Bevordering Nederlandse Uitvoer naar Amerika Verblindende autoverlichting Bim en de ontvoering van Sinterklaas DE RADIO VERHOGING van het bijzonder invoerrecht op Benzine De Minister antwoordt HET ZONDAGRIJVERBOD Koning Leopold Korte berichten dvergadering De Staat van Oorlog met Duitsland -Wol brengt- De V. N. en de Britse koloniën Engeland kan thans atoombommen maken De „Horeca" en de Prijsstijgingen Eenpeldere lamp Meer leerkrachten voor L. 0. en M. 0. O.-Aziatische Protestanten tegen Communisme Nederlandsch Bijbelgenootschap a. ZON-EN MAANSTANDEN en het proces in Kostof Ook voor fietsers moet ge dimd worden. Er bereiken de A.N.WJ3. zeer vele klachten over verblinding- door autoverlichting Met nadruk wijst de Bond de automobilisten op de verplichting onn te dimmen, wanneer de veilig heid van het verkeer dit eist. Volgens de wet dient men te dimmen niet alleen voor het ver keer op de rijbaan maar ook voor hét verkeer naast de rijbaan, dus evenzeer voor fietsers, die zich op een al dan niet vrijliggend rij wielpad bevinden. Uiteraard is het van het groot ste belang, dat de koplampen zich in de juiste stand bevinden, want, wanneer dit n et het geval is, kan ook het dimlicht nog ver blinding veroorzaken. Schijnwerpers mogen slechts tijdelijk worden gebruikt en mo- j gen nmmer dienen voor verlich ting van de rijbaan. Stadslichten mogen slechts ge bruikt worden bij het parkeren of wanneer men rijdt op een weg, die goed verlicht is. Op een weg, welke van een goe de natrium-verlichting is voorzien, is het gébruik van stadslichten zelfs zeer wenselijk, daar anders het effect van het één-kleurg na- triumlicht te niet worden gedaan. Van enorm belang is het uiter aard, dat motorvoertuigen voor zien zijn van een góed-functione rende en duidelijk zichtbare ach terverlichting. Volgens de wet moet elk motor voertuig voorzien zijn van een rood achterlicht. Het verdient aanbeveling, aldus de A.NW.B., ook nog een tweede achterlicht te voeren, daar het achterop rjjdende verkeer dan beter in staat is het snelheidsverschil te schatten. AUTOMOBILISTEN NAAK FRANKRIJK A&ngez en zich ten gevolge van de nieuwe benzine-regeling in Frankrijk moeilijkheden voordoen er blijkt onder een aantal ben zinepomphouders een staking te zijn uitgebroken raadt de K.N. A.C. automobilisten, die naar Frankrijk reizen aan, een paar ledige jerrycans mede te nemen en deze aan de eerste de beste Fran se benzinepomp, waarvan de eige naar niet staakt, te doen vullen- Het medenemen van extra ben zine uit ons land brengt n.l. moei lijkheden met zich mede, omdat voor de uitvoer een vergunning nodig is. De jerrycans in België moeten worden verzegeld en de Franse douane heft invoerrechten op deze benzine. over de te verwachten vorming van een gemengde Duits-Geal lieerde commissie ter bestu dering van de mogelijkheden om de Staat van Oorlog te beëindi gen. Een officiële woordvoer der verklaarde, dat in werkelijk heid de samenstelling van een Duitse studiecommissie ener zijds en die van een Geallieerde commissie anderzijds tot stand was gekomen. Beide commissies werden onmiddellijk na het slui ten van het accoord van Peters- berg samengesteld. De beide studie-commissies hadden tot taak de specifieke gevolgen van een Staat van Oorlog, die beëin digd diende te worden om de Westduitse regering meer vrij heid van handelen te geven, te bestuderen. De Westduitse kanselarij heeft de berichten tegengesproken WOENSDAG 14 DEC. HILVERSUM I: 8.30 Nieuws; 8.43 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Weerberichten; 9.03 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Orgelspel; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Voor het platte land; 12.38 Kwartet; 12.55 Kalen der; 13.00 Nieuws; 13.15 Omroep orkest; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Cello