Eerste Kamer aanvaardt Souvereiniteitsoverdracht „NIEUW-GU1NEA-AV0ND" $l«slan 70 jaar HET ATLANTISCHE PACT OP ZOEK NAAR ATLANTIS H.M. de Koningin heeft de wet gisteren reeds ondertekend (j/fttge stiffen /n Au/ ingewanden vertragen Neem een of twee YFIR-AKttMüp Sowjet-Russische afgevaardigden verlaten Geallieerde Raad van Japan STOOTTROEPERS DONDERDAG 22 DECEMBER 1949. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft het Wetsontwerp Overdracht der Souvereiniteit over Indonesië aanvaard met 34 tegen 15 stemmen Demonstratie van Ambon, Timor en de Minabasea voor zelfbeschikkingsrecht De veiligheid te Batavia Zitting van het Repuhlikeins Kabinet Sociale verzekering Mijnwerkers NEDERLANDS- Nieuujaavi» AJvevlenlscs a 75 cent Herziening Broodprijzen Oorlogskerkhof voor Britse Regering Verklaring van Menzies keren huiswaarts REDDERS ONDERSCHEIDEN België zet veeinvoer uit Nederland stop Amerikaanse particulieren niet meer naar Hongarije Onderscheiding De bouw van schepen op Duitse werven Rijstaankoop van Indonesië Vertaalmachine Hedler mag niet spreken Het Duitse volk 11 vredelievend Besluit van Hongaarse Bisschoppen DE WEGENWACHT RIJDT NIET GEDURENDE DE BEIDE KERSTDAGEN ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van P- L- D. J van Oeveren. Redactie-adresNoordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. ZEEUW Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw 6e Jaargang No. 1302. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Firma P- J. van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimam pet advertentie 1,50- Rubriek kleine advertenties: 5 regels 48 ctf Iedere regel meer 12 ct Vermelding brieven onder nummer Bureau dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddag»31 Vóór stemden alle leden van de K-V-P. (17), alle leden van de Paiüj van de Arbeid (14), alle leden van de V-V-D. (3). Tegen stemcen alle leden van de C H-XJ. (5), alle leden van de Antf-Revolntionnaire partij 6 leden, het lid Mr, De Wilde was wegens ziekte afwezig) en alle leden van de Communistische party (4). Tot gistermiddag was er on zekerheid over de houding der V.VJD.-leden, maar deze werd ge heel opgeheven, toen de heer MOLENAAR verklaarde dat zijn fractie in de redevoeringen van Minister Van Maarseveen en Mi nister-President Drees tot de con clusie was gekomen, dat er geen andere keuze was dan vóór stem men. Hiermee stond tegelijk vast, dat het wetsontwerp zou worden aan genomen. Namens de C.H.U. had de heer Kolff tevoren de verklaring afge legd dat zijn fractie geen mede werking aan het ontwerp zou ver lenen. In de avondvergadering van Dinsdag heeft de Regering zich fel geweerd. Na de Ministers Götzen en Sbhokking en de Staatssecretaris van Oorlog, Mr. Fockema AndreaJ kwam ook Dr. Drees nog aan het woord. Vermoedelijk was dit een verrassing voor de Kamer, want na het pleidooi van Minister Van Maarseveen dat ongetwijfeld in- druli heeft gemaakt, achtten in siders de zaak vrijwel gewonnen voor ae Regering. „Wij moeten dit uur niet een noodlottig uur noemen", zo sprak Miniser Drees aan het slot zijner korte rede, want de toekomst kan u terst vruchbaar zijn. Wel is het een aangrijpend uur, waarin een historische beslissing moet worden genomen". Na dè stemming, waarvan wij hierboven de uitslag reeds gaven, nam de Eerste Kamer nog het wetsontwerp Interimregeling Suri name aan. DE WI7I afgekondigd Verschenen is het Staatsblad J 570, waarin bekend gemaakt is de wet van 21 December 1949, houdende een voorziening in de zin van artikel 211 deT Grondwet (wet Souvereiniteitsoverdnacht Indonesië) Vandaag gaat een oproep uit voor een beroep op de Kroon ten gunste van het zelfbeschikkings recht der volken van Ambon, Ti- mor en de Minahassa. Het zal worden gedaan namens de Nederlandse, de lndtsch-Neder- landse, de Ambonse en de Mina- donese vrouwen. Heden zullen van diverse plaatsen in ons