BOODSCHAP VAN TRUMAN AAN HET CONGRES CHINA DOET BEROEP OP U.S.A. VERKIEZINGSMANIFEST DER BRITSE LIBERALE PARTIJ VISA VOOR INDONESIË IN DE VERENIGDE STATEN DE SOCIAL EENHEIDSPARTIJ DUITSLAND Groet voor Nederlands Smaldeel ing.va^ 3n| China Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks DONDERDAG 5 JANUARI 1950. 6e Jaargang No. 1313. Uitgeefster N. V. V/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Russische uitdaging aanvaard Het zoeken naar radio-actieve mineralen De Chinese kwestie HOOGWATER, Britse invoer van Canadese bacon en kaas Verzamelrayons Nederl. militairen in Indonesië Drie compagnieën^van het K. N. I. L. overgedragen ,/o n.m. Breskens 2.59 3.22 Terneuzen 3.34 3.57 Wemeldinge 4.14 4.37 Walsoorden 4.24 4.47 ZON- EN MAANSTANDEN WEERSVERWACHTING Export van Noorse eieren Staking te Belewan Russische critiek Dtwey tegen socialisatie gezondheidszorg Schacht moet weer gezuiverd worden Amerika gelast sluiting Hongaarse consulaten Brits voorstel inzake Atoomwapens? T IN DE NSE SENAAT RIKANEN OP iMOSA. iNKBOTEN IN IESKANAAL. Advertentieprijs: per mm 10 ct.: minimum per advertentie 1,5C. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. in zijn jaarlijkse boodschap over „de toestand van de natie", die ter gelegenheid van de opening der tweede zitting van het 81ste Con gres der Verenigde Staten is voorgelezen, heeft president Truman in het bijzonder de aandacht gevestigd op de „dwaasheid, welke ïedert besnoeiing van de begroting zou vormen, daar hierdoor de vooruit zichten op de vrede in gevaar zouden worden gebracht." In de 40 minuten, dat de voorle zing van zijn boodschap duurde, is de president herhaaldelijk op dit punt teruggekomen. Het is zijn oprechte wens, dat de Verenigde Staten hun hulp aan de vreemde naties voorzetten. Zonder Rusland te noemen, sprak de president over het „nieuwe oOrnmunistiscSie impe rialisme, dat een uitdaging aan het adres vftn de Verenigde Sta ten is". „Deze uitdaging, zo voegde hij er aan toe, is voor ons meer dan een militaire uitda ging: het is een uitdaging van onee wil om met de andere vol ken voor de vrede en de wel vaart in de wereld samen te werken «n deze uitdaging aan vaard ik". De v)ooruitgang van de Verenig de Staten eist, dat de Amerikaan se zakenlieden him zin voor ini tiatief behouden en in concurren tie samenwerken, maar vraagt tevens, dat de arbeiders zich zul len inspannen om de nationale productie te vergroten. Truman vestigde de aandacht op zijn sociaal program, waarin o.m. verzachting van de immigra- tiewetten, verbetering van de burgerrechten der negerbevolking in de Zuidel. staten, uitbreiding van de sociale verzekering, ver hoging van de werklozensteun en steunen van de landbouwprijzen worden aanbevolen. De president verklaarde ten slotte, dat ,,'t communistische ge- Maar in Europa verminderd is" en dat de Verenigde Staten er in ge slaagd zijn „de verslapping op handelsgebied tot staan te bren- gen'>. GRATIE VERLEENT) Bij Koninklijk Besluit is gra tie verleend aan A- Breed, tot de doodstraf veroordeeld bij sententie bij het Bijzonder Ge rechtshof te 's-Gravenhaige. De doodstraf is veranderd in levens lange gevangenisstraf. De Italiaanse regering heeft, naar bekend werd gemaakt, Ver zocht een bedrag van 20 millioen liren der tegenwaardegelden te mogen gebruiken voor het zoeken naar radio-actieve mineralen in het Zuiden van Calabrië. In de mededeling wordt gezegd, dat er aanwijzingen zijn gevonden in een afgelegen berggebied van de aan wezigheid van radio-actieve mine ralen Omtrent kwaliteit of hoe veelheid is echter niets bekend. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat het nationa listische China de Verenigde Staten heeft verzocht militaire hulp te verlenen en van advies te dienen bij de verdediging van het eiland-bolwerk Formosa (Taiwan)- De woord voerder weigerde te verklaren of de Amerikaanse regering een nieuwe politiek in Ghina overwoog. document werd 23 December door dt politieke adviescommissie voor openbare aangelegenheden van 't Slate Department opgesteld. Generaal MacArthurs eerste di plomatieke adviseur William Se- bald ontkende het document ooit gezien te hebben. Een lagere func tionaris verklaarde echter dat deze bulletins in het verleden de politiek van het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Za ken nauwkeurig weergaven. Vol gens het onderhavige geschrift wordt het verlies vdn Formosa algemeen verwacht en wordt aan deze verwachting meer waarde verleend door de wijze waarop de toestanden op civiel en militair gebied op Formosa onder het re giem Van de nationalisten ver slechterd zijn. Met een Amerikaanse interven tie op Formosa zou China, aldus liet document, noch het nationa listische regiem gebaat zijn. De V. S. zouden hierdoor een nieuwe kwestie in het leven roepen en zich mogelijk kunnen verwikke len in een oorlog. Formosa behoorde geografisch en strategisch tot China. Ten slotte zou aan het Amerikaanse prestige in het Oosten afbreuk gedaan worden, indien men de Oosterlingen de indruk zou laten krijgen, dat Formosa militair van waarde was voor de V. S. Gisterenmorgen steeg een „Mit- chelP'-lbommenwerper van de marine-luchtvaartdienst van het vliegveld Valkenburg op om een laatste groet uit Nederland aan het Nederlandse smaldeel te bren gen, dat de tocht naar de West is begonnen. De weerberichten waren niet Hei zei niets te weten van een bericht uit Hongkong, dat de Ver. Staten een geheime overeenkomst zouden hebben gesloten met de Chinese nationalistische regering, volgens welke de nationalisten hulp zouden krijgen en het stra tegisch gelegen eiland Formosa tot een basis zou worden gemaakt om WORDT ENGELAND GETEISTERD DOOR SCHAARSTE, MASSALE WERKLOOSHEID EN HONGER? De Britse Liberale Partij heeft in een verkiezingsmanifest verklaard, dat Groot-Brittanië in ernstig gevaar verkeert, door „schaarste, massale werkloosheid en honger te wor den geteisterd". In het manifest wordt aangedrongen op ingrijpende her vormingen van de Britse economie. Volgens het onder de titel „Ver tel het volk de waarheid" uitge geten manifest „stellen de Britse burgers zich nlog niet voor ogen, hoe hachelijk hun situatie wel is". Het luidt dan verder: Binds het einde van de oorlog heeft het Britse volk ononderbro ken in een illusie geleefd. Ons beetaan is gebaseerd geweest op leningen en schenkingen, afkoms tig van de Verenigde Staten en de andere leden van het Britse gemenebest. Dit kan niet zo voortgaan". De Liberale partij, die met 400 candid aten aan de algemene ver kiezingen zal deelnemen, dringt aan op een krachtdadige hervor ming van de Britse economie. Zij bepleit onder meer: Een sterke verlaging der belas tingen, minder uitgav'en voor de landsverdediging en grotere pro ductie, dit laatste zo nodig te be reiken door langer werken tegen hoger loon. VRIJDAG 6 JANUARI. „het Chinese vasteland binnen te vallen en een actie te beginnen tegen de Aziatische volken". Vol gens officiële Chinese communis tische berichten zou de overeen komst erin voorzien, dat de Ver. Staten 16 oorlogsschepen ter be- schikking van de Chinese nationa listen zouden stellen, die voorts zouden worden voorzien van uit rusting .Voor vijf divisies troepen, radar-installaties en onderdelen van vliegtuigen. Het bestuur van de Britse kroonkolonie Hongkong heeft be kendgemaakt dat de Britse lucht macht spoedig zal beginnen met het houden van „uitgebreide lucht- oefeningen" boven het domein Van de kolonie. De kruiser „Kenya" zal