hoofdpm De mogelijkheden in Canada )50 Demobilisatiecentrum Amersfoort Horst stimuleert eigen woningbezit AKKERTJES Vragen aan de Minister DE AMERIK. TOURNEE VAN PRINS BERNHARD. Marshall-toewijzing aan Nederland De Nederlands-Duitse grensgebieden GESCHENK VOOR PRINSES WILHELMINA Stoffelijke resten van Nederlandse militairen en verzetslieden T. N. I. SLAAGS MET BENDE. KINDERAFTREK BIJ BELASTING. Inkrimping Bauxietbedrijf „GIRL JEAN" GEVONDEN DE BELGISCHE BROUWERIJEN. HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN ïvoorUVtijd >rde Engelse' sindustf ie v st te Peking a verkochte te schepen /ATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adrc® Noordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks MAANDAG 16 JANUARI 1950. 6e Jaargang No. 1322. Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie f 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 Ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Het „Durchgangslager" Amers foort, dat in de jaren van de toe zetting voor velen het voorpor taal is geweest van Duitse con centratiekampen, is thans voor duizenden militairen het door gangskamp naar de vrijheid van het [burgerleven. Sedert 20 Dec. 1949 is het demotoilisatiecentrum der Koninklijke Landmacht er ge vestigd. Alle militairen, mannen zowel als vrouwen, die in Indonesië him dienst hebben verricht, moeten dit kamp passeren. Wanneer een troepentransport schip in Amsterdam of Rotterdam aan de kade meert, worden de zieken naar een hospitaal ver voerd. De andere militairen gaan met 6 weken verlof naar huis. Na 4 weken melden zij zich in Amersfoort voor de definitieve demobilisatie. De vrolijke, Spaans-aandoende Amerikaanse badplaats San Juan, prachtig gelegen aan de Caraïbi- sche zee, bereidt zich voor op een vorstelijke ontvangst van de Prins der Nederlanden. De Prins, die zich aan boord bevindt van de Karei Doorman" wordt heden morgen te San Juan verwacht, van waaruit hij een tournée zal beginnen door Noord- en Zuid- Amerika. Prins Bernhard zal de gast zijn van gouverneur Luis Munoz Ma rin op het historische paleis „La Fcortaleza". Zijn verblijf duurt een etmaal. Óp het programma staan o.m. een niet-officieel diner en een receptie ten paleize, een lunch aangeboden door de Neder landse consul in het luxueuse ho tel Caribe-Hilton en een receptie van admiraal Daniël E. Barbey, commandant van het tiende Ame rikaanse marine-district. Dinsdagochtend zal Prins Bern hard met de Dakota aan boord van de „Karei Doorman" naar Curagao vertrekken en vandaar naar Suriname, Brazilië, Argen tinië en mogelijk Mexico. Deze bezoeken zijn officieel. De Prins zal vervolgens een niet-officieel bezoek brengen aan New-York en Washington. Daarop volgt een of ficieel bezoek aan Canada 105-JARIGE KREEG KINDERBONNEN De oudste inwoner van Oostenrijk, Franz Feichtin- ger uit Alt Münster, heeft de beste gezondheid zijn 105de verjaardag gevierd. Toen er na de oorlog nieuwe 'bonkaarten moesten worden uitgereikt, dachten de amb tenaren van het plaatselijke distributiekantoor, dat het geboortejaar van Feichtinger (1845) verkeerd in hun ad ministratie stond vermeld en zij veranderden het in 1945. De grijsaard kreeg toen een bonkaart voor zuigelingen... F* migraine, schele hoofdpijn ÜKKERTJES'zijn ware pijnverdrijvers. - helpen direct.' De soldaat, die demobiliseert, laten wij hem Jansen noemen, komt in burgerkleding naar Amersfoort. Een bus brengt hem op 's Rijles kosten naar het kamp, waar hem een demobilisatieboek je wordt uitgereikt, dat zijn hand leiding is voor de tocht door het ikamp. Hij begint met zijn borst kas te laten „fotograferen". De afdeling, waar dit gebeurt, ver werkt 150 man per uur. Vandaar gaat Jansen naar de herkeurings- raad, waar zes artsen werken. Iedere dokter onderzoekt 10 man per uur. Wanneer Jansen last van zijn gebit heeft, kan hij van de tandarts een bewijsje krijgen, waarop hij; zich