Mededelingen van Australisch minister Seat uiijsgee? vormt een Veil* De veiligheid te Djakarta en Malang De status Nieuw Guinea Het applaus bij Trumans vei klaring ing.van^ an^ China Vijf Liberaal-Democratische afgevaardigden uit Oost-Duitsland geweken 2500 jaar geleden werd Confucius geboren HOOGWATER. Verhoglng loongrens ziektewet en zlekenfondsenbesluit Compensatie, y Kolenpr ijsverhoging Nog steeds NIEUW-GUINEA ZON- EN MAANSTANDEN WEERSVERWACHTING Aanval van Darul Islam op Garut Malversaties in België T IN DE NSE SENAAT RIKANEN OP *MOSA. tNKBOTEN in IESKANAAL. - Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per Kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks VRIJDAG 6 JANUARI 1950. 6e Jaargang No. 1314. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 .cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. 1. i- J AM An 4- alia Vierhonderdvijftig millioen mensen vierden dez®r dagen voor de 2500ste maal de geboortedag van hun grootste wijsgeer. Koeng Foe Tse, d- w a. Meester Koeng, werd op de 21ste dag van de tiende maand van het jaar 551 v. Chr. geboren in het stadje Kufou in, de Noord-Chinese provincie Shantoeng. Hij was een tijdgenoot van Pythagoras en van Boeddha. De uitwerking van zyn leer en zijn eigen buiten de tyd staande betekenis maken, dat hij met de grote gods dienststichters gelijk te stellen is. Als stichter van een wfjde kring van cultuur vormde hij de levens- en staats beschouwing van 't Verre Oosten, waaraan hij de heden ten dage nog bestaande vor m gaf. Zijn geschriften genieten bij het Chinese volk hetzelfde aanzien als bij ons de Bijbel en overal in het land wordt hem sinds bijna 2000 jaar in talrijke eenvoudige, haast onversierde tempels een goddelijke verering toegedragen. „Groot zijt gij, o volkomen wijze! Uw deugd is vlekkeloos, Uw leer volmaakt. Onder alle sterfelijken bestond er nooit Uws gelijke. Alle Koningen eren U*'. Zo luidt de gebedsfor mule bij het offer, dat de Keizer de geest van Confucius pleegde te brengen. Confucius trad als Hervormer van de menselijke samenleving op Hij leefde in een wereld, die in vele opzichten op de onze leek. Ook toentertijd dongen de meest ver schillende ideologieën om de gunst van het volk en van de vorsten. Een golf van materialisme over stroomde het land en spoelde de oude, morele idealen weg. De cen trale macht was gebroken. De zich aan deze macht ontworstelde leenstaten voerden onderling oor log en zochten: dioor een systeem van verbonden uiterlijke veilig, heid. Naar binnen toe gingen zjj ten grande aan de bloedige twio ten tussen machtige families. Er heerste groot economisch verval en het volk verarmde. Con fucius, die een tijdlang staats archivaris was, grondde zijn leer op een uiteenzetting met de his torische toestanden. Het gedrag van de menselijke natuur en de orde van de menselijke maatschap pij vormden de inhoud van zijn leer. Confucius gelooft, dat het ver schil tussen de menselijke karak ters eerder aangekweekt dan aan geboren is. Wanneer een mens niet het goede wil, dan gebeurt dat meer uit onwetendheid. Daar uit vloeit voor hen de waarde van het leren voort; want de studie en de daardoor verkregen kennis, de fijne cultuur die in welwillend heid, wijsheid, waarachtigheid, hoffelijkheid en moed tot uitdruk king kiomt, brengen de mens tot zedelijke hoogten en maken hem goed en edel. Zedelijkheid en cul tuur zijn voor Confucius welhaast hetzelfde. Voor Confucius is de familie, in haar gehele omvang, de kleine eenheidscel van de menselijke maatschappij en vormen de pië teit en de kinderliefde, die door een soortgelijke verhouding van jongere familieleden tot ouderen wordt gecompleteerd, het cement dat alles bijeenhoudt. Confucdus heeft het Chinese volk er werke lijk voor bewtaard, dat