JAARMARKT TE AXEL BINNENLANDS NIEUWS 2 R. V. A. op weg naar Nederland Van Sprang Zoon voor de suiker niet verlaagd, 2 Bim en de ontvoering van Sinterklaas Economische besprekingen IGERS DE RADIO Burgerlijke Stand Nieuwjaars- en Kerstkaarten Perkamentpapiei; Franse ministers bespreken Europese Economische Unie E. C. A. schenkt f89.000.000 voor uitbreiding hoogovens MAN DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD HET BRANDENDE SIGARETTENPEUKJE Het ongeluk met de Nijmegen" Treinbotsing te Alexandrië Nog steeds lectuur voor Indonesië Adenauers telegram aan Churchill 508ste Staatsloterij Zeeuwsch-Vlaamscha Tramweq-Maatschapoij NV Gekookte Ham Blaasham Rookvlees Pekelvlees Plockworst Ontbijtspek Rookworst Procureurspek Bloedworst Leverkaas Hoofdkaas Uitsluitend varkenskop) Fa E. A. IJsebaert Vlooswijkstraat A. J. VAN AKEN sduizend inwo- en tien millioen tidsduur brand-) fenbonnen ier 't Hooft over ommunisme stoomschip in nood De economische toestand in België v.m. 5.15 5.50 6.40 ZON- EN MAANSTANDEN Met de Zuiderkruis, die 25 No_ j vemtoer van Tandjong) Priok is j vertrokken! en omstreeks 19 De cember te Rotterdam wordt ver. wacht, repatrieert o.a. het 2e Re. giment Veldartillerie, onderdeel der 7-Deoember-divisie. Op 1 Mei 1946 kwam het over grote deel van de dienstplichtigen, die bestemd waren om met 2 R. V A. naar Indonesië te worden uitgezonden, te Ede onder de wa. penen. Het te vormen oorlogs- regiment werd gecommandeerd doer de luitenant-kolonel der Ar. tillerie A. J. M. Zanino. De ingedeelde recruten waren afkomstig uit alle delen van Ne derland. Op 8 October 1946 scheepte het Regiment zich in op de „Bloem fontein", die op 3 November de haven van Priok binnenliep Tijdens de eerste maanden was aan 2 R VA de beveiliging van Buitenzorg toevertrouwd. Na enige tijd werd aan de ge concentreerde legering van het Regiment een einde gemaakt. In Juni 1947 ging de 2e afdeling over naar de T.brigade in midden-Java. Tijdens de eerste politioneijp actie werd het Regiment ver. plaatst in Zuidelijk richting. Ver scheidene keren werd artilleris- tisch opgetreden. Op de inter-ministeriële bijeen komst, die gisteravond te Parijs werd gehouden onder voorzitter schap van Bidault, werden de pro blemen bestudeerd, die voortvloei en uit de oprichting van een Eu. ropese Economische Unie, waar. aan de Benelux, Frankrijk en Ita- I.ë zouden deelnemen. De bijeenkomst had tot ;doel opnieuw de instructies voor de Franse delegatie vast te steller aan de vooravond van de verga dering, die zal worden gehouden, getracht de Franse positie in overeenstemming te brengen met de voorstellen die gedaan zijn door Nederland. Tijdens de 2e politionele actie namen de F. en de ^-batterij deel aan de actie richting Bantam, ter wijl de rest van het Regiment een Regentschap Tjiandjoer voor zijn rekening kreeg. Aan de iF-batterij viel de eer te beurt ter gelegenheid van de Troonsbestijging van H. M. Ko ningin Juliana, als enige batterij in Indonesië, op het Koningsplein te Batavia onder enorme belang stelling van burgerzijde, de 101 saluutschoten te lossen. De Economie Cooperation Ad ministration missie in Nederland heeft toestemming verkregen voor het financieren van een program ma voor modernisering en uit breiding van de Koninklijke Ne derlandse hoogovens en