Wild-West in Indonesië SI v? Mi i Bloemenim w. c UIT DE PROVINCIE AUTORIJSCH Harten-Drie Het rijden met Belg. auto's bo< ni< v I AP een NEDERLANSE KUSTVAARDER GEZONKEN Twee Belgische jongetjes verdwenen Italiaanse Amptenaren- staking uitgesteld De voormalige Italiaanse koloniën PROEFPROCES DE SUIKERCAMPAGNE IN WEST-BRABANT. Agenda Birma en de strijd in China Demonstraties tegen de duurte in Oostenrijk REPATRIëRENDE MILITAIREN. DE „KONINGIN JULIANA" WEER IN DE VAART. DE „PRINS HENDRIK IN DIENST GESTELD. TERNEUZEN. AARDENBURG. ZUIDDORPE. door perfecte constructie en vering SIERLIJK VAN LIJN EN KLEUR bekend op de charme van elke vrouw ALLEENVERKOOP FRANCO HUIS TELEFOON 237 I Bij var VI. TE de vo< TE HUUR ZONDE WESTKGLKSTRA. zj nr ai SA in kok 1 DROGISTERI AXELSESTR. V C44^KKKhXmIhX<h>!4 LANGZAMERHA NT) EEN NOODTOESTAND. Vorige week beeft een bende de leerfabriek „Wonotjolo", 2 km buiten de kom van de stad Soe- r&baja overvallen. De bende, die met revolvers bewapend was, dreef het personeel bijeen, maakte Zich o,m. meester van een geld. kist en verdween met twee (ge stolen auto's. Zes politie-lieden en een leider van een wijk werden ontvoerd. Voorts werd een groot aantal inbraken en gewapende overvallen .gepleegd. Duizenden guldens werden hierbij buit ge maakt, Bij een politie.razzia werden door met stengiuns be wapende agenten, twee vluchten de bendeleden neergeschoten- Ook in Malang deden zich Weer geweldplegingen voor. Een amb tenaar van het landgerecht werd ontvoerd. Voor til werd een inbraak ge. pleegd in het Kantoor van de Djaksa (Inheemse politie-rech- ter), waar een aantal revolvers welke stukken van overtuiging waren werden gestolen. In een buitenwijk had een ontvoering en inbraak plaats. Een late ar. beider, die zich 's nachts naar huis begaf, kwam plotseling 'in een schietpartij terecht en verloor het leven. Verder werden weer fietsers aangehouden door gewa penden, die zowel de fietsen als alle andere eigendommen van de overvallenen verbeurd verklaar den. ,,De Vrije Pers" te Soerabaja schrijft, men kan langzamerhand spreken van een „Noodtoestand" en voorts: „Om onbegrijpelijke redenen werd tot nu toe niet overgegaan tot enige buitenge wone maatregelen". ONDERNEMINGWACHTEN G EDESEKTEERD CJït Buitenzorg komt het be richt dat de ondernemingswacht van de cultuuronderneming „Tji- kendi", bestaande uit 14 man, gedeserteerd is met medeneming van alle wapens. Ook de onder nemingswacht van de Kiara Pa- joeng, 8 man sterk verdween met alle wapens. Beide ondernem n- gen liggen ten Noorden van Tji- jndjoer, vlak bij de grens van de Residentie Krawang, een beruchte streek. De desertie is een ge- vol" van de invloed van „Rode Strijdgroepen", welke zich in het Zuiden van de Residentie iKra. wang nestelen. Men heeft hier reeds vaker last met onderne- mingswachten gehad Voor de onderneming Kiara Pajoeng is dit niet die eerste maal. T. N I. OFFICIEREN ALS TERRORISTEN Te Tondano (Celehes) hebben gelegerde militairen, in uitste kende samenwerking met het de tachementen staatspolitie al daar, |in een kampong even hui ten de stad een bende van 5 man omsingeld en na een vuurgevecht uitgeschakeld De bende bestond uit een T.N.I.