het zijn gevoel voor het familieleven zou ZATERDAG 7 JANUARI v.m 3.39 nese volk een levenskader, dat alle wisselvalligheden van 25 eeuwen overleefd heeft. Ook de infiltratie van Westerse ideeën heeft zijn leer nauwelijks afbreuk gedaan; want na slechts korte tijd gedu rende de eerste jaren van de re publiek, waarin de studie van de leer van Confucius verwaarloosd werd en men hoofdzakelijk be langstelling toonde voor de uit het Westen geïmporteerde leren, kwam men tot een nieuwe waar dering van de eigen oude leer en begon men Confucius' leer tot een religie in Westerse betekenis te maken. verliezen. Dat is ook de reden, waarom het gehele Verre Oos ten nauwelijks maatschappelijke instellingen kent. De sociaal be hoeftige wordt niet door een of ander onpersoonlijk, bureaucra tisch berekenend instituut bijge staan, maar door de eigen fami lie op grond van de zeer bewust gevoelde band des bloeds. Staat en regering zijn voor Con fucius goddelijke instellingen. De heerser is de gedelegeerde van de hemel. Hij voert zijn opdracht uit door vol deugd te rogeren en zich aan de natuurlijke gang van za ken aan te passen. Regeren be tekent zodoende alleen het volk op het juiste pad brengen. Dezelfde deugden die in de fa milie betracht wiorden moeten daarbij ook in het staatswezen hun uitwerking hehben. De staat behoort dus eigenlijk een familie van grote omvang te zijn. Confucius schiep voor het Chi- Wetsontwerp te wachten. Zoals bekend geldt voor de Ziektewet en voor het Zleken fondsenbesluit een loongrens van 3750,—. De Minister van Socale Zaken bevordert de indiening van een wetsontwerp, dat o.m. verhoging van deze loongrens (beoogt. Het kan voorkomen, dat een arbeider, die op 31 December 1.1. verplicht verzekerd was krach tens Ziektewet en Ziekenfondsen- besluit en die op of na 1 Januari zijn loon ziet stijgen boven 3750,niet larger onder die verplichte verzekering valt. In dien over enkele maanden de loongrens wordt verhoogd, zal diezelfde arbeider echter opnieuw verplicht verzekerd zijn. Uiteraard is een dergelijke tij delijke onderbreking van de ver plichte verzekering ongewenst- Ten einde dit te voorkomen, ligt liet in het voornemen voor de arbeiders, die op 31 December 1949 verplicht verzekerd waren aan de verhoging van de loon grens terugwerkende kracht te verlenen tot 1 Januari 1950. In verband hiermede hebben de Vereniging van Raden van Ar beid, de -federatie van Bedrijfs verenigingen, de Ziekenfondsraad en het Centraal Overleg van Zie kenfondsorganisaties aan de be treffende uitvoeringsorganen ge adviseerd, in afwachting van de totstandkoming van vorenbedoeld wetsontwerp voor arbeiders, die cp 31 December 1949 verplicht verzekerd waren (krachtens en wier loon op of na 1 Januari 1950 boven 3750-, stijgt, doch 4500,- per jaar niet overschrijdt, de ver zekering voorshands te handha ven. Te Malang i£ door de T.N.I. een razzia gehouden in het belang der orde en rust, waarbij in de Chi nese wijk een pasar werd omsin geld. In totaal werden voorlopig 300 personen aangehouden. Uit een nader onderzoek is gebleken, dat 70 hunner onderscheidingste kenen en uniformen van de T.N.I. droegen zonder daartoe de be voegdheid te bezitten. Sommigen hunner waren gewapend. Te Surabaja zijn deze week weer 4 auto's verdwenen. Uit Djakarta wordt gemeld, dat er tn het district Djakarta politie ambtenaren zijn die hun plicht niet doen, hoewel bepaald is, .dat na de overdracht der souvereini- teit iedere ambtenaar diende door le werken. In een bekenmaking wordt o.i. gezegd: „Zij die verdwenen zijn, dienen ten spoedigste naar hun. onderdeel terug te keren". Daten zi_i dit na, dan zullen zij al3 deser teur worden beschouwd en zullen te hunnen aanzien passende maat regelen worden genomen. WOEDT NEDERLANDS NIEUW