m Radiobode N.V. FirmaP. J. VAN DE SANflE Klachten over de Prov. Stoombootdiensten Gemeenteraad van Terneuzen UIT DE PROVINCIE «A fete Harten-Drie ir lannn Gloeilamp K.. ONDERHOUD M PHILIPS Radio Tazel wiltU spoedig U R'JBEW'JS BEZIT Haaf vaknienschen f hef 1/te 7'J 7y/ at/tos opejeejrot A. v.d. Schans PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. TIEN PARACHUTISTEN. VERONGELUKT. DE RAMP MET DE BRITSE DUIKBOOT TRUCULENT. De grootste en de beste! TERNEUZEN. Agenda DE BELGISCHE DEFENSIE AXEL. ruun CH/O ■lil Tam PUB) lllii t De Nederlandse ai in China, de heer I van Aerssen Beyerer hol vertoeft op het Den Haag, waar het onderhoud met hem Van Aerssen verteldf over zijn vertrek ui Nadat de communii bezet hadden, verhui tionale regering na! Het gevolg was, dat n king, nadat deze p werd, nog ongeveer den onder commun wind leefde. De co weigerden de functie; maten te erkennen, i hun als willekeurige lingen volle bescheri zondere voorrechten niet meer. Wat nu de Nederl bassadeur betreft, d< October van Sjangha verlaten met een Fra: schip, dat hem naar bracht. Vandaar voe het Nederlandse sch dak" naar Singapore plaats uit bracht e vrachtboot de familie sen in 50 dagen naar Onze ambassadeui mening, dat men toestand in China komstige mogelijkhec listisch mogelijk moe In China hebben wij nomische belangen, scheepvaartgebied, daar sinds onheugl hebben gehad. In d zullen wellicht deze meer op Indonesië en ook de uitwisselin deren zal meer een belang worden. Nu i teit, dat de communis te tijd de controle grootste gedeelte vai gekregen hebben. V< men in aanmerking, persoonlijke waarnen ambassadeur te Ni Sjanghai, de comr troepen gedisciplinee vatbaar zijn voor cor de bezetting van N Sjanghai zijn dan plunderingen of anc sen voorgekomen. de bezetting waren voorraden, tegen vele ting in, gunstig, terw zen niet al te hoog w HIEUWSTRAAJ14 -TtRNEU' Alle soorter, PRODUCTEN ..ook met bajo. (Swan) fitting Noordstraat 2 Tel. 2361 TERNEUZEi I MOTOP-eim Bijivielwp Afgegeven aart AUTORIJSCHOOL Diploma A.N-W-B. en Vakgroep Personenvervoer- West kol kstr. 20, Tel- 2511 Terneazen Tijdens de behandeling in de Afdelingen van de begroting '50 brachten leden van de Provin ciale Staten de Prov. Stoomboot diensten ter sprake. Een van de leden achtte instelling van een commissie gewenst, die alle be staande klachten zou moeten onderzoeken. Een ander lid vond het veel beter, dat deze klachten in het openbaar worden behan deld. Als voorbeeld van de grie ven werden genoemd het plaat sen van fietsen op de boten en het aanwijzen van een plaats voor het laden en lossen van de rijwielen. De boten vertrekken vaak te laat, omdat de kapiteins te laat met het laden beginnen. Een latere boot van Zeeuws- Vlaanderen dan de boot van 9 uur achtte men zeer gewenst. Een lid deed een beroep op Ged. Staten om te bevorderen,, dat het veer Anna Jacobapolder Zijpe uit handen van de R.T. M. komt, en een ander lid acht te op dat veer een boot met kop- lading nodig. Tenslotte vroeg een lid of de Provincie naast dit veer niet een eigen dienst kan openen. Deze vraag werd ontkennend beantwoord. Ged. Staten meen den, dat het betreffende veer een Rijkszaak is. Zij merkten ook nog op, dat dit college de klachten en wensen ten aanzien van de Stoombootdiensten lie ver zelf behandelen. Een com missie geeft aanleiding tot ver traging. In 1949 werden met de Prov. Stoombootdiensten 3.121.413 pas sagiers vervoerd (in '48 2.688.378) en 447.154 auto's (in '48 342.418). Het financieel beleid van Gedeputeerde Staten- Uit het algemeen verslag blijkt, dat in alle afdelingen