NIEUWS UIT INDONESIË T. N. I. reeds in Batavia en Surabaja! De toekomst van Nieuw-Guinea Positieregeling Indonesische geëvacueerden Verlenging termijn uitzending dienstplichtigen DE HAVEN VAN ANTWERPEN PASSAGIER VERMIST De verkiezingen in Australië RUSSEN BIJ TITO? dvergadering DINSDAG 13 DECEMBER 1949. De gevolgen der Engelse Devaluatie Deskundigen in het Volkenrecht bijeen ZON-EN MAANSTANDEN ZON- EN MAANSTANDEN en het proces in Kostof Wunkert&g bfl Abonnement: Temeuaen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J. van Oeveren- Redact ie -adres Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: 3,90 per «wartaal- Per week 30 cent Losse nummers 6 cent- 6e Jaargang No. 1294- Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V- Firma P- J- van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 etJj minimum per advertentie ƒ1.50- Rubriek kleine advertenties: S regels 60 ct.; iedere regel meet 1? ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dM namiddags 3 uur- SULTAN VAN DJOGJA MET SPOED NAAR BATAVIA VERTROKKEN De sultan van Djogja, minister van Defensie der Republiek en co ordinator van de veiligheid, is Zondag met spoed naar Batavia ge vlogen voor een persoonlijk onder soek naar zekere incidenten, die volgens berichten voorgevallen zijn en die een achteruigang in de harmonische sfeer zouden heb :en veroorzaakt. Een van deze incidenten zou volgens deze berichten zijn een on derzoek van Ambonese soldaten in het Republikeinse gebouw te Batavia aan Pegansaan-Oost. De sultan van Djogja heeft een waarschuwing doen horen tegen rustverstoorders in Batavia of el ders. .Dergelijke personen zullen streng worden gestraft'', zo zeide hij. Volgens een bericht te Batavia zou de sultan ook naar Sumatra vliegen om voor het laatst toe te zien op de veiligheidsmaatregelen aan de vooravond van de Souve- r einitei tsoverdr acht. Reuter meldt voorts, dat 9 ge maskerde ibewapende lieden het Republikeinse gebouw te Batavia binneng ngen en bijzonderheden vroegen omtrent een man, die de huisbewaarders niet kenden. Toen hen werd medegedeeld, dat de desbetreffende persoon niet in huis was, verlieten zij volgens een verklaring van de huisbewaarders aan de .politie, het gebouw. Naar bericht wordt, betrof het 8 Indonesiërs in legeruniform en 1 Europees burger. Zij hadden revolvers en stenguns bij zich. Politie en militaire autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld, naar het incident, waarnaar ook de sultan van Djogja officieel ge ïnformeerd heeft. candidaat voor de pregidentszetel zal worden gesteld zal geen stem ming worden gehouden) doch zal overleg worden gepleegd in een algemene bespreking, totdat door de raad overeenstemming is be reikt ten aanzien van de president. AjLGtEMENEj jBESCHOU- WIN" GEN K.NJ.P. INZA KE R.T.C. BEËINDIGD Het K-N.X.P heeft Zaterdag avond de algemene beschouwingen over de resultaten van de 'R.T.C. en de verklaring van de Republi keinse Regering daaromtrent be ëindigd. Om. werd nog het woord gevoerd door twee sprekers van de Partai Murrbai (proletar sche partij), die beiden tegen de over komst waren. Een van hen, Sajuti Melik zeide: Indien de resultaten van de R.T. C. worden afgewezen, zal Indone sia na de derde wereldoorlog ge heel vrij zijn, terwijl het nu mee gesleurd wordt naar het Ameri kaanse blok. Hij noemde verder de R.I.S. een nieuwe vorm van kolonialisme. De rede van Melik werd meermalen door het buiten