Na d e :Souverel niteitsoverdracht Wie is Nederlander en wie Indonesiër? President Truman VERMINDERING KOFFIERANTSOEN BEVOLKINGSSTATISTIEK IN ZEELAND c neer nan Batavia heet nu Djakarta Tegenspraak van geruchten over Koning Faroek Proces tegen Poolse geestelijken Nationalisatie in Hongarije Voortaan 125 gram per 6 weken Margarineprijs wordt niet verhoogd over de Souvereiniteitsouerdracht Treurdag in Griekenland India erkfcnt communistisch China Weer een nieuwe theorie over de zwaartekracht Vandaag stemming over motie van vertrouwen Koning Leopold verkoopt zijn villa te Knocke WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN lissingen se wreedheden SRWACHTTNG GWATER. n.m. 11.58 12.33 1.13 1.23 ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE ZEEUW VRIJDAG 30 DECEMBER 1949. 6e Jaargang No. 1308. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Na de overdracht der Souverei- bet vermogen van de nieuwe re- niteit is de naam Batavia ver- gering om zich te doen gelden", vangen door de Indonesische Over de rede van Sukarno zegt benaming DJAKARTA. het blad: „Op onnavolgbare wijze, Tal van Nederlandse bladen deze grote volksredenaar eigen, houden zich bij hun berichtge- j werden enige van de belangrijkste ving reeds aan deze naam, ter wijl voortaan ook in officiële regeringsstukken melding zal worden gemaakt van Djakarta EN BATAVIA GEEN INCI DENTEN TIJDENS PLECHTIGHEDEN Op de beide dagen van de plechtigheden, zo zeide de chef van de algemene dienst van de politie van Batavia, commissaris Kooy, is geen enkel incident ge meld ondanks het feit, dat er honderdduizenden mensen op de been waren en opeengepakt ston den. Tientallen mensen zijn flauwgevallen, maar ernstige on gevallen kwamen niet voor, het geen mede te danken is aan het optreden van vele agenten, die tijdens de grote rush naar het pa leis tiidig een aantal vrouwen en kinderen in bescherming hebben kunnen nemen. „Het publiek was zeer correct. Nergens is een wanklank ge hoord". Ook de criminaliteit is de afge lopen dagen beneden de normale gebleven. Er zjjn in de periode van 214 tot en met 28 December 10 inbraken gemeld. Het waren gevallen van geringe betekenis „DE NIEUWSGIER" OVER DE REDE VAN SUKARNO „De Nieuwsgier" noemt het feit, dat beide dagen van de plechtigheden zonder incidenten zijn verlopen, ,,een bewijs, niet slechts van de wil, maar ook van De Egyptische ambassadeur te Washington heeft een verklaring uitgegeven, waarin hij protesteert tegen onjuistheden in een bericht, dat Koning Faroek van Egypte met de 16-jarige Narri an Sadek zou trouwen. In deze verklaring wordt niet gezegd, of de Koning werkelijk voornemens Is met het meisje te huwen. Volgens het door de ambassa deur tegengesproken bericht was de Koning onmiddellijk verliefd geworden op het "meisje, toen haar 27-jarige verloofde Zaki Hatsjian haar naar het paleis meenam om ,,de zegen van de Koning" voor hun huwelijk te verkrijgen. Later zou de Egypti sche politie alle foto's van haar in de woning van haar verloofde in beslag hebben genomen. Op gezag van zijn regerirg ontkende de ambassadeur, dat de politie geholpen had een romance tussen twee van 's Konings onderdanen te verbreken. Hij voegde er aan toe, dat het niet de gewoonte Is, de zegen van de Koning voor een huwelijk te vragen of dat de Ko ning dames in audiëntie ontvangt. Alleen de Koningin en de Prinses sen ontvangen vrouwelijke be zoeksters. ,,In democratisch Egypte door zoekt de politie niet de woning van een jongeman om hem van foto's te beroven en hem onder bewaking te stellen", aldus de ambassadeur. Voor een militair gerechtshof te Rzeszow (Oost-Polen) is een proces begonnen tegen 3 Rooms- Katholieke priesters en drie an dere geestelijken, die er van be schuldigd worden in 1945/46 te hebben samer gewerkt met een „terroristische bende". De pries ters 'Zuch en Kulalc worden er van beschuldigd, hun parochie kerk als wapenopslagplaats