej. Van Al- tena. De distributie werd ten aan zien van verschillende artikelen afgeschaft. Het vlees ging van de bon, doch het verbruik nam niet in die mate toe als de sla gers wei hadden verwacht, waarschijnlijk tengdvolge van de gestegen prijzen. Tevens kwam een einde aan de cen trale slachting van het vee. Alleen de varkens worden nog centraal geslacht in verband met de subsidie welke door de regering op varkensvlees wordt gegeven. De slachtplaatsen in Wij mogen dankbaar zijn dat wij onze werkzaamheden kun nen aanvangen met een slui tende begroting. Het zal wel duidelijk zijn, dat in dit ver armde land de grootste omzich tigheid zal moeten worden be tracht. Wij zullen waarschijn lijk veel moeten nalaten wat op ons aller verlanglijst staat. Ik moge besluiten met U allen, zowel in Uw ambtelijk als in Uw persoonlijk leven al het beste te wensen voor 1950 en dat God U de kracht en de wijs heid moge geven, zo nodig voor Uw moeilijke maar zo dankbare arbeid. FRAUDE BIJ DE BANK VOOB SCHOUWEN-DUTVELAND. Op verzoek van het parket te Middelburg is een onderzoek in gesteld naar de verdwenen kwart millioen gulden, die, bij een minu tieuze controle aan de bank voor Schouwen en Duiveland te Zie- rikaee niet konden worden ver antwoord. In verband met de resultaten van hot politieonderzoek is M. v. d. K. te Zierikzee gearresteerd en verdacht van heling, ingesloten. Vandaag wordt hij te Middelburg voor de officier van justitie ge leid. JURY-LID VOOR DE KEURINGEN NEDERLANDS TREKPAARD. Het hoofdbestuursjurylid voor de keuringen van merriën van het Nederl. Trekpaard, de heer G. O. Sneep, voorzitter der afd. Noord- Brabant van het stamboek, zal wegens het bereiken van de 70- jarige leeftijd niet meer voor een herbenoeming in aanmerking ko men In zijn plaats heeft het hoofdbestuur benoemd de heer W. J. L. de Groof te Kruiningen. A. N. B. Jubileert. De Algemene Nederlandse Bouwarbeidersbond bestaat 30 jaar. In verband daarmee is een jubileumtcurnée georganiseerd door het A- tot Z-Cabaret Ook Terneuzen is in de toumée opgenomen. Het A- tot Z-Caba- ret, waaraan medewerken: Ap. Kofstee, Gerard in 't Veld, Siny Mooten, Nel Brink en Jan de (Kleyn, treedt op in het Concert gebouw op Maandag 30 Jan. a.s. liprv De militair die zo hevig wsrd gestoord in het roken van zijn sigaretje schoot recht naar boven door de bodemloze gondel van de ballon. Gelukkig kon hij, nog juist voor hjj weer begon be da len, door Bim en de luchtschipper worden gegrepen. „Welkom hier, vriend, wie je ook bent" zei de luchtschipper hartelijk. De soldaat was zo ge schrokken dat hij geen woord kon uitbrengen en daalde verwonderd met de ballon mee. Gewapende militairen waren inmiddels van alle kanten toegeschoten om Bas- li gevangen te nemen. Zonder j twijfel was dit de „verdachte bal lon" die Engeland naderde Wie weet wat deze sombere dikke man in zijn schild voerde! Voor alle zekerheid werd daarom maar een stêvig kanon in stelling ge bracht. Maar de speurder dacht niet aan verweer. Vriendelijk lachend liet hg zich gevangen ne men. „Waarom toch zo opgewonden heren?" vroeg hij sussend. „De ballon Is geen uitvinding van eer gisteren?" (Advertentie.) ordeverstoring in staat van de gemeente voldoen thans aan dronkenschap naar voren door een verdere stijging, zodat, in vergelijking met de jaren 1935 1940, het aantal processen- verbaal thans driemaal zo hoog is. En ofschoon op de andere punten de criminaliteit hier ter dat ziin stede een vrijwel getrouwe af- - spiegeling is van de landelijke handelwijze verkeerd zou zijn j ^^naliteit is het aantalpro- geweest. Wat hij deed, behoorde cessen-verbaaJ (86) viermaal