een Tabellai Dansschol HM. Fa F STROOPWI Oud-Minister Gieten over Technisch Onderwijs BINNENLANDS NIEUWS Harten-Drie Gouda Fa D. F. v. d. Prijsindexcijfers van het gezlnsverbruik per 15 December 1949 De veroveringen van de communisten In China Onaangename 'ontdekking Vertrouwensvotum voor Finse Regering de De Britse vakverenigingen en loonstop Het^Finse antwoord aan Rusland Spoorwegtarieven worden verhoogd Marshall over het E. R. P. Noodtoestand op de goudkust afgekondigd Hebt Gij ook al rheumatiek Voorschotten aan het Rijkspersoneel Stakers te Rome slaags met de politie Agenda L. STOL op. De die te i vee keu DIJK D; Vanaf Donde les gegeven i Sluiskil. Om 7 au Om 9 uui Inschrijving heer Faas te Voor verdere NOORDSTRAAT NIEUWST RAA114-TfcF per s per pi per Levensmiddelenb Telef. 2592 Gevraagd te Bre zin met 2 kindi MEISJE, om se huisvrouw huish kinderen te verzc Huisvrouw zelf uit Z.-Vlaander< was buitenshuis verkeer. Brieven O VERBEEK, Tet 27A, Breda. Inlic HEMELSOET, I 91, Sluiskil. SnduslvialUalic as noodzaak Voor de leden van de Nederlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel sprak oud-minis'er I'rof. Dr. Jos. J. Gielen te 's-Hertogenbosch over het technisch onderwijs tegen de achter grond van de industrialisatie. Zijn mening was, dat indu strialisatie noodzaak is en dat het technisch onderwijs daar mee gelijke tred dient te hou den. Spr. weidde uit over de geographische decentralisatie van het onderwijs. De plaats van vestiging van een techni sche hogeschool is zeer belang rijk. Wat de plaats Delft be treft, had men geen slechtere keus kunnen doen. Prof. Gielen meende, dat het vraagstuk der decentralisatie een definitief stadium nadert. Het middelbaar technisch on derwijs noemde spr. de beste vorm van onderwijs om de juiste man naar de juiste plaats te brengen. De leerlingen bij dit onderwijs zijn daar op grond van hun begaafdheid. De plannen tot verbetering van het practische jaar op de M. T, S. hebben in industriële krin gen de aandacht getrokken. Men heeft het plan, om in de omgeving van Arnhem enige takken van industrie bijeen te brengen, uitsluitend voor M. T. s.-ers in het derde of practische jaar. Zij zullen 24 weken in 3 verschillende bedrijven te werk iteld. Amerika is be reid een belangrijke bijdrage voor deze instelling, die Roose velt Instituut zal heten, te vo teren. Voorts behandelde Prof. Gie len het onderwijs op de am bachtsscholen. Men acht leer lingen van 12 d 13 jaar te jong om een beslissende keuze te doen, daar men thans de arbei der meer dan vroeger naar zijn karaktereigenschappen en an dere hoedanigheden beoordeelt. Dit maakt een- meer algemene scholing noodzakelijk. Een van de meest kenmerkende trekken van ons onderwijs, aldus Prof. Gielen, is, dat het intellectua listisch is aangelegd, eenzijdig dus in vorming en opvoeding. Aan karaktervorming wordt te weinig aandacht besteed. De fout ligt in het onderwijs systeem. Het onderwijs is nog teveel commerciëel ingesteld. Men heeft de veranderingen in de maatschapij genegeerd. Spr. pleitte voor meer technisch, wis kundig en natuurkundig onder wijs. van varkensvlees gedurende de periode April 1948Maart 1949 (reeks I) belangrijk geringer was dan vóór de oorlog (reeks II). De prijsstijging van dit artikel oefent derhalve op de indexcijfers voor de voedingsmiddelen en het totaal van reeks I minder invloed uit dan op die van reeks n. Bij de niet-voedingsmiddelen