Benelux een voorbeeld van nauwere economische samenwerking in Europa Amerikaanse wapenen en de opleiding van het Ned. leger OPENING HEILIG JAAR De botsing tussen „Kota Inten en Vlaardingse logger neer Dinsdag 27 December 1949 een historische dag voor het Koninkrijk der Nederlanden an Souoereiniteitsoverdracht in het Paleis op de Dam Ultnodiging voor Koningin Juliana tot een bezoek aad Indonesië Nog geen nieuwe rang in de Kon. Landmacht Geldigheidsduur van militaire retourbiljetten Raad voor de Luchtvaart De Marshall-hulp Nicutujaars*' AJverftenlics cm 75 ccnl C.N.V. over de opheffing Zondagrijverbod Marine-commandant Nieuw-Guinea WEERS VERWACHTING HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN wreedbeden ÜWACHTING WATER. ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adresi: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 27 DECEMBER 1949. 6e Jaargang No. 1305. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: i regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Bad 15 cent meer. Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. des Hedenmorgen om tien uur nemen in het be roemde bouwwerk van Jacob van Cam pen, in het Koninklijk (Paleis op de Dam, de plechtig heden een aanvang ter gelegenheid van de overdracht der souvereiniteit aan de Republiek der Verenigde Staten van Indonesië. De overdracht zal geschieden door H. M. Koningin Juliana. Als Hoofd der toekomstige Unie zal H. M. de plechtigheid met een korte rede besluiten. De 27e December van het jaar 1949, die in het boek onzer Nederlandse historie met vette letters zal worden aangetekend als de datum, waarop ons goede, oude Koninkrijk uiteenviel, zal voor talloos vele Nederlanders een dag van diepe rouw zijn; voor evenveel anderen wellicht een dag van oprechte vreugde. Op deze dag zwijgen de stemmen, die nog zo kort geleden op felle wijze de diepgewortelde meningsverschillen tot uiting brachten. De strijd is gestreden. De beslissing is gevallen. Het past ons Nederlanders van elke richting, van iedere gezindheid, thans de blik op de toekomst te wer pen en ons in oud-Nederlandse eensgezindheid te scharen rond de troon van het aloude Huis van Oranje, dat in zijn rijke geschiedenis zoveel stormen heeft moeten trotseren en immer de kracht heeft bezeten ons dierbaar vaderland op te heffen om het een eervolle plaats te bezorgen in de rij der Europese volkeren. Wie met aandacht en liefdevol begrip de Kerst boodschap van H. M. de Koningin heeft beluis terd of gelezen, zal getroffen zijn door de ernst, waarmede H. M. zich in het nijpend-moeilijke vraagstuk van Indonesië tot Haar volk heeft ge wend. „„Wij hebben allen de langs democratische weg tot stand gekomen besluiten te aanvaar den, onverschillig of gij van oordeel zijt, dat Indonesië al lang of nog lang niet rijp is voor onafhankelijkheid.' Zo luidde de Koninklijke boodschap, op een der ernstigste ogenblikken uit geheel onze roem volle historie met Koninklijke waardigheid den volke kond gemaakt. De diepe ernst, waarmee Koningin Juliana heeft gesproken, zal een troost zijn geweest voor de een, zal voldoening hebben gegeven aan de ander, maar had in haar diepste betekenis de bedoeling Haar volk bijeen te brengen en het tot een onverbrekelijk geheel samen te smeden, ge schaard rond de Kroon van Oranje en klaar om met vertrouwen de toekomst in te gaan tot heil van het vaderland. Na 1795 is 1813 gevolgd; na 1940 kwam 1945 als een heerlijke herrijzing uit een bange en wrede droom. 