t BENELUX DAMPO Kerstboodschap van HM. de Koningin Het Landbouwbeleid Wordt Koffierantsoen gehalveerd an neer ZATERDAG 24 DECEMBER 1949. Nieutujaars" AJverlenlies u 7 5 cent Dr. Hirschfeld vertrokken naar Indonesië Delegatie voor Souve- reiniteitsoverdracht vastgesteld Overeenstemming tussen K.L.M. en R.I.S. De T.N. I. in Batavia Ned troepen in Indonesië geconsigneerd Kerstboodschap van de Paus De broodprijs en de loonsverhoging Nederlands verzoek tot erkenning R.I.S. door Engeland ingen wreedbeden ïWACHTTNG WATER. ZON- EN MAANSTANDEN Frtnkermg bij Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J. van Oeveren- Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tsl. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: f 3,90 per Kwartaal- Per week 30 cent Losse nummers 6 cent- DE VRIJE ZEEUW 6e Jaargang No. 1304. Uitgave Sticiiting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V-Firma P-J-van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 ot-j minimum per advertentie L5G Rubriek kleine advertenties: B regels 60 ct.; iedere regel meec 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de» namiddags 3 uur- ui. liefst 45 van de deviezen op brengt, ook in de toekomst in stand te houden. De Belgische landbouw echter heeft een geheel ander karakter. België is veel meer een indu strie-land en van Regeringswege is er nooit veel aandacht aan de landbouw besteed. Deze ontwik kelde zich daardoor niet tot een export-landbouw, doch bepaalde er zich veeleer toe aan de be hoeften van de eigen bevolking te voldoen. In de crisisjaren van 1930 en volgende, behoefden de Belgen dan ook geen ingewikkelde sy stemen uit te denken. Zij konden volstaan met het heffen van in voerrechten op de goedkope bui tenlandse agrarische producten, die hun markten dreigden te overstromen. Een andere steun aan eigen landbouw leek niet nodig, daar deze toch practisch niet exporteerde. In deze ontwikkeling is het be- grijpelijk, dat de Nederlandse landbouw zich op alle mogelijke manieren inspande, teneinde de kostprijs har er producten te ver lagen. Dit kon, dank zij inten siever gebruik van de bodem, verbetering van de technische de" ontwikkeling, die" onze methoden en verbetering van de afzet. Door de concurrentie op Maast het monetaire vraag stuk, dat de vorige week be sproken werd, vormt het te voeren landbouwbeleid in de komende Economische Unie met België en Luxemburg een moeilijk probleem. Men kan gerust zeggen, dat het vooral de Belgische en in meerdere mate nog de Luxemburgse landbouw is, die van een Benelux-land- bouwbeleid weinig moet hebben. In feite vreest men bij onze Zuiderburen de concurrentie van de merendeels goedkopere Nederlandse landbouwproducten van hoge kwaliteit en wenst men hiertegen beschermd te worden. Wil echter een Bene lux werkelijkheid worden, dan zal voldaan moeten worden aan de eis het goederenverkeer tus sen de drie landen vrij te laten en hieronder dienen dan ook de landbouwproducten te vallen. Er wordt wel eens beweerd, dat de Nederlandse landbouw op een hoger peil staat dan de Belgische, waardoor de kostprij zen van onze landbouwproduc ten lager liggen, dan de kost prijzen in België en Luxemburg. Dit is zeker ten dele $aar. Het kogere peil is echter een gevolg van landbouw heeft doorlopen ge durende de laatste zeventig jaren, waardoor de structuur Van de landbouw in beide lan den geheel verschillend is ge werden. De Nederlandse landbouw is een typische export-landbouw geworden. Grote hoeveelheden voedergranen werden inge voerd, waarmede een op hoog peil staande veestapel werd op gebouwd. De veredelde pro ducten van deze veestapel wor den voor een groot deel uitge voerd. Deze gang van zaken heeft er in de loop der jaren toe geleld, dat de Nederlandse Regering de belangen, die er voor