TRIBUN A ALRECHTSPRAAKp GEBLAMEERDj DEMOBILISATIE EN EMIGRATIE Gezamenlijke oproep voor het kind SPORTNIEUWS Wat brengt de Radio? Bim en de ontvoering van Sinterklaas fl RECHTSZAKEN Gemeente Terneuzen an neer Vier maanden geëist tegen Tribunaallid Belgische Textielexport naar Nederland De ioon- en prijspolitiek en de Landbouw 't Een Radio-Rondetafel Franse regering krijgt vertrouwensvotum Giften van Franse Katholieken aan de Paus EERSTE KLASSE. West I. Voor een groot aantal gedemobiliseerden zal op korte termijn een bestaan moeten worden gevonden Tsjengtoe gevallen Kerstboodschap van Marshall Engeland zal de V.S.I. de jure erkennen POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. TERNEUZEN-CLINGE 5-2 AXEL—SLUISKIL 2—1. RIA—HONTENISSE 4—1. singe n wreedbeden RWACHTTNG WATER. ZON- EN MAANSTANDEN r Voor de Arrondissementsrecht- bank te Middelburg is een ge- vangenisstraf van 4 maanden geëist tegen een vroeger lid van het tribunaal te Terneuzen, de 51-jarige landbouwer G. W. uit Axel, die er van werd beschul digd op 27 December 1947 een belofte te hebben aangenomen en van een Terneuzense zaken man, die voor de tweede maal voor het tribunaal moest ver schijn, dat deze hem een aan zienlijk geldsbedrag zou geven, wanneer hij de tweede behande ling van zijn zaak geen ver beurdverklaring van aandelen als straf zou worden opgelegd. W. was door bemiddeling van de commissionnair D. uit Ter- neuzen in contact getreden met de zakenman Van der P. Deze arrangeerde een ontmoe ting te Merksem (B.), maar hij regelde tevoren, dat de gesprek ken zouden kunnen worden af geluisterd door een stenografe en dat er tevens gramofoonpla- ten konden worden opgenomen en foto's gemaakt. Tijdens de conferentie be loofde hij een som van 10.000 wanneer na de tweede behan deling van zijn zaak geen ver beurdverklaring zou worden op gelegd. Het eerste vonnis van het Terneuzens tribunaal dat bekend stond om zijn hoge straffen, die het oplegde had geen fiat gekregen. W. ging er mee accoord en zo ging de zaak aan het rollen. W. erkende de feiten en de juistheid van het tijdens de conferentie in Merksem opge maakte stenografisch verslag, maar verklaarde niet uit eigen belang te hebben gehandeld. Het was zijngbedoeling geweest te weten te komen, hoe groot het vermogen van Van der P. in werkelijkheid was. De officier van justitie was niet overtuigd, dat dit verweer waarheidsgetrouw was en eiste 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. G. Tichel- WOENSDAG 28 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 7.00 Sluiting; 8.30 Nieuws; 8.43 Gram.; 8.50 Voor de Vrouw; 9.00 Weerberichten; 9.03 Graan.; 10.00 Causerie; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Radio volksuniversiteit; 11.30 Gram.; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen12.33 Voor het platteland; 12.38 Verzoekprogram" ma; 12J55 Kalender; 13,00 Nws.; 13.15 Orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Gesproken portret; 14J5 Jeugd- concert; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Voordracht; 15.30 Voor de jeugd; 16j30 Sluiting; 17.30 Dansmuziek; 18.00 Nieuws; 18.15. Vara-varia; 18J20 Gram.; 18.30 Voor de Ned. strijdkrachten19.00 Overzicht; 19.15 Pianoduo; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Soc. nieuws; 20.20 Ork.; 20.55 Hoorspel; 22.15 Orgelspel; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 28.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Een woord voor de dag; 7.30 Stuiting; 8.30 Nieuws; 8.40 Gewij de muziek; 9.