zich voegen bijl twee andere Britse kruisers van het nieuwste type, die reeds te Hongkong zijn gesta- tionneerd. Het Britse eskader te Hongkong zal nog worden ver sterkt met een onderzeebootjager (fregat) en met een torpedoboot- jager. FORMOSA. Volgens een aan alle Ameri kaanse voorlichtingsambtenaren in het Verre Oosten uitgereikt, .mededelingenblad" hebben de V. con ontvangen, doch de prijs zal g Formo het laatste ^werk zeven cents per pound lager zijn Dit jaar zal Engeland 40 mil lioen pounds, ongeveer 18 mil lioen kilo. minder Canadese ba- De besprekingen tussen de Nederlandse en de Indonesische autoriteiten inzake het vaststellen van verzamel-rayons voor Neder landse militairen hebben een gun stig verloop gehad. In West-Java zijn 4, in Midden- en Oost-Java 5, in Noord-Suma tra 1, in Midden- en Zuid-Suma- ra 2 en 1 tijdelijk: op Riouw, Bangka en Billiton 1 plus 2 tijde lijke rayons vastgesteld. Voor West-Java zijn aangewezen de rayons Buitenzorg, Garut, Dja karta en Bandoeng, alle met een zeer ruime omgeving. Op Bali zijn deze week 3 volle dige compagnieën van 't K.N.I.L. die deel uitmaken van de z.g. prajoda's en die geheel bestaan uit Baliërs, door de territoriaal commandant aan de R.I.S. over gedragen. De manschappen, het kader en de commandant hadden eenstemmig besloten over te gaan tot het nieuwe leger van de R.I.S. Ze vormden de eerste eenheden van het K.N.LL., die overgaan naar de RIS, Van de zijde van het K.N.I.L. was de staf-chef, generaal-imajoor D. R. A. van Langen aanwezig Generaal-majoor Van Langen noemde het besluit van deze man nen zeer verheugend, omdat hier door de eigen mensen op Bali blij ven". Bij de plechtigheid werd o.a. het woord gevoerd door overste As- kara en het hoofd van de Daerah, Anak Agung Gda Oka, die in een toespraak zei: „Ik heb u leren kennen als een oprecht soldaat van H. M. Konin gin Juliana en ik bid, dat dezelfde houding, welke u aannam als sol daat van de Koningin ook door onze mensen zal worden aange nomen tegenover de regering en het volk." De uitmonstering van de man schappen blijft voorlopig gelijk; alleen dragen zij een roodwitte armband. bepaald gunstig. Het weer in de omgeving van het smaldeel was ongunstig1. Daar de situatie ieder ogenblik veranderde, besloot men toch op te stijgen. Inderdaad was het weer, vooral in de Straat van Dover uiterst slecht. Als positie van het smaldeel was opgegeven: Enkele mijlen ten Zuiden van Bournemouth. Nadat de „Mitchell" het eiland Wight was overgevlogen, duurde het dan ook niet lang, of A&n de horizon ontdekte de piloot de trotse „Ka- rel Doorman''. Spoedig kwamen ook de rTacob van Heemskerck" en de „Johan Maurits van Nas sau" in zicht. Van het vliegtuig uit te zien was het enthousiasme over het verschijnen van een Ne derlands vliegtuig aan boord van de schepen groot. In een ogenblik tijd was het dek van de „Karei Doorman" zwart van de man schappen, die enthousiast naar de machine zwaaiden. Ook de mar conist van het smaldeel bleek ver rast over het bezoek. Tussen de zakelijke uitwisseling van gege vens werd even vlug verteld, dat alles aan boord uitstekend was Er was een behoorlijke golfslag. Daar er nogal wat nieuwelingen op de schepen zijn, waren er veel zeezieken. Na enkele malen over het smaldeel te hebben gecirkeld, koerste de „Mitchel" weer in de richting van de Engelse kust en vandaar naar de basis in Neder land. dan in 194©. De levering van 60 millioen pounds bacon aan Enge land in 1950 tegen 29 dollarcents per pound betekent voor de Cana dese regering een verlies van 2.1 millioen dollar, daar de prijs lager is dan de minimumprijs, die aan de Canadese boeren betaald wordt Ook voor de nieuwe Engels Canadese overeenkomst betreffen de de levering van kaas, die