een sctiitl Tabellarisci Dansschool Gai N.V. Fa P, J. M STROOPWAFELS Ontwikkelingsdag Zeeuwse Fruittelers UIT DE PROVINCIE Harten-Drie m üllllll Goudse Fa D. F. v. d. Heijdt Zieken huisbrand VOORZITTER C. V. P. NAAR KONING LEOPOLD REPATRIëRENDE MILITAIREN. ZEEUWS-VLAAMS MUZIEKLEVEN. db| TERNEUZEN. De grootste en de bestel HOEK. Agenda BRUINISSE Motorschip omhoog gevaren. SLUISKIL. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. TANKEN VLIEGTUIGEN BOVEN DE NOORDPOOL. L. STOLK De bekende driegaats K die alles brand te geeft, en U 1 veel op kokei keukenfornuis Prijs slech Bijpassende ƒ4, Ook van BIJKSTRAAT KENT 1 DANSLES Vanaf Donderdag 12 les gegeven in de za Sluiskil. Om 7 uur voor l Om 9 uur voor gi Inschrijving van leer: heer Faas te Sluiskil Voor verdere inlichtir NOORDSTRAAT 55 NIEUWST FLAAT14 T ERN EUZEN per stuk 6 i per pakje 35 per blik 1, Levensmiddelenbedrij f Telef. 2592 Terneuzi Gevraagd te Breda, in zin met 2 kinderen: NI MEISJE, om samen m huisvrouw huishouding kinderen te verzorgen- Huisvrouw zelf afkomst uit Z.-Vlaanderen. Gto was buitenshuis, huiseli verkeer. Brieven J. J. VA OVERBEEK, Teteringensl 27A, Breda. Inlichtingen: HEMELSOET, Middenwi 91, Sluiskil. DE TIJD VAN HOGE FRUITPRIJZEN IS VOORBIJ DE TEDERS MOETEN ACHTER DE VEILING STAAN Honderden fruitkwekers waren Vrijdag in Goes bijeen op de door de Afd. Zeeland van de Ned. Fruittelersorganisatie (N.F.O.) belegde ontwikkelingsdag, De heer C. Boudewijn, voorzitter van de Nederlandse Fruit telers Organisatie, sprak over de „moeilijkheden en moge lijkheden rondom de Nederlandse fruitteelt)". De fruit teelt breidt zich enorm uit- tn 1918 was 26.000 ha in Ne derland met fruitbomen beplant, in 1948 63.000 ha en vrijwel deze gehele uitbreiding- kwam voor re kening van de appelen en peren. Verwacht mag worden, dat men door de betere cultuurverzorging en voorlichting op nog hogere oogsten mag rékenen dan vóór de oorlog. De tjd van de hcge fruitprijzen is voorbij en steeds meer overleg zal nodig zijn om toet -bedrijf eco nomisch te voeren. De heer N. A. Laarman, direc teur economissTie afdeling Centraal Bureau- van de tuinbouwveilingen in Nederland, besprak enige as pecten in, verband met de afzet xan fruit. Wil men de tuinbouw- belangen tot het uiterste verdedi gen, dan is het zaak, dat de telers achter de veiling staan. In de komende weken zal de strgd om de markt weer beginnen. Als men in ons land begrip wil tonen voor wat het buitenland van ons vraagt, zal Nederland zeker 4e boventoon kunnen voe ren, al zitten de Belgen ook niet stil. Spr. drong er op aan, het con tact met de organisaties, die de exportbelangen van de teler voor- In de vrouwenafdeling van 'n ziekenhuis te Davenport in de Amerikaanse staat Iowa is Za terdag brand uitgebroken. Hier bij zijn 33 vrouwen om het leven gekomen en enkele worden als vermist opgegeven. Er bevonden zich 64 patiënten op de afdeling bij het uitbreken van de brand. Dokters en Verpleegsters kwa men uit andere gebouwen toe gesneld en hielpen vele patiën ten te ontkomen. Drie bejaarde vrouwen werden door brand weerlieden van het dak gehaald. De zieken, die in de vleugel van het gebouw, waar de brand uit brak, slapen, riepen alarm, doch aen hulpverpleegster, die aan het raam van haar kamer ging kijken, bemerkte niets en meen de, dat de patiënten een gewone crisis hadden, waarop ze zich opnieuw te bed begaf. Toen