en piano; 15.00 Kin derkoor; 15.20 Pianovoordracht; 15.30 Voor de jeugd; 16.30 Slui ting; 17.30 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-varia; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Parlementair overz.; 19.15 Kwartet; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualitei ten; 20.15 Soc. nieuws; 20.20 Ope ra; 21.45 Hoorspel; 22.35 Viool; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.30 Nieuws; 8.40 Gram.; 9.00 Weerberichten; 9.03 Voor de zieken; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Hoorspel; 12.00 Marinierskapel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 12.45 Lichte muziek; 13.00 Nws; 13.15 Koorzang; 13.20 Orgelcon cert; 14.00 Reportage Canad.adag; 14.45 Gram.; 15.00 Blaaskwintet 15.45 Voor de kinderen; 16.30 Sluiting; 17.30 Pianoconc.17.45 Regenngsuitz.18.00 Kerkkoor; 18.30 Radio Volksnniversit.19.00 Nieuws; 19.15 Regeringsuitz. 19.30 Sportcomment.19.40 Ra diokrant 20.00 Nieuws; 20.05 Commentaar famdlieoomp. 20.15 Radiophilharmonisch ork.; 21.30 Causerie; 22.00 Konlnkl. Mari nierskapel; 22.45 Avondoverden- king; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.15 Pianospel; 13.15—17.00 Gram.; 17.05 Nws; 17.15 Gram.; 17.30 Voordracht; 17.45 Gram.; 18.00 Viool en piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuillet.20.00 Omoeporkest; 21.00 Actualitei ten; 21.15 Ital. muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.55 Nws. Sir Hartley Shawcross, de Britse staats openbare aankla ger en Minister, heeft Vrijdag te Londen voor de raad van het Britse genootschap voor de Ver enigde Naties verklaard, dat Engeland geen toezicht van de Verenigde Naties op zijn kolo niaal bestuur zal dulden. Hij wees erop, dat alle landen in de algemene vergadering der V. N. een gelijkwaardige stem hebben. Een souvereine staat kan daarom de beslissingen van de algemene vergadering in het bijzonder in zaken, die bui tten het handvest staan niet zo ernstig nemen als hij het bij een realistischer stemprocedure zou behoren te doen, aldus Shawcross. Engeland heeft nu de techni sche en wetenschappelijke ken nis om in het land zelf atoom bommen te maken, zo hebben deelnemers aan de onlangs ge houden Amerikaans-Brits-Ca- nadese atoombesprekingen ver klaard. Zij voegden hieraan toe, dat Amerikaanse vertegenwoor digers bij de besprekingen had den voorgesteld, dat Engeland niet zou overgaan tot het inves teren van grote sommen in een productieapparaat voor de bom men. Het moest er op vertrou wen, dat het de productiefacili teiten in de Ver. Staten zou kunnen gebruiken. De zegslieden legden er de na druk op, dat men niet heeft ge tracht op dit punt onmiddellijk tot overeenstemming te komen. De bedrijfsgroep „Horeca" heeft zich op het standpunt gesteld dat, „hoewel er aanleiding is wegens stijgende kosten de prijzen te ver hogen, de hotel., restaurant- en cafébedrijven toch rekening moe ten houden met de verteerkracht van het publiek. Door een ver standige prijsstelling is jn de af gelopen jaren een belangrijke goodwill gekweekt. Deze moet men toehouden, al dus adviseerde de heèr F. A. P. Pfeiffer, secretaris van de be drijfsgroep Horeca op een verga- dring van bedrijfsgenoten te Val kenburg, De heer Pfeiffer stelde voor,de prijzen van 1949 te handhaven en de stijging van kosten op te van gen door een verstandige be drijfsvoering. VOORJAAR 1950 HERUITZEN - DlNG FRANSE TELEVISIE PROGRAMMA'S vo":; het NOORDEN Het plan waarbij een Hert- ziaans relais-toestel tussen Parijs en Lille voor het uitzenden van televisie-programma's geïnstal leerd zou worden, is dezer dagen werkelijkheid geworden. De Franse apparatuur zal bo ven in de klokketoren van Lille geïnstaleerd worden. De televisie- techniici schatten, dat in het a.s. voorjaar een zender van twee honderd Watt