Chaul GR Ontwerp machtigingswet Nieuw- Guinea bij Tweede Kamer ingediend Invoering Rijnvaartpremies door België 3-5 R. I. OP DE THUISVAART voor c u Neem Dl Fruit me Fa D. F. Belgische Regering geïnterpelleerd over de Invoer van Nederlandse boter Harten-Drie M vc TWEEDE KAMER Nederlander in Oostenrijk aangehouden Noodseinen gezien door Nederlands schip Da benoeming van Dr. H. M. Hirschfeld tot Hoge Commissaris in Indonesië Productie van Penicilline in België Oe N.C.R.V. 200,000 leden Ook V'.A.R.A. 290 000 leden De woningbouw October 1949 in log "een „Zonnewonder Amerikaanse Senator over Marshall-hulp H®t voor Zeeland beschikbare bouwvolume toegewezen z'n geld dubbel en dwars opbrengt In BO( Van in We teri< In AR! Tel< Onderneming in Z voor het verkop Horeca-bedrijven De gegadigde moei mers kunnen on met ambitie en op Gegadigden gelievi opleiding en hui No. 533» Bureau v£ ERWTEN S OEI BLOEMKOOL DOPERWTEN POSTELEII SPERCIEBONi SPINAZIE TOMATEN (hc AARDBEIEN AALBESSEN FRAMBOZEN RABARBERMi Zo vers al LEVE TEL. Vervolg van pag. 1 Do beurtvaarders lijden schade. Alen zou nu kunnen zeggen» dat de beurtvaarders geholpen moeten worden door de Overheid, maar lat zou voeren tot een eindeloze reeks van voorzieningen. Invoering van veerrechten is een verbetering voor het nood zakelijke vervoer. Overigens be toogt spr., dat hij deze zaak ziet als een Rijksaangelegenheid. Bij de replieken wordt aan de orde gesteld een amendement Van der Feltz (OH.), mede ondertekend door K.V.P., A.R. en V.V.D.-leden waarvan de strekking is te voorkomen!, dat to 1950 een veergeld zal worden geheven op de veren op de Wes ter Schelde. De post „onderhoud, verbetering en bediening van ve ren en schipbruggen" zou volgens dit amendement moeten worden verhoogd met de door de Mini.» ter geraamde opbrengst van een te heffen veergeld ad 800.000. De heer Van der Feltz (C.H.) zijn amendement verdedigend geeft te kennen, dat de schade van de toeurtvaartbedrijven hem opgeblazen lijkt. Na de oorlog is het wezen van het vervoer ook veranderd. Er is veel autotrac- tie ingeschakeld. Spr. acht het van groot belan_ dat dit belangrijke deel van ons land Zeeuws-Vlaanderen wordt vastgebonden. De heer Algera (A.R.) sluit aich aan bij de heer Van der Feitz. De heer Van der Weijden (K. V.P.)verklaart niet bevredigd te zijn door de verklaringen over de veer-vrijdom. De heer Stokvis (C.P.N.) is evenmin bevredigd door wat de Minister gezegd heeft. Het amendement Van der Feltz heeft sprekers volledige instem ming. De heer Cornelissen .(V.V.D.) geeft te kennen, dat zijn fractie staat achter het amendement Van der Feltz. De heer Posthumus (Arb.) spreekt de mening uit, dat de kwestie der veren in deze verga dering n et principieel kan wor den uitgepraat. Hij zou bereid ejjn af te wachten, als de Minis ter nadere voorstellen w.l doen. De Minister handhaaft zijn op vatting ten aanzien van de veren. Zeer zeker is er geen gebonden heid voor de Regering. De gege ms over de schade der beurt vaart heeft epr. van ambte lijke zijde. Hjj erkent, dat er een bepaalde verschuiving in het vervoer is geweest. Bij een ver hoging van de begrotingspost is de Regering niet gehouden deze geheel te gebru.ken. Het geldt hier een besluit van het Kabinet. Spr. wil zoeken naar een rede lijke oplossing in de richting van v'teun aan de streek. Een rede lijke maatstaf zou hij vinden de rjjikosten van het afgelegde tra ject, als was er een brug of tun nel. €^>r. is bereid te overwegen een tarief gebaseerd op de geschema tiseerde rijkosten. Dit zou niet gelden voor voetgangers en rij wielen. Hun vervoer Bratis zijn, eventueel zou tot bijv. een ■versta-klas toegang verleend kun nen worden tegen een matig ta rief. De Minister zou aanneming van hét amendement zeer sterk wilien ontraden na zijh nadere bereid verklaring