(00 Weerberichten; 9.03 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Hoorspel; 12.00 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Pop. muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gewijde muziek13.20 Mjandoline muziek; 13.50 Gram.; 14.00 Meisjeskoor; 14.30 Orkest; 15.15 Franse volksliederen; 15.45 Voor de kinderen; 16.30 Sluiting; 17.30 Accordeonmiuziek; 17.45 Rege ringsuitzending; 18.00 Kerkkoor; 18.30 Radio volkuniversiteit; 19.00 Nieuws; 19.15 Regeringsuitzen ding; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Commentaar; 20,15 Gram.; 20,30 Causerie; 21.00 Con cert; 22.00 Verzoekprogramma 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.; 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Zang; 13.00 Nieuws; 13,15 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Gram.; 17,30 Voor- dracht; 17.40 Gram.; 17.45 Volks liederen; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19-30 Gram.,; 19.50 Radiofeuille- ton; 20.00 Orkest; 21.00 Actuali teiten; 21.15 Muziek; 21.46 Gram.; 22XW Nieuws; 22.15 Gram.; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram. De K. R. O. zendt Souvereini- teitsoverdracht uit. Vandaag zendt de K.R.O. van 19.15 tot 19.25 uur onverkort de souvereiniteitsoverdracht in In donesië uit, welke 's middags (Ned. tijd) is geschied. Van 22.3022.45 zendt de K. R. O. een verkorte herhaling uit van de souvereiniteitsover dracht in Nederland. man, voerde aan, dat W. niet de belofte van Van der P. heeft aangenomen, doch uitsluitend aangehoord. Hij noemde zijn cliënt onschul dig. Deze heeft zich alleen aan particulier speurderswerk bezon digd. In verband daarmede vroeg hij vrijspraak. Op 6 Januari zal vonnis wor den gewezen. Tegen de 72-jarige L. D. uit Terneuzen die als tussenpersoon was opgetreden, werd 2 maan den geëist. Het bericht over het vrijgeven van 75 procent der Belgische textielinvoer in Nederland per 1 Januari en van het restant per 1 April wordt voorbarig geacht. Reeds maandenlang doen ge ruchten over het vrijgeven van de Belgische import in Neder land de ronde. Tot dusver bleef een beslissing echter uit. Het staat vast, dat de vrijgeving etappegewijs zal geschieden. Kortgeleden hebben dienaan gaande nog enkele besprekingen plaats gehad. VRIJE PRIJZEN VOOR RIJST Blijkens een mededeling in het voedselvoorzieningsblad is de maximumprijsregeling voor rijst en rijstebloem met ingang van 25 December 1949 ingetrok ken. De afdeling sociale zaken van de Stichting voor de Landbouw heeft de beslissingen der rege ring inzake de loon- en prijspo litiek, zoals deze Donderdag aan de Tweede Kamer bekend wer den gemaakt, uitvoerig bespro ken. Hierbij is tussen de vertegen woordigers der centrale werk gevers - en arbeidsorganisaties, volledige overeenstemming be reikt over de inhoud van het advies, dat zal worden gegeven inzake de uitvoering der hier boven genoemde beslissingen. De uitgewerkte tekst van het advies, dat o.m. strekt tot de in voering van de door de regering aangevoerde loonsverhoging, wordt thans opgesteld en zal na Kerstmis worden bekend gemaakt. Het hoofdbestuur plaatst zich op het standpunt, dat de kosten van de loonsverhoging moeten worden doorberekend in de prij zen. Een standpunt, dat blijkens de in de Tweede Kamer o.m. door de Minister van Landbouw afgelegde verklaring, door de regering wordt gedeeld. -j. y Koning Gustaaf van Zweden, de Vorst van Monaco, de Ameri kaanse generaal Marshall, Mevro uw Roosevelt, de kanselier van Oostenrijk en andere bekende personen hebben deelgenomen aan een gemeenschappelijke oproep van West-Europese radio- omroepen ten behoeve van de Europese