Einde en Begin Trygve Lie 'ABdusïrOOP 'n9»vÜL De Verenigde Staten en Formosa De Koloniale Mogendheden en de Beheerschapsraad DE FRANSE BEGROTING mi China over bacteriologische en cnemische wapens Directeur-Generaal Financiën Nieuw-Guinea vóór 1 Jan. 1951 deel der V. I. S. HOOGWATER. Mohammed Hatta in Djakarta Premie ingevolge Ziekenfondsen-besluit verplicht verzekerden Verklaringen van uit Rusland teruggekeerde Duitse krijgsgevangenen Verjaardag van Wilhelm Piek De gezondheid van Koning Gustav van Zweden ZON- EN MAANSTANDEN WEERSVERWACHTING De salarispositie van het Overheidspersoneel Mac Cloy over het Duitse vraagstuk Nieuwe hinderpaal voor Frans kabinet? Britse nota aan Hongarije Heroprichting van de Duits-Nationale Volkspartij T IN DE NSE SENAAT. RIKANEN OP iMOSA. iNKBOTEN IN IESKANAAL Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. vari de Sande. Redactie-adress Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks WOENSDAG 4 JANUARI 1950. 6e Jaargang No. 1312. Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. „Nederland staat tot helpen klaar zodra en wanneer Indonesië daar oim vraagt". Aldus sprak Koningin Juliana, nadat Zij niet Haar handtekening de overdracht der Souvereiniteit aan Indonesië liad bekrachtigd. Bekrachtigd „voor hetaangezicht Gods, die weet waarom dit samengaan in vrijheid niet eerder en niet later werd bereikt, en Die het falen kent der generaties, maar Die ook ziet, of wij kunnen dienen in het plan voor de gang der mensheid. Moge dit thans zo zijn". Na deze woorden van H. M. de Koningin, zo schrijft de )rHaagsche Post", valt een diepe stilte over al degenen, die getuige waren van de plechtigheid in het Koninklijk Paleis op de Dam. Het was een sobere, indrukwekkende rede, die diep ontroerde. Nederlanders en Indonesiërs waren innerlijk bewogen op dit moment, waarvan men de draag wijdte nog niet beseft. Ongeveer 250 mensen waren in de Burger zaal verenigd. „Als Hare Majesteit, vergezeld van Prins Bemhard en Haar ge volg, uit de troonzaal binnen komt, rijzen allen omhoog en wachten eerbiedig af, tot de Ko ningin bij haar zetel aan de lange tafel is aangekomen. En daar wacht Hare Majesteit een ogen- bilk, tot Haar Gemaal om de tafel is gelopen en Zijn zetel tegenover Haar heeft bereikt. Dan gaan allen zitten en begint het voorle zen der documenten, die betrek king hebben op de overdracht. „Lanks van de Koningin staat Dr. Drees, als hij de ondertekening aankondigt. Rechts zit Drs. Hat- ta, geflankeerd door Sultan Ha- mid. Verder zit het gehele kabi net aan de tafel. „Als Hatta zijn korte rede heeft voorgelezen, waarin hij gewaagt van de wil tot samenwerking, ver- heft de Koningin zich en reikt hem de hand, een gebaar dat Hat ta bljjkbaar even verraste. Drie en een halve eeuw. „Van de hoge wand boven de troonzaal blikt de gestalte van Atlas, de aardbol op zijn schou ders torsend, op het gezelschap neer. Van nu af zullen Nederland en Indonesië naast elkander staan vjerbonden door een Unie, waarvan de Koningin het Hoofd is. „Op een nobele en waardige wijze heeft de Koningin de oude periode afgesloten. „Meer dan 350 jaar geleden, gaat de H. P. dan verder, kwam het eerste contact tussen Neder land en Indonesiërs tot stand, toen Op 5 Juni 1596 vier Holland se schepen onder aanvoering van Comelis Houtman de dichtbe groeide kust van West-Sumatra zagen opdoemen. „Achttien dagen later wierpen zij het anker uit op de rede van Bantam en de Volger.de dag kwa men afgezanten van de Javaanse vorst en nodigden de Hollandse kooplieden uit met de bevolking handel te drijven. Zo kwamen de Nederlanders spoedig in conflict met de Portugezen, die hun in vloed allengs zagen tanen. Enige jaren later besloot de onderko ning van Goa het gezag der Por tugezen te herstellen en hij zond een vloot van 28 schepen naar Bantam. Op 