zette zich de prijsstijging van kleding verder voort, als gevolg waarvan de indexcijfers voor deze groepen t.o.v. 15 November met resp. 3.2 »/o en 3.1 »/o stegen. Vorts stegen de prijzen van huisroudelijk linnengoed en meta len keukengerei, waardoor het in dexcijfer voor de groep woning inrichting en huisraad van reeks I met 0.3 o/o en dat voor reeks II met 0.6 o/o opliep. De indexcijfers voor de overige groepen stegen met 1.3 en 1.2 o/o vnl. als gevolg van een prijsverhoging van tabak. deze weg haalde een luxe taxi een vrachtauto in, juist bij het gedeel te waar P.T.T-arbeiders bezig waren met grondwerkzaamheden voor een kahel. De vrachtauto schijnt van voren geraakt te zijn, week uit en geraakte daardoor in de kuil, waarin zich de drie ar beiders bevonden. Een van hen wist aan het gevEiar te ontkomen, terwijl de twee anderen onder de auto raakten. Een der arbeiders werd door een draaiende drijfas gegrepen. Eerst na veel moeite konden de ongelukkigen bevrijd worden Zij bleken deerlijk gewond te zijn en werden, nadat eerste hulp was verleend, naar het ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. Beiden, resp. Kok en De Vries, waren uit Amersfoort afkomstig. MONTGOMERY IN NEDERLAND Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft thans prijsindex cijfers van het gezinsverbruik per J 5 December 1949 berekend. T.o.v. 15 November steeg het versciiuienue ucunjvta „i totaal-indexcijfer van reeks I worden gesteld. Amerika is be- j-.uishoudrek-eningen April 1948 --'-T hoiono-riite bUdrae-e Maart 1949, van 202, naar 205, of met 1.5 ®/o, en dat van reeks II, huishoudrekeningen 1935/'36, van 221 naar 226, of met 2.3 Bij de voedingsmiddelen stegen de prijzen van fruit, thee, boter, vis en kaas. Daartegenover stond een daling van de eierprijzen. De hierboven genoemde prijs- veranderingen deden het index cijfer voor de groep voedingsmid- elen van reeks I stijgen van 242 naar 246, of met 1.7 o/o, terwijl dat van reeks II opliep van 251 naar 257, of met 2.4 °/o. Het verschil tussen beide reek sen in de prijsstijging der voe- dnigsmidelen is het gevlg van de omstandigheid, dat het verbruik Radio Peking heeft Woensdag gemeld, dat het gehele vasteland van China, „met uitzondering van Tibet" onder de rode banier is gebracht. Volgens de radio restte, nu nog de „bevrijding" van Tibet en de nationalistische eilan den Formosa en Hainan. De op standen van de gouverneurs van Sinkiang en Joenan hadden aen eind- gemaakt aan de veldtocht in Zuid- en Zuidwest-China. Een Zwitser uit Bazel had ge hoord, dat herencostuums in Frankrijk goedkoper waren dan in zijn eigen land. Hij stak zich in een oud pakje, ging de grens over en kocht in Mulhouse een mooi eostuum. In de trein naar huis ontdeed hij zich op het closet van zsj!n oude pak, werkte het de trein uit en zou zicfl eens netjes gaan aankleden. Groot was zijn ont steltenis, toen hij tot de ontdek king kwam dat de doos, waarin zijn nieuwe eostuum moest zitten, een pakje voor een jongen van zes jaar bevatte. In Basel aan gekomen, was hfj de eerste, die een taxi had. Na een debat van twee dagen over de economische politiek heeft de gematigde sociaal-demo cratische minderheidsregering van Finland in het parlement met 97 tegen 90 stemmen een vertrou wensvotum gewonnen. Het parlement was voor een speciale zitting bijeengeroepen op verzoek van de rechtse en cen trumpartijen, die het besluit van de