in zijn woonplaats gratis door een militaire- of con tacttandarts kan laten behande len Op het bureau van-de sociale Gij behoeft niet steedsaan hoofdpijn te lijdenl dienst liggen de sociale paspoor- Eénoftwee'AKKERTJESenwèg,sdepMn ten 'klaar, formulieren, die de ba sis vormen, waarop de wacht geldregeling voor de gedemobili seerde militairen kan worden op gebouwd. Liggen er moeilijkheden op geestelijk terrein, dan kan hij daarover praten met de Leger aalmoezenier of de veldprediker, die hem dan in contact brengen met een dominee of parochie geestelijke In de plaats waar hij woont. Ondertussen is de foto ontwik keld en 'kan Jansen gaan horen, of alles in orde is. Hij levert zijn uitrustingsstuk ken in en verrekent met de be taalmeester alle gelden, die hij te goed heeft of schuldig is. Het erecertificaat en het speldje voor orde en vrede v/orden hem uitge reikt en Jansen kan als burger het kamp verlaten. De zieken worden van tijd tot tijd naar het kamp gebracht voor een onder- zoeii. Hun demobilisatie komt, als zij volkomen gezond zijn ver klaard. Luit.-Kol. Klomp, de kampcommandant, verwerkt met zijn staf van 800 man ongeveer 500 tot dag. Er wordt naar gestreefd de mensen niet te laten wachten en de demobilistanten zijn dan ook meestal vol lof. Er moeten nog ongeveer 80.000 man gedemobili seerd worden. Van de gemeen schap -mag men verwachten dat zij, nadat het Rijk het zijne heeft gedaan, op haar beurt de demobi- lisant in het arbeidsproces zal weten op te nemen. (Advertentie). De E.C.A. heeft aan Neder land toegestaan een bedrag van 6.851.000 dollars, in het eerste kwartaal van 1950 te besteden voor vervoersmateriaal. De Duitse bevolking van het Nederlands-Duitse grensgebied Nordhorn heeft verzocht de in dit gebied aangebrachte grens wijzigingen te niet te doen. Deze eis is voorgelegd aan de grens- commissie van de West-Duitse regering, die thans een reis maakt door het Nederlands- Duitse grensgebied. Dr. Rudolf Beckmann, voor- 600 demobilisanten per zitter van het plaatselijke Bentheim-comité, sprak met de West-Duitse regerings-grens- commissie over „het gevaar van verbeurdverklaring van Duitse eigendommen in Nederland" en hij vroeg de commissie de nodige maatregelen te nemen om dit gevaar te bezweren. In de grenscommissie van de West- Duitse regering hebben drie West-Duitse parlementsleden zitting. Toen Leonie Simonsz ver van Nederlands duinen in Solo met haar poppen speelde, leefde reeds in haar de wens Koningin Wilhelmina te zien. Van haar vader, die militair was en uit België afkomstig, had zij over deze Koningin veel gehoord, ter wijl ook haar Indische moeder veel over de Vorstin vertelde. Na de invasie van de Japanse troe pen, moest Leonie het ouderlijk huis verwisselen met het gevan genkamp en daar kreeg ze vijf tig stokslagen, omdat zede foto van Koningin Wilhelmina boven haar bed had gehangen. Na de oorlog leerde ze in Soera- baja de Nederlandse sergeant Dirk Kap uit Barneveld kennen en zo werd ze op 29 Januari 1948 mevrouw Kap. In 1949 in Neder land aangekomen, was ze nu wel heel dicht bij de Koningin, die inmiddels Prinses Wilhelmina was geworden, Een lang gekoesterde wens geeft men niet gauw op. Leonie vertelde op een avond, dat zij een cadeautje achtergehouden had, dat ze graag aan de Prin ses wilde brengen. Er werd een brief geschreven, en wat Leonie, nu ze volwassen was, eigenlijk niet meer had durven hopen, gebeurde. De Priises schreef te rug, dat Leonie haar in Januari kon bezoeken. Deze week was het eindelijk zo ver en met haar man toog Leonie naar het Paleis op de Dam, waar ze beiden hartelijk door Hare Koninklijke Hoogheid werden ontvangen. Leonie over handigde haar geschenk: een Indisch doosje, waarin een ge luksvogel was gesneden. De Prinses begreep meteen de be tekenis van de vogel en zeide: „Dat iemand uit Indonesië zo aan mij denkt, stel ik zeer op prijs". Er volgde nog een