staand publiek door handgeklap onderbroken. Zijn partij-genoot ukami h eld een betoog, dat hierop neerkwam, dat hij; de re sultaten der R.T.C. niet kon goed- euren. Ngadiman (jPartai iKommumd Indonesia) zeide, dat de R.I.S. geen Souvereiniteit heeft en over haar eigen natuurlijke rijkdommen dient te beschikken. De R.T.C. had.succes, omdat voordien druk door een derde werd uitgeoefend:. De R.I.S. heeft minder bevoegd heden dan de Republiek Indonesia. Door de R.T.C. zal Indonesië slechts op andere wijze gekoloni seerd worden. Het volk zal door aanvaarding van de resultaten het vertrouwen in de regering verlie zen, aldus de communist Ngadi man. ■Na zijn rede werden de alge mene beschouwingen afgesloten. De Nederlandse ambassadeur in de V. S., Mr. Van Kleffens, heeft de Amerikaanse stad War ren, die in Januari j.l. door een tornado werd getroffen, 50 stuks met de hand gemaakt meubilair aangeboden, afkomstig uit de Nederlandse gemeente Borculo, die in 1925 van een dergelijke ramp te lijden had. Aan boord .van het Engelse s s „Empire Test'', dat zich op de Atlantische Oceaan nabij de Golf van iBiskaye bevindt) wordt een passagier vermist. De schepen, die zich in de omgeving van de „Empire Test'' bevinden zijn ver zocht naar een eventuële dren keling uit te zien. WIE WORDT PRESIDENT DER R.I.S.? A..S. Donderdag zal de raad voor verkiezing van de president der Republiek Indlonsla Serikat te Djogja vergaderen. Iedere deel staat zal door een afgevaardigde hierin vertegenwoordigd zijn. In dien in deze zitting meer dan één Drew Pearson heeft in zjjn com- mentaar via de Amerikaanse radio medegedeeld, dat de Amerikaanse Minister van Financiën, John Snyder, aan president Truman een pessimistisch verslag heeft uitge bracht over de gevolgen van de Engelse devaluatie- Ter redding van de Britse eco nomie zou misschien een nieuwe Amerikaanse lening van 2 milliard dollar nodig zijn. Zowel te Batavia als te Surabaja zijn gedurende dit weekeinde de eerste T. N. I.-troepen aangekomen. In beide gevallen betroffen het kwartiermakers en oppassers van de T. N. I-, die de verschillende door de autoriteiten aange- wezen gebouwen in gereedheid zullen brengen voor de komst van de aangewezen T, N. I." bataljons. Hoewel de Indonesi sche militairen in de straten veel bekijks hadden en zich voor de door hen ingenomen gGbouwen voortdurend menigten vormden, zijn geen incidenten voorgekomen. In het a.s. voorjaar zal een con ferentie van Franse, Britse, Ame rikaanse, Belgische, Nederlandse en Luxemburgse deskundigen in het volkenrecht worden gehouden, om een onderzoek in te stellen naar de problemen^ die gerezen zijn ingevolge het ophouden van de staat van oorlog. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Meer bewolking. Geleidelijk toenemende be wolking met later plaatselijk enige regen of motregen. Hier en daar wellicht voorafgegaan door enige sneeuw. Aanvankelijk zwakke wind, later meest mati ge wind tussen West en Zuid- West. In de vroege ochtend in het Oosten en Zuiden van het land nog lichte vorst. Overdag geleidelijke stijging van tempe ratuur. Op de jaarvergadering van de Antwerpse Scheepvaartvereniging heeft de voorzitter, de heer Peter sen over de betrekkingen met Nederland gesproken. Het gevolg van de uiteenlopen de politiek is in de grote afwij> king der uurlonen gelegen. De Antwerpse haventarieven bedragen het dubbele van die te Rotterdam. Volgens de heer Pe tersen