zij een tweede maal door het geroep werd gewekt, ging zij kijken om te zien wat er gebeurde, doch in de gangen sloeg haar de rook reeds tegemoet. Hierop werd on middellijk alarm geslagen. staan, niet te verliezen. Ook de regering krijgt steeds meer besef voor het belang van de kwekers, dank zij deze organisaties. De kwekers hebben de verant woording voor him producten en omdat juist die producten de beste ambassadeurs zjjn, was hier een krachtige opwekking om de handen ineen te slaan zeker op zijn plaats, -besloot hg. Ir. Van Soest, die een samen vatting- van het besprokene gaf, kwam met een suggestie. Deze Rijkstuinbouwconsulent voor Zee land en West-Brabat is een groot voorstander van verpakt fruit en stak dat niet onder stoelen of banken. Waarom niet een Zeeuws merk in de handel gebracht? was zijn vnaag- Zoiets behoeft heus geen theo rie te zijn, als men het gezamen lijk aanpakt Ook de rassen kun nen nog verbeterd worden. Hak de oude bomen met de niet gang bare rassen om, adviseerde hij, en herstel het evenwicht. Naar in kringen van de Wet straat te Brussel verluidt, zou Baron Van der StraetenWail- let, voorzitter van de Katholie ke Volkspartij, Zaterdagmiddag naar Nice zijn vertrokken, waar Koning Leopold op het ogenblik verblijf houdt. Ook een der Ministers zou per vliegtuig naar Nice zijn afge reisd om een onderhoud met de Koning te hebben. Reuter meldt uit Nice, dat Za terdagavond 8 vooraanstaande Belgische politieke figuren met een vliegtuig van de Sabena te Nice zyn aangekomen. Koning Leopold verhuisde Za terdag van zijn villa in St. Jean Cap Ferrat naar Antibes, waar hij zijn intrek heeft genomen in het Chateau de la Croe, de voor malige residentie van de Hertog en Hertogin van Windsor. De Belgische Minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, arriveerde Zaterdag morgen en de Belgische Minister van Onderwijs verblijft sinds Nieuwjaar aan de Rivièra. Naar men meent te weten, heeft Koning Leopold Zaterdag met Van Zeeland het noenmaal gebruikt en zou hij het gezel schap voor 'n diner hebben uit genodigd. Met het troepenschip „Astu- rias", dat op 12 Januari in Rot terdam wordt verwacht, zal o.a. ook repatriëren J. Dankaart te Vogelwaarde. Solistenconcours. Naar het secretariaat van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen ons mee deelt, hebben zich voor het a.s. solistenconcours, dat gehouden wordt te Hoek op 28 Januari a.s. 45 solisten, waaronder ook enige vrouwelijke solisten, en 2 duo's gemeld. Het is enigszins bevreemdend, dat oude solisten zoals uit Oost burg, Zuidzande en Schoondijke niet van de partij zijn, temeer daar laatstgenoemde vereniging prima solisten voortbrengt. Een afscheid en installatie. In de bijbouw van het Zieken huis der Stichting Protestantse Ziekenzorg „Zeeuwsch-Vlaande- De brandweer had het uiterst ren" alhier, waren vele genodig- moeilijk. daar voor alle ramen den bijeen om hun belangstel R«,n> 4-4-«i V»44 n f nnVi ai van het gebouw staven zijn aan gebracht, die doorgezaagd moes ten worden. Op de vierde verdie ping van het gebouw zouden verscheidene vrouwen levend zijn verbrand. Verscheidene an dere patiënten verkeren in zeer zorgwekkende toestand. Nader wordt gemeld, dat het paviljoen voor de afd. krank zinnigen van het gemeentelijk ziekenhuis te Davenport door de brand volledig is verwoest. Reuter meldt, dat Zaterdag- ling te tonen bij het afscheid van de