27 December 1601 pre cies 348 jaar vóór de Souvereini- teitsoverdracht joegen vijf Nederlandse schepen 28 Portuge zen op de vlucht. Hiermee werd voor een periode van S'/i eeuw beslist. En in deze eeuwen zijn banden gelegd die niet meer kun nen worden verbroken. „Het einde van een voorbij ge- gana periode, zo besluit dan de H. P. haar beschouwingen, bete kent tevens het inluiden van een nieuwe tijd. Tn het Verleden werd de groot heid van een natie gemeten naar haar oorlogen, veroveringen en overzeese bezittingen. In de toe komst zal hij gewogen worden naar haar energie om vrede en welvaart te brengen, naar haar streven bij te dragen tot de weten schappelijke en culturele ontwik keling der volkeren en tot de geestelijke en materiële vooruit gang der mensheid. „En Voor deze prachtige taak bezitten de Nederlanders de beste eigenschappen' Trygve Lie, de secretaris-gene raal der Verenigde Naties, heeft in het Januari-nummer van het tijdschrift „Scientific American" een artikel gepubliceerd, waarin hij zegt het te betreuren, dat de Verenigde Naties het vraagstuk van bacteriologische en chemische wapens, die evenals de atoombom voor een vernietiging op grote schaal kunnen worden gebruikt, niet hebben bestudeerd. „Aan de commissie voor de atoom-energie van de Verenigde Naties is opgedragen voorstellen uit te werken, welke het gebruik Bij Kon Besluit is met ingang van 1 Januari 1950 bevorderd tot DirecteurGcneraal voor fiscale zaken in algemene dienst bij1 het Ministerie van Financiën Dr. W. H. van den Berge, thans directeur Van 's rijks belastingen met de persoonlijke titel van raadsadvi seur, tevens plv. directeur-gene raal der belastingen. (Advertentie) „Indien wij hard werken en ons streven wordt geïnspireerd door een dynamische activiteit, Zal, voordat de zon voor de laat ste maal in 1950 is ondergegaan, Nieuw-Guinea deel uitmaken van de Verenigde Staten van In donesië", aldus verklaarde pre sident Soekamo in een toespraak die werd gehouden op een plech tigheid in het paleis te Djakarta ter herdenking van de verjaar dag van de profeet Mohammed. Soekarno deed een beroep op de Mohammedaanse en Christelijke inwoners van Indonesië om samen te werken tot heil van het land en om hun vertrouwen in de nieuwe staat te bewaren. Soekamo hield zijn toespraak voor een) duizendtal aanwezigen in de receptiezaal van paleis Rijs wijk. Een grote menigte luisterde in de aangrenzende straten naar de toespraak, die Via de radio werd uitgezonden Het was de eer ste maal sins 1945, dat een der gelijke plechtigheid te Djakarta werd gehouden. (Zou Soekamo ook Austr.- Nieuw'-Guinea op het oog heli- ben? Red.) DONDERDAG 5 JANUARI. Oud-president Herbert Hoover heeft aan de republikeinse sena tor William F. Knowland, leider van een groep congresleden, die wensen dat de Verenigde Staten een halt toeroepen aan het in. China voortschrijdende commu nisme en te dien einde de nationa listen volledige steun zullen ver lenen, een brief gezonden, waarin hij erop aandringt dat Noord- Arnerika Formosa zal verdedigen en „in het gebied van de Stille Oceaan een muur tegen het com munisme zal opwerpen". Koover is ervan overtuigd, dat de Verenigde Staten van hun vloot gebruik moeten maken om Formosa, de Pescadores-eilanden, die tussen Formosa en het Chine- s? vasteland zyn gelegen en mo gelijk het ter hoogte van de Zuid- De president Van de R. I. S. en mevrouw Sukarno, benevens tal rijke Indonesische autoriteiten en buitenlandse diplomatieke verte genwoordigers onder wie Dr. Hirschfeld en de heer Cochran, verwelkomden gisterenmiddag de delegatie bij de souvereiniteits- die per Constellation Chinese kust gelegen eiland Hai nan, veilig te stellen. Truman zou zijn voorgesteld de nationalisten op Formosa wapens te leveren, in ruil waarvoor de Verenigde Staten 't recht