heeft de devaluatie in Ne derland met de politiek van sub sidies het door de economische unie nagestreefde doel ter zijde gesteld. Hij sprak ook over de werk loosheid in Eelgië en uitte er zijn verwondering over, dat het dag gemiddelde voor het aantal werk lozen thans 250.000 bedraagt, ter wijl in bepaalde sectoren grote behoefte aan arbeidskrachten be staat. De heer Petersen bepleitte meer steun der regering bij het bevor deren van het havenverkeer. Waar de concurrereende havens, die tijdens de oorlog bijna geheel werden verwoest, voorzien van de nieuwste technische uitvindingen, heeft nauwelijks het vooroorlogse peil heeft bereikt. HOOGWATER. DINSDAG 13 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 7.10 7.49 Terneuzen Walsoorden 7.45 8.35 8.24 9.14 Dec. Opk. 13 8.40 14 15 8.40 8.41 Ond. 16.28 16.28 16.28 Opk. 0.08 1.33 2.59 Ond. 13.16 13.28 Mededeling Minister van Overzeese Gebiedsdelen over T. N. I. in Batavia In verband met de in de pers verschenen mededelingen, dat Re publikeinse troepen Batavia zou den binnentrekken en dat zij na 15 December volledig met de vei ligheidsmaatregelen belast zlou- den zijn, deelt de Minister van Overzeese Gebiedsdelen het vol gende mede: „Dadelijk na de Souvereiniteits- overdracht op 27 December a.s. zullen de organen van de V.S.I. belast zijn met de handhaving van orde en veiligheid Het spreekt vanzelf, dat hiertoe een omvang rijke voorbereiding nodig is. Bij de terzake gehouden besprekingen met militaire en bestuursautori- teiten was gebleken, dat te Ba tavia een belangrijk aantal T.N.I.- bataljons nodig zou zijn om de openbare veiligheid te kunnen waarborgen. Voor een doeltreffende taakver vulling leek het de autoriteiten nodig, dat deze fF.N.1.-bataljons tevoren in Batavia gelegerd zou den zijn om zich jn hun nieuwe omgeving te oriënteren. Daarom stelden de autori teiten in Indonesië aan de Ne derlandse Regering voor, goed te keuren dat de eerste T.N.I.- afdelingen omstreeks 15 De cember 1949 in Batavia zou den binnentrekken. De Re gering heeft daarop mede" gedeeld, dat dit staatsrechte lijk en politiek onjuist zou zijn en dat daarom het bin nentrekken van de T.N.I. in Batavia en andere grote ste den niet mocht plaats vinden, zolang de Tweede en de Eerste Kamer de resultaten der Ronde Tafel Conferentie niet zouden hebben aanvaard. Thans verneemt de Regering, aat, hoewel de feitelijke machts- overgave eerst op 27 December 1949 in Indonesië zal plaats heb ben, indien ook de Eerste Kamer de resultaten van de Ronde Tafel Conferentie aanvaardt, de auto riteiten in Batavia hebben goed gevonden, dat kwartiermakers van het toekomstige R.I.S.-leger in de steden komen om er jpolitie- technische besprekingen te houden en voorbereidingen te treffen. In de steden worden echter geen wapenen overgedragen. Ook wordt geen bewapend optreden van de R.I.S.-troepen toegelaten, vóór de eindbeslissing van het Nederlandse parlement bekend is. De Regering heeft aan de Hoge Vertegenwoordiger der Kroon doen weten, dat het haar uitdruk kelijke wens is, dat de voorberei dende maatregelen tot een strikt mininum wordt beperkt, omdat de Regering zelfs niet de indruk mag wekken, als zou zij de Eerste Ka mer voor een fait accompli wil len plaatsen. In een belangwekkend artikel houdt de „Haagsche Post" zich bezig met de toekomst van het „zorgenkind „Nieuw Guinea, dat tijdens en na de Rondetafel Con ferentie meer dan ooit in het middelpunt