zo tot zijn taak en was in het be Hang van een vlotte gang van zaken, zo zeide hij. President Truman verdedigde generaal Vaughan en pleitte voor een „billijke behandeling" van hem. Het Amerikaanse vakverbond van arbeiders in de automobiel industrie, The United Auto-Wor- kers, heeft een aanbod van Chrys ler tot het toekennen van pen. root als het landelijk gemid 'delde. De enige verzachtende opmerking die hieromtrent nog valt te maken is deze, dat van de bekeurden er 36 te Terneu zen, geen te Sluiskil en 51 elders woonachtig waren. Dit vraagstuk van het drank misbruik is uitermate zorgwek kend. Het is niet eenvoudig op te lossen, doch wij zouden al een heel eind op de goede weg zijn wanneer er een middel gevon den kon worden om de op groeiende jeugd hiervan terug te houden. Een ernstige hin derpaal is hierbij het gemis in onze stad van een ruime lokali teit voor het opvangen van de nu loslopende jongens en meis sioenen van 100 dollar per maand als „volkomen onvoldoende" van fes, "waarnaast''dan nog mensen le hand gewezen en aangezegd, gevonden zouden moeten wor- dat over zeven dagen een staking zal worden afgekondigd voor de 89.000 arbeiders in dienst van do maatschappij. Norman Matthew::, de vakvereiiigingslcidei in do Chrysler-organisafie, Verklaarde, dat het aanbod neerkwam op on- geveer 5 cent op basis van het in de „Arend" en de „Zee uurloon, terwgl Ford onlangs had meeuw", maar ik geloof toch toegestemd in 19 cent per uur den, bereid en in staat om dit mooie maar moeilijk maat schappelijke werk op zich te nemen. Ik weet wel dat hier j geen eisen mogen gesteld wor den zoals die in een grote stad i als Rotterdam zo prachtig wor den beantwoord door het werk De United Auto Workers zijn aan gesloten bij de C.I.O. (Advertentie.) Rheumatische Pijnen tergen de mens tot levensmoewordens toe. Maar met Kruschen keerde voor millioenen de levenslust weer. En toch is Kruschen geen won dermiddel. Het is alleen maar een natuurlijlk middel, samengesteld uh die zes minerale zouten, die het gestel nodig heeft om goed te kunnen functionnercn. Die natuur lijke middelen mankeren veelal aan het gewone dagelijkse voed sel, dat zelfs soms wel Uw kwaal in de hand werk!:. Met de dage lijkse dosis Kruschen, elke morgen na het opstaan, brengt gij het evenwicht weer in stand en. geeft ge Uw bloedzuiverende organen precies die kleine dosis opwekken de kracht, nodig voor de functies, die het lichaam er van verwacht. Waarom zoudt ,ge Uzelf geen Ein der mens maken: vlot, fit, welge moed en veerkrachtig? In plaats van door te tobben met stramheid en pijn en de lusteloosheid en humeurigheid, die daarvan het gevolg zijn. Kruschen is verkrijg baar bij alle Apothekers en Dro gisten. Ingez. Med. wel dat er op dit erebied door ihet particulier initiatief ook hier ter stede wel meer kan worden aangepakt. Nochtans zal daarop niet worden gewacht en doet de gemeente intussen wat haar hand vindt te doen, (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 99) (Nadruk verboden) „Dat zou ik nooit bij elkaar ge kregen hebben, 't Is gewoonweg prachtig; mevrouw Hallett, U Is een engel!' ontboezemde 't meis je geestdriftig. De weldadige me vrouw Hallett kuste haar be traand perzikwangetje en verliet miss Gansenhurst om dit mees terstuk in haar schoolmeisjes- handschrift aan haar porcelein- blauw postpapier toe te vertrou wen. Billy zou het document dan morgen ontvangen. De vriendin van Billy zuchtte even opgelucht, als hij het bij ont vangst zou doen. „Toch", peinsde mevrouw Hal lett, „toch geloof ik, als ik een man was dat ik van die drie haar de eisen, welke de Vleesken ringswet daaraan