directrice mevr. J. Slot boom—Witzand en de installa tie van Zr. G. van der Ree, die in de plaats van de scheidende directrice deze functie zal aan vaarden. De voorzitter van de Stichting De. P. A. vl d. Vlugt, richtte zich na de samenkomst te hebben ge opend met Psalmvoorlezing en gebed, tot de aanwezigen. Hij heette allen welkom, in 't bijzonder de Burgemeester der organisatorisch als administra tief moest er veel bijgewerkt worden en is zij dan ook wel door niemand benijd geworden, maar eerder beklaagd. Het ver heugde spreker daarom, dat zij de kracht vond zich door de moeilijkheden heen te worste len en een teamgeest te kweken, welke van het Ziekenhuis maak te, wat het nu is. Toen de direc trice dan ook haar besluit ken baar maakte, hetwelk zou lei den tot het afscheid dat nu plaats vond, was het bestuur ge*- schrokken. Gaarne had het be stuur het anders gezien en ge hoopt, dat de directrice bij de in de toekomst op handen zijn de veranderingen, nog hier zijn i zou. Daarom meende spreker de tolk van allen te zijn als hij de hoop uitsprak, dat mevr. Slot boomWitzand in Zeist zal vin den, wat zij er zich van indenkt. Met de wens, dat haar toekom stig werk haar voldoening zou geven en Gods zegen op de?s< arbeid zou mogen rusten, besloot, Ds. v. d. Vlugt zijn toespraak. De directrice werd een herin neringscadeau aangeboden be- Het verheugde spr., dat Zr. Van der Ree, hoewel Zeeuws- Vlaander en, dat kleine stukje klei, geen „terra incognito" voor haar was, als werkterrein aan vaard had. Hij sprak de hoop uit, dat zij met blijdschap haar taak begint en het bindende ele ment zal zijn voor allen, die nauw bij de Stichting, en al wat daarom heen is, zijn betrokken. Hiermee besloot de voorz. zijn toespraak tot de scheidende en komende directrice. Daarna sprak Ds. Talma en kele gevoelvolle woorden. Namens de zusters werd door Zr. De Klerk de directrice een herinneringscadeau aangeboden en aan de nieuwe directrice een bloemenmand als welkom. Zr. Van der Ree dankte voor de hartelijke ontvangst. Nadat Dr Boland, geneesheer directeur, het woord had ge voerd, werd op verlangen van 't verplegend personeel een drie werf hoera op de scheidende directrice toegeroepen. Mevr. Slotboom-Witzand nam afscheid met het verzoek te zin gen Gezang 300: „Wat de toe komst moge brengen". Na dit treffende moment van deze plechtigheid sloot de voor zitter dit officiële gedeelte van de samenkomst met dankgebed. De genodigden bleven nog bij een, waarna persoonlijk af scheid kon worden genomen van de scheidende directrice, en kennis kon worden gemaakt met de nieuwbenoemde. Vergadering K.V.P. In de vergadering van de K. V.P. vond de candidaatstelling voor de Prov. Staten plaats. Met algemene stemmen werden voorgedragen: 1. Ir Dikötter, Terneuzen; 2. A. Lockef eer, Hulst; 3. Barbé, Philippine en 4. Dr Mes te Hein- kenszand. Het oude bestuur der afdeling trad in zijn geheel af. Het nieu we bestuur dat gekozen werd, bestaat uit: Ir Dikötter, voorzit ter. Overige bestuursleden: 'L. van den Hemel, A. van Tiel, J. Everaard, W. Wetering, F. Hage naar en L Adriaansen. De functies der overige be stuursleden zullen nader onder ling worden verdeeld. Verschillende acties werden besproken, o.a. de ledenwerving, welke van groot belang is voor het candidaatstellen voor diver se instanties, hetgeen vooral voor Terneuzen van belang is, gezien de belangrijke plaats, die