der belangstelling is gekomen. Sedert 1900 is Nieuw-Guinea permanent het zorgenkind ge weest der elkaar opvolgende Nederl. regeringen. Het bleef een hopeloos geval en pas na de eerste wereldoorlog vlamde de Nederlandse belangstelling even op, toen aartshertog Adolf van Mecklenburg zich aan het hoofd stelde van Duitse belan gen, die na het teloorgaan van Duits Nieuw-Guinea een be gerig oog op ons gebied lieten vallen. De toenmalige Nederl. regering zag zich gedwongen maatregelen te beramen, hoe men dat uitgestrekte land, enige dozijnen malen groter dan Ne derland, zou kunnen ontwik kelen. Ook deze vlam doofde uit en eerst in de crisistijd kwamen in Indië kolonisatieverenigingen op, die de emigratie van arme Indo-Europeanen als land- en tuinbouwkolonisten naar N.- J Guinea propageerden. In 1935 en 1936 verkreeg de Nieuw-Guinea Petroleum Mij concessies om in Vogelkop in het uiterste Westen naar olie te gaan boren. Alle ongunstige voorspellingen ten spijt voert deze maatschappij thans maan delijks 20.000 ton olie uit via Sorong. De strijd tegen klimaat en oerwoud hebben veel geld gekost, geld en mensenlevens. En thans staat Nieuw-Gui nea opnieuw in het zoeklicht van de Europese en vooral van de Indo-Europese belangstel ling. Nu willen naar Nieuw-Guinea: zij die moeten evacueren, om dat ze binnenkort uit hun werk worden gestoten en verder ook degenen, die willen evacueren, daar ze zich niet kunnen ver enigen met het huidig politiek bestel noch hun nakomelingen daaronder willen brengen. Bei de groepen wensen Nederlan ders te blijven. Het gaat om circa 250.000 zielen, die uit plichtsgevoel, door economische en sociale banden aan Indone sië gebonden zijn. Het scheppen van een woon land op Nieuw-Guinea wordt op 30 millioen becijferd. In In dië bestaan reeds plannen, 1400 kolöïiisten per K.P.M.-boot over te brengen, waarvoor een fonds van een ton werd bijeenge bracht. De H. P. vraagt zich af, wat de plannen der Nederl. rege ring zijn en besluit dan het artikel als volgt: Wij hopen, dat het niet de bedoeling van de Nederlandse Regering is, het K. N. I. L. tot de laatste man op te heffen en Nieuw Guinea zonder bezet ting te laten. Of dacht zij, dat Nieuw Guinea te ver van de republikeinse nederzettingen ligt om infiltratie en het oude spel te vrezen? Infiltreren zullen de republi keinen. Als ze er al niet mee bezig zijn. In het^ begin van: 1948 heeft de Algemene Rekenkamer de aan dacht van de Minster van Overzeese Gebiedsdelen er op geves tigd, dat nog steeds geen verantwoording was gedaan van be langrijke voorschotten (te zamen meer dan 21.000.000), welke waren verstrekt aan de afdeling positieregeling Indonesische ge- evacueerden, aldus lezen wrj in het verslag van de Algemene Rekenkamer. Verschenen is het voorlopig verslag van de commissie van rap porteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot ver legging van de termijn, genoemd in |de wet van 4 Augustus 1947 met betrekking tot de uitzending van dienstplichtigen van de Land macht naar de Overzeese Gebiedsdelen. ZWARE NEDERLAAG VOOB LABOUR-PARTIJ De Australische arbeiders partij heeft bij de j.l. Zaterdag gehouden algemene verkiezingen een zware nederlaag geleden- De oppositie, bestaande uit de liberale en de agrarische partij en veroverde reeds bij de eerste aanloop met 70 van 123 zetels een meerderheid jn het Huis van Afgevaardigden. Dit betekent, dat de Labour-partij, die 50 zetels