350 Chinese communisten bezetten Amerikaans consulaat De Nederlandse Scheepsbouwindustrie SCHOLINGSGELEGENHEID voor GEDEMOBILISEERDEN Uit INDONESIË Nederlands gebouw te Peking gerequireerd Heerlijk Helpen LAXEER-AKKERTJES Het bezoek van Schuman aan Duitsland HEEL wat AFGELEVERD IN HET AFGELOPEN JAAR. Minister Schokking naar België Nederland erkent Israël de zacht en toch zo snel werkende teaen verstopp '._n_g_ Duitse generaals over herbewapening HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN ivoorUVtijd ïrrfe Engelse" sindustiie st te Peking a verkochte ie schepen /ATER. ZON- EN MAANSTANDEN Pr ankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 17 JANUARI 1950. 6e Jaargang No. 1323. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen.^ Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1 1,50 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Het grootste deel der tijdens de oorlog vernietigde koop vaardijschepen is in de afgelopen jaren door nieuwe ver vangen. In de jaren direct volgend op de bevrijding had de scheepsbouw veel te doen met het bouwen van nieuwe sdhepen. Op het ogenbdik isi het zo, dat de wjéreldvloot eensdeels bestaat uit nieuw gebouwde schepen en ander deels uit verouderde tonnage. Met de vervanging van de verouderde tonnage wordt niet zoveel haast gemankt als met de aanvulling van de verloren geraakte schepen. besteld, heeft de N.D.S.M. er vier in opdracht gekregen. Voor twee dezer schepen wordt de kiel eind 1950 gelegd. Nu ook de Duitse scheepsbouw industrie het werk heeft hervat, ondervindt de scheepsbouwin dustrie daar de gevolgen van. De Duitsers beschikken over veel werkvolk en kunnen daardoor in drie ploegen werken, hetgeen een korte levertijd mogelijk maakt. Het drieploegensysteem is bij de Nederlands scheepsbouw moeiliji. in te voeren, omdat men daar voor hier niet over voldoende geschoolde krachten beschikt- De bouw van passagiersschepen is yrijwel geheel tot stilstand ge komen en het is overal ter wereld moeilijk voor de scheepsbouwers nieuwe opdrachten in het bijzon der voor passagiersschepen te krijgen. Ook voor Nederland is het moeilijk geworden opdrachten te krijgen voor het bouwen van schepen voor buitenlandse reke ning. Vooral voor then, die bij de bouw van passagiersschepen betrokken zijn, timmerlieden en meubelma kers, komt een moeilijke tijd. Wat het reparatiewerk betreft, is er geen reden tot onmiddellijke ongerustheid. Dit zal, naar men in scheepsbouwkringen' aanneemt, voorlopig wel op de voet blijven voortgaan. In het algemeen heeft de Ne derlandse scheepsbouwindustrie in het afgelopen jaar goed ge werkt. Zo heeft de Nederlandse BEZOEK VAN SUKARNO AAN MARINE-ETABLISSEMENT. President Sukarno heeft Zon dag te Soerabaja een bezoek ge bracht aan het marine-etablisse ment. Hij was gekleed in de uni form van opperbevelhebber der marine er. bezichtigde de beide ■onlangs overgedragen korvetten. Commandeur Beckering Vickers zeide aan de lunch, dat de samen werking tussen de beide marines uitstekend is en bracht een dronk uit op President en mevrouw Su karno, welke door Ir. Sukarno werd beantwoord met het instel len van een heildronk op het Koninkrijk der Nederlanden. Des middags hield President Sukarno op de aloon.aloon te Soerabaja een redevoering voor een massa van tienduizenden mensen, die bij zijn aankomst de afzettingen verbrak. Sukarno zeide o.a. „Ik weet heel goed, dat het volk van Oost-Java sedert maanden de opheffing van de Negara Djawa Timur verlangt. Maar wij moe ten niet vergeten, dat zulk een opheffing dient te geschieden door middel van de grondwet. Wijzi gingen in de positie der negara's moeten worden tot stand gebracht volgens de federale wetten. Over Irian zeide Sukarno o-a»: Zet d|e vrijheidsstrijd voort, tot dat Irian zal zijn samengevoegd met Indonesië, want het is im mers een deel van Indonesië. Het is niet waar dat wij imperialis tisch zijn. Wij hebben immers meer dan 40 j,aar gestreden, voor het afschaffen van het imperia lisme in Indonesië? Irian is evenzeer ons vaderland en wij moeten blijven eisen, dat het spoedig bij Indonesië wordt ge voegd- Wij allen zullen er voor zorgdn, dat vóórdat in 1951 de zon opgaat, Irian een deel van Indonesië zijn zal. 