om een nieuw tar.ef te overwegen- De heer Van der Feltz (C.H.) trekt zijn amendement in, indien de Min ster kan toezeggen, dat hij het tarief aian de Kamer !zal overleggen. De Minister doet deze toezeg ging- Het wetsontwerp wordt z.h.s. •goedgekeurd. iHij had geconstateerd, dat de West-Huropese landen bereid wa ren samen te werken met Enge land, doch dat zij daarbij grote moeilijkheden ontmoetten. „De Engelse devaluatie was een plot selinge schok en ook Engelands gebrek aan samenwerking hij de handel vormt een ernstig pro bleem". Ferguson verklaarde voorstan der te zijn van een herziening van het programma voor de hulpver lening aan het buitenland, waar door met voorbijgaan der rege ringen rechtstreeks hulp verleend werdt aan de particuliere indu strie. Ferguson beweerde, dat er ten aanzien van het gebruik van bet geleende geld van het plan-Mar shall meer discreminatie gebruikt werd tegenover de particuliere industrie dan voor vat het ge schonken geld betreft. De politie van Innsbruck is een bende deviezensmokkelaars op 't spoor gekomen. Een Nederlander met name Houvert is aangehou den, toen hij zich gereedmaakte om Oostenrijk met een bedrag van 600.000 schilling te verlaten. Dit bedrag was bestemd voor een bankier uit een buurland, maar de naam en de nationaliteit van deze laatste zijn niet bekendge maakt. Te Wenen zijn 8 mede plichtigen aangehouden. Blijkens een door het Duitse kuatstation Norddeiich Radio op gevangen bericht heeft de kapi tein van het Nederlandse motor schip „Henk" geseind dat een kustvaarder van onbekende na tionaliteit in nood verkeert ten Noorden van boei JE/5 in de Duitse bocht. De bemanning van de „Henk" zag noodsignalen om half zeven Dinsdagavond. De benoeming van Dr. H. M. Hirschfeld tot Hoge Commissa ris in Indonesië wordt in beurs en financiële en handelskringen te Amsterdam gunstig beoor deeld. Men ziet in hem „the right man in the right place", temeer daar het hier een volko men onpolitieke benoeming be treft. De heer Hirschfeld is bij geen enkele politieke partij aan gesloten. Vooral in kringen van de Indonesische cultuuronder nemingen luidt 't oordeel uiter mate gunstig. Zowel de directies van de ondernemingen als de planters op Java en Sumatra achten hem een voor deze be langrijke functie zeer geschikte persoonlijkheid. Een zeer grote invloed kent men hem ook toe onder de In donesiërs zelf, vooral door zijn contact met hen ter gelegenheid van de Haagse Rondetafel Con ferentie. De eindconclusie in ve le zakenkringen alhier is, dat men geen betere keuze had kunnen doen. Een toonaangevende persoon lijkheid uit de rubberhandel zei- de: „De heer Hirschfeld is een ter zake kundig man, die volko men capabel is om de belangen van Nederland te behartigen". Over een viertal maanden zal te Genval (Waals Brabant), een fa briek jn bedrijf worden gesteld, die de 1 Belgische behoefte aan penicilline, streptomicine en der gelijke producten geheel zou dek ken. De Belgische rgering zou tijdelijk beschermende rechten heffen om deze n euwe industrie te steunen. De productie ge schiedt volgens methodes, die een lage kostprijs mogelijk maken. Bij de vervaardiging van deze jpro- ducten zal een procédé worden gevolgd, dat afwijkt van het Ame rikaanse: In een artikel onder het op schrift „Een meer realistische po litiek" schrijft de „Gazet van Ant werpen" o.a. De Nederlandse pers heeft er over geklaagd, dat de invoering van de Rijnvaartprcmies zonder ruggespraak met onze Noorder buren is geschied. Wij kunnen het met dexe Ne derlandse zienswijze niet eens zijn. Rijnvaartpremies vallen geheel bu ten de bevoegdheid van de commissie voor haventarieven. Deze is weiliswaar belast met het streven naar gelijkheid in haven gelden, doen zij heeft In haar 10-jarig bestaan de tijd noch de gelegenhe d kunnen vinden om zi ii