kinderen. België, Triest, West-Duitsland en West-Berlijn kregen ieder en kele minuten zendtijd en de an dere stations relayeerden de uit zending. Radio New-York bracht de boodschappen van generaal Marsihall en Mevrouw Roosevelt. Koning Gustaaf zegde toe, dat zijn land zou blijven helpen en de Prins van Monaco zei gaarne aan deze „ware kruistocht voor het kind" te willen medewerken. Me vrouw Roosevelt sprak Frans, generaal Marshall zeide o.m., dat de oorlog in Europa voor velen in 1945 eindigde. Voor vele dakloze kinderen zou de oorlog echter nooit ten einde komen. Duizenden trokken door Europa op zoek naar een huis of leden in stilte, terwijl hun lichamen doodziek waren. Mugü stond even later als een verloren kolos op het platje te denken. Daar ging een raar lucht schip dat zijn beschermeling, Sin terklaas en de ongure dwergen, die hem hadden ontvoerd, buiten zijn toereik zou brengen. ,,Hier moet iets tegen gevonden wor den" riep Basli, pijnlijk aange daan toen hij het luchtkampement kleiner en. kleiner zag worden. „Er is al iets tegen gevonden", riep een stem cn een mager grijs hoofdje verscheen door Ihet raam. „Hoe bedoelt U dit?'' vroeg Basli belangstellend, maar wel iets wantrouwig. „Ik bedoel mijn tam- demhélicoptère" zei het magere hoofdje. „Wilt U hem even ge bruiken?'' Niets zou mij liever zijn" antwoordde Basli uit de grond van zijn ruim hart. Een ogenblik later droeg de uit vinder de tandem met de grote luchtscihroef aan Basli. „Vergeet niet te trappen als ge in de lucht zijt," zei de uitvinder, die blijk baar een Vlaming was. Teneinde de luisteraars met kennis van zakep te doen voor lichten over bepaalde actuële vraagstukken van algemeen be lang, heeft de A.V.R.O. een reeks van Ronde-Tafelgesprekken ge organiseerd. Hierin zullen enige deskundigen over die problemen van gedachten wisselen. Besproken zullen o.a. worden: Amerika; Wat kunnen wij van Rusland verwachten; Duits- lands naaste toekomst; Het Verre Oosten, enz. Aan de discussies zullen deel nemen Prof. Den Hollander uit Amsterdam, de Haagse bankier R. E. E. Menten, Prof. R. B. C. Slotemaker en de heer H. Ch. G. J. van de Mandere, die voor de A.V.R.O. de rubriek Buitenlands Overzicht verzorgt. De confe renties zullen door Dr. P. H. Ritter worden ingeleid. De eerste Radio-Rondetafel is vastgesteld op Donderdag 5, de tweede op Donderdag 19 Janu ari over Hilversum II. Na een nachtelijk debat in cle Franse nationale vergadering over de begroting is een motie van vertrouwen in de regering met 303 tegen 297 stemmen aangeno men. De vraag was gesteld, of men over de begrotingswet voor 1950 kon debatteren en Minister-Pre sident Bidault had te kennen ge geven, dat de uitslag der stem ming als een vertrouwensvotum voor de regering zou worden be schouwd. Volgens de grondwet had de regering- alleen afgezet kunnen worden, indien 311 of meer leden tegen stemden, maar in de praktijk had elke meerder heid tegen haar tot aftreden ge leid. Twee met diamanten bezette kronen zijn door de Franse Katholieken aan de Paus aange boden. Zij zijn bestemd voor het deeld van de Heilige Maagd met het kind, dat zich bevindt in de kapel in de grotten van het Va- ticaan, welke voor Frankrijk ge reserveerd is. VOETBAL. ZeeburgiaDOS 13. West II. SW—Ajax 0—3; EDO—Xer xes 22. Oost. HengeloEnsch. Boys 02. Noord- LeeuwardenFrisia 01. Zuid II. MauritsLonga 6—0; BW Bleijerheide 41. Zuid I. HelmondiaRBC 01; PSV Sitt. Boys 51. Tweede Klasse B. BaronieRood Wit 30. Derde Klasse D. RKFCODIO 0—2; MOC— BSC 41; Nieuw Borgvliet Roosendaal 01. Derde Klasse E. AxelSluiskil 21; Terneu zenClinge 52; Steen-Hoofd plaat 62; Ria-Hontenisse 4-1. Onderafdelinq Zeeland. Reserve Eerste Klasse B. Axel 3Sluiskil 2 4—0; Ter neuzen 3Clinge 2 42. Tsjengtoe in de provincie Sets- joean, het laatste nationalistische bolwerk op het Chinese vasteland, is Zaterdag in communistische handen gevallen. