Werkkleding BLIEI A. J.B Vergt i OPROEPVANDEPAUS Van Sprang UIT DE PROVINCIE TENTOONSTELLING van Konijnen Pluimvee en Duiven te Axel ,OtNK p* Sctirijfmachinepat HET Harten-Drïe ..DE MO Wat drink met de a.s CONCERT- I Hongaarse verklaringen Brand in Dassenfabriek te Zwolle Jonge Nederlanders op avontuur HOEK. Da Goudproductie SCHOONDIJKE. SLUIS. Agenda Stakingen In Rome Ebn gelukkig land Maandagmiddag voorstelling kunt U nog winkelier geer kunt u uw op vél papier set de naam va nog niet void kaar (8 stuk- pakjes thee i 'vrienden en k lijke Moriaan of zij er een j Voor alle goede wordt een prijs bes Overalls Blauwe Werkjas Khaki Stofjasser Khaki Overhem Manchester broe Grijze Werkjassr Noordstraat 15 Tel( Temeuzen 14 kr- massief Trouwringen, ook inlevering, tegen vei goudprijs- GOUD OP ZILV TROUWRINGE 25 gulden per pi Juweliers TERN1 N.V- Fa. P J. v. d. Natuurlijk ADVOCAAT BRAM) KW COGN C j§ maar dan gekoc I WESTKOLKSTI I Telefoon 99 ZATERDAG 24 ZONDAG 25 DE brengen wij I met GREER GA Een diép aangri Elk kind heeft h roerende film, g strijdbare vrouw Toegang boven 1 MAANDAG 26 1 DINSDAG 27 Dl de M, 8 In een toespraak tot het col lege van Kardinalen heeft de Paus tot de gehele wereld een oproep gericht „aan Christenen, ongelovigen, atheïsten en heide nen, om tot God terug te keren' De toespraak is uitgezonden en 'later in 23 talen herhaald. De Paus riep de mensen drin gend op tot broederschap te ko men in „een crisis van de we reld, die na twee eeuwen van droevige ervaringen en dwalin gen een nieuw juk van haar eigen keuze in de plaats heeft gesteld van dat van God". „De achtereenvolgende in voerders van nieuwigheden heb ben het slechts geleid tot een volledig omverwerpen van de Goddelijke orde, miskenning- van de menselijke persoonlijk heid, het overheersen van een enkele klasse over alle anderen, het in slavernij brengen van ieder persoon en alle dingen van de totalitaristische staat, het wettigen van geweld en tot het militaristische atheïsme." Wij wachten in dit Heilige Jaar, zo vervolgde de Paus, op de terugkeer van de internatio nale maatschappij tot de grote menselijke familie waarvoor de méns in vrede en zonder egoïs me bestemd is en waarin men elkaar helpt en de goederen, die schatten van God zijn, aan de mens gegeven, gelijkelijk ver deeld worden. De Paus gaf uiting van zijn diepe bezorgdheid over „de ge varen, die de Godsdienst en zijn instellingen in Oost-Europese en Aziatische landen bedreigen of reeds hebben bereikt." Bloeiende plaatsen van leven waren veranderd in kerkhoven. Ongelukkigerwijze waren er „ge lovigen en Rooms-Katholieken, wier zwakke geest hen tot het vlees leidt en hen doet vluch ten van hun plichten en hun de werkelijke waarde doet verge ten." De Hongaarse regering heeft drie verklaringen gepubliceerd naar aanleiding van de arresta tie van Amerikaanse, Britse en Hongaarse burgers op beschul diging van spionnage. De ver klaringen waren resp. een nota aan de Verenigde Staten in ant woord op het Amerikaans ver bod van reizen naar Hongarije, een verklaring van het Foreign Office over het afbreken van de handelsbesprekingen en een communiqué over de spionnage, die door Robert Vogeler (Ameri kaan), Edgar Sanders (Brit) en een aantal Hongaren bedreven zou zijn.Vogeler en Sanders worden „beroepsagenten in vas te dienst" genoemd. Behalve Vogeler en Sanders zijn nog 12 anderen, onder wie een Katholieke priester, Dr Ist- v.an Just