woorden van lof werden gesproken over het financieel beleid van Ged. Staten. Dit college deelde over de vlieg velden in Zeeland mede, dat de besprekingen over een veld op Schouwen en Duiveland tot een goed resultaat hebben geleid. Aan de Herverkavelingscom missie Walcheren is bericht, dat voorlopig niet met de aanleg van een vliegveld op dit eiland (het was geprojecteerd in de Zuidwatering nabij Ritthem) behoeft te worden gerekend. Een nieuw project voor een vlieg veld op Walcheren is aan de Mi nister voorgelegd. Over de aanleg van een vlieg veld in Zeeuws-Vlaanderen zijn de besprekingen nog gaan de- Gedep. Staten deelden te vens mede, dat de verbetering van de weg MiddelburgVlissin- gen voor wat betreft het gedeel te MiddelburgSouburg wacht op een beslissing van de Raad van State over een brug, die de gemeente Middelburg niet voor haar rekening wil nemen, ter wijl de Provincie die brug wèl voor rekening van Middelburg wil brengen. Nieuwe grenzen voor Wal- cherse gemeenten Het college van Gedep. Staten heeft aan de gemeentebesturen van Walcheren advies gevraagd over een ontwerp, dat het ge maakt heeft voor een nieuwe indeling van het gemeentelijk grondgebied op Walcheren. Tevens werd aan de gemeente besturen verzocht vóór 15 Febr. a.s. deze materie in de gemeen teraden te behandelen en het advies uit te brengen. In een begeleidend schrijven delen Ged. Staten mede, dat in hun college het besef leeft, dat in het algemeen gezien, onder de huidige omstandigheden de kleinere en kleinste gemeenten haar taak tegenover de ingeze tenen niet langer naar behoren kunnen vervullen. Komt de nieuwe indeling tot stand, dan zal een derde deel van de Walcherse gemeenten ophouden een zelfstandig be staan te voeren. Volgens het ontwerp zou de nieuwe indeling als volgt worden: 1. Middelburg, 2. Vlissingen, 3. Souburg, 4. Veere, 5. Westkapel- le, 6. Domburg, 7. combinatie AagtekerkeMeliskerke, 8. com binatie KoudekerkeBiggeker- ke, 9. Nieuw- en St. Joosland, 10. Arnemuiden, 11. combinatie St. LaurensSerooskerke. Tien Amerikaanse militairen, die voor luchtlandingstroepen wer den opgeleid, zijn te Fort Benning in Georgië om het leven gekomen, doordat 't zweefvliegtuig, waarin zij gezeten waren, neerstortte, zeven andere parachutisten zijn ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. Een van hen is inmiddels over- den. Zij zouden morgen na een laatste parachutesprong als volleerd „pa ratrooper" de opleidingsschool hebben verlaten. DODENSCHIP GELICHT. Duizenden lijken van voormalige gevangenen uit Hitiers concen tratiekampen, die vijf jaar hebben gerust in de romp van een gezon ken schip in de baai van Neu st ad t, zullen binnenkort hun laatste rustplaats vinden op een Duitse begraafplaats. Speciaal uitgeruste Duitse sche pen zijn er in geslaagd het 2650 ton metende schip „Thielbeck", dat met duizenden gevangenen uit concentratiekampen aan boord in de laatste dagen van de oorlog door Engelse bommenwerpers tct zinken werd gebracht, te lichten. De „Thielbeck" wordt naar de kust gesleept, waar de romp zal worden leeggepompt om de ber ging der lijken mogelijik te maken. Duikers, die naar de Trucu lent afdaalden, hebben gecon- constateerd, dat het met de ma chinekamer in verbinding staande seintoestel in de obser vatietoren op „halt" stond. Dit zou er op wijzen, dat de duikboot gepoogd zou kunnen hebben te stoppen, nadat het Zweedse schip „Divina" werd gesigna leerd, teneinde de aanvaring te voorkomen. Verwacht wordt, dat vandaag met de berging van het gezon ken vaartuig begonnen zal wor den. De marine heeft haar werkzaamheden