Werkkledini BLIEI Van Sprang A. J. BI Vergt Q'i k sïïrsïï: ars i UIT DE PROVINCIE TENTOONSTELLING van Konijnen Pluimvee en Duiven te Axel Harten-Drie P* Sctirijfmachinepai HET PREDIKBEURTEN ..DE MO Wat drink met de a.s nuttige brochure voor TERNEUZEN. Poolse nota HULST. BIERVLIET. Werden 2 Australische zuigelingen verwisseld Sigarenaesthetiek IJZENDIJKE. Ontdekking van Goud en zilverlagen in Mexico DODELIJK ONGELUK TE OUDDORP Maandagmiddag voorstelling kunt U nog winkelier geer kunt u uw op vél papier scl de naam va nog niet void kaar (8 stuk: pakjes thee i 'vrienden en k lijke Moriaan of zij er een Voor alle goede wordi een prijs bes Overalls Blauwe Werkjas Khaki Stofjasser Khaki Overhemt Manchester broe Grijze Werkjassc Noordstraat 15 Tel( Temeuzen 14 kr- massief Trouwringen, ook inlevering, tegen vei goudprijs- GOUD OP ZILV TROUW RIN GE 25 gulden per pi Juweliers TERNi N.V- Fa. P J. v. d. Natuurlijk ADVOCAAT BRANI) EW COGN C M maar dan gekoc 1 WESTKOLKSTI CONCERT- I Telefoon 99 ZATERDAG 24 ZONDAG 25 DE brengen wij L met GREER GA Een diep aangri Elk kind heeft h roerende film, g strijdbare vrouw Toegang boven 1 MAANDAG 26 1 DINSDAG 27 Dl de M, BIETENLEVERING OP THOLEN Te St. Maartendijk op het eiland Tholen is de bietenlevering voor de campagne van dit jaar beein- llSIn totaal werden hier 11.470.000 ke bieten geleverd, waarvan 5 546.000 kg voor de Centr. Suiker- maatschappij, 3.387.000 vkg voor de Dinteloord" en 2.537.000 kg voor de fabriek te Putter shoek. Te St. Annaland kwam eveneens een einde aan de bietenlevering. Hier werden in totaal 9.047.851 kg geleverd, hetgeen bijna 4 millioen min» kg minder is dam vorig jaar. ZEEUWSE GEDEMOBILISEERDEN Het is een goede gedachte ge weest van de Prov. Zeeuwse de- .„uAusatieraad, ten behoeve van de gedemobiliseerden een brochure samen te stellen, die hen op de hoogte brengt van de arbeidsmo gelijkheden in Zeeland en hun rechten nader omschrijft. De brochure wordt ingeleid met een voorwoord van de Commissa ris der Koningin in Zeeland en is samengesteld door het Gewestel. Arbeidsbureau en de Sociale Dienst van het Departement van Oorlog. Een handige adressenlijst besluit het werkje, dat ongetwijfeld ef fect zal sorteren. COMMISSIE VOOR DE VEEFOKKERIJ Met ingang van 1 Januari zijn door Gedep. Staten van Zeeland benoemd tot leden van de Prov. Commissie voor de Veefokkerij m Zeeland de heren A. C. van Waes te Zuiddorpe en L„ J. van Gastel te Schuddebcurs (Schouwen). DE „OGNA" LIGT NOG STEEDS VAST. Ruim een week ligt het Noorse stoomschip „Ogna" nu onbeweeg lijk op de Hoge Plaat tussen Bres- kens en Hoofdplaat. Reeds dagen lang is men bezig met het over brengen van de lading in lichters. Dag en' nacht werkt het personeel door.. Ook gedurende de Kerst dagen is men voortgegaan. Voor de sleepboten is het moei Iijfc werk, omdat men in een lange zeer smalle geul moet werken. Als het eb is, kan mien rond het schip wandelen. Men heeft zware bal ken onder het voorschip gezet om breken te voorkomen, wanneer het schip bij hoog water begint te stampen. Alle voorbereidingen worden getroffen om de „Ogna brj het eerstvolgende springt b vlot te krijgen, maar dan zal de hulp van een Zuid-Westen wind nodig zijn. g.