voor de terroristen ter beschikking te hebben gesteld. Zuch wordt er bovendien nog van beschuldigd de aalmoezenier van de bende te zijn geweest en de leden tegen de wettelijke auto riteiten te hebben opgezet. punten van het program der nieu we regering letterlijk en figuurlijk aan een ieder, die het horen kon en wilde, -duidelijk gemaakt. Zijn beroep op allen om zich tot het uiterste in te spannen, moet wel overal indruk maken, al ware het slechts om dè manier, waarop het gedaan werd. De opmerkingen over Irian gaan wij voorbijde president improviseerde", aldus ,.De Nieuwsgier". (Sukarno zei, dat NieuwOuinea nog vóór eind 1950 bij de V.S.I. zou behoren). DE „J AVABODE" OVER DE NEDERLANDERS IN INDO NESIË „Als wij deze regelen neerschrij ven, bevinden de Nederlanders in Indonesië zich reeds op vreemde bodem", aldus vangt de Javabode een hoofdartikel aan en het blad betoogt dan: „De meesten van ons hebben zich nooit anders gevoeld als vrienden van de Indonesiërs Wan- als van nu af te leven in de vreemde, dan heeft men dit slechts in staatsrechtelijke zin te ver staan en zeker niet, alsof wij ons hier als vreemdelingen volgens het gangbare spraakgebruik zou den gevoelen. Dit immers zou een onmogelijk heid zijn voor de honderdduizen den Nederlanders, van wie tallozen hier geboren zijn of de beste ja ren van hun leven onder de pal men hebben doorgebracht. Wij hebben -dit land lief in dezelfde mate als de autochtonen (d.z. de oorspronkelijke bewoners red.) Wij zjjn bereid tot de nauwste samenwerking met de Indonesiërs en tot het leveren van minstens evengrote bijdragen als voorheen voor het tot ontwikkeling bren. gen van de mogelijkheden van dit rijke en schone land. DE INDONESISCHE REPU- BLIEK EN DE V. N. Terwijl in officiële Amerikaanse verklaringen de hoop wordt uit gesproken, dat de republiek der Verenigde Staten van Indonesië spoedig lid van de Ver., Naties zal worden, menen sommige kringen te Lake Success, dat het niet ze ker is, of de R.I.S. wel direct om neer wij ons dan ook beschouwen toelating zal verzoeken. NATIONALITFJTSREGELING IN VERBAND MET DE SOU VER EI NITEITSOVERDRACHT. Tegelijk met de_ overdracht van de souvereiniteit aan de republiek de Verenigde Staten van Indonesië is een door beide deelgenoten in de Unie aanvaarde nationaliteits- regeling in werking getreden. Hierbij geldt, dat wie het Nederlanderschap bezit, Neder lander blijft en deze hoedanigheid niet buiten zjjn wil kan verliezen. Degenen, die echter onmiddellijk vóór de souvereiniteits- oveAflracht Nederlands onderdaan-niet Nederlander waren, bezitten door de inwerkingtreding van genoemde regeling hetzij de Nederlandse nationaliteit, hetzij de Indonesische nationaliteit. De Indonesische diplomaten te Lake Success hebben zich verzet tegen een spoedige toetreding. Zij zouden liever een tijd wach ten met het oog op het standpunt van de Sowjet-iUnie, welk land zich waarschijnlijk zal verzetten tegen een Indonesisch lidmaat schap. Deze Indonesiërs in Ame rika zouden speculeren op een of andere thans nog niet te voorzie ne verandering in de politiek der Sowjet-Unie op dit punt, waardoor voor Indonesië later een betere gelegenheid zou ontstaan om met succes toelating in de V. N. te verzoeken. De Hongaarse regering heeft een besluit gepubliceerd, op grond waarvan alle ondernemingen met meer dan 10 werknemers in Hon garije genationaliseerd worden. Ook büitenlandse ondernemingen vallen hieronder. Aan alle eige naren, Hongaarse zowel als bui tenlandse, wordt schadeloosstel ling toegezegd. Het regeringsbesluit vermeldt o.m. de volgende buitenlandse on dernemingen: Standard Electric Company, Vacuum Oil, Philips, Radio Brown Bo eery, de Brits- Hongaarse jute-industrie en ver scheidene textielfabrieken. iDe nieuwe, drastische nationa lisatie is zonder voorafgaande publicatie meegedeeld aan vakver enigingsleiders en de leiding der betrokken bedrijven. Het besluit garandeert