Bezoek van Prins Bernhard aan de Antillen 950 Gustav Krupp overleden De herziening der accijnzen in België Het subsidie op de prijs van varkensvlees 150-tons drijvende kraan voor Antwerpen Snuif en wrijr Ernstige critiek op gevoteerde gelden Plechtigheid te Atrecht Spaak voorzitter van de O. E. E. S. Vliegtuig van Prins Bernhard beschadigd Ongevallen door het noodweer Toewijzingen voor Nederland uit hef Marshall-plan Geen discrimatie meer in het Amerikaanse leger Schumacher over de Saarkwestie De Rantsoenering in West-Duitsland Neemt sabotage op£de Franse Spoorwegen toe? HOOGWATER. v.m. n.m. Breskens 2.23 2.51 Terneuzen 2.58 3.26 Wemeldinge 3.38 4.06 Walsoorden 3.48 4.16 ZON- EN MAANSTANDEN id voorÜx-rtijd «errie Engelse* tsirdustiie ïst te Peking na verkochte se schepen WATER. Frankerlng bij Abonnement: Terneuzen. ii ir-Hoofdreciacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. ZEEUW WOENSDAG 18 JANUARI 1950. 6e Jaargang No. 1324. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct minimum per advertentie 1.58. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dtes namiddags 2 uur. Het voteren door de Staten der Nederlandse Antillen van een be- ..rag van 70.000,— ter dekking van de kosten van het bezoek van ZJC.H. Prins Bernhard heeft enige critische reacties tengevol ge gehad. Het in het Spaans verschijnen de dagblad „La Prensa" schreef een hoofdartikel onder de titel „Wij beschuldigen de Staten...'*, waarin ernstige critiek wordt uit geoefend op de 21 leden der Sta ten, van wie „niemand de moed lieefit gehad om een woord van protest te doen horen tegen de wijze, waarop de openbare midde len worden gebruikt.'" Uitdrukkelijk verklaart het blad, niets te hebben tegen het bezoek van de Prins, maar het verzet zich tegen „het denkbeeld, dat de leden der Staten blijkbaar koes teren, dat het nodig is het som metje van 70.000,uit te geven cm het genoemde bezoek luister bij te zetten. Onze financiële si tuatie is verre van rooskleurig en het is zeker, dat wij. ons de luxe van deze hoge uitgaven niet Kunnen veroorloven." De 21 Staten-leden worden door het blad beschuldigd van „misda dige onverschilligheid op een be slissend moment; van nietsdoen tegenover de aantasting van de eigen belangen van het land om Nederland te behagen, dat een afwijzende beslissing van de zijde van de iStaten om die 70.000, te voteren, onder de huidige om standigheden stellig zou hebben gerespecteerd. Het dagblad „Beurs- en Nieuws berichten" bevatte een ingezon den stuk, waarin verwondering werd uitgedrukt over de grootte van het benodigde bedrag. „Keur den de Staten de 25.000, waarvoor onze jongens naar Gua temala zouden gaan, en 25.000,- voor ons plaatselijk museum niet af vanwege de bezuiniging?" De inzender vraagt verder, of niet dezelfde vlaggen, versierselen en verlichting zullen worden ge bruikt die altijd gebruikt zijn. „Gaan onze kinderen, broers en zusters niet altijd gaarne en gra tis zarghulde brengen aan elke Koninklijke gast Doen onze land- en zeemacht niet altijd gaar ne aan een parade mee? En zal onze Koninklijke gast niet bij de Gouverneur verblijven?", zo vraagt de inzender. In een naschrift zegt de redac tie van de zijde van het Bestuur te hebben vernomen, dat men, zonder te kort te doen aan de eer, die wij de Prins verschuldigd zijn, zal trachten de kosten zo laag mogelijk te houden met het oog op de tijdsomstandigheden, doch dat in ieder geval een bedrag moest worden vastgesteld, dat niet aan de krappe kant kon worden genomen. De Curacaose pontonbrug aangevaren. Enige dagen veór het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard aan Curasao is de pontonbrug „Ko ningin Emma der Nederlanden", een van de karakteristieke be zienswaardigheden en de hart ader van het verkeer te land van Willemstad, vrij ernstig bescha digd door een aanvaring van een van de nieuwste Lake-tankers van de Shell-vloot, de „Galliom- ma'\ Het schip kwam in aanra king met de opengezwaaide brug, waardoor deze bij het draaipunt* werd geforceerd en gedeeltelijk dóórbraJk. Men zal trachten in verband met het bezoek van de Prins een voorlopige reparatie te bewerk stelligen, welke een dag of tien in beslag zal nemen. Het is dus niet uitgesloten, dat de Prins de brug niet meer in werking zal zien en dat de rondrit, die door beide stadsdelen zou gaan, niet over de brug zal leiden. Maandagmiddag zijn te Atrecht op plechtige wijze de stoffelijke resten van 50 Nederlandse mili tairen en verzetslieden, die in de oorlog in Frankrijk sneuvelden of gefusilleerd werden, door de Fran se regering aan Nederland over gedragen. De Nederlandse regering was door ambassadeur Baron Van Boetzelaar van Oosterhout verte genwoordigd en de Franse presi dent liet zich vertegenwoordigen door de prefect van Pas de Calais, Georges Phalempin. Oud-strijders vormden een ere wacht. Nadat Georges Phalempin uit drukking had gegeven aan de dankbaarheid en de sympathie van het Franse volk voor Neder land, nam Baron Van Boetzelaar het woord. Hij- bracht hulde aan de slacht offers, die gevallen waren bij het vervullen van de plicht, ingegeven door de gemeenschapszin van mensen, die de elementaire vrij heden verdedigen. Hij dankte de Franse autoritei, ten voor de betoonde toewijding. (De plechtigheid werd besloten met een troependéfilé. Daarna werden de stoffelijke resten onder militair geleide naar Rijssel ver voerd, waar zij verder naar Ne derland werden gezonden. Verschillende Belgische bladen meldden Zondag, dat Harrlman, de reizende ambassadeur van het plan-Marshall en Paul vian Zee land, de Belgische minister van buitenlandse zaken, te Brussel hébben gesproken over de benoe ming van Paul Henri Spaak tot voorzitter van de Organisatie voor EUropese Economische Sa menwerking. Volgens deze berichten zal het besluit om Spaak voor het voor zitterschap voor te dragen de vol gende week bekend worden ge maakt. De bestuursraad van de organisatie zou op de eerstvol gende zitting over de benoeming moeten stemmen. Prins Bernhard op weg naar Curasao. Prins Bernhard aan boord van het Nederlandse smaldeel is gis teren uit Puerto Rico vertrokken naar Curatjac. Zijn Dakota zal drie dagen achterblijven om gere pareerd te worden; daarna zal het toestel naar Curacao worden ge vlogen. Bij het uitladen van de Dakota van Prins Bernhard, is het toe stel beschadigd, waardoor de Prins per schip naar Curacao zal moeten reizen inplaats van in zijn eigen vliegtuig. Prins Bernhard verklaarde, dat hij op Curacao een ander vlieg tuig in gebruik zal nemen, waar mee hij zijn reis door Zuid-Ameri- ka zal kunnen voortzetten. In 1942 heeft de Prins Curacao bezocht en hij is thans benieuwd om kennis te nemen van de eco nomische ontwikkeling die het eiland heeft doorgemaakt. Zijn bezoek aan de Ver. Staten zal een officieus karakter hebben. De Prins zal daar vliegtuigfabrie ken en andere industrieën bezoe ken. Op de vraag of hij vliegtuigen zou kopen, antwoordde Prin" Bemhard, dat het dollartekort het onmogelijk maakte om de dollars voor andere dan reconstructie- doeleinden te gebruiken. Zoals bekend heeft de ministe riële economische commissie, vol gens de met Nederland gesloten overeenkomst, besloten tot verla ging van de accijns op minerale oliën. Dientengevolge zullen de inkomsten van de staat met 700 millioen francs verminderen, wat, zo wordt in betrokken kringen verklaard, ten goede komt aan de verbruikers. Daarentegen zullen sommige rechten, n.l. die op .suiker en siga retten, in geringe mate worden verhoogd. Voor suiker zal de ver hoging van de accijns vrijwel overeenkomen met 5/10 van indexcijferpunt. De accijns op azijn en lucifers wordt afgeschaft en die op pijptabak, sigaren en sigarillo's, bier en likeuren zal worden verminderd. De „Nation Beige" meldt, dat door toepassing van de te Luxem burg genomen beslissing