-cho zijde gewenste verbreding van de zeesluis te Terneuzen en de aanleg van een nieuw kanaal gedeelte in Zeeuws-Vlaanderen, namen ook deel de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Ca- sembroot, de Directeur-Generaal voor de scheepvaart Mr. J. J. Cyevaar en de Directeur-Generaal van de Rijkswaterstaat Dr. I. W. J. H. Harmsen1, tijdens de bijeen komst werden onder meer onder de aandacht der Nederlandse de legatie gebrachte belangen, wel kt bij inwilliging der Belgische desiderata voor de Zeeuws-Vlaam- se landbouw op het spel staan en de verkeersproblemen, welke zich ki nnen voordoen. In de namiddag volgde een be spreking met de Maritieme ver eniging en de vereniging Haven- belangen te Terneuzen en de ver tegenwoordigers der industrieën en werkgevers in de kanaalzone. Laatsgenoemden wezen hierbij op de internationale status, voor wat betreft de vrachttarieven, waarbij op het ogenblik Zeeuws- V laanderen ten zeerste achter staat bij de Belgische concurren ten, en voorts op het toenemend zoutgehalte van het water in het kanaal TerneuzenGent, tenge volge waarvan de industrieën in de kanaalzone moeilijkheden on dervinden. Naar wij vernemen zullen vol- 0ende week besprekingen met Bel gische gedelegeerden te Terneuzen worden gehouden. in YVaterwegproblemen Zeeuws-Vlaanderen Dinsdagmorgen wierd alhier een bespreking gehouden tussen de Nederlandse delegatie van de Ne- derlands-(Belgische commissie ter bespreking van de problemen be treffende waterwegen en havens, bestaande uit de heren Mr. M. P. L Steenberghe, J. Brautigam, L. H. Crone en het Prov. Bestuur van Zeeland en Burgemeester en Wet houders van Terneuzen aan deze bespreking, welke werd gehouden naar aanleiding van de van Bel- Polen heeft de Franse beschul igs gestuurd* nota, dat Polen de Frans-Poolse AXEL. Kerst-Oratoriuinuitvoering van Asaf, De Ohr. Zangvereniging „Asaf" heeft evenals het vorig jaar weer een goede greep gedaan uit de schat van imponerende oomposi ties van de onsterfelijke George Fr. Handel. Ditmaal was het oog van de dirigent, de heer P. C. Brakman gevallen op het orato rium „Jozua'', een koor. en or kestwerk, door Handel in 1747 gecomponeerd. Met grote ijver heeft de leider zijn koor wederom maandenlang rijp gemaakt voor deze zware op gave. Doch daarnaast was veel zorg- besteed aan de orkestratie, waardoor, dank zij de medewer king van de Belgische orkestlei der? de heer Maurice Noëll uit Brussel, met een flinke stat van artisten een top-prestatie te ver wachten viel! Met inschakeling van goede dillettanten waren deze verwachtingen gewettigd, omdat coik een viertal onzer beste Ne derlandse vocale solisten waren geëngageerd, n.l. sopraan-zange- res Tanny Wegerifv. d. Garde en de heren Henk Kroes (bariton) Rcinhard van Randwijk (tenor) en Arie ran Mever (bas). Autobussen, tot uit het Weste lijk deel en zelfs van over de Schelde en uit België brachten tegen 8 uur de toeschouwers naar de Geref. Kerk alhier. Dit bijbelse epos speelt zich af om het feit dat Jozua die met zijn legerscharen Kanaan is binnenge rukt zich bevindt op die plaats der besnijdenis en van het Paasfeest. Mede hem ter eer vormt de inzet een verheerlijking van God, de Heer. „Jehovah" is zijn naam, zo klinkt de machtige jubelzang van het koor in de koorzang, die als het ware stormen van hartstoent ontke tent. In het slotgedeelte legt de grijze strijder Caleb zijn hart bloot, zijn kracht is uitgeput. Wie Debir, de stad der reuzen, weet te veroveren, zal zijn dochter als bruid ontvangen. Dit is een aan sporing voor Othniël om desnoods alléén de taak te volvoeren. De jonge held wordt