schade loosstelling aan alle eigenaren. Zij moeten binnen 90 dagen de activa opgeven. De directeur van economische zaken, Erno Gero, heeft verklaard, dat buitenlandse eigenaren van industriële bedrijven in Hongarije hun belangen hebben gebuikt om „organisaties voor spionnage en sabotage op te richten". De regering ziet zich, naar het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mededeelt, genoodzaakt, in verband met de zeer hoge prijzen van koffie op de wereldmarkt!, verandering te brengen in de koffievoorziening van het Nederlandse volk. De prijs van koffie is tot een zodanig niveüu gestegen, dat indien Neder land in staat en [beredd zou zijn deze hoge prijs op de wereldmarkt te betalen, de koffie-consumentenprijs in ons land verdubbeld zou moeten worden en 8,25 8,50 per kilo zou bedragen. De noodzaak tot zuinig beheer van de beschikbare deviezen heeft de regering doen besluiten de kof fievoorziening van de Nederlandse bevolking te beperken. Gedacht is nu aan de invoering van een nationale melange van surrogaat en echte koffie. ILer- tegen rijzen evenwel bezwaren voor de bedrijven, voor de over heid en voor de consument, o.a. zouden zij, die de voorkeur geven aan echte koffie zij het dan, dat zij zich hierbij beperkingen dienen op te leggen van het originele product verstoken blij ven. De regering heeft daarom be sloten de aanwezige voorraden koffie normaal te distribuëren, doch met een vem^indering van het rantsoen, dat voortaan per 6 weken zal bedragen 125 gram. De eerstvolgende koffiebon, die op 26 Januari wordt aangewezen, zal dus recht geven op 125 gram koffie. Deze bon zal dienen voor een periode van 6 weken- Op deze wjjze kan de rantsoe nering nog .geruime tijd worden voortgezet. De prijs van de al dus gedistribueerde koffie zal niet hoger zijn dan de thans geldende prijs, doch naarmate de voorraden „goedkope koffie" uitgeput raken, zal een geringe prijsstijging on vermijdelijk zijn. Daarnaast zal koffiesurrogaat van goede kwaliteit vrij in de handel verkrijgbaar zijn. De grond stoffen voor een goed surrogaat zijn voldoende aanwezig. Iedereen zal dus, zij het beperkt, deze kof fie kunnen drinken, eventueel aangevuld met surrogaat, of wel naar eigen smaak de echte koffie kunnen mengen met surrogaat, waarbij men zelf de verhouding van 't mengsel kan bepalen. Het is te betreuren, dat de verminde ring van het rantsoen het karak ter heeft van een onaangename surprise bij de jaarwisseling, aldus de regering, maar het is belang rijker, dat een tijdige aankondi ging van de vermindering de con sument reeds thans in staat kan stellen een -begin te maken met een zuinig verbruik van de op de lopende bon verkregen koffie. Naar wij vernemen, ligt het niet in de bedoeling van de Re gering, de margarineprijs op 1 Januari a.s. te verhogen. De thans geldende regeling is voor al deze onderdanen van toe passing, dus niet alleen voor per sonen afkomstig uit Indonesië, maar cok voor personen afkomstig uit Suriname of de Nederlandse Antillen. De Nederlandse onderdanen, be horende tot de inheemse bevolking van Indonesië, hebben (met uit zondering van de in het Konink lijk geborenen, die woonachtig- zijn in Suriname of de Nederland se Antillen), de Indonesische na tionaliteit verkregen. Dit is even eens het geval met de niet tot de inheemse bevolkirg van Indonesië behorende Nederlandse onderda nen, die in Indonesië zijn geboren of daar te lande woonachtig zijn, zomede in het buitenland geboren en daar wonende personen, die afstammen van in Indonesië ge borenen. Alle overige Nederland se onderdanen, met inbegrip van de hierboven uitgezonderde groep, hebben thans de Nederlandse na tionaliteit. De nieuwe nationaliteitsregeling biedt de mogelijkheid hetzij door optie, hetzfl door verwerping, wij ziging in de nationaalrechtelijke staat te brengen. De optie of ver werping moet binnen twee jaar gedaan worden. In Nederland kan men zich