-kapitein die, zwaar gewond werd, en gevangen genomen, voorts uit een T.N.I-luitenant, die werd gedood en uit drie Minaha- sische misdadigers, die gewond en gevangen genomen werden. De ze lieden terroriseerden op hevige wijze de bevolking die dan ook door de liquidatie der bende ten zeerste is opgelucht. In het gebied van Amurang opereert inmiddels nog steeds een gewapende bende, waarvan de lei ders nog niet gevangen genomen konden worden, ofschoon militai. ren en politie geregeld drijfjach ten houden EEN SPOED STUDIE! Naar in Kraton kringen ver luidt, v/zal de Soesoehoenan van Solo in Londen staatsrecht gaan studeren, zodra men gereed is met de vorming van de „Daerah Istemewa Soerakarta. (De beste landstreek Soerakarta) Tijdens zijn afwezigheid zal hij in zijn functie waargenomen wor den door een 'comité bestaande uit een vertegenwoordiger van het Vorstenhuis .en van het sultanaat personeel en enige vertegenwoor. digers van het volk. Weliswaar zal hij de complete unificering van het douaneregiem dit probleem vermoedelijk auto matisch worden opgelost, maar in afwacht ng daarvan heeft de K.N.A.C. zich tot de Minister van Financiën gewend met het ver. zoek de mogelijkheid te scheppen van een regeling als bovenbedoeld. Deze voorlopige oplossing zou naar de mening der K.N.A.C. een vlotte gang van zaken in, industrie en handel ten zeerste bevorderen. De Nederlandse kustvaarder „Toornvliet" heeft Zondagmor gen noodseinen uitgezonden en om onmiddellijke assistentie ge vraagd daar het zware slagzij maakte en zinkende was. Later werd gemeld, dat de „Toornvliet" 8 km ten Z.-W. van het „Goodwin"-lichtschip is ge zonken. Het Deense s.s. „Cim- bria" heeft 3 der opvarenden ge red, n.l. de matrozen H. de Wild uit Rotterdam en A. Dijkhuizen uit Scheveningen, en de licht matroos .J. M. Bol uit Scheve ningen. De overige 6 opvaren den worden nog vermist. Het s.s. „Lanahrone" heeft ter plaatse van de ramp twee red dingboten aangetroffen, waar van er een was omgeslagen. Er drijft veel wrakhout rond. De positie van de „Lanahrone" was drie kwart mijl West ten Zuiden van „Sandettie"-lichtboei. Het schip bleef in de omgeving zoe ken. Andere schepen waren er niet. De Engelse reddingsboten, die deelnamen aan de opsporingen naar de zes vermisten van de „Toornvliet" zijn naar hun basis teruggekeerd. De kapiteins ver klaren, dat alle hoop, de schip breukelingen terug te vinden, dient te worden opgegeven. DE SPANNING TUSSEN FRANKRIJK EN POLEN. De Polen in Frankrijk. Zaterdag zijn 12 Polen uit Frankrijk gezet op beschuldiging van ontoelaatbare activiteit), zo deelt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken mede. In de loop van Zaterdag werden nog een achttal Polen over de grens gezet. Pools Attaché moet Frank rijk verlaten. De Sureté National heeft mee gedeeld, dat de Poolse Attaché Vojcik Vdzislav ter kennis is ge bracht, dat hij binnen 2 maan den Frankrijk moet verlaten, omdat hij „min of meer" de lei der was van de Poolse onderwij zers en leraren, die aan politie ke activiteit hadden deelgeno men en daarvoor reeds eerder Frankrijk hebben moeten ver laten. Frans Attaché uit Polen gewezen. De Poolse Regering heeft Za terdagavond tot uitwijzing van Jean Juliën Martien, attaché bij de Franse Ambassade te War schau, besloten. Douane-ambtenaren, politie en gendarmes onder leiding van de burgemeester van Eupen zijn op zoek naar 2 Belgische jonge tjes van 6 jaar, die sinds Don derdag vermist worden. Ook de politie