Het Corps Mariniers krijgt Paradetrommen De Eerste Kamer en de i.Souvereiniteitsoverdracht Algemene Vergadering Ver. Naties voor Internationaal Bewind over Jeruzalem Westduitse Communist uit Partij-comité ivergadering MAANDAG 12 DECEMBER 1949. Belgen mogen geen inkopen meer in Nederland doen ZON- EN MAANSTANDEN Behandeling resultaten R. T. C. in Republikeins Parlement Nederland tekent de nieuwe Rode Kruis verdragen Parlement van Pasundan aanvaardt resultaten der R. T. C. Prins Bernhard licht ongesteld Ondertekening Grondwet en verkiezing President R. I. S. Europese Socialisten vergaderen Samentrekking T. N. I. troepen rond Surabaja Belgisch-Nederl. Commissie geïnstalleerd Amerikaanse Diplomatieke veitegenwoordigers in Afrika Parnel Thomas veroordeeld Instituut voor Rationele Suikerproductie Toestand Gouverneur van Serawak gaat snel achteruit Moeilijkheden voor Oostaniijks-Joegoslavisch [Genootschap en het proces n Kostof ZON- EN MAANSTANDEN Vrs/ikertng bij Abonnement: Temeuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J. van Oeveren. Redaetie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel 2510 -1 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs: S 3,90 per Kwartaal- Per week 30 cent Losse nummers 6 cent 6e Jaargang No. 1293. Uitgave Stkiiling „De Vrije Zeeuw" - Vereohijn. - Drukkerij N, V. Firma P. J. van de Sande liet was Zaterdag een bijzon der© dag voor het Corps Mari niers, niet zozeer om de 284ste verjaardag van het corps dan wel om het feit, dat een achttal paradetrommen en een grote trom als geschenk van de club „Rotterdam" werden aangebo- end. Om 9 uur werd op de Algeme ne Begraafplaats „Cropswljk" de jaarlijkse herdenking van de gesneuvelden gehouden. De commandant, Generaa- Majoor M. R. de Bruijne, legde een krans bij het eremonument en herdacht n een toespraak de gevallenen. Na afloop van deze plechtig heid begaven allen zich naar de Van Ghentkazerne aan het Toe pad, waar de aanbieding van het geschenk zou geschieden. Op het grote voorplein ston den de trommen op een verho ging gerangschikt, terwijl de marinierskapel, het korps tam boers en pijpers en alle aanwe zige officieren en manschappen aieh in carré opstelden voor de plechtigheid, die o.m. werd bij gewoond door de Minister van Oorlog en Marine, Mr W. F. Sehokking, en de Burgemeester van Rotterdam, Mr P. J. Oud. Nadat Minister Schokking de inspectie had verricht, voerde de heer W. H. de Monchy, di recteur van de Holland-Ameri- ka Lijn, namens de club „Rot terdam" het woord. „Als u aan een Rotterdammer vraagt," zo sprak de heer De Monchy, „wat een marinier is, dan zal hij antwoorden: Dat is een kerel uit één stuk, die, als het moet, zijn plicht zal doen voor Koningin en Vaderland, zoals zijn kameraden dat vóór hem deden; zoals zij dit deden in de Meidagen van 1940. „Tussen het korps mariniers en Rotterdam bestaat een nau we band. Het is mij een groot voorrecht U namens de club „Rotterdam" namens een groot deel van het bedrijfsleven, een aantal trommen, passend bij uw korps, te mogen aanbieden." Spreker huldigde de duizenden mariniersvrouwen, die in de loop der eeuwen haar man tot steun waren, die hun zorgen wroegen, om het hun mannen mogelijk te maken hun plicht te doen. Ik wil deze duizenden dappere ma riniersvrouwen uit het verleden en het heden eren, door u, me vrouw De Bruijne, als haar aller vertegenwoordigster, deze bloe men aan te bieden. Spr. reikte hierna mevr. De Bruijne een fraaie tuil bloemen