om de accijnsrechten voor sommige pro ducten aan te passen, de suiker prijs met 1,35 frs per kg zal ver hoogd worden, terwijl de prrjs van een pasje volkssigaretten van 8,70 frs op 10 frs zal gebracht worden- Anderzijds zal de prijs van pijptabak met 19 frs per kg worden verminderd en die van een pakje van 10 doosjes lucifers met 1,10 frs. Ook de prijs van azijn zal met 0,35 frs per liter verminderen. Nader wordt gemeld, dat het accijnsrecht op sigaretten met 15 procent zal worden verhoogd. De rechten op rooktabak zullen even wel verminderd worden en de prijs van 1 kg tabak zal voortaan fr. 120 in plaats van fr. 1'30 per kg bedragen. De accijnsrechten op sigaren worden verlaagd van 30 procent tot 21 procent, die op cigarillo's van 41 procent tot 33 procent. Het accijnsrecht op hier ondergaat eveneens een geringe verlaging, terwijl dat op alcohol v|an fr. 200 per liter van 100 gra den op fr. 157 wordt gebracht. Van 16 Januari af zal bovendien de benzineprijs fr. 5.10 per liter bedragen, hetgeen fr. 0,95 minder is dan voorheen. Tegenover deze verlaging staat evenwel een ver hoging van de wegenbelasting, die met ongeveer 50 procent zal stij gen. De wegenbelasting voor b.v. een auto van 19.0 pk zal thans ongeveer fr. 5.400 per jaar bedragen. Tengevolge van storm en sneeuwjacht zijn Maandag in de V. S. minstens 52 personen om het leven gekomen, terwijl de materiële schade op millioenen dollars wordt geschat In het Noordwesten stierven 9 personen door een sneeuwstorm, terwijl an deren om het leven kwamen door verdrinking of ongevallen op glad de wegen. In Montana was de temperatuur 43 graden onder nu! In Toronto in Quebec kwamen vier personen om het leven ten gevolge van de tot een orkaan aangroeiende storm. In Jeruzalem sneeuwde het, toen de eerste groep pelgrims in het Heilig Jaar aldaar aankwam. Op 13 Januari 1950 had Neder land van de E.C.A. te Washington toewijzingen ontvangen tot een bedrag van, afgerond, 606.469.000 dollar. Samengevat in groepen geven deze cijfers het volgende beeld, uitgedrukt in millioenen dollars: Voedsel- en landbouwproducten: Broodgraan (incl. bloem) 93.0; voedergranen 26.3; oliën en vet ten 34.5; veevoeder 5.5 Diversen 41.5. Totaal 200.6. Industriële producten kolen 16.4; petroleumproducten 38.7; ijzer en staal' (incl. blik) 150.4; non-ferro-metalen 41.9; tex- tielgrondstoffen 60.9; chemicaliën 32.3; andere grondstoffen 17.0; productiemiddelen 76.0; verkeers middelen 64.2. Totaal 397.8. Bovengenoemde bedragen heb ben betrekking op de toewijzin gen die inmiddels zijn ontvangen. Toewijzingen, die inmiddels zij* aangekondigd door de E.C.A-, maar nog niet in Nederland zijn aangekomen, zijn in deze opgave niet begrepen. Het opperbevel van het Ameri kaanse leger heeft de afschaffing bevolen van alle rassen- of gods- dienstonderscheid onder officieren en manschappen. De minister voor de strijdkrachten, Gray, heeft be paald, dat voortaan allen, zonder onderscheid van ras, godsdienst of huidskleur, gelijke bevorde ringskansen zuilen hebben. Gustav Krupp zou aanvankelijk terechtstaan met de grote nazi- oorlogsmisdadigers te Neuren berg. Zijn verdediger achtte hem hiertoe niet in staat. Engeland, Rusland en Frankrijk wilden hem bij verstek vonnissen om de mede plichtigheid van Krupp aan de oorlogsvoorbereidingen der nazi's te bewijzen. Het Amerikaanse lid van het internationale tribunaal stond er op dat Krupp zelf bij het proces aanwezig was. Gustav Krupp von Bohlen und Halbach werd 7 Augustus 1870 in Den Haag geboren, waar zijn va der raadsman was van de legatie van de Duitse staat Bladen. Hij studeerde rechten te Lausanne en Heidelberg en trad in 1897 in dienst bij het Duitse ministerie van buitenlandse zaken. In 1004 löerde hij Bertra Krupp kennen. Kaiser Wilhelm H woonde hpn huwelijk bij in 1906. Bertha was de dochter van Friedrich Alferd Krupp, die geen zoon had. Zo doende kreeg zijn schoonzoon