GUINEA EEN BEHEERSCHA1 VAN DE VEE. NATIES? De Indonesische pers bevat scherpe commentaren op de de laatste tijd in de Australische bladen geopperde sugges tie, dat Nederlands Nieuw Guinea een beheerschap zou worden van de Verenigde Naties onder een gemengd be heer van Australië, Nederland en de Ver. Naties. Ook wordt scherp geprotesteerd tegen de suggestie, dat Neder land aan de Ver. Staten en Australië het gebruik van de vliegvelden in Irian zou toestaan- De heer Percy C. Spender, de Australische Minister van Buiten landse Zaken, die op het ogenhlik te Djakarta vertoeft, deelde aan de pers mede, dat hij met de heer Hirschfeld o.a. besprekingen heeft gevoerd over de emigratie naar Australië van gedemobiliseerde militairen van de K. L. „Australië is verlangend om deze mensen op te nemen", a.dus de heer Spender. Op de vraag of de gedemobiliseerden, die gehuwd zijn met vrouwen van gemengd bloed, ook welkom zijn, antwoord de hij, dat de nieuwe Australische regering „op een meer liberale en humane wijze'8 de blank-Australië politiek zal toepassen dan tot dus- vei' geschiedde. Hij legde er de nadruk op, dat deze politiek in de eerste plaats een economische politiek is en door elke Australische regering zal worden gehandhaafd. Over Nieuw-Guinea, de confe rentie der ministers van het Brit se gemenebest op Formosa, de er kenning van het communistische regime in China en die van het legime van Bao Dai in Vietnam, weigerde de minister commentaar te geven. Ook heeft Nieuw-Guinea geen onderwerp van bespreking uitge maakt met minister-president Moh. Hatta, met wie hij Woens dag een onderhoud had. De heer Spender deelde verder mede, dat Australië verlangend is, handelsrelaties met Indonesië te vestigen. Australië worstelt met een tekort aan benzine en zal gaarne benzine invoeren, waar vandaan ook. Belangrijk in dit geval is echter de kwestie van de betaling: In sterling of in dollars. „Australië heeft het grootste belang bij een stabiele regering in Indonesië'', zeide de minister, die de vraag, of zijns inziens de huidige regering der R.I.S. als zo danig kan worden betiteld, wei gerde te beantwoorden. Wel was hij onder de indruk van de wijze, waarop de minister-president en de overige ministers de proble men van hun land begrijpen. Een der bladen te Djakarta plaatste boven een dergelijk pro test als kop: toekomstige Austra lische landroof. Is dit de nieuwste vprm van de „blank-Australië- politiek?" Drs. Moh. Hatta deelde mede, dat de kwestie Nieuw-Guinea geenonderwerp van bespreking is geweest in de eerste bijeen komst van het kabinet, die giste ren is gehouden en waarin het overleg in hoofdzaak ging over <".e benoeming van drie ministers van staat, wier taak zal zijn de \\x»rbereiding en organisatie van de senaat en het huis van afge vaardigden. De kwestie betreffende Nieuw Guinea is informeel ter sprake gekomen in een gesprek van de Australische minister van bui tenlandse zaken, de heer P Spen der, die op het ogenblik te Bata via vertoeft op weg naar de con ferentie van ministers van het Britse gemenebest te Colombo, met president Sukarno en enige der ministers. De voorzitter van de Parlai Nasional Indonesia, Sujono Ha- dinoto, heeft zijn „verbazing uit gesproken over de -opgewonden Australische perscampagne met betrekking tot Nieuw-Guinea" De aanspraak van Indonesië op dit gebied was oud en was door de Nederlanders zelf erkend zo zeide hij. Het gebied behoorde tot 't voormalige Nederlandscii- Indië en moet gelijk met het overige deel van Indonesië be vrijd worden van koloniale exploitatie. De Indonesische aanspraak was niet slechts ge baseerd op grond van l.et ras- senbeginsel- „Wij hebben geen aanspraak gemaakt op Austra- lisch-Nieuw-Guinea, Brits-Bor- neo of Malakka, welke gebieden volgens