over. Spr. herinnerde aan de laatste twee wapenfeiten, die op de trommen vermeld staan: Rot terdam 1940 en Javazee 1942. Onder de opperste leiding van Koningin Juliana gaan wij een schone toekomst tegemoet. Ja vazee 1942 en Rotterdam 1940 zijn niet tevergeefs geweest. Hij besloot met Generaal De Bruijne te verzoeken deze trom men namens alle marniers te willen aanvaarden en er een bewijs in te zien, dat de Rotter dammers trots zijn op onze ma riniers. I De Commandant van het korps, Bruijne, zeide, aanvankelijk be paald te hebben, dat deze 284e verjaardag gevierd zou worden in de grootst mogelijke eenvoud. Het aspect van deze dag is wel zéér veranderd. Het is er een geworden van de grootste weel de. Een korps kan geen mooier geschenk ontvangen dan deze prachtige paradetrommen. Wij realiseren ons, vervolgde spre ker, uit wier handen wij dit ge schenk hebben mogen ontvan gen, uit handen n.l. van de Rot terdamse handel, industrie en scheepvaart. Zich tot de Minister van Ma rine wendend, vervolgde spr.: Op dit moment gloeit zelfs een klein vonkje hoop in ons, dat wij nog eens onze blauwe uni form terugkrijgen, die ons zo lief is en waarin de Rotterdam mers ons zo gaarne zien. Generaal De Bruijne verzocht ten slotte officieren, onder-of ficieren en manschappen, de dank voor deze trommen te on derstrepen met een driewerf hoezee op de stad, waarvan de club de naam draagt: het goede, het sterke Rotterdam. Verwacht wordt, dat de Eer ste Kamer morgen en wellicht vandaag nog, het door de Twee de Kamer aangenomen wets ontwerp inzake de overdracht van de souvereiniteit over Indo nesië in de afdelngen zal onder zoeken. Volgende week komt dan de openbare behandeling op de agenda, zodat de definitieve be slissing over deze zo uitermate belangrijke aangelegenheid nog vóór Kerstmis kan vallen. de oud-Terneuzenaar Generaal- Majoor der Mariniers M. R. de De Finse Minister van Ar beid heeft bekend gemaakt, dat meer dan 50.000 mannen en vrouwen van Finlands bevol king van vier millioen, werkloos zijn. Gemiddeld verliezen dui zend personen per dag hun be trekking. Het Belgisch Kabinet heeft besloten, (dat de Belgische grensbewoners in Nederlanc geen inkopen meer mogen doen. Deze beslissing is onmid dellijk aan de grensposten doorgegeven en deze posten hebben de bewoners van de grensstreek hiervan in kennis gesteld. De maatregel treedt onmiddelUjk in werking. De Ministers namen dit besluit op aandringen van de Belgische winkeliers. De laatste tijd mochten de Belgen voor honderd gulden per persoon in Nederland in kopen. Dit had tot gevolg, dat stromen Belgen dagelijks de grens overstaken naar Zeeuws Vinanderen, Brabant en Lim- bnrg om daar voor hun hon derd gulden artikelen op te kapen, die in België veel duur der zijn, speciaal boter. WEERSVEKWACHTTN G medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Maandag avond. Wisselende bewolking. Nog Noordelijke wind met wisse lende bewolking. Voornamelijk in de kustgebieden nog enkele verspreide buien. Matige, langs de Waddenkust aanvankelijk krachtige N.