zouden verkrijgen bases op Formosa te vestigen. Senator Knowland en zijn vol gelingen wensen, dat Formosa wordt veilig gesteld als oen onder deel van de Amerikaanse defen sie-Linie, die vanaf het Ameri kaanse vasteland, dwars door het gehele gebied van de Stille Oce- aan tot aan de Chinese kust loopt. Het thans in zitting zijnde con gres is echter op inkrimping van de Amerikaanse staatsuitgaven uit. Het Wil de hulp der Verenig de Staten aan het buitenland op drastische wijze beperken en het is daarom onwaarschijnlijk, dat de Amerikaanse regering thans enig voorstel bij het congres zal indie nen, waardoor de uitgaven voor Amerikaanse militaire en econo mische hulp aan het buitenland aanzienlijk zouden stijgen. Berichten uit New York zeg gen, dat Truman en zijn adviseurs op een op het Witte Huis gehou den conferentie besloten hebben tot het verschepen van geweren, Opnieuw hebt U kou gevat en hoest U dagen- I lang. Grijp tijdig in. Bronchitis dreigt!! Neem heden nog akkers abdijsiroop, die weldra Uw hoest zal stillen en Uw keel en luchtpijpen zuiveren van pnk- y kelend slijm en ziektekiemen. Morgen greeds zijt U zoveel beter! Tegen p/fou, Hoest, Bronchitis, en Griep-, 's Were/cfs beste Hoests/roop Blijkens een beschikking van de ilimster van Sociale Zaken wordt de premie voor ingevolge het Ziekenfondsenbeshiit verplicht verzekerden gehandhaafd op 3,6 procent. Zoals bekend, moet de werkgever de helft van deze pre mie van het loon van de werk nemer inhouden. Het werknemers aandeel in de ziekenfondspremie blijft derhalve 1,8 procent. De maximum inhouding bedraagt Voor 1950 respectievelijk voor maandlonen: van 260 af, wor weeklonen van 60 af cn voor daglonen van 10 af, 4,69, 1,08 en 0,18. \an alle wapens, die voor een vernietiging op grote schaal kun nen worden aangewend, uitslui ten. Deze commissie heeft ech ter nooit gesproken over de mo gelijkheid om bacteriologische en chemische wapens, waarvan de uitwerking voor het menselijk leven nog vernietigender is dan de atoomhom uit te schakelen. In tegenstelling tot de atoombom zijn deze wapens in de tweede wereldoorlog niet gebruikt. Trygve Lie verklaarde verder, dat de wereld „met recht een her vatting van de onderhandelingen tussen Oost en West over het vraagstuk van de atoom-energie mocht verwachten", waaraan hij toevoegde: „De geschillen, welke tussen een meerderheid en een minderheid van staten-lcden der V. N. over het voorstel tot inter nationale controle over de atoom energie bestaan, kunnen worden teruggebracht tot het bestaande conflict tussen de grote mogend heden, dat sinds het einde van de tweede wereldoorlog de interna tionale betrekkingen heeft vergif tigd". De leden van het politieke bu reau, vergezeld -vhn Max Rei- mann, de voorzitter van de West- Duitse communistische partij, brachten Pieck een bezoek op zijn residentie, een voormalig paleis van de Hohenzollerns in de Sov jet Russische sector. Reimann verzekerde de president, dat stap pen werden gedaan om „de ideo logische positie van de West- Duitse communistische partij te versterken. Krijgsgevangenen, die gerepa trieerd zijn uit het gebied van Bakoe, waar zij gewerkt hebben aan de grootste stuwdam ter we reld, die in 1953 gereed moet zijn, hebben bij hun aankomst in de Britse zone verklaard, dat 30 pro cent van hen werd veroordeeld tot 510 jaar dwangarbeid. Bijna alle veroordeelden waren voorma lige leden van de politie, de S D„ de divisie „Gross Deutschland" en de S.S.