Terneuzen inneemt in Zeeuws- Vlaanderen. Eveneens werden plannen be sproken om te komen tot de op richting van een jongerenver- vereniging. Eveneens zal een propaganda- Advertentie) per rol avond 33 lijken 'van slachtoffers 1 gemeente Terneuzen, die hier waren geborgen. Hiervan waren j mede blijk gaf van z'n medele- 32 geesteszieke vrouwelijke pa- j ven in de Stichting, tiënten. Het 33ste slachtofferHet verheugde spreker, dat zo- staande uit een cassette lepel tjes. Dit moest zij beschouwen, als een „herinnering" aan haar arbeid, niet als een vergelding, want dan zou het cadeau van zodanige aard moeten zijn, dat het onbetaalbaar was. Vervolgens richtte de voorzit ter zich tot de nieuwe directrice Zr. Van der Ree. Het was hier, aldus spr., evenals met „De ko- nng is dood, leve de koning." aan de uitnodiging op deze voor de Stichting zo belangrijke dag nog slechts kort in Terneuzen is een oudere verpleegster, die om het leven kwam toen zij poogde patenten uit de vuurzee te redden. Toen het vuur op z'n hevigst was, lieten brandweer- deden 6 patiënten langs ladders woonachtig is, was het voor hem neer doch het bleek, dat 4 van geen gemakkelijke taak het hen 'reeds waren overleden. j woord te voeren. Spreker gaf Het blussingswerk werd ten hierop in 't kort een overzicht zeerste bemoeilijkt door de felle van de geschiedenis der Stich- wind en de temperatuur van 10 ting, welke voor ons lag. graden onder het vriespunt. DeHet was geen eenvoudig werk oorzaak van de brand is nog on- dat de thans scheidende di- bekend De schade wordt geschatrectrice op zich nam, toen zij op 200.000 dollar. haar taak aanvaardde. Zowel velen hadden gehoor gegeven1 Mevr. Slotboom vertrekt en de j:i1 r~7 I7n vi /4nv nieuwe directrice Zr. Van der Ree komt. Het bestuur hoopte, aanwezig te zijn. Daar spreker dat zij uit dét hout gesneden vn J 4 Iron ni7Dr_ (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 89) Nadruk verboden. Mevrouw Hallett, elegant in het zwart gekleed, kwam haastig binnen. Er lag niet die ondeugen de trek op haar gelaat, zoals enige minuten geleden, toen zij bij Billy Somers zat. Zij legde haar hand op Nora's arm. „Tki was zo verlangend je even te spreken", zei ze, terwijl de mu ziek der „Lanciers" gedempt door l aar stem klonk. „Willen wij even gaan zittn?" Zij pakte het lage bankje, waarop de meisjes van Gansenhurct hun gummischoen tjes gewoonlijk neerzetten. Daar na deed zij de deur dicht, draaide is, dat moeilijkheden kan over winnen. Voor zover het bestuur kan en bij machte is, zal het haar in haar werk terzijde staan. Als cadeau had spreker aan de nieuwe directrice graag de datum gegeven van de eerste steenlegging van het nieuwe Ziekenhuis. Dit is evenwel een kwestie van tijd, maar geen „fata morgana." het licht aan en keek met onder zoekende blik Nora aan. Die blik was voor de oudere vrouw voldoende om te begrijpen, dat indien zij zónder inleiding ging zeggen, waar zij voor geko men was, er groot gevaar be stond, dat deze gevoelige, prikkel bare keltische schone, die van het manvolk in het algemeen en van een jonge man in 't bizonder meer dan genoeg had, op staande voet de kamer zou ontruimen en op haar fiets wegpeddelen. Van de andere kant bezien, was de tjjd kort en zou Billy zich inmiddels mogelijk nog hopelozer in het net van dat idiote engagement ver warren. Daarom begon mevrouw Hal lett: „Ik wou, dat ik je