land -tobussen rijden naar Soestdijk, waar men am half twaalf zal ar riveren om vervolgens naar het paleis Soestdijk te gaan. Het zal verboden zijn spandoeken, insig nes en vlaggen te voeren otf pam fletten te verspreiden. De hoofdcommissaris van poli tie te Batavia, B. J. C. Daamen, heeft verklaard, dat hoewel de laatste tijd het aantal rampok- en diefstalgevallen toeneemt, de si tuatie geenszins verontrustend kan worden genoemd. In Augus tus werd een na-oorlogs laagte record bereikt. Toen werden circa 700 gevallen van rampok, diefstal, inbraak etc. aangegeven, terwijl doorgaans het maandtotaal 800 tot 900 bedraagt. 10 Radiowagens rijden dag en nacht door de stad. De politie is versterkt met 400 man republikeinse politie. Gisteren is het republikeinse kabinet voor de laatste maal on der leiding van Moh. Hatta te Djogja bijeengekomen. Besloten werd, dat het kabinet 27 Decem ber demissionnair wordt. In ver band met de benoeming van Hat ta tot kabinetsformateur van de R.I.S., werd besloten de minister van justitie, Susanto Tirtoprodjo, tot waarnemend premier en Dr. Suleiman tot waarnemend minis ter van buitenlandse zaken van de republiek te benoemen. BELGISCHE CONVENTIE ln de algemene conventie welke in 1947 door Nederland en België werd gesloten betreffende de so ciale verzekeringen in beide lan den zal binnenkort ook de mijn industrie worden betrokken. Het algemeen mynwerkersfands voor de steenkoolmijnen in Lim burg is met Belgische instel! ngen tot overeenstemming gekomen ten aanzien van een door een Ne derlands-Belgische commissie ont worpen aanvullende conventie be treffende de sociale verzekering der mijnwerkers. Thans hoeft de- zé aanvullende conventie alleen nog getekend te worden door de betrokken Minsters van Neder land en België". zy houdt ojn. in, dat voor het vaststellen van de aanspraken van mijnwerkers, die zowel in Nederlandse als in Belgische mij nen werkzaam waren, de ;'n beide landen verworven dienstjaren bij elkaar worden geteld. Het Nationaal Jongeren Verbond organiseerde Maandag in het Parkhotel te Amsterdam een byeenkomst welke de naam „Nieuw-Guinea-avond" droeg. Er waren twee sprekers, n.l. de heer G. L. Tichelman, die het on derwerp ,,Het land Nieuw-Gui- nea" behandelde en Dr. Vrijburg, die sprak over Emigratie naar Nieuw-Guinea". voor het nummer dat MAANDAG 2 JANUARI des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst wor den Voor Nieuwjaarswensen of gedichten groter dan 10 regels zal 75 cent meer wor den gerekend voor elke daar op volgende 10 regels of ge deelte daarvan. kan geschieden Inzending tot uiterlijk WOENSDAG 28 DECEMB] De Nederlandse Bakkerij- Stichting heeft zich namens de werkgevers- en werknemersor ganisaties in het bakkersbedrijf gewend tot de daartoe bevoegde instanties met het verzoek de prijzen voor volksbrood te her zien zulks naar aanleiding van de huidige kosten, alsmede op grond van de binnenkort nog te verwachten kostenstijgingen. (Advertentie) SULTAN HAMJD HOGE COMMISSARIS Te Djogja is medegedeeld, dat de benoeming van. Sultan Hamid, tot Hoge Commissaris te Den Haag verwacht wordt. Verder schijnt Sjahrir gepolst te zijn voor de portefeuille van Buitenlandse Zaken van de R.I.S. De Minister van Oorlog heeft het gemeentebestuur van Bnms- sum verzocht de grond, waarop in deze gemeente een Brits mili taire ken'.ihof is gelegen, voor 1,50 per m2 te verkopen aan het Rijk. De Regering is voornemens dit kerkhof ten geschenke te ge ven aan de Engelse regering. Het kerkhof is 2250 m2 groot. Een half jaar geleden werd het de Britse „Imperial Wargra- Commission'' geheel gereor- erd. Deze commissie is Semens een gedenkteken op [erkhof te plaatsen. In ver- hiermee zal een groot kruis door de gemeente Brunssum ter herdenking van alle gesneu velden op het kerkhof werd op gericht, naar elders overgeplaatst. Het Rijk is bereid de kosten hier van voor zijn