naar verwacht wordt nog de volgende week zaJ worden bekend ge maakt, zal vermoedelijk een lage re pijs dan verleden jaar worden vastgesteld. Engeland betaalde verleden jaar 30 dollarcent per pound. De nieuwe prijs zal moge lijk ongeveer 26 dollarcent per pound zijn. VJXX. Zon- Maan- Jan. Opk. Ond. Opk. Ond. 5 8.48 16.43 17.41 10.13 6 8.47 16.44 19.06 10.39 7 8.47 16.46 20.32 10.57 medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van hedenochtend tot hedenavond. Iets zachter. Meest zwaar bewolkt met aan vankelijk nog enige regen of mot regen. In de Oostelijke helft van liet land aanvankelijk nog ver anderlijke wind, later overal zwakke tot matige wind uit Wes telijke richtingen, iets zachter. van de Chinese nationalisten af. geschreven aangezien 't „van geen strategische betekenis voor de Amerikaanse defensie in het ge bied van de Stille Oceaan is". Het De Noorse eierproductie is na Kerstmis belangrijk toegenomen. Zij is thans zo groot, dat er een overschot bestaat, dat moet wor den uitgevoerd. Vandaag of mor gen zal vergunning voor export worden gegeven en binnenkort zal de export naai West-Duitsland beginnen. De Noorse eierproduc tie in dit jaar wordt geraamd op 24 of 25 mdllióen kilo. Een verleden week uitgebroken wilde staking in de haven van Belawan veroorzaakt een ernstige stagnatie in de scheepvaart en het goederenverkeer, zodat bij voortduren der staking moet wor den gevreesd voor een rijsttekort in Oost-Sumatra. De vakvereni ging houdt zich afzijdig. Een deel der stakers heeft het werk hervat, doch het merendeel heeft de staking, die om hogere lonen is begonnen, voortgezet. Op de rede van Belawan wach ten talloze schepen om te laden of te lossen. Andere schepen zijn onverrichterzake weer vertrok ken. Als gevolg van de overdracht der souvereiniteit bestaat thans in de Verenigde Staten (en ver moedelijk ook elders) een vacuum in het verstrekken van visa voor Indonesië, De Nederlandse con sulaten zijn thans niet meer ge machtigd om vtoor Indonesië visa te verstrekken en er is nog geen instantie van de R. I. S aanwe zig om deze zaak over te nemen. Op basis van het uniestatuut zou de R. I. S. de Nederlandse rege ring kunnen verzoeken deze taak, zolang er nog geen Indonesische consulaten werkzaam zijn, tijdelijk op te dragen aan de Nederlandse consulaten werkzaam zijn, tijdelijk een „agreement" noodzakelijk Volgens berichten, welke de laatste dagen in verschillende vorm in West-Berlijnse dagbladen zijn gepubliceerd, hebben de Russen hun veto uitgesproken tegen het jongste, door de onder communistische leiding staande socialistische Eenheidspartij opgestelde plan-de-campagne en hebben zij de partijleiding van de S.E.p. berispt. De berichten komen op het voegende neer: Thomas Dewey,, gouverneur van New York, kenschetste in zijn jaarlijkse toespraak tot de wet gevende vergadering van de stad New York een gesocialiseerde ge neeskundige dienst als een werk tuig van een „Frankensteinse regering. Hij wijdde bijna de helft van zijn rede aan een aanval op het plan van de federale overheid betreffende verplichte ziektever zekering. Volgens Dewey holde Trumans belastingpiolitiek de sou vereiniteit van de staten uit. Uit voerig ging hij tn qp wat hij noemde de „reusachtige" vooruit gang van New York op 't terrein van de sociale en medische ver zorging, „Wljj hebben het hoog ste peil ter wereld op dit gebied •bereikt zonder ordening of dwang, zonder gebruikmaking van fascis tische, communistische of socialis tische methoden 1. Qp de plechtigheden te Mos kou ter gelegenheid van de 70e verjaardag van maarschalk Sta lin zouden Miolotof en andere Sów- jet-Russische leiders de Oost- Duitse premier Walter Ulbrich hebben medegedeeld, dat zij on tevreden zijn oVer het werk van zijn partij, zowel wat betreft de prestaties in West-, als die in Oost-Duitsland. 