verkreeg, na een bewindsperiode van acht jaar plaats zal moeten maken voor een rechtse rege ring. Waarschijnlijk zou de eerste minister Chifley vandaag nog het ontslag van zijn Kabinet aanbieden- Van de 35 communistische carr didaten werd geen entóele geko„, zen. Hun stemmenaantal was zo gering, dat de meesten de ge storte waarborgsom verhezen. Eb- moeten nog enige zetels worden toegewezen, maar die hebben op het eindresultaat geen invloed meer. Men verwacht, dat Menzïes, de 55-jarige oud-premier, Chifley zal opvolgen. Tegenover de pers verklaarde hij na het bekend worden van de verkiezingsuitslag, dat hij zou voorstellen, de wet op de natio nalisatie der Australische banken in te trekken. Menzies' program vermeldt verder herstel van de vrijheid van het particulier initiatief en een verbod van de communisti sche partij. is het volgende ont- Na enige maanden ontving de Kamer bericht, dat de ingewik keldheid dezer materie, alsmede de grote stroom van evacuee's het vraagstuk <fer verantwoording op de achtergrond had gedrongen. Met het opmaken van verant woordingen was daarna een begin gemaakt. De voltooiing zou echter nog geruime tijd op zich doen wachten. .De Kamer meende in dit ver band de eis te moeten stellen, dat uit de eindafreken'ng duidelijk zou blijken, dat alle betalingen, aan de geëvacueerden gedaan in aanmerking waren genomen bij het opstellen van de afrekeningen met ieder hunner. Hiermede bleek de Minister het 13.40 eens te zijn, doch deze verheelde niet, dat het maken van een zo danige opstelling- grote moeilijk heden zou ontmoeten. Naar alle waarschijnlijkheid zijn het sluitend maken van de contro le op soortgelijke betalingen uit verschillende militaire kassen van het Kon'nklijk Nederlands-Indo nesische Leger hier te lande. Het college heeft zich voorbe houden te beoordelen, in hoever bij de eindafrekening zal zijn af tc zien van een nader onderzoek naar een eventueel verschil tussen kas en boekhouding. Tenslotte zij nog vermeld dat na een aanmerking van de Kamer de verleende voorschotten zijn overgeboekt van de rekening met het Indonesisch bestuur naar de Indonesische begroting. Hieraan leend: Enige leden verklaarden op nieuw op principiële gronden be zwaar te hebben tegen uitzend ng van troepen naar Indonesië. Mitsdien konden zij ook thans aan een desbetreffend voorstel hun stem niet geven. Sommige andere leden zouden de voorkeur eraan hebben gegeven, zo een regeling was ontworpen, waarbij onderscheid was gemaakt tussen de uitzending van dienst plichtigen naar Indonesië en die naar Suriname en de Nederlandse Antillen. Het wetsontwerp voor zover het althans Indonesië betreft doorkruist als het ware de uitkomsten van het overleg, ter Ronde Tafel Conferentie ge pleegd. Het wekt de schijn, dat er niets s veranderd. Nochtans waren de leden hier aan het woord, bereid, hun stem aan de ontworpen rege ling te geven, al bleven zij de modus quo betreuren. Enkele leden stelden naar aan leiding van het vorenstaande de vraag, of het geen aanbeveling verdiende, dat de Regering haar memorie van antwoord pas zou inzenden na de Souvereiniteits- overdracht. Dan zou het wetsontwerp al thans kunnen worden behandeld onder omstand gheden, waarin de nieuwe status van Indonesië vast staat. Vele leden verklaarden met dit wetsontwerp in te stemmen. Zij vestigden er de aandacht op, dat Kroon en Staten-Generaal inge volge het bepaalde bij artikel 192 der grondwet bevoegd