SI Mi Verdeeldheid onder Franse Communisten I €>t Bloemennu Mi I w. c UIT DE PROVINCIE AUTORIJSCK HOEST Belgische maatregel tegen grenshandel Harten-Drie bo* nil v I AF I axelsestr. een De aanstaande Verjaardag van Stalin Amerikaanse stem over het herstel in Nederland en België Referendum in Australië over Grondwet K. K. M. vraagt volkstemming onder Zwitsers toezicht 0e strijd In China Spoedig conflict met Australische Senaat Agenda Indo-Chinese Communisten helpen Chinese kameraden xm. door perfecte constructie en vering SIERLIJK VAN LIJN EN KLEUR bekend op de charme van elke vrouw ALLEENVERKOOP FRANCO HUIS TELEFOON 237 Bij vai Vli TE de vo TE HUUR ZONDE WESTKCUKSTRA. zi rr a SA in kok DROGISTERI V Het Franse communistische or gaan M' Humanité" heeft een resolutie gepubliceerd van het centrale comité van de Franse ooanmunistische partij', waarin ge- segd wordt, dat het „Titoïsme" is doorgedrongen in de Franse communistische partij en dat ver sterking van de ^revolutionaire waakzaamehid'' is gelast. In de gelederen van de partij zijn stronmgen merkbaar, die de strijd der communisten voor ide vrede belemmeren of verzwakken, „Opportunistische afwijkingen'' nemen toe en de reactie op antl- Sowjetrussische campagnes is on voldoende. Deze verklaring van communis tische zijde heeft in Franse poli tieks «kringen groot opzien ge wekt. Men beschouwt haar als het symptoom van een diepgewor telde crisis. Ecu zuivering zonder weerga zc*ü in de Franse communistische pcivij verwacht .kunnen worden. resolutie veroordeelt in het V zonder de plaatselijke commu nist schr organisaties in de depar tementen Aifj.ie (Noord-Frank rijk) Moroihan (Bretagne) en Marne (ten Oosten van Parijs). Het centrale comité klaagt er «ver. dat de bijeenkomst, kortge leden van de Ministers van Defen sie van het Atlantisch pact te Parijs, „geen aanleiding heeft ge geven tot demonstraties als die, waarmede generaal Bradley in Augustus 1949 werd verwelkomd''. De communistische leider Ge orge Cogrüot, die de resolutie voorstelde, beschuldigde de Joego slavische ambassade te Parijs er van veredeldheid onder de Franse communisten te zaaien. Volgens de Humanité heeft Le on (Mauvais, die beschouwd wordt als de voornaamste vertegenwoor diger van het Kremlin in het po litieke bureau van de Franse De Manchester Óuardian schrijft, dat „de pracht en praal, waar mede Stalins verjaardag op 21 December a.s gevierd zal worden, de werkelijke betekenis ervan niet kan verdoezelen, n.l dat „deze verjaardag het begin van het ein de betekent van de Stalinistische periode in Oost-Europa'». Het •blad voegt er aan toe: „,Het ligt in de natuur der dingen, dat maar schalk Stalin binnen 5 jaar niet meer in staat zal zijn, Rusland onder zijn controle te houden, evenmin als de Bolsjewistische partij en de Kominform. Het is duidelijk, dat de doortastende zui vering van Titoystische en andere elementen, die als onbetrouwbaar beschouwd worden en de benoe ming van maarschalk Rokossofs- jcy in Polen een weloverwogen po ging betekenen om de voorposten van de communistische macht hecht te maken, door er mannen te plaatsen, die bereid zullen zijn te gehoorzamen aan degene, wie dan ook, die als opvolger van Stalin zal opkomen,»'. iDe voorzitter van de bank- en valutacommissie van het Huis van Afgevaardigden, Abraham Muiter, is Zaterdag teruggekeerd van een bezoek van Europa, tij dens hetwelk hij ook België en Nederland heeft bezocht. Hij ging