maar beter had gekend, toen ik nog hier woonde, Nora. Ik geloof niet, dat ik je bij vorige ontmoetingen, zoals theevisites, tennisclubs enz. ooit alleen gesproken heb." Dan in zichzelf: „Kon ik Billy maar verhinderen, om die ring aan dat dwaze dorpskind haar vinger te stdken, alvorens hij het met dit andere kind in orde gemaakt heeft." Toen weer tot Nora: „Je moet weten, dat ik eigenlijk een beetje huiverig ben om er mijn neus in te steken." „Uw neus in steken? Waarin dan?'' vroeg Nora beleefd, terwijl zij naar de regenjassen keek. „In een andermans zaken", zei mevrouw Hallett bescheiden. ,,Ik bedoel die van jou.'' Nora zei kortaf: „Waarover wenst u mij te spreken?" Ondanks de reuk van gummi schoenen en gummimantels plus dé muziek in de verte en de voet stappen langs de deur, pakte me vrouw Hallett de koe hij de ho rens. „Ik zou graag", zei ze, ter wijl zij recht in het trotse, schat tige gezichtje naast haar keek, „met je willen praten over een van mijn vrienden, een man die je bijna z'n hart gebroken hebt. Je begrijpt wel, dat ik. mijnheer So mers bedoel, hè?" hooggevaren het motorschip „Rijn-Schelde I" van de maat schappij Pluvier te Antwerpen, geladen met ijzer op weg naar Rotterdam. Door het motor vaartuig „Rika 319", schipper De Keizer, is tevergeefs getracht het schip vlot te krijgen. De berging is daarna, overgeno men door De Wit's Bergingsbe drijf te Rotterdam. Het ber gingsvaartuig „Scheepmakers haven" ligt langszij. De lading wördt overgeslagen in de sche per! „Verandering" en „Vrouw Maartje," uit Bruinisse. Wan neer de lading is gelost zal men opnieuw proberen het schip vlot te krijgen. De bemanning is nog steeds aan boord. Rectificatie. In de loop der bevolking over het jaar 1949 betreffende Hoek is een fout geslopen. De laatste alinea van dit bericht vermeldt dat de bevolking verminderde met 47; dit moet zijn 39. Uitvoering „Crescendo's Kinderkoor' HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Fort Appache". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Ein Wal- zer für Dich". MORGEN. TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstell ng „Fort Appache". club in het leven worden geroe pen voor het coördineren van 't gehele Katholieke charitatieve- en andere verenigingsleven. BRESKENS. Aanbesteding Damwand. Voor het aanbrengen van een nieuwe damwand aan de Ooste lijke havenoever te Breskens was de fa D. Verstoep uit Den Haag de laagste inschrijver me.t 189.000. Het werk is aan deze firma, die ook het eerste werk heeft uitgevoerd, inmiddels ge gund. De hoogste inschrijving was die van de firma Cambier te Breskens met een bedrag van 215.000. Op de Krammerplaat in de Kram (tussen Zijpe en Volke rak) is Donderdagavond om- Zij hield haar adem In. Het was een dubbeltje op z'n kant of Nora al of niet zonder een woord te spreken op zou staan, de deur openen en zonder meer naar huis fietsen. Maar wellicht herkende Nora de ware, zorgzame vriende lijkheid op het gelaat van het ge trouwde vrouwtje. Wellicht of misschien, aangezien zij een kel tische was en bijgelovig, geloofde zij aan een of ander gelukkig toe val, dat haar deze avond hierheen gevoerd had. Misschien, omdat zij dagelijks ontmoedigd en terneer gedrukt was, herleefde er. in haar hart een sprankje hoop, <Jat zij de een of andere dag iets zou horen, dat enige opheldering zou geven aangaande de hele geschiedenis van Billy Somers. Zij