gestaakt. Het bergingswerk wordt door een firma in opdracht van de admi raliteit van de admiraliteit on dernomen. Te Chatham in Kent is Zater dag het onderzoek geopend naar de ramp met de Britse duikboot „Truculent." Bij het eerste licht begon men aan de voorbereidin gen voor het bergen der „Tru culent." Men verwacht, dat de definitieve poging om de duik boot te bergen niet eerder zal worden gedaan dan over 14 da gen, wanneer er een springvloed is. Ondanks de mededeling van de Britse admiraliteit, dat er geen hoop op verdere overleven den bestaat, zijn de reddings pogingen voortgezet. Deskundigen van de Britse ad miraliteit verklaarden, dat het maanden zal kunnen duren, vóórdat het bergingswerk ge ëindigd is. (Advertentie). per rol Vergadering van 12 Januari 1950. (Bij de algemene beschouwingen over de begroting wordt door ver schillende personen het woord gevoerij over diverse onderwerpen. Gemeentepolitiek. Naar aanleiding van de be- beschouwingen van de Voorzitter bij de behandeling van de begro ting 1949, geeft de heer Henry een ideologische beschouwing over het samengaan van godsdienst, en humanisme in de politiek van de Partij van de Arbeid. Tevens wordt de wethoudersver kiezing onder de loupe genomen door de heren Henry en Van Riet, waarbij laatstgenoemde een vrij heftige aanval doet op de Partij van de Arbeid en de Anti-Revolu- tionnairen wegens de daarbij ge volgde politiek. Door verschillende sprekers wordt hulde gebracht aan het gemeentebestuur, secretaris, secretarie-personeel, gemeente politie en gemeente-werklieden, wegens het in het afgelopen jaar gepresteerde. Door de heer Henry wordt speciaal naar voren ge bracht het werk van de school arts, de heer Pels. Sportterrein. Speciaal met het oog op de bui tengewoon slechte toestand van het huidige voetbalterrein wordt gevraagd of de nieuwe sportter reinen aan het Westelijk Bolwerk in het seizoen 1950-1951 zouden kunnen worden bespeeld. De heer Henry dringt hierbij aan het zo mogelijk daarheen te leiden dat in ieder geval het eerste elftal van de v.v. Terneuzen'haar thuiswed strijden in het volgend seizoen op een nieuw terrein zal kunnen spelen. "Wethouder De Vos antwoordt hierop dat dit niet vooruit is te zeggen omdat dit geheel afhan kelijk is van de toestand waarin (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 95) (Nadruk verboden). „Allemachtig'', dacht hg mis noegd. „Ik geloof, dat mevrouw Hallett gelijk had en dat het kind gek op mij moet zijn. Eigenaardi ge smaaki! En zij schijnt in elk geval de enige te zijn! Dus, voor uit maar Uit de diepte van de reusachti ge stoel, klonk te midden van het bundeltje gaas en gele krullen het kinderstemmetje van Lily en vroeg enigszins opgewonden: „Waar ga jij zitten?" „O, ik zit al", zei hij vlug en zette zich op de rand van de stoel, die bijna zo breed was als een ge wone zitting, waar hij een paar seconden naar het aardige kind tieek dat toch het ware meisje niet was. Op zakelijke toon begon ijj: „Zeg, Lily luister eens; ik vrees, dat ik een vreselijk vervelend soort verloofde voor jc geweest ben maar Hij schraapte zijn keel. Deze ogenblikken herinnerden hem aan de tijd, toen hij Nora het hof maakte, met het doel haar de grasmat van het terrein zich bevindt. De betreffende terreinen moeten nog worden ingezaaid. Sluiskil. De heer Oolsen houdt een warm pleidooi voor "t uitvoeren van di verse grote werken op Sluiskil. Spreker dient bij het betreffende punt van de begroting een voor stel in om de nodige gelden daar voor te lenen, doch daar geen juiste bedragen kunnen worden genoemd, kan het