partij, aan het dagelijks bestuur verklaard: „Een groot gedeelte van onze partijgeiden is afkom stig van bijlagen uit de salarissen van onze gekozen vertegenwoor digers. Wij moeten bezuinigin gen invoeren en daarvoor is het noodzakelijk, dat het aantal bi) het centrale comité werkende per sonen verminderd wordt". Het centrale comité heeft een resolutie aangenomen, waarin de voorstellen van 't politieke bureau worden goedgekeurd, „die er toe strekken) de ontvangsten te (ver hogen en de uitgaven van alle organen van de partij te vermin deren teneinde deze in staat te stellen de politieke taak, .welke uit de omstandigheden voort vloeit. te vervullen". wi zen dat Indochinese communis ten de communistische guerilla- strijders in Joenan hebben gehol pen. Een aantal Britten, Fransen en Amerikanen zijn nog te Kunming of in de provincie Joenan geble ven. Dit zijn echter over het al gemeen zendelingen of missiona rissen. De Franse, Britse en Bur mese consulaten te Kunming zijn open gebleven. De Gouverneur van Joenan, Loe Han, heeft toe gezegd de vreemdelingen en hun bezitten te zullen doen bescher men. die door de nieuwe meerderheid zal worden gevormd spoedig in conflict dreigt te komen met de Senaat, waar de arbeiderspartij de meerderheid behoudt. Het Austra- L sche Hogerhuis heeft n.i. de be voegdheid alle wetten, met uit zondering van die betreffende de financiën te verwerpen- Wan neer de Senaat in drie maanden tijds twee wetsontwerpen ver werpt, zal de nieuwe premier, de Gouverneur-Generaal om ontbin ding van beide kamers verzoeken. In dat geval zouden nieuwe ver kiezingen gehouden moeten wor den Volgens P. C. Spender), die mi nister was in het oorlogskabinet van Robert iMenzies, zal medio 1950 in Australië een volksraad pleging worden gehouden ter voor koming van socialisatie van in dustrieën zonder raadpleging van het volk. Spender, advocaat van beroep, zou in aanmerk ng komen voor benoeming tot Minister van Mstitie in het nieuwe kabinet. Het bestuur van de K.K.M. (Staatkundige Comité van de Mi- nahasa) heeft, naar wij vernemen, telegrammen verzonden aan de vertegenwoordigers van de Ver. Staten van Amerika, Engeland, Frankrijk en België bij de Ver. Naties en aan /de Zwitserse Re gering met het verzoek aan de bevolking van de Minahassa „het recht te verlenen van een 'vrije volksstemming onder neutrale Zwitserse supervisie voor de over dracht van de Souvereiniteit aan1 Indonesië". De telegrammen wei> den ondertekend door de heren Prof. J. C. Engelen en Dr. J. S. Warouw. beschikking te kunnen stellen. De Belgische Regering heeft thans besloten aan deze aanko pen in Nederland een drastisch halt toe te roepen. Sedert enkele dagen heeft zij bepaald, dat, om voortaan levensmiddelen uit Ne derland in België in te voeren, men in het bezit moet zijn van een importvergunning model F. Deze vergunning moet worden afgegeven door een Belgische bank. Betaling van de koopwaar moet dan geschieden langs de officiële weg, namelijk via de clearing. Bovendien kunnen slechts diegenen, die in het han delsregister staan ingeschreven, van het formulier F gebruik ma ken. Rode Hoestpoeders van Mijnhardt Doos 43 er. Twee legerafdelingen der Chi nese nationalisten zijn met hun generaals naar de communisten overgelopen, waardoor alle na tionalistische tegenstand in Zuid-West-China gebroken Is. Het overlopen van deze gene raals heeft de communisten de weg geopend naar de grenzen van Birma en Indo-China. De