in werking zal kun nen treden en zowel in Frans Vlaanderen als in België de na tionale programma's zal 'kunnen heruitzenden. De waarde van de Nederlandse uitvoer naar de V. S., die het vo rige jaar 44 milüoen dollars be droeg, zal dit jaar 50 tot 55 mil- lioen dollars bedragen, zo deelde de heer L. Smit, directeur voor exportbevordering, Zaterdag aan de pers mede. De heer Smit, diè na een ver blijf van 6 weken in de V. S.van- daag naar Nederland terugkeert, verklaarde, dat besloten is nieuwe Nederlandse handelscommissaris sen te benoemen, die zich te New York, Chicago, Los Angelos en Dallas (Texas) zullen vestigen. Hij zeide, dat er in Amerika een potentiële markt voor Nederland se productie kan worden ver hoogd, zodat de uitvoer naar de V. S. kan worden opgevoerd. De nieuwe regeling, waarbij 10 °/o van de dollaropbrengst van de uitvoer door de exporteurs zelf mag worden gebruikt, is voor het ogenblik voldoende. De organisatie van handels- commissarissen zal in samenwer king met de Nedelandse Kamer van Koophandel in de V. S. een reclamecampagne beginnen voor In de Verenigde Staten is een lamp uitgevonden met een helder heid van van de zon. De nieu we lamp is door de ingenieurs van de Western Union Telegraph Cy geconstreerd en is een van de tastbare resultaten van hun proe ven om telegrammen met behulp van lichtstralen over te seinen. De lamp, die ongeveer een cm in doorsnee is, kan zowel op gelijk- als op wisselstroom bran den. Het lichtgevende element be staat uit een laagje gesmolten z' konium van enkele moleculen dik, dat op een temperatuur van bijna 3600 graden Celsius wordt gehouden. De levensduur van een dergelijk lampje, dat geen glazen ballon heeft en waarvan het glocilichaam aan de lucht bloot staat, zal ettelijke honderden branduren bedragen. Verwacht wordt, dat de lamp in de filmindustrie, bij televisie en verschillende reproductiepro cessen veel gebruikt zal worden. De fabrikanten verklaren, dat het lampje tevens van grote waarde kan zijn voor medische onderzoe kingen, waarbij men helder licht nodig heeft. De regering overweegt plan nen om op korte termijn te komen tot aanvulling van de onvoldoende reserve aan onder wijzend personeel. Bij vacatu- bepaalde soorten Nederlandse goederen, welke tot dusvere nog niet in de V. S. zgn geïntrodu ceerd. Individuële Nederlandse firma's kunnen voor haar eigen merkproducten aan deze campag ne deelnemen. In het bijzonder zal aandacht worden gewijd aan de staten in het Westen en Zuid- Westen van Amerika met het oog op de enome mogelijkheden, die daar liggen. res is het vaak niet mogelijk in de opengevallen plaatsen te voorzien. Vooral op het platte land blijven vacatures lang on- bij ziekte van een onderwijzer vervuld en worden de kinderen naar huis gestuurd, omdat er geen plaatsvervangers beschik baar zijn. Op grond van de be volkingstoename wordt boven dien in de jaren 19521955 een tekort aan leerkrachten ver wacht. Aangenomen mag wor den, dat het tekort van tijdelijke aard zal zijn en binnen de gren zen van de huidige leerlingen- schaal kan worden opgevangen. Door het beschikbaar stellen van beurzen wordt de normale opleiding nu gestimuleerd. Voorts beoogt de regering de meest geschikten van hen, die op wachtgeld zijn of komen, aan speciale cursussen te doen deelnemen. Gestreefd zal worden naar het kweken van een reserve tus sen de 500 en 1000. Te Bangkok wordt thans een conferentie gehouden door af gevaardigden van vijftien mil- l:oen protestanten in Oost-Azië. De afgevaardigden verklaarden dat er een „fundamenteel con flict" tussen het Chirstendom en het communisme bestaat. Ter conferentie is een uit zeven punten bestaande resolutie aan genomen, waarin de positie van de Christelijke Kerk in het maat schappelijke en politieke leven wordt omschreven. In de