rekening te nemen. R. eerst van R. G. Menzies heeft in zijn erste rad'o-toespraak als premier Australië verklaard, dat zijn regering zou stroven naar een verenigd Brits imperium. Ook een goede verstandhoud ng met „het grote, edelmoedige volk van dc Ver. Staten" was noodzakelijk. De regering wenste goede betrek kingen tussen werkgevers en werknemers en met de grote vak verenigingen moest worden sa mengewerkt om tot rechtvaardige arbeidsverhoudingen te komen. Maarschalk Josef Stalin vierde gisteren zijn 70ste verjaardag. De „Prawda" noemt deze zoon van een schoenmaker de heerser over büna een vijfde van de we reld gedurende een kwart eeuw „de vader der arbeiders". Een millioen portretten van Stalin zijn uitgegeven, een half millioen exemplaren van zijn biographic gedrukt en twee mil lioen aanplakbiljetten in de Sow- jet-Unie verspreid. De muziek uitgevers hebben in speciale edities 40 liederen over Stalin e-enubliceerd en in alle schouw burgen worden speciale voorstel lingen gegeven. In Joego-S'avië wordt zijn ver jaardag genegeerd. Te Belgrado werden gisteren 60 kanonschoten afgevuurd ter gelegenheid van de Joego-Slavische legerdag. In Tsjecho-Slowaliije daarentegen wordt van de viering veel werk gemaakt. De heer Tichelman behandelde de internationale strategische waarde van Nieuw-Guinea. Hij meende, dat Nieuw-Gu nea in de toekomst wel Nederlands gebied zal blijven. Nieuw-Gu nea is op Groenland na het grootste eiland ter wereld. Het land bevat, vooral in en om 't Vogelkopgebergte verscheidene belangrijke m'neralen. Hij bestreed de stelling als zou Nieuw-Guinea bij de Indonesesi- sche Archipel behoren. De Pa poea's staan volgens hem in 't al gemeen zeer vijandig tegenover de Indonesiërs. Het is een merkwaardig feit" dat men spreekt over nationalis tische gevoelens bij de Papoea's op Nederlands Nieuw-Guinea, maar dat er nog nimmer be richten zijn geweest over natio nalistische betogingen op Austra lisch Nieuw-Guinea. Spr. noem de de Papoea's betrouwbare men sen met vriendschappelijke ge voelens voor de Nederlanders. Ziji hebben nog goede leiding nodig. Hij besloot zijn rede met de woorden Met de „Kota Inten", die om streeks 24 December te Rotter dam wordt verwacht, repatrieert o.a. het 3de bataljon van het regi ment stoottroepen. Op 8 Mei 1946 kwam dit batal jon onder de wapenen te Nijme gen. In tegenstelling met de meeste andere bataljons van dit regiment, die een speciaal zuide lijk karakter hebben, is 3 R.S. ge vormd door dienstplichtigen uit geheel Nederland. Op 16 October 1946 vertrok men onder comman do van wijlen luitenant-kolonel Comelissen per „Volendam" naar Indonesië. Het bataljon werd aan vankelijk belast met de bewaking van de havencomplexen en de om geving van Tandjong Priok. Na korte tijd volgde overplaatsing naar het gebied rondom Tjiad- joer, waar posten langs de demar catielijn wenden ingenomen en de strijd tegen de infiltraties begon. Tjjdens de eerste politionele ac tio bezette 3 R.S. niet een over rompelende actie de Lampegan- tunnel in de spoorlijn Bandoeng Batavia. In een driedaagse actie werd de weg naar Garoet bezet en orde en rust werden hersteld. BestuursaiiiJitenaren en planters konden het werk hervatten. In het gebied van Pengalegan werd in samenwerking met de planters iets groots verricht. Niet alleen konden alle ondernemingen weer in bedrijf gesteld worden, ook de bevolking vond weer werk op de ondernemingen en de jutezak, die bij aankomst het algemeen kle dingstuk was, verdween en werd vervangen door kleurige sarongs en .baadjes. In Februari 1948 overleed plot seling de commandant, luitenant- kolonel Comelissen. In het regent schap Tjiamis werd onder leiding van de nieuwe commandant, luite nant-kolonel Velders, dc beruchte Hoenoeng Sawsi gezuiverd. Dit als onrustig bekend staande ge bied eiste tot het einde toe de grootste waakzaamheid. „Er is op Nieuw-Guinea