generaals maakten hun besluit bekend in een te Koenming ver schijnend blad, aldus berichten uit deze hoofdstad van Yoen- nan. Naar verluidt staat de ver dediging van Sjengtoe, het laat ste nationalistische bolwerk in de provincie Sjengtoean en een van de laatste op het vasteland van China, op instorten, nu ge neraal Hoe Tsoeng Nan zijn le gers haastig naar de Zuidweste lijk gelegen bergen van Sikang heeft teruggetrokken. Naar aanleid ng van de uitsla gen der verkiezingen in Australië verklaart men in politieke krin gen te Canberra, dat de regering, HEDEN: TERN EUZENVergadering Herv. Vrouwenver. „Lydia". Concertgebouw, 8 uur: Hogelandse Filmavond; 4 uur: Kindervoorstelling. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Secret Service". OTHENE: D 74, 2 uur: Open bare Verkoping Huis en Erf en Meubilaire goederen. MORGEN: 'SAS VAN GENT: Gemeente huis 3.30 uur: Aanbesteding- uitvoeren van trottoir- en be stratingswerkzaamheden enhet maken van een betonweg. AXEL: Het Centrum,, 8 uur:. Bioscoopvoorstelling „De- sprong des doods." Nederland was de laatste maanden voor vele Belgen en vooral voor diegenen onder hen, die bij de grens woonden, een waar land van melk en honing. Voor de boter, die in België fr 88 per kg kost, betaalden zij over de grens niet meer dan fr 60, en ham kostte in Nederland fr 40, terwijl zij in België fr 80 noteert,, zodat iedere Belgische grensbe woner zich bij de Nederlandse slagers van „hesp" voorzag. An dere koopjes waren voor de Bel gen: olie fr 22 in Nederland en fr 33 in België, zeep (fr 3.90 te gen fr 4.50), macaroni (fr 2.80' tegen fr 5.50), spek (fr 29 tegen fr 42), varkenscarbonade (fr 45 tegen fr 72) Vooral de Belgische winkeliers langs de grens hadden van het grote verschil in prijzen zeer te lijden, daar vrijwel al hun klan ten zich bevoorraadden in Ne- Nederland tegen te gaan door 't instellen van de invoervergun ning model C. Hierdoor werden degenen, die levensmiddelen in Nederland wilden aankopen, verplicht invoerrecht te betalen. Dit invoerrecht was evenwel zo laag, dat het voor de Belgen toch nog altijd aanmerkelijk voordeliger was de boter enz. bij hun Noorderburen aan te-schaf fen. Spitsvondige autobusonder nemingen organiseerden iedere dag van de week „excursies". Men behoefde zelfs niet voor een pas te zorgen, daar de autobus- ondememingen een gezamenlij ke reispas opmaakten. Zo trok ken dan iedere dag duizenden Belgen in hoofdzaak huis vrouwen naar Nederland. Eén kilo vlees vergoedde hun reis kosten. Het regende intussen bij de Belgische regering protesten van de Belgische winkeliers derland. Een kruidenier, die in gewone tijden een omzet van j langs de grenzen, en volksverte- fr 25.000 per maand heeft, ver-1 genwoordigers en senatoren kocht naar zijn zeggen de laat- j stelden zich persoonlijk op de ste maanden voor niet meer dan hoogte van de gang van zaken, fr 2500. De Belgische winkeliers Men kwam intussen tot de hadden reeds een klacht inge- merkwaardige vaststelling, dat diend over deze concurrentie een groot aantal Belgische win- oaar Europa met bet speciale doel door het goedkopere Nederland keiiers zich in Nederland ging te bestuderen, hoe punt vier van en de Belgische douane-diensten bevoorraden om de klanten in president Truman kon worden haddien getracht de aankopen in België de waren goedkoper ter toegepast, en hoe Amerikaanse investeringen in het buitenland gegarandeerd konden worden. In Januari zal hij een