resolutie wordt op de Christen een beroep gedaan om, indien zij een oor deel willen vellen over het com munisme „onderscheid te maken tussen de maatschappelijke revo lutie, welke op het bereiken van rechtvaardige verhoudingen is ge richt en de totalitaire ideologie, die zich van deze sociale revolu tie tracht meester te maken, om daaraan een verkeerde wending tc geven'». v In de resolutie wordt voorts nog een .beroep op de kerken in Oost- Azië gedaan om „het initiatief te nemen tot een overbrugging van de kloof, welke thans tussen de Kerk en de arbeidersbewegingen in de steden en op het platteland bestaat". De boze dwergen zaten juist aan tafel om te bespreken, waar hun vermiste kameraad wel zou zijn, toen de deur werd openge duwd en zware Heintje zo heette het Kereltje dat door Bim en Basli op het dak was gevangen genomen binnenkwam. „Ze zitten imij achterna", zei Heintje. „Ut ben zelfs al eenmaal in mijn kraag gegrepen!" En Heintje vertelde hoe Bim en Basli hem trachtten op te brengen en hoe hii was ontvlucht. De Erge. dacht een ogenblik na. Daarop stond hij op. .Mannen,'' zei de Erge. „De grónd wordt heet onder onze voeten. Verzamel zoveel ballon netjes als jullie kunt kopen in de stad. Vult de matrassen met gas! Wij zullen met ons hele genoot schap opstijgen en Sinterklaas meenemen, met bed en al!" Tot secretaris van het Neder lands Bijbelgenootschap is be noemd Mr. F. L. S. F. Baron Van Tuyll van Serooskeitken, te Den Haag, ter vervanging van Dr. H. C.- Rurgers, die wegens het berei ken van de 70-jarige leeftijd binnenkort als zodanig aftreedt. Mr. Van Tuyll studeerde rech ten aan de Universiteit te Utrecht waarna hij burgemeester van D'omburg werd. Later trad hij als adjuct-secre- taris in dienst van het Neder lands Bijbelgenootschap voor de binnenlandse organisatie. Aan deze arbeid kwam een ein de, toen op 7 November 1942 de Duitse politie het Bijbelgenoot schap ophief. Gedurende de periode van het Militair Gezag was hij als majoor de verbindingsofficier tussen de kerk en dit gezag. Daarna voerde hij voor de kerken de onderhan delingen met Church World Ser vice jn New York en met de af deling van de wereldraad der ker ken te Genève voor de wederop bouw van het kerkelijk leven in Europa, waardoor hij bemiddelaar kon zijn bij velerlei steun voor het hoste' van de door kerken geleden oorlogsschade. Op interkerkelijk gebied bewoog hij zich verder als voorzitter van het Protestants In terkerkelijk Thuisfront. WIJZIGING \>,N DE-MOTORRIJTUliGENBELASTINGWET De Minister van Financiën heeft de Tweede Kamer een nota doen toekomen betreffende de verhoging van het bijzonder invoerrecht 6p benzine en wijziging van de motorrijtuigenbelasting. Bij Koninklijke boodschap van 9 Augustus j.l. is aan de Tweede Kamer ter overweging aangebo den het ontwerp van wet tot ver hoging van het hijzonder invoer recht op benzine en tot wijziging van oe motorrijtuigenbelastingwet. Sindsdien hebben zich echter twee nieuwe feiten voorgedaan. Het eerste werd gevormd door de devaluatie van de gulden en de Belgische franc. Het tweede feit, dat zich intus sen heeft voorgedaan, is het be sluit van de Belgische Rekenka mer om onverwijld over te gaan tot het ten uitvoer leggen van de afspraak, welke met betrekking tot de belasting op benzine te Lu xemburg is gemaakt. Het mag worden verwacht, dat de verla ging van de belasting op benzine tot het geünificeerde bedrag in België omstreeks half Januari '50 in werking zal treden. Zulk dus formeel als autonome maatregel. Reeds met het oog op de fraude bestrijding aan de Nederlands- Belgische grens zou het van groot belang zijn, indien dezerzijds te gelijkertijd tot heffing van de benzinebelasting naar het geünifi ceerde bedrag zou kunnen worden overgegaan. Door ,c(oörjlinering van de in beide landen autonoom