aan de Duitse zijde van de grens is zoekende. De jonge tjes verdwenen, nadat zij op een Kerstviering waren geweest. In het gebied van Antwerpen is men op zoek naar een 9-jarig meisje, dat reeds 19 dagen ver mist wordt. Zij was op weg naar school met een vriendinnetje. Het vriendinnetje kwam echter alleen en in tranen aan. Zij vertelde, dat haar kameraadje door een man op een fiets was weggevoerd. Deze had geaegd, dat hij terug zou komen en haar naar school zou brengen. In een kanaal in de buurt van het huis van het vermiste meisje zijn haar schooltas en schoenen ge vonden. De politie meent ech ter, dat het meisje niet verdron ken is, doch dat deze dingen in het water zijn geworpen om haar, de politie, op een dwaal spoor te brengen. Nader vernemen wij dat de twee Belgische jongens van zes jaar, die gedurende meer dan 2 dagen werden vermist, levend zijn aangetroffen in een dicht bos aan de Belgisch-Duitse grens. Zij konden niet zeggen, wat er gebeurd was. Hun toe stand is bevredigend, ondanks de doorstane ontberingen. De millioen Italiaanse ambtena ren, die Zaterdag in staking zou den gaan, hebben hun actie uit gesteld tot Woensdag. Zij heb ben (daartoe beslloten, nadat de senaat een beslissing over loons verhoging had uitgesteld tot Dins dag. Alle arbeiders in overheids dienst, met inbegrip van de spoor wegarbeiders, hebben gedreigd aan de 24_uur stuiting te zullen deelnemen indien hun Ionen niet worden verhoogd. Bij Lipnik Nad Becvou, in Mo- ravië, is een sneltrein op een goederentrein gereden, zo meldt het Tjecho-Slowaakse nieuws bureau. Zeven passagiers zijn om het leven gekomen en 18 pas sagiers ernstig en 19 licht ge wond. De materiële schade is aanzienlijk. Groot-Brittannië heeft de trust- schapsraad medegedeeld, dat het van plan is de evacuatie van Ita liaans Somaliland en de over dracht van het bestuur over dit gebied aan Italië per einde Maart a.s. te voltooien. De Raad werd verzocht zo spoedig mogelijk met Italië te onderhandelen over een Trustschapsovereenkomst. Een 3_daagse staking van bouw vakarbeiders te Wenen is Vrij dagavond geëindigd, nadat de ar beiders een extra uitkering van één week loon was toegezegd. Slachtveeverzekering. In het proefproces, dat werd uitgelokt door de Alkmaarse Sla gersvereniging in verband met de door het Bedrijfschap voor Vee en Vlees opgelegde verplich te verzekering van het slacht vee bij het Centraal Bureau Slachtveeverzekering te Utrecht, heeft de Tuchtrechter de voor zitter van de Slagersvereniging, de heer F. J. Groot, veroordeeld tot een straf van 1 met een waarborgsom van 1 en een proeftijd van één jaar. Dit vonnis- maakt hoger be roep mogelijk, van welk recht door de Slagersvereniging geL bruik zal worden gemaakt. In West-Brabant zal de suiker campagne aan de drie samen werkende fabrieken der V.C.S., de bedrijven te Roosendaal, Ze venbergen en Dinteloord, wor den beëindigd op 10 Januari a.s. De bietenopbrengst is dit jaar zeer aanzienlijk. De V. C. S.-fa- brieken zullen op 10 Januari samen 1 millioen ton bieten ver werkt hebben bij een gezamen lijke dagcapaciteit van 10.000 ton. Met 15% is het suikerge halte aan de lage kant gebleven. HEDEN. TERNEUZEN: Kerk der Ge reformeerde Gemeente, 7 uur: Tijdrede. Hotel Rotterdam, 11 uur- Verg. Zeeuwsch Vlaamsche Tramweg Mij. Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Wener melodiën", Luxor Theater, 8 uur; Bioscoopvoorstelling ,,IFrego_ la". MORGEN TERNEUZENVergadering Herv, Vrouwenver. „Lydia". Concertgebouw, 8 uur: Hogelandse Filmavond; 4 uur: Kindervoorstelling. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Secret Service". OTHENE: D 74, 2 uur: Open bare Verkoping Huis en Erf en Meubilaire goederen. Te Rangoon is officieel bekend gemaakt, dat Birma alle strijd krachten uit China, nationalisti sche zowel als communistische, zal ontwapenen en interneren, wanneer zij het land binnenko men. Birma zal in het Chinese conflict „strikt neutraal' blijven. Verscheidene duizenden Oosten rijkse mijnwerkers hebben Vrijdag gedurende enige uren als protest tegen de stijgende prijzen als ge volg van de devaluatie de ver keersweg en de spoorlijn tussen Graz en Klagenfurt geblokkeerd. In Graz zijn 10.000 arbeiders in optocht naar het stadhuis gegaan om uitbetaling van tenminste één week loon te eisen als over brugging. In Innsbrueck moest de politie van de gummistokken gebruik maken om een 200-tal bouwvak arbeiders te verspreiden; die on middellijk financiële hulp eisten. De arbeiders wierpen met stenen, waardoor 5 politieagenten gewond werden en talrijke ruiten sneu velden. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 54) Nadruk verboden. DOOR NEDERLANDSE INGEZETENEN Met het nauwer toehalen van de banden met België worden ook de belangen op economisch ter rein meer en meer verbonden. Het gevolg daarvan ia, dat vele zaken en ondernemingen haar werkzaam heden zowel op Nederlands als op Belgisch territoir uitoefenen. Hier van is wederom het gevolg dat er behoefte bestaat om de daarbij gebezigde en tijdelijk ingevoerde motorvoertuigen zowel in Neder land als in België te doen berijden door resp. een Nederlands en een Belgisch ingezetene, hetgeen vol gens de thans geldende voor, schriften niet js toegestaan. Met de troepentransportschepen „Zu derkruis", vermoedelijke aan komst 19 December a.s. te Rot terdam, en de „Kota Inten", ver moedelijke aankomst 24 Dec. a.s., repatriëren de volgende Zeeuws. Vlaamse militairen: L, Basting, Oostburg; R. J. M. van der Bilt, Axel; C. Bosschaart, Schoondijke; J. Buyze, Cadzand; J. D. Dees, Zaamslag; J. W. Die- leman, Axel; R. J. Dusebout, Breskens; iR. J. M. Rogiers, Sas van Gent; P. A. Scheele, Sluiskil; W. H. Verplanke, Zu'dzande; J. M. van de Waeter, Biervliet; P. W. Leenhouts, Cadzand; W. P. van Leuven, Terneuzen; A. A. van den Eeclthout, Terneuzen; W. A. Bruggemans, Schoondijke; C. van Hermon, Axel en J. D. Bogte, Biervliet (laatstgenoemde met de „Kota Inten".) De geheel gereviseerde veer boot „Koningin Juliana" wordt deze week weer in de geregelde dienst op de lijn Vlissingen Breskens ingelegd. Voor de automobilisten bete kent dit goed nieuws, daar zij toch in de eerste plaats belang hebben bij een vlotte overvaart. Zaterdagmorgen is de veer boot „Prins Hendrik" der Pro vinciale Stoombootdiensten in Zeeland voor een proeftocht op de Wester-Schelde uit de haven van Kruiningen vertrokken. Aan boord bevond zich slechts een klein aantal genodigden. Tijdens de tocht releveerde Ir J. W. van Tijen namens de di rectie der N.V. Kon. maatschap pij „De Schelde" de veel bewo gen geschiedenis van het schip. Tweemaal werd de „Prins Hen drik" tot zinken gebracht. Eerst in 1940 