staalfa. brieken N.V. te IJmuiden. De producten voortvloeiende uit de uitbreiding van dit belangrijke bedrijf, zullen zeer bijdragen tot de verdere ontwikkeling van de gehele Nederlandse metaal-indu. strie, waardoor enerzijds goede werkgelegenheid wordt geschapen voor de Nederlandse arbeiders en anderzijds vele metaalproducten voor binnenlang gebruik en voor export vrijkomen. Voorts zal de uitvoering van dit plan tot ge volg hebben dat Nederland inver. minderde mate afhankelijk zal zijn van import van materialen, vooral van die, welke thans vanuit het dollar-gebied moeten worden in gevoerd. Uit de hierboven genoemde ge, volgen blijkt zeer duidelijk hoe zeer het plan beantwoord aan de fundamentele doelstellingen van het Marshal-plan. „Waarom riep U „mijn goud"? vroeg Basli nieuwsgierig nadat hij de man had aangeboden hem terug te brengen naar de stad, nu zijn motor was vernield. „Ik heb juist twee zakjes goud gekregen," zei de motorrijder. Hij had dadelijk spijt, dat hij dit ge zegd had, want wie over goud praat, wekt op zijn minst nieuws gierigheid van zijn medemensen op. Bim was al heel gauw over meesterd door de tweede motor rijder. „Ik laat je niet eerder los, voor Ik schadevergoeding voor mijn prachtmachine heb gekre gen'', zei de man dreigend, terwijl hij Bim in een grote zak stopte. Hij had niet vergeten hem eerst nog aan handen en voeten te binden, zodat het voor Bim on mogelijk was om te ontvluchten. Gisteren had alhier de jaarlijk- j Merrieveulens van 1 tot 2 jaar: se markt van paarden en fdkvee le pr Dekker; 2e pr. C. A. onder triestige weersgesteldheid Dekker- 3e pr. J. Quaak plaats. Dit belette echter niet dat er niet alleen een grote aanvoer, doch tevens een buitengewone be langstelling te constateren viel. Door de gestadige regenbuien die zich reeds voor de middag be gonnen te ontlasten werden de resultaten van de keurmeesters enigszins vertraagd. Hieronder volgen de uitslagen: AFD. PAARDEN Schoonste merries, 3 jaar en ouder: le pr. W. Dieleman Wzn; 2e pr. Joh. Missu, Zaamslag; 3e pr. C. Schuurman, Hulst. Merries van 2 tot 3 jaar: le pr. C. A. Dekker; 2e pr. Iz. de Feijterde Mul; 3e pr. Abr. van Hoeve, Zaamslag. ■Wal brengt- ZATERDAG 10 DEC. HILVERSUM I: 8.30 Nieuws; 8.43 Gram; 9.00 Weerberichten; 3.0S Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voordracht; 10.35 Voor de arbeiders jn de con tinubedrijven; 11.40 Gram.; 12.00 Orgelspel; 12.30 Medededingen 12.33 Kwartet; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; '13.15 Dansmuziek; 13.45 Verzoekprogramma; 14.00 Ilet Ned. lied; 14.20 Lichte mu ziek; 14.50 Streekuitzending; J.5.15 Kamerorkest; 16.00 Lezing; 16.15 Amateursuitzending; 16.4(5 Sportpraatje; 17.00 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Trio; 18.30 Voor de strijd, krachten; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.20 Reportage; 19.30 Bij. bel lezing; 19.45 Voor de Neder, landers in Duitsland; 20.00 Nws.; 20.06 Actualiteiten; 20.12 Vara- varia; 20.15 Weense muziek; 20.45 Gev. programma; 21.45 So cialistisch commentaar; 22.00 Promenade orkest; 22.25 Hoor spel; 22.45 Strijkkwartet; 23.00 Nieuws; 23.15 Franse muziek; 23.35 Orgelconcert. HILVERSUM H: 8.30 Nieuws; 8.40 Gram.; 9.00 Weerberichten; 9.03 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Kamermuziek; 10,00 