behalve met de havengelden met enig ander haventarief bezig te benden- Wat de havengelden aanQaat, heeft zij slechts een be trekkelijke gelijkheid weten te be werkstelligen. Indien de commis sie en vooral 'de Nederlandse af vaardiging haar taak in de afge lopen jaren anders en meer op bouwend had opgevat, zou zij op dit ogenblik waardevolle diensten aan ide zaak d*r samenwerking tussen de Belgische en Nederland se havens kunnen bewijzen. Zij heeft echter int haar 10-jarig be staan zo weinig terecht gebracht van haar opdracht, dat iedereen, d e pen boom naar zijn vruchten beoordeelt, verplicht ls vast te stellen, dat men in aangelegen heden, die een spoedige beslis sing vergen, weinig staat kan maken op dit I'chaam. De Belgische regering zal zich evenwel minder voor deze over weging dan door absolute nood zaak hebben laten leiden» toen zij besloot de Rijnpremie opnieuw in te voeren": Aan de memorie van toelich ting wan de Regering 'hierop, is het volgende ontleend: Het overleg ter ronde tafel con ferentie heeft er toe geleid, dat bij de overdracht van de Souve- reiniteit over Indonesië aan de Republiek der Verenigde Staten van Indonesië, het gebied van de residentie Nieuw-Guinea daaron der niet begrepen zal zijn. Ten aanzien van de residentie Nieuw-Guinea ls overeengekomen dat de status-quo van genoemd gebied zal worden gehandhaafd met de bepaling, dat binnen een jaar na de datum van overdracht van de Souvereiniteit aan de Re publiek der Verenigde Staten van Indonesië het vraagstuk van de staatkundige status van Nieuw- Guinea zal worden bepaald door onderhandelingen tussen de Ver enigde Staten van Indonesië en het Koninkrijk der Nederlanden. Indien derhalve de ter ronde tafel conferentie bereikte over eenkomsten door de wederzijdse volksvertegenwoordigingen wor den bekreahtigd, zal met ingang van de datum van de Souvereini- teitsoverdracht over Indonesië de residentie Nieuw-Guinea los staan van de centrale regering te Bata via en van de diensten der cen trale departementen aldaar. Zulks brengt met zich mede, dat nood zakelijkerwijs op korte termijn1 voorzien dient te worden in een afzonderlijke bewindvoering in Nieuw-Guinea, waarhij kan wor den afgeweken van de wet op de staatsinrichting van Indonesië en van andere tot de Souvereiniteits- overdracht voor Indonesië ver bindende wetten. Overigens zal het noodzakelijk kunnen blijken op korte termi,r aanvullende regelingen te geve waarvoor de normale parlemen taire procedure in de uitzonder lijke omstandigheden, welke tot onverwijld handelen kunnen no pen, te tijdrovend moet worden geacht. Voorts dient te worden voorzien in de uitoefening van het alge meen bestuur in naam des Ro llings tn Nieuw-Guinea. De grond wet voorziet niet in de uitoefe ning van het algemeen bestuur in een deel van Indonesië, zodat aangenomen kan worden, dat de wetgever vrij is daarin te voor zien. Het onderhavige ontwerp draagt, geheel het karakter van een noodwet. Dit betekent niet, dat de maatregelen, ingevolge dit ontwerp te nemen, buiten de grondwet zouden mogen gaan. Het ontwerp, het karakter dra gende van een noodwet, is zowel naar de daarbij voorbehouden be voegdheden als naar zijn tijdsduur begrensd. De voorgestelde wettelijke re geling dient uiteraard beperkt van düur te zijn, weshalve ls voorgeschreven, dat zij op 31 Dec. 1950 komt te vervallen. De socialistische senator Doul- trepont heeft de Belgische rege ring Dinsdagmiddag geïnterpel leerd over wat hij een „onwetti ge procedure" achtte ten aan zien van de invoer van Neder landse boter in België. Vóór de devaluatie werd de Nederlandse boter geleverd te gen de officiële prijs, n.l. ƒ4.19 (fr 69.30), doch de Belgische importeurs factureerden voor ƒ4.95 (fr 82). Het verschil van fr 12.70 per kg werd door de Ne derlandse verkopers geïnd en aan de Belgische schatkist ge schonken. Deze regeling had; ten doel het DE „KOTA INTEN" WORDT OMSTREEKS 24 DECEMBER TE ROTTERDAM VERWACHT: Het ledental van de N.C.R.V. heeft de 200.000 overschreden. Uit een aantal aanmeldingen heeft de voorzitter van de N.C. R.V. gisterenochtend het 200.000 ste lid getrokken. Het radioprogramma van de V.A.R.A. werd gisteravond ge heel gewijzigd ter gelegenheid van de inschrijving van het 200.000ste lid. Uitgezonden werd een feestprogramma, dat door de V.A.R.A.