27 December 1949 moge bij alle verschillen, die er zijn, de band tussen ons volk inniger maken. En het Koninklijke woord moge ons allen kracht geven om voorwaarts te schrijden met en naast en rond onze dappere Koningin. ,JMoed, beleid en trouw," zij de leuze, die ons volk vergezelt op de weg naar vooruitgang. daar dat men de Europese econo mische samewerking op beschei den schaal dient te beginnen en etappegewijze tot een, volledig Europese economische unie moet zien te ontwikkelen. Intussen maken de omstandig heden het noodzakelijk, verstrek kende maatregelen te nemen, om dat de Marshall-hulp in 1952 zal aflopen. Het is noodzakelijk, dat ook West-Duitsland tot de econo mische unie wordt toegelaten, on danks de belangstelling, die er ...-I ..I Op een bijeenkomst van de Ne derlandse kamer van koophandel te Milaan heeft Mr. K. Milius, directeur van de Utrechtse jaar beurs een uitvoerige exposé gege ven over de betekenis van de Be nelux voor de toekomstige samen werking tussen de Europese lan den. Ate inleiding tot zijn onder werp gaf Mr. Milius een kort overzicht van de tegenwoordige positie van Nederland, waarbij hrj iD het bijzonder enige aspecten van de industrialisatie en het vraagstuk van de betalingsbalans aan de orde stelde. Sprekende over de handelsbe- Op doorreis naar Nederland heeft Dr. Mohamed Hatta, Minis terpresident van Indonesië, te ICaratsji verklaard, dat het mo gelijk is, dat Koningin Juliana wordt uitgenodigd ,,te eniger tijd'' een bezoek aan Indonesië te brengen. Hij voegde er echter aan toe, niet een bepaalde uitnodiging bij zich te hebben. trekkingen tussen Nederland en Italië merkte Air. Midius op, dat deze zich gunstig hebben ontwik keld. De devaluatie zal de goede renuitwisseling kunnen stimule ren, omdat het Nederlandse pro duct nu onder gunstiger prijsver houdingen in Italië kan worden verkocht. Uitvoerig besprak Mr. Milius de ontwikkeling van de sa menwerking in Beneluxverband. Spr. wees op de vaste commis sie van de economische raad van de Benelux, die onlangs door Mi nister Van den Brink werd ge ïnstalleerd- Met de Benelux wordt echter niet alleen een materieel voordeel beoogd, zjj is tevens de draagster van een nieuwe evolu tie in Europa, die tot nauwe sa menwerking tussen de landen van het continent zal leiden. Sprekende over „Fibenel" wees spr. op de moeilijke positie, waar in Nederland in deze economische unie zal komen te verkeren. Te zamen met Portugal onderhoudt Nederland zeer nauwe betrekkin gen met Groot-Brittannië en het Sterlingblok, die niet gemakkelijk kunnen worden verbroken. Neder land, dat nog steeds met balans tekorten worstelt, worlt voer grote vraagstukken gesteld. Van wat de handel met Duitsland be treft tussen de Benelux enerzijds en FrankrijkItalië anderzijds bestaat. In 1952 zal de Europese unie nog geen feit zijn, maar tegen die tijd zal er een verbindingsschakel bestaan tussen andere landen dan de Benelux, waarbij ik denk aan Italië en Frankrijk, maar ook aan Zwitserland, de Scandinavische landen en Groot-Brittannië. Slechts op deze wijze kan een Europese unie tot stand komen. Een zestal Nederlandse officie ren is gedetacheerd bij het Ame rikaanse bezettingsleger in Duits land en dat een studiecommissie van Nederlandse officieren op het ogenblik 'n rondreis maakt langs militaire opleidingscentra in de Verenigde Staten. Deze reis en de detacheringen houden verband met de te ver wachten Amerikaanse wapenleve ranties aan Nederland, die een wijziging in de opleiding en de organisatie van ons thans op En gelse leest geschoeide leger met zich mede zullen brengen. Iedere materieelsoort van een leger heeft namelijk zijn speciale eigenaardigheden aLs snelheid, beweeglijkheid, vuurkracht en het nodige bedieningspersoneel, die al len tezamen de organisatie van een leger bepalen. Nu ons leger in de toekomst zal worden uitge rust met Amerikaans materieel, zal ook de Nederlandse legerorga- nisatie wijzigingen ondergaan. Onderzocht wordt, of het aan beveling verdient de Amerikaanse opleidingsmethoden in het Ne derlandse leger over te nemen. De bewapening, die ons land van Amerika zal