ons land aan het hand haven van deze export vastzit ten, is gaan inzien en be schermt. In tijden, dat de veredelde producten zoals boter, kaas, bacon en eieren op de wereld markt gewilde artikelen zijn en er dus hoge prijzen betaald wor den, behoeft van bescherming geen sprake te zijn. Doch in tijden, zoals de crisisjaren van 1930 en volgende, toen de prij zen op de wereldmarkt ineen zakten, werd een vernuftig stel sel van beschermende maat regelen uitgevonden, dat in het kort op het volgende neerkwam. Op de goedkope buitenlandse voedergranen werd aan onze grens een heffing gelegd. Deze vloeide in een apart fonds, het Landbouw-Crisis-Fonds, thans Landbouw-Egalisatie-Fonds ge heten. Uit dit fonds werd de export van de veredelde pro ducten gesteund. Hierdoor kon den deze op de wereldmarkt con curreren en kreeg de Nederland se producent, de boer dus, toch alhier een zekere minimumprijs. Teneinde dit stelsel rond te doen lopen waren tal van maat regelen nodig, die soms diep in grepen in de bedrijfsvoering van de individuële boer. Ook thans heeft de Nederland se Overheid zich uitgesproken voor een dergelijke landbouw- de wereldmarkt werd men als het ware gedwongen de kwaliteit der producten en de opbrengst per ha zo hoog mogelijk op te voeren. Hierdoor was het moge lijk, dat Nederland op verschil lend gebied aan de spits kwam te staan. De Belgische landbouw had deze prikkel in sterk verminder de mate. Het verschil in struc tuur is hiermede ten dele ver klaard. Naast dit verschil in structuur bestaat er nog een verschil in mentaliteit. De Nederlandse boer is een vrijheidslievend man, doch onderwerpt zich als het nodig is aan beperkende be palingen, daar hij inziet, dat de ze hem in tijden van overvloed, in tijden dus van zeer lage we- reldprijzen, van de ondergang redden. Wij zeggen met opzet „als het nodig is", daar hij aan een ordening als het niet nodig is geen behoefte heeft. De Belg onderwerpt zich ech ter veel moeilijker aan beper kende bepalingen. Hij ziet de noodzaak veel minder in, daar zijn bedrijf immers geen export bedrijf is. Wanneer zijn Rege ring hem beschermt tegen te goedkope buitenlandse produc ten door invoerrechten te hef fen, is hij van een minimum-be staan verzekerd. Wanneer ech ter een volledige Benelux tot stand komt dient hij te beden ken, dat ook hij ten dele een ex portbedrijf krijgt, daar immers de Benelux als geheel een agra risch export-gebied wordt. Het is bekend, dat de Regerin gen der beide landen thans zoe ken naar een landbouwbeleid, dat beiden bevredigt. Zoveel mogelijk vrijheid op de bedrij ven en toch een systeem, waar door de export-positie veilig wordt gesteld. Deskundigen moeten hier over spoedig rap port uitbrengen. Niet onmoge lijk wordt het geacht om ten aanzien van de landbouwsector een zekere overgangstermijn in acht te nemen. Hierdoor zou de politiek, teneinde de export van onze agrarische producten, die Belgische landbouw in staat I worden gesteld zich aan de voor haar veranderde omstandig- heden aan te passen. Een volledige vrijheid van het agrarische goederenverkeer zou dan nog enige tijd op zich laten wachten en meer geleidelijk worden ingevoerd. Zo worstelen de staatslieden met elkander om het ideaal te bereiken. Het is te hopen, dat de Benelux uitgroeit tot een Unie, waarin in het noodzake-* ljjke eenheid, in het twijfel achtige vrijheid, in alles echter een liefdevolle verdraagzaam heid betracht wordt. voor het nummer dat MAANDAG 2 JANUARI des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst wor den Voor Nieuwjaarswensen of gedichten groter dan 10 regels zal 75 cent meer wor den gerekend voor elke daar op volgende 10 regels of ge deelte daarvan. Inzending kan geschieden tot uiterlijk WOENSDAG 28 DECEMBER De Hoge Commissaris voor In donesië, Dr. H. M. Hirschfeld, zal