's Avonds laat vertrok Presi dent Sukarno met zijn gezelschap naar Blitar, waar Sukarno's moe der woont HATTA OVER DE ACTIE VAN WESTERLING. Dok- en Scheepsbouwmaatschap pij in 1940 vijf schepen te water gelaten, n.l. op 20 Januari de „Heemskerk", 2 April de „Os lofjord" op 20 April de „Hoog kerk", op 24 September de „Bron. ville"' en op 22 November de „Bonneville". Bovendien werd in Januari van het vorige jaar afgeleverd de in 1948 te water gelaten „Sunny- ville". Het vorig jaar is voor de N.D.S.M. een recordjaar voor het dokwerk geweest. De Amster damse onderneming heeft het ge hele jaar veel reparatiewerk ge had. Ook voor het komende jaar en dit geldt voor de gehele Nederlandse scheepsbouw zijn er nog voldoende opdrachten voor nieuwbouw en men hoopt, dat er ook voldoende opdrachten voor reparatiewerk zullen binnenko. men De N.D.S.M. zal in de loop van dit jaar vier tankschepen bouwen van elk 16.000 ton. Drie hiervan zijn voor Noorse rekening en het vierde de „Grena", dat binnenkort afgeleverd zal worden, is bestemd voor de firma Mowin- cket. Voorts bouwt de N.D.S.M. een 9200 tons vrachtschip voor de Maatschappij Nederland. Van de 12 duikbootjagers, die de Ko ninklijke Marine bij diverse Ne derlandse scheepsbouwers heeft Volgens het Antwerpse blad ,Le Metropole" zou de Belgische Minister van. Landsverdediging Albert Devèze het voornemen hebhen zijn Nederlandse ambts collega, Minister Mr W. F. Schokking, in Februari tot een bezoek uit te nodigen. Minister Schokking zou tijdens dit bezoek gelegenheid krijgen de Belgische militaire opleidingscentra in het bijzonder de militaire school te Brussel in ogenschouw te nemen. Tevens zal een bezoek worden gebracht aan het hoofdkwartier van generaal Piron te Weiden bij Eulen en zullen beide Ministers de speciaal voor dit bezoek geor ganiseerde manoeuvres van het Belgische bezettingsleger bijwo nen. Van officiële zijde wordt mede gedeeld, dat Nederland Israël de jure erkend. Door de Nederland se vertegenwoordiger te Jeruza lem is gisteren een nota overhan digd aan de Minister van Buiten landse Zaken van Israël.' Naar aanleiding van het requireren van een Nederlands gebouw te Peking vernemen wij, dat het Ministerie van Buitenlandse Zaken op 15 Jan. bericht ontving van de heer De Voogd, die na het vertrek van de ambassadeur belast was met de leiding der 'ambassade-zaken te Nanking, dat het z,g oostterrein van het Nederlandse gdbouwen-cornplex tte Peking door de gemeente-autoriteiten aldaar werd gerequireerd- Desgevraagd heeft Minister President Moh. Hatta aan een vertegenwoordiger van het blad „.Pedoman" medegedeeld, dat Westerling en zijn A.P.R.A. „bui ten de wet zijn". Er is in de R.IjS slechts één wettig leger, zeide hii, n.l. dat, bestaande uit de T.N.Z., de leden van het KNIL en de Barisans Pengawal, die bereid zijn over te gaan naar het leger der R.I.S. Tegen Wester ling en z\jn wilde troepen, die in strijd met de wet handelen, zullen de nodige maatregelen worden genomen, doch Moh. Hatta heeft hierbij niet een definitieve datum voor #nig optreden genoemd. Dit gebouwen-complex werd voorheen gebruikt voor de lega_ tiewacht. Reeds vele jaren heeft het oostterrein niet meer voor militaire doeleinden gediend en is het in feite ongebruikt gebleven De requisitie werd reeds een week geleden door de gemeente lijke autoriteiten aangezegd, waarop de Nederlandse regering aan de ambassadeursvertegen woordiger te