te treffen maatregelen zou de Lu- Uheumatiek ondermijnt Uw hele gestel. Want 't knaagt en knaagt en knaagt maar Maak toch een einde aan die on dragelijke plaag, die U ziek maakt en moedeloos en allengs tot niets meer in staat. Pak Uw kwaal in de oorzaak aan. Met de wel dadige Kruschen-kuur. Om Uw bloed te zuiveren van die pijnver- wekkende onzuiverheden, die zich nu meer en meer vastzetten in hoeken en gaatjes endie zich eerst meldden met scheuten en steken, maar allengs worden tot dagen en nachten van onafgebro ken pijn. Zoals ettelijke tiendui zenden Rheumatieklijders over de hele wereld verlossing vonden bij Kruschen, zo zal ook voor U de weldadige werking zich haast als een wonder openbaren. Met de kleine dagelijkse dosis Kruschen voelt ge U al gauw weer een heel ander mens: fit monter en opgewekt en met geen zweem van pijn meer, omdat Kruschen Uw bloedzuiverende organen weer nieuwe energie en levenskracht schonk. Vraag Kruschen Uw Apotheker of Drogist. Ing. Med. xemburgse afspraak op dit punt reeds bij voorbaat feitelijk tot uitvoering worden gebracht. Om vorenstaande redenen deelt de Minister namens zijn aml'dt- genoot van Verkeer en Waterstaat en van Economische Zaken, mede, dat de Regering thans een her vatting van de behandeling van het bijzonder invoerrecht op ben zine, enz. zeer op prijs zal stel len. De politie te Milaan heeft het bestaan van een internationale or gan satie vastgesteld, die zich speciaal met het smokkelen van goud bezig houdt en zich bedient van vliegtuigen van de grote in ternationale lijnen Een en ander is komen' vast te staan na de ar restatie van een smokkelaar, die wtrd verrast toea hij uit een uit Amsterdam komend vliegtuig stapte. Op vragen van het Tweede Ka merlid Posthumus (Arb.) .betref fende beperking van het benzine verbruik en handhaving van het Zondagrijverbod heeft de heer Spitzen, Minister van Verkeer en Waterstaat het volgende geant- woordt Het ligt niet in de bedoeling de wet tijdelijke regeling personen vervoer met motorrijtuigen, die op 31 December 1949 ophoudt van kracht te z\jn, opnieuw te verlengen. Behalve dat aan het thans nog geldende Zondagsrij verbod als mid del om onnodig geacht gebruik van motorrijtuigen te voorkomen niet onbelangrijke bezwaren wa ren verbonden, gold hierbij de overweging, dat bij' aanneming van het wetsontwerp no. 1328 de verhoging van de benzineprijs een aansporing tot zuinig autogebruik zou medebrengen, waardoor be doeld verbod overbodig zou wor den. Het maandelijkse benzinever bruik vertoont weliswaar én stij ging doch deze laat zich gerede lijk verklaren uit de toenemende economische 'bedrijvigheid in ons land. De vraag of de Minister niet de mening is toegedaan, dat de onvermijdelijke versobering door ieder en waar mogelijk mede ge dragen moet worden en dat deze zich zeker ook heeft uit te strek ken tot een vergaande beperking van het niet strikt noodzakelijke benzineverbruik, in het bijzonder waar dat betreft het verbuik voor privé-doeleinden, wordt bevesti gend beantwoord, waarbij er evenwel op moge worden gewe zen, dat het in de vraag gestelde doel door een beperking alleen van het benzineverbruik slechts in zeer geringe mate wordt be reikt. Nu dé behandeling van boven bedoeld wetsontwerp is vertraagd, bestaat de mogelijkheid, dat ge- durenrié enige tijd na 1 Januari 1950 de remmende invloed op het gebruik, welke van de hierboven bedoelde benzineverhoging wordt verwacht, nog niet tot gelding kan komen. Aangezien die tijd buiten het seizoen valt, dat tot tourisme uitlokt, kan hierin geen overwegend bezwaar worden gé- zien. Onverhoopte niet aanneming van bedoeld ontwerp zou nopen tot het overwegen van andere be perkende voorschriften. Het vooraanstaande Belgische dagblad „Le Soir", dat niet als een spreekbuis van een der Belgische