regering om de lonen los te maken van de index van de kos ten van levensonderhoud, infla- tionnair noemden. Met een vriendelijk „good morning" stapte veldmaarschalk Montgomery gisterenmorgen uit de Franse leger-Dakota, die hem tegen twaalf uur op het marine vliegveld Valkenburg had ge bracht. Montgomery was vergezeld van zijn zoon. Zoals bekend brengt de veldmaarschalk een bezoek aan ons land om voor de vereniging „Concordia" te Amsterdam een lezing te hou den. Na de erewacht van mariniers te hebben geïnspecteerd, onder hield Montgomery zich een ogenblik met de autoriteiten, die hem hadden verwelkomd, vice-admiraal Jhr. J. E. van Holthe, bevelhebber der zee- strijdkrachten en chef van de marine staf. „Hoe gaat het met de slagschepen?", vroeg de En gelsman lachende. Tegen journalisten sprak Montgomery zijn voldoening uit over de goede samenwerking in de West-Europese Unie. Over de vooruitzichten van de vrede wilde hij niets zeggen. „Dat is een zaak van de regeringen". Na nog met vice-admiraal Jhr. van Holthe een afspraak voor een bespreking te hebben ge maakt, vertrok veldmaarschalk Montgomery in een auto van de Britse ambassade naar Den Haag. Hij heeft zijn intrek ge nomen in de Britse ambassade. ten", zei de Schoonhovense ver pleegster bij aankomst, nadat ze bloemen van de K.L.M. voor haar prestatie in ontvangst had genomen. Ze behoort tot het Ne- derlandsche Roode Kruis, maar is „uitgeleend" aan de vliegme- dische dienst van de militaire luchtvaart. Ze weet niet precies, hoeveel patiënten ze op die dertig vluch ten onder haar hoede heeft ge had, maar het zijn er honder den. Ze kwamen allen goed in het vaderland aan. De enige pa tiënt, die zij op haar voorlaatste vlucht naar Nederland bracht, overleed helaas de dag na aan komst. BALLONVLUCHT Gistermorgen is van het terrein van de Haagse gasfabriek de „Henri Dunant", een ballon van de Haagse ballonclub opgestegen, met aan boord de heren Boesman en De Vos Klootwijk. De ballon zette met een snel heid van ongeveer 40 km koers in Zuidelijke richting. Even ten Zuiden van Roosendaal is het ge vaarte aan de grond gekomen. (Advertentie). Rheumatische Pijnen schieten U als een nies in de leden. Maar ze vallen niet van de ene dag op de andere weer van U af. En toch... als ge met morgen te beginnen een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, zult ge verbaasd staan, hoe gauw de wel dadige werking zich demonstreert in een allengs wijken van Uiw pjjnen, in een groeiend gevoel van welbehagen. Dat doen de zes minerale zouten, waaruit Kru schen is samengesteld. Die geven Uw bloedzuiverende organen weer bet elan van de jeugd, de krach tige werking, nodig om onrein heden uit het bloed, die zich nu ophopen en vastzetten, los te ma ken en af te voeren tot welzijn van Uw hele gestel. Dus spóedig Kruschen nemen en... regelmatig Kruscher. nemen, iedere morgen steevast. Het is een goede ge woonte van millioenen mannen en vrouwe, overal in de wereld. En helemaal geen nare gewoonte. Maar wel regelmatig! Als eten en drinken! Kruschen is verkrijgbaar hij alle Apthekers en Drojgisten. Gisteren kwamen te Londen af gevaardigden van 187 vakvereni gingen bijeen om hun goed- of afkeuring uit te spreken over de door de Labourregeting afgekon digde loonstop. Drie van de zes grootste vakverenigingen hebben zich reeds tegen deze politiek uit gesproken, n.l. de/ mijnwerkers, de technici en het spoorwegper