met Dr. Weisglas, die hem als ic$ +»-rpo-pvoo,cr(ii h^d^Doch- tend naar Indonesië vertrekken. Landgenoten, Ik zou graag met U samen even een ogenblik van bezinning hebben bij het komende Kerst feest want verleden jaar was er oorlog, en dit jaar vrede voor ons in Indonesië. Moge de vrede voor Indonesië bestendig zijn dat is ons aller wens voor ons jong broederland. De dag na Kerstmis zal een zeer bijzondere voor ons zijn want dan zal een eeuwenoude band van een ander, edeler maaksel worden dan tevoren. In het verleden zijn bij ons, Nederlanders, aspiraties van velerlei soort werkzaam geweest in Indonesië; eigenbelang en naastenliefde zonden wij erheen. En zij, die hun beste krachten gaven en geven voor dat land en dat volk, voelen zich soms on zeker, of er thans dankbaar om voortzetting van hun levenswerk zal worden gevraagd, of dat het, met de ondank van de pas mondig gewordene, zal worden terzijde geschoven. Toch bouwt een samenleving altijd voort op het werk van hen, die de ander en niet zichzelf zochten en die recht door zee en moedig waren, want zij zijn steeds het zout der aarde gebleken, zelfs al scheen het, dat hun werk vergeefs was. Al het heden wordt verleden, schoon 't ons toe gerekend blijft, zegt de dichter. Maar we willen nu op dit moment niet het oog op het verleden richten, maar liever op de waar den in de toekomst. Wij hebben allen de langs democratische weg tot stand gekomen besluiten te aanvaarden onverschillig of gij van oordeel zijt, dat Indonesië al lang of nog lang niet rijp is voor haar onaf hankelijkheid. En hoe bezorgd en zwaar uw hart ook is: Ik zou willen zeggen in heilige ernst, en een beroep doende op Uw diepe welwillend heid jegens Indonesië: wanneer de Nederlanders eerlijk dit spel volgens de nieuwe regels spelen, zullen zij in Indonesië welkome gasten zijn. Wij weten: wie behouden wil, zal steeds ver liezen, en wie bereid is te verliezen, zal behouden, ook al behoudt hij iets heel anders dan hij zich oorspronkelijk had voorgesteld zoals nu in derdaad gebeurt Bij voorbeeld het groeiend vertrouwen, dat een mondig wordende samen leving ons geeft veelal daar, waar het de laat ste jaren zo jammerlijk ontbroken heeft. De onderlinge vriendschap der beide volken is im mers, hoewel soms slapend, toch levend gebleven en kan nu tot nieuw leven gewekt worden. Laten wij bij dag en nacht klaar staan, helpen, wanneer er om gevraagd wordt. Bij deze souv er einiteitsov er dracht laten wij iets los en zij ontvangen iets, namelijk onze erken ning van wat ieder volk immers met zijn diepste wezen wenst, en immers ook door geen Neder lander een ander in wezen wordt misgund. En omdat het nu Kerst is, en ik dus, met U sprekende, de dingen graag wil bezien in hoger licht, moge ik hier de wens ja, de zekerheid hardop uitspreken, dat het voor de meesten van ons in ons hart een gul en vrijwillig afstaan zal zijn. Wij, voor ons, moeten de dingen op lange ter mijn kunnen zien, en, met de souvereiniteit, ook ons vertrouwen schenken en onze vriendschap, zoals een meer ervaren en hulpvaardige broer. Als wij Nederlanders ons op Kerstmis met de Joodse herders, de Wijzen uit het Oosten en ontelbare anderen, scharen om het kribje in Bethlehem, dan klinkt nog de weerklank van „Ere zij God in den Hoge vrede op aarde in de mensen een welbehagen" En dit kan weer aanzwellen tot een machtig geluid, gedragen door de gehele mensheid nog niet nu, maar geleidelijk steeds meer, in groeien de broederschap en wij mogen dit inzetten, voor zover wij elk voor onszelf wijs zijn en van goeden wille, wetende dat aan de overzijde, in Indonesië, gelijkgestemden opstaan. Maar voor wij dit beginnen, doen we goed, deze laatste dagen voor de grote stap gedaan wordt, in onszelf te keren en stil te worden. Wij, die