rassenindeling één zijn", aldus Hadinoto, die hoopte, dat de „reactionnaire machten" in Australië niet zou worden toege staan „hun imperialistische nei gingen te ontwikkelen om de stemmen van hen, die de Indo nesische aspiraties vriendschap pelijk gezind zijn, te verstikken". (Zou Hadmoto werkelijk gelo ven dat iemand al deze nonsens slikt? Eed.) Zoals in het Regeringscommu niqué betreffende lonen en prijzen van 24 December werd medege deeld, als compensatie voor de verhoogde kosten voor huisbrand en gas voor het lopend stooksei- zoen een bedrag van 1 per per soon worden ultgekeer. Bij beschikking van de Minis ter van Economische Zaken, ge publiceerd in de Staatscourant van 5 Januari 1950 is bepaald, dat gedurende het tijdvak van 9 Januari tot en met 16 Februari 1950 bon 544 van de thans gel dige levensmiddelenkaart 'ÖOÖ recht geeft op het in ontvangst nemen van een geldbedrag van één gulden. De uitreiking zal geschieden aan de postkantoren. Deze zullen daarvoor zijn opengesteld, gedu rende dezelfde uren als voor de postwisseldiensf. Teneinde de toeloop van het publiek te regelen, zal de terug betaling geschieden volgens de beginletters van de familienamen der rechthebtoendein, aangegeven in een schema, waarvoor verwe zen wordt naar een officiële publi catie, welke zeer binnenkort in de bladen zal verschijnen ME. DR. A. A. VAN RHIJN OVEE DE 5 PROC. LOONSVER HOGING. Mr. Dr. A A. van Rhrjn, secre taris-generaal van het Ministerie van Sociale Zaken en voorzitter van de interdepartementale loon- en prijscommissie, zal hedenavond om kwart over zeven voor de zender Hilversum I (301 m) in de regeringsuitzending „Verkla ring en toelichting" vragen beant woorden inzake de door de rege ring genomen maatregel tot 5 pet. loonsverhoging. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden 4.14 4.54 5.04 n.m. 4.03 4.38 5.18 5.28 Zon- Jan. Opk. Ond. 5 8.48 16.43 6 8.47 16.44 7 8.47 16.46 Maan- Opk. Ond. 17.41 19.06 20.32 10.13 10.39 10.57 medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van hedenochtend tot hedenavond. Minder zacht. Wisselend bewolkt met enkele buien. Meest krachtige, langs de kust tijdelijk harde wind tussen West en Zuid-West. Uit berichten, in de loop der laatste 4(8 uur te Djakarta ont vangen, \1alt op te maken, dat in de Oostelijke gebieden van West- Java de Darul Islam een heftige actie heeft ingezet, met name in het gebied van Garut, Cheribon, Tasikmalaja en Brebes Volgens goed ingelichte krin gen ontketende deze organisatie in de nacht van 30 December een hevige aanval op Garut en wist zij zich gedurende verscheidene uren in de stad te handhaven. Daar de sterkte van de T.N.I. niet voldoende was. werd de hulp ingeroepen van de dit gebied, voor hun vertrek naar Nederland samengetrokken Nederl troepen. Deze hulp werd verleend en dank z(j deze tussenkomst werd de stad gezuiverd, doch in'de omgeving is de situatie nog steeds gespan nen. Tijdens de aanval der Darul Islam werden in de buitenwijken van Garut ongeveer 300 woningen in brand gestoken en sedert de aanvtal liggen de posten der T.N.I. voortdurend onder het vuur der extremisten. ZIJ WERDEN IN DE S-EjD.-PEES ALS „WILDE REACnONNAIREN" BESCHREVEN Een woordvoerder van de West Berlijnse Liberaals-Demo cratische partij heeft medegedeeld, dat 5 afgevaardigden naar het Brandenlburgse Parlement van de Liberaal- Democratische partij uit Oost-Duitsland zijn geweken. Het zijn de Burgemeester van Koenigswusterhausen, Heinz Baum, een vooraanstaande functionaris in de organisatie voor de verkoop van vrije goederen, mevrouw Ortmann en Proefert. Over de verblijfplaats van de vijfde, zekere Geppke, was niets blekend. De Britse regering heeft de diplomatieke betrekkingen met het nationalistische China ver broken, zo wordt vernamen. De 5 afgevaardigden waren in de bladen van de S.E.D. aange vallen omdat zij „nazi-^stische aanvallen op onderwjjs-maatrege- len in O.