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft een Com missie Herplaatsing Gedemobi liseerden ingesteld, die de ont wikkeling in het algemeen van deze aangelegenheid zal volgen en voorstellen aan het bestuur kan doen. De bereidheid van het Neder landse bedrijfsleven om gede mobiliseerden op te nemen, is gunstig geweest. Intussen zal voor een groot aantal gedemobiliseerden op korte termijn een bestaan moe ten worden gevonden. Daar naast mag aan de gedemobili seerden niet de mogelijkheid worden onthouden, te trachten in het buitenland een bestaan te verwerven. De wens tot emi gratie is vaak niet te verwezen lijken door gebrek aan de nodi ge financiën. De nationale dertiobilisatie- raad heeft bij de Minister van Oorlog en van Marine bepleit, de bestaande faciliteiten voor gedemobiliseerden uit te brei den, zodat de geldelijke waarde van de zorg, die gedemobiliseer den te lande ontvangen kan worden omgezet in een uitke ring ineens aan hen die wensen te emigreren. Zij zouden dan uit dit bedrag de kosten van over tocht en de beginkosten voor de vestiging elders kunnen betalen. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft zich in ge lijke zin uitgesproken. De tijd dringt en met de voor- Generaal Marshall, de initia tiefnemer van het plan-Marshall, heeft in een Kerstboodschap over het herstel van Europa verklaard, dat de Amerikanen zich bewust w zijn van de offers, „die onze 15 dagen veroordeeld. bereiding is veel tijd gemoeid. Het seizoen voor emigratie naar Canada, een der landen waar voor Nederlandse emigranten zeer goede kansen liggen, begint over weinige maanden. De Stichting van de Arbeid dringt op maatregelen aan voor het verkrijgen van voldoende scheepsruimte. Ook het charte ren van buitenlandse schepen verdient overweging. Engeland zal direct na de sou- vereiniteitsoverdrajeiht de Ver enigde Staten van Indonesië de jure erkennen. Deze erkenning werd door Nederland officieel verzocht in een nota, welke Za terdag te Londen werd aangebo den. De heer MacDonald, de Brit se hoge commissaris in Zuid- Oost-Azië, zal de plechtigheden ter gelegenheid van de souvereini teitsoverdracht in Batavia bijwo nen. Engeland heeft al een con sul-generaal in Batavia. Verwacht wordt, dat binnen kort een autoriteit van hogere rang zal worden benoemd. De bankwerker L. K. te Ter neuzen werd wegens mishande ling veroordeeld tot 30 boete of 10 dagen hechtenis en boven dien een week gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Voor eenzelfde feit werd aan J. C. H. te Groede 50 of 20 dagen opgelegd. J. W. N., rijwielhersteller te Terneuzen, had hout meegeno men, dat aan de N.S. toebehoor de en werd deswege tot 10 of Europese vrienden" hebben ge bracht om tot de thans bereikte resultaten van het program voor Europees herstel te komen. Marshall was er zeker van, dat hij uit naam van millioenen Ame rikanen sprak, wanneer hij ver klaarde vertrouwen te hebben in de vaste wil der West-Europese volken om de resterende moeilijke problemen te overwinnen. Een bakker te Schoondijke, J. D. G„ had verzuimd z'n hond op te geven, wat hem 3 boete kostte. Wegens belediging werden veroordeeld: P. van H„ veekoop man te Groede tot 15 of 10 d.; P. C. G. O. D., landbouwer te St. Kruis, tot 10 of 5 d.; M. M. C., echtg. van C. de C. te Oost burg, tot 10 of 5 d. Het spel was geen 5 minuten oud toen een hard naar voren gespeelde bal door S. Meertens gemist werd. De Clinge-midvoor omspeelde de te ver uitgelopen Terneuzen-doelman en zijn voorzet werd door de rechtsbin nen in het lege doel geschoten (01). Aangemoedigd door dit buitenkansje kwamen de grens- kanters meerdere malen gevaar lijk voor het Tern.