ge wend waren leiding te geven, worden tenslotte zelf weer geleid door een Hogere leiding. Laten we eens bedenken, wat een kleine visjes wij zijn in de grote stroom der historie, zwem mend stroom op of stroom af, maar vaag besef fend wat de school, waartoe wij behoren, gaat doen. 13, En buiten de wil van deze Hogere leiding gaat er toch niet ook maar één van deze kleinste visjes verloren. De mensheid is zich altijd sterker bewust van de nood dan van de liefde tot Hem, die nog steeds de behoeder is van de mens. Ook is de strijd op aarde Hem liever dan de strijd tegen deze strijd. Door Christus te ver langen in zijn leven en wat tot een volkomen redding van de wereld zou moeten voeren, wordt hulpeloos vermeden en verzwegen, en naar de binnenkamer van onze ontoereikendheid ver- bannen. Hoe zouden wij de wereld kunnen redden? Zeker niet op de talloos vele manieren van mensen en door mensen. Daarom is Kerstfeest nooit het werkelijke Kerstfeest, maar wel een droom van een droom, die wij ons zo graag zou den verwerkelijken in een „Vrede op Aarde". En we verlangen ernaar, dat het ons de kracht moge schenken, onszelf te geven aan Hem, die dan door ons de wereld zal verheffen uit nood en verderf, tot een wereld waar de mens zich zelf in zal vinden, en geven aan allen. In verband met Kerstfeest zal ons eerstvolgend num mer op Dinsdag 27 Dec. verschijnen. De delegatie van de R. I. S., die in Nederland de souvereini- teitsoverdracht in ontvangst zal nemen, is thans vastgesteld. Zij zal bestaan uit de volgende per sonen: Drs. Moh. Hatta (Minister- President). Prof. Dr. Mr. Supomo (Minis ter van Justitie). Sultan Hamid II (Minister zonder portefeuille). Dr. Suparmo (Minister zon der portefeuille). Mr. Dr. Kusuma Atmadja (President van het Hoger Ge rechtshof). Mr. A. K. Pringgodigdo (eerste Alg. Secr. van het Nationaal Voorbereidingscomité) Moh. Jahja (tweede Alg. Secr. van het Nationaal Voorberei dingscomité). Mr. Sujono Hadinoto (Voor zitter van de P. N. I.) Dr. Sukiman (Voorzitter van de Masjumi). Ar if in (Adj. van de Minister- -President). Batangtaris (Adj. van de Minister-President) Jusuf Barnas (Adj. van Sul tan Hamid II). In verband met de sterk ge stegen wereldmarktprijs van koffie heeft de Regering de im port van dit artikel enige tijd geleden stopgezet. Naar het A.N.P. uit doorgaans goed inge lichte klingen verneemt, zal op grond van de thans bestaande koffievoorraden in ons land het rantsoen aanzienlijk vermin derd moeten worden. Reeds ging het gerucht, dat na afloop van de huidige distri butieperiode geen koffie meer zal worden verstrekt. De Regering schijnt de distri butie van koffie, zij het op ge ringere schaal, te willen hand haven. Naar alle waarschijnlijk heid zal op de koffiebon, die over enige weken zal worden aangewezen, slechts de helft van de thans geldende toewij zing worden gegeven, over de zelfde periode. Vernomen wordt, dat sommige levensmiddelenbe- drijven voorbereidingen hebben getroffen om opnieuw tot fabri cage van koffiesurrogaat over te gaan. In besprekingen die werden gevoerd tussen de Ministers Moh. Hatta, Anak Agoeng en Laoh enerzijds en de directie der K. L. M. anderzijds is over eenstemming bereikt over een spoedige «stichting van een ge mengd bedrijf voor de uitoefe ning der burgerluchtvaart in Indonesië, alsmede tussen Indo nesië en de omliggende landen. Er zal een naamloze vennoot- 1 schap worden opgericht, ge- naamd „Garuda Indonesian 1 Airways", die haar zetel te Ba- tavia zal hebben en die de taak van het inter-insulaire bedrijf van de K. L. M. zal overnemen. De K. L. M. zal voor de eerste 10 jaren, indien de regering der R. I. S. zulks verlangt, de meer derheid der aandelen aan de R. I. S. verzekeren. De raad van commissarissen wordt aangewezen door de re gering van de