2. UTbrich en een aantal gezag hebbende SJED.-leiders gouden de Scwjet-Russische regering hebben voorgesteld Oost-Duitsland tot een volledige democratische staat te maken. De formeel nog steeds bestaande staat van oorlog zou dan worden opgeheven. De fcj.E.D. zou het lidmaatschap van de Ko minform verkrijgen, Oost-Duitse fabrieken zouden wapens voor de „volkspolitie" mogen vervaardi gen. Dit voorstel werd door de Russen volkomen afgewezen. 3. De Sowjet-Russische autori teiten zouden critiek hebben uit geoefend op de vorderingen, die worden gemaakt met het uitvoe ren van het voor Oost-Duitsland opgestelde twee-jaren-plan. De Russen zijn vooral ontevreden over de kwaliteit van de als her stelbetaling naar de Sowjet-Unie verscheepte Oost-Duitse goederen. 4. De Russen hebben de SE.D. leiding medegedeeld, dat zij haar politiek van het vormen van een „nationaal front" moeten voort zetten en versterken. Volgens het met Amerikaanse vergunning verschijnende dagblad ,Der AJbend" kan de S.E.D. na een grondige zuivering van haar gelederen en het uitstoten van „Titoïstische elementen" in de Kominform worden opgenomen. Soeslof, de Sovjet-Russische af gevaardigde bij de Kominform heeft in een brief aan Wilhelm Pieck, de Oost-Duitse president en voorzitter van de SE.D. cri tiek uitgeoefend op de activiteit van de S-E.D., daar zjj niet vol doende invloed onder de Duitse arbeiders zou hebben. Dr. Hjalmar Schacht, de vroe gere financiële deskundige van Hitler, die „de tovenaar" werd genoemd, zal voor een zuive ringshof te Hannover moeten ver schijnen. Schacht wend te Neurenberg vrijgesproken. (Een aantal Duit se gerechtshoven heeft zich daar na met de zaak-Schacht bezig ge houden, doch hij werd steeds op nieuw vrijgesproken. zijn van het Amerikaanse depar tement van buitenlandse zaken, zodat deze oplossing niet onmid dellijk effectief zijn kan. Men heeft daarom de voorkeur gegeven aan een andere oplossing, hierin bestaande, dat de Dinsdag benoemde tijdelijke Indonesische zaakgelastigde, Dr. Simitro, zo dra hij zijn geloofsbrieven zal heb ben ovferhandigd, een ambtenaar zal aanstellen, die zal zijn ge machtigd tot het afgeven van visa. De Nederlandse consulaten ge ven dringende aanvragen voor Indonesische visa thans naar het kantoor van Dr. Simitro door, dat in 't zelfde gebouw als het Neder landse consulaat-generaal is ge vestigd. Van de zijde der Nederlandse autoriteiten werd verzekerd, dat de samenwerking tussen het Ne derlandse consulaat-generaal en het kantoor van Dr. Simitro van aangename aard is Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medege deeld, dat aan de regering te Boe" dapest door de Amerikaanse ge zant verzocht is de Hongaarse consulaten te Cleveland (Ohio) en New York tegen 15 Januari te sluiten. Men ziet in deze maatregel een represaille op de arrestatie van de Amerikaanse Voegler, die sinds 18 November in Hongarije gevan gen wordt gehouden, beschuldigd van spionnage. Deze beschuldiging werd indertijd door Amerikaanse functionarissen „vals en gefabri ceerd" genoemd. De Britse regering heeft de Amerikaanse regering een nota doen toekomen, die nieuwe voor stellen inhoudt voor een drielan- öenaccoord (Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Canada) in zake de prjoductie van atoom wapens. De Britse voorstellen komen hierop neer: 1. Groot-Brittannië zou er zich toe verbinden geen atoombommen te fabriceren. 2. Londen Zou er in toestem men, dat de Britse geleerden naar het voorbeeld van hun Canadese collega's in de Verenigde Staten, met de Amerikaanse geleerden samenwerken aan de ontwikke ling van het atoomwapen, 3. De Verenigde Staten zouden in ruil een voorraad atoombom men in Groot-.Brittannië opslaan. 