politieke partijen kan worden beschouwd, schrijft dat Koning Leopold, vóórdat hij door de Duitsers werd wegge voerd, te Brussel een „politiek testament" achterliet, waarvan de inhuod tot nu toe geheim is gehouden. Volgens het blad verklaarde Koning Leopold in dit docu ment, dat hij het in strijd met de eer van een opperbevelheb ber achtte om, toen het Belgi sche leger zich aan de Duitse vijand moest overgeven te po gen te ontkomen". In dit „poli tieke testament" zou Koning Leopold verder in een uiteenzet ting over zijn houding ten tijde van de Duitse bezetting en van zijn beweegredenen, om na de Duitse inval in België te blij ven, hebben verklaard; „Mijn aanwezigheid in het buitenland, zonder dat ik over enige werke lijke militaire macht zou heb ben beschikt, had slechts van symbolische aard kunnen zijn. Daar het land geheel en al door de binnengevallen vijandelijke legers was omsingeld, had het hoofd van de staat het slechts kunnen verlaten, indien hij door de overwinnaars was weg gevoerd". Zaterdag zijn ten minste 5 personen omgekomen in een sneeuwstorm die in aicht staten van de V. S. van Montana tot Oklahoma woedde. Ook Zon dag werd uit bijna alle staten melding gemaakt van ijzige stormwinden en jachtsneeuw, zelfs uit Zuid-Californië. In Santa Monica werd een aardbeving ge voeld, die geen schade aanrichtte. Veertig kilometer ten Zui den van Cairo zijn na een schiet partij met de politie dertig Be- doeïnse handelaren in verdovende middelen gearresteerd. Het ge vecht speelde zich af in de Aio- kat tam-heu veis. De bende stond onder leiding van de beruchte Syed Salem Amer. De politie bracht vier pantserwagens in de strijd. Het gevecht duurde 20 mi nuten. De bendeleider en drie van zijn mannen werden gewond. De politie nam 50 geweren, vier brenguns en een hoeveelheid has- jisj, ter waarde van 6000 Egypti sche ponden in beslag. In het Gezellenhuis te Sim- pelveld is een nieuw contingent Italianen, veertig man sterk, ge arriveerd. Dit contingent zal te werk worden gesteld in Staats mijn Wllhelmina te Tewinselen. De gespannen toestand onder de landarbeiders in Viterbo, die sedert enkele dagen was toegeno men, heeft Zondag aanleiding ge geven tot symbolische bezetting van meer dan 1000 ha particuliere grond. De manifestanten hebben zich vrijwel niet verzet tegen de politie, die hen van het bezette gebied is komen verdrijven. Er zijn evenwel enige personen ge arresteerd. Acht 'kinderen, van één tot 13 jaar, zijn bij een brand te Cas cade in Pennsylvanië omgekomen. Drie volwassenen liepen zware brandwonden op. De Franse trawler „Neptu ne" is bij Le Trepot, ten Noord oosten van Dieppe, op een mrjn gelopen. Vier vissers werden ge wond. Het schip zonk. De be manning is aan land gebr&ckt. De openbare aanklager in het proces in Bulgarije heeft Miaandagavond voor de vijf voor naamste beklaagden de doodstraf geëist. In Tlus (Oklahoma) is brand in een olie-opslagplaats uitgebroken. Er is een schade van ongeveer één millioen dol lar aangericht. Enige mannen raakten gewond. 3 ct.; minimum es: 5 regels 60 ct-i ummer Bureau vu es namiddags 3 uuri. Ivergadering ge- jor de heer Donkei eeft de heer Krol :nnen gegeven, dat ende Kabinetten de ebben gemaakt, dat Spoorwegen geëist i een sluitend bud- n. Dit is de oorzaak ider prettige stem- het rail- en het Eventuële tekorten regdienst diene door te worden gedragen. e Ruiter (C.H.) is dat nu er voorlopig ite oeververbinding ven-Duiveland wel ■■en, er gezorgd dient ior een bétere veer- of de Minister een st te verlenen voor van het vreemde- r in Zeeland en in- iaar de stand van nzien van het vlieg- k in Zeeland. Ver- hij de wenselijk- betering der haven <.s en van de brug ige. vn der Feltz (C, H.) at men in Zeeuws- verbitterd is, omdat fjing der vrije veren '■een van het Minis- d van 1945. Er is teer reden dan toen \en tussen Zeeuws en overig Nederland, maken door vrije it verband noemde economische en fi- denen. 