keek me vrouw Hallett aan. Zij had het vrouwtje van de adjudant vroeger altijd erg aardig gevonden. Er scheen een band tussen hen te be staan. Zij herinnerde zich nog de eerste „Crescendo's Kinderkoor" voer de Zaterdagavond op de Ge meentelijke Gehoorzaal, die goed bezet was, een kinderope rette in drie bedrijven op a.l.v. directeur J. Kousemaker te Goes. Wat hier door de jeugdige artisten geboden werd, viel bij het publiek zeer in de smaak. Het was doodstil op de Gemeen telijke Gehoorzaal en vooral toen het spel in het derde be drijf zijn climax bereikte, was er grote spanning en na de ont knoping volgde dan ook een langdurig en hartelijk applaus. De jeugdige zangers en zange ressen lieten op deze avond zien wat ze onder goede leiding kun nen bereiken. Als voorzitter der zangvereniging „Crescendo", en dus ook van het. kinderkoor, dankte de heer P. A. Ocké aan het eind van deze mooie avond allereerst directeur Kousemaker voor zijn leiding hierbij. Het ge heel werd begeleid door de heer Kousemaker (viool) en dokter H. Hofstee (piano) en zij moch ten dan ook een hartelijk ap plaus in ontvangst n,emen, even als de heer L. Dekker, die de dé cors. schilderde en hiervan wer kelijke meesterstukken had ge maakt. De heer Ocké dankte tenslotte allen die meegeholpen hadden aan het welslagen van deze avond, alsmede de aanwe zigen voor de betoonde belang stelling. Uiterst voldaan keerden allen huiswaarts. Tot de volgende keer, „Crescendo's Kinderkoor!" Dat het nog steeds „crescendo" moge gaan. RETRANCHEMENT. Uitbreidingsplan vast gesteld. Dezer dagen werd een Raads vergadering gehouden, waarbij als enige punt op de agenda stond: Bespreking van het uit breidingsplan. De heer Dingemans uit Utrecht, de ontwerper van het plan was mede aanwezig. Nadat Burgemeester Leen- houts een algemene toelichting gegeven had, verduidelijkte de heer Dingemans de technische bijzonderheden en beantwoord de de door de raadsleden gestel de vragen. Het bleek, dat de Raad zich in beginsel met het ontworpen plan kon verenigen. In het uitbreidingsplan is ook rekening gehouden met de toe komstige doch beperkte bebouwing aan het natuurre servaat Het Zwin. Zowel in het dorp, als in de wijk Terhofstede zijn voldoende bebouwingsmogelijkheden ge projecteerd. Voorts voorziet het plan in de aanleg van een industrieter- reintje. Wat de bebouwing in het dorp betreft, deze is geprojecteerd binnen de vestingswerken, zulks in volledig overleg met de Stich ting „Menno van Coehoorn". Het ontwerp-uitbreidingsplan zal ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage worden neergelegd. De voorzitter dankte de heer Dingemans namens de Raad 'voor de gegeven inlichtingen. Dertig jaar raadslid. Wethouder J. J. de Bruijne werd dertig jaar geleden geko zen tot lid van de Gemeente raad. Behoudens een enkele on derbreking was hij gedurende die tijd permanent Raadslid. maal, dat zij bij haar in dat knus se huisje op visite was geweest, toen mevrouw Hallett pas ge trouwd was en hoe alles er zo leuk nieuw uitzag' en die pas ge trouwde luidjei zo gezellig bij el kaar achter het theeblad zaten en de adjudant zo lief voor haar was. Nora had toen een blik van het jonge vrouwtje opgevangen en op de bodem van haar hart voelde ze toen een trilling van hoop, dat zij (Nora) als zij ook ooit eens zou trouwen, ook zo gelukkig mocht zijn en zij voelde, dat het gelukkige jonge mevrouwtje