soneel, tezamen anderhalf millioen man. In parlementaire kringen te Helsinki werd Woensdagavond verklaard, dat Finland begin vol gende week in detail op het Rus sische memorandum, waarin uit levering van 300 „Sovjet-Russi- ache oorlogsmisdadigers" wordt geëist, zal antwoorden. Een van de personen, om wier uitlevering het Sovjet-ÏRussische memorandum verzoekt, is een 21- jarig meisje uit Karelie, die 13 jaar was, toen zij de in het Rus sische memorandum genoemde misdaad tegen Rusland zou heb ben gepleegd, zo meldt Reuters correspondent te Helsinki. ROTTERDAM 676.000 INWONERS Het inwonertal van Rotterdam beweegt zich nog steeds in stij gende lijn. Op 1 Januari 1950 was het bevolkingsregister 676.740 hetgeen vergeleken met 1 Januari 1949 een vermeerdering betekent van 9.414 peronen Evenals in de voorgaande jaren is deze vermeerdering ook nu in hoofdzaak te danken aan het gunstige geboorte-overschot. PANDEN VOOR TUBERCULOSE GEZINNEN Het tekort aan verplegend per soneel is er de oorzaak van, dat niet alle bedden in het sanatorium Weizigt te Dordrecht bezet zijn. Vele t.b.c.-patiënten moeten daar door thuis kuren en dat is voor enkele raadsleden aanleiding ge weest het Dordtse college van B en W. te vragen, ,of het bij de woningbouw panden wil bestem men voor prae-tubercuLose gezin nen. Deze vraag, aldus hebben B. en W. toegezegd, zal ernstig onder ogen worden gezien. BOTSING TUSSEN TRAMT REIN EN TANKAUTO de Celebesstraat gekomen en wil de linksaf onder het viaduct de Zeeburgerdijk oprijden. Op de trambaan moest de wagen stop pen om verkeer van rechts voor rang te verlenen. Juist op dat ogenblik kwam een tramtrein van lijn 70 onder het viaduct door. Met een harde klap reed de over een afstand van 15 meter tramtrein tegen de tankauto die werd weggedrukt. De tank drong in het voorbalcon van de tram wagen zover naar binnen, dat al leen het dak en de bodem intact bleven. De schakelkast de voor- en de zijwanden van het voorbal con van de tram werden geheel weggerukt. De bestuurder en een passagier, die zich op het voorbalcon be vond, zijn ernstig gewond. Drie andere passagiers zijn door glasscherven gewond. Een van hen kreeg tevens een hersen schudding. Ook een jongetje, dat naast de bestuurder van de tank auto zat - de bestuurder bleef ongedeerd werd gewond. Het ongeval trok grote belang stelling. De politie slaagde erin de weg onder het viaduct vrjj te houden. Het treinverkeer ondervond ruim een uur stagnatie. VLIEGENDE VERPLEEGSTER Veertien maal vloog Gijsje Bernadine Berkhouwer, een ver pleeg en Bat het sagiers, moesten legster ui ^^tu t rePKei uit Schoonhoven, heen ^tussen Amsterdam en steeds was haar taak eiden van zieke pas die naar Nederland worden vervoerd. In November 1949 vloog zij weer naar Batavia met de gedachte, dat zij bij de volgende reis 15 re tourvluchten zou hebben volge- maakt. Het werd Djakarta Amsterdam, wat echter niets af doet aan het feit, dat ze daar mee 400.000 km op dit traject heeft afgelegd om nog niet te spreken van de vlieguren, die ze er in Indonesië zelf heeft opzit ten. Gisteren begeleidde mej. Berkhouwer een passagier, die in Nederland geopereerd moet worden. Ze heeft in toestellen gewerkt, waarvan elke plaats was ingenomen door een pa tiënt. „Dat waren zware vluch GEVAARLIJK SPEELGOED. De kinderpolitie te Amsterdam heeft een windbuks van zeer zwaar kaliber, waarmee een 14- jarige jongen van een perceel in de Roemer Visserstraat te Am sterdam, ruiten in het A. M. V. J.