zón der twijfel wat groots te ver richten". De tweede spreker, Dr. Vrij burg, begon zijn rede aldus: „Ons land behoort tot de dichtst bevolkte landen ter aarde en wij kunnen onszelf nauwelijks bedrui pen. Op het ogenblik zijn we in een situatie, dat wij jaarlijks voor veertig duizend mensen méér werkgelegenheid zullen moeten vinden. Emigratie kan een oplossing zijn en emigratie naar eigen ge bieden is altyd te prefereren bo ven emigratie naar vreemde lan den. Als em'gratiegebied acht hij Nieuw-Guinea heel belangrijk. Het heeft in zijn uitgestrektheid practisch alle klimaten. Bovendien is er een zeer schaarse bevolking en dus meer dan ge noeg ruimte. Dat land zal een paar millioen mensen werkgele genheid en levensmogelijkheden kunnen bieden. Rapporten spre ken van een nieuw ontdekte hoog vlakte van 850.000 ha groot, waar van 500.000 ha geschikt zijn voor kolonisatie. De Japanners zijn er begonnen katoencultures aan te leggen. Uit het Australische gebied wordt rubber geëxploiteerd en co pra is nu reeds een exportartikel. De eerste kolonisten zullen moe ten beschikken over vakkennis en over góede werktuigen. Daarom zal steun van regeringszijde nodig zijn. De ze.ven leden der beman ning van de reddingsboot „Ko ningin Wilhelmina," die het Zweedse schip „Aslög" voor de Nederlandse kust bijstonden, toen dit schip zich in gevaar bevond, zullen de medaille ont vangen van de Zweedse Red dingmaatschappij Dit is de eerste maal sinds 5 jaar, dat de medaille wordt uit gereikt. Twee medailles zullen posthuum worden uitgereikt aan de twee bemanningsleden, die over boord sloegen en ver dronken. Men heeft de Zweedse Regering verzocht een „redelijke som" uit te keren aan de ver wanten van de twee omgeko menen als uiting van dankbaar heid van het heldhaftige en zelfopofferend gedrag van de bemanning. De Zweedse Regering heeft aan de gezinnen van de twee omgekomenen ieder 5000 Zweed se kronen toegewezen. De twee van de zeven opva renden van de „Koningin Wil helmina", die hun heldhaftig en menslievend werk met de dood moesten bekopen, waren de 45- jarige waarnemende schipper Bertus de Blok en de 44-jarige opstapper Huib Groteboer. DINSDAG HEBBEN ZIJ DE ZITTING VERLATEN. De Sowjet-Russische afgevaardigden in de Geallieerde Raad voor Japan nebben Dinsdag de zitting verlaten, na de Verenigde Staten er van te hebben beschuldigd, dat zij de Japanners als „Kanon- r.envlees" gebruiken. in een anti-Sowjet- Russische „kapitalistische oorlog" De Times" en de „Manchester Guardian" schrijven over het half -religieuze" karakter der viering van Stalins verjaardag. De „Times" vergelijkt StaB* met de Romeinse Keize? As guar tus, „die z'ch in de vcrafgttege* provincies als een god lis -er- eren, omdat hij geloofde, dat deoa verering de geesten uithief fc-.ven dc zwarte werkelijkheid van Ro meinse wapenen en Romeins recht en zo de zaak der eenheid van, net Ke zerrijk diende. Volgens de .^Manchester GfcrariB- an" vult deze verjaardag he: hi aat op, dat ontstaan is doordat Kerstmis niet op de Sowjetrasr sische kalender voorkomt» «b vormt hg een tegenwicht tegw het Rooms-Katholielie Heilig Jaar. „Ongetwijfeld heeft Stalin enkd* trekken van een god aangenomen" aldus het blad. „Aan zijn «er- jaardag is een mensenoffer voor afgegaan: de dood van KastofL. «J* zondebok". Bij min'sterieel besluit is de in voer van herkauwende dieren «a varkens, afkomstig uit Nederïtxafc of door dit land in transito naar België verzonden, tot nader radar verboden. De reden van dit besluit w hel optreden van mond- en klauw zeer biji de uit Nederland lager voerde dieren. Van Nederlandse zijde wordt inmiddels de keuring voor export nog meer verscherpt, waardoor de stopzetting vaat öe invoer weer zo spoedig mogei$k zal kunnen worden opgeheven. Het Amerikaanse ministerie van Bu'tenlandse Zaken heeft aan Amerikaanse particuliereii het leizen naar Hongarije