-Duitsland hebben gedaan en de Sowjet-cultuur belasterd hebben"., Zij werden als „wilde reactionnairen" beschreven La ter werden zij door de liberaal- democratioche partij van Bran denburg geschorst. De uitgeweken Hein verklaarde tegenover Reu ter, dat op iedere vergadering van die fractie, waarvan hij voor zitter was, een Sowjet-vertegen- woordiger aanwezig was, die een stenografisch verslag opstelde. Men waagde geen critiek op de S.E.D. te oefenen. De partijleiders waren trouwens trouwe volgelin gen van Moskou en de lagere functionarissen, de echte libera len, konden niets inbrengen. Vol gens hem had het geen zin, dat de „burgerlijke partijen'' in Oost- Duitsland bleven bestaan. Men volgde daar gehoorzaam de partij leiders. De critiek, die Hein en de anderen hadden geuit, was ter sprake gekomen op een besloten vergadering waar ook de S.EJX- minister voor culturele zaken van Brandenburg, Ruecker, aanwezig was. Ruecker was een vroeger lid van de stormtroepen. Hein zeide, dat men het vraagstuk van de Sowjet-cultuur in de Oost-Duitse scholen wilde bespreken. Ruecker had na afloop bedankt voor de vriendschappelijke bespre king, doch had later de eerder vermelde beschuldigingen in *het orgaan van do S.E.D. „Neues Deutschland" uitgebracht. DE PASSAGE, DAT DE VER. STATEN EEN STERKE DEFENSIE IN STAND ZOUDEN HOUDEN OOGSTTE DE GROOTSTE BIJVAL President Truman werd bij zijn intrede in de Congreszaal door alle aanwezige parlementsleden, Democraten en Re publikeinen, op een warm applaus onthaald. Toen de de President echter aan het einde van zijn toespraak betoogde, dat de Amerikaanse regering ingevolge een onverantwoorde beQastingvermindering, welk? door het 80ste congres werd goedgekeurd, over voldoende fondsen had beschikt om haar onontbeerlijke uitgaven te dekken, gaven de Republikeinen uiting aan hun afkeuring door gelach, terwijl de Democraten luide juichten- Toen de President verklaarde, dat verleden jaar grote vorderin gen waren gemaakt en dat de to talitaire druk tn Europa vermin derd was, kwam het applaus weer van democratische zijde, terwijl de republikeinen zwegen. Slechts teen de President zei, dat hij de steun van de buitenlandse politiek door de beide partijen ten zeerste op prijs stelde, klapten ook en kele republikeinen in de handen. De passage van zijn rede, welke bij de beide partijen het meeste succes oogstte was die waarin de President de nadruk er op legde, dat de Verenigde Staten een ster ke defensie in stand zouden hou den. Toen hij zeide, dat de hulp aan Europa niet mocht worden verminderd en dat het program van punt 4 betreffende de econo mische ontsluiting van onontwik kelde gebieden moest worden ge steund, waren het vooral de de mocraten en de ministers, die hem toejuichten. Dit was eveneens het geval, toen de President voor het eerste uitriep, dat hij graag de uitdaging van de communisten aanvaardde. Tenslotte viel slechts een kleine minderheid democraten de Presi dent bij, toen deze zei, dat hij de arbeiders met een rechtvaardig aandeel van de weldaden van het Amerikaans economische systeem wilde bedenken. Na zijn rede werd de President, de Amerikaanse tra ditie getrouw, zowel door de re publikeinen als door de democra ten warm toegejuicht, ofschoon eerstgenoemden heftig te keer waren gegaan, toen hij het con gres er van beschuldigde zijn fis caal program in 1948 te hebben gesaboteerd. j 'e socialistische volkvertegen- diger Tielemans en de communis tische volksvertegenwoordiger Demany zullen op de eerstvol gende bijeenkomst van de Kamer de regering interpelleren over „frauduleuze handel in niet-aan- gegeven effecten". Zoals indertijd