stelt. Gelijk reeds medegedeeld, werd de gemeente-ontvanger genoodzaakt in verband met de verbouwing der raadszaal naar een ander onderdak uit te zien. Dat werd voor hem gevonden in de Kersstraat 7a, waar hij tege lijk meer ruimte heeft gekregen, zódat deze verhuizing wel aan de administratie is ten goede gekomen. De invoering der be lasting op het ophalen van huisvuil gaf bij de inning enige moeilijkheden, welke verband hielden met het verstrekken van de vele gevraagde inlichtingen. In verband met de verhoging van het tarief voor het ledigen van privaatputten liep het aan tal aangiften terug van 1940 in 1948 tot 1254 in 1949, een ver schijnsel dat, naar ik hoop, geen lijflijke gevolgen voor de be narde privaatputbezitters zal hebben. De geldelijke baten voor de gemeente namen toe van 4377,35 in 1948 tot 4781,50 in 1949. Ik kom hiermede aan het ein de van onze wandeling door onze gemeente en keer weer terug in deze nieuwe raadszaal. De raad kwaim hier in 1949 nesen keer bijeen, terwijl het college zich na de verkiezingen vernieuwd zag met 7 nieuwe 'leden. Zoals U heeft kunnen i beluisteren, zijn er vele belang rijke besluiten genomen en tot uitvoering gebracht. Uiteraard was het maar een bloemlezing. Vele nieuwe besluiten zullen er ook in het nu aangevangen die ons weer dichter zullen iaar moeten worden genomen, brengen bij grotere welvaart voor allen die hier door U ver tegenwoordigd zijn. nog het liefst zou trouwen. Mis schien is Nora het neusje van de zalm, maar als jo dat tempera ment In huis neemt, staat het ge lfik met een mand wilde katten in een broeikas brengen; met die goede Lorne zou een man zich spoedig een halve hulppredikant gevoelen; maar met Lily nu, de mensen schimpen wel eens op „de schone onschuld'', maar bete kent dat dan niet dat twee van God's beste gaven in een meisje zijn verenigd?" Nadat zij miss Nora Wynne Pritchard en haar fiets met haar taxi had thuisgebracht zocht het adjudantsvrouwtje haar kamer in het hotel op, waar zij, na een si garet gerookt te hebben, weldra de slaap der laten wij zeggen, der edelmoedigcn sliej). In de taxi had zij enigszins dommelig gemompeld, dat zij tien tegen één durfde wedden, dat de verloving van Billy binnen vier er twintig uur „af zou zijn. Zij had geen behoefte, om die avond nog meer te praten, zeker niet OPENING IJSBAAN. Bij' doorgaande vorst wordt de ijsbaan aan de Leeuwen laan hedenmiddag 4 uur ge opend. VVieler- en Supportersclub- In de bovenzaal van café Faas hield deze sportclub Woensdag avond een ledenvergadering. Bsloten werd op 11 en 18 Fe bruari een koers op rollen te or ganiseren. Voorts ligt het in de bedoeling In de a.s. zomer weder om een wielerkoers uit te schrij ven om zodoende de belangstelling voor deze sport warm te houden. Bij voldoende deelname zal, zo mogelijk op 3 Febr., een bus rijden naar de Zesdaagse te Gent Er zal dan gelegenheid zfjn de presta ties te volgen van de jeugdige Sluiskilse renner M. C. Boer, die uitkomt in de ploegkoers voor liefhebbers over 30 km. Als enige Nederlandse nieuweling zal hij o.m. hebben te strijden tegen kampioenen uit Amerika en Au stralië. Zijn laatste resultaten in de piste te Gent waren over '5 km 5e, afvalkoers 6e, 10 km 6e, 5 km 7e, 8 1cm 6e en 7e. Wethoudersbenoeming. In de gisteren gehouden ver gadering van de gemeenteraad werd met 4 van de 6 stemmen tot wethpuder benoemd de heer C. Doens (R.K.). Op de heer Taelman waren 2 stemmen uitgebracht. Nadat de heer Doens de Raad zijn dank had betuigd voor het in hem gestelde vertrouwen, oefende de heer Taelman critiek uit over de wijze waarop reeds van tevoren over deze benoe ming