gearresteerd. Vogeler en Sanders zouden 'n uitgebereide spionnageorganisa- tie hebben opgebouwd, waarin de andere gearresteerden heb ben gewerkt. Zij zouden verder industriële en militaire infor maties hebben ingewonnen en mensen over de grens gesmok keld hebben. Alle gearresteerden hebben „bekentenissen" afge legd. Het Heilige Jaar was een perio de van geestelijke vernieuwing en gaf gelegenheid tot vergiffe nis van mens tot mens. De Paus riep op om de wedu wen en wezen te gedenken van hen, die nooit terug zouden ko men, en hen, die om hun geloof en overtuiging vervolgd werden, de vluchtelingen en de banne lingen, de werklozen en de ge vangenen en allen, die leden on der de een of andere vorm van onrechtvaardige onderdrukking. De Paus deed een beroep op de heersers om tot vredelieven de gedachten te komen. Pius XII gaf tot slot zijn Apostolische zegen aan „allen, die van goeden wille zijn." Vrijdag luidden duizenden klokken te Rome als aankondi ging van de opening van het Heilige Jaar. Terwijl met de laatste treinen pelgrims de stad binnen stroom den, trok de Paus zich terug in zijn privé-kapel om te bidden voor het welslagen van het Hei lige Jaar. kon zich spoedig uitbreiden door het vele brandbare materiaal. Naast de dassenfabriek bevond zich een opslagplaats van vuur werk en kinderspeelgoed. Tien minuten na het uitbre ken van de brand was de Zwol se brandweer ter plaatse, die overslaan van het vuur naar omliggende huizen kon verhin deren, maar moest aanzien, dat het gebouw vrijwel volledig ver loren ging. Personeel van de fabriek en omstanders slaagden er in een gedeelte van de voorraad dassen en speelgoed tijdig naar buiten te brengen. De Commissaris der Koningin in Overijssel, Ir J. B. G. M. Rid der, Dr Van der Schueren en de Burgemeester van Zwolle, Jhr. Mr A. G. Strick van Linschoten, waren op het terrein van de brand aanwezig. Zaterdagavond is een felle brand uitgebroken in Mulders dassenfabriek aan de Nieuwe Markt te Zwolle. Dit gebouw, opgetrokken onder de kap van de voormalige boter- en eier markt, deed tijdens de eerste en de tweede wereldoorlog dienst als centrale keuken. De brand brak uit kort na het aanmaken van een kachel en Vijf avontuurlijke jonge Neder landers uit Asterda, drie jonge mannen en twee meisjes, de „Hol land Troubadours'', die met him auto en een kleine kampeerwagen een reis door Europa maken, zijn in Lyon aangekomen, waar ze door een ongelukje met hun auto enige dagen oponthoud heb ben. Toen zij hoorden dat er in Lyon een actie op touw was gezet voor behoeftige ouden van dagen, besloten ze daaraan mee te doen en gekleed in oud-Nederlandse klederdrachten, geven ze open luchtconcerten ten ibate van de oudjes. Ze zullen hier mee door gaan tot 31 December. Bij het pu bliek in Lyon hebben de jongelui veel succes. Prof. J. Collard, hoogleraar aan ée Leuvense universiteit, meent, dat de Amerikanen niet voorne mens zijn over te gaan tot een herwaardering van het goud. De beslissing der Belgische regering, 40 procent van de goudproductie der Congolese mijnen tegen de vrije koers te verkopen, heeft niet het gewenste resultaat opgele verd. Volgens Collard moet de Belgische regering meer zin voor de werkelijkheid hebben. Als ge volg van de devaluatie van de Belgische frank in 1944 en 1949, steeg de officiële prijs van het goud met 70 procent. De exploita tiekosten der goudmijnen in de Congo zijn echter met een veel groter percentage gestegen en