door de terugtrekkende Fransen, en bijna weer her steld, door de Duitsers in 1944 om de haven van Vlissingen te versperren. Daardoor heeft men enkele verbeteringen kunnen aanbrengen. De vervoerscapa citeit en de snelheid zijn ver groot en ook de stabiliteit is verbeterd. Namens het Provinciaal Be stuur nam het lid van Gedepu teerde Staten, de heer C. Phi- lipse, wegens ziekte van de Com missaris der Koningin, het schip over en bracht dank aan allen, die aan het herstel hebben mee gewerkt. Reeds Zaterdagnamiddag was de „Prins Hendrik" in dienst gesteld op het veer tussen Krui ningen en Perkpolder. DE VERBINDINGEN OP SCHOUW EN-DUIVELAND. Verschenen is een nota van de Minister van Verkeer en Water staat naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over de Rijksbegroting voor het dienst jaar 1950. Hieraan is het volgen de ontleend: Met betrekking bot de verbin ding van; naar en op Schouwen - Duiveland zijn de Minister geen klachten ter ore gekomen, welke hem thans aanleiding zouden moéten geven- tot het treffen van maatregelen. De verbindingen met het eiland zijn nu eenmaal van meer onzekere factoren af hankelijk dan die op het vaste land; Gegeven de omstandigheden, is de Minister van oordeel, dat de venbindingen aan redelijke eisen voldoen. Sedert vorig jaar is het veer Anna JacofeaZijpe verbe terd door het inleggen van de „Grevelingenl'', en door het opvoe ren van de frequentie tot een 40 minutendienst op werkdagen. Ook de venbindingen op het eiland zijn zeen verbeterd sedert de invoering van dieseltractie op de tramlijn ZijpeBurgh. De kolonel herkende mijnheer Gansenhurst reeds onmiddellijk op afstand en aangezien hij wist, dat hij de edelmoedige gastheer voor de officieren was, stelde hij hem aan de generaal voor, als „iemand die met dit soort werk volkomen op de hoogte was1' en Biliy, die zich op de achtergrond hield zag het verheerlijkte gezicht van mijn heer Gansenhurst stralen van dankbaarheid. Met een stem die een conducteur van een onder grond-spoortrein hem benijd zou hebben, antwoordde mijnheer Gansenhurst op een vraag van de stafofficieren. „Ja, ziet U generaal, 't gaat er om, dat er een goede weg naar het terrein gekozen wordt. Moet er een droge weg aangelegd wor den? Hier is het zware klei, vre selijk zware klei. 's Winters twee voet modder en 's zomers scheu ren waar je je voet in kan zetten; kijk maar eens hier'en hij liet zijn sportschoen in zo'n scheur verdwijnen. „Maar daar, achter die heg Loopt een strook kiezel- grond. Het zou maar een verschil van vijf en twintig meter zijn. Heus, ilk zou die weg kiezen." „Laten wiji het eens gaan in specteren'", zei de generaal, een magere grijze man met enigszins gebogen rug. Daarop zette de stoet van vijf officieren en een sportman zich in beweging. Mijnheer Gansen hurst wa3 het middelpunt der conversatie, welke zich hoofdza kelijk bewoog op het terrein van wateraf- en toevoer, drainering en windkeringen. „Ik moest U eigenlijk afdelings overste maken", zei de generaal joviaal tegen mijnheer Gansen hurst. „Waar is het meest nabije punt van de spoorweg? Geef mij de kaart eens, Cook." Het werd nu een algemeen ge sprek over kaarten, afstandsme- tingen, notities makenHet werd op een gegeven ogenblik echter door een plotselinge op merking van mijnheer Gansen hurst onderbroken. „Verduiveld! daar