- gelbouw in de Vondelstraat heeft stukgeschoten, in beslag genomen. De buks was van een dusdanig ka liber, dat de kogels op vijftig me ter afstand nog levensgevaarlijk kunnen worden geacht De jon gen had niet minder dan vijftig maal op het gebouw geschoten, gelukkig evenwel zonder iemand te raken. Proces-verbaal wegens vernieling is opgemaakt. EEN ONVERWACHTE ONTMOETING. Toqn Woensdagmiddag Katja Sabelewski, de vrouw van de heer Beynen, hoofdadministrateur van het circus Strassburger, met haar 19 honden in het Vondelpark te Amsterdam wandelde, kwam zij twee oudere dames tegen, die veel belangstelling voor de honden toonden. Op verzoek van een der dames knoopte de andere dame een ge sprek aan met mevrouw Sabe lewski, een afstammelinge van een oude Russische artistenfami- lie Mevr. Sabelewski vertelde, dat zij bezig is de honden te dresseren voor een nieuw hondennummer, waarmede zij binnenkort hoopt te debuteren. De beide oudere dames luisterden met zeer veel aandacht Later bleek dat de beide oudere dames H. K. H. Prinses Wilhel- mina en een hofdame waren, die een wandeling door het Vonkel- park maakten. Met het oog daarop zijn aan de departementen een aantal bereke- nings-tabellen gebonden met het verzoek te bevorderen, dat reeds thans met inachtneming van de verstrekte richtlijnen het netto bedrag van het voorschot wordt uitgerekend, opdat terstond nadat de ontworpen regeling zal zijn vastgesteld, tot uitbetaling kan worden overgegaan. De Nederlandse Spoorwegen heb ben zich tot de Minister van Ver keer en Waterstaat gewend met een voorstel tot verhoging der ta rieven in verband met de devalu atie en de verhoging der lonen met 5 procent, welke de directie aan het spoorwegpersoneel zou willen toekennen. Deze voorstellen heb ben de goedkeuring van de Minis ter ontvangen. Met ingang van 1 Februari a.s. zullen derhalve de meeste tarie ven voor reizigers en de goederen- tarieven verhoogd worden. Deze verhogingen zijn niet voor alle categorieën gelijk, doch blij ven binnen beperkte grenzen. De prijzen van enkele reizen gaan 5 procent omhoog, die van de re tours over de korte afstanden meer, evenals de trajoct-week-en schoolkaarten. De prijzen der al gemene abonnementen, alsmede die der rij-wielkaarten, bljjven ongewijzigd. Wat de goederentarieven aan gaat, worden de prijzen der wa genladingen wat meer verhoogd dan die der stukgoederen. Woensdagavond is op de Zee burgerdijk te Amsterdam nabij het viaduct een tramtrein van lijn 19 op een tankauto gereden met het gevolg, dat de bestuurder van de tram en 4 passagiers werden gewond. „Een zware tankauto was uit Generaal Marshall, de oud- Minister van Buitenlandse Zaken der Ver. Staten, heeft op een vergadering verklaard, dat het Europees herstelplan de afgelopen twee jaar grotere vorderingen heeft gemaakt dan men te Was hington verwacht had. De pro ductie in de zestien hulp-ontvan gende landen was 25 procent bo ven de verwachting. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen De gouverneur van de Goudkust heeft te middernacht de noodtoe stand afgekondigd. Maandag is op de Goudkust een campagne van 'burgerlijke onge hoorzaamheid begonnen ter onder steuning van de aanspraken op de status van Dominion. De gouverneur, Sir Charles Ar den Clarke, heeft verklaard, dat de afgelopen vier dagen onver- a n two ordelij K G_ elementen staki i gpn hebben uitgelokt. 