-divisie „Viking" De gerepatrieerden zeiden van de Sovjetautoriteiten vernomen te hebben, dat het einde van de re patriëring tegen het einde van deze zomer wordt verwacht. De Oost-Duitse president, Wil helm Pieck, die gisteren zijn 74e verjaardag -vjierde heeft in een boodschap aan de leden van het politieke bureau van de socialis tische eenheidspartij gezegd, dat de partij met grote gestrengheid moet blijven optreden tegen alle vijanden van het volk. Pieck deelde mede, dat in de loop van 1950 in West-Duitsland, waar schijnlijk Hannover, een nationaal congres zal worden gehouden van het „nationale front". „Wanneer dit congres goed wordt voorbe reid, zullen de Westelijke militaire besturen bet moeilijk kunnen Ver bieden", aldus Pieck, „en ook al verbieden zij het, dan zullen wij een andere manier vinden om tot het Duitse volk te spreken". "SSSLTSÊ. verklaarde Moh. Hatta, dat hy zo spoedig Met het oog op zijn gezondheid zal het Koning Gustav van Zwe den niet mogelijk zijn op 11 Jan. de plechtige opening van het par lement bij te wonen en de troon rede te houden. Hij zal bij deze plechtigheid door Kroonprins Gustav Adolf vervangen worden. Koning Gustav lijdt nog steeds aan een zware chronische bron chitis, die hem zeer verzwakt- Tijdens het Kerstfeest en op Nieuwjaarsdag was hij rog zeer actief. Hij heeft oan. een lunch voorgezeten, waaraan behalve de leden van de Koninklijke familie, ministers en hoge persoonlijkhe den van het Koninkrijk aanzaten. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden v.m. 2.19 2.13 3.34 3.44 n.m. 2.43 2.34 3.58 4.08 mogelijk het kabinet in Vergade ring bijeen zal roepen. Op een vraag, of de kwestie Nieuw-Gui nea spoedig aou worden behan deld, zeide Hatta: ,JEr zijn an- uere dringende vraagstukken aan wezig)". Hif doelde 'hierbij op de wederopbouw van het land Hatta reed in de auto van de president naar het paleis. Zon- Jan. Opk. Ond. 4 8.48 16.42 5 8.48 16.43 6 8.47 16.44 Maan- Opk. Ond. 16.22 9.37 17.41 10)13 19.06 10.39 medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Weinig wind. Meest zwaar bewolkt mei op vele plaatsen, vooral in de Zuid- Westelijke helft van het land, enige regen of motregen. Zwak ke tot matige Westelijke wind en weinig verandering in tem peratuur. Eetn voorschot voor het le kwartaal- De Ministerraad heeft besloten aan de Kroon voor te stellen, aan het gehele Rijkspersoneel, dat op 1 Januari 1960 23 jaar of ouder was, te rekenen van genoemde datum, een salarisverhoging toe te kennen van pet-, terwijl van het 21ste jaar af voor de ambte lijke functiormarisflea en een be perkt aantal groepen der werklie den in Rijksdienst een geleidelijke aanpassing zal plaats vinden. Om te bereiken, dat op korte tenmyn het aan het Rijksperso neel toekomende ml kunnen worden uitbetaald, Is in beginsel besloten, dat over het eerste kwartaal van 1956 de betaling zal geschiede» in de vorm van een uitkering ineen». Vjan een eventuele communistische aanval op Formosa. Deze zending zou bekostigd worden uit de 75 millioen dollar, welke het congres voor hulp aan China heeft uitge trokken. Truman zou overwegen generaal McArthur te ontbieden voor een bespreking over Japan. Stafchef generaal Omar Brad ley en de onderminister van de fensie Stave Early zouden ver klaard hebben, dat generaal McArthur een dringende bood schap naar Washington had ge zonden over Formosa en het ge bruik zowel Van Amerikaanse troepen als van vlooteenheden had aanbevolen voor1 het tegenhouden \ian een communistische invasie. Acheson had een derge'ijk optre den onverstandig geoordeeld, om dat de Chinese situatie tenzeker was. Hij zei, dat Groot-Brittaimië binnen een week ongeveer het John McCloy, de Amerikaanse hoge commissaris in Duitsland, heeft op een persconferentie te Berlijn verklaard, dat op het ogenblik niets wijst op hernieuw de pogingen van Sovjet Russische zijde om met de drie andere mogendheden in onderhandeling te treden over het Duitse vraag stuk. MacCloy zei, dat de Westelijke mogendheden een Sovjet-Russisch aanbod tot het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland welkom zou zijn, mits dit te goe der trouw gedaan wordt en uit voerbaar