H. M. Koningin Juliana draagt de Souvereiniteit over I Na de plechtigheid an neer Overdracht Militair Bestuur Australië en de Souverelniteits* overdracht ENGELAND ERKENT DE VER. STATEN VAN IN- DONESIË. Weinig publieke belangstelling Telegram van H.M. de Koningin aan President Soekarno Rede van Hare Majesteit Koningin Juliana Verklaring van de Indonesische Minister van Defensie Nieuwjaars^ cSve«*tenft«cs a 75 cent WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN s ingen wreedbeden RWACHTING IWATER. n.m. 11.58 12.33 1.13 1.23 ZON- EN MAANSTANDEN 1 Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Rcdactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJE WOENSDAG 28 DECEMBER 1949. 6e Jaargang No. 1306. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Bad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Om 9 uur precies ont plooide zich Dinsdagmor gen de Koninklijke Stan daard aan de vlaggestok van het Koninklijk Paleis op de Dam, ten teken, dat H. M. Ko ningin Juliana was gearriveerd. In gezelschap van Z. K. H. Prins Berrihard wa« de Landsvrouwe kort tevoren het Damplein opge reden en terwijl de Marinierskapel het Wilhelmus speelde en de ere wacht van matrozen strak in de houding de eerbewijzen 'bracht, be trad Zij haar paleis om haar gas ter bij de plechtige souvereiniteits- overdracht te ontvangen. De Ko ningin was gekleed in een kost bare bruine bontmantel, de Prins droeg het uniform van luitenant- generaal der Cavallerie. Als eerste arriveerde Minister- President Drees, verwelkomd door die eerste strofen van het Wien Neerlands Bloed, direct gevolgd door [Minister Van Maarseveen en Minister Stikker. Heel onopvallend betrad ook de oudminister en oud-Hoge Verte genwoordiger van de Kroon, Dr. Beel, het paleis. Om tien minuten over negenen suhaiden wederom bevelen over de Dam en zwenkte een ere- Met een korte plechtigheid is gisteren het militaire bestuur van de Indonesische hoofdstad en het federale district Batavia officieel aan de plaatselijke republikeinse commandant, luitenant-kolonel Taswin, overgedragen. Nederlandse en Republikeinse officieren stonden in de houding, toen de Nederlandse kolonel B. P. de Vries en overste Taswin het protocol tekenden in aanwezigheid van de Australische brigade-gene raal C. I. Prior, waarnemer van de Ver. Naties. De Nederlandse schildwachten buiten het basis- hoofdkwartier presenteerden het geweer, toen Taswin en De Vries glimlachend het gebouw verlieten. De Nederlandse wacht werd daar na door een Indonesische vervan gen. De Australische kranten wijden gisteren speciale artikelen aan de souvereiniteitsoverdracht. Zij schrijven artikelen over de -ge schiedenis van de republikeinse beweging en geven korte levens beschrijvingen van de Indonesi sche leiders. De heer Miaramis, die in Austra lië is) voor besprekingen te Can berra, zeide bij zijn aankomst in Darwin: „Australië heeft de In donesische zaak in de Veiligheids- laad verdedigd, wij beschouwen U als onze vriemen". d Bevin heeft de wens van Enge land om diplomatieke betrekkin gen in Indonesië te vestigen, mede gedeeld in een telegram aan Moh. Hatta. Hfj deed dit gisteren vóór Erjn vertrek naar een conferentie van het -gemenebest in Colombo. AUSTRALIË BESLOOT TOT ERKENNING Ook Australië heeft besloten de Ver. Staten van Indonesië volle dig te erkennen, aldus heeft de Australische Minister van Buiten landse Zaken, P. I. Spender, be kend gemaakt. CEYLON ERKENT DE VER. STATEN VAN IN DONESIË Ceylon heeft officieel aangekon digd, dat het de Ver. Staten van Indonesië erkent. In een boodschap aan Moh. Hat ta zegt de minister-president van Ceylon, de heer Dion Stephen Se- nanayake, dat de voleinding van de strijd voor de vrijheid aan alle vredelievende landen voldoening zal schenken. „.Voor Azië