daarvoor wenden tot de griffier van de arrondissements rechtbank of tot de Hoge Com missaris van de republiek der Verenigde Staten van Indonesië. Nederlanders, die in Indonesië zijn geboren of gedurende ten minste zes maanden daar te lan de woonachtig zijn, kunnen voor de Indonesische nationaliteit op teren. Voor wat betreft Nederlandse onderdanen-niet Nederlanders, die In Nederland wonen, komen de regelen omtrent optie en verwer ping op het volgende neer: a. personen, behorende tot de inheemse bevolking van Indone sië, die bulten Indonesië zijn ge boren, kunnen opteren voor de Nederlandse nationaliteit; b. personen, niet behorende tot de inheemse (bevolking van Indo nesië, die in Indonesië zijn gebo ren, kunnen de Indonesische na tionaliteit verwerpen en desnoods opteren voor de Nederlandse; c. personen, niet behorende tot de inheemse bevolking van Indo nesië, die buiten Indonesië zijn geboren, kunnen met verwerping van de van rechtswege verkregen Nederlandse nationaliteit, opteren voor de Indonesische nationaliteit. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het Mini sterie van Justitie (le afdeling), Plein 2b te 's-Gravenhage. President Truman heeft naar aanleiding van de souvereiniteits- overdracht o.m. gezegd: „Met vreugde groet ik een groot volk van een souvereine staat, het volk van de Verenigde Staten van Indonesië. De wereld heeft een natie zien ontstaan op deze uitge strekte archipel. Een nieuwe re publiek is voortgekomen uit chaos en verscheurdheid tengevolge van de oorlog. Een nieuwe staat TERNEUZEN EEN DER STERKST GEGROEIDE GEMEENTEN. Het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, dat al meer de aandacht trok door zijn prachtig en leerzaam statistisch ■werk, heeft opnieuw een fraai stuk werk geleverd met de studie over de groei der Zeeuwse bevolking sinds 1830. In dit jaar telde onze provincie nog geen 140.000 inwoners. Thans heeft Zeeland 265.000 inwoners, hetgeen een groei betekent met ruim 90 »/o. Middelburg was in de eerste helft der vorige eeuw de enige plaats in Zeeland met meer dan 10.000 inwoners. Het telde in 1830 ruim 14% duizend zielen, Vlissin- gen had er 8000 en Zierikzee 6450. Goes en Temeuzen, welke ste den elkaar al sinds lang de derde plaats betwisten, telden in 1830 resp. 4800 en 1900 Inwoners. Van 1900 zielen in 1830 tot 13.000 in 1949 betekent voor Ter- r.euzen een geweldige sprong en maakt haar tot een der §£erkst gegroeide plaatsen in onze pro- Donderdag werd in Griekenland een treurdag gehouden „voor de 28.000 kinderen, die door de com munistische guerillastrijders ach ter het ijzeren gordijn zijn ge bracht i" De kranten verschijnen met een rouwrand en de vlaggen hangen halfstok. In het gehele land zijn openbare vergaderingen georgani seerd. Woensdagavond heeft Ko ningin Frederika in het Engels een radiotoespraak gehouden waarin zij een beroep op de we reld deed terwille van de kinderen. vincie. Tegenover een stad als bijv. Eindhoven is de Temeuzense groei in 120 jaar tijds natuurlijk nog niet zo geweldig, maar de Terneuzenaars hebben goede hoop, dat deze eeuw der industria lisatie hun stadje een flinke duw omhoog zal geven. Vermoedelijk houdt de gemeen te Rilland het Zeeuwse record. Het klom van 316 op tot 2225. Ook Ierseke (Yerseke) maakte een sprong van betekenis. Tegen 740 inwoners in 1830 telt het er nu ruim 4800. Hier hebben de oesters natuurlijk voor gezorgd. Hulst steeg van 2100 tot 4870. De bevolking van Oost Zeeuws- Vlaanderen groeide uit van 26.600 t-ot 61.000 (dat is ruim 125 »/o). West Zeeuws-Vlaanderen toont nauwelijks enige stijging: 26.200 nt' tegen 20.100 in 1830. Walcheren spant met Oost Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beve land de kroon. Tegen 35.700 in 1830 telt Walcheren thans bijna 70.000 inwoners. Voor Zuid-Beveland zijn de cij fers resp. 22.000 en 58.500. Wij hopen nog wel eens op deze leerrijke statistieken terug te ko men. De