is. Het bericht, dat Groot-Brittan- nië, België en Frankrijk het eens zijn geworden om de beheer schapsraad van de V. N. mede te delen, dat »j de 'controle welke de V. N. voornemens zijn op hun koloniale gebieden uit te oefenen, niet zouden kunnen aanvaarden, is op zijn minst voorbarig, zo wordt in Engeland verklaard. Deze kwestie maakt thans het onderwerp van gedachtenwisselin- gen uit onder de betrokken hoofd steden. De onderhandelingen ge schieden langs diplomatieke weg. Het schijnt, dat men vóór de aanstaande vergadering van de voogdijschapsraad van de V. N., die óp 19 Januari 1950 zal worden gehouden, een beslissing mag ver wachten. Anderzijds wordt verklaard, dat de koloniale conferentie van de zes (Fankrijk, Groot-Brittannië, België, Portugal, Zuid-Afrika en Rhodesia)die in de Franse hoofd stad op uitnodiging van de Fran se regering zal plaats hebben, niet over deze kwestie zal worden be raadslaagd en slechts een tech nisch karakter zal dragen. De Franse regering heeft Maan dag .bij' de stemming over het be- grotingsontwerp in zijn geheel met 305 tegen 284 stemmen de overwinning behaald. Aan deze stemming was de vertrouwens kwestie verbonden. Tevoren had de regering bij twee andere stemmingen over verrtouwenskwestie een meerder heid gekregen en wel over het in voeren van een belasting, die hoofdzakelijk geheven zal worden van maatschappijen, op wegver voer en op werken uitgevoerd voor openbare instellingen en over de eis der regering, dat de begro- De begroting kamt in evenwicht op 2.225 milliard fr. De uitgaven worden geraamd op 8 245 milliard fr., doch de regering- heeft op zich genomen vlóór Juni op de uitgaven 20 milliard fr. te bezuinigen. De mlitaire utgaven worden geraamd Op 420 milliard fr. ting in evenwicht dient te zijn. De wmmunLstiseh regiein "in China1 stemverhouding was resp 300 zou erkennen en steunen voor tegen 296 en 304 tegen 291. De het verkrijgen van een zetel in genoemde belasting zal 34 mil de Veiligheidsraad- Wanneer de üard fr., opbrengen en is bedoeld V- S. Formosa zouden bezetten, 010 het evenwicht van de begro- zou het communistische China tuig te verzekeren. de V. S. voor de Veiligheidsraad van agressie kunnen beschuldi gen. Truman en de militaire ad viseurs zouden zich tenslotte Tijdens het begrotingsdebat, dat 42 dagen heeft geduurd, heeft de regering-iBidault zes moties van vertrouwen gekregen, met een door Acheson hebben laten over- meerderheid variërend van 4 tot tuigen. 21 stemmen. Het Franse liabinet is Dinsdag weer bijeengekomen om overleg te plegen over het wetsontwerp tot vrijlating van de lonen en herin voering van de vrtje collectieve onderhandeling. Men vreest bij de behandeling van dit wetsontwerp nieuwe moeilijkheden voor de regering- Bidault. De socialisten, hebben verklaard, er op te blijven staan, dat aan alle arbeiders in het land een bonus van 300 francs wordt uitbetaald wanneer het wetsontwerp niet binnen een week tijds wordt aan- ger.omen. Engeland heeft Hongarije een nota gezonden met het verzoek een onderzoek in te stellen maar de Verdwijning van een Britse journaliste, Dr. Edith Bone, in Hongarije. De nota werd 22 December door ,de Britse Legatie in Boedapest ingediend Volgens de nota zou Dr. Bone ruim drie maanden geleden reeds per vlieg tuig uit Boedapest naar Engeland hebben moeten terugkeren. Te Hameln in de Britse zone van Duitsland is opgericht een nieuwe Duits-Nationale partij, vóór Hitler's machtsovername in 1933 een bekende rechtsconser- vatieve Duitse politieke partij Voorzitter Gottsleben verklaar de, dat de bekende vooroorlogse partijleider, Alfred Hugenberg, de eerste minister van economi sche zaken onder Hitier, hem zijn „morele steun" had toegezegd. Hy had de nog in leven zijnde oude partijleden verzocht weder om .tot de Duits Nationale partij