93) (Nadruk verboden). AUTO VIEL OP 2 ARBEIDERS IN KUIL Woensdagmiddag gebeurde op de Baron van Nagellstraat te Voorthuizen (gemeente Barne- veld) een ernstig ongeval. Op Advertentie) Wie de kwellingen van rheumatiek^ of van rheumatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akkeris Kloosterbalsem, waarvan de genees krachtige bestanddelen diep In de weef sels doordringen, voelt U. hoe een heer lijk >iverwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige werking dit ideale wnjfmiddel be zit. Niet voor niets zegt men:?Akkers Kloosterbalsem„Geen goud zo goed Ten departemente van Binnen landse Zaken wordt een Konink lijk Besluit voorbereid, strekkende tot het verlenen van een uitkering inea-ns over het eerste kwartaal van 1959 aan een deel van het Rijkspersoneel, overeenkomende met een salarisverhoging van 5 pet- In het desbetreffende ontwerp wordt de mogelijkheid gelopend, dat op deze uitkering reeds vóór het verstrijken Van dit kwartaal voorschotten worden uitbetaald aan de hand van door de Minis ters van Binnenlandse Zaken en van Finanaciën te geven voor schriften. Aangezien de wense lijkheid wordt gevoeld de uitbeta ling op korte termijn te doen plaats vinden, dienen reeds than.-, de daartoe noodzakelijke voorbe reidingen te worden getroffen, zo berichten de genoemde Ministers. ,,Ik dacht, dat je zéi, dat het niets was, Ldly?'' Lily hield een -bespiegeling over de vraag, of zij haar hand zou wegtrekken of niet. Hiet resultaat was, dat haar handje bleef waar het was, doch Lily antwoordde hem zo streng, als dat met haar kirrend school- meisjessteanmetje mogelijk was: „Bi bedoel, dat het niets was, wat met jou in verband stond." „Dan heb ik het al weer mis gehad, maar ik denk dat het iets is, wat je voor geen geld van de wereld aan een man zou willen zeggen." Bij het licht dat juist zacht door de wolken heen brak en door het bedauwde rozengroen, kon Buff Orpington juist voldoende zien, dat zij haar hoofd schudde, dat lieve kopje, waarop hij vanaf het eerste ogenblik, dat hij het had gezien, onvoorwaardelijk ver liefd was geworden. Hij hoorde haar zeggen, „neen, ik kan het U niet zeggen. Ik dacht alleen maar, hoe geheel anders deze tuin nu is dan in de voorzomer." Het onschuldige kind meende hem hiermede te kunnen mislei den. Zij verbeeldde zich, dat hij zou denken, dat zij het verschil in de aanblik van de rozentuin bedoelde. Zij hoopte, dat hij nooit zou vermoeden, hoe zij het be treurde, dat zo'n dag van geluk niet eeuwig duurde. Die dag toen zij met haar nieuw japonnetje en haar mooie nieuwe hoed, huppe lend onder deze pergola, haar nieuwe verloofde was tegemoet- gesneld en hem had toegeroepen: „Dag Billylief" en haar gelaat uitnodigend tot hem had opgehe ven, om zijn kus te ontvangen. Nu bedacht zij, dat hij haar niet eens gekust had! Hij was dat soort jongen niet. Toen had zij het niet erg gevonden en nu was zij er blij om. Zij verlangde er niet naar, haar officiële minnaar te kussen. Geen wonder da" zij zuchtte. Toen hoorde zij tot haar misnoegen, die vreselijk schran dere en bewonderenswaardige mijnheer Orpington zeggen: „Ik geloof, dat die andere snaak je hier op dit plekje geregeld het hof maa.ite, is het niet?" „O, als 't je belieft, spreek daar niet over!" zei Lily gejaagd, maar zij trok haar hand toch niet uit de zijne. Mijnheer „neutraal" drukte zeer bemoedigend haar tere vingertjes en zei„Ik