was beslist. Teerdag Willem Teil". In het lokaal hij R. Danckaert hield de- vereniging „Willem Teil" haar jaarlijkse teerdag, die naar wens verliep. Vóór de gezamen lijke maaltijd werd een schieting gehouden, waarvan de uitslag luidt: Hoogvogel: R. Danckaert. iZijvogels: Em Waelput en M. Herman. Meeste vogels: 4 stuks Pr. CHond Azn. Gevonden voorwerpen. Een wit wollen kinderborstrokje te bevragen bij de landbouwer Koole, Reuzenhoeksedijk, Othene, Zaamslag. Een steeksleutel lengte pl.m. 25 cm, op beide einden bruikbaar, respectievelijk voor moeren van t2 en 27 mm. Te bevragen bij J. E. Gooseen, Sassing Q 14, Axel. De gedelegeerden VEin de Sov- jet.Unie, Polen, Wit-Rusland en Tsjecho-Slowakije hebben de eco nomische- en werkgelegenheids- commissie der Verenigde Naties verlaten uit protest tegen de aan wezigheid van een afgevaardigde der Chinese nationalistische rege ring. HEDEN: TERNEUIZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Het andere leven". MORGEN: HOEK; Kerk der Geref Ge meente, 3.15 uur: Openbare vergadering Staatkundig Ge reformeerde Partij. TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Het andere léven". Concertgebouw 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Singende Engel". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling „De belevenis van Dr. Wassel". Naar aanleiding van de staMng van meer dan 90.000 mijnwerkers in de vetkolenrnijnen hebben de stecnkolenhandelaren uit de om- Giving van Pittsburg beleend ge maakt, dat de steenkolen gerant soeneerd zullen worden en dat bfl voorrEmg in de dringendste be hoeften (ziekenhuizen enz.) zai worden voorzien. De rubberpro. docenten hebben president TYuu man in een telegram er op gewe zen, dat de rubberindustrie door gebrek aan steenkolen met ver lamming wordt bedreigd. De nationale raad voor arbeid», zaken heeft een federaal districts hof verzocht John Lewis te beve len een einde te maken aan de werkweek van drie dagen en aan „oneerlijke methoden" hij de po gingen om een nieuw contract voor zijn mijnwerkers te verkre gen. Verschillende mijnen werden gesloten door gemotoriseerde pos ters. De sta;'-: ing bedreigt duizen den met werkloosheid. Sedert 1 Juli hebben 400.000 mijnwerkers in de vetkoclmijnen slechts Maandag, Dinsdag en Woensdag gewerkt. Verschillende staalmaatschap- pijen hebben medegedeeld, dat zij hun productie zullen inkrimpen, indien de electriciteitsmaatschap- pij te Pittsburg het plan uitvoert om de stroomlevering drastisch te beperken. Aan het voorlopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de begroting van Buitenlandse Zaken over 1949 ontlenen wfj het volgende: Naar aanleiding van de aan koop van een pand voor de huis vesting van H. M gezant te Bang kok en van de kanselarg van het gezantschap aldaar, stelt de Ka mer prijs op een nadere motive ring van het aangevraagde be drag. Deze som van 387.400 kwam verschillende leden zeer hoog voor. Dezelfde leden was het opge vallen, dat grote bedragen waren gemoeid met 't maken van dienst reizen en in rekening gebrachte verhuis- en andere kosten In dit verhand brachten zij in herinne ring, dat enige tijd geleden een diplomatiek ambtenaar na zijn te meer met jonge vriendinnen over liefdesaangelegenheden. Ten eerste vond zij, dat de jon ge dames zich voor het ogenblik voldoende hadden uitgeput en ten tweede voelde zij zich overtuigd, dat de zaken zich zelf in goede richting zouden ontknopen. De verloving van Nora met die mefisto-achtige Hunter zou nog een zure appel zijn om door te hij ten maar allah, dat zou ook wel in orde komen, zoals alles al tijd in orde komt, dat eigenlijk nooit had moeten