gezel lig halfuurtje op, waarin vooral gesproken werd over Indonesië. Naar aanleiding van diverse be richten, dat Canada in 1950 nog wel 10.000 Nederlandse immi granten zal kunnen opnemen, schrijft Ir. P. C. D. Toxopeus, die is toegevoegd aan het Canadese Settlement Service, de sichakel tussen de emigranten en de Caiio. dese regering, o.m. het volgende: „Persoonlijk geloof ik, dat wij hier best een 10.000 gedemobili seerde Nederlandse militairen kunnen plaatsen, maar daaraan zijn bepaalde voorwaarden ver bonden. Voor zover het betreft vrijge zellen en echtparen zonder kinde ren, behoeven de Nederlandse immigranten geen all-round boer te zijn om een plaats in Canada te krijgen. Vrijgezellen kunnen in Canada geplaatst worden, indien zij be reid zijn in de landbouw te gaan werken en voldoende werklust en plichtsbesef tonen om de naam van de Nederlandse immigranten niet te schaden. Voor echtparen zonder kinde ren is dikwijls wel een plaats te vinden, mits de vrouw bereid is als dienstmeisje of als kok op te treden, waarbij de man meestal als tuinman, chauffeur, stoker of thans ook een aantal ambachts lieden in Canada toegelaten, spe ciaal vrijgezellen en kleine gezin nen, die ervaring hebben in het repareren van en het omgaan met landbouwwerktuigen en tractoren. Mogelijkheden voor kruideniers en kantoorpersoneel zijn er posi tief niet. De Canadese regering heeft deze zaak nog in onderzoek. Met ingang van 31 Januari a.s. biedt de K.L.M. aan emigranten de gelegenheid om met speciale machines .naar Canada te vliegen en wel rechtstreeks vanuit Am sterdam. In totaal zullen hierdoor ongeveer 500 plaatsen voor emi granten naar Canada ter be schikking komen. Om ook degenen, die niet over het bedrag beschikken, dat van particuliere bouwers bij de huidi ge regelingen van overheidswege en met bouwspaarkassen gevor derd wordt, in de gelegenheid te stellen eigenaar van een woning te worden, heeft de Horster ge meenteraad een verordening vast gesteld voor het bouwen van wo ningen door de gemeente, welke woningen dan in huurkoop aan de gegadigden worden uitgegeven. De verzoeker moet zelf de grond inbrengen en ,,om niet" aan de gemeente overdragen. Heeft hij geen bouwgrond, dan moet hij het bedirag storten, dat de waarde vertegenwoordigt van de grond, welke dan door de gemeente be schikbaar wordt gesteld. Dit zijn de enige kosten, die direct ten las te van de verzoeker komen. De woning wordt verder geheel door de gemeente gebouwd met ge bruikmaking van de financie- lingsregeling. De terugbetaling van de bouwkosten aan de ge meente moet in 30 jaar geschie den. De betaling geschiedt in wekelijkse of maandelijkse termij nen en de huurkoper heeft het recht zijn schuld vervroegd af te lossen. Het wekelijkse huurkoopbedrag zal voor een woning van 298 m3 gedurende de eerste tien jaar f 5,25 bedragen (normale huur voor een dergelijke woning pl.m. ƒ4,65). Als na 10 jaar de niet- rendabele stichtingskosten vol gens de financieringsregeling op hetzelfde bedrag worden vastge steld als thans, zal het huurkoop bedrag de resterende 20 jaren slechts f 1,60 bedragen. Heden Maandag 16 Jan., 's mor gens omstreeks 11 uur, zal te Atrechf namens de Franse rege ring de plechtige overdracht ge schieden van de stoffelijke resten van 50 Nederlandse militairen en verzetstrijders, die in de jaren 1940 tot 1945 in Frankrijk zijn gesneuveld of gefusilleerd. Hierbij zullen o.m. aanwezig zijn de Ne derlandse ambassadeur te Parijs namens de regering, de Neder landse militaire attaché te Parijs, de generaal-majoor J. A A. Sit sen, bevelhebber in het 3e militai re gewest en de majoor L. W. H. van Oyen, hoofd van de dienst van identificatie en berging van het ministerie van oorlog ais verte genwoordigers van de minister van Oorlog en van Marine. De stoffelijke resten worden met Franse auto's naar Roosendaal vervoerd, waar de colonne op 17 Januari in de namiddag