voorstel niet in behandeling worden genomen en wordt dan ook door de heer Ool sen ingetrokken. Spreker wijst verder op de slordige indruk wel ke men in Sluiskil krijgt èn door de toestand van de bestratingen en door de vuile aanblik van het geheel. Ook de heer De Waal sluit zich wat dit betreft bij de heer Colsen aan. Gevraagd wordt Sluiskil in de eerstkomende jaren niet stief moederlijk te behandelen. iZowel de Voorzitter als de heer De Vos antwoorden dat er wel degelijk aandacht aan Sluiskil wordt besteed en dat voor 1950 o.m. op het programma staan een nieuw sportterrein en een badin richting. Het onmogelijke mag echter niet worden verlangd. Zwembad (Kom). Naar aanleiding van een vraag van de heer Henry naar de stand van zaken bij de voorbereidingen voor het zwembad, deelt de Voor zitter mede, dat de Zwembadcom missie deze zaak nog in studie heeft. Hij vreest echter dat de plannen dit jaar niet meer zullen kunnen worden verwezenlijkt. Zedenverwildering. De heren Van Langevelde en De Waal wgzen op de gevaren van de zedenverwildering van de jeugd in onze plaats. Beide vragen deze kwaal van onze tijd zoveel moge ten huwelijk te vragen. Het wan dan ook met een zekere wrevelige ruk, dat hij zei: „Ik heb iets voor je mee gebracht om uit te kiezen. Het zijn er drie." „Drie?" fluisterde Lily ver baasd. „Ja", zei hij gejaagd, want hij voelde dat hij vlug de schepen moest verbranden. „Ik zou graag hebben, dat je er uit koos, die je het mooiste vindt.'' Zijn hand gloed in zijn zak en kwam weer terug met drie lederen étui'tjes, die hij op heit gaas ter plaatse van haar knieën deponeerde. „Kijk eens", zei hg en met een vreemd mengsel van wanhoop en opluchting dacht hij: „Zie zo, nu kan zij kiezen en dan steek iik dat ding aan haar vinger; vermoede lijk hoort er een kus bij en dan is het afgelopen. Het eerste ge deelte heb ik gedaan, daar kan ik niet meer op terug komen! Mijn lot is dus beslist!" Hij was zo overstuur, dat hij de plotselinge uitdrukking van af keer op het snoezige gezichtje van Lily niet bemerkte, toen zij naar die drie betekenisvolle kleine doosjes 'keek. Deze kwestie was voor Lily eveneens beslissend. Tot nu was het iets heel gewoons geweest, die verloving met Billy, zolang zij ai haar vrije tijd kon besteden voor repetities met mijnheer Or- lijk te 'beperken. De Voorzitter- noemt in dit verband het werk van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg. Hij brengt daarbij echter tevens naar voren dat het groot ste bezwaar is, dat wij niet de beschikking hebben over de loka liteiten om de jeugd op Zaterda gen en Zondagen op te vangen. Industrievestiging en Havenbedrijf. Zowel de industrievestiging als het havenbedrijf worden door di verse sprekers van essentieel be lang geacht voor de ontwikkeling van onze stad. De Voorzitter zegt dat ook het college van B. en W. hiervan overtuigd is en in deze ook doet wat in haar vermogen ligt. Na deze voorbeschouwingen wordt de eigenlijke begroting be handeld. Waterleiding. Bij de behandeling van de be grotingspost betreffende de beta ling van de vergoeding voor de brandkranen in de gemeentelij zen enkele heren er op, dat zij de mening zijn toegedaan, dat de waterleidingmaatschappij bij haar uitbreidingswerken niet die so berheid betracht in overeenstem ming met de tijdsomstandigheden. De heer Van Langevelde (A.