R. I. S. en de K. L. M. De K. L. M. stelt haar perso neel dadelijk beschikbaar en zal terstond aanvangen met een in tensieve opleiding van Indone sische krachten voor een gelei delijke overname van het be drijf. Getracht zal worden, binnen 2 maanden de nieuwe N.V. met haar werkzaamheden te doen aanvangen. De Redactie lezers een wenst alle GELUKKIG KERSTFEEST toe geneesmiddel bij diverse verkoudheden ONS - NEUSDRUPPELS BALSEM HOESTBONBI De T. N. I-troepen, die te Ba tavia worden samengetrokken voor het handhaven van orde en rust, zullen, daar heden avond allen aanwezig zijn. In de stad zelf worden 4000 man gelegerd en ruim 2000 in de onmiddellijke omgeving. Een bataljon van de Sili- wangi-divisie ter sterkte van 800 man, is reeds te Batavia aangekomen, evenals 650 man van de mobiele brigade. De militaire gouverneur is overtuigd, met de hem thans ter beschikking staande krach ten de veiligheid in Batavia en omstreken te kunnen hand haven. De militaire autoriteiten te Batavia hebben medegedeeld, dat alle Nederlandse militairen behalve degenen, die dienst hebben, voor onbepaalde tijd, te beginnen 26 dezer van mid dernacht af, de avond voor de overdracht der souvereiniteit, zullen worden geconsigneerd in de kazernes. Naar vernomen wordt, zou deze maatregel ge durende ongeveer een week van J kracht blijven. Paus Pius XII heeft via Radio Vaticana zijn Kerstboodschap tot de wereld gericht. Hij ver klaarde, dat het komende jaar, het „Heilige Jaar", een jaar van geestelijke vernieuwing zou zijn Ten aanzien van het missiewerk zeide de Paus, dat het aantal tot het Christendom overgegane personen in de periode van 1925 tot 1950 verdubbeld is«en dat af gelegen delen van Afrika „bol werken" waren geworden. Daar tegenover waren gedeelten van Azië en China „hoven des doods" geworden. Het „Heilig Jaar", aldus de Paus, „is de ge legenheid voor „een krachtige oproep tot broederschap tussen de volkeren" en tot propagering van de vrede. De „individualis tische orde", welke sociale nood en gebrek aan verantwoordelijk heid ten opzichte van de naas ten had veroorzaakt, bevond zich „vrijwel overal in een cri sis". De bakkersorganisatie „Comi té goedkoop brood" te Rotter dam deelt naar aanleiding van de mededelingen van Minister Mansholt in de Tweede Kamer mede, dat het comité alles heeft gedaan om de prijs van 't volks brood niet verhoogd te krijgen. Omgekeerd heeft het comité ook duidelijk gemaakt, dat het handhaven van de broodprijs slechts mogelijk is, wanneer de lonen in het bakkersbedrijf niet werden verhoogd. Het „Comité goedkoop brood" wenst, dat de broodprijs zal kunnen worden gehandhaafd op het tegenwoor dige peil door de medewerking der Regering. Het comité gevoelt niets voor een doorberekening van de loonsverhoging op de broodprijs zelf. De Nederlandse Ambassadeur in Engeland, Jhr. Michiels van Verduynen, heeft een bezoek ge bracht aan de Engelse Minister van Buitenlandse Zaken, le heer Eevin, en daarbij de Brits, j erken ning verzocht van de R.I.S. De Nederlandse Ambassadeur zou de heer Bevin tevens formeel in ken nis hebben gesteld van de over dracht der souvereiniteit en van het tot stand komen van de Ne derlands-Indonesische Unie op Dinsdag as. WEERSVERW ACTING, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Zaterdag avond. Nevel of mist. Mistig of nevelig overwegend droog weer met weinig wind en enkele verspreid optredende op klaringen. Iets kouder. aan een jaar lang- heeft de luchtmacht geen gewag ge maakt van snelheden met dit toe stel bereikt, behalve de medede ling, dat het honderden km snel ler dan het geluld had gevlogen. Wegens de voortgezette proever met dit model, aldus de verkla ring, is het om veiligheidsredenen uitgesloten, dat bijzonderheden over snelheden worden bekend gemaakt. OPRICHTING VAN