bestaan. Het was nu duidelijk genoeg, hoe alles zich had toegedragen. Het aargaan van haar verloving met kapitein Hunter was slechts geweest een onderste bovenkeren van,de maat van haar liefde. In dien die maat slechts halfvol was geweest, zou Nora haar in even wicht hebben kunnen houden, maar zij was zo boordevol, dat gij met haar Ikóstbare inhoud over de kop was geslagen. Het moest van zelf terecht ko men. rugkeer uit Berlijn werd ge plaatst te New York. Nauwelijks daar aangekomen, werd hij naar Den Haag ontboden en zou hij op nieuw een functie in Berlijn gaan bekleden. Achteraf bleek dit niet juist te zijn, waarna uitzending naar Washington volgde. Deze leden zouden gaarne zo nodig vertrouwelijk een ge specificeerde opgave, ontvangen van de bedoelde kosten Enige twijfel werd geuit over- de deskundigheid van de directeur der kanselarg van H. M. ambassa de te Brussel als sociaal attaché van het Ministerie van Sociale Za ken. En het zou binnen weinige uren terecht komen en wel op een ma nier, die zelfs mevrouw Hallett niet had kunnen vermoeden. Het kwam van zelf terecht. De volgende dag tegen lunch tijd hield de mooiste en snelrijden de auto van mijnheer Gansenhurst voor de deur van huize Rusten burg stil en stapte er een boze jonge vrouw uit. Het was mevrouw James Mil- fcanke-geborene-Nellie Hunter, die van Oowry-Bay terugkeerde en dus volop tijd had zich te prepa reren op de tweede opvoering van de zo bijzonder geslaagde revue: „Een, twee, links, rechts". Zg was ook teruggekomen in de hoop, een rekening met haar broeder te vereffenen. Terwijl zij glimlachend binnenkwam en de gastvrouw groette, dacht zij: „O was dat jouw bedrijf, Rex? Wilde je het mij betaald zetten, dat ik bij de Wynne—iPritchards vandaan ben Dokter D. P. van Kammen,, de districts-tuberculose-arts en directeur-geneesheer van het sanatorium Weizigt te Dor drecht, is bezig met het treffen van voorbereidingen voor een bevolkingsonderzoek op t.b.c. Uiteraard zijn deze voorbe reidingen van grote omvang en talloos zijn de moeilijkheden, die men te overwinnen heeft. Toch hoopt de dokter, die al jaren lang bezig is met het ma ken van plannen voor dit be volkingsonderzoek, waarmee hij een positieve bijdrage wil leve ren aan de overwinning op de gevreesde volksziekte,, het on derzoek nog dit jaar te kunnen houden. Dit kan alleen als de voorwaarden geschapen zijn om mensen, die aangetast zijn, te kunnen opnemen in een sana torium of in een ziekenhuis. De financiële consequenties zijn eveneens omvangrijk. Dokter Van Kammen wil aan het bevolkingsonderzoek in het De Italiaanse politie is op zoek naar 2 mannen, die voor de lei ders gehouden worden van een bende smokkelaars, die cocaïne en hercBne in de halsbanden van hon den over de Franse grens de Ita liaanse Rivièra binnensmokkelen. Woensdagavond stond op de hoek van een straat te Rapallo een vrouw met een hond, toen een grijze sedan aan kwam rijden en een man, uit het raam van de auto leunend, met een tommygun een aantal schoten loste op de hond. Het politierapport vermeldt niet wat er met de vrouw gebeur de De hond bleef dood op het troitoir liggen. Daar de halsband van de hond ongewoon dik was, stelde de politie een nader onder zoek in. In de halshand vond zij eocafine en een klein zakje hero ine. Een van de beide daders, die ge regeld cocaïne zou leveren aan de luxueuze hotels aan de Italiaanse Rivièra, wordt „de hertogin" ge noemd. De ander is de 22-jarige Giuseppe Malles, „mogelgk een Italiaanse Fransman." gegaan? Daarom schreef jij Ja mes, dat er op mg gelet moest worden en daarom telegrafeerde hij, dat ik thuis moest komen. Goed