wordt ver wacht. Een militair muziekkorp zal daar langs de straatweg zijn op gesteld om de eerbewijzen te brengen. Daarns» rijden de auto's onder escorte van motorrijders van de Kon. marechaussee naar Amers foort, waar de stoffelijke resten in de rouwhal van de dienst van identificatie en berging zullen worden gesteld om later naar de wensen van de nabestaanden ter aarde te worden besteld. De huurkoper moet zelf de wo ning onderhouden, maar belastin gen en overige lasten gedurende de overeenkomst komen voor re kening van de gemeente. Met deze regeling, die nog de goedkeuring van Gedeputeerde Staten behoeft, hoopt het Horster gemeentebestuur velen, die anders hun leven lang tot huurbetaling gedwongen zouden zijn, in staat te stellen onder gemakkelijke voorwaarden eigenaar van een woning te worden. Tevens hoopt men er de spaarzin door te bevorderen. De „Nieuwsgier" van Zaterdag meldt, dat nabij Pulau Puter, 30 km ten Oosten van Djakarta een afdeling der T.N.I. slaags is ge raakt met een ongeveer 300 man sterke bende, waarvan de leden waren gekleed in het uniform van het K.N I.L. en bewapend met 6 Brenngeweren en- een Lewisge- weer en werden begeleid door cavalerie. Van de bende werden 4 man gedood, 6 gewond en 46 gearresteerd aan de zijde der T.N.I. viel 1 dode en was er 1 gewonde. Het hoofdbestuur van de Katho lieke bond „Voor het Gezin" heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden over de kinderaftrek. Volgens adressant is er een wanverhouding tussen de in het vooruitzicht gestelde belasting verlaging voor ongehuwden en gehuwden- zonder kinderen ener zijds, en gehuwden met kinderen anderzijds. Voorts wordt een vergelijking gemaakt tussen de belasting aftrek voor het eerste tot en met het tiende kind, verleend in de sinds 1942 achtereenvolgens van kracht zijnde tarieven. Adressant merkt op, dat de belastingaftrek voor het derde en volgende kind in de loop dezer jaren hoe langer hoe meer terugloopt. Tenslotte wordt een eigen ont- werp-tarief voor gehuwden met kinderen gegeven, waarin de be lastingaftrek voor het derde en volgende kind gelijk wordt ge houden. Dit tarief brengt tevens mede een aanzienlijke verhoging van het belastingvrije inkomen voor grotere gezinnen. Adressant is van mening, dat de voorgestelde tarieven geen of fer van betekenis van de schatkist zullen vergen. Het bauxietbedrijf van de Su rinaamse Bauxiet-maatschap- pij te Paranam heeft met in gang van 1 Januari zijn pro ductie met Vs verminderd in verband met verminderde iets dergelijks moet fungeren. Ook I vraag naar bauxiet. zal voor echtparen bij niet voi- coende ervaring in de landbouw nog wel eens een plaatsje als zo danig zijn te vinden. Ik geloof, dat gedemobiliseer- den, die bereid zijn onder boven genoemde omstandigheden te be ginnen en op andere wijze ook aan de Canadese emigratie-voorschrif ten voldoen, instaat zijn zich hier opnieuw een toekomst te schep pen. Door speciale maatregelen wordt Als gevolg van de inkrimping zijn 75 arbeiders ontslagen. Te Paranam werken ongeveer 1000 man. Er zal verder gewerkt worden in twee ploegen in plaats van drie, gelijk tot dus ver het geval was geweest. Op 30 December 1949 werd de millioenste metrieke ton erts, die over 1949 te Paranam de dag tevoren was geproduceerd, ver scheept per s.s. „Blue Master" van Oslo. De 14-jarige Schotse schooljon gen, die met de 50-tons visserboot ,,Girl Jean" de haven van Ar broath had verlaten, is in staat van uitputting tussen Engeland en Noorwegen opgepikt. De Britse trawler Reptonian, die niets van het uitvaren van de „Girl Jean" afwist, had het schip in zicht gekregen en, vermoedend dat er iets niet in orde was, een boot uitgezet om een onderzoek in te stellen. De mannen vonden de 14-jarige John Guthrie uitgeput in een vis- ruim liggen. De knaap had in 2 dagen geen eten gehad. Wegens het slechte weer kon hij niet naar de „Reptonian" worden overge bracht. Toen de „Girl Jean" gevonden werd, waren de schroeven vastge lopen doo rtouwkabels, die erom heen gewonden waren. De „Rep tonian" nam het schip op sleep touw naar Aberdeen. DE Souvereiniteitsoverdracht in Indonesië. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Feltz te Middelburg heeft aan de Minister voor Unie zaken en Overzeese Rijksdelen de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat bij gelegen heid van de souvereiniteitsover dracht in Indonesië zich heeft af gespeeld, wat in onderstaand be richt is weergegeven: „Terwijl de muziek het Wil helmus speelde werd in de tuin voor het Paleis van de Hoge Ver tegenwoordiger der Kroon te Ba tavia de Nederlandse vlag neer gehaald door 2 Nederlandse mili tairen. De Hoge Vertegenwoordiger der Kroon en de Sultan van Djocja, omringd door autoriteiten van de voorlopige federale regering en de regering van de R.IS. en vele buitenlandse gasten, waren hierbij tegenwoordig. Een grote menigte, die even gejuicht had, toen de Nederlandse vlag werd neergehaald, applaudis seerde en juichte langdurig, toen enkele minuten later het rood-wit werd gehesen door 2 militairen van de TJT.I. Aan drie eeuwen bewind was een einde gekomen"? 2. Zo ja, is de Minister dan niet van mening, dat bij deze pechtigheid aan het Nederlandse volk een krenkende en volkomen overbodige vernedering is aange gaan door aan de voor ons volk toch al in vele opzichten pijnlijke souvereiniteitsoverdracht in Indo nesië als uitzonderlijke plechtig heid te verbinden het neerhalen van onze geliefde Nederlandse vlag, nog wel onder de ontroeren de tonen van ons volkslied, het gewijde Wilhelmus, in tegenwoor digheid van de Hoge Vertegen woordiger van de Kroon en de Sultan van Djocja, omringd door autoriteiten van de voorlopige federale regering en de regering van de R.I.S. en vele buitenland se gasten, ten aanschouwe van een grote menigte toeschouwers? 3. Is de Minister niet van oor deel, dat het tactvoller ware ge weest en getuigende van meer piëteit en waardigheid, indien het neerhalen van de Nederlandse vlag in alle stilte, buiten tegen woordigheid van al deze autori teiten en buitenlandse gasten had piaats gevonden? 4. Is de Minister bereid zijn ernstige ontevredenheid en ont stemming te kennen te geven aan de Nederlandse autoriteiten, die moeten worden geacht er verant woordelijk voor te zijn, dat onze vlag bij de souvereiniteitsover dracht op 27 December 1949 in Indonesië op de voor het Neder landse volk zo krenkende en ver nederende w\jze is neergehaald als in de vorige vragen is om schreven Een delegatie van de Belgi sche brouwerijen heeft bespre kingen gevoerd met de heer Le grand, kabinetschef van de Bel gische Minister van Financiën, over de terugslag die de B°ne- iux-overeenkomst inzake de ac cijnzen heeft gehad op de toe stand der Belgische brouwe rijen. De delegatie wees er op, dat het aantal brouwerijen in Bel gië elk jaar afneemt en dat de nieuwe regeling tot gevolg zal hebben, dat het verbruik van Belgisch bier zal dalen ten gunste van het Nederlandse bier. De heer Legrand merkte tijdens het verloop der bespre kingen op, dat de onderhande lingen tussen de Benelux-lan- den over de overeenkomst ge ëindigd zijn en dat het moeilijk is deze aangelegenheid opnieuw ter sprake te brengen. Het ontwerp is reeds aan het parlement voorgelegd. WEERSVERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Maandag avond. Wisselend bewolkt. Wisselende bewolking met en kele buien. Matige tot krachtige en in de Noordelijke provincies nu en dan harde Westelijke wind. Iets kouder. 3e volksregering in China. Het Tweede Kamerlid de heer Wagenaar (CPN) heeft aan de Minister-President en de Minister van Buitenlandse Zaken de vol gende vragen gesteld: 1. Hebben de Ministers er ken nis van genomen, dat de Engelse, de Noorse en andere regeringen de centrale volksregering van de Volksrepubliek China hebben er kend 2. Is de regering bereid, even eens tot erkenning van de Volks republiek China over te gaan? 3. Als deze vraag beantwoordt wordt met „neen", is de regering er zich dan van bewust, dat het niet erkennen of later erkennen grote schade toebrengt aan ons land? MAANDAG 16 JANUARI. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden v.m. 11.43 0.18 0.58 1.08 n.m. 12.08 12.43 1.23 1.33 DINSDAG 17 JANUARI. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden v.m. 0.41 1.16 1.56 2.06 n.m. 1.07 1.42 2.22 2.32 16 17 18 Zon- 8.41 16.59 Maan- 8.40 8.40 17.- 17.02 7.53 8.49 9.26 14.16 15.29 16.51 5 regels 60 ct.; minimum per ummer Bureau amiddags 2 uur nissie voor ge- eg. Moet hier- n afgeleid, dat over de toela- mbtenarencen- len worden ge en K.A.B. ver- tezamen ruim s, neerkomend •n stemmen bij Is de Minister dat de in No nnen beslissing ihtsovertuiging De aan het en zouden een Isering van de Nov. 1948 toe- Advertentie.) niet, maar uitstelten, en stijfheid niet de v spiereniaat theu- imeren in Uw bewe- p en niet geboge» 'e gewrichten. Reed» i Akker's Klooster- stillend en afdoend ;1 bij rheumatiek en; lenpijn en bovendien nezend bij wonden n balsem in de ware rrvan men dan ook en goud-zo goed". iede resultaten ptricity Autho- rgaan voor de electriciteits- let eerste boek- met een winst in tegenstel- elige saldi der I spoorwegen, luchtvaart, tarverslag over 1948/49 wordt ift de Authority '1 afnemers van geen 2 millioen r de oorlog. Er enheden opge- tevoren en de eschiedde tegen in vóór de oor- GRTAL VAN IAJA oners van Sura- eds stijgende en lim 579.000. Tot Iroegen alle be, bij, uitgezonderd n December voor lange tijd een ertoonde en wel nisterie van bui- heeft medege- •tjk 6en krachtig ediend tegen het loor de Chinese Frans eigendom Franse consul- Beal, heeft de de minister van ken te Peking, srhandigd. tanse ministerie zaken heeft be lt aan de Ame- in 't Verre Oos, gegeven, stappen te verhinderen, epen die in 1947 Chinese nationa- tg werden ver- p nog hvnotheek Van ambtelijke nen dat de maat- }ft te voorkomen i htnden van de sten vallen. WACHTING ir het K N.M.I. van hedenoch- sweer, kf en toe enkele kenvelden. Meest te wind. In de later lichte tot 11 JANUARI. werden behandeld. Het gedrag van de regering te Peiping, zoals bijv. hr r. in beslag nemen Van het consulaire bezit, deed het er naar schijnen, dat. de regering niet de wens koestert spoedig door de re gering der Ver. Staten erkend te worden. WGI15CÏCUUU wetgever doet, aldus de heer De Schrijver, een beroep op de be volking om een aanwijzing te verkrijgen. De eindbeslissing blijft bij het parlement berus ten. De Socialistische volksver tegenwoordiger Fayat verklaar de nij. opr. was van ooraeei, dat het niet noodzakelijk is het voorstel aan de Raad van State voor te leggen en meende dat niemand de wil van het volk mag weerstreven. Het debat voortgezet. wo'dt vandaag zkak gesproken hebben, hun neus niet in zaken staken, waarvan zij niets behoeven te weten". Generaal Mast heeft in. een in terview verklaard, dat hij het slachtoffer is van Roger Peyré, die „een egent-provocateur was van de dienst voor documentatie TcSragënvöor een soldaat per maand ƒ63; voor een soldaat der le klasse, die op of na 1 Juni 1949 onder de wapens is gekomen ƒ69; voor hen, die vóór die datum reeds in dien-t waren 73,50 en voor korooraals van beide groe pen respectievelijk 76,50 en 84. v.m. 3.51 4.26 5.06 5.16 n.m. 4.13 4.48 5.28 5.38 nog niets over de inhoud van de ncxa verklaard, maar men neemt aan dat de drie westelijke mo- ZON-EN MAANSTANDEN gendheden aan de Sowjet-Unie gevraagd hebben, of zij bereid is binnen redelijke tijd een onafhan kelijkheidsverdrag' voor Oosten rijk te voltooien. Zon- Jan. Opk. Ond. 20 8.38 21 836 22 8.35 17.05 17 67 17.09 Maan- Opk. Ond. 10.08 1.121 10.31 19.37 20.; j 22.08

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1