krijgen, wettigt de pogingen van de legerleiding om geschikte oefenterreinen te ver krijgen. Als gevolg van het nieuwe doel, zal de opleiding van Nederlandse officieren, onderofficieren en manschappen wijzigingen onder gaan. Een jaar geleden lag het accent op de uitzending naar In donesië. Nu wordt de opleiding gebaseerd op het optreden in gro ter verband en op de onderlinge samenwerking van de verschillen de wapens. Deze opleiding duurt voor de infanteriesoldaat twaalf maanden, een tijd, die zeker nodig De laatste tijd doen geruchten de ronde, als zou in de Konink lijke Landmacht de nieuwe rang van onderluitenant als hoogste onderofficiersrang worden inge steld. Te bevoegder plaatse werd ons medegedeeld, dat hierin nog geen beslissing is gevallen. Reeds vóór 1940 werd de instelling van de rang van onder-luitenant overwo gen. Thans is deze kwestie op nieuw actueel gewordne door de samenvoeging van het K.L. en het K.N.I.L., waarin n_l. de rand van onder-luitenant bestaat. Zij, die deze rang bekleden, zouden dus bij samenvoeging van K.N.I.L. en K.L. in rang worden verlaagd, tenzij ook de K.L. deze rang zal instellen. Ter gelegenheid van het Kerst en Nieuwjaarsverlof zijn de mili taire retourbiljotten van de Ne derlandse Spoorwegen geldig van 23 December of later tot en met 3 Januari 1950. Een maatregel van de N. S., die waardering ver dient. De Raad voor de Luchtvaart zal niet op 9 Januari 1950, zoals aanvankelijk was besloten, in openbare zitting uitspraak doen inzake het ongeval, op 17 Januari 1949 op het eiland Falster (Dene marken) overkomen aan het vliegtuig PHNA 2 van de N.V. Aero-Holland, maar op 2 Januari 1950. De afgelopen week is geen wijziging gekomen in het totale bedrag dat Nederland aan toe wijzingen van de E.C.A. te Was hington heeft ontvangen. Per 23 December 1949 waren is om hem op te leiden voor zijn plaats in een leger, dat in het ka der van de West-Europese Unie wordt geformeerd. Aan de hand van de ervaringen uit de tweede wereldoorlog heeft de nieuwe Amerikaanse infante riedivisie van 17.702 man haar driehoeksgrondslag van drie re- gimentsgevechtsploegen behou den. Haar sterkte is echter, ver geleken bij die uit de tweede we reldoorlog, toegenomen met 20 procent, terwijl haar vuurkracht volgens deskundigen met 250 »/o is vergroot en haar beweeglijk heid met 100 o/o. Bij iedere divisie zijn thans 137 middelbare tanks. Een Amerikaans infanterieregi- ment telt thans 3450 man, die beschikken over de volgende wa pens: 1886 garand-geweren, 919 automatische pistolen, 15 auto matische geweren, 27 geweren voor sluipschutters, 84 lichte mi trailleurgeweren, 12 zware mi trailleurgeweren, 59 mitrailleur geweren kal. 50, 31 pistool-mi trailleurs, 27 lichte tazoka's, 53 zware tazoka's, 27 mortieren van 40, 13 mortieren van 1, 8 mortie ren van 42 inch. Het is wel duidelijk, dat de Ne derlandse infanteriedivisie, indien zij in de toekomst over een derge- Dke bewapening zou kunnen be schikken, vele malen in kracht zal toenemen. De Paus heeft met de plechtig heid van de opening der .Heilige deur" het Heilig Jaar geopend. De Paus daalde af van de Se- dia Gestatoria en besteeg een wit en geel gedrapeerde troon, die voor deze gelegenheid naast de ..Heilige deur" was opgericht. Nadat de Paus driemaal met de gouden hamer op de Heilige deur" had geklopt onder de woor- en opent mij de deuren der ge rechtigheid'', gleed de deur, een strak cementen vlak, langzaam weg. Daarop schreed de Paus de basiliek binnen, terwijl klokgelui de opening van het „Heilig Jaar" verkondigde. De lijfarts van Pius XII, Ricar- do Galeassi Lisi, bleef gedurende de plechtigheid nauwlettend op de 73-jarige Paus toezien. De plechtigheid werd geleid door Mgr. Enrico Dante, wiens beroemde naamgenoot, de dichter, bij de eerste Heiligjaar-plechtig- heden, 