-medewerkers aan 't hoofdbestuur is aangeboden. Volgens de voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek kwamen in October j.l. 3724 nieuwe woningen gereed'. Deze zijn voor Zeeland 127 (435). In de eerste tien maanden van 1949 werden 32.912 woningen voltooid. In hetzelfde tijdvak van 1948 kwamen 25.422 woningen gereed hi de maand October werd be gonnen aan 3823 (September 3852) woningen. Daar er weder om aan meer woningen werd be gonnen dan er voltooid werden, steeg het aantal in uitvoering zijnde woningen van 40.079 op 30 September tot 40.132 op 31 October. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta P.uck Vertaald door F. van Velsen Met de „Kota Inten", die on voorziene omstandigheden voor behouden, omstreeks 24' Dec. te Rottendam wordt verwacht, repa trieert on. het bataljon 3.5 R.I. Toen op 31 October de „Kota- Agoeng"' haar ankers liét vallen in de haven van Soerabaj/a, kwam daarmee 35 R.I. als, eerste dienstplichtigen-bataljon te Qost- Java aan. Toentertijd had het gebied van de „A"-divisie een op pervlakte van nauwelijks 1000 m2, een onbeduidende vlek. op de kaart van Java. Het is langzamerhand -uitge groeid tot een uitgestrektheid van anderhalf maal Nederland en het aandeel, dat 35 R.L had in het bezetten en pacificeren daar van is niet gering geweest. Het begon met de Modjösari-eector, waar na de bezetting van Modjo- kerto (Maart 1948) het bataljon gelegerd! w™rtj. Drie maanden la ter, bij; het begin van de le poli tiële actie konden de eerste be langrijke wapenfeiten in. de histo rie van het bataljon worden op getekend. Na de' RenviIle-overeenkomst werd het rustiger om naarmate' de spanning verminderde, nam de eentonigheid toe. De bataljons staf ging daarom meer aandacht, schenken aan ontspanning en achtereenvolgens werden een zangkoor, een toneelgezelschap („De Kleine Comedie") en een band („The Merry Tramps") op gericht. Ondertussen ging het werk door. In Kebon Agoeng en Toe- toet, in Toempang en Ngada, in Nongkodjadjar en hoe verder al dié plaatsen heetten in de buurt waarvan gedurende kortere of langere tijd 3—5 rondzwierven. De opdracht voor de tweede politiële actie luidde: Poedjon be zetten, zuiveringsacties, houden, het Lumadangse overnemen. Een, nieuwe reeksnamen werd aan de oude toegevoegd: Pasirinn» Pro- toltinggo, Kraksaan; Pasuruan, Fardakan, namen die steeds weer inhielden patrouille; wacht, foura- ge; ziekenverzorging, lijncontröle en al dat andère waaruit het mi litaire leven bestaat. Tenslotte werd de troep voor de laatste étappe geplaatst in de Grisse- seotor en nu is het dan zover» dat ze gaan afzwaaien. Het West-Duitse nieuwsbureau DT"A heeft gisteren, melding ge maakt van verklaringen van ver scheidene honderden iirwoners van Ftzrrchheim b ij Bamberg in Beieren üAt zij D nsdag een .