-doel, terwijl de thuisclub vrij lang tijd nodig had om zich aan te passen aan het modderig terrein. Steeds be ter begonnen de gastheren de situatie te beheersen en rustig werd aanval op aanval opge bouwd, maar bij Clinge stonden in de achterhoede twee goede backs, die steeds wisten op te ruimen. En aan hen dankten de bezoekers het dat de rust met een 01 voorsprong voor hen aanbrak. In de tweede helft speelde Terneuzen hetzelfde tactische rustige spel en met de lichte wind in de rug werden de grens- kanters geheel op eigen helft te rug gedrongen. Gelijk in de eer ste helft na 5 minuten een mis ser van een Terneuzen-back Clinge een doelpunt bezorgde, zo ontstond de gelijkmaker door Oppeneer (11). Na 12 minuten gaf Oppeneer keurig door aan de vrijstaande Klouwers, die met een harde schuiver onder de uitvallende doelman de stand op 21 bracht. Clinge beantwoord de deze tegenslag met hard spel en zo kreeg na 23 min. Jan sen een vrije trap op 20 meter recht voor het Clinge-doel te nemen. Onhoudbaar kogelde hij de bal in de linkerbovenhoek. Clinge was nu een geslagen ploeg en bezondigde zich meer dere malen aan te ruw spel wat tot gevolg had dat de Clinge- linksbuiten wegens natrappen uit het veld gestuurd werd. Na 32 minuten glipte opnieuw Op peneer langs de achterhoede en met een schuiver passeerde hij de uitgelopen Clinge-doelman (41). Even scheen 't dat Clin ge nog een serieuse poging zou ondernemen, want vrij gemak kelijk omspeelde de rechtsbin nen der gasten de Terneuzen- achterhoede en het was 42. Maar acht minuten voor het einde kreeg Terneuzen wederom op 25 meter voor het Clinge-doel een vrije trap te nemen. Weder om kogelde Jansen de bal, nu laag in de rechterbenedenhoek, in en bracht de stand op 52, in welke stand geen verandering meer gekomen is. Terneuzen heeft in deze wed strijd een zeer goed en rustig spel te zien gegeven, dat voor 1950 het beste doet verwachten. Gesteund door de wind begon de thuisclub met een licht over wicht. Toch forceerde Sluiskil de eerste hoekschop, waarbij H. Dieleman redding bracht. Een snelle doorbraak volgde, waarbij Van de Velde 'n mooie passé gaf naar P. Verpoorte, die na 8 mi nuten de roos trof (10). Twee minuten later rammelde het in de Axelse defensie zo geducht, dat Dieleman in uiterste in stantie de bal tot hoekschop verwerkte. Deze hoekschop le verde van de voet van Overbee- ke de gelijkmaker op (11). Jonkman en Dieleman scho ten dan rakelings naast en over het Sl.doel. De strijd was aan trekkelijk met Axel het meest in de aanval. Een losse trap van P. Verpoorte van pl.m. 30 m af stand gaf Axel opnieuw de lei ding na 25 minuten (21). Sluiskil ontging daarna een kans voor een leeg Axel-doel. In deze periode begon men aan weerskanten danig te schutte ren. Een vrije schop van Sijs le verde Axel een vierde hoekschop op. Rakelings rolde de bal naast het doel der gasten, dat voor de rust door de invaller-doelman Lafort steeds beter verdedigd werd. Bij 'n vijfde Axelse hoek schop was de eerste helft ver streken en had Axel nog geen bepaald veilige voorsprong. Direct na de pauze dreef de bezoekende club de Oranje-ver dediging in het nauw en werd 'n hoekschop genomen op 't Axel- doel. Daarna stopte Lafort een bal van Dieleman. Een tweede hoekschop op het Axel-doel leverde weer niets op, evenmin een Axel hoekschop op het Sl. doel. Jonkman faalde voor het SI.