toe te treden, aan welk verzoek over bijna de gehele linie gehoor is gegeven. Tenslote zeide Gottsleben nog, dat de Duits-Nationale partij zich niet zoals andere Duitse partijen in beginsel tegen samenwerking met de Sovjet-Unie zal uitspre ken. „Indien dit tot Ons voordeel zou zijn, moeten wij onder bepaalde omstandigheden met Rusland sa menwerken", zo verklaarde hij. 5 regels 60 ct.; t.; minimum per ïummer Bureau lamiddags 2 uur iren, dat zy met .d de communis te erkennen, n gecontroleerde nationalistische en zou worden. Vmerikaanse ma- rre Oosten ver- ien. Ten 4e, dat ikt zou worden oen dollar, welke es voor hulp aan tegewezen, en ten rende gelden van hall, ter waarde en dollar, welke iren gesteld voor ït-communistisch eerd zouden wor- ilandse dienst in ,en diende „wak- e worden, zocht de Verenig- •ts niet te zwich- ernationale chan- ommunisten. In- in niet-vriend- ïanden geraakte, aanse Stille-Oce- •ste verdedigings- Verenigde Staten ■rkenning van de 'eiping zou een raad van de men- d betekenen als an Muenchen." ikeinse senaats- :th Wherry be- rklaring van Pre- n over China en „een uitnodiging leiding van Mos- hinese communis- Tormosa te komen ïtten." verslaggevers ver tor Wherry nog ,1 de dag, waarop verklaring afleg- •.hiedenis nog eens reven als de sma- an München voor Staten. Het gezag en de leiding, enigde Staten be ven, hebben een ount bereikt. Het de door Truman ina gevoerde poli toe geleid, dat de ade volkeren van rouwen meer heb- renigde Staten als verbonden rao- met de woorden: omen dat de ge- jerbevelhetober in aal Douglas Mac- nening is, dat het ang voor de veilig- jrenigde Staten is, i onder een gezag dat de Verenigde ïdschappelijk ge- ,nen op Formosa is ies gegeven het erlaten, tenzij zijn denen hebben om dus hebben diplo- ;en te Washington men werden indi- vaarschuiwd. Een irschuwing zou de ïhinese nationalis- hebben verzwakt, erklaard. Functio- en, dat zij geloof- jvaar was voor een •n het nationalis- m op het eiland 't, dat er honderd nderd Amerikanen sijn. ntal Nederlandse en tankboten, die zich ie en Indiase havens en voor het vervoer het Suezkanaal naar legedeeld dat zij het lading moeten sta- moeten veranderen, j Egyptische autori- >ec. aan de rederijen gedeeld geen bezwaar (en het vervoer van door het Suez- ins van officiële zijde t dergelijk vervoer verband met de Pa- stie). it, dat de Egyptische hebben aangevoerd, icten nooit onder de fegeven omschrijving igrip „niet-militaire n gevallen. Aanhoudend zacht. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige en langs de kust af en toe harde Zuid-Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. waarin de Amerikaanse regering Belgische socianstiscne parry, verzoekt over het lot van haar daar de Katholieken dan on- verdwenen onderdanen te wor- j getwijfeld niet alleen de meer den ingelicht. Dit is reeds dederheid in de Senaat doch ook 15de Amerikaanse nota tan dc in de Kamer van Volksver- Poolse regering over de ve.'dwij- j tegenwoordiger zuuc n ver- ning van Hermann Field. we- ven. VaariWCSCII murbcrt -TTvrmtwr Bovendien zouden zij worden ingedijkt om de seizoenoverstro mingen te voorkomen. Hij ves tigde er tevens de aandacht op, dat hij voor verbetering van het scheepvaartnet van het Zuiden Het hoge cijfer van de gedeel telijke en toevallige werkloos heid is voornamelijk toe te schrijven aan de sluiting van de talrijke ondernemingen met Kerstmis en Nieuwjaar. do Sowjêt-zone een leger van' 50.000 man zogenaamde volkspo- j litie, dat snel tot 100.000 aan- j groeit. Price noemde deze schat ting conservatief in vergelijking met zijn nieuwe inlichting „ministratie ligt voor berrmgnenbenden ter inzage: de lijst van het Troepentrans- porf-ch'p „Asturias", vercnoe- 12 nn'a ist te Rotterdam 95G.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1