de naam Krupp. Samen met Bertha, de enige erfgename, beheerde hij het grote concern. Uit hun hu welijk werden 7 kinderen geboren, vijf zoons en twee dochters. Kai ser Wilhelm H verhief Krupp in de adelstand en was een geregelde bezoeker van zijn villa in de buurt van Essen. De naam Bertha Krupp kreeg in de eerste wereldoorlog algemene bekendheid, doordat een door de Krapp-fabrieken vervaardigd ka non, dat de bijnaam verwierf van „Dikke Bertha", Parijs beschoot van een afstand van bijna 120 km. Het verdrag van Versailles be paalde, dat de oorlogsindustrie van Krupp moest worden vernie tigd, waarna de naam Krupp op messen in alle streken van de wereld te lezen was. Tijdens de Franse bezetting van het Ruhr- gebied in 1923 werden 13 arbei ders van Krupp gefusilleerd en Krupp von Bohlen en vele van de directeuren gevangen gezet. Toen Krupp in 1929 een monument ont hulde ter nagedachtenis van zijn arbeiders zeide hij: „De Fransen hebben ons gloeiende haat geleerd, die op de volgende generaties zal overgaan". Hitier zette de vriendschap van de Kaiser met de Krapps voort. Een vader en twee kinderen verdronken, nabij Angers in de Loire, doordat hun bootje om sloeg. Toen men deze jobstijding aan de echtgenote van de man kwam mededelen, stond de vrouw daar met in de armen het lijkje van haar tweejarig kind, dat juist aan longbloeding was over leden. Dr. Kurt Schumacher, leider van de West-Duitse sociaal-democra tische oppositie, heeft Maandag avond te Essen verklaard, dat de W.-Duitse regering de steun van de gehele Duitse naties heeft 'wat betreft de Saarkwestie. De vorm van protest tegen de Franse Saarpolitiek, die de mees te indruk zou maken", achtte Schumacher een weigering van Duitsland toe te treden tot de Raad van Europa. Het W-Duitse ministerie voor de voedselvoorziening geeft aange kondigd, dat de rantsoenering van alle levensmiddelen, met uitzon dering van suiker, in West-Duits- land op 1 Maart zal eindigen. Op de nieuwe bonkaarten zullen al leen suikerbonnen voorkomen en bons zonder speciale aanduiding, die gebruikt zullen kunnen wor den in geval van tijdelijke- of sei zoentekorten. De prijscontrole blijft gehandhaafd. In Berlijn wort de rantsoenering voortgezet. Binnenkort zal het gemeentelijk havenbedrijf van Antwerpen weer een 150 tons drijvende kraan rijk zijn, zoals het er een smds 1924 tot in de oorlogsdagen bezat. De Duitsers hebben de vori ge kraan vernield. Natuurlijk zijn er op de nieuwe kraan, die °ebouwd is bij de N.V. Werf Gusto, voorheen firma A. F. Smulders te Schiedam, vele nieuwe vindingen toegepast, niet alleen ten aan zien van de constructie, maar ook met betrekking tot de aan- drijving en de besturing. De kraan staat op een ponton van 40 X 20 meter en is draai baar om een plaatselijke toren, die in de ponton is bevestigd. De stand van de arm kan worden veranderd, waardoor dus tevens de vluchten van de haken worden ge wijzigd. Doordat de hijslieren op een speciale manier gekoppeld kunnen worden, beweegt de last zich gedurende het verstellen van de arm langs een vrijwel horizon tale baan. Aan de onderzijde van de arm vindt men de baan voor een loopkat, die langs de gehele armlengte verreden kan worden. De kraan kan maximaal 150 ton torsien bij een vlucht van 16.50 meter tuiten boord, waarbij een hoogte van 24 meter hoven het wateroppervlak bereikt kan worden. Aan de spits kan 40 ton gehesen worden op een vlucht van 34.50 meter huiten hoort, tot een hoogte van 30 meter. De loop- kat heeft een vermogen van 10 ton bij 33 meter vlucht hijshoogte. De arm van de kraan is van draagpunt tot spits 44 meter lang. In de hoogste stand bevindt de spits zich 65 meter boven het wa teroppervlak. Een dieselmotor drijft de dyna mo's aan, die de electrische stroom leveren voor de electro- motoren. Verder zijn in de pon ton te vinden een hulp diesel- agigregaat, een lenspomp, een ber- gingspomp, een ballastpomp