daarom moeten de Congolese mij nen op de vrije mankt kunnen verkopen, totdat de monetaire aanpassing in de wereld de ex ploitatie tegen een officiële prijs rendabel maakt. Anders zal de goudproductie blijven dalen ten r.adele van de gemeenschap. Kerstfeestvieringen. Vrijdagmiddag vierden de kleuters van de Hoekse Frö belschool hun Kerstfeest. De leerlingen van de Christelijke Fröbelschool waren bijeen in hun schoolgebouw, terwijl de leerlingen der Neutrale Fröbel school op de Gemeentelijke Ge hoorzaal de middag doorbrach ten. Jaarvrgadering. De Gereformeerde Meisjesver eniging „Onze tijd en onze roe ping" hield Zaterdagavond op de Gemeentelijke Gehoorzaal haar jaarvergadering. De zaal was slechts zeer matig bezjet. Onder de aanwezigen merkten we o.m. vertegenwoordigers op van andere plaatselijke vereni gingen. De avond werd ge opend door de leidster der ver eniging, mej. C. Koster. Daarna volgde een inleiding waarin ook reeds op het Kerstgebeuren werd gewezen. Het verdere deel van de avond werd gevuld met voordracht, zang en spreekspel, het gebruikelijke jaarverslag, e.d. In de pauze werd thee ge schonken en werden enige ver snaperingen uitgereikt. Na de pauze werd de avond weer gevuld door de meisjes met zang en toneel. Het slotwoord werd gesproken door ouderling B. de Putter. Jammer was, dat er voor deze avond niet meer belangstelling bestond. Een goede daad. De welpen van de „Maurits- groep" (afd. Hoek der Neder landse Padvinders) bezorgden de oudjes uit het Huis voor Ouden van Dagen te Hoek Za terdag een prettig uurtje. O.l.v. der plaatselijke leider trokken de welpen naar het te huis. Daar werd een hele tijd doorgebracht met het zingen van Kerstliederen en het uitrei ken van een kleine tractatie. De welpenleidster las tenslotte een Kerstverhaal, waarna de welpen aan elk der oudjes een door hen zelf gekweekte plant als Kerstverrassing aanboden. Een en ander viel zeer in de smaak. Duivententoonstelling Gisteren organiseerde de Hoek se Postduivenhoudersver. op de bovenzaal van café Breepoel een duivententoonstelling voor haar leden. Er was een groot aantal inzendingen. De keurmeester, de heer R. J. van de Veken van Zaamslag, maakte de volgende uitslag bekend: Oudere doffers: 1. (tevens kampioen van de tentoonstelling) P. Pladdet; 2. F. de Smet; 3. P. Deij; 4. A. Die- leman; 5. P. Jansen. Eerv. verm. W. Dieleman. Oude duivinnen. 1. P. Haak; 2. F. de Smet; 3.M de Jonge; 4. Joh. de Smidt; 5. F. de Smet. Eerv. verm. J. den Hamer. Bussen in botsing. Zaterdagmiddag te ongeveer kwart over drie reden twee bus sen van de S.B.M. achter elkaar van Breskens naar Schoondijke. Nabij de Kruisdijk moest de voorste bus plotseling snelheid verminderen, hetgeen tot gevolg had, dat de volgende bus op de eerste bus inreed. Hoewel enige passagiers lichte kwetsuren be kwamen, liep de botsing goed af. De eerste bus werd aan de achterzijde beschadigd, terwijl bij de tweede bus (je bumper in gedrukt werd en een radiator beschadigd. Rijksuniversiteit. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het semi arts examen de heer A. E. D. van de Vijver, alhier. VLISSINGEN De Kon. Mij „De Schelde." De welvaart van Vlissingen is voor een belangrijk deel gebon den aan een eenzijdig georiën teerde en zeer conjunctuur-ge voelige industrie, n.l. de N.V. Kon. Mij „De Schelde". Bij de behandeling van de ge meentebegroting verklaarde wethouder M. A. van Popering, dat deze kwestie de aandacht van het gemeentebestuur heeft. Hij deelde mede, dat „De Schel de" plannen beraamt, om uit breiding te geven aan de afd. scheepsreparatiën. Niettemin blijft het zwaartepunt der in dustrie op de scheepsbouw be rusten. Dit heeft B. en W. aan leiding gegeven de mogelijkheid te overwegen tot vestiging van kleine en middel-grote indu strieën. Daarom zal aan het Zeeuws Economisch Technolo gisch Instituut worden verzocht aangaande dit vraagstuk te rap porteren. Storing Electr. Centrale. Zondagavond heeft geheel Zee land boven de Schelde van vier minuten vóór zeven tot half acht zonder electriciteit gezeten. In dé centrale van de Provinci ale Zeeuwse Electriciteits Maat schappij was een generator de fect geraakt. Men heeft op een andere generator moeten over- schakelen en na een half uur was de storing verholpen. De grenswijziging. Op antwoord op vragen uit de raad inzake de aanhangige grenswijziging, waarbij Vlissin gen en de overige gemeenten in het Zuidelijk deel van Walche ren betrokken zijn, delen B. en W. mede, dat daaromtrent nog overleg gaande is tussen Gede puteerde Staten van Zeeland en het Ministerie van Binnenland se Zaken. In verband met uit latingen, dat de gemeente Kou- dekerke niet meer in het grens wijzigingsplan zou worden be- trokken, verklaarden B en W„ pr. Joz. Smies, j.r.; 2e pr. idem, se peil weer ruimschoots is be- reixt. Wij laten hier het eerste ge- deete van de bekroningen vol gen. Afdeling Konijnen. Vlaamse Reuzen. Ie pr. G. van Putte, C'linge, j.r.; lepr. idem, j.v.; Ie pr. P. de Jonge, Hoek, o. r.; Ie pr. M. Scheele, o. r.; Ie pr. P. de Jonge, Hoek, j.r.; 2e dat hun dienaangaande niets bekend was. Tanker aan de grond. Zaterdagmorgen is de olietan ker „Shell V," die uit de Zeeuw se wateren op weg naar Vlissin- Ty gen was, bij het lichtpunt ,,Wul- 1 penburg" in de Zandkreek aan de grond gevaren. Een boot uit Veere heeft 10 ton olie overge nomen en Zondag in de middag is de „Shell V" op eigen kracht los gekomen en heeft toen door het "kanaal van Walcheren de reis naar Vlissingen voortgezet. j.v.; 3e pr. Joz. Smies, j.r.; 3e pr. P. j. ae Fouw, Hoek, j.v. Franse Hangoor. Ie en 2e pr. G. Spuij, Vlissingen, o.r.; lepr. M. S. Rouw, Zaamslag, o. r.; Ie pr. G. Spuij, Vlissingen, o. v.; Ie en 2e pr. idem, j.r.; 2e pr. idem, Benzine in de kachel! Een juffrouw alhier kwam tot de ontdekking, dat haar kachel niet wilde trekken. Zij meende het kwaad te kunnen verhelpen door wat benzine in de kachel te gooien. Dat bleek niet te hel pen, waarop zij maar een hele fles met benzine er in gooide. Er volgde geen ontploffing in de kachel, doch wél in de schoorsteen. Deze vloog er af en is in stukken en brokken op het dak neergekomen. Een be gin van brand werd door de brandweer geblust. Lotharingcr. 2e pr. J. Willemsen Zaamslag, o. v. Groot ChinciUa. Ie pr. F. de Jonge, Zaamsiag, o. v.; Ie pr. J. Willemsen, Zaamslag, j.r.; 2e pr F. de Jonge, Zaamsiag, j.r.; Ie en 2e pr. idem, j.v.; 3e pr. A. C. Kokelaar, Vlissingen, j. v. HEDEN: TERNKUZEN: Luxer Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling Romance in Rio". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Zonen der Woestijn'' en „Hoe lozen we die S.A.-man". „Pro Rege", 5 uur: Kerst feest Zondagsschool „Emima- nuël''. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling Go West MORGEN. rERNETJZEN: Luxor-Theater, S uur: Bioscoopvoorstelling „Romance in Rio". Jonge doffers: 1. W. Pijpelink; 2. Jac. Diele man; 3. Jac. de Smidt; 4. P. Plad det; 5. E. A. Breepoel; 6. Jac. de Smidt. Eerv. verm. F. de Smet. Jonge duivinnen: 1. Joh. de Smidt; 2. P. Jansen; 3. J. Bosman; 4. Jac. de Smidt; 5. Jac. de Smidt; 6. J. Dierx. Eerv. verm. D. Haak. De gezelligheid op de tentoon stelling werd nog verhoogd door een aantal aardige attracties, waarmede mooie prijzen waren te winnen. Het is zeer zeker een goed idee van de vereniging ge weest deze tentoonstelling te organiseren,want hierdoor kan het publiek kennis maken met wat een dergelijke ver. biedt. Op de dag van de opening van het .Heilig Jaar" hebben commu nistische en andere linkse vak verenigingen in Rome een alge mene staking uitgeroepen uit pro test tegen het verbod door de po litie van een demonstratie van landeisende boeren welke men Zondagmorgen Ihad willen houden. De staking is na een uur afgelast, nadat de politie 400 gearresteerde boeren had vrijgelaten. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 65) Nadruk verboden. Billy wist niet wat hij tegen dit lieve schepseltje, dat hij zo slecht behandeld had, moest zeg gen; hoe hij er toe gekomen was, wist hij zelfs nu nog niet! Maar hij had haar laten lopen ten minste schijnbaar; dus bewaarde hij het stilzwijgen. Omdat hij een man was, vermoedde hij niet, wat onder die kalme gelatenheid schuil ging, namelijk een vurige liefde, die nooit een ander gelden zou. Bedenk eens! Er waren nu we ken verlopen sedert die morgen, dat de notarisdochter de lucht hartige jongensgestalte had na gestaard, en met elk ogenblik in deze welken van afwezigheid was die gestalte, die beeltenis haar dierbaarder geworden. Dierbaar der misschien omdat zij voor al tijd buiten haar bereik was, en misschien ook omdat er geen kans De Konijnen- en Pluimveever. „Ter Verbetering" alhier vierde dit jaar haar zilveren jubileum, zodat de j.l. Vrijdagavond in het Gezellenhuis aan de Walstraat geopende jaarlijkse tentoonstel ling ook in dat teken stond. In zijn kwaliteit van loco- Burgemeester opende de heer C. de Putter deze expositie van ver edelde exemplaren van allerlei soort en memoreerde daarbij dit jubileum en de gedurende al deze jaren betoonde energie en doorzettingsvermogen van het bestuur. De vereniging is in weerwil van allerlei omstandigheden ge groeid en dit getuigt van liefde van leden en bestuur voor de fokkerij en de resultaten daar van zijn hier thans waarneem baar. Spreker liet nog enkele ups en downs de revue passeren en noemde ook nog de verschil lende voorzitters die „Ter Ver betering" in deze periode heb- Groot Zilver. Ie pr. J. v. Dron- gelen, o. v.; Ie pr. W. Bakker, j.r.; Ie pr. Jac. Cové, j.r.; 2epr. pr. Ph. A. Knieriem, j.r.; lepr. Jac. Cové, j.v.; 2e pr. M. Wie- land, j. v. Witte Weners. Ie pr. M. W. Ver- helst, o. v.; Ie pr. Joz. Smies, j. v.; 2e pr. M. W. Verhelst, j.v. Aljaska's. Ie pr. 4maal met o. en j. r. en o. en j. v. P. de Jonge, Hoek; 2e pr. idem, met j.r. Gouwenaars. 2e pr. 2maal met o. en j. v. M. W. Kempe. Rex. 2e pr. A. Pladdet, Hoek, o. v. Klein Zilver. Ie pr. P. de Jonge, o. r. Havana. Ie pr. J. Willemsen, Zaamklag, o. r.; 2e pr. 2maal de zelfde, j. en o. v. Black and Tan. Ie pr. 3maal M. W. Verhelst, met o. v., j.r. en v.; 2e pr. 2X idem, met j. r. en v. Polen. Ie pr. 3X M. v. d. Weel, Middelburg,^met o. r. en v., en j.r. Dwerg. Ie pr. M. v. d. Weel, o. r. Chincilla. 