„Zonnewon der" aanschouwd hebben. Volgens cfe verklaringen zou men de zon gedurende 10 m'nu ten „vreemde -wentelingen" hebben: zien maken. De mensen op straat knielden neer erna te bidden, aldüs DPA. Belgische zuivelbedrijf te be schermen, dat de inlandse boter voor ongeveer fr 85 op de bin nenlandse markt brengt. Na de devaluatie steeg het verschil tot fr 22.40 en de Nederlanders heb ben toen bij de Belgische staat weten te bereiken, dat deze ge bruikt machten worden voor de fr 4i/j milliard schuld, die Ne derland aan België heeft. Vol gens de heer Doultrepont is deze regeling echter in strijd met de wet en wordt de Belgen een ex tra-belasting opgelegd ten gun ste van Nederland. De Belgische Minister van Buitenlandse Zaken, Van Zee land, zette in zijn antwoord uit een, dat het noodzakelijk was bij de invoer van Nederlandse boter het systeem van de heffingen toe te passen. Op 15 October van dit jaar is besloten, dat deze heffing op de door Nederland naar België geëxporteerde boter gedurende de periode van de Voor-unie zou worden gebruikt ter voorlopige dekking van het verschil tussen de Belgische ex port naar Nederland en de Ne derlandse naar België ten be drage van 200 a 300 millloen francs. De tekst van deze overeen komst was voor tweeërlei uitleg vatbaar en de Nederlanders In terpreteerden deze in die zin, dat België definitief van zijn heffingen op, de Nederlandse bo ter afzag. Dit misverstand is evenwel uit de weg geruimd en er is nu een nieuwe regeling in gevoerd, op -grond waarvan de heffingen voortaan weer ten goede komen aan België. De heer Doultrepont bleef van mening, dat de Belgen door deze heffingen extra belast worden. In plaats van de thans geldende regeling stelt hij voor bij de in voer van boter aan de grens een soort verbruiksrecht te heffen in de geest van de accijnzen. 57) (Nadruk verboden). De Republikeinse Senator Fer guson, die als lid van de Senaats commissie voor de begrotingstoe wijzingen een wereldreis heeft ge maakt, heeft Engeland de oor zaak genoemd van de mislukte samenwerking tussen de Europe se landen- Steeds moest op haar gewacht worden met de lunch, want zelfs Ditchwater oefenden zo'n perma nente aantrekkingskracht op kaar uit, dat zij om geen huisre gelen van haar gastvrouw dacht. Bijna altijd was Nora- bij-haar, die over iedereen die zij ontmoetten, de gevraagde informaties moest verstrekken. (Een nette mijnheer was dat, wie was dat? Ken je hem niet? Allemachtig! Die lange knappe vent liep naast hem; hoe heet hij ook weer? Mijnheer So- mers Somers Is dat geen vriend van Rex? Rex moet er eens een paar meebrengen om te theeën). Als haar broer op 't „Witte Huis" kwam, begroette zij hem met een uitbarsting van uitbundige scherts, die meestal betrekking had op zijn verliefd heid en bij mevrouw Wynne Pritchard een bedekt misnoegen opwekte. Nora ontging dtt mis noegen niet en dit prikkelde haar opnieuw tot weerspannigheid. Expres deed zij dan overdreven vriendelijk met haar aanstaande schoonzuster en lachte en stoeide met haar in de tuin; zij haalde met haar dé kleerkasten over hoop, redeneerde over blouses, crêpe de Chine, dito georgette en wat dies meer zij, tot laat in de avond. Mevrouw Milbanke was ook behalve rookmania'k, verzame laarster, en zij had een grote col lectie talismans, en photo's met handtekeningen medegebracht, die Nora met veel trots liet bezichti gen. „Deze hier is ais Pierrot verkleed'', zei ze. „O, ik wou dat je hem gekend had, Nora; je zou je dbodgelachen hebben cm zijn vervaarlijke stem. Ik heb James er toe gekregen, hem te logeren te vragen. Kijk eens hier, deze zal je waarschijnlijk wel niet ken nen, is het wel?' Zij liet Nora een photo zien. Het beeld dat haar ogen ontwaarden was een lachen de zwarte danseres gekleed in een zwart rokje met lange welge-1 gert: „Dear mother kiss me' VOOR 1950 195.000 KUBIEKE METER. Npra verrast. „Nou en of! 