EEN AUTO FABRIEK EN INDONESIË? Naar in Washington wordt me degedeeld, voeren de Ver. Staten van Indonesië onderhandelingen met de Kaiser Frazer over de stichting van een autofabriek in Djakarta voor de levering van uertuigen aan .t Verre Oosten. tie een sleutelpositie ingenomen in het economisch bestaan van Nederland. Indonesië staat tegenover zeer ernstige en drin gende moeilijkheden, waardoor dit land ernstig moet wensen nauw betrekkingen van samen- werki",-' met Nederland en met het Westen als geheel te vesti gen. In de nieuwe tijd hebben deze eilanden en hun bewoners voordeel geplukt van het wijze hefvermogen van tachtig ton, ren W. A. v. d. Tak's bergingsbedrijf uit Rotterdam, langszij van het vliegkampschip kwam. Twee lich ters lagen op 30 meter reeds te wachten. Op de ene de romp van de Dakota twee oranje wimpels hingen omlaag van het staartvlak en op de andere de vleugo's. De twee lichters waren van c.e Fokkerfabrieken uit Amsterdam gekomen,, die er voor hadden ge- "U*? IlMltlge ICOOCll, UIC aangelegenheid hebben geleerd, was de noodzaak van geduld en doorzetten, zelfs als men gesteld was voor ernstige teleurstellingen en tegenslagen. Het is een prachtige ervaring om te zien, hoe een kans op over een temming haar oorsprong kan vinden in wellichtvolkomen on belangrijke zaken en haar dan g.'oter te zien worder en groeien uitvinder, welke in de „Giorriale dTtalia" is verschenen, zouden met dergelijke motoren uitgeruste Russische vliegtuigen elk punt van de Verenigde Staten kunnen bombarderen en naar hun basis kunnen terugkeren. Het blad dringt er bij de Italiaanse over heid op aan, de uitvinding eens ernstig té onderzoeken, voordat vreemde mogendheden Beluzzc enig voorstel kunnen doen ct.; minimum pes i: 5 regels 60 et; mmer Bureau ubb i namiddags 3 uur, ;n in tal van be- Verder zal hij ting verlenen aan tie van het Zie- 1. Lan is nu 70 jaar i ingespannen en at hij een welver- tegemoet in een dat niet langer het uiterste van n. >r. Staverman ge- ïog heel lang van mieten. s werken geweest, ten, al zijn vrien- medewerkers op i gunnen hem zo 1 prettige levens- jische proeven op ngenen tundigen in de oor ziektekiemen heb- drieduizend met •atyphusbacillen be ijes aan Chinese en uitgereikt en de aarna vrijgelaten, ïkten onder de Chi- zouden verbreiden, klaagde Foeroetsji, :h assistent bij de bacteriologische verklaard tijdens egen 12 Japanners, wordt gevoerd, ensen, onder wie en voor experimen- n blootgesteld aan lis, bevriezing en j gassen, tot zij jeklaagde verklaar- afdeling op grot# kweekte, iqn deze te besmetten. De jen speciale gr» *ep, f om de vlooien op tring van Japanse lernieester rmalig kwartier- Ie Japanse leger- die volgens de ihe beschuldiging de oorlogvoering eft in het proces ormalige Japanse Chabarofsk ver- jgsgevangenen bij ziektebacillen In werden opgeslo- n in een dieren- eens een opstand de krijgsgevange zij de vreselijke liet meer konden zij trachtten te 'erden zij achter- dgeschoten, aldus 3tta kregen de j de proeven ijze- egen de borst en iren de gebruikte rd met bloed. J.VPAN ONKSNT ■blad „Tokyo Sji- ïtkendi, dat Japan ische oorlogvoering orbereid of toege eft nooit meer dan ;en gehad en het zijn geweest, een in 3000 bacterie lo- zoals door Mos- reerd. egen de Japanners smt het blad „een ibare mening in de den van de kwestie g van Japanners". toor het K.N.MJ, dig tot Zaterdag- ig weer. met enkele over- :envelden. Voor- t Zuiden van het :elijk nog mist. jke wind en iets ij dag. 1 JANUARI v.m. 11.34 0.09 0.49 0.59 n.m. 11.58 12.33 1.13 1.23 Breskens Terneuzen Wemeldinge Walsoorden iG 2 JANUARI. v.m. 0.23 0.58 1.38 1.48 n.m. 12.38 1.13 1.53 2.03 Zon- Maan- Jan. Opk. Ond. Opk. Ond. 1 8.48 16.39 13.49 2 8.48 16.40 14.2 6.0O 7.43

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1