volledig rap port aan de commissie van bet Huis van Afgevaardigden uit torengen. Tegenover Aneta verklaarde Muiter, dat de lage landen een enorm herstelwerk verrichten. In dit opzicht heeft, naar hij zeide, België de grootste vorderingen gemaakt. Waarschijnlijk had Nederland grotere moeilijkheden te overwinnen, aldus Muiter, doch de Nederlanders werken zeer hard aan het herstel. Een werkloos heidsprobleem kent men ginds niet. Het voornaamste vraagstuk is, hoe krijgt men voldoende men sen, om het werk te verrichten, dat gedaan moet worden. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 55) (Nadruk verboden). De Amerikaanse Vice-Consul te Kunming, Lutkins, die per vlieg tuig te Hongkong is aangekomen, verklaarde na aankomst dat er geen aanwijzingen bestaan dat nationalistische mil tairen hebben gepoogd de grenzen met Indo- Ch na of Burma te overschrijden Men beschikt echter wel over be „Ja, kolonel", riep hij met een vriendelijk lachje, „ik zal uw ad judant niet langer ophouden; ik kon toch zo zonder de complimen ten aan mijn dochter geen af. scheid van mijn aanstaande schoonzoon nemen." De ogen van de kolonel dwaal den van het dikke energieke aan nemertje naar de jonge luitenant en binnensmonds zei hij verrast: „Schoonzoon?" Want de kolonel was steeds, evenals majoor Wyn nePritchard, de laatste man die de nieuwtjes van Ditchwater hoorde. Met zeer verbaasde blik zei hij: „Moet ik je dus feliciteren SomerS?" „Ik dank U zeer, kolonel", zei Billy gelaten. Dit laatste inci dent deed voor hem de deur dicht. Ofschoon hij zich ellendig gevoel de was hij toch in staat tot den ken. „Och ja, waarom per slot van rekening niet? Ilc kan niet naar Frank rijk en Nora gaat met die Hunter trouwen. Dat andere meisje heb ik, naar ik vermoed boos gemaakt; waarom zou ik die andere ook tegen mij in het har nas jagen, als het niet absoluut nodig is. Niets kan mjj meer schelen, dus waaom zou ik niet met dat kleintje van Gansen- hurst verloofd zijn?" Een vreemde eend in de bjjt. TERNEUZEN Federatie-Instructeur Te Amersfoort slaagden voor het examen Instructeur van de Kon. Ned. Federatie vani Lande lijke Rijverenigingen o.a. mej. S. van der Peijl en de heren K. Huijssen, Driewegen en J. de Fejjter, Axel. Een zeldzaam Huwelijks feest Reeds vroeg ia de morgen wa ren de bewoners van de Dekker straat gisteren in. de weer om hun. straat een feestelijk aanzien te geven en werd aan alle woningen de driekleur ontplooid, terwijl de woning: Dekkerstraat 31 op kwistige wijze werd versierd. Hiertoe was alle aanleiding, want het echtpaar P. Oppeneer Beems herdacht Maandag de dag dat het Zondag XL December 65 jaar geleden in de echt wer<j ver bonden. Na de koperen, bruiloft, kwam het zilveren jubileum, het gouden en diamanten feest volgde en thans mochten de oudjes de ge lukkige dag herdenken, dat zij 65- jaar 's werelds lief en leed hebben gedeeld. Voegt hierbij nog dat beiden het grote voorrecht hebben, dat zij ondanks him hoge leeftijd, de' oude heer Oppeneer is 89 jaar en zijn echtgenote 86 jaar, nog zeer kras zijn, zo was het voor de fami lie alle reden om dit heugelijk feest te herdenken. Maar ook de buurtvereniging was paraat en zo was het reeds vroeg een grote drukte in de Dekkerstraat, want het echtpaar OppeneerBeems werd volop in de bloemen gezet en werd het ene geschenk na het andere aange boden. In de loop van de avond bracht de „Harmonie Temeuzeri' het krasse echtpaar een serenade en v erd het