zijn en blijven, over een uitzending, waar van hier sprake is, te beslissen Tenslotte zou men gaarne nader worden ingelicht omtrent de vol gende zin der memorie van toe lichting „Het maximum aan beschik bare scheepsruimte zou ge steld dit ware mogelijk ge weest vertrek uit Indonesië van alle dienstplichtigen 'der Landmacht vóór einde 1949 niet kunnen waarborgen". Waarop heeft,, dus werd ge vraagd, het tussen gedachtenstre- pen geplaatste betrekicing? Be doelt de Regering tot u tdrukking te brengen, dat zij niet er in is geslaagd, beslag te leggen op zo veel scheepsruimte, dat alle troe pen voor de aanvang van 1950 zouden kunnen worden terugge zonden? Of beoogt zij te verkla ren, dat het vertrek van de troe pen om geheel andere redenen uitstel moest lijden? Betreft, met andere woorden, de tussenzin de scheepsruimte of het vertrek? Is het laatste het geval, dan heeft het wetsontwerp een wijdere dan een louter technische strekking. Gaarne zou men te dezer zake nader worden ingelicht. Volgens de Amerikaanse radio commentator Drew Paerson zon de Amerikaanse ambassade te Belgrado het State Department hebben doen weten, dat twee Rus sische persoonlijkheden) die ver loden week te Zagreb zijn aange komen, een onderhoud hebben ge had met maarschalk Tito. Na gedurende 4 uren met de Joego slavische maarschalk te hebben gesproken zijn de twee Sowjet- persoonlijkheden per vliegtuig we der vertrokken, aldus bet bericht. TEGENSPRAAK Een woordvoerder van de am bassade der Ver. Staten, te Bel grado heeft de verklaring tegen gesproken van de Amerikaanse journalist Drew Pearson, als zou de ambassade van de Ver. Staten te Belgrado het Departement van Buitenlandse Zaken hebben doen weten, dat te Zagreb 'n onderhoud heeft plaatsgevonden tussen maarschalk Tito en twee Sowjet- burgers. De woordvoerder verklaart, dat de ambassade van deze zaak niets afweet. Twee onbekend gebleven per sonen hebben getracht een 23- jari-ge Sileaisehe mijnwerker, die in een kamp voor politieke vluch telingen in de Amerikaanse sec tor van Berlijn verbleef, te ont voeren. Na een gevecht met zijn aanvallers, waarbij hij met een mes licht werd gewond, werd de mijnwerker in een auto gesleurd, die een Russische nummerplaat droeg. Hij glaagde er echter in te ontsnappen, toen de auto met motorpech in de Britse sector stond. Dec. Opk. Ond. Opk. Ond. 14 8.40 16.28 1.33 13.28 15 8.41 16.28 2.59 13.40 16 8.42 1G.29 4.29 13.56 17 8.43 16.29 6.02 14.16 18 8.44 16.29 7.35 14.47 19 845 16.29 9.01 15.32 20 8.45 16.30 10.09 16.36 voorziening zullen eerlang wor den ondervangen door het inbe- drijf stellen van de cokesfabriek. B. en W. houden rekening met een teruggang- van de Vermake lijkheidsbelasting met 5000, Geraamd ia 27.000,tegen ƒ32.000,— voor 1949. De totale ontvangsten en uit- Koming van Krgeiand s verpach tingen krachtens het Npord-At- lantisch verdrag. Het zou een voudig betekenen, dat Engeland zich zijn eigen wapens en militaire uitrusting zou verschaffen zonder Ameriüiaanse hulp. Ook zou l)et besluit geen invloed hebben op Engeland's dolla.rpositie, omdat de militaire uitrusting recht- de. Deze man was een huisvriend van het gezin waartoe het jonge tje behoorde. Volgens de politie had hij een te grote dosis aan slaapmiddelen ingenomen. In een op hem gevonden brief zegt hij, dat hij het leven niet langer kon dragon. Over het jongetje wordt echi- r niet gerept. De ontvoering had Zaterdag plaats. re