- R.) merkt op, dat hij het juister zou vinden dat de exploitatieover schotten welke nu blijkbaar wor den besteed voor mooie bouwwer ken e.d beter konden worden gebruikt voor de aansluiting van de z g. „onrendabele gebieden". De heer Lindenbergh (V.V.D.) wijst er op, dat hij als vertegen woordiger van de gemeente in de algemene vergadering van aan deelhouders van de waterleiding maatschappij nimmer een klacht in die richting heeft gehoord. Hij kreeg steeds de indruk dat alle aandeelhouders ervan overtuigd waren dat het beleid van dit be drijf goed was. Subsidie Ziekenhuizen. In de begroting is opgenomen voor subsidie aan het Prot. Zie kenhuis te Terneuzen 8000 en voor het ziekenhuis te Sluiskil 2000. De heer Colsen vindt de maat staf waarnaar de berekening van deze subsidie is opgezet niet ob jectief. Hij achtte het juister als maatstaf te nemen het aantal ligdagen welke door bewoners van Terneuzen in beide ziekenhuizen in een bepaald jaar zijn doorge bracht. Ook de heren Ramselaar en De Waal verdedigen dit standpunt. Hierover ontspint zich een uit voerige discussie waarbij wel blijkt dat de meerderheid van de Raad het met de heer Colsen niet eens is. Het voorstel van de heer Oolsen in stemming gebracht wordt dan ook verworpen met 12 stemmen tegen en 3 vóór. Vóór stemden de heren Colsen (Vrrj R. K.), Ramselaar en De Waal (K.V.P.). De maatstaf waarna thans de subsidie wordt gegeven is de ver houding tussen het aantal inwo ners van Terneuzen en Sluiskil. Volgens de heer De Feijter (C.- H.) zou als maatstaf moeten wor den aangehouden de verhouding tussen het aantal Katholieken en het aantal Protestanten in Ter neuzen, welke volgens hem 1 4 zou zgn. Subsidie Kleuterscholen- Ook hierover ontspint zich een langdurige discussie. Uiteindelijk wordt een voorstel aangenomen van de heer Oolsen waarbg voor ieder kind een sub sidie wordt verleend van 15 per jaar, ongeacht het aantal leer lingen. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders was een minimum te stellen wat het aantal leerlin gen betreft. Tegen het voorstel van de heer Oolsen stemden de heren De Vos, Henry, N. Dieleman, Van Liere, J. Dieleman (allen p. v. d. A.) en de heer Lindenbergh (V.V.D.) Monument Westsluis. In de begroting is een post op genomen voor het plaatsen van het monument aan de Westsluis. pington; maar nu bracht „dit'' haar weer terug- naar het gewone dagelijkse leven en zou er voor die heerlijke aparte repetities met mijnheer Orpington geen tijd en gelegenheid meer zijn. Geen repe tities meer, geen wandelingetjes in de rozentuin meer, (behalve met Billy, die plotseling voor haar verschenen was als een norse vreemdeling, die haar ringen aan bood. „Kies maar uit, als je wilt", herhaalde hij, zichzelf geweld aandoende om naar haar te kij ken. Haar ogen waren twee grote blauwe O's; haar mond'de derde, maar roserood. De vierde O was er een van weerzin; en die kwam uit dat roeerode mondje. Een jongmens vertelde mij eens, dat hij nooit wist, wat een meisje bedoelde als zij „Oh" zei en ver der niets. In dit opzicht was hij verstan diger dan de meeste jongelui, die aelfs niet eens weten, dat zij het niet weten. Bijvoorbeeld onze Bil ly; weinig vermoedde hij, wat on der dat „oh" uit dat onschuldige roserode mondje verscholen lag. Weinig- vermoedde de zwaarbe proefde jongeman, dat datgene wat hem zoveel kostte, haar zeker nog veel meer 'kostte. Want die Gehrels Zangonderricht. De zanglesdemonstratie vol gens de methode-Gehrels, wel ke in het Concertgebouw werd gehouden, was matig bezocht. De opkomst van leerkrachten van diverse onderwijsinrichtin gen was beneden de verwach ting. Zij, die afwezig waren, heb ben iets gemist, dat een ruime re belangstelling ten vol-le had gerechtvaardigd. De les werd gegeven door de heer Gehrels persoonlijk. Goes, Middelburg en Oostburg hebben eveneens