Peking, Dr. Vixse- boxse, opdroeg daartegen ern stige bezwaren te maken. Niettemin is dus thans blijk baar tot requisitie overgegaan, evenals schijnt te zijn geschied met soortgelijke Amerikaanse en Franse gebouwen te Peking. Het is hier niet bekend voor welk doel de gemeentelijke auto riteiten het Nederlandse oostter rein wensen te gebruiken. Ver moedelijk zal dit zijn voor huis. vestings-doeleinden. Nadat het bericht was óntvan- gen heeft de regering onmiddellijk de vertegenwoordiger in Peking opgedragen een nieuw protest bij de Chinese autoriteiten in te dienen. Er zijn geen berichten ontvan gen over onheuse behandeling van Dr. Vixseboxse te Peking. Hij verblijft nog steeds in het voor officiële doeleinden gebruikte hoofdgedeelte van het Nederland se complex, dat op een afzonderlijk terrein is gelegen, enige nummers verder aan de z.g. Legatiestraat. Er zijn geen aanwijzingen, dat het de bedoeling zou zijn ook tot het requireren van dit hoofdcomplex over te gaan. Naar aanleiding van 'berichten, dat de Engelse regering aan de Nederlandse zou hebben aangebo den haar belangen bij de Chinese regering te behartigen, vernemen wij, dat een dergelijk aanbod niet is ontvangen. Er is voor de Nederlandse re gering geen reden een verzoek in die geest te doen, aangezien, voor- aover bekend, de Nederlandse vertegenwoordiger in Peking niet wordt gehinderd in de uitoefening van zijn werkzaamheden. De scholingsgelegenheid voor gedemobiliseerden in Rijkswerk-" plaatsen wordt aanzienlijk uitge breid. Aangezien in dit jaar on geveer 84.000 soldaten uit Indo nesië terugkomen, waarvan 15 voor scholing in aanmerking komt, zal men ruimte moeten ma ken voor 12.000 Te Heerenveen wordt een nieuwe Rijkswerkplaats opgericht. Van de 36 bestaande werkplaatsen worden die te Zwol le, Leeuwarden en Hoorn met me taalcursussen uitgebreid. Op ver schillende werkplaatsen worden cursussen voor stucadoor, teraz- zowerker, straafcmaker of schil- des ingelast. De thans ter hand genomen reorganisatie die per 1 Mei gereed komt, zal in plaats van aan 4Ö00, onderwijs aan 6000 leerlingen tegelijkertijd mogelijk maken. Van de Rijkswerkplaatsen zul len 20 metaal- en bouwvakafde- lingen hebben, 3 'uitsluitend me taalafdelingen' en 14 uitsluitend een bouwvakafdeling. Bij grote toeloop zal men op enkele plaat sen wellicht tot een twee-ploegen- systeem moeten overgaan. Bij het aanwerven van leerkrachten, zogenaamde werkmeesters, ver wacht men geen moeilijkheden Door invoering van een ploegen- stelsel kan men de capaciteit der werkplaatsen eventueel tot uiter lijk 10.000 leerlingen opvoeren. Dit alles betekent, dat scholing of herscholing van burgerwerk krachten voorlopig op de tweede plaats zal komen. Demobilise- renden genieten voorrang, ook bij plaatsing in het bedrijfsleven. Naast het bevorderen van scho ling in de Rijkswerkplaatsen wordt zeer veel aandacht besteed aan scholing in de bedrijven. Op grond van een scholingsovereen- komst tussen werkgevers en werknemers worden dergelijke scholingen gesubsidieerd met 300 tot 500 gulden. De Rijkswerkplaatsen lelden uitsluitend op in beroepen, waar voor ruime vraag bestaat. Daar naast kunnen voor uiteenlopende vakken in de desbetreffende be drijven of werkplaatsen opleidin gen worden gegeven. De directeu ren der gewestelijke arbeidsbu- reaux, bijgestaan door adviseurs en de sociale dienst van het mi nisterie van oorlog, regelen al deze kwesties. Zoals men weet, moeten demo- biliserenden, die vóór hun dienst tijd minstens 90 dagen in dienst verband met een werkgever heb- ben gestaan, weer in hun oude baan worden teruggenomen. Dit betreft ongeveer 60 procent der terugkerende manschappen. Indien hij echter gegronde en gezonde redenen heeft, kan een demobili- :erende soldaat, die geschikt is voor vakopleiding', toestemming krijgen niet terug te gaan, doch eerst