is het een belang rijke mfj-lpaal op de weg naar de nationale bevrijding van koloniale landen". Mjnster Senanayake zond ook een telegram aan de minister president en de regering van Ne derland, waarin hij hen feliciteert met het staatsmanschap en de wijsheid van de stap, die door Ne derland Is gedaan. „De aanvaarding van haar souvereiniteit door de jonge staat, de Republiek der Verenigde Staten van Indonesië, alsmede het afstand doen daarvan door het Koninkrijk der Nederlanden en het aangaan van een Unie is een van de meest aangrijpende en ingrijpende gebeurtenissen van deze tijd", aldus sprak Hare Majesteit de Konin gin tijdens de sobere en indrukwekkende plechtigheid, waarmede Zij Dinsdagmorgen de souvereiniteit aan Indonesië overdroeg. Precies om achttien minuten over tien, nadat de acte van bevestiging door de Koningin was ondertekend, bestond de Republiek der Verenigde Staten van Indonesië als een vrije en onafhankelijke staat met het Koninkrijk der Nederlanden in één Unie verbonden. escorte motorrijders het plein op. De auto van de leider van de In donesische delegatie, Moh. Hatta, reed voor. De rood-witte stan daard wapperde aan de voorzijde en de muziek zette het Indonesi sche volkslied in. Daarna arriveerden de diploma tieke vertegenwoordigers bij het Nederlandse Hof. Vooral de gezant van India ge kleed in het oostuum van zijn land met een kostbare tulband van göud-brocaat, trok de aandacht. De publieke belangstelling voor de plechtigheid was opvallend ge ring. Het aantal toeschouwers op de Dam overtreft nauwelijks het aantal, dat er is bij een gewoon bezoek van Hare Majesteit aan Amsterdam. Wanneer alle officiële personen en de genodigden in de Burger zaal hun plaatsen hebben ingeno men, leest de secretaris van de Ministerraad, Dr. Prinsen, de tekst van het protocol voor. Daarna wordt het protocol on dertekend door de Minister-Presi dent, de overige Ministers en de leden van de Indonesische delega tie, alsmede door de vertegen woordigers van de Nederlandse Antillen en Suriname. Na het tekenen door de Minis ter-President en de Minister van Overzeese Gebiedsdelen begeven deze zich naar de Troonzaal. Even later komt Hare Majesteit uit de Troonzaal, schrijdend tussen de Minister-President en de Minister van Overzeese Gebiedsdelen de Burgerzaal bannen, gevolgd door Z. K. H. Prins der Nederlanden tussen de beide Kamervoorzitters. De stoet wordt gesloten door enige leden van het Koninklijke hof. ACTE VAN BEVESTIGING. Na aankondiging door de Mi nister-President leest de Secreta ris van de Ministerraad de acte van bevestiging voor, die o.m. als volgt luidt: „Wij Juliana, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prin sen van Oranje-Nassau, enz. enz. op heden, de zeven en twintig ste December 1949, in plechtige bijeenkomst op het Koninklijk Paleis te Amsterdam, gelet op artikel 211 der Grond wet, gelet voorts op de inhoud van het op heden in deze plechtige hij- eenkomst door onze Minister-Pre sident en de Minister-President van de Republiek der Verenigde Staten van Indonesië onderteken de protocol, overwegende, dat de mantelresolutie met ont- werp-overeenkomsten en brief wisseling, welke door de algemene vergadering wan de Ronde Tafel conferentie werd aangenomen, is aanvaard, bevestigen de nieuwe rechtsorde, zoals deze is vervat in de mantelresolutie met ontwerp-avereenkoansten en briefwisseling, welke nieuwe rechtsorde plechtig zal worden afgekondigd door plaatsing van deze Onze bevestiging en van de overige :n deze bijeenkomst on dertekende bescheiden in het Staatsblad em jn een buitenge woon nummer van de Nederlandse Staatscourant. bevelen, dat van deze Onze bevestiging, met Onze handtekening bekrach tigd, van het grootzegel van het Koninkrijk der Nederlanden voor zien en mede-ondertekend