door de Voorz tter van de Harmonie, de heer C. L. de 5-midt op hartelijke wijze toege sproken. Tenslotte vertolkte de Voorzit ter van de buurtvereniging, de heer J. R einens, de vreugde en 't medeleven van alle bewoners van dc Dekkerstraat, die spontaan hadden medegewerkt aan de hul diging van de heer P. Oppeneer an zijn echtgenote, en besloot met de wens dat zij nog lang in goede ge zondheid in hun midden zullen mogen blijven. De oudste zoon, de heer L. Op peneer,. dankte namens zijn ouders en de gehele familie voor de tal rijke blijken van belangstelling, di& zijn ouders deze dag- mochten ontvangen en speciaal de buurt vereniging Dekkerstraat voor de wijze waarop zij blijk gaf van haar oprecht medeleven en de „Harmon'e Terneuzen" voor de gebrachte serenade. Na het spelen van enige op gewekte marsen, werd .het gezel schap onthaald en werd het feest in intieme kring in het lokaal „Eben Haëzer" verder gevierd. Zo is het voor het gehikk'ge echtpaar OppeneerBeems en de uitgebreide familie een dag gewor den waarop zij dankbaar en met welgevallen mogen terugzien. Opheffing Trambedrijf ZV.T.M. Gisterenmorgen werd in Hotel Rotterdam alhier een bijeen komst gehouden, welke belegd was door de Comissarissen der Z.V.T.M. en waartoe uitgenodigd waren de financieel belangheb benden in de Z.V.T.M. Aanwezig waren o.m. de leden der G.S., de heren C. Philipse- en. C. Hamelink, de Commissaris der Z.V.T.M., de heer H. A. A. Baron Collot d'Escury en de Di recteur van de Maatschappij, Ir J. F. Benie. Medegedeeld werd, dat dè be langhebbenden-verladers, die zich in het begin van dit jaar uitspraken voor een voorlopige voortzetting van het trambedrijf voor goederenvervoer, thans na kennis te hebben genomen van eau rapport dienaangaande, tot de conclusie zijn gekomen, dat de exploitatiekosten der tram van dien aard zijn, dat deze door het goederenvervoer niet' meer worden opgebracht, zodat van dit vervoermiddel niét langer gebruik zal kunnen worden ge maakt. De fmancieel-belangjbebben- den waren ter bijeenkomst slechts door een enkel persoon vertegenwoordigd, die zich eveneens voorstander van de op heffing van het trambedrijf Wonde. Behoudens goedkeuring van de Minister van Waterstaat en G.S. van Zeeland zal de ophef fing na afloop der bietencam pagne geschieden, waarbij, voor zover mogelijk, met de belangen van het personeel rekening zal warden gehouden. HOEK Padvinderij Deze zomer werd besloten- te Hoek een afdeling van de „Neder landse Padvinders" op te richten. Er werd een plaatselijk comité bestaande uit de heren Burge meester A. F. Hanssens, voorzit ter, Dr. H. Hofstee, penningmees ter en A. Verm«ulen, secretaris, benoemd en akéla Van Krevelen u t Sas van Gent zou als welpen leidster optreden. Een aantal jongens van 8'12 jaar werd op geleid. Zaterdagavond werden deze welpen op <ïe Gemeentelijke Ge hoorzaal geïnstalleerd. Er was voor deze installatie heel wat be langstelling, vooral van. de kant van de ouders, maar ook een aan tal genodigden was opgekomen. De avond werd geopend met een Er was in Ditchwater een huis, dat even treurig was geworden, als hat Gansenhurst gebouw vro lijk. Dit was natuurlijk het huis van die familie WynnePritchard. Nora had, toen zij naar huis was gegaan, om het nieuws van haar verloving aan haar ouders mede te delen, wel gedacht, dat zij een verbintenis met kapitein Hunter aanging. Zonder verder in enige huiselij ke scènes te treden, kan ik U mededelen, dat