scholing te ontvangen. Het oude recht om de vroegere be trekking te herkrijgen vervalt weliswaar, maar hij leert dan een vak, dat hem vele kansen biedt. Tijdens de opleiding ontvangt hij ongeveer 90 procent van het loon voor een geoefende arbeidskracht in zijn branche. Zij, die ongeschikt zijn voor scholing en niet naar een werk gever terug kunnen gaan, krij gen voorrang bij, plaatsing door een gewestelijk arbeidsbureau als oo.k bij emigratiebemiddeling. Tot 1950 werden 1239 gedemo biliseerden van de totaal 15.000 leerlingen in de Rijkswerkplaat sen tot niet-geroutineerd-e vak lieden opgeleid. De routine moet ir. de vakbeoefening worden op gedaan. Dit jaar zullen er naar schatting 12.000 gedemobiliseerde gegadigden voor een opleiding zijn. De cursussen duren gemid deld een half jaar. Sociale zaken heeft een opleidings-systeem in een zodanige outillage gecreëerd, dat men vol vertrouwen is over het opvangen van de komende stroom. PRINS BERNHARD IN SAN JUAN. De „Karei Doorman'' is giste ren in San Juan, de hoofdstad van Porto Rico, aangekomen. Toen het smaldeel de haven bin nenvoer, werden 21 saluutschoten afgevuurd, welke werden beant woord. De gouverneur van Porto Rico, Munoz Marin, de comman danten van het Amerikaanse le ger en de Amerikaanse marine, brigade-generaal Edwin Silbert en vice-admiraal Daniël Barbey en de Nederlandse consul-generaal, de heer Waldemar Lee, zijn aan boord van de „Karei Doorman" gegaan om Prins Bernhard offi cieel welkom te heten. Toen de Prins van boord ging om de be zoeken te beantwoorden, werden wederom saluutschoten afge vuurd. PRINSES WILHELMINA BEZOCHT „HERRIJZEND ROTTERDAM". Zaterdagmiddag bezocht H.K.H. Prinses Wilhelmina in het Inter, nationaal Cultureel Centrum, pa viljoen Vendelpark Amsterdam, de tentoonstelling „Herrijzend Rotterdam", en beschouwde met zeer veel belangstelling het werk der jonge Rotterdamse kunste naars, dat een veelzijdig beeld geeft van de herrijzenis van Rot terdam. In de Vondelzaal werd H.KH. getroffen door de wandschilderin gen van Jaap Littge en de glas- ir.-loodramen van de leerlingen van prof. Campendonk. Ook had H.K.H. grote bewondering voor het Brabants smeedwerk in de hall van het I.C.C. BELGIë ERKENT ISRAëL. De Belgische regering heeft, evenals Nederland en Luxemburg, (Advertentie), de staat Israël de jure erkend. De Chinese communistische autoriteiten te Peking hebben de Amerikaanse consulaire eigendommen aldaar in. beslag genomen. Het State Department te Was hington deelde officieel mede, dat de inbeslagneming vyas uitge voerd „ondanks de mededeling, dat alle Amerikaanse functiona rissen uit het door de communis ten bezette Chinese gebied zouden worden teruggeroepen, wanneer de Chinese communisten zouden pogen -bureaux en eigendommen in beslag te nemen." „De Amerikaanse regering neemt deze kwestie uiterst ern stig op. Het betreft hier een fla. jrante schending van bij verdrag vastgelegde rechten en van de meest elementaire beginselen van Internationaal gebruik en ver keer.'' Er zijn instructies opgesteld voor het terugroepen van al het officiële Amerikaanse personeel uit het door de communisten be zette China. Wanneer men hier mede klaar was, zouden de offi ciële Amerikaanse bureaux in het coor de communisten bezette ge bied gesloten worden. Er zijn in communistisch China 13-5 Amerikaanse functionarissen en ondergeschikten, namelijk in Peking, Tientsin, Sjanghai, Tsing tao en Nanking. Nadat de communistische auto riteiten de Amerikaanse ambtena ren; hadden aangezegd het ge bouw te verlaten, kregen de Ame rikanen op hun verzoek de tijd om hun acten en bezittingen mee te nemen. Men concludeert hier uit, dat het voorval zonder inoi- oent is verlopen. Blijkens een rapport van de Amerikaanse consul-gefleraa! aan het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken, traden d-e