-Oostelijke wind. Overdag ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. In de nacht plaatselijk lichte vorst. HOOGWATER. MAANDAG 12 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 6.07 6.44 Terneuzen 6.42 7.19 Walsoorden 7.32 8.09 De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft tmet 38 tegen 14 stemmen besloten Jeru zalem onder een permanent inter nationaal bewind te plaatsen, dat zijn gezag zowel binnen als bui ten de stad zal uitoefenen. Tegen de resolutie stemden: Canada, Costa JRjca, Denemarken, Guatemala, Usland, Israël, Noor wegen, Zweden, Turkije, Zuid- Afrika, Groot Brittanië, De Ver. Staten, Uraquay en Joego-Slavië. Ohili, De Dominicaanse Repu bliek, Nederland, Nicaragua,, Nieuw-Zeeland, Panama en Siam onthielden zich van stemming, De algemene vergadering besloot voorts met 38 tegen 15 stemmen en 6 onthoudingen een beroep op de betrokken staten te doen om zich officieel te verplichten bij de behandeling van het gehele vraag stuk betreffende Jeruzalem blijk te geven van hun goede wil. Ook zal aan deze staten worden verzocht zich in hun gedrag ten aanzien van dit probleem te laten leiden door hetgeen in de resolu tie van de algemene vergadering is bepaald. Door de Israëlische delegatie bij de Verenigde Naties werd na afloop van de stemming in de al- Dec. Opk. 13 8.40 14 15 8.40 8.41 Ond. 16.28 16.28 16.28 Opk. 0.08 1.33 2.59 Ond 13.16 .13.28 13.40 Tijdens de voortgezette debat, ten over de resultaten van de R.T.C. zeide Mr. Sartono van de Partai Nasional, dat een afwijking ~an de R.TjC,.resultaten onver antwoord is, ómdat hierdoor de lasten, welke het volk moet dra gen, nog groter worden. Kobarsin afgevaardigde van de arbe.derSv keurde het regeringsbeleid af, om dat de voorlopige constitutie geen sociale zekerheid geeft. Een vrou welijk lid, de zuster van de Ratul- angi, was tegen de liberale eco nomie en verder noch voor, noch tegen de ter R.T.C. bereikte re sultaten. Zij diende een amende ment in om enkele artikelen van de [Republikeinse grondwet in! de grondwet van de 'RXS. op te ne. men. Drs. Yap Tjwwan !Bing van de Chinese groep, zeide, dat deze groep zich in het algemeen kan verenigen met de resultaten, maar dat zij teleurgesteld is over het verschil tussen een Indonesiër en Indonesische staatsburger. Arudji (van de P.I.S.) hield een heftige redevoering, waarin hij betoogde, dat de R.T.C. niet de laatste fase is in de strijd om de idee van 17 Augustus 1945 te ver wezenlijken. Verder betoogde Mr. Moh. Yamin, dat de R.T.C. ,,de enige weg is naar de verwezen, lijking onzer wensen". gemene vergadering de volgende verklaring afgelegd: „Dit is een zwarte dag voor de Verenigde Naties. De or ganisatie heeft blijk gegeven van ongelofelijke lichtzinnig heid. De Verenigde Naties he. schikken niet over de middelen om hun beslissingen te doen uitvoeren. De algemene vergadering besloot voorts, dat het internationale be wind over Jeruzalem izal komen te staan onder één door de be- heerschapsraad aan te wijzen ho gere autoriteit. Onder de term „Stad Jeruza. lcm" dient te worden verstaan de gemeente Jeruzalem in haar hui dige vorm, benevens de omringen, de steden en dorpen. Besloten werd de fcheersc raad te verzoeken in zijn volgen, de zitt'ng (waarschijnlijk in Jan.) de opstelling van een statuus voor Jeruzalem te voltooien, waarin de beginselen moeten zijn neerge legd, zoals deze zijn ervat in de door de algemene vergadering goedgekeurde resolutie. De algemene vergadering van de Ver. Naties heeft de aanbeve ling van de speciale politieke commissie behandeld om Jeruza lem onder internationaal bestuur te plaatsen met als besturende autoriteit de Trustschapsraad. Tijdens het debat verklaarde de Nederlandse afgevaardigde, Van Heuven Goedhart, dat goedkeu ring van de internationalisatie van Jeruzalem door de Vei. Na ties slechts een oplossing op pa pder zou betekenen. Spr. was niet tegen internationalisatie