door alle in deze bijeenkomst aanwe zige Ministers van het Koninkrijk een exemplaar in het Kabinet der Koningin zal worden bewaard, enz. enz. De Directeur van het kabinet van de Koningin legt de acte ter tekening aan Hare Majesteit voor. De Koningin ondertekent de acte. Onmiddellijk) hierna tekenen ook de Minister-President en de Minister van Overzeese Gebieds delen. ACTE VAN OVERDRACHT. Dan wordt de acte van over dracht der souvereiniteit door de Secretarie van de Ministerraad voorgelezen Wij Juliana, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prin ses van Oranje-Nassau, enz. enz., gelet op Onze bevestiging in deze plechtige bijeenkomst van de nieuwe rechtsorde, zoals deze is vervat in de door de algemene vergadering van de Ronde Tafel conferentie te 's-Gravenhage op 2 November 1949 aangenomen, verstaan: dat mitsdien op heden, de zeven en twintigste December 1949: de souvereiniteitsoverdracht overeenkomstig het aan voor melde mantelresolutie gehechte charter van souvereiniteitsover dracht rechtskracht verkrijgt. de Nederlands-Indonesische Unie, aan welks hoofd staan Wij, en bij opvolging Onze wettige op volgers in de Kroon der Neder landen, tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de republiek der Verenigde Staten van Indonesië is tot stand gekomen; alle bijkomende resultaten van de Ronde Tafelconferentie, vervat in de bij voormelde mantelresolu tie behorende bescheiden, bevelen, dat van deze akte vier exem plaren worden opgemaakt, waar- H. M. de Koningin heeft na afloop van de plechtigheid der souvereiniteitsoverdracht het volgende telegram aan Presi dent Soekarno gezonden: „Op deze aangrijpende dag, waarop Indonesië haar onafhankelijkheid heeft ver worven, zend ik U, mijnheer de President, mijn beste wen sen voor het geluk en de voorspoed van Uw land en volk. Moge de Unie, welke thans onze beide landen ver bindt, strekken tot zegen van Nederland en Indonesië. van twee in de Nederlandse en twee in de Indonesische taal, met Onze handtekening- bekrachtigd, en mede-ondertekend door alle Onze Ministers, zullende van deze akte een Engelse vertaling in tweevoud worden vervaardigd. Na ondertekening verklaart de Minister-President, Dr. Drees, dat de Unie is tot stand gekomen. H2ATTA SPREEKT. De Minister-President van In donesië, Moh. Hatta, sprak daar na de volgende woorden: „Mjajesteit, het is mij als leider der delegatie van de Republiek der Verenigde Staten van Indo nesië een grote eer en een waar genoegen, hierbij namens de Re publiek de souvereiniteit over In donesië te aanvaarden, op de voet van de zoeven door de secretaris der Nederlandse delegatie voorge lezen acte van souvereiniteitsover dracht. Ik koester de hoop, dat de betrekkingen tussen beide landen, welke hierdoor, In de Unie ver bonden, op een voet van volkomen gelijkheid, vrijheid en vrijwillig heid zijn komen te staan, zich zullen ontwikkelen tot welvaart en geluk van onze beide volke ren". Na aankondiging door Minister Drees spreekt vervolgens H. M. de Koningin. (get.) JULIANA". Sultna Buwono van Bjocjakarta, de Indenesische minister van de fensie, heeft te Batavia verklaard, dat de veiligheidstroepen der Ver. Staten van Indonesië snel en streng zullen optreden, zo nodig met gebruik van wapenen, tegen verstoorders der openbare orde. Men zou kunnen verwachten dat tijdens de overgangsperiode en de plechtigheden van de souvereini teitsoverdracht bepaalde elemen ten, die de vrijheid van de Indo nesische bevolking niet met vreug de begroeten, acties zullen begin nen om de ontwikkeling van de V.S.I. te verhinderen." Indien het burgerlijk bestuur niet de baas zou kunnen worden, zouden de troepen optreden. De sultan drong er op aan, dat het zaken leven normaal voortgang zou heb ben. Wie geruchten verspreidde