-doel door naast te schieten. Er werd verre van goed ge speeld. Het door gemis van de gebr. Deij danig verzwakte Ax.- aanvalskwintet knoeide er op los en iedere keer greep de Sl.- verdediging in. Een voorzet van Van de Velde kogelde Wieland over. Het spelpeil zakte steeds meer. Alleen H. Dieleman in het Axel-doel toonde een ouderwet se vorm, als hij een mooie safe verrichtte bij een Sluiskil-aan val. De wedstrijd ging uit als 'n nachtkaars, met steeds slechter spel. Axel kon bij het einde met deze magere overwinning zeer blij zijn. Hoewel Hontenisse in de eerste helft zeker niet de zwakke broe der was, benutte reeds na 10 mi nuten Selis een kans en 5 minu ten later was het Van Waes, die met een hard schot de Honte nisse doelman voor de tweede maal passeerde (20). Honte nisse gaf zich in het geheel niet verloren en ondernam aanval op aanval op het RIA-doel. Toch was het weer Selis, die na een half uur spelens er 30 van maakte. Nu zakte Hontenisse af en werd zij overspeeld. Aude- naert maakte er nog vóór de rust 40 van. Na de thee werkte Hontenisse hard om de eer te redden en juist 1 minuut voor het einde lukte het haar linksbinnen er 41 van te maken. SCHAKEN. Sluis wint van Terneuzen II. De afgebroken partij Barent- senHamelink uit de wedstrijd Terneuzen IISluis is remise verklaard, zodat het eindresul taat 5 Yz4% voor Sluis is. In de 2e klasse-competitie van de Z. S. B. heeft Breskens thans met 5 punten uit 3 wedstrijden de leiding, gevolgd door de „Sluise Toren" met 4 p. PRIJSKAARTEN De Personeelsvereniging der „N.V. De Hoop" alhier hield voor haar leden een prijskaartlng in prijzen van natura. De uitslag luidt als volgt: I. C. v. d. Hooft, konijn; 2. H. de Koch, konijn; A. Coone, konijn; 4. F. de Feijter, boekenplank; 5. P. de Ruijter, konijn; J. Eijke, fluitketel; A. van Driel, scheer- doos; 8. L. v. Zuuren, porte- monnaie; 9. D. de Jong, doos sigaren; 10 C. de Reus, siertegel; II. D. Dieleman, 4 pakjes siga retten; 13. M. de Feijter, gebor duurd zijden kleedje.; 14 M. Slot, idem; 15. J. Romeijnsen, asbak. Het was een gezellige avond. De leiding onder W. v. d. Hooft was schitterend. 39 Deelnemers hebben elkaar bekampt en wa ren hierover zeer voldaan. Openbare kennisgeving van ter inzage ligging van een Raads besluit tot onteigening. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Terneuzen brengt ter algemene kennis, dat vanaf 27 December 1949, gedurende één en twintig dagen op de Gemeente secretarie voor een ieder ter in zage ligt het toesluit van de Ge meenteraad van 22 December '49, waarbij toesloten is tot onteige ning van gronden voor de aanleg van een nieuwe algemene be graafplaats, gelegen aan de Axel- seweg. Terneuzen, 23 December 1949. Plet Hoofd v/h Gemeentetoestuur, P. TELLEGEN. Meer dan een Jaar lang heeft de luchtmacht geen gewag ge maakt van snelheden met dit toe stel bereikt, behalve de medede ling, dat het honderden km snel ler dan het geluid had gevlogen. Wegens de voortgezette proever met dit model, aldus de verkla ring, is het om veiligheidsredenen uitgesloten, dat bijzonderheden over snelheden worden bekend gemaakt. OPRICHTING VAN EEN AUTOFABRIEK LN INDONESIË Naar in Washington wordt me degedeeld, voeren de Ver. Staten van Indonesië onderhandelingen met de Kaiser Frazer over de stichting van een autofabriek in Djakarta voor de levering van voertuigen aan L;t Verre Oosten. MACAO VttU gCJ.ACM.Cb bic UMU gCHCACb— tie een