van 1 vJ anuari toe ro wcronrr 54.700 Joodse verplaatste perso nen uit Duitsland en 12.500 uit Oostenrijk elders een nieuw tehu's kregen. Hiervan waren er 23.500 naar de Ver. Staten -geëmigreerd. Tegen 15 October was het totaal Joodse verplaatste personen in de Amerikaanse zone 33.000 en in Oostenrijk tot 10 ÖGC gealorKen. Bïfflkvereniging en voorts commissaris van de Trustmaat- schappij voor buitenlandse handel. Dr. Hirsehfeld schreef over „het ontstaan van het moderne bankwezen in Nederland'" (dis sertatie 1922), „nieuwe^Stromin gen in het Nederlandse bankwe zen' (1925) en bver „actieve eco nomische politiek" (1946). ct.; minimum ptf es: 5 regels 60 cti ummer Bureau vu es namiddags 3 uue. Ivergadering ge- )or de heer Donker eeft de heer Krol :nnen gegeven, dat ende Kabinetten de ebben gemaakt, dat Spoorwegen geëist j een sluitend bud- n. Dit is de oorzaak tder prettige stern- het rail- en het Eventuële tekorten regdienst diene door te worden gedragen, e Ruiter (C. H.) is dat nu er voorlopig ite oeververbinding oen-Duiveland wel .en, er gezorgd dient por een bétere verd of de Minister een st te verlenen voor van het vreemde- r in Zeeland en in baar de stand van nzien van het vlieg- k in Zeeland. Ver- hij de wenselijk- betering der haven is en van de brug ige. m der Feltz (C.HJ at men in Zeeuws- verbitterd is, omdat ffing der vrije veren 'ten van het Minis- d van 1945. Er is \eer reden dan toen '.en tussen Zeeuws en overig Nederland maken door vrije it verband noemde economische en fi- denen. 's Ministers vindt hij niet over- lomelissen (V.V.DJ in bij hen, die ge- voor vrije vaart op regen het niet-aan- een binnenhaven heeft hij bezwaar, nieuwe studie ter isthumus (Arb.) be- t verkeersvraagstuk vard gemaakt wordt particuliere belan- raagt zich af of het apparaat wel vol- 0.m. stelde hij de ïeel der deviezen in van personenauto's Verder besprak hij voorziening op de ise en de Zeeuwse t z.i. een vraagstuk is, omdat het ver- iculiere handen is. lgera (A. R.) is van de Spoorwegen die- ;n naar een sluiten- De Zondagsdienst wegen moet tot het 3 worden beperkt, de het, dat het rij- ondag niet verlengd tie der vrije veren Ide achtte spreker kelijke zaak. Hij is le conclusie geko- et behoud van de een algemeen Ne- ang is. ran Dis (S.G.) ver- 1 tegen een beleid, articuliere vervoers- de weg en te water iuden worden weg- uieens verklaart hij iet doen lopen van ervoermiddelen op het „zoveel moge- 2n van Zondagsar- zich ook niet ver- lepleit ook een ver in op Zondag. Jaren Dg is door de schip- m een zodanig ver- 1. een binnenhaven aan te leggen, zo- vrijding is beloofd. er van Verkeer en de heer Spitzen, iet woord komende, it de bij de behan- eite werken hem en bedrag van 148 emene beschouwing i, dat de W.A.G. en erenvervoer te wa rt in de Kamer zul- >ver elf brak de Mi- ede af en werd de verdaagd tot he- ïalf twee. rikaanse Ministerie- andse Zaken heeft arse zaakgelastigde Dn medegedeeld, dat ■erklaring, uitgespro- et -proces tegen Kos- zou de Amerikaanse Sofia betrokken zijn .pionnage, ,,zeer ern stig- opvat". De Bulgaarse rege ring had' een verklaring van de gezant Heath, waarin deze zegt: niet met Kostof over de omver werping van de Bulgaarse rege ring in 1947 gesproken te hebben, genegeerd. De Amerikaanse lega tie te Sofia was voorts onderwor pen aan „een reeks onwaardige maatregelen en beperkingen".

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1