en de prijzen opdreef, zou streng gestraft worden. De aanvaarding van haar sou vereiniteit door de jonge staat, de republiek der Verenigde Sta ten van Indonesië, alsmede het afstand doen daarvan door het Koninkrijk der Nederlanden, en het aangaan van een Unie, is één van de meest aangrijpende en ingrijpende gebeurtenissen van deze tijd di»3 aangrijpt enerzijds door de onnatuurlijk heid van een verloop als dit, en anderzijds doordat nooit duidelijk naar voren is gekomen de diepe sympathfie der beide volken voor elkaar. Niet langer staan wy gedeel telijk tegenover elkander- Wij zijn nu naast elkaar gaan staan, hoezeer ook geschonden en ge scheurd en vol van de lidtekens van wrok en spijt. Deze documenten vertegen woordigen een resultaat, dat in beide landen langs democratische weg tot stand is gekomen. Beide landen voelen zilah sterk en veer krachtig genoeg om een nieuw begin te maken in een samen gaan van Oost en Westk De ver wonderde wereld ziet dit aan en constateert, dat door deze beide landen haar diepste begeren, haar vredeswil wordt verwezen lijkt. Wij vertrouwen voor de toe komst op al die goede en ware elementen van wat voor overtui ging ook uit beide volkeren, zo als d"l3 op deze aarde nog steeds tie pioniers voor beter tijden ge bleken zijn zij het ook dat die soms tijdelijk worden miskend, en zelfs elkaar niet vinden- Onmeetbaar groot is de vol doening van een volk, dat zijn vrijheid verwezenlijkt ziet hoe zwaar de taak ook is, die deze jonge natie zich op de schouders tilt- In Nederland slaat men dat met grote bezorgdheid gade, maar op dit ogenblik en op deze plaats wil ik uitdrukkelijk con stateren, dat in Nederland ieder een met het beginsel van over dracht der souvereiniteit in stemt. En ik doe een beroep op allen te werken. Nederland staat tot helpen loyaal in het nieuwe bestel mee klaar, zodra en wanneer Indone sië daar om vraagt. Er spruit hier hulpvaardigheid voort uit een diepgewortelde verbonden- heidi Het is een voorrecht, deze daad van overdracht der Souve reiniteit te verrichten, tegenover de geschiedenis, of beter gezegd voor het aangezicht Gods, die weet, waarom dit samengaan in vrijheid niet eerder en ook niet later werd bereikt en die het falen kent der generaties, maar die ook ziet, of wij kunnen die nen in het plan voor de gang der mensheid. Moge dit thans zo zijn. Onder doodse stilte heeft de Koningin Haar rede beëindigd. Dan speelt het carillon van de Paleistoren het Indonesische en het Nederlandse volkslied. De Koningin, de Prins en de hofhouding verlaten de zaal door de hoofddeur van de Troonzaal, DENKT U er aan dat het heden de llaat- ste dag is, dat wij aannemen voor het nummer dat MAANDAG 2 JANUARI des morgens zal verschijnen Voor Nieuwjaarswensen of gedichten groter dan 10 regels zal 75 cent meer wor den gerekend voor elke daar- op volgende 10 regels of ge deelte daarvan. Het telefoonnummer van onze administratie, die gaar ne Uw Nieuwjaarswens zal opnemen, is 2073. FRANKRIJK EN VIETNAM De Franse Hoge Commissaris in Indo-China, Leon Pignon, is Maandag te Saigon terugge keerd van besprekingen te Dalat met ex-keizer Bao Dai over eni ge punten van het op 8 Maart gesloten Frans-Vietnamese ver drag. Men mag verwachten, dat al les gereed is voor de machts overdracht aan de Vietnamese regering. Verwacht wordt, dat Pignon een plenaire vergadering bijeen zal roepen. Bao Dai zou zich waarschijnlijk op 29 December naar Saigon begeven om het volledige verdrag te onderteke nen. De Duitse autoriteiten in de streek van Osnabrueck verza melen materiaal voor het sa menstellen van een memoran dum over de kwestie van de Ne derlands-Duitse grens. Dit me morandum zal worden voorge legd aan het „Bureau voor vre- deskwesties" van de Westduitse regering te Bonn. gevolgd door de