650 jaar geleden, tegen woordig was. Tijdens het klokluiden werden voor het nummer dat MAANDAG 2 JANUARI des morgens zal verschijnen kupnen weder geplaatst wor den Voor Nieuwjaarswensen of gedichten groter dan 10 regels zal 75 cent meer wor den gerekend voor elke daar op volgende 10 regels of ge deelte daarvan. Inzending kan geschieden tot uiterlijk WOENSDAG 28 DECEMBER De gezagvoerder van de „Ko ta Inten," kapitein Frits de Jon ge, heeft enige bijzonderheden verteld over de aanvaring op de Nieuwe Waterweg tussen zijn schip en de Vlaardingse logger de VL 85 heeft plaats gehad. „Toen ik voor de Nieuwe Wa terweg kwam, was er een zicht van één a twee mijl. Toen we binnen waren", zo vervolgde de kapitein klaarde het zicht op en tenslotte was er normaal helder zicht". De „Kota Inten" is met „va riërende vaart" de rivier opge- stoomd. De visserman lag stuurboord van ons. „Om de logger te passeren zijn wij zo veel mogelijk naar de Noordwal gegaan. Plotseling ging de VI. 85 voor ons over lig gen." Direct gingen wij volle kracht achteruit, doch het was te laat. Na de aanvaring hebben wij de machines op zeer langzaam gezet, want ik wilde de logger op de voorsteven van mijn schip laten zitten, om min of meer het gat in de logger op te vullen. Wij hingen de loodsladders over de voorsteven en de be- kwart voor twéé 's nachts voor de wal kwam, stonden de Kat- wijkse vrouwen hun mannen reeds op te wachten. Allen zijn met auto's van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd naar Katwijk vervoerd. Het Christelijk Nationaal Vak verbond in Nederland heeft aan de Raad van Ministers een brief gezonden, waarin het als zijn oordeel te kennen geeft, dat de verhoging van de prijs der benzine geenszins zal leiden tot een zuinig gebruik van auto's op Zondag, zij, die 's Zondags voor hun genoegen gaan autorijden, zijn daartoe financieel in staat. De practijk zal dan ook uitwij zen, dat op Zondag grote bedra gen aan deviezen worden ver- spild. Gelet op de economische nea- Als standplaats is Hoüandia toestand, waarin ons land ver- aangewezen, keert, acht het C. N. V. een der- gelijke woord. 500 witte duiven (de duif is het zinnebeeld van de Heilige geest) bij de Sint Pieter losgelaten. Het „Te Deuan", dat door de Paus, geknield op de drempel van de Heilige deur was ingezet, werd door het koor overgenomen. Ook het Pauselijk gevolg betrad dóór de Heilige deur de basiliek. In de Gregorius-kapel werd de Romeinse burgers, die gedurende het komende jaar brj de Heilige deur de wacht zullen houden, ge legenheid gegeven hun eerbewij zen te brengen aan de Paus, die vervolgens naar de Petronella- kapel werd gedragen, waar hij wederom voor het Heilig Sacra ment neerknielde. Vervolgens werd de Paus in de Sedia Gesta toria naar een estrade gedragen voor het Pauselijk altaar midden onder de koepel van de Sint Pie ter boven de plaats, waar volgens de overlevering het lichaam van de Heilige Petrus is begraven. Twee Kardinalen deden voor lezing, in het Italiaans en in het Latijn, van de voorwaarden voor het verdienen van de volle aflaat van het Heilig Jaar, waarna de Paus zijn zegen gaf. Dde plechtigheid was hiermede beëindigd. Gedurende de 90 minuten du rende ceremonie was de genees heer van de Paus aan de zflde van. de Kerkvorst. Hij was be vreesd, dat de zware gewaden een te grote last zouden zijn voor het zwakke gestel van de Paus. Behalve de gewone accomoda- tie, die de Romeinse hotels en pensions de pelgrims bieden, zijn in kloosters en andere gebouwen voor religieuzen 22.000 bedden per nacht beschikbaar voor dege nen, die Rome gedurende het Hei lige Jaar als pelgrims bezoeken. Voorts zijn er nog twee kampen ingericht voor jeugdige bezoekers. Zondagmorgen stroomde de aan zienlijke menigte naar de St. Pie- tersbaseliek, waar de gelovigen in grote