sleutelpositie ingenomen in het economisch bestaan van Nederland. Indonesië staat tegenover zeer ernstige en drin gende moeilijkheden, waardoor dit land ernstig moet wensen nauw" betrekkingen van samen- werki:>< met Nederland en met het Westen als geheel te vesti gen. In de nieuwe tijd hebben deze eilanden en hun bewoners voordeel geplukt van het wijze hefvermogen, van tachtig ton, yan W. A. v. d. Tak's bergingsbedrijf uit Rotterdam, langszij van het vliegkampschip kwam. Twee lich ters lagen op 30 meter reeds te wachten. Op de ene de romp van de Dakota twee oranje wimpels hingen omlaag van het staartvlak en op de andere de vleugo's. De twee lichters waren van ue Fokkerfabrieken uit Amsterdam gekomen,, die er voor hadden ge- VAC liutuge 1COOCU, MAC WC MA aangelegenheid hebben geleerd, was de noodzaak van geduld en doorzetten, zelfs als men gesteld was voor ernstige teleurstellingen en tegenslagen. Het is een prachtige ervaring om te zien, hoe een kans op over een temming haar oorsprong kan vinden in wellichtvolkomen on belangrijke zaken en haar dan groter te zien worder en groeien tiltvinder, welke tn de „Giorriale d'Italia" is verschenen, zouden met dergelijke motoren uitgeruste Russische vliegtuigen elk punt van de Verenigde Staten kunnen bombarderen en naar hun basis kunnen terugkeren. Het blad dringt er bij de Italiaanse over heid op aan, de uitvinding eens ernstig té onderzoeken, voordat vreemde moTf 'dheden Beluzzc enig voorstel kennen doen ct.; minimum pes s: 5 regels 60 eb; mmer Bureau w s namiddags 3 uur. en in tal van be- 5. Verder zal hij iing verlenen aan itie van het Zie- n. ïan is nu 70 jaar 1 ingespannen en at hij een welver- tegemoet in een 1, dat niet langer het uiterste van ;n. >r. Staverman ge- aog heel lang van enieten. s werken geweest, ten, al zijn vrien- 1 medewerkers op n gunnen hem zo a prettige levens- gische proeven op mgenen kundigen in de oor t ziektekiemen heb- 2 drieduizend met ratyphusbacillen be djes aan Chinese ten uitgereikt en de laarna vrijgelaten, ekten onder de Chi- zouden verbreiden (klaagde Foeroetsji, ch assistent bij de r bacteriologische verklaard tijdens egen 12 Japanners, t wordt gevoerd, ensen, onder wie len voor experimen- :n blootgesteld aan ilis, bevriezing en gassen, tot zjj beklaagde verklaar- afdeling op grote kweekte, ion deze t te besmetten. De een speciale gn-ep, l om de vlooien op aring van Japanse iemieester irmalig kwartier de Japanse leger- die volgens de che beschuldiging de oorlogvoering ;eft in het proces lormalige Japanse Chabarofsk ver- Ijgsgevangenen bij ziektebacillen in t werden opgeslo- ;n in een dieren- eens een opstand de krijgsgevange zij de vreselijke liet meer konden zij trachtten te /erden zij achter- dgeschoten, aldus otta kregen de j de proeven ijze- ;egen de borst en aren de gebruikte ird met bloed. JAPAN ONKENT blad „Tokyo Sji- atkendi, dat Japan ische oorlogvoering «rbereid of toege eft nooit meer dan ren gehad en het zijn geweest, een an 3000 bacteriolo- 1, zoals door Mos- veerd. egen de Japanners ïmt het blad „een ibare mening in de den van de kwestie g van Japanners". loor het K.N.MI dig tot Zaterdag- ig weer. met enkele over- cenvelden. Voor- t Zuiden van het :elijk nog mist. jke wind en iets ij dag. 1 JANUARI v.m. 11.34 0.09 0.49 0.59 n.m. 11.58 12.33 1.13 1.23 2 JANUARI. Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden v.m. 0.23 0.58 1.38 1.48 n.m. 12.38 1.13 1.53 2.03 Zon- Jan. Opk. Ond. 1 8.48 16.39 2 8.48 16.40 Maan- Opk. Ond. 13.49 6.30 l4.2i 7.43

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3