van Je ruzalem, maar het zou niet reëel zijn het feit voorbij te zien, dat zowel Joden als Transjoidaanse Arabieren het plan verworpen hadden. Ik verzoek, en ik meen dit zeer ernstig, aldus Van Heu ven Goedhart, de delegaties, die bereid zouden zijn troepen naar Israël te zenden voor het uitvoe ren van de internationalisatie, op dit spreekgestoelte gegevens en cijfers te komen noemen. De Noor Finn Moe zeide, dat internationalisatie van Jeruzalem het bestand dn Palestina en Jeru zalem in gevaar zou kunnen bren gen inplaats van de veiligheid' van de heilige plaatsen te verze keren. De afgevaardigde Henrik Kauf- mann van Denemarken, die in het debat in commissie het interna- tionalisatieplan steunde, ver klaarde: „Wij zijn van mening, dat uitvoering van de resolutie op groter moeilijkheden zal stui ten dan wij voorzien haddeh." De Deense delegatie zou daarom tegen het Australische voorstel stemmen. Donderdag werden te Genève officieel ondertekend de door de diplomatieke .conferentie tussen 12" April en 12 Augustus van dit jaar aldaar opgestelde nieuwe Rode Kruis-verdragen betreffende de bescherming in oorlogstijd van de zieken en gewonden te land en ter zeei van de krijgsgevangenen 1 en van de burgerbevolking. Na mens de Nederlandse Regering werden vier verdragen door Harer Majesteits gezant te Bern gete kend. Bij de ondertekening van het verdrag over de bescherming van burgers in oorlogstijd heeft de Nederlandse regering een voor. behoud gemaakt ten aanzien van het artikel over het opleggen van de doodstraf in bezet gebied. Heden tekent de Sowjet-Unie de conventies van het Rode Kruis Heden zullen de Sowjet-Unie, de Oekraïne en Wit-Rusland op een plechtigheid in het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Za. ken de conventies van het Rode Kruis tekenen, waarin de oor logsreglementen zijn vastgelegd. De Sowjetruss'sche delegatie werd door slecht weer in Wenen opge houden, zodat zij Donderdag niet by de ondertekening door 45 an dere landen aanwezig kon zijn. Men verwacht, dat voorbehoud op verschillende punten zal worden gemaakt, daar de Sowjet-Unie heeft verklaard de conventie niet verstrekkend genoeg te achten in humanitair opzicht. Na de meer dan uitvoerige be handeling, welke het wetsont werp in de Tweede Kamer ten deel viel, verwacht men alge meen, dat de vijftig Senatoren aan de overzijde van het Bin nenhof zich tot de hoofdpunten van het ontwerp zullen bepalen. In parlementaire kringenacht men het waarschijnlijk, dat de drie leden van de V. V. D. in de Eerste Kamer vóór zullen stem men. Minder zeker schijnt de hou ding van de C. H.-leden in de Kamer van vijftig. Hier en daar kon men reeds horen fluisteren, dat zij unaniem tegen waren. Indien de C. H.-fractie aaneen gesloten met de A. R. zich tegen het ontwerp zou verklaren, valt er tevoren met zekerheid niets van de uitslag te zeggen. Mogelijk zullen de debatten in eerste instantie enig uitsluitsel geven, maar vast staat, dat de spanning tot het beslissende ogenblik der eindstemming zal blijven bestaan. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie fU$&- Rubriek kleine advertenties: '5 regels 60 ct.; iedere regel mees 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur- Zaterdagavond is in een uit. twee verdiepingen bestaande woning, op een afstand van 36 km van Williamsport (in Penn- sylvanië), brand uitgebroken, waardoor 9 kinderen levend zijn verbrand, terwijl twee anderen zware brandwonden opliepen. De slachtoffertjes waren tussen één en dertien jaar oud. Het parlement van Pasundan heeft de resultaten van de R.T.C. en de constitutie met 64 stemmen vóór en 2 blanco aanvaardt Bij deze zitting van het parlement was o.m. aanwezig Minister Van Schaik. Tengevolge van heftig optre dende reacties op de inentingen tegen tropenziekten, die Prins Bernhard dezer dagen in verband met zijn aanstaande reis naar de West moest ondergaan, is Z. K. H. genoodzaakt het bed te houden. Prins Bernhard kon daardoor Zaterdag ook niet aanwezig zijn bij de herdenkingsplechtigheid voor de gevallenen in de strijd tegen Japan in de Sint Jacobs- kerk te Den Haag. Het Nationaal Comité van Voorbereiding heeft Zaterdag morgen medegedeeld, dat in ver band met practische moeilijkheden de ondertekening van de Grond wet der R.I.S. in' het gebouw Pe- gansaan 56 te Batavia niet kan geschieden op 12 December, doch wordt verschoven naar 14 Decem ber. De presidentsverkiezing en de beëdiging zijn daarom ver schoven naar de 17de. Te Parijs is het congres begon, uen der Europese socialisten (Co rrfseo). Guy Mollet, secretaris van de Franse socialitische partij;, verklaarde dat het voornaamste punt van bespreking zal worden gevormd door het vraagstuk van het coördineren van de politiek der socialistische afgevaardigden in de Europese assemblee. Uit Surabaja meldt men, dat de T.N.I. binnenkort zal beginnen troepen samen te trekken rond de stad Surabaja. Zij worden dan verder bevoorraad in afwachting van het moment, waarop zij hun taak in Surabaja kunnen aanvan gen. Zaterdag heeft op het Ministe-' rie van Buitenlandse Zaken te Brussel de installatie plaats ge had van de commissie voor de problemen in verband met de waterwegen en havens. Van Zeeland, de Minister van Buitenlandse Zaken van België, ging tot deze installatie over in aanwezigheid van de Nederland se Ambassadeur te Brussel. In deze commissie hebben van Nederlandse zijde zitting de heren Van Steenberghe, Brau- tigam en Crone. Van Belgische zijde de heren Van Cauwelaert, Demer en Frédericq. Door het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse zaken is be kendgemaakt, dat de diplomatieke en .handelsvertegenwoordigers der Ver. Staten in Afrika op 9 Jan. te Lourengo Marquez, de hoofd, stad van Portugees Oost-Afrika, by een zullen komen. Volgens het ministerie zal deze bijeenkomst, plaats vinden in het kader van de regionale conferentie der Ameri. kaanse vertegenwoordigers in het buitenland. De conferentie te Lourengo Marquez zal worden bijgewoond door vertegenwoordigers van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken, van de E.C.A., het Ministerie van Handel en het Ministerie van Landbouw, Parneli Thomas, voormalig voorzitter van de commissie tegen on-Amerikaanse activiteit en Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden, is veroordeeld tot gevangenisstraf van 6 tot 18 maanden en eien boete van 10.000 dollar wegens benadeling van de staat door het opgeven van fic tieve namen op de loonlijst van de commissie. Zijn vrouw heeft verklaard te zullen pogen de Congreszetel te veroveren, die door haar man op gegeven zal worden. Volgende maand zal worden begonnen met het verbouwen van het voormalige suikerhuis van de Coöp. Beetwortelsuiker fabriek Zeeland te Bergen op Zoom tot laboratorium van het instituut voor rationele suiker productie. Deze verbouwing, die in September 1950 gereed zal zijn, is ontworpen door de ar chitecten Kneve uit Barendrecht en Poneer uit