hoor!" dacht Nellie woest. En voor haar geest doemde het toneel op, dat zij zo juist te Cow- ry-Bad had verlaten en waar zij haar rol veel beter had gespeeld dan op de avond van de revue. Onderweg was zij wel enigszins bezorgd geweest, wat die goede oude James zou mankeren, doch het was een verlichting voor haar toen zij thuis kwam, om te erva ren, dat haar man in plaats van verpleging nodig te hebben, be hoefte gevoelde haar een standje te maken. Zij had dat handig af geweerd, door hem de tederste verwijten te doen, dat hij nog ge loof hechtte aan Iets dat Rex uit zijn duim zoog. Zij had reeds enige jaren haar rijke en goedhartige makelaar naar haar hand gezet en zelden té voren had zij zich zo behoeven in te spannen' als nu. (Wordt vervolgd.) district Dordrecht vaccinatie met het vaccin B.C.G., dat im muun maakt voor tuberculose, gepaard laten gaan. Slecht* dan zal het mogelijk zijn de tu berculose te overwinnen of zo ver terug te dringen, dat zij be perkt wordt tot incidentele ge vallen. Aan de burgemeesters in het district Dordrecht zal wor den verzocht de organisatie van het onderzoek te willen uitvoe ren. Verenigingen en stichtin gen zuiden op hun beroep om medewerking uiteraard gunstig reageren. ZATERDAG 21 JAN. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7 45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Orkest; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 10.00 Voor de kinderen; 1015 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Orgelspel; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13 00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.00 Orkest; 14.20 Engelse les; 14.40 Orkest; 15.15 Kroniek; 15.50 Koor; 16.20 Gram 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Volks liederen; 18.15 Weekoverzicht; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten; 19.25 Kath. thuisfront overal; 19.30 Commentaar;; 19.40 Gram.; 19,45 Regeringsuitzending; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Gram.; 2015 Lichtbaken; 20.40 Amusementsmuziek; 21.00 Gev. programma; 21.45 Puzzle; 21.55 Pop. concert; 22.30 Avond gebed; 23 00 Nieuws; 23.15 Or kest; 23.45 Gram. HILVERSUM n 7 00 Nieuws: 7.15 Gram.; 8.00 Nieuws; 8 15 Or gelspel; 8.45 Gram.; 9 30 Water standen; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Radiofeuil leton; 10.35 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.30 Piano; 12.00 Dansorkest; 12.30 Medede lingen; 12.38 Hawaiianmuziek; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Het Ned. lied; 14.20 Amusements muziek; 14 50 Streekuitzending; 15.15 Orkest; 16.00 Causerie; 16.15 Dansmuziek; 10 45 Sport; 17.00 Gram.; 17 30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Pop. muziek; 19.00 Artist, staalkaart; 19.30 Bijbelle zing; 19.45 Causerie; 20 00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.12 Vara, varia; 20.15 Weense muziek; 20.45 Gev. programma; 21.45 Soc. coalmentaar; 22.00 Orkest; 22 25 Hoorspel; 22.45 Kwartet; 23.00 Nieuws; 23.15 Pargse muziek; 23.35 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Lichte mu ziek; 12.30 Weerberichten; 12 32 Licht orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Causerie; 14.10 Gram.; 15.00 Radiodocumentatie; 15.30 Orgelspel; 1615 Gram.; 16.30 Prairieliederen; 17.05 Nws.; 17.15 Acoordeonspel; 17.30 Stu dentenleven; 18.00 Accordeonspel 18.15 Gram.; 18 30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00, Orkest; 21.00 Actualiteiten; 21,15 Dansmuziek; 22 00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro, gramma; 23.15 Nieuws; 28 20 Jazzmuziek; 23.30 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2