Voor de kinderen;; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Orgel; 12.00 Angelus; 12.03 Luchconcert; 12.30 Mededlingen; 12.33 Amu sementsorkest; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Septet; 13.45 Piano; 14.00 Gram.; 14.20 Engelse les: 14 40 Zang en orgel; 15.10 Kroniek; 15.45 Koor; 16.20 Cau serie; 17.00 Vooj- de kinderen; 18.00 kwartet; 18.15 Weekover. zicht; 18,30 Orkest; 19.00 Nws.; 19.15 Actualiteiten; 19.25 Orgel; 19.50 Commentaar; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Gram.; 20.15 Lichtbaken; 20.40 Piano; 21.00 Gev. programma; 21.46 Puzzle; 21.55 Pop. concert; 22 30 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. BRUSSEL VI.: 12.00 Salonor. kest; 12.30 Weerberichten; 12.32 Lichte muziek13.00 Nieuws; 13,15 Gram.; 14.00 Causerie; 14.10 Gram.; 15.00 Orgelspel; 1.Ó0 Koor; 16.20 Causerie; 16.30 Italiaanse muziek; 17.05 Nieuws; 17.15 Accordeonmuziek; 17.30 De R.T.C. van de radio; 18.00 Vervolg accordeonmuziek; 18.15 Gram 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Vrije politieke tribune, 20.00 Orkest, 21.00 Actualiteiten;; 21.15 Dans muziek; 22.00 Nieuws; 22,15 Ver zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. De 66-jarjge Haarlemmer L. C. W. werd Donderdagmorgen, toen hij zich op de fiets op de wagen weg te Haarlem bevond, door een autobus Wan de N. Z. H. aange reden en zo ernstig gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. De mam is izo vermoedt de po litie door de hevige wind de koers kwijt geraakt, zodat hij op de rijweg kwam. De buschauf feur slaagde er niet in, ondanks een zwenking naar links, de fiet ser te ontwijken. De politie stelt een .onderzoek naar de schuld vraag in. boerderij IN FRIESLAND AFGEBRAND Doordat bij het verwisselen van een (Buta-cylinder gas ontsnapte dicht ibiji «en brandende kaoheil is Woensdagmorgen brand ont staan in de boerderij van de heer W. H. Streekstra bij Temaard. Na enige minuten stond het hele pand in lichterlaaie. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was kon slechts een deel van de boerderij worden; (behouden. Het huisraad, 2 paarden en enkele koeien konden in veiligheid wor den gebracht, maar 4 koeien, een pink en en kalf kwamen in de vlammen om. Het pand was laag verzekerd. Een brandend cigarettenpeukje, dat via een asbakje in een prulle- mand terecht kwam, is Woensdag oorzaak geweest van het uitbran den van een bovenverdieping van het magazijn „De Kroon" op de Kogesteenweg in Den Bosch. De gordijnen hadden vlam gevat, een ruit sprong en in eenj oogwenk laaiden de vlammen in de boven ste verdieping van het woonhuis boven het magazijn fel naar bui ten, Gelukkig konden de bewo ners met behulp van de brand weer het vuur al spoedig bedwin gen. Niettemin was nagenoeg de gehele bovenetage uitgebrand, vlak in de onmiddellijke omgeving van een kapokafdeling. DE KWESTIE VAN SCHA DEVERGOEDING Het onderzoek naar de oorzaak van de ramp met de „Nijmegen" heeft de schatkist 3.400 pond ge kost, aldus heeft de parlementaire secretaris van de Minister van Burgerluchtvaart in het Lager huis verklaard. „Wat zijn echter de kosten van liet verloren prestige als gevolg van het slechte gebruik,, dat de .Minister van het rapport der com missie van onderzoek heeft ge maakt?" vroeg een lid. De voorzitter van het Huis