Chinezen zeer hoffelijk op. Later werd vernomen, dat alle Amerikaanse regeringsgebouwen op het Chinese vasteland bij het vertrek van het personeel zullen worden geslotente weten te Tientsin, Sjanghai, Nanking en Peking. Het consulaat te Singtao is reeds gesloten. Naar verluidt beeft de Britse regering beloofd voor de Amerikaanse belangen te zorgen. Ook werd te Washington vernomen, dat het bevel van de Chinese communistische regering om buitenlandse gebouwen te be zetten, eveneens zou gelden voor de Franse en Nederlandse gebou wen. Naar verluidt zouden de En gelse en Sowjet-Russische eigen dommen onaangetast -blijven. EMIGRATIE VAN GEDEMOBI LISEERDEN UIT INDONESIË. De Australische Minister voor de Immigratie, H. Holt, heeft verklaard, dat de Australische regering gaarne nog meer gedemo biliseerden van de K. L. in Indo nesië als immigranten in Austra lië zal toelaten en dat zij, indien daartoe aanvragen worden inge diend, bereid is, er meer toe te laten dan de 1500, waarvoor emi gratie met de Nederlandse rege ring was overeengekomen. Anti-Franse stemming. Robert Schuman, de Franse Minister van Buitenlandse Zaken, heeft Zondagavond het voornaam ste deel van zij'n „goodwill"-:mis- sie in Duitsland besloten met een onderhoud van 2 y2 uur te Bonn met de West-Duitse kanselier, Dr. Audenauer De beide staats lieden spraken onder vier ogen in het Duits. Het bezoek van Schuman werd voortdurend overschaduwd door een Duits propagandaspervuur met het doel de regering van de Saar te (intimideren en druk te oefenen op Schuman om 't Fran se plan voor hef pachten van de Saarmijnen te laten varen. Het hoofd van de Saar-regering, Josef Hoffmann zou in dubio staan, of hij de onderhandelingen met Frankrijk, die de volgende maand in Parijs worden gehouden, zal voortzetten. De anti-franse stemming in de Saar heeft sinds het eind van de oorlog een ongekende hoogte hereikt. Officiële Franse kringen beves tigen dat de Fransen in Saar- Ibrücksn met de dag meer bloot staan aan openbare manifestaties van vijandschap. Vóór de beslissende bespreking van Zor.dag met Schuman deed Adenauer, over Schuman's hoofd heen, een beroep op de publieke opinie in Duitsland en de buiten wereld. Bij een officiële recep tie liet Adenauer zijn Franse ere gast alleen met Duitse afgevaar digden, terwijl hij verslaggevers mededeelde, dat Frankrijk niet 't recht had rechtstreeks met de regering van de Saar te onder handelen en dat de toekomstige betrekkingen tussen Frankrijk en Duitsland daardoor kunnen wor den geschaad. Het zou voor Duitsland moeilijkeT worden zich bij de Europese unie aan te slui ten, als Frankrijk verder ging met haar plannen t.a v. de Saar zo verklaarde Adenauer. Latere berichten melden, dat Schuman en Adenauer geen over eenstemming hebben (bereikt. de stad voor deze wandeling door het centrum van het Oost-Duitse regeringskwartier onderbroken. Duitse jongelieden, die in een vrachtauto kwamen langsgereden en de rij auto's met de Franse tricolore bemerkten, begonnen te schimpen. Verscheidene andere voorbijgan gers, die Schuman herkenden, namen echter hun hoed voor hem af, hetgeen door de Franse Minis ter op gelijke wijze beantwoord werd. Voormalige Duitse generaals en stafofficieren hebben aan kanse lier Konrad Audenauer meege deeld, dat de minimale behoeften van West-Duitsland in geval van herbewapening zouden- zijn een infanterie-divisie tegen Juni a.S en een pantserwagen-corps tegen 1951. Dit vernam de New Vork Times uit Frankfort. De correspondent van het blad, Drew Middleton, heeft dit uit be trouwbare (bron. Hij voegt er aan toe, dat het advies aan de kanselier afkomstig was van de organisatie van voor malige stafofficieren, welke be kend staat als „Die Bruder- schaft". WEERSVERW ACHTIN G, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Dinsdag avond. Iets kouder. Wisselend bewolkt met voor namelijk in de kustprovincies enkele buien. Meest matige en in de kustprovincies tijdelijk krachtige Noordelijke wind. Iets kouder. Schuman uitgejouwd. De Franse Minister van Bui tenlandse Zaken, Robert Schu man, is in de Sowjet-Russische sector van Berlijn, tijdens een wan deling op de „TJnter den Linden uitgejouwd Schuman had zijn rijtoer door WOENSDAG 18 JANUARI. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden v.m. 1.33 2.08 2.48 2.58 n.m. 1.59 2.34 3 14 3.24 17 18 19 8.40 8.40 8.39 Zon- 17.— 17.02 17.04 8.49 9.26 9.51 Maan- 15.29 16.51 18.16 5 regels 60 ct.; minimum pei ummer Bureau amiddags 2 uur nissie voor ge- leg. Moet hier- n afgeleid, dat over de toela- mbtenarencen- len worden ge en K.A.B. ver- tezamen ruim s, neerkomend ;n stemmen bij Is de Minister dat de in No men beslissing chtsovertuiging De aan het en zouden een Isering van de Nov. 1948 toe- Advertentie.) niet, maar uitstellen, en stijfheid niet de n spieren; laat iheu- imeren in Uw bewe- -p en niet geboge» re gewrichten. Reed» i Akkefs Klooster- is tillend en afdoend el bij rheumatiek en: lenpijn en bovendien nezend bij wonden n balsem in de ware arvan men dan ook en goud-zo goed" rede resultaten ctricity Autho- rgaan voor de electriciteits- let eerste boek- met een winst in tegenstel- elige saldi der t spoorwegen, luchtvaart, larverslag over 1948/49 wordt ft de Authority 1 afnemers van geen 2 millioen r de oorlog. Er tenheden opge- tevoren en de eschiedde tegen in vóór de oor- BRTAL VAN IA JA oners van Sura- eds stijgende eD iim 579.000. Tot Iroegen alle be. bij, uitgezonderd n December voor lange tijd een ertoonde en wel nisterie van bui- heeft medege- •ijk èen krachtig ediend tegen het loor de Chinese Frans eigendom Franse consul- Beal, heeft de de minister van ken te Peking, erhandigd. lanse ministerie zaken heeft be at aan de Ame- in 't Verre Oos, gegeven, stappen i te verhinderen, epen die in 1947 Chinese nationa- ig werden ver- p nog hvnotheek Van ambtelijke aen dat de maat- ïft te voorkomen i henden van de sten vallen. WACHTTNG Jr het K N.M.I. g van hedenoch- \.f en toe enkele kenvelden. Meest te wind. In de later lichte tot 51 JANUARI. id n "■••handeld. Het gedrag van de regering te Peiping, zoals bijv. het in beslag nemen tan het consulaire bezit, deed het er naar schijnen, dat, de' regering niet de wens koestert spoedig door de re gering der Ver. Staten erkend te - nuMdVii wetgever doet, aldus de heer De Schrijver, een beroep op de be volking om een aanwijzing te verkrijgen. De eindbeslissing blijft bij het parlement berus ten. De Socialistische volksver- tegenwoordiger Fayat verklaar de nij. epr. was van oordeel, dat het niet noodzakelijk is het voorstel aan de Raad van State voor te leggen en meende dat niemand de wil van het volk mag weerstreven. Het debat voortgezet. wo'dt vandaag zhak gesproken hebben, hun .neus niet in zaken staken, waarvan zij niets behoeven te weten". Generaal Mast heeft in een in terview verklaard, dat hij het slachtoffer is van Roger Peyré, die „een agent.provocateur was van de dienst voor documentatie bedragen voor ecu oldaat per maand ƒ63; voor een soldaat der le klasse, die op of na 1 Juni 1949 ouder de wapens is gekomen 69; voor hen, die vóór die datum reeds in dien-t waren 73,50 en voor kornoraals van beide groe pen respectieveMjk 76,50 en 84. v.m. 3.51 4.26 5.06 5.16 n.m. 4.13 4.48 5.28 5.38 nog niets over de inhoud van de ntxa verklaard, maar men neemt aan dat de drie westelijke mo gendheden aan de' Sowjet-Unie gevraagd hebben, of zij bereid is binnen redelijke tijd een onafhan- k-elijkheidsverdrag; voor Oosten rijk te voltooien. Zon- Jan. Opk. Ond. 20 8.38 17 05 21 8.36 17 07 22 8.35 17.09 Maan- Opk. Ond. 10.08 19.37 .1.21 20.; 5 10.31 22.03

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1