'n. mooi zaakje. Veertien pond per week met een mededanseres, die tk zelf moest betalen. Nu, die kon ik voor een pond per week krijgen. Na afloop gipgen wij met de directie soupe ren. Reuzenroyaal waren ze en de directeur was bijzonder mild met de wijnfles. Ik denk er nog dikwijls aan, want het is de leuk ste tijd uit mijn leven geweest; rrfaar zeg Nora, je moet er niet nfet Rex over spreken. Hij ging zo te keer, toen iemand het hem n&derhand vertelde. Verraad mij niet voor d'e tweede maal, zeg?" „Natuurlijk niet'', zei Nora. „Hier ls mjjn mededanseres, die ill toen had neen zij is het toch niet. Dat is mijn vriendin Madge en dit is miss „Hoe heet zij ook weer?" Een knap meisje van het toneelgezelschap dat destijds in Cowry Be, speelde; Rex had ook kennis met haar gemaakt. Ik ge loof, dat hij toen dodelijk van haar was, maar dat was toen jij hem... enfin, dat is afgelopen. Je had haar eens moeten horen zin- vormde benen en witte schoenen. „Dat ben ik, drie jaar geleden, toen ik gedurende veertien dagen ir. het El sée danste." „Hebt je daar gedanst?'" vroeg Mevrouw Milbanke zong het re frein cr van „Ik zing al haar liederen ze liggen juist goed voor mijn stem." „O, ja?" zei Nora, die zich wijs- Aan de provincie Zeeland is door de Regering voor het jaar 1950 boegewezen 195.000 kubieke meter woning bouwvolume. Gedeputeerde Staten hebben hiervan 17,3:700 m». voor de Zeeuwse gemeenten beschikbaar gesteld. HSerte is begrepen de- bouw van 200 montagewoningen, elk van 260 m3. inhoud, ter voor ziening ia de woningnood voor de industrie'. Overigens zullen de herbouwgevallen de voorrang ver krijgen. De resterende 21.800 m3 wordt te reserve gehouden, om maakte, dat zij zich niet verveel de. ,»*t Is jammer, dat je niet hier was, toen ze hier mensen zochten vo<jr onze revue." „Revue" riep de logé. „Gaan ste hier een revue opvoeren?" Met een weinig terughouding zei Nora, dat de revue-opvoering 1 bij een zekere familie Gansen- hurst was ontwórpen. „Dat is een naam, die je aan paté de foie gras doet denken", scherste de logé, haar in de rede vallend. ze wonen in een 'kasteel van een huis en er zijn negen, of tien officieren ingekwartierd, en ik geloof, dat die allemaal in de revue meespelen,." „Ik begrijp niet, dat Rex mij d'aar nooit iets van heeft verteld'", riep mevrouw Milbanke. Begerig vroeg zij: „Wat hebben ze voor meisjes die daaraan mee doen? Stijve harken zeker of hebben ze jou ook gevraagd cm mee te doen?'" „Ja, zeker", zei Nora onver schillig. Zij raapte een zakdoek van de gond, die Nellie had laten vallen. „Ik had er geen zin in. Het zou dan om de andete dag repeteren zijn bij die akelige lui dUs (Wordt vervolgd). deze gedurende 1950: voor drin gende gevallen te kunnen toewij zen. Voor Zeeuws-Vlaanderen is de toewijzing van het beschikbare bouwvolume aan de verschillende gemeenten als voigt: Oost Zeeuws-Vlaanderen Axel 2000; Gltege 2100, alsmede 6 woningen met een inhoud van 250 iku-b. m.Graauw en Langen- dam 500; Hoek 1400; Hontenisse 2000; Hulst 1450, alsmede 40 montagewoningen met een inhoud van elk 260 m3; St. Jansteen 2200, alsmede 6 woningen van 250 m3; Koewacht 750, alsmede 6 woningen van 250. m3; Temeuzen 2750; Overslag nihil; Philippine 500; Sas van Gent alleen 14.560 m3 voor de bouw van 56 montage woningen; Vogelwaarde nihil; Westdorpe 1200 en Zaamslag en Zuiddorpe nihil. West Zeeuws-Vlaanderen: Aardenburg 3QOO, uitsluitend bestemd voor herbouwgevallen, bovendien zijn 4 woningen toege wezen van 250 m3; Biervliet 1800, waarvan 1000 m3 bestemd dient te worden voor herbouwgevallen. Voorts zijn nog 2 woningen van 250 m3 toegewezen; Breskens 3000, uitsluitend bestemd voor herbouwgevallen, alsmede 6 wo ningen van 250 m3; Cadzand 2000; Groede 1000; Hoofdplaat 1000; Uzendijke 2000; Nieuw vliet 500; Oostburg 1000, uitsluitend voor herbouwgevallen; Retran- chement nihil; Waterlandkerkje 500; Zuidzande 1000, uitsluitend voor herbouwgevallen. Verscheidene duizenden Chinese nationalisten van het Kwangsi-leger zijn Woensdag Vietnamees gebied binnengeko men in de streek van Lang Song. Zij werden ontwapend. PUBLICATIE VAN HET CEBUCO Centraal Bureau vooi Courantenpubliciteit van de Nederlandse Dagbladpi

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2