geloof niet, dat je boos bent.'" „O, zeg dat toch niet; ik moe3t het zijn; ik ben het", zei ze bang fluisterend. Waarop mijnheer Orpington weer lachte en de vingers zonder ringen drukte. Dan streeide hi; een van die kleine tere vingertjes tussen de zijne. „Ik begrijp die Somers niet'', zei hij bijna onwillekeurig; „hij heeft je zelfs niet eens een ring gegeven." Lily voerde ter verdediging van de afwezige minnaar aan: „Hiji heeft er nog geen tijd voor ge had." „Onzin", zei Buff Orpington .onhoorbaar. „Maar hij zal die ring wel eens komen brengen, natuurlijk", zei Lily vrij onverschillig. Te Rome zijn 19 personen licht gewond bij een treffen tussen stakers en politie toen deze trachtte een demonsratie van sta kers uiteen te jagen. Duizenden demonstranten mar cheerden in twee colonnes door Rome om tegen de regering te protesteren. Toen de politie, die in jeeps door de rumoerige delen van de stad reed, een cordon om hen trachtte te leggen, braken zij er doorheen. Een aantal demon stranten is gearresteerd Het aantal aangegeven radiotoestellen in Nederland foe droeg op 1 Jan. 1.337.312 tegen 1.321.746 op 1 December 1949. Op 1 Dec. j.l. waren er 594.519 aansluitingen op het Rijksdistri butienet tegen 519.227 op 1 Nov. De toon waarop z(j dit zei, scheen voor de „neutrale mogend heid" een teken te zijn, om zich met snelle beweging naar haar toe te keren en haar handje nog vaster in de zijne te klemmen. „Je verlangt er niet naar", zei hij, imponerend kalm, „het walgt je." „O neen", zei Lily half verrukt en verbaasd, dat zij haar intiem ste gevoelens in zo besliste ter- mén hoorde verkondigen door de man, die reed.-) wekenlang een orakel voor haar was geweest- „O, neen, dat is niet zo." „Onzin, lieveling, dat doe je wel." „Noem mij geen lieveling." „Het moet", zei Orpington hardnekkig. „En niet alleen dat, maar Lily „Neen, -begin daar nu niet weer mee." „Niet? Nu ili zeg je, dat ik mij door niets en niemand laat weer houden", zei mijnji.eer Orpington halstarrig en nog voor Lily eigen lijk wist, waar hij niet van. te weerhouden was, hield hij zijn vrije hand onder haar kin en had hij haar argeloos rose mondje naar zijn lippen opgeheven. (Wordt vervolgd.) HEDEN: TERNEUZEN: Pro Rege, 7 uur: Evangelisatie der Geref. Kerk. Hotel „De Arend", 2.30 uur: Vergadering Afd. Hoek en Terneuzen van de Melk- federatie voor Zeeland. TERNEUZENL/uxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Sentimental Journey". ZAAMSLAG: „Wapen van Zeeland", Tentoonstelling van Kongnen, Pluimvee, Duiven, MORGEN: AXEL: Het Centrum6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling „De kus des doods". TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: Biosooopvoorstel ling „Sentimental Journey". Concertgebouw: 8 uur Bioscoopvoorstelling „Het on stuimige Blondje". ZAAMSLAG: 6.30 uur: Ruiter- avonid, toneel en muziek „Wapen van Zeeland", Tentoonstelling van Konijnen, Pluimvee, Duiven enz. Belastingzake Boekhoudingen Administratiën TERNEUZEN Margrietstraat 15 Telefoon 2760- ZITDAG te Zaamslag (Axelsestr- A 132x) iede re Zaterdag, van 25 u- PUBLICATIE VAN HET CEBUCO Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit van de Nederlandse Dagbladper* naie met c.a. 8,route Nieuwstr.Kersstr Terug te bezorgen: GERDA HER- REWEGH, Scheldekade 65, Terneuzen. Te koop: i.g.s.z. Kinderwa gen. Te bevragen Narcis straat 11, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2