met deze nieuwe me thode voor zangonderricht ken nis gemaakt. In Goes en Middel burg worden cursussen georgani seerd. Men hoopt ook te Oost burg en Terneuzen daartoe over te gaan. In zijn inleiding zei de heer Gehrels o.m., dat zangonderricht niet alleen zingen van liederen moet zijn, maar dat men tege lijkertijd bewust moet werken in de richting van de muzikale vorming, om deel te kunnen heb ben aan het muziekleven, om te kunnen „luisteren." Ieder mens heeft de vermogens in zich om b.v. een interval te kwalificeren, maat en rythme aan te voelen. Deze vermogens kunnen ontwikkeld worden door „training". De practische les, welke de heer Gehrels gaf met een lagere schoolklasse uit Middelburg, bracht de aanwezigen nader in kennis met de methode en in 't bijzonder met de wijze waarop deze lessen worden gegeven. Na deze les werden door de belangstellende toehoorders vele vragen gesteld. In principe gaven zich 20 deelnemers op voor een te orga niseren cursus, welke, indien deze doorgang vindt, zal worden gehouden op Dinsdagavonden. Jaarvergadering. Zaterdagmiddag werd in café „Du Commerce" alhier de jaar vergadering gehouden van de afd. Zeeuws-Vlaanderen der Ne derl. Groenten- en Fruittelers organisatie. HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater, '8 uurBioscoopvoorstelling Sentimental Journey. Concertgebouw, 8 uur: Toneelvoorstelling „Op Hoop van Zegen." HOEK: Jeugd gebouw, 815 uurVergadering oprichting Zaterdagmiddag-Sportvereni ging. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Stierenvechters". In een rede voor „Mars et Mercure" heeft de Belgische Minister van Defensie Devèze medegedeeld, dat een bedrag van 4 millioen Belgische francs besteed zal worden voor de aan schaffing van Amerikaans mili tair materiaal, dat bestemd zal zijn voor de uitrusting van de gevechtseenheden, die bij een eventueel conflict zullen kun nen worden ingezet. Naast het gevechtscorps zullen troepen gestationneerd worden in het binnenland, die zullen optreden bij aanvallen met luchtlan dingstroepen. liefde, zoals zij zich voorstelde, zag zij weggerukt, door de aan bieding van die ring. Zij zag voor zióh staan een jonge man met vastberaden, strak gelaat, die door haar iets te schenken, haar het heerlijkste ontnam, waarop haar jeugd recht had. Ja mijnheer Orpington, dat is Uw werk. Dat samen over muziekpartitu ren staan, dat passen en probe ren van costuums, die plotselinge uitbarstingen „Ah!' nu heb ik een idee!"; dat oefenen van stappen en marcheren, het repeteren van gebaren; in één woord, al die voor bereidingen voor een amateurs revue! Dit aardige dartele kind kon zich geen groter genoegen voorstellen, dan steeds met mijn heer Orpington zo op en neer gaan in al die revuepreparatieven. Wij allen hebben onze dromen over de zevende hemel. Welnu, dit was de hare en misschien was het geen fantastischer, belachelijker of on mogelijker droom dan de mijne of zelfs de uwe. Nu waren de deu ren van die zevende hemel zoeven door een kus in de rozentuin wa genwijd geopend. Die kus, die haar een gevoel had gegeven of zij het beste deel van zichzelf onder .de dauwdruppelende klim- roosjes van de pergola had ach tergelaten. (Wordt vervolgd). In het jaarverslag van de se cretaris, de heer P. Klaassen te Hoek, werd o.m. gememoreerd het succes van de afdeling met haar stand op de te Oostburg gehouden groenten- en fruit- tentoonstelling, waarmede zij de zilveren medaille uitgeloofd door H. M. de Koningin verwierf. De ze stand werd later aangekocht door een fruithandelaar te Den Haag, die haar op de groenten- en fruitmarkt