2e pr. J. Franssens, Vlissingen, j.r. AfdelingKippen Grote Hoenders. Wyandotte. Ie pr. W. Verhelst, j. haan; le pr. 2X idem, j.hen; le pr. C. Hamelink, j. hen. Plymouth Rocks, le pr. J. Vis serKoole, o. haan. Maleier. le pr. P. Ramondt, Sas van Gent, o. hen. Barnevelder, le pr. P. Ramondt, Sas van Gent, j.hen. Twentse Grijze, le en 2e pr. P. Ramondt, Sas van Gent, o. hen. I Zilver (zwart geloverd). le pr. ben geleid. Het waren achter- p yerijzer, j.haan; 2e en 3e pr. eenvolgens de heren C. M. van ic)ein 0 hennen; 4e pr. J. Ha- Tatenhove, C. Schieman Az., C.melink, o. hen. den Toom, A. J. Breepoel (ge- f durende 16 jaar) en P. Ra mondt. Als blijk van waarde ring reikte hij aan een 4-tal be stuursleden een fraai uitgevoer de foto uit van het bestuur. On der deze vier bevond zich de nestor van de vereniging de ruim 80-jarige en bijzonder krasse heer Ph. J. Knieriem, een pionier van de konijnen- en pluimveeteelt in Axel. Met hem ontvingen uit de handen van wethouder De Putter ook de he ren Joz. Vinke, W. Verhelst en Jacob Cové deze photo. Na deze officiële opening kre gen wij gelegenheid de resulta ten van de keuring te bekijken en het aangevoerde pluimvee, alsmede de konijnen en duiven te bewonderen. Aan de har.d daarvan menen wij te mogen concluderen dat het vooroorlog- koorlijkheid van die beeltenis, zo als zij in haar hart was gegrift door de fouten van het levend model te doen veranderen. Ik geloof zelfs, dat deze gevoe lens nooit in het gemoed van Lcrne zouden ontwaakt zt|n, als zij die weken, gewoon geluklkig verloofd met Billy Somers, thuis haa doorgebracht. Nu had haar verbeelding, op bet fundament van het weinige wat zij van haar ontrouwe minnaar had gezien, een ideaal voor haar opgeoouwd, dat door geen andere levende jon ge man van zijn troon gestoten kon worden. Zij was nu wanhopig verliefd, maar op wie? Op een Billy die nooit, noch te land noch tc water bestaan had. Het is het noodlot van maar al te veel lieve, trouwhartige oude vrijsters, het is een soort van liefdesaangelegen heden, waarvoor maar weinig hoop op genezing bestaat. Een cynicus zou zeggen, dat het enige geneesmiddel zou zijn, dat het meisje met haar model trouwde, maar dit was buiten kwestie voor Lorne Halliday. Want zij had enige dagen geleden gehoord, dat haar Billy aan een ander zou toebehoren en zij meen de nu de volle reden te weten, waarom hij nooit meer bij haar bestond om de bovenmatige be- aan huis was teruggekomen, na die ene onvergetelijlke avond. Bij het tuinhek van haar ouder lijk huis, nam het meisje in haar nieuw verpleegsteruniform met een handdruk afscheid van de jonge luitenant in zijn niet fon kelnieuwe khaki en sprong uit de auto. „Ik hoop dat je echt gelukkig mag worden", zei ze, terwijl ze met een glimlachje naar hem op zag. „Ik heb miss Gansenhurst altijd allerliefst gevonden net een vogeltje. Leef gelukkig!" XV. Beslissingen, gemengd nieuws. Toevallig hadden de meeste personen in deze geschiedenis in meerdere of mindere mate reke ning te houden met de opvoering van de revue „Eén, twee, links, rechts", die op huize „Rusten burg" zou gegeven worden. Op de eerste plaats de familie Halli day, omdat de opbrengst ten goe de zou komen aan de jongeman- nenvereniging, waarvan de tent in de tuin van de notaris was op geslagen. Hij was dus verplicht er heen to gaan. Als het niet om Billy Somers was geweest, zouden zijn vrouw en dochter natuurlijk ook meegegaan zijn. Doch heel Ditchwater wist, dat Ellly Somers met Lily Gansen hurst was verloofd