conclusies zijn n.l. een afzonderlijke bespreking waard. Voor ditmaal willen wij vol staan met het Econom. Techn. In stituut een woord van hulde te brengen voor de schat van gege vens betreffende onze provincie. toont, dat hij een weg van vrede en orde wil bewandelen, opdat alle mensen in Indonesië vruchtbaar werk kunnen verrichten, teneinde een belofte van een nieuw tijdperk gestand te doen. Door met hun gehele hart sa men te werken hij het tot stand brengen van overeenstemming hebben de leiders- van Indonesië en het Nederlandse volk de Ver enigde Naties versterkt. De Verenigde Staten van Ame rika zullen de Verenigde Staten van Indonesië welkom heten in de gemeenschap van vrije naties en zien met vreugde de toelating tot de V N. tegemoet. De heer Merle Cochran, die met onderscheiding als Amerikaans vertegenwoordiger in de Unci heeft gediend, heeft zijn geloofs brieven in Djakarta aangeboden als eerste Amerikaanse ambassa deur in Indonesië. Hij heeft vele virenden in Indonesië en hij zal nog meer vrienden maken. Als de zant naar Indonesië brengt hij de goede wensen en de verzekering van vriendschap van het Ameri kaanse volk. Hij zal de sym pathie en het begrip tussen het Amerikaanse en het Indonesische volk bevorderen. ,/Lk druk de ge voelens van het Amerikaanse volk uit, als ik zeg, dat ik mij er over verheug, dat het Indonesi sche volk een staat verworven heeft door een overeenkomst op een basis van vredelievendheid en samenwerking met Nederland", aldus de boodschap van President Truman. De regering van India zal van daag hef communistische China officieel erkennen. Van dit besluit is mededeling gedaan aan de Britse regering. India zal dus het eerste lid van het Britse gemenebest zijn, dat diplomatieke betrekkingen met de Chinese communistische rege ring aanknoopt. Naar verluidt wenste de rege ring van India reeds enige tijd de regering van Peking volledig te erkennen, doch zij wachtte er mede op het besluit van de andere gemenebest-leden. De 32-jarige William G. Graves heeft bekend gemaakt, een nieuwe theorie over de zwaartekracht te hebben opgesteld. Graves heeft sinds 1934 aan deze theorie gewerkt en hij heeft haar ongeveer twee maanden ge leden voltooid. Graves zeide, dat wanneer ESn- steins nieuwe theorie en de zijne dezelfde waren, hij dit gaarne zou vernemen. Hij had. getracht aan te tonen, wat zwaartekracht was, afgezien van haar werking. Vandaag zal de Franse nationale vergadering stemmen over de motie van vertrouwen Bij de tot heden uitgestelde debatten over de begroting zal dan beslist worden over het lot van de rege- ring-Bidault. Uit betrouwbare bron wordt gemeld, dat Koning Leopold zijn villa nabij Knocke heeft ver kocht aan 'n maatschappij voor onroerende goederen daar ter plaatse. De villa staat vlak bij het Zwin. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagochtend tot -avond. Iets ko-jJer jZwaar bewolkt" met plaatselijk opklaringen en vooral aanvanke lijk op verschillende plaatsen mist Overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost. Iets kouder. VRIJDAG 30 DECEMBER. v.m. nan. Breskens 10.06 10.46 Terneuzen Walsoorden 10.41 11.31 11.21 12.11 1949 Zon Maan Dec. Opk. Ond. Opk. Ond. 30 8.48 16.37 13.07 4.— 31 8.48 16.38 13.24 5.15 voor experimentele doeleinden. Meer dan een jaar lang heeft de luchtmacht geen gewag ge maakt van snelheden met dit toe stel bereikt, behalve de medede ling, dat het honderden km snel ler dan het geluld had gedogen. Wegens de voortgezette proever met dit model, aldus de verkla ring, is het om veiligheidsredenen uitgesloten, dat bijzonderheden over snelheden worden bekend gemaakt. den ln vervulling zijn gegaan. OPRICHTING VAN EEN AUTOFABRIEK EN INDONESIË? Naar in Washington wordt me degedeeld, voeren de Ver. Staten van Indonesië onderhandelingen met de Kaiser Frazer over de stichting van een autofabriek in Djakarta voor de levering van voertuigen aan h:t Verre