haar voorgevoel meer dan zij zelf wenste was uit gekomen. Misschien deed het feit dat haar ouders zo weinig inge nomen waren met de jonge man, de stijfhoofdige Nora er toe be sluiten, om bij haar keuze te blij ven volharden. Dat waren mis troostige dagen op het „Witte huis" en vervelende avonden. Want kapitein Hunter, die met zijn scherp opmerkingsvermogen van het eerste ogenblik af reeds had begrepen, dat ht) slechts ge duld werd, deed zijn uiterste best, om door vriendelijke conversatie zich zo aangenaam mogelijk voor te doen. Het middel dat hij daar toe aanwende trof echter slecht doel. Hij sprak uitsluitend over militaire dienstzaken, hetgeen de majoor enigszins wrevelig maak te, omdat hij van het ministerie van oorlog nog steeds geen be richt had ontvangen, dat zijn aan geboden diensten dankbaar aan vaard werden. Voor .de dames was dat gehamer van de officier van gezondheid, op steeds het zelfde onderwerp, om te gapen. En ads oudergewoontje het speeltafeltje voor de dag kwam, speelde de majoor met z'n vrouw piket en vermaakte het verloofde paar zich met albums doorblade ren en meer soortgelijke panto mimes, wellke bij geëngageerden i reeds ettelijke geslachten hier in I de mode zijn. Aan het speelta feltje werd bijna geen woord ge sproken behalve een enkel getal; dat betrekking had op het spel. Beiden hield deselfde gedachte I bezig en dat wisten ze, terwijl de kaarten zaïcht op de tafel' vielen. Soms kwam er een traan op een kaart terecht. Dan bewoog zich de hand van de majoor en streel de hij het kleine handje van z'n lieve vrouw. Gingen de jongelui de open staande deuren uit, om in de tuin ti wandelen, dan blikte mevrouw WynnePritchard hen weemoe dig na, en' mompelde bijna on hoorbaar: ,,'t Is zo heel anders, dan wij gehoopt hadden." Dan gebeurde het meestal, dat de ma joor enigszins philosofisch brom de: ,,De kinderen leven hun eigen leven, vrouwtje", en dan glim lachte zij zwakjes naar hem, tot een rilling er haar aan herinner de, dat zij aan het kaarten waren. De verloving van hun dochter was inderdaad een teleurstelling voor hen; zij namen de felicita ties met glimlachend gelaat in ontvangst, alsof dit een verbinte nis was, welke zij zich hadden ge droomd, maar geen der bezoekers was er zich van bewust, dat elke gelukwens hun hartewond steeds verder openreet en hun trots hen weerhield, om hun leed uit te schreien. (Wordt vervolgd). toespraak door de voorzitter van het plaatselijk comité, Burgemoes- ter A. F. Hanssens. Het was hop man Petermeijer uit Breskens, die de welpen installeerde. In het vervolg zullen de Hoekenaren hun welpen dan ook in hun nieuwe pakjes zien. Het verdere deel van de avond werd gevuld met het spelen van enkele toneelstukjes. Ook een aantal aardige attracties verhoog de de gezellige sfeer en menigeen ging met een mooie prijs strjjken. Aan het eind van de avond werd door één van de welpen aan akéla Van Krevelen een herinne ring aangeboden, voor alles wat zij voor de „Mauritsgroep" heeft gedaan. Het was voor de eerste maal, dat het publiek van Hoek kennis maakte met de welpen en deze kennismaking is wel heel prettig geweest. We twijfelen er dan ook niet aan, of veel jongeren zullen zich in de toekomst bij de „Mauritsgroep" aansluiten. OVERSLAG. 