die hoop in haar ogen las. Het was een onmerkbare dunne band, die daar tussen die twee gevlochten werd. Wat leek die visite al eeuwen geleden! Nu was er oorlog en was haar man ieder ogenblik lr. levensgevaar en gevoelde me vrouw Hallett, dat Nora haar bans op levensgeluk verloren had. (Wordt vervolgd.) Vergadering K.VJ3. In een matig bezochte verga dering van de afdeling Sluiskil van de K.V.P. zijn candidaat ge steld voor de a.s. Prov. Staten verkiezingen de heren A Locke- feer te Hulst, Ir G. Dikötter te Terneuzen, E. Poppe te Graauw en J. Blommaert te Huist. Jaarlijkse uitvoeringen „De Volharding". Onze plaatselijke harmonie vereniging „De Volharding" gaf de vorige week voor haar zeer talrijke leden en donateurs met hun huisgenoten een tweetal uitstekend geslaagde winteruit- voeringen. Met het oog op de geringe plaatsruimte moest van de uit voering van een muzikaal pro gramma worden afgezien. De beide avonden stonden dus in het teken van toneel. Opge voerd werd het vrolijk spel van vacantiegeneugten van Van der Heiden en Bakker, getiteld ,,'n Wespennest". Evenals het vorig jaar was het toneelensemble van de harmo nie „Concordia" uit Axel uitge nodigd dit deel van het pro gramma te verzorgen. Het moet gezegd dat dit kluchtig huiselijk gebeuren op vlotte en correcte wijze werd vertolkt en de diverse dames en herenrollen uitmuntende crea ties te zien gaven van de zeer uiteenlopende types die dit stuk vereiste. Op beide avonden heeft een stampvolle zaal van de heer v. d. Veeken zich dan ook dol geamu seerd en het zal voorzeker niet de laatste maal zijn dat een be roep gedaan werd op dit zo ge routineerde Axelse ensemble. Gemeenteraad De gemeenteraad van Zuld- dorpe kende voor het jaar I960 een subsidie van ƒ200 toe aan de voetbalvereniging. De sup portersclub kreeg 75 en het proefbedrijf voor fruitteelt 25 Goedgekeurd werd een halve cent per inwoner bij te dragen ten behoeve van het Koningin Wilhelminafonds. Voor de verbouwing van het gemeentehuis zal een geldlening worden aangegaan tot een be drag van 10.000. Wethouder D'Hert stelde voor de heer Van Dongen vervallen te verklaren van het lidmaatschap van de gemeenteraad, daar de functie van commandant der i brandweer onverenigbaar zou zijn met het raadslidmaatschap. Het voorstel van de heer D'Hert werd verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Voorts kwamen aan de orde een wijziging van de begroting voor 1950. Een breedsprakige rondvraag besloot de vergadering. De Amerikaanse luchtmacht heeft bekend gemaakt, dat alj een plan zal beproeven om bom menwerpers boven het Poolge bied in de lucht van brandstof te voorzien. Volgens de bekend making zouden er drie eskaders tankvliegtuigen naar Goose Bay (Labrador) vliegen en elk een week zich oefenen in de tech niek van het tanken in de lucht. Van officiële zijde weigerde men te zeggen waarheen de tank vliegtuigen en bommenwerpers in het Poolgebied zullen vliegen. Belastingzaken Boekhoudingen Administratiën TERNEUZEN Margrietstraat 15 Telefoon 2760- ZITDAG te Zaamslag (Axelsestr- A 132x) iede re Zaterdag, van 25 u. tc bezorgen: GERDA HER- REWEGH, Scheldektide 65, Terneuzen Te koop: ï.g.s.z. Kinderwa gen. Te bevragen Narcis straat 11, Terneuzen. Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit van de Nederlandse Dagbladpers PUBLICATIE VAN HET CEBUCO

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2