en er vanzelf sprekend bij tegenwoordig zou zijn. De familie Halliday wist, dat Billy Somers tegelijkertijd, zij het dan slechts gedurende enige uren, met hun dochter was verloofd ge weest. Dit feit overwegende, ontspon zich tussen de notaris en zijn vrouw het volgende gesprek: „Ik wenste, dat ik er maar bui ten kon, om naar die opvoering te gaan", verklaarde de notaris, die op het haardkleedje in zijn bibliotheek stond. „Ik had liever gehad, dat die vrouwenibedrieger mij nooit meer onder de ogen was gekomen; evenmin als die parvenu's, met wie hu nu familie relaties heeft aangeknoopt. Als deze toneelvoorstelling niet voor een edeler doel werd gegeven, dan de manier waarop het geld wordt bijeengebracht, zou ik er stellig niet bij tegenwoordig willen zijn." De bescheiden stem van de no tarisvrouw antwoordde hierop „Jawel, maar het was toch hun initiatief, dat het geld aan de tent zou geschonken worden; en als jij niet zou gaan, dan zou het zijn alsof je wilde doen voorko men, dat er iets niet in de haak was." (Wordt vervolgd.) Patrijs Leghorn, le pr. 2X Arth. v. Loene, j. haan en hen; le pr. (z. g.), en 2e pr. idem, j.hen; 3e pr. Joh. den Beer, j. hen. Amerik. Witte Leghorn, le pr. K Hamelink, j.haan; 2e pr. 2X idem, j. hennen. Koekoek Leghorn, le pr. C. Hamelink, o. hen. Zwarte Hollander, le pr. P. Ra mondt, Sas van Gent, o. hen; le pr. 2X A. de Waele, j, haan en hen; 2e pr. Jac. Lensen, o.haan en hen. Hollandse Witkuif. le pr. Jac. Lensen, o. hen. Ancona. 2e pr. E. J. Schreij, Vlissingen. Groninger Meeuw, le en 2erp 2X en 3e pr. 3x met o. en j. hennen en haan, J. Visser-Koole Krielen. Witte Wyandotte. Ie pr. W. Verhelst, j.haan. Koekoek Wyandotte. 2e pr. W. Veraart, Boschkapelle, j. haan. Patrijs Wyandotte, le pr. Arth. v. Loenen, j. henn; 2e pr. W. Verhelst, o.haan. Zw. Wyandotte, le pr. 2X C. I. Provoost, o.en j. hen; 2e pr. idem, j.hen en haan. Buff Cochin, le pr. A. Kesbeke, j. hen; 2e pr. idem, j. en o. haan Zilver zw. geloverd. le pr._M. W Verhest, o. hen; 2e pr. J. Ha melink, j. haan; 2e pr. M. W. Verhelst, j. hen. Zw. Witkuif. le pr. C. Oppe neer, Sluiskil, o. hen; 2e pr. de zelfde, o. haan. In het volgend nummer volgt het slot der bekroningen. In de Dauhiné, in de Franse Alpen, zal in 1950 geen belasting behoeven te worden betaald. Hiertoe werd na lang ver gaderen door de algemene raad van de Isère besloten. Ook het budget van de stad Vienne zal met meer dan 150 millioen Fran se francs sluiten zonder één en kele nieuwe belasting. The Marx Brothc. rolprent de Woody-Woodpeckers song, als tf hem nog niet kent. Als U deze song reeds kent zult U dubbel genieten van deze film. U zult gieren van het lachen om the Marx Brothers op hun best. Toegang alle leeftijden. Plaatsbespr. als gewoon Te koop: een Boerenwagen, z.g.a.n-, 10 cm beslag. Gebr. RIPMEESTER, Knol C 72. Meisje, 24 j-, biedt zich aan als Werkster of Dienstbode. Brie\ en mder No. 544, Bu reau van dit blad. Een parodie op de bezettingstijd, vol vreemde vrolijke en verbluffende voorvallen. Aanvang 2.30 uur. Toegang alle leeftijden. Plaatsbespr. als gewoon. z,eiaen wa= een aergeiijxe inm zo vronjx, zo KieumjK en zo romantisch. DORIS DAY, de nieuwe grote ster m de nieuwste en grootste film van het seizoen. U hoort in deze film de Top-Tunes van deze tijd o.a.: „It's Magieen „Put'Em in a Box". Plaatsbespreking als gewoon. Toegang boven 14 jaar.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2