4. De Britse geleerden worden uitgenodigd in de Verenigde Sta- alle hun bekende gegevens ten over de atoomwetenschap mede te delen onder voorbehoud van we derkerigheid. 5 regels 60 ct.; :t.; minimum per nummer Bureau namiddags 2 uur aren, dat zij mét, ad de communis te erkennen. :n gecontroleerde nationalistische ren zou worden. Amerikaanse ma- erre Oosten ver- den. Ten 4e, dat ikt zou worden oen dollar, welke es voor hulp aan legewezen, en ten srende gelden van hall, ter waarde -en dollar, welke iren gesteld voor et- communistisch eerd zouden wor- ïlandse dienst in ;en diende „wak- ,e worden, zocht de Verenig- •ts niet te zwich- ernationale chan- ■.ommunisten. In- in niet-vriend- ïanden geraakte, aanse Stille-Oce- :ste verdedigings- Verenigde Staten :rkenning van de 'eiping zou een raad van de men- d betekenen als an Muenchen." ikeinse senaats- th Wherry be- rkiaring van Pre- n over China en „een uitnodiging leiding van Mos- hinese communis- Cormosa te komen rtten." verslaggevers ver tor Wherry nog .1 de dag, waarop verklaring afleg- •hiedenis nog eens reven als de sma- an München voor Staten. Het gezag en de leiding, enigde Staten be ven, hebben eer? Dunt bereikt. Het de door Truman ina gevoerde poli toe geleid, dat de nde volkeren van ;rouwen meer heb- renigde Staten als verbonden mo- met de woorden: omen dat de ge- )erbevelhebber in aal Douglas Mac- nening is, dat het ang voor de veilig - :renigde Staten is, i onder een gezag dat de Verenigde ïdschappelijk ge- .nen op Formosa is ies gegeven het erlaten, tenzij zijn denen hebben om dus hebben dipló ten te Washington men werden indi- vaarschuiwd. Een irschuwing zou de ihinese nationalis- hebben verzwakt, erklaard. Functio- en, dat zij geloof baar was voor een :n het nationalis- m op het eiland t, dat er honderd nderd Amerikanen sijn. ntal Nederlandse en tankboten, die zich te en Indiase havens en voor het vervoer het Suezkanaal naai1 legedeeld dat zij het lading moeten sta- moeten veranderen, t Egyptische autori- >ec. aan de rederijen jedeeld geen bezwaar |en het vervoer van door het Suez- ns van officiële zijde t dergelijk Vervoer verband met de Pa die). t, dat de Egyptische hebben aangevoerd, eten nooit onder de ■egeven omschrijving grip „niet-militaire n gevallen. Aanhoudend zacht. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige en langs de kust af en toe harde Zuid-Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. waarin de Amerikaanse regering Belgische socialistische partij, verzoekt over het lot van haar daar de Katholieken dan on- verdwenen onderdanen te wor- j getwijfeld niet alleen de meer den ingelicht. Dit is reeds dederheid in de Senaat aoch ook 15de Amerikaanse nota ?an de in de Kamer van Volksver- Poolse rpgerihg over de ve.'dwij- j lege.iwoorditSr zouc n ver- ning van Hermann Field. werven. vaartwegen moeten worden. Bovendien zouden zij worden ingedijkt om de seizoenoverstro mingen te voorkomen. Hij ves tigde er tevens de aandacht op, dat hij voor verbetering van het scheepvaartnet van het Zuiden werkloos. Het hoge cijfer van de gedeel telijke en toevallige werkloos heid is voornamelijk toe te schrijven aan de sluiting van de talrijke ondernemingen met Kerstmis en Nieuwjaar. pa beert gereisd, bevmai zien in t de Sowjet-zone een leger van 50.000 man zogenaamde volkspo- - litie, dat snel tot 100.000 aan groeit. Price noemde deze schat ting conservatief in vergelijking met zijn nieuwe inlichting „_ministratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van het Troepen trans- p 'trch'p „Asturias", vermoe- dol .-••? 'Wh ist te Rotterdam

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1