overwinnaar, hij ontvangt zijn loon. Een ontroe rend duet en een machtig loflied rijzen in een slotkoor op tot God Jehovah! Met de Kerstboodschap als zo danig heeft dit epos indirect niets te maken, maar dat neemt niet weg, dat de heer Brakman op nieuw een vocale en muzikale prestatie heeft geleverd, die in Zeeland maar moeilijk na te vol gen zal zijn. Natuurlijk is zo'n uitvoering ondenkbaar zonder steun van so listen en orkest. Zang als van een Arie van Mever en zijn drie part ners ligt buiten het bereik van dilettanten. Mogen wij nog vele malen ons Axelse „Asaf" zulke triomfen zien vieren. De Kerstdagen De Kerstdagen verliepen hier op de normale wijze. Ir. Fröbel en Zondagscholen was de tradi tionele Kerstboom in school of kerk opgericht. En het aloude verhaal van het Kindje in de Kribbe klonk weer uit de mond van onderwijzeressen of „de meester" en gelukkige kinderen keerden beladen met lek kers en geschenken of een mooi hoekje met een Kerstverhaal huis waarts. Dodelijke aanrijding De 60-jarige kreupele A. v. C. is badend in zijn bloed en deerlijk verwond dood aangetroffen in de nabijheid van zijn woning aan het zjg. „Poolse Kruis" op de Rijks weg AxelHulst. Aangenomen moet worden dat de ongelukkige, die van kindsheen af mank liep, door een auto is aangereden. Per radio is dit tragische voor val omgeroepen, teneinde omtrent de oorzaak inlichtingen^ te ver krijgen. muziek verzorgd werd door mej. F. Cretel en de heer Anthonisse, besloot de avond. Coppejan was 55 jaar oud en ge huwd. BRESKENS Kantsmokkel met een staartje Bij een fabrikant, een zekere Z. te Bussum, werd dezer dagen dooi de douane-recherche 'n partij kant van meer dan 5000 meter in be slag genomen,. Be waarde taxeerde men op enige duizenden guldens. Het schijnt, dat Z. be trokken was geweest bij de grote kant-smokkel-affaire, welke on langs te Breskens tot ontknoping kwam. Voor de betrokken ambtenaren weer een mooi succes. HOEK. Kerstvieringen, Maandagmiddag vierden de kin deren van de Bijzondere Schooi aan de Molendijk en van de Zon dagsschool hun Kerstfeest- De kinderen van de Bijzondere School waren bijeen in het schoolgebouw en die van de Zonogsschool in de Nederlands Hervormde Kerk. Nog steeds boter-smokkel De douane te Clinge nam deze week 50 kg roomboter in beslag welke over de grens vervoerd moest worden. De smokkelaar zelf verdween in de duisternis. Ook te Nieuw-Namen liepen enige botersmokkelaars tegen de lamp. Het betrof hier slechts kleine partijen, o.a. van een Ant werpse bootwerker, die elf kg trachtte over te smokkelen, maar die zijn dure spullen geconfis queerd zag met een bekeuring op de koop toe. ZUIDDORPE Schieting Bij de heer Pr, de Smet werd een schieting gehouden op de lig gende wip. waarvan de uitslag luidt: Hoogvogel: P. de Rijeke: Zijvo gels: Fr. Moerdijk en R. Ocppie- ters; Meeste vogels P. Ooone (3,). Het aantal deelnemers bedroeg 44. Bolling Bij, de heer Artli. de Block werd een prijsbolling gehouden met deze uitslag: le prijsPh. Serraes-Jt. Egger- mont; 2e prijs: Aug. Jesoirens L. Belaert3e prijs: Pr. Apers Al Bracke. Aantal deelnemers 28. Weer thuis Zaterdagmiddag arriveerde sol daat G. Bogte uit Biervliet, na drie jaar in de tropen geweest te zijn, weer veilig thuis. De ouderlijke woning aan de Tuinstraat was feestelijk versierd. Met de vele geschenken en bloemen bewees men, hoe men meeleeft met de gelukkige ouders en verdere familie, die met