Oosten. mers van generatie tot genera tie een sleutelpositie ingenomen in het economisch bestaan van Nederland. Indonesië staat tegenover zeer ernstige en drin gende moeilijkheden, waardoor dit land ernstig moet wensen nauwe betrekkingen van samen werking met Nederland en met het Westen ais geheel te vesti gen. In de nieuwe tijd hebben deze eilanden en hun bewoners voordeel geplukt van het wijze vende bok, de „Eeuw" met een hefvermogen, van tachtig ton, ran W. A. v. d. Tak's bergingsbedrijf uit Rotterdam, langszij van het vliegkampschip kwam. Twee lich- <ers lagen op 30 meter reeds te wachten. Op de ene de romp van de Dakota twee oranje wimpels hingen omlaag van het staartvlak en op de andere de vleugc's. De twee lichters waren van cie Fokkerfabrieken uit Amsterdam gekomen,, die er voor hadden ge- de nuttige lessen, die we in deze aangelegenheid hebben geleerd, was de noodzaak van geduld en doorzetten, zelfs als men gesteld was voor ernstige teleurstellingen en tegenslagen. Het is een prachtige ervaring om te zien, hoe een kans op over een remming haar oorsprong kan vinden in wellicht volkomen on belangrijke zaken en haar dan gvater te zien word er en groeien Volgens een verklaring van de uitvinder, welke in de „Giomale d'Italia" is verschenen, zouden met dergelijke motoren uitgeruste Russische vliegtuigen elk punt van de Verenigde Staten kunnen bombarderen en naar hun basis kunnen terugkeren. Het blad dringt er bij de Italiaanse over heid op aan, de uitvinding eens ernstig té onderzoeken, voordat vreemde move idhedeti Beluzzc enig voorstel kennen doen 10 ct-; minimum pes- ities: 5 regels 60 ct-! nummer Bureau w des namiddags 3 uur. inden in tal van be- :ties. Verder zal hij verking verlenen aan nisatie van het Zie- ezen. erman is nu 70 jaar een ingespannen en gaat hij een welver- ist tegemoet in een :ven, dat niet langer dag het uiterste van ragen. :t Dr. Staverman ge- a nog heel lang van e genieten. :n is werken geweest, tiënten, al zijn vrien- zijn medewerkers op rrein gunnen hem zo een prettige levens- iologische proeven op ;e vangen en deskundigen in de ooi met ziektekiemen heb- 1942 drieduizend mei paratyphusbacillen be- troodjes aan Chinese igenen uitgereikt en de i daarna vrijgelaten, ziekten onder de Chi ang zouden verbreiden. beklaagde Foeroetsji, ■disch assistent bij de /oor bacteriologische ag, verklaard tijdens i tegen 12 Japanners, and wordt gevoerd mensen, onder wie •erden voor experimen mden blootgesteld aan rphilis, bevriezing en mde gassen, tot zij re beklaagde verklaar- ;ijn afdeling op grot» ien kweekte, im deze lest te besmetten. De d een speciale groep, ring om de vlooien op rklaring van Japanse artiemieester roormalig kwartier- ij de Japanse leger- 31", die volgens de sische beschuldiging ij de oorlogvoering heeft in het proces voormalige Japanse te Chabarofsk ver krijgsgevangenen bij et ziektebacillen in ien werden opgeslo- eren in een dieren- er eens een opstand r de krijgsgevange- t zij de vreselijke niet meer konden en zij trachtten te werden zij achter- oodgeschoten, aldus Hotta kregen de bij de proeven jjze- 1 tegen de borst en waren de gebruikte eurd met bloed. JAPAN ONK2SNT ise blad „Tokyo Sji- ontkend, dat Japan ogische oorlogvoering voorbereid -of toege- lieeft nooit meer dan ogen gehad en het jk zijn geweest, een van 3000 bacteriolo- en, zoals door Mos- eweerd. tegen de Japanners loemt het blad „een enbare mening jn de eiden van de kwestie big van Japanners", door het K.N.MI eldig tot Zaterdag- stig weer. r met enkele over- lkenvelden. Voor- iet Zuiden van het ikelijk nog mist. :lijke wind en iets 'rij dag. 1 1 JANUARI v.m. 11.34 0.09 0.49 0.59 MAANDAG 2 JANUARI. Breskens Terneuzen Wemeldlnge Walsoorden v.m. 0.23 0.58 1.38 1.48 n.m. 12.38 1.13 1.53 2.03 Zon- Maan- Jan. Opk. Ond. Opk. Ond. 1 8.48 16.39 13.49 6.30 2 8.48 16.40 14.27.43

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1