's Ministers vindt hij niet over- lornelissen (V.V.DJ m bij hen, die ge- voor vrije vaart op Vegen het niet-aan- een binnenhaven heeft hij bezwaar, nieuwe studie ter isthumus (Arb.) be- t verkeersvraagstuk yard gemaakt wordt particuliere belan- raagt zich af of het apparaat wel vol- O.m. stelde hij de ieel der deviezen in van personenauto's Verder besprak hij voorziening op de dse en de Zeeuwse t z.i. een vraagstuk is, omdat het ver- iculiere handen is. lgera (A. R.) is van de Spoorwegen dïe- jn naar een sluiten- De Zondagsdienst wegen moet tot het e worden beperkt, •de het, dat het rij- ondag niet verlengd ■tie der vrije veren 1de achtte spreker kelijke zaak. Hij ia le conclusie geko- et behoud van de een algemeen Ne- ang is. ran Dis (S.G.) ver- i tegen een beleid, articuliere vervoers- de weg en te water >uden worden weg- •neens verklaart hij- iet doen lopen van ervoermiddelen op het „zoveel moge- en van Zondagsar- zich ook niet ver- jepleit ook een ver- :n op Zondag. Jaren ig is door de schip- m een zodanig ver- een binnenhaven aan te leggen, zo- vrijding is beloofd. er van Verkeer en de heer Spitzen, iet woord komende, it de bij de behan- eite werken hem en bedrag van ƒ146 emene beschouwing j, dat de W.A.G. en lerenvervoer te wa rt in de Kamer zul- >ver elf brak de Mi- ede af en werd de verdaagd tot he- ïalf twee. Dec. Opk. Ond. Opk. Ond. 14 8.40 16.28 1.33 *•13.28 15 8.41 16.28 2.59 13.40 16 8.42 16.29 4.29 13.56 17 8.43 16.29 6.02 14.16 18 8.44 16.29 7.35 14.47 19 8.45 16.29 9.01 15.32 20 8.45 16.30 10.09 16.36 niuciüjniiruoii iu u voorziening zullen eerlang wor den ondervangen door het iribe- drijf stellen van de cokesfahriek. B. en W. houden rekening met een teruggang van de Vermake lijkheidsbelasting met 5000,—. Geraamd ia 27.000,tegen ƒ32.000,— voor 1949. De totale ontvangsten en uit- van mr-geiana s verpucn- tingen krachtens het Noord-At lantisch verdrag. Het zou een voudig betekenen, dat Engeland zich zijn eigen wapens en militaire uitrusting zou verschaffen zonder Amerhliaanse hulp. Ook zou Ijpt besluit geen invloed hebben op Engeland's dolla.rpositie, omdat de militaire uitrusting recht- de. Deze marr was 'een huisvriend van het gezin waartoe het jorge- tje behoorde. Volgens de politie had hij een te grote dosis aan slaapmiddelen ingenomen. In een op hem gevonden brief zegt hij, dat hij het leven niet langer kon dragen. Over het jongetje wordt echt» r niet gerept. De ontvoering had Zaterdag plaats. ue van i januari lul id uuiuucr 54.700 Joodse verplaatste perso nen uit Duitsland en 12.500 uit Oostenrijk elders een nieuw tehu's kregen. Hiervan waren er 23.500 naar de Ver. Staten geëmigreerd. Tegen 15 October was het totaal Joodse verplaatste personen in de Amerikaanse zone 33.000 en in Oostenrijk tot 10.00C ge .kor ken. aamscne BanRveronigmg en voorts commissaris van de Trustmaat- schappij voor buitenlandse handel. Dr. Hirschfeld schreef over „het ontstaan van het moderne bankwezen in Nederland"' (dis sertatie 1922), „nieuwe^Stromin gen in het Nederlandse bankwe zen' (1925) en tover „actieve eco nomische politiek" (1946). rikaanse Ministerie- andse Zaken heeft tarse zaakgelastigde an medegedeeld, dat k 'erklaring, uitgespro- et proces tegen Kos- zou de Amerikaanse Sofia betrokken zijn ipionnage, ,,zeer ern stig opvat". De Bulgaarse rege ring had! een verklaring van de gezant Heath, waarin deze zegt: niet met Kostof over de omver werping van de Bulgaarse rege ring in 1947 gesproken te hebben, genegeerd. De Amerikaanse lega tie te Sofia was voorts onderwor pen aan „een reeks onwaardige maatregelen en beperkingen".

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3