Jacob een gelukkig Kerstfeest vierden. Uitvoering der Voethal vereniging 2e Kerstdag gaf de voetbalver eniging Biervliet haar jaarhjivoe uitvoering. De toneelvereniging Jacob van Lennep bracht een toneelspel in 3 bedrijven ten tonele getiteld „Achter de wolken schijnt toch de zon". Het stuk dat door het drama tisch karakter geen gemakkelijke opgave was voor de toneelclub, we.d op voortreffelijke wijze le". tonele gebracht. De kieuze van het stuk zowel als j de rolverdeling had niet beter kun nen zijn. In de pauze werden 2( SLUISKIL Kerstuitvoering In het Parochiehuis gaf de R.K.- Meisjesbeweging op 2e Kerstdag een uitvoering voor ouders en be langstellenden. De -Eerw. pater Alphonsus open de de middag met een beroep op de jongeren om stilte te betrach ten. Hierna ging het doek open voor „Een dag in Jezus' bloemen tuin",' een nummertje met goede declamatie en zangL aarn a volgde een spel, waarin werd ge zocht naar iemand, waardig het blauwe kleed van Maria te dra gen. „Een gouden hart in witte schaal" was een moeilijke opgave. Een hart in grauwe schaal werd gevonden en ook een gouden hart in gesloten schaal en plechtig werd een vrcuw omhangen met het blauwe kleed. Als laatste nummer volgde het - spel, waarin de pastoor onder protest van de meid zich een nieuwe kerststal aanschaft. De belichting deed het zeer goed. Bewondering voor het ge duld van de Eerw. pater Alphon sus en de leidsters der clubs. Ab j ;ve principium: Ere wie ere toe komt. ZELZATE. Begrafenis gesneuvelden. Op Tweede Kerstdag werden te Zelzate vijf gesneuvelden begra ven die tijdens de oorlog in Duits land om het leven zijn gekomen. Het betrof een drietal militairen die in krijgsgevangenschap om het leven zijn gekomen en een tweetal burgers, bij bombarde menten om het leven gekomen. Het gemeentehuis was herschapen in een indrukwekkende rouwkapel waar tal van inwoners de lijken kwamen begroeten. Des voormid dags 10 uur had in de St. Lhu- rentiuskerk een plechtige rouw dienst plaats, waarna de gesneu velden hun laatste rustplaats kre gen op het kerkhof. Tal van Va derlandse verenigingen bewezen de gesneuvelden dé laatse eer, zo als de oud-strijders der beide we reldoorlogen, dc oorlogsvrijwilli gers, het Rode Kruis van België, het gemeentebestuur enz. In de rouwstoet werden niet minder dan 53 kransen en bloemstukken mee gedragen. Het plaatselijk muziex- korps speelde treurmarsen. De publieke belangstelling voor deze indrukwekkende rouwstoet was zeer groot. De te Londen zetelende Britse geheime raad zal uitspraak moe ten doen in een geruchtmakende Australische zaak, waarbij het erom gaat of twee zuigelingen na dc geboorte in het Kyneton-zie- kenhuis in de Australische staat Victoria al dan niet zijn verwis seld. In dit ziekenhuis schonken de dames Morrison en Jenkins bei den het leven aan een dochtertje. Volgens het echtpaar Morrison werd hun dochtertje aan mevr. Jenkins gegeven, terwijl zij het kind van mevrouw Jenkins ont vingen. Het Australische hooggerechts hof heeft in de afgelopen week met drie tegen twee stemmen be sloten, dat Nola (het meisje, waar het om gaat) bij de familie Jenkins moet blijven. Tegen deze beslissing wil het echtpaar Mor rison bij1 de Britse geheime raad in hoger beroep gaan en zo nodig zal het zich, indien zijn advocaat dit aanraadt, tot Koning George wenden. WOENSDAG 28 DECEMBER. Gereformeerde Gemeente. Terneuzen: 7 u. Ds. Dieleinan, van Borsele. Het