verboden. By Kon. Besluit is toegekend de Bronzen Leeuw aan: De opperwachtmeester-instruc teur der Artillerie van 't K.N.I.L., de heer P. M. Geelhoed. Minister Heilwegen heeft aan kanselier Adenauer gevraagd de kwestie van de verruimingsmoge- lij klieden van het bouwen van schepen voor buitenlandse reke ning op Duitse werven opnieuw met de Hoge Commissie te he spreken. Volgens de bepalingien van de overeenkomst van Peters- burg kunnen Duitse werven thans alle reparaties aan buitenlandse schepen verrichten, doch kunnen zij voor export (slechts schepen bouwen binnen de perken, die voor de Dguitse scheepvaart zyn gesteld. Met de totale aankoop van 82.066 ton rijst is het aankoop- programma van de Indonesische regering in het liader van de re cente E.C.A.-toewijzingen thans voltooid. De aankopen hadden betrekking op een bedrag van precies 9 mil lioen 999.995 dollar, waardoor dus een bedrag van 5 dollars niet werd besteed van de E.C.A.-toe- wijzing voor rijst van 10 millioen 37% millioen dollar, welke na de overeenkomst van de Ronde Ta fel Conferentie werd verstrekt. De rest van de toewijzing was grotendeels bestemd voor textiel- goederen. 45.000 Ton rijst zullen in De cember nog worden verscheept, terwijl de rest niet later dan eind Januari zal worden verzonden. De eerste rijstverscheping is 2 December per „Sommelsdijk" ver zonden en zal half Januari in Ba tavia aankomen. De Amerikaanse voorzitter William Sebald had de Sowjet- Russische beschuldiging, dat „de Amerikaanse voorzitter nagelaten had een Sowjet-Russisch verzoek om bespreking van de anti-demo cratische acties der Japanse rege ring op de agenda te plaatsen", buiten de orde verklaard. Toen Sebald een debat trachtte te ope nen over de repatriëring van Ja panse krijgsgevangenen op Sowjet- Russisch grondgebied, verklaarde luitenant-generaal Derevanko, de leider der Sowjet-delegatie: „Ik acht het niet mogelijk deze kwes tie op deze bijeenkomst te bespre ken". Daarop verliet de Sowjet- delegatie de vergadering. Sebald zei onder meer nog: „Bij gebrek aan inlichtingen uit' de Sowjet-Unie kunnen wij tot de hartverscheurende slotsom komen dat de 374.041 Japanners, die zich voorheen in Sowjet-Russische handen bevonden, dood zijn". Een Engelse wiskundige, Booth genaamd, heeft een vertaal- en reken-machine uitgevonden, ,die 12 talen kent en zeer zware w.s- kundige vraagstukken kan op lossen. De machine zal 10.000 pond kosten. Op een toetsenbord als van een schrijfmachine zou men bijv. een Engelse tekst kunnen tikken, die na enkele seconden naar keuze m het Russ'sch, Hongaars en wel ke andere taal men maar wil oP een bandje uit de machine rolt.' De rechtse Duitse partij heeft Wolfgang Hedler, een harer afge vaardigden in de West-Duitse bondsdag, verboden op openbare bijeenkomsten het woord te voe ren. Hedler is ervan beschuldigd, kortgeleden een anti-semietische rede gehouden te hebben. Op een vergadering van arbei der a in de staalindustrie te Duis burg ter viering' van het einde <i« ontmanteling, heeft kansel*» Adenauer verklaard: „Als alle volken ter wereld de oorlog ze haatten en de vrede zo lief had den als de Duitsers, dan zoa «Se vrede verzekerd zijn. „Zonder do demoutagestop zc'i er een brede kloof zijn ontstaaa tussen de Duitsers en de volken van de geallieerde landen in ïiet Westen;, een kloof, die niet ges makkelijk te overbruggen zaa zijn geweest. Eens zal de kwestie van de productie l'miet weer ter sprake komen. Wij' kunnen «He dag met een gerust geweten te gemoet z en", aldus Dr. Adenauer, Hij voegde eraan toe: ,,Wy moe ten geduld hebben. Dat is het enige wapen van de verslagene. Het Duitse volk moet het vertrouwen van de -wereli terug winnen". (Misschien gelooft de goede man z ehzelf De leden van het Hongaars Bis schoppelijk corps hebben besloten, dat de Priesters de eed van trouw aan de Republiek en aan de grond wet kunnen afleggen, welke