en een stoomketel ten behoeve van de deklieren. De ponton is door langs- en dwarsschotten in waterdichte compartimenten verdeeld, waar door de stabiliteit gewaarborgd wordt. De besturing van de kraan ge schiedt door één man in de hoog gelegen stuurcabine. De kraan zal vermoedelijk in de -loop van de volgende week „bui tenom" worden versleept naar de plaats van bestemming. Deze sleepreis zal 2 dagen in beslag nemen. Op vragen van het lid der Tweede Kamer de heer Vondeling (P. v. d. A.) in verband met de verlaging van het subsidie op de prijs van varkensvlees heeft de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening o.m. het volgende geantwoord: In het kader van het overleg met de stichting van de Arbeid over loon, en prijsverhoudingen was met betrekking tot de ten aanzien van de vleesprijzen te vol gen subsidiepolitiek overeengekó- men, dat op varkensvlees een zo danige subsidie zou worden ver leend, dat de gemiddelde vlees- prijs voor de consument na op heffing van het subsidie op rund vlees dezelfde zou blijven. Bij de toepassing van deze wijze van subsidiëring bleek, dat als gevolg van een vergrote aanvoer van varkens voor de binnenlandse consumptie op de centrale slacht plaatsen, welke mede werd ver oorzaakt door de grote vraag naar varkensvlees bij de consument, het aanvankelijk begrote subsidiebe drag in aanzienlijke mate zou worden overschreden, hetgeen een niet verantwoorde la^t voor het staatsbudget zou hebben betekend Naar aanleiding hiervan be sloot de regering met ingang van 5 Dec. j.l. het subsidie op varkens vlees te verlagen, terwijl zij daar bij aankondigde, dat het in haar voornemen lag voor de hieruit voortvloeiende verhoging van de kosten van levensonderhoud ge deeltelik compensatie te verlenen in de vorm ener prijsverlaging voor suiker. Het totale bedrag aan subsidie op varkensvlees, in de periode van 7 Nov. fcot 5 Dec. verstrekt, is ca. 12.260 000. Aangezien na opheffing der vleesdistributie geen vergunning meer is vereist voor het slachten van varkens in huisslachting en daarmede de mogelijkheid tot re gistratie van 't aantel huisslach- tingen is vervallen, is het uiet mogelijk een overzicht te geven van het aantal in deze periode geslachte huisslachtingsvarkens. Wel leert een zo nauwkeurig omgelijke berekening, dat het aan in opdracht van de zgn huis slachters centraal geslachte var kens kan worden gesteld op ruim 80.000. Een basis voor vergelij king met de maand Nov. van het vorige jaar, waarin ca. 117.000 Ijuisslachtingen werden verricht, is in verband met het vorenstaan de echter niet aanwezig. Met de stijging van de vlees- prijzen, voortvloeiende uit de op heffing van het subsidie op var kensvlees is bij de loonsverhoging van 5 procent rekening gehouden De sabotagedaden schijnen op de Oostelijke spoorwegen in Frankrijk toe te nemen. Zoals bekend is de ontsporing van de sneltrein PlarijsStraatsburg (Zondag bij Chalons) aan sabo tage te wijten. Men meent dat hetzelfde geldt voor de ontsporing van de sneltrein ParijsBrianco. Zondag in het station van Livron, een belangrijk knooppunt in de streek van Valence. De spoorwegen meldden ten slotte, dat gisterenochtend sabo- tagepogingen zijn ontdekt op de lijnen in het Oosten. Deze po gingen hadden ten doel een wis- selpost en een seinpaal buiten werking te stellen, respectievelijk bij .iet station ParijsOost en in het station te Hargarten op de lijn ThionvilleSaargebied. (Advertentie). Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met - s K Te Pontianak zijn 200 man van de T.N.I. geland. De voor lichtingsdienst der Daerah meldt dat hierbij geringe belangstelling van de zijde der bevolking werd getoond. De s. m. „Nederland" en de „Kon. Rott. Lloyd" hebben, ten einde tegemoet te komen aan de grote toeloop van passagiers, be sloten op de komende thuisreis het m.s. „Sibajak" in te leggen voor gezamenlijke rekening voor het vervoer vah burgerlijke amb tenaren en particuliere passa giers. WEERSVERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.1. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot avond. Iets kouder. Meest zwaar bewolkt met plaat selijk enkele regen- of sneeuw buien. Later verspreide opklar- ringen. Matige tot zwakke wind tussen N oord en Noord-Oost. Temperaturen iets boven het vriespunt. DONDERDAG 19 JANUARI. 18 19 20 Zon- 8.40 17.02 8.39 17.04 8.38 17.05 Maan- 9.26 16.51 9.51 18.16 10.08 19.37 5 regels 60 ct.; t.; minimum per nummer Bureau namiddags 2 uur imissie voor ge- rleg. Moet hier- en afgeleid, dat t over de toela- ambtenarencen- ulen worden ge- en K.A.B. ver- tezamen ruim •rs, neerkomend jen stemmen bij Is de Minister 1, dat de in No- ïomen beslissing echtsovertuiging De aan het den zouden een tisering van de Nov. 1948 toe- Advertentie.) et niet, maar uitstellen d en stijfheid niet de Jw spierenlaat iheu- mmeren in Uw bewe- top en niet geboge» jve gewrichten. Reed» en Akker*s Klooster- jnstillend en atdoend del bij rheumatiek en idenpijn en bovendien ;enezend bij wonden 'en balsem in de ware: aarvan men dan ook leen goud-zo goed". foede resultaten ectricity Autho- orgaan voor de [e electriciteits- het eerste boek- met een winst St., in tegenstel- delige saldi der ie spoorwegen, luchtvaart, jaarverslag over 1948/49 wordt >eft de Authority al afnemers van ïtgeen 2 millioen or de oorlog.. Er eenheden opge- t tevoren en de geschiedde tegen lan vóór de oor- «TERTAL VAN lBAJA won er s van Sura- ;eeds stijgende en ruim 579.000. Tot droegen alle be, bij, uitgezonderd in December voor Is lange tijd een vertoonde en wel linisterie van bui- n heeft medege- rrijk èen krachtig gediend tegen het door de Chinese n Frans eigendom i Franse consul- 1 Beal, heeft de de minister van aken te Peking, verhandigd. caanse ministerie e zaken heeft be- dat aan de Ame- i in 't Verre Oos, gegeven, stappen ie te verhinderen, hepen die in 1947 Chinese nationa- tng werden ver- op nog hypotheek Van ambtelijke men dat de maat- eeft te voorkomen in hmden van de aisten vallen. RWACHTING )or het KN.M.I. lig van hedenoch- esweer. Af en toe enkele jlkenvelden. Meest jke wind. In de later lichte tot werden ~n5ëfianfleld. Het gedrag van de re gering te Peiping, zoals bijv. hrt. in beslag nemen Van het consulaire bezit, deed het er naar schijnen, dat, de- regering niet de wens koesti rt spoedig door de re gering der Ver. Staten erkend te worden. wetgever doet, aldus de heer De Schrijver, een beroep op de be volking om een aanwijzing te verkrijgen. De eindbeslissing blijft bij het parlement berus- ^De Socialistische volksver- i tegenwoordiger Fayat verklaar- cre mr®Pr- was van ooraeel' dat het niet noodzakelijk is het voorstel aan de Raad van State voor te leggen en meende dat niemand de wil van het volk mag weerstreven. Het debat voortgezet. wo'dt vandaag z&ak gesproken hebben, hun iieus niet in zaken staken, waarvan zij niets behoeven te weten". Generaal Mast heeft in een in terview verklaard, dat hij het slachtoffer is van Roger Peyré, die „een e gent-provocateur was van de dienst voor documentatie bffüfégên voor een soldaat per maand ƒ63; voor een soldaat der le klasse, die op of na 1 Juni 1949 ouder de wapens is gekomen 69; voor hen, die vóór die datum reeds in dien-t waren 73,50 en voor kornoraals van beide groe pen respectievelijk 76,50 en 84. 21 JANUARI. v.m. n.m. 3.51 4.13 4.26 4.48 5.06 5.28 5.16 5.38 nog niets over de inhoud van de no.a verklaard, maar men neemt x-ntctxxn-iT7XT aan dat de drie westelijke mo- ZON-ENMAANSTANDEN gendheden aan de' Sowjet-Unie gevraagd hebben, of zij bereid is binnen redelijke tijd een onafhan- ke'-ijkheidsverdrag voor Oosten rijk te voltooien. Zon- Jan. Opk. Ond. 20 8.38 17 05 21 8.36 17 07 22 8.35 17.09 Maan- Opk. Ond. 10.08 19.37 10.21 20.; 5 10.31 22.08

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1