Amerikaanse „sigaremn- stituut" heeft voor de radio een „rooikishow" gehouden, waarop vastgesteld werd welke soort si gaar bij iedere type man het bes te past en kwam tot de conclusie, dat de man de sigaar niet alleen naar zijn smaak, maar ook naar zijn gezicht en lichaamsbouw moet uitkiezen. De eigarillo b.v. paste het best bij de student, de enorme Corona bij de man, die zijn werkzaamheden buitenshuis heeft. Maggie McNellis, die een ooggetuigeverslag gaf, stelde de volgende 6 geboden voor de si- garenroker op: 1. Gebruik voor het punten een sigarenknipper, niet de tan den. 2. Rookt, kauw niet. 3. Inhaleer niet, savoureer al leen de aroma en geniet van de geur. 4. Blaas de rook langzaam uit, niet als een stoommachine. 5. De peuken moeten netjes aan het oog onttrokken worden, niet op borden en schotels neerge legd worden. 6. Werp geen as op de grond. De commentator pleitte ook voor grotere asbakken. Slot der bekroningen de Waele, Koewacht, dof.; 2e pr. A. Kesbeke, dof.; 3e pr. 3x, idem, dof.; 4e pr. J. de Hullu, dof. van dank tot God die ons Jozua tot aanvoerder gaf. Een engel verschijnt aan Jozua en Calebs jongere broeder Othniël. Het is een gezant die de strijdroep aan zegt, dat Jericho door Jozua's krijgsbenden zal moeten vallen. rroicn Het tweede deel staat in het .liging in een onlangs gestuurde I tcken van krijgsgewoel. Strijd en "«1™ a» pvans-Poolsel zegepraai uiten zich in de solo zang en recitatieven, maar vooral „Ons hart vloeit over taarten verloot. -*■ T"~"Q 1 Ben gezellig 'bal, waarvan de Plotseling overleden Toen de vlashandelaar de heer A. Coppejan Eerste Kerstdag van de nachtmis thuis kwam, zak te hij plotseling in elkaar. De ontboden geneesheer kon slechts de dood constateren. De heer culturele overeenkomst had ge schonden van de hand gewezen. De Franse leraren, die op grond van de overeenkomst in Polen werkten en thans uit het land zijn gezet, waren bhoorlfk behan deld, aldus de Poolse nota. De door Frankrijk uit het land ge zette Polen werden slecht behan deld en de culturele overeenkomst werd door Frankrijk geschonden, zodat de Poolse regering het recht had de repressaille maatre- gelen te nemen, die het noodza kelijk achtte. (Advertentie) Tomen of Trio's grote hoenders. Witte Wyandotte, le pr. W. Verhelst (jong). Zilver Wyandotte. 2e pr. M. W. Verhelst (jong). Patrijs Leghorn. 2e pr. W. Ver helst (jong); 3e pr. C. v. Damme, Boschkapelle (jong). Zilver zwart geloverd. le pr. C. Oppeneer, Sluiskil (oud); le pr. W. Verhelst (jong). Bedrijfsras. Rh. Island Reds. 2e pr. W. Ver aart, Boschkapelle (hen oud). Tomen of trio's W Leghorn. le pr. P. Baart, (oud). Afdeling Eenden. Kaapse Bergeenden, le pr. 3x J. de Feijter Lz. Bergeenden (woerden), le en 2e pr. W. Veraart, Boschkapelle. Afdeling Fazanten. Zïlverfaz. le pr. Jac. Lensen. Afdeling Duiven. Sierduiven. Eng. Dwergkropper. le pr. A. de Waele, Koewacht, duivin; 2e pr J. de Hullu, doffer; 2e pr. A. In de staat Guerrero in het Zuiden van Mexico is een mijn ontdekt, die uraan-, goud- en zilverlagen bevat, alsmede vei - schillende edelstenen. Deze mijn, d'ie onder de naam van „Yolauda' hekend staat, zou de kostbaarste ir anlagen bevatten, die tot dus ver in Mexico hekend zijn. Drie rijke aders zijn reeds blootgelegd. De mijn zou voorts zoveel goud, zilver en edelstenen, o.a. ametnyo- ten bevatten, dat de concessiona rissen, die haar sedert 1946 exploi teren, de regering hun nieuwe ont dekkingen hebben medegedeeld en haar verzocht hebben een cofdon troepen rondom de mijn te willen plaatsen. Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta R.uck Vertaald door F. van Velsen 66) (Nadruk verboden) De notaris wierp een blik van sympathie en tevens trots mede lijden naar de plaats waar zijn vrouw zat. „Niet in de haak? Een zeer eigenaardige, niet bijzonder toe passelijke uitdrukking, om een be roep te doen op mijn gevoelens tegenover die onwaardige Nu ja, missichien druk ik mij gelukkig uit, maar hoe het recht kwam. „Vrouwen schijnen geen andere maatstaf voor hun doen en laten te hebben dan het geen anderen „raar" zouden vin den." „Maar het zou toch „raar staan!" zuchtte mevrouw Halli- day, zich niet gewonnen gevend. ,De mensen weten, dat Lorne hier is en dat ik haar de gehele avond niet alleen kan laten. Het zou niet zo „raar" schijnen'', voegde zij er aan toe, terwijl zij haar sleutelmandje zenuwachtig i heen en weer schoof, „als ik we gens hoofdpijn met Lome thuis bleef." j De notaris keek haar aan. „Heb je hoofdpijn, vrouwtje?" ,Ik geloof dat het niet lang zal niet gelukkig uit, maar noe net zij, naar toe behoort te gaan, Hora ce", zei de notarisvrouw en enigs- zins weifelend voegde zij er bij: „Je zal natuurlijk alleen moeten gaan". „Ben jij1 niet van plan mee te gaan, Adèle?'' „Hoe kan ik dat doen, beste Horace? Iedereen weet, dat Lor ne weer terug is en het zou zo ,raar" staan ais „Alweer het oude liedje", zei de notaris enigszins bitter, terwijl delijk. „In ieder geval geloof ik dat er niets tegen is, als ik die avond bij' Lome blijf om haar te helpen bij het opmaken van het rapport van het veldhospitaal." Terwijl zij de laatste woorden zei, deed Lome de deur van de bibliotheek open en kwam binnen. Zij had natuurlijk ook van de re vue gehoord en toevallig oegon zij er over. „Zeg, ma", zei ze heel gewoon. Hoe doen we met die opvoering ae nuwi™ stilte. Toen ze, de not.rt, zacht: „Wij waren er juist over aan het delibereren. We hebben eh besloten, dat het niet nodig is, dat jij cn mama er heen gaan. Ik eh" hij wendde even zijn gelaat naar de pendule achter hem „Ik zal alleen gaan en wel een motief ter verklaring opgeven." „Waarom, papa?" vroeg Lorne. „Ik zou er graag heengaan". Dit was volkomen waar. Een jonge man zou in Lome's plaats waarschijnlijk alle herinneringen hebben willen wegdoezelen en zijn verloren beminde vermeden heb ben en zeker zou hij zich niet in de gelegenheid steller., die bemin de met een nieuwe uitverkorene te zien. Maar een meisje, dat in haar liefde is teleurgesteld is heel wat anders; veel meer geneigd datgene aan te moedigen wat haarzelve wondt, zoals een nach tegaal tegen een doornstruik aan vliegt om haar borst te verwon den. Misschien begreep de moe der van Lome dit. De sleutels in haar mandje rinkelden zacht, toen zij dichter bij haar dochter schoof en zacht opperde: „Zou je niet denken, dat mijn voorstel be ter is, Lorne?" Met opgewekt gebaar stak Lor ne haar hand door de arm van haar moeder. „Bedoelt U met het oog op mijnheer Somers, moeder" O, maar dat isr helemaal geen be zwaar. Ik geef er niets om, als ik hem ontmoet. Bovendien als hij naar Frankrijk wordt gezonden, zou hij de eerste persoon zijn naar wie ik zou gaan, als ik daar kwam. Tenminste", voegde zij er lachend bij, „als het zou gebeu ren." Maar de andere vrouw begreep, c'at- dit alles was, waar het