bericht, werden in verband hiermede de censor van de 'rationale bank van België. Cardijn en de directeur van de credietbank Mallien, gearresteerd. Ook enkele diensten van het mi nisterie van financiën zouden er bij ^etiokken zijn. 5 regels 60 ct.; :t.; minimum per nummer Bureau namiddags 2 uur aren, dat zij met id de communis te erkennen. ;n gecontroleerde nationalistische len zou worden. Amerikaanse ma- erre Oosten ver den. Ten 4e, dat ikt zou worden oen dollar, welke es voor hulp aan legewezen, en ten irende gelden van hall, ter waarde ten dollar, welke iren gesteld voor et-communistisch eerd zouden wor- ïlandse dienst in ten diende „wak- te worden, zocht de Verenig- •ts niet te zwich- ernationale chan- :ommunisten. In- in niet-vriend- ïanden geraakte, .aanse Stille-Oce- :ste verdedigings- Verenigde Staten :rkenning van de 'eiping zou een raad van de men- d betekenen als an Muenchen." ikeinse senaats- th Wherry be- rkiaring van Pre- n over China en „een uitnodiging leiding van Mos- hinese communis- formosa te komen ïtten." verslaggevers ver tor Wherry nog: ,1 de dag, waarop verklaring afleg- -.hiedenis nog eens reven als de sma- an München voor Staten. Het gezag i en de leiding, enigde Staten be ven, hebben een punt bereikt. Het de door Truman ina gevoerde poli toe geleid, dat de nde volkeren van trouwen meer heb- renigde Staten als verbonden mo- met de woorden: omen dat de ge- lerbevelhebber in ■aal Douglas Mac- nening is, dat bet ang voor de veilig- ;renigde Staten is, i onder een gezag dat de Verenigde ïdschappelijk ge- ,nen op Formosa is ■ies gegeven het erlaten, tenzij zijn denen hebben om dus hebben dipló ten te Washington men werden indi- vaarschuiwd. Een irschuwing zou de Jhinese nationalis- hebben verzwakt, erklaard. Functio- en, dat zij geloof- ivaar was voor een ;n het nationalis- m op het eiland 't, dat er honderd nderd Amerikanen sijn. ntal Nederlandse en tankboten, die zich ie en Indiase havens en voor het vervoer het Suszkanaal naai' legedeeld dat zij het lading moeten sta- moeten veranderen. Egyptische autori- >ec. aan de rederijen jedeeld geen bezwaar pen het vervoer van door het Suez- ins van officiële zijde t dergelijk vervoer verhand met de Pa- stie). It, dat de Egyptische hebben aangevoerd, icten nooit onder de ;e geven omschrijving ■grip „niet-militaire n gevallen. Aanhoudend zacht. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige en langs de kust af en toe harde Zuid-Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. llilgCli «V 1,4. MA*** 7 waarin de Amerikaanse regering verzoekt over het lot van haar verdwenen onderdanen te wor- den ingelicht. Dit is reeds de 15de Amerikaanse nota tan de Poolse regerihg over de verdwij-1 ning van Hermann Field. Belgische socialistische partij, daar de Katholieken dan on getwijfeld niet alleen de meer derheid in de Senaat doch ook in de Kamer van Volksver tegenwoordiger zou: :n ver- we" ven. vaartwegen moeten worden. Bovendien zouden zij worden ingedijkt om de seizoenoverstro mingen te voorkomen. Hij ves tigde er tevens de aandacht op, dat hij voor verbetering van het scheepvaartnet van het Zuiden werkloos. Het hoge cijfer van de gedeel telijke en toevallige werkloos heid is voornamelijk toe te schrijven aan de sluiting van de talrijke ondernemingen met Kerstmis en Nieuwjaar. pa neert gereisd, pevinat zien in i de Sowjet-zone een leger van 50.000 man zogenaamde volkspo- litie, dat snel tot 100.000 aan- igroeit. Price noemde deze schat ting conservatief in vergelijking met zijn nieuwe inlichting „ministratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van het Troepentrans- p" -trch'p „Asturias", vermoe de! i -? "Vliet ust te Rotterdam 12 'a. ut. 950.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1