zou ik wel eens aan willen. Zijn de inschrij vingen al binnen, generaal?" Bond van gepensionneerden. In een onder leiding van de heer Wijsveld uit Vlissingen in Café „Du Commerce" alhier ge houden vergadering werd beslo ten tot stichting van een afde ling Oost Zeeuws-Vaanderen van de Alg. Nederl. Bond van Gepensionneerden. Tot be stuursleden der nieuwe afdeling werden gekozen: de heer J. Bu- ma te Axel, voorzitter; Mevr. Wed. FerketVan Damme te Sas van Gent en verder de he ren L. J. Colsen te Hontenisse, M. C. Hack en H. ,Coene, belden te Terneuzen. Interessante lezing. De studieclub van „De Hoop" organiseerde in samenwerking met de Terneuzense scheeps- bouwmij en de rederij Muller 'n interessante avond, waarop de heer v. d. Hidde van L. Smit en Co een lezing hield over „De Zeesleepvaart". De aanwezigen volgden de le zing en de daarbij vertoonde lichtbeelden met grote aan dacht. Cabaretavond. Het O. V. W.-cabaret uit Vlis singen trad op in „La belle Vue" voor de belangenvereniging 14- R.I. De zaal was tot de laatste plaats bezet. De medespelenden oogstten na ieder opgevoerd nummer een welverdiend ap plaus. Plaatsvervanger Burgemeester B. en W. van Aardenburg heb ben als plaatsvervangend bur- gemeesftr aangewezen wethou der C. Sturtewaegen. MIDDELBURG. V. V. V. in Zeeland. Zoutelande werd in 1949 door 2.682 gasten bezocht, waaronder 64 buitenlanders. Dank zij de voorbereiding door de V.V.V. voor de Bevelan- den (Goes) had de door de Tou ring Club van België georgani seerde „Zeeuwse dag van de oes ter", waaraan 300 deelnemers in 80 auto's ep 2. bussen deelna men, een vlot verloop. De Prov. Zeeuwse V.V.V. heeft van de Minister van O., K. en W. toestemming gekregen om de vermaarde grote kerk te Veere, die door de Rijksgebouwendienst onder toezicht van Monumen tenzorg werd gerestaureerd, in de maand Juni van elk jaar te gebruiken voor het opvoeren van een spel of toneelstuk. De terugkeer van het bureau der Provinciale Zeeuwse V.V.V. naar Middelburg is voorlopig weer uitgesteld. Tot nader be richt blijft het adres dus; Kade A 65 te Veere. SAS VAN GENT. Einde Winkelweek. Donderdag was de laatste dag van de winkelweek te Sas var. Gent. Het is in alle opzichten een ge slaagde actie geweest van de Sas. se winkeliers. Vooral onze Zuiderburen uit de grensstreek hebben de winkeliers een goedé week bezorgd door kun inkopen in het goedkopere Neder land te doen. Het feit dat tijdens de suiker campagne de winkels geopend mogen zijn tot 11 uur 's avonds ten gerieven van de Belgische grensarbeiders, die een gedeelte van hun loon in Nederland moe ten besteden, heeft talloze mm - sen naar de verlichte etalages getrokken. Deze winkelweek werd aantrek kelijk gemaakt door het verstrek ken van zakjes, waarin zich een kartonnetje bevond, dat vermeld de of men prijs had of niet. De uitslag van de daaraan ver bonden loterij zal deze week be kend worden gemaakt. De militaire hoogheid keerde zich om. Inschrijvingen? Waar voor „Wel voor de hele mdkmka, ba rakken, wegen, draineren, alles. U moet weten heren Nu begon het geruite sportfl- guurtje zijn vertrouwelijke mede delingen te doen en vol energie zette hij zijn betoog uiteen, ter wijl zijn ogen van enthousiasme schitterden en zijn zwaaiende rij zweep er de nodige kracht bij zette. „Ik zal U precies zoggen hoe het in mekaar zit, heren. Ik ben aan nemer. Maar nou rentenier ik en ik kan mijn handtekening onder een aardig sommetje zetten maar als ïk zie, dat er een karwei ophanden is, dan gaat het mij net als een oud cavaleriepaard, dat de trompetten hoort. Het is mijn stokpaardje. Ik ben een werkman. Ik ben een werkman. 