meisje tegenwoordig van droomde: zij in een of ander veldhospitaal en Bil ly, niet al te zwaar geword, on der haar verpleging gesteld. „Ach als ik hem niet mag beminnen, laat ik hem dan mogen verple gen", is de eeuwigdurende zucht van een vrouw. Zij vervolgde haar gesprek, terwijl zij zich beurte lings naar papa en mama wend de: „In elk geval: Ik heb hem al ontmoet; gisterenmorgen en het was heus niets naar." Zij vertelde hun nu van het ongeval op straat en dat hij haar met zijn auto had thuis gebracht. De notaris had veel liever ge had, dat zij elkaar niet ontmoet hadden en hij oordeelde, dat een nieuwe ontmoeting onbezonnen werk was. (Wordt vervolgd). Brünner Kropper. le en 2e pr. A. de Waele, Koewacht, duiv. en dof.; 3e pr. C. F. Notschaele, Sas van Gent, duiv. Pauwstaart, le pr. 2x A. de Waele, Koewacht, o. en j. dof. Krulduif. le en 2e pr. idem, j. dof.; 3e pr. idem, j. duivin. Oud Holl. Meeuw, le pr. Joh. den Beer, dof.; le en 2x 2e pr. C. Oppeneer, Sluiskil, dof.; 2x 3e pr. dezelfde, duivin. Antw. Smierels. le, 2e en 3e pr. dezelfde, met duiv., dof. en duiv. Vinkduif. le pr. P. Ramondt. Sas van Gent, dof.*, 2x 2e pr. C. F. Notschaele, Sas van Gent, dof. en duiv. Hagenaars, Strassers, Spreeuw duif. 3x le pr. C. F. Notschaele, Sas van Gent, met doffers. Hoogvlieger. 2e pr. idem, duiv. Garris. lë en 2e pr. id., dof., duiv. Postduiven. Doffers (oud). Ie pr. Jos. En gels; 2e pr. K. Kaijser; 3e pr. Joz. Vinke; 4e pr. C. Koster-Den 5e pr. G. J. de Moor, Zaamslag. Duivinnen (oud), le pr. Jos. Schelleman; 2e pr. C. v. Damme, Boschkapelle; 3e pr. J9S. Sijs. 4e pr N. Hamelink, Sluiskil; 5e pr. G. J. de Moor, Zaamslag. Doffers (jong), le pr.Ed.Za- man; 2e pr. K. Hame ink, Sluis kil' 3e pr. A. Breepoel, Hoek, 4e pr. Ed. Zaman 5e pr. C. Goossens Duivinnen (jong)le pr. Jos. Sijs, 2e pr. Aug. Lippens; 3e pr. Ach. Heiiens; 4e pr. Jos. Bracke 5e pr. 'D. Dieleman. Voor zover geen woonplaats werd vermeld, wonen de prijs winnaars te Axel. Voor de tentoonsteling bestond een flinke belangstelling. Op de provinciale weg te Oud dorp bij Alkmaar is Maandag avond een ongeluk gebeurd, dat aan een 29-jarige vrouw, moeder van 2 kinderen het leven heeft ge- ost« Toen het echtpaar Van Baar uit Koedijk om half elf van een fami liebezoek te Ouddorp huiswaarts wilde keren en, het per fiets van het erf de weg) opreed, werd de ionge vrouw door een achterop komende auto, bestuurd door de heer M uit Wormerveer aange reden en tegen de weg geworpen. The Marx Broths rolprent de Woody-Woodpeckers song, als II hem nog niet kent. Als U deze song reeds kent zult U dubbel genieten van deze film. U zult gieren van het lachen om the Marx Brothers op hun best. Toegang alle leeftijden. Plaatsbespr. als gewoon Te koop: een Boerenwagen, z.g.a.n-, 10 cm beslag. Gebr. RIPMEESTER, Knol C 72. Meisje, 24 j-, biedt zich aan alt. Werkster of Dienstbode. Brieven, onder No. 544, Bu reau van dit blad. Een parodie op de bezettingstijd, vol vreemde vrolijke en verbluffende voorvallen. Aanvang 2.30 uur. Toegang alle leeftijden. Plaatsbespr. als gewoon. z.eiaen was een aergenjKe mm zo vroujx, zo jtieurnjK en zo romantisch. DORIS DAY, de nieuwe grote ster in de nieuwste en grootste film van het seizoen. U hoort in deze film de Top-Tunes van deze tijd o.a.: „It's Magicen „Put'Em in a Box". Toegang boven 14 jaar. Plaatsbespreking als gewoon.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2