de regering ëist van alle burgerlijke en militaire ambtenaren, of van een ieder die ten laste komt van de staatsbegroting. De Bisschoppen zouden deze be slissing hebben genomen, aange zien de ttxst van de eed geen verbintenis inhoudt, die in strijd is met de goddelijke wetten. In strijd met zekere geruchten zal er irt de bilaterale verdragen voor militaire hulp, volgens welke de regering van de Ver. Staten wapens aan West-Europa ter be schikking zal stellen, geen sprake zijn van een clausule betreffende „de meest begunstigde natie", al dus wordt in bevoegde kringen vernomen. De regering van de Verenigde Staten heeft evenwel aan de pactlanden de mondelinge verze kering gegeven dat elk voordeei, dat een bepaald lid zou weten te verwerven bij zijn bilaterale on derhandelingen met de Verenigde landen een zelfde wijziging hun ontwerpverdrag bekomen. In goed ingelichte kringen wijst men er op dat een formule zal worden gevonden om de Europese landen in de gelegenheid te stelles hun nationale wapens naar over zeese gebieden te zenden om al daar de veiligheid van him bezit tingen te verzekeren. De over dracht van Amerikaanse wapens zou evenwel verboden zijn en de bilaterale accoorden zullen vooral de nadruk leggen op het hoofd doel van het Atlantisch pact, ni de verdediging van Europa, wel ke de voornaamste zorg is vaue Staten insgelijks op de andere alle leden, aldus verneemt A.F.P. leden van toepassing zou zijn. Bijvoorbeeld indien Groot-Brittan_ nië, dat het voorstel van de Ver enigde Staten tot het sluiten van een bilateraal verdrag heeft afge wezen, het tweede voorstel, dat bepaalde concessies bevat, aan vaardt, kunnen de overige pact- De 54-jarige Engelsman Egerton Sykes wil volgend jaar met twee medewerkers een reis naar de Azoren maken om het „ver loren Land" Atlantis te vinden. Of Sykes de benodigde 1500 pond sterling bij elkaar zal krijgen, hangt af van het succes van zijn boek over Atlantis, dat op het ogenblik in Amerika verkocht wordt. De expeditie wil 6 weken op de Azoren doorbrengen en van een boot uit foto's onder water nemen. Vluchten boven de Oceaan worden ook overwogen. Sykes gelooft, dat zich onder water om de Azoren het land be vindt, waar Plato over schrijft een land, groter dan Klein-Azië en Libië en vermoedelijk 11.000 jaar geleden by een overstroming verdween. Sykes wil zijn 'onderzoek be ginnen van Corvo uit, het meest Noordwestelijk gelegen eiland der Azoren. De 6 weken zouden een inleiding vormen voor een later meer grondig onderzoek. April tot Juni acht hij de beste t jd. Gv- kes, één van de grootste kenners der wereldliteratuur over Atlan tis heeft 'n bibliotheek van onge veer 1300 werken over dit onder werp en loopt reeds 26 jaar met het plan voor een expeditie rond. De terughoudendheid der mo gendheden op politiek en militair gebied is de grootste moeilijkheid voor hem. Geen land wil zijn onderzeekaarten ter beschikking stellen, die nieuw licht zouden hunnen werpen op de zeebedding bij de Azoren, of de laatste ont wikkelingen op het gebied van onderzoekingen en foto's onder zee publiceren- Sykes gelooft, dat hij de moeilijkheden ter plaatse te boven kan komen. Op de 1ste en 2de Kerstdag zal de A.N.W.B.-Wegenwacht niet patrouilleren. WEERSVERWACTING, medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot -avond. Rustig weer Op vele plaatsen nevel of mist, welk© slechts langzaam ver dwijnt en op sommige plaatsen de hele dag blijft hangen. Elders tij delijke opklaringen. Overwegend droog weer met zwakke tot ma tige wind uit uiteenlopende ridb- tingen. Weinig verandering la temperatuur. HOOGWATER. DONDERDAG 22 DECEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. njQ. 3.15 3.3S 3.50 4.14 4.40 5.04 Dec. Opk. Ond. Opk. On<l 22 8.46 16.31 11.28 19.18 23 8.47 16.31 11.49 2C.42 24 8.47 16.S2 12.03 22.05

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1