overige leden van het Kabinet en de andere gasten. Veel heeft de Burgerzaal binnen baar muren zien geschieden. On der haar hoge gewelven kwamen Amsterdams burgers bijeen, Wel bewust van aanzien en macht van hun stad. Peter de Grote werd hier dloor het stadsbestuur ont vangen. Na een groot bal werd er het bezoek aan Amsterdam van stadhouder Willem V en zijn jon ge gemalin Prinses Wilhelmina van Pruisen in 1768 luisterrijk ge vierd. Koning Lodewijk Napoleon veranderde de open erezaal van Amsterdams burgerij in een afge sloten ontvangruirnte. Op haar vloer staan de voetstappen van Napoleon en Keizerin Marie Louise. Nederlands Koningen hielden er plechtige ontvangsten en verleenden er belangrijke audiënties. Verlaten, het plafond afgebroken en veilig opgeborgen, de beeldhouwwerken door zand zakken beschermd, heeft de zaal tijdens de bezetting de komst van andere tijden afge wacht. Na de oorlog is zij weer voor gebruik gereed gemaakt. Thans was zij getuige van de historische plechtigheid van de overdracht der souvereiniteit aan de Verenigde Staten van Indone sië. Een aangrijpende plechtigheid van historische betekenis heeft zich op 27 December 1949 in het Amsterdamse Paleis voltrokken. Het was een aangrijpend mo ment, toen Hare Majesteit de Koningin de woorden had gespro ken: „Moge dit zo zijn" en het eeuwenoude carillon van het Am sterdamse Paleis het volkslied van de nieuwe staat over Am sterdam liet galmen. Het Wilhel mus daarna klonk als een geluk wens van de Nederlandse hoofd stad aan de nieuwe staat, waar mede Amsterdam de eeuwen door zulke nauwe betrekkingen heeft gehad. De plechtigheid was vroeger afgelopen dan men had verwacht Omstreeks half elf verlieten oe gasten het Paleis. Toen Mohamed Hatta het Paleis verliet, trad een Indonesisch meisje naar voren en bood hem namens de Indonesische burgerij van Amsterdam een bou quet rood-witte tulpen aan. Langzamerhand was meer pu bliek op de Dam gekomen, onder wie ook verscheidene Indonesiërs, die toen Hatta de bloemen aan vaardde, hem hartelijk toejuich ten. De leider van de Indonesische delegatie begaf zich naar het stadhuis, waar hij door burge meester d'Ailly werd ontvangen. Later begaf hij zich in gezel schap van de burgemeester naar het monument op de Dam. Hij eerde de Nederlandse gevallenen in de bezettingstijd door aan de voet van het monument een grote krans van witte bloemen, versierd niet rood-witte linten, te leggen. Omstreeks half één begaven de gasten zich wederom naar het Paleis, waar H. M. de Koningin de leden van de Indonesische dele gatie en enkele hoge autoriteiten een noenmaal aanbood. AFKONDIGING VAN DE NIEUWE RECHTSORDE In het Staatsblad no. J 600 van gisteren is opgenomen een publi catie van 27 December 1949, hou dende plechtige afkondiging van de nieuwe rechtsorde, zoals deze is vervat in de door de algemene vergadering van de Ronde Tafel conferentie te 's-Gravenhage aan genomen mantelresolutie met ontwerp-overeenkomsten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot -avond. Aanhoudend zacht Half tot zwaar bewolkt maar overwegend droog weer. Meest matige wind tussen Zuid-West en West. Aanhoudend zacht. WOENSDAG 28 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 7.55 8.36 Terneuzen 8.30 9.11 Walsoorden 9.20 10.01 1949 Zon Maan Dec. Opk. Ond. Opk. Ond. 28 8.48 16.35 12.43 1.37 29 8.48 16.36 12.54 2.47 30 8.48 16.37 13.07 4.