Leiden. Sedert 1930 is het instituut uit gegroeid tot een dat alle onder zoekingen omvat, die iets met de teelt van suikerbieten te ma ken hebben en met de suiker biet zelf totdat deze de fabriek binnengaat voor de verwerking. Het instituut is van buitenge wone betekenis voor de suiker bietenteelt in ons land en heeft in West Europa, en zelfs in Ame rika, een uitstekende naam ver worven. De toestand van de Duncan Ste wart, gouverneur van Serawak, I?rits Noord-Bomeo, die verleden week door een jeugdige Maleie'r in de maag werd gestoken, gaat snel achteruit. Hugo Paul, voorzitter van de communistische partij in het Ruhr-gebied, is uit het centrale comité van de communistische partij in West-CXuitsland gezet. Paul. die lid is van de Bonds dag, is ook ontheven van zijn functie van communistisch voor zitter in het Ruhr-gebied. Men gelooft, dat Paul er van beschuldigd is, de ideologische Het Oostenrijks-Joegoslavisch Genootschap te Wenen heeft een officiële kennisgeving ontvangen, dat het zijn bureaux binnen '3 da gen moet ontruimen, daar de Sowjetrussische autoriteiten deze voor andere doeleinden moeten gebruiken. Enige dagen geleden weigerde het Genootschap met grote meer derheid zichzelf te ontbinden, zo als door de communistische leden ervan was voorgesteld. De Joegoslavische renpaarden die begin September Aaar Wenen gekomen zijn en daar verschillen de grote prijzen hebben behaald mogen van de Sowjet.autoriteiten niet over het gebied der Russische zone naar Joego-Slavië terugke ren. fouten van partijleden, waarvan onlangs in vele communistische redevoeringen gewag is gemaakt, niet te hebben voorkomen. Het hoofdkwartier van de West-Duitse communistische par tij verklaarde Vrijdagavond, dat alle leden van het centrale comité der partij en van de plaatselijke organisatie in het Ruhr-gebied, bezorgd zrjn over de ideologische slaat van ce partij. Josef Ledwohn, lid van de Landdag van Noord-Rijnland ie benoemd tot Paul's opvolger. EEN TEEN ALS DUIM Bij een Engels meisje van 9 jaar, dat op 2.jarige leef tijd door een ongeluk de 5 vingers van de linkerhand verloor, is langs operatieve Weg de grote teen van haar linkervoet op de plaats van de linkerdum gezet. Het meisije kan er nu reeds een potlood of vork mee opne men en vasthouden. In Frankrijk en verschil lende delen van Groot-Brittan- nië is de eerste sneeuw geval len. Meer sneeuw en ook ijzei worden verwacht. In de Ardennen heeft het in de nacht ,van Zaterdag op Zon dag 3 tot 7 graden gevroren. et.; minimum por ;s: 5 regels 60 CM immer Bureau vm ;s namiddags 3 uue« vergadering ge- or de heer Donker jeft de heer Krol nnen gegeven, dat >nde Kabinetten de ;bben gemaakt, dat Spoorwegen geëist een sluitend bud- 1. Dit is de oorzaak der prettige stem- he t rail- en het Eventuële tekorten egdienst diene door e worden gedragen. 5 Ruiter (C.H.) is iat nu er voorlopig te oeververbinding ien-Duiveland wel en, er gezorgd dient or een bétere veer if de Minister een it te verlenen voor van het vreemde- in Zeeland en In- aar de stand veen izien van het vlieg- c in Zeeland. Ver- hij de wenselijk- betering der haven s en van de brug ge. n der Feltz (C.H.) it men in Zeeuws- verbitterd is, omdat 'fing der vrije veren :en van het Minis- l van 1945. Er is eer reden dan toen en tussen Zeeuws en overig Nederland malden door vrijt t verband noemde economische en fi- lenen. 