getale door de Zaterdag door de Paus geopende Heilige Poort zijn geschreden. De poort wordt bewaakt door de leden van Romeinse Aartsbroederschap, aan wie de bewaking voor het gehele jaar is toevertrouwd. Een grote menigte uit Rome en uit geheel Italië en bedevaartgangers uit t buitenland waren op het St. Pie tersplein verzameld. In Vaticaan stad zelf heerst de gewone rust van de feeestdagen. Aan de in gang van de stad wapperde de wit-gele Pauselijke vlag evenals op de voornaamste gebouwen. Paus Pius XU heeft omstreeks middernacht de Kerstnacht gece lebreerd aan het Pauselijk altaar in. de St. Pieter. De mis, die meer dan een uur duurde, werd uitge zonden via de Italiaanse en Vati caanse radiostaions. Radio-com mentators gaven in vele talen een verslag van de plechtigheid, die door vele duizenden pelgrims bij gewoond werd. De Kerstnachtmis in de St. Pieter werd voor de eerste maal door de Paus gecelebreerd op de eerste Kerstmis na de bevrijding van Rome door de Amerikaanse troepen. Met ingang van 24 December is ingesteld de functie van comman dant der Marine op Nieuw-Gui- verspilling onverant- manning van de logger klauter- een beroep gedaan om in de jmedegedeeld door het kmmt hnvon" f DPct.Q nH \I7Q orin V» c»f lonri rre\-v i. t-% XV. IN .IVl.J, De regering heeft op ons volk de naar boven De „Kota Inten" heeft de VI. 85 14 minuten op de voorsteven gehouden. De moeilijkheid was daarbij, dat wij zelf moesten op passen niet aan de grond te ko men. Gelukkig was het ebbe, want met de stroom tegen is het gemakkelijker manoeuvreren. Het anker durfde ik niet te laten vallen, omdat ik bang was dat het op de logger terecht zou komen". Toen de logger gezonken was, heeft de „Kota Inten" langzaam de reis naar Rotterdam voort gezet. Het eerste wat de Katwijkse schipper Arie van Duijn (de Vlaardingen 85 was met 17 „Katters" bemand) zei was: „Zou ik een soldatenjas kunnen krijgen, want ik heb het koud". „Ga maar eerst een kop koffie drinken", repliceerde de gezag- die toewijzingen opgelopen tot voerder van de „Kota Inten' 586.897.000 dollar. Toen het troepenschip tom toestand, waarin het land ver keert, soberheid te betrachten. De arbeidersgezinnen moeten zich zeer noodzakelijke con sumptiegoederen ontzeggen. Nu moeten diezelfde arbeidersge zinnen, die met de grootste moeilijkheden te kampen heb ben ,het aanzien, dat 's Zondags allerlei mensen, die zich die luxe kunnen veroorloven, 's lands deviezen verspillen. Het is ook uit dezen hoofde uiterst onge wenst, dat het Zondagsrijverbod vervalt". Tenslotte Is het verbond van oordeel, dat het Zondagsrijver bod de Zondagsrust bevordert. Het acht de Zondagsrust een godsdienstig en sociaal goed van hoge orde en meent, dat de overheid geroepen is, deze Zon dagsrust te bevorderen. Het verbond verzoekt de Raad van Ministers met nadruk, het Zondagsrijverbod ook na 1 Ja nuari te handhaven. te De Bilt, gedig van Dinsdag- ochtend tot Dinsdagavond. Zacht. Half tot zwaar bewolkt met nu en dan enige lichte regen. Aan de kust krachtige tot harde in het binnenland matige tot krachtige wind tussen Zuid- West en West. Zeer zacht voor de tijd van het jaar. DINSDAG 27 DECEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 7.04 7.39 8.29 n.m. 7.38 8.13 9.03 1949 Zon Dec. Opk. 27 28 29 8.48 8.48 8.48 Ond. 16.34 16.35 16.36 Maan Opk. 12.34 12.43 12.54 Ond. 0.06 1.37 2.47 ct.; minimum pes 5: 5 regels 60 etf mmer Bureau s namiddags 31 i/ngen en in tal van be- i. Verder zal hij ring verlenen aan ,tie van het Zie- a. lan is nu 70 jaar ingespannen en at hij een welver- tegemoet in een l, dat niet langer het uiterste van ;n. >r. Staverman ge- iog heel lang van enieten. s werken geweest, ten, al zjjn vrien- i medewerkers op n gunnen hem zo a prettige levens- gische proeven op sigenen riundigen in de oor ziektekiemen