25 jaar hoofd der schooi. Op 2 Januari a.s. hoopt de heer G. A. Boddaert alhier zijn jubi leum te vieren als 25. jaar hoofd der school. De heer Boddaert werd tn Januari 1925 henoemid tot hoofd, der school als opvolger van de heer Lauret. Vele moeilijke jaren heeft de heer Boddaert medege maakt, daar hij slechts met twee- leerkrachten 7 klassen moest be sturen in een tijd dat de school druk werd bezocht. Thans is dit iets verbeterd gezien de verminde ring van het leerlingenaantal, wat het gevolg is van een verminde ring van het inwonertal in. deze gemeente. De heer Boddaert heeft echter onvermoeid doorgezet en iedere leerling, welke hij het ver laten van de lagere school zijn studies verder zette op een mid delbare school was geenszins ach ter bij een leerling uit een veel grotere plaats. Ook wat opvoe ding betreft heeft hij zijn leerlin gen onder de knie, waarvoor de ouders hem steeds drinkbaar zijn gebleven. Ter gelegenheid van deze dag hebben eniige oud-leerlingen ge meend deze dag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Ook de ge meenteraad dezer gemeente heeft hier zijn volle medewerking toe gezegd, zodat dit een geslaagde dag zal kunnen worden. Wij wen sen de heer Boddaert bij voorbaat profic at en hopen dat hij nog vele jaren als hoofd der schooi zai' mo gen arbeiden. VLISSINGEN Jeugdgebouw geopend. Mede dank zij een belangrijke gift van de Ned. Herv. Gemeen ten te Leiden en Leidschendam, heeft de Ned. Herv, Gemeente alhier aan het Bellamy-park de beschikking gekregen over een uitstekend ingericht Jeugdge- bouw. Dit gebouw werd inder tijd aan de Ned. Herv. Gemeen te gelegateerd onder voorwaar de, dat het aan het jeugdwerk dienstbaar zou worden gemaakt. Naar de schenker werd het Man van Boven-hnis" genoemd. De kosten van. herstel en in richting konden uit de giften der adopterende Gemeenten be streden worden. Burgemeester Kolff opende het gebouw. Namens de kerkeraad sprak Ds. I. S. Hartjes en na mens de kerkeraad uit Leiden de heer M. J. de Jonge. WATERLANDKERKJE Terug uit Indonesië Met de „Johan van Oldefcame- veidt" is thans in de ouderlijke woning 'teruggekeerd onze dorps genoot Gerard van Pamelen. De buurtbewoners hadden voor een passende versiering van de wo- j nin,g gezorgd. Gerand heeft drie jaren lang als vrijwilliger zijn vaderland in Indonesië gediend. In Juni van dit jaar heeft hij door een vergiftiging in levensge vaar verkeerd. Thans is hjj weer in blakende gezondheid, terugge keerd. Hij is vol lof over het mooie Indonesië en wenst niets anders dan er nog eens te kunnen heengaan. I.I ZENDiJKE. Biljartprjjskamp. In het café van de heer Cl. du Pu ij werd Zondag een prijskamp gehouden! op de biljart. Er waren 44 deelnemers. De uitslag wai ais volgt: le pr. H. Nerjting en Hage- man te Watervliet; 2e pr. Cor. Neijssen te IJzendijke en T. de Krijger te Philippine; 3e pr. Aug. Meert, Zandstraat en A Boone te Watervliet; 4e pr. C. GilleU te Watervliet en Vermast te Philip pine; 5e pr. C. Onghenae en H. Swartelé te Uzendrjke; 6e pr. Cl. du Pui} en W. Wlllemsen te XJzecu dijtoe. ZAAMSLAG Gevonden voorwerpen Bij de Rijkspolitie alhier werd aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: Een plastic regenmanteltje, te bevragen bij W. de Feijter, Stoof- straat A 268; Een boodschappen tas, te bevragen bij wed. Do Bruijne, Braamweg A 113, heide. VOLLE GARANTIE GRATIS SERVICE VAKKUNDIGE REPARATIE GRATIS DEMONSTRATIE EN HUISBEZOEK in het horloge die plaats, welke hel meest aan slijtage onder hevig is Bovenstaand anker horloge heelt 15stenen-Een horloge voor Uw leven. fa B. H. POT Axel

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2