's Ministers vindt hij niet over- omelissen (V.V.D.) m bij hen, die ge- voor vrije vaart op ''egen het niet-aan- een binnenhaven- heeft hij bezwaar, nieuwe studie ter sthumus (Arb.) be- t verkeersvraagstuk vard gemaakt wordt particuliere belan- aagt zich af of het ipparaat wel vol- D.m. stelde hij de leel der deviezen in van personenauto's Verder besprak hij voorziening op de Ise en de Zeeuwse 5 z.i. een vraagstuk Is, omdat het ver- culiere handen is. gera (A. R.) is van de Spoorwegen die- n naar een sluiten- De Zondagsdienst vegen moet tot het worden beperkt de het, dat het rij- mdag niet verlengd tie der vrije veren 'de achtte spreker :elijke zaak. Hij is e conclusie géko- zt behoud van de een algemeen Ne- mg is. an Dis (S.G.) ver tegen een beleid, .rticuliere vervoers- de weg en te water uden worden weg- ieens verklaart hij et doen lopen van (rvoermiddelen op het „zoveel moge- n van Zondagsar- zich ook niet ver- epleit ook een ver- n op Zondag. Jaren g is door de schip- n een zodanig ver een binnenhaven aan te leggen, zo- :r ij ding is beloofd. (r van Verkeer en de heer Spitzen, ét woord komende, t de bij de behan- ?ite werken hem n bedrag van ƒ146 ;mene beschouwing dat de W.A.G. en srenvervoer te wa rt in de Kamer zui ver elf brak de Mi- ;de af en werd de verdaagd tot he- alf twee. Dec. Opk. 14 8.40 15 16 17 18 19 20 8.41 8.42 8.43 8.44 8.45 8.45 Ond. 16.28 16.28 16.29 16.29 16.29 16.29 16.30 Opk. 1.33 2.59 4.29 6.02 7.35 9.01 10.09 Ond. k 13.28 13.40 13.56 14.16 14.47 15.32 16.36 tctt g j voorziening zullen eerlang wor den ondervangen door het inbe- drijf stellen van de cokesfabriek. B. en W. houden rekening met een teruggang van de Vermake lijkheidsbelasting met 5000, Geraamd ia 27.000,tegen ƒ32.000,— voor 1949. De totale ontvangsten en uit- giigmuirs verpm»- tingen krachtens het Noord-At lantisch verdrag. Het zou een voudig betekenen, dat Engeland zich zijn eigen wapens en militaire intrusting zou verschaffen zonder Ameriuiaajise hulp. Ook zou h.et besluit geen invloed hebben op Engeland's dollarpositie, omdat de militaire uitrusting recht- de. Deze man was een huisvriend van het gezin waartoe het jorge- tie behoorde. Volgens de politie had hij een te grote dosis aan slaapmiddelen ingenomen. In een op hem gevonden brief zegt hij, dat hij het leven niet langer kon drs' rn. Over het jongetje wordt echter niet gerept. De ontvoering had Zaterdag plaats. e van 1 januari 54.700 Joodse verplaatste perso nen uit Duitsland en 12.500 uit Oostenrijk elders een nieuw tehu's kregen. Hiervan waren er 23.500 naar de Ver. Staten geëmigreerd. Tegen 15 October was het totaal Joodse verplaatste personen in de Amerikaanse zone 33.000 en in Oostenrijk tot 10.00C gezonken. damsche BanEvérënlglng en voorts commissaris van de Trustmaat- schappij voor buitenlandse handel. Dr. Hirschfeld schreef over „het ontstaan van het moderne bankwezen in Nederland"' (dis sertatie 1922), „nieuwe/stromin gen in het Nederlandse bankwe zen' (1925) en Uver „actieve eco nomische politiek" (1946). ikaanse Ministerie- ndse Zaken, heeft irse zaakgelastigde n medegedeeld, dat srklaring, uitgespro- lt proces tegen Kos- ;ou de Amerikaanse Sofia betrokken zijn .pionnage, „zeer ern stig; opvat". De Bulgaarse rege ring had een verklaring van de gezant Heath, waarin deze zegt: niet met Kostof over de omver werping van de Bulgaarse rege ring in 1947 gesproken te hebben, genegeerd. De Amerikaanse lega tie te Sofia was voorts onderwor pen aan „een reeks onwaardige maatregelen en beperkingen'".

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1