heb- l drieduizend met -atyphusbaeillen be djes aan Chinese ten uitgereikt en de laarna vrijgelaten, ekten onder de Chi- zouden verbreiden klaagde Foeroetsji, ch assistent bij de r bacteriologische verklaard tijdens egen 12 Japanners, t wordt gevoerd, ensen, onder wie ien voor experimen- ;n blootgesteld aan ilis, bevriezing en gassen, tot zij oeklaagde verklaar - afdeling op grote kweekte, wn deze t te besmetten. De een speciale gri-ep, om de vlooien op tring van Japanse iemreester ■rmalig kwartier de Japanse leger- die volgens de che beschuldiging de oorlogvoering seft in het proces tormalige Japanse Chabarofsk ver- ijgsgevangenen bij ziektebacillen in i werden opgeslo- ;n in een dieren- eens een opstand de krijgsgevange zij de vreselijke liet meer konden zij trachtten te rerden zij achter- dgeschoten, aldus otta kregen de j de proeven ijze- xgen de borst eh iren de gebruikte ,rd met bloed. JAPAN ONKENT blad „Tokyo Sji- atkendi, dat Japan ische oorlogvoering (onbereid of toege eft nooit meer dan 'en gehad en het zijn geweest, een in 3090 bacteriolo- i, zoals door Mos- 7eerd. egen de Japanners ïmt het blad „een ibare mening in de den van de kwestie g van Japanners". loor het K.N.MJ, dig tot Zaterdag- ig weer. met enkele over- cenvelden. Voor- t Zuiden van het :ebjk nog mist. jke wind en iets ij dag. 1 JANUARI v.m. 11.34 0.09 0.49 0.59 n.m. 11.58 12.33 1.13 1.23 Meer dan een jaar lang beeft de luchtmacht geen gewag ge maakt vein snelheden met dit toe stel bereikt, behalve de medede ling, dat het honderden km snel ler dan het geluld had gevlogen. Wegens de voortgezette proever met dit model, aldus de verkla ring, is het om veiligheidsredenen uitgesloten, dat bijzonderheden over snelheden worden bekend gemaakt. OPRICHTING VAN EEN AUTOFABRIEK IN INDONESIË Naar in Washington wordt me- degedeeld, voeren de Ver. Staten van Indonesië onderhandelingen met de Kaiser Frazer over de stichting van een autofabriek in Djakarta voor de levering van voertuigen aan I t Verre Oosten. XXJ.CJ.O vooa gciiciawt iaju gcucia- tie een sleutelpositie ingenomen in het economisch bestaan van Nederland. Indonesië staat tegenover zeer ernstige en drin gende moeilijkheden, waardoor dit land ernstig moet wensen nauw" betrekkingen van samen werking met Nederland en met het Westen als geheel te vesti gen. In de nieuwe tijd hebben deze eilanden en hun bewoners voordeel geplukt van het wijze hefvermogen van tachtig ton, van W. A. v. d. Tak's bergingsbedrijf uit Rotterdam, langszij van het vliegkampschip kwam. Twee lich ters lagen op 30 meter reeds te wachten. Op de ene de romp van Ce Dakota twee oranje wimpels hingen omlaag van het staartvlak en op de andere de vleugo's. De twee lichters waren van de Fokkerfabrieken uit Amsterdam gekomen,, die er voor hadden ge- uc H'UlligC ICOCCU, VUC WC ril uuic aangelegenheid hebben geleerd, was de noodzaak van geduld en doorzetten, zelfs als men gesteld was voor ernstige teleurstellingen en tegenslagen. Het is een prachtige ervaring om te zien, hoe een kans op over een temming haar oorsprong kan vinden in wellicht volkomen on belangrijke zaken en haar dan groter te zien worden en groeien uitvinder, welke In de „Giorriale d'Italia" is verschenen, zouden met dergelijke motoren uitgeruste Russische vliegtuigen elk punt van de Verenigde Staten kunnen bombarderen en naar bun basis kunnen terugkeren. Het blad dringt er bij. de Italiaanse over heid op aan, de uitvinding eens ernstig te onderzoeken, voordat vreemde mogendheden Beluzzc enig voorstel kannen doen Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden nd 2 JANUARI. v.m. 0.23 0.58 1.38 1.48 n.m. 12.38 1.13 1.53 2.03 Zon- Jan. Opk. Ond. 1 8.48 16.39 2 8.48 16.40 Maan- Opk. Ond. 13.49 6.30 14.24 7 43

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1