exposeerde en daarmede eveneens succes boek te. De vereniging telt thans 117 leden. Tot bestuursleden werden herkozen de heren P. Klaassen te Hoek en A. Rammeloo te Phi lippine. Besloten werd om bij voldoen de deelname een excursie te ma ken naar Limburg en naar St. Truiden in België. «En waar de Sterre bleef stille staan Het spaarfonds „O. en O.", welks doelstelling is in het to neelseizoen een drietal cabaret- of toneelvoorstellingen te doen geven, bleek ditmaal een experi mentele keus te hebben gedaan door de opvoering van de beken de Kerstlegende van Felix Tim mermans. De honderden leden van be doeld fonds vulden het „Cen- trum"-theater geheel. Het Ne derlandse Toneelensemble (on der directie van de heer Groo- tenboer) heeft een voorstelling van dit legendarisch stuk „folklore" uit het Vlaamse land gebracht, die er zijn mocht en artistiek volkomen tot haar recht kwam. Dit gegeven in negen tafere len vormt een genre-stuk, dat met geen ander is te vergelijken. Niet ieder mag ontvankelijk ge acht worden voor het genieten va nware kunst. Zeker niet, als het een stuk geldt, dat in een zo afgebakende sfeer is geplaatst als dit. Een zodanig kunstge wrocht kan slechts in een be paald milieu aller instemming oogsten, ook omdat de smaken soms buitengemeen verschillen. Om kort te gaan hebben we, wat spel, persoons- en karakter typering betreft van hoogstaan de capaciteiten genoten. HOEK. Jaarverg. Muziekvereniging. De jaarvergadering van de mu ziekvereniging- „Elk Naar Zijn Krachten" was druk bezocht. De voorzitter, de heer P. A. Ooké, heette allen welkom, in het bijzonder het erelid, de heer F. de Groote. Ais 'kascommissie werden benoemd de heren F. Kiel en J. Nieuwelink. De kas werd in orde bevonden. Wegens ziekte Ikon „E.N.Z.K." 's directeur, de heer J. Anthonisse te Biervliet, niet aanwezig zijn, doch de voorzitter deelde mee, c:at de heer Anthonisse weer zo ver hersteld is, dat hij volgende week present is op de repetities. De voorzitter spreekt zijn waar dering uit voor het werk van de direètsur en dankt de leden voor het succes op het Axelse con cours. De aftredende bestuurs leden, de heren J. de Zeeuw en J. Verhag-e, werden met algemene stemmen herkozen. Hiena kwam het solistencon cours ter sprake, dat op 28 Jan. te Hoek gehouden wordt. Dit con cours begint om 9.30 uur 's mor gens. Het aantal deelnemers steeg tot op heden tot 49 solisten waaronder een 4-tal E.N. ZJK."-ers! De voorzitter deelt mee, dat de film, die vanwege „E.N.Z.K." is opgenomen, dit jaar 2 avonden te Hoek zal vertoond worden. Wat do nieuwe muziektent betreft: De onderbouw is gereed, en met de bovenbouw is men een flink stuk op weg. De tent zal in Mei wel geheel voltooid zijn. Bij de 350- jarige bestaansherdenking van Hoek, zal ze dan ook zeker één der f eest-centra zijn! Als onder-directeur der vereni ging werd opnieuw benoemd de heer P. Vergouwe. Verschillende nieuwe instrumen ten werden in het afgelopen jaar aangekocht. Om een bloeiende vereniging te houden, is het nood zakelijk, dat er jonge krachten ter beschikking staan. Dit jaar zal een krachtige propaganda ge voerd worden om tot aanmelding van nieuwe leden te komen. „E.N.Z.K." heeft dringend be hoefte aan aanvulling. De voorzitter besloot de verga dering met de beste wensen voor „E.N.Z.K." uit te spreken voor het jaar 1950. KOEWACHT. Aanrijding Op het kruispunt, Emmabaan, Nieuwstraat en Eikenlaan kwam de heer J. Smit alhier met zijn bestelwagen in aanraking met een andere auto. Daar beide wagens hli'l lii.i''(ilillllilllllll 1U

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2