'Ik kan U alle gewenste referenties geven, generaal. Vraag overal maar, of Thomas Gansenhurst solide is of niet. De hoofdzaak is, ik kan niet rentenieren. Als Ik een karwei zie zoals dit, dan De vriendelijke stem van de ge neraal maakte een einde aan zijn hartontboezemingen. „Zijn de Inschrijvingen al bin nen?"' vroeg hij aan een van de SLUIS. Raadszitting met Basket. gemeenteraad van Shiis van bakker onder zijn le- kapiteins. (Het bleek van niet). ,,Laat dan een Icgerformulier X 01 (c 2) halen."' Om kort te gaan; zo kwam het, dat de rentenier, die niet rente nieren Ikon, aannemer werd van „de hele mikmak", zoals hij het enthousiast noemde. Stralend van aannemers vreug de, rende de brave Gansenhurst, die nu meer op een rendier dan op een rentenier leek naar huis, om catalogi, prijscouranten, han delspapieren en wat dies meer zij te raadplegen. Doch alvorens hij zich uit de voeten maakte, wendde hij zich tot de jonge ad judant van de kolonel en paste op zijn hartelijke manier zijn ste reotype schoudenoperatie op hem toe. „Ik heb het allemaal aan jou te danken, Billy'', fluisterde hij zo, dat de generaal en zijn satelieten het evengoed Ikonden horen als Billy, ofschoon de heren hun toch enige passen voor waren. ,,Aan jou heb ik werk te danken, jongen en bij manier van spreken heeft hij aan jou het mannetje te dan ken, dat het werk uitvoert Op dat ogenblik zoebt de kolo nel zijn jonge adjudant en keek met dit doel achter zich. (Wordt vervolgd.) De telt een den. Deze edelachtbare is ieder jaar op de verjaardag van Sinterklaas zo attent, een boterletter mee te brengen naar de raadszitting Na afloop der besprekingen wordt de Jetter van banket" in benijdenswaardige eensgezind heid door de leden van de ge meenteraad opgepeuzeld. Het college van B. en W. houdt de laatste jaren al reke ning met deze traditie door pre cies op 6 December een raadzit ting te beleggen. De heer P. van Daelen, zo is de naam van de bakker-edelachtbare, heeft mis schien onbewust de weg gewe zen naar meer eendracht. Hij is een philosoof onder de bakkers en een parel onder de raadsle den. Door het nuttige aan het aangename te paren, brengt hij de mensen tot elkaar. In onze verdeelde wereld stellig een na volgenswaardig idee. Wat zou den de Tweede Kamerleden, de Provinciale Staten en de ge meenteraden ervan denken, een eetpartijtje aan hun zittingen te verbinden? Wedden, dat er minder gepraat werden de onderlinge verschillen zich min der scherp zouden accentuëren! Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor As sistent, de ambtenaar der In voerrechten en Accijnzen, de heer J. Maris, alhier. (JEEP 1 EEN HEEKLIJK LUlVirUKl VOLLE GARANTIE GRATIS SERVICE VAKKUNDIGE REPARATIE GRATIS DEMONSTRATIE EN HUISBEZOEK Een steen versterkt 7 in het horloge die f plaats, welke het meest 1 aan slijtage onder- 1 hevig is Bovenstaand 1 anker horloge heelt 1 15stenen-Een horloge 1 voor Uw leven 1 XirdtT^fe- i' fi h Al mBjJf r ntQf Fa B. H. PUT Axel

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2