— _i jaar lang heeft de luchtmacht geen gewag ge maakt van snelheden met dit toe stel bereikt, behalve de medede ling, dat het honderden km snel ler dan het geluld had gevlogen. Wegens de voortgezette proever met dit model, aldus de verkla ring, is het om veiligheidsredenen uitgesloten, dat bijzonderheden over snelheden worden bekend gemaakt. OPRICHTING VAN EEN AUTOFABRIEK IN INDONESIË? Naar in Washington wordt me degedeeld, voeren de Ver. Staten van Indonesië onderhandelingen met de Kaiser Frazer over de stichting van een autofabriek in Djakarta voor de levering van voertuigen aan 3 t Verre Oosten. tui, genera tie een sleutelpositie ingenomen in het economisch bestaan van Nederland. Indonesië staat tegenover zeer ernstige en drin gende moeilijkheden, waardoor dit land ernstig moet wensen nauw" betrekkingen van samen werking met Nederland en met het Westen als geheel te vesti gen. In de nieuwe tijd hebben deze eilanden en hun bewoners voordeel geplukt van het hefvermogen van tachtig ton, van W. A. v. d. Tak's bergingsbedrijf uit Rotterdam, langszij van het vliegkampschip kwam. Twee lich ters lagen op 30 meter reeds te wachten. Op de ene de romp van de Dakota twee oranje wimpels hingen omlaag van het staartvlak en op de andere de vleugu's. De twee lichters waren van de Fokkerfabrieken uil Amsterdam gekomen,, die er voor hadden ge ne nuttige lessen, ene we m aangelegenheid hebben geleerd, was de noodzaak van geduld en doorzetten, zelfs als men gesteld was voor ernstige teleurstellingen en tegenslagen. Het is een prachtige ervaring om te zien, hoe een kans op over een temming haar oorsprong kan vinden in wellicht volkomen on belangrijke zaken en haar dan gvater te zien worder. en groeien uitvinder, welke in de „Giomale d'Italia" is verschenen, zouden met dergelijke motoren uitgeruste Russische vliegtuigen elk punt van de Verenigde Staten kunnen bombarderen en naar hun basis kunnen terugkeren. Het blad dringt er hij de Italiaanse over heid op aan, de uitvinding eens ernstig té onderzoeken, voordat vreemde movu'dhederi Beluzzc enig voorstel kranen doen ct.; minimum per s: 5 regels 60 etf mmer Bureau w s namiddags 3 uur. en in tal van be- 3. Verder zal hij king verlenen aan itie van het Zie- n. aan is nu 70 jaar ingespannen en ,at hij een welver- tegemoet in een dat niet langer het uiterste van en. )r. Staverman ge- uog heel lang van enieten. s werken geweest, ten, al zjjn vrien- medewerkers op n gunnen hem zo n prettige levens- gische proeven op ingenen kundigen in de oor t ziektekiemen heb- 2 drieduizend met ratyphusbacillen be djes aan Chinese ten uitgereikt en de iaarna vrijgelaten, ekten onder de Chi- zouden verbreiden klaagde Foeroetsji, ch assistent bij de r bacteriologische verklaard tijdens egen 12 Japanners, i wordt gevoerd, ensen, onder wie ten voor experimen m blootgesteld aan ilis, bevriezing en i gassen, tot zjj beklaagde verklaar- afdeling ©p grote kweekte, tn deze t te besmetten. De een speciale gr» «p, a; om de vlooien op aring van Japanse iemieester >rmalig kwartier de Japanse leger- die volgens de che beschuldiging de oorlogvoering ;eft in het proces )ormalige Japanse Chabarofsk ver- ijgsgevangenen bij ziektebacillen in i werden opgeslo- ;n in een dieren- eens een opstand de krijgsgevange zij de vreselijke liet meer konden i zij trachtten te /erden zij achter- dgeschoten, aldus otta kregen de ij de proeven ijze- tegen de borst en aren de gebruikte ird met bloed. JAPAN ONKENT i blad „Tokyo Sji- ntkend, dat Japan ische oorlogvoering >oibereid of toege eft nooit meer dan fen gehad en het zijn geweest, een an 3000 bacteria lo- i, zoals door Mos- veerd. egen de Japanners emt het blad ,,een 3 bare mening in de ■den van de kwestie g van Japanners". ïoor het K.N.Mi dig tot Zaterdag- ig weer. met enkele over- cenvelden. Voor- !t Zuiden van het relijk nog mist. ijke wind en iets 'ij dag. 1 JANUARI v.m. 11.34 0.09 0.49 0.59 ■dau 2 JANUARI. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden v.m. n.m. 0.23 12.38 0.58 1.13 1.38 1.53 1.48 2.03 Zon- Maan- Jan. Opk. Ond. Opk. Ond. 1 8.48 16.39 13.49 6.30 2 8.48 16.40 14.21 7.43

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1