sneed de discussie af met de op merking „dit is een andere zaak". wordt DE WINTER KOUD? Het K.N.M.I. deelt mede: In aansluiting op onze waar schuwing van 9 November, naar aanleiding van voorspellingen van een zachte winter, kan nu bericht worden, dat de statistische studies van het K.N.M.I eerder aanwijzingen geven van één .te koude maand Januari. Wij wij zen er echter nogmaals nadruk kelijk (op, dat deze uit de statis tiek verkregen aanwijzingen slechts een onzeker karakter dra gen. Er kan geenszins de waar de |aan gehecht worden, die de dagelijkse weerberichten ver dienen, die uit talrijke directe waarnemingen langs physisch verantwoordde weg worden afge leid. Voor de tweede maal in één maand tijds heeft in Egypte een treinramp plaats gevonden. De nachtexpresse tussen Cairo en Alexandrië is Woensdagavond op een stilstaande trein te Alexan drië gelopen, waardoor 7 reizigers werden gedood, terwijl 45 anderen zijn gewond, vier wagons liepen uit de rails, terwijl een vijfde omsloeg. Brandweer en reddings brigades werden met grote spoed naar het toneel van de ramp ge zonden. Bij de vorige treinramp in Egypte werden 6 personen ge dood en tien gewond. Hengstveulens, beneden 1 jaar: le pr. Abr. van Hoeve, Zaam slag; 2e pr. D. Dekker. Ruinen, ouder dan 3 jaar, koud- bloed: le pr. A. van Hoeve. Ruinen, ouder dan 3 jaar, warm bloed: le pr. Joh. Missu, Zaamslag; 2e pr. M. de Feijter. Merries ouder dan 3 jaar, warm bloed: le pr. Adr. de Putter, Zaam slag. Merries Seneden 3 jaar, warm bloed: le pr. Adr. de Putter, Zaam slag. Ponny's: 2e pr. L. de Munter. Shetlandse Ponny's, oudere: F. Dekker Fzn; idem 12 jaar: C. Dieleman, Zaamslag. AFD. FOKVEE: Koeien, meer dan 2 maal ge kalfd: le pr. W. den Hamer; 2e pr. J. R. Pieters, St. Jansteen; 3e pr. P. de Jonge. Koeden, niet meer dan 2 maal gekalfd: le pr. W. den Hamer; 2e pr. J. R. Pieters, vnd. Kalfvaarzen, met 4 tanden: le pr. Kinderen J. J. Michiel- sen; 2e en 3e pr. H. Picayet, West- dorpe. Kalfvaarzen, met 2 tanden: le en 3e pr. H. Picavet, vnd.; 2e pr. Gebr. De Jonge. Runderen, met 4 tanden: le pr. H. Picavet, vnd.; 2e pr. L. van Dorsselaar, St. Jansteen. Runderen met 2 tanden: le pr. J. den Hamer, Koewacht; 2e en 3e pr. H. Picavet, vnd. 1-jarige Runderen: le pr. L. v. Dorsselaar, vnd.; 2e en en 3e pr. H. Picavet, vnd. Graskalveren He pr. H. Picavet, vnd.; 2e pr. L. van Dorsselaar, vnd.; 3e pr. J. den Hamer, vnd. Stierkalveren le pr. B. Plasschaert, Graauw; 2e pr. L. v. Dorsselaar, vnd. Vaarskalveren le pr. B. Plasschaert, vnd.; 2e pr. H. Picavet, vnd. Nuchtere Kalveren: 2e pr. Nico de Regt. Stieren zonder tanden: le en 2e pr. A. Schuurman, Hulst. Kampioen Fok vee, meer dan 2 maal gekalfd: W. den Hamer. In de laatste weken is er een lichte daling te merken in het aantal boeken en tijdschriften, dat de NIWIN ontvangt voor de Nederlandse militairen in Indo nesië, In verband hiermede ves tigt het lectuur-depot NIWIN- Rode Kruis er de aandacht op, dat thans -- meer dan ooit boeken en tijdschriften noodzake lijk zijn. Zendingen boeken tot een gewicht van 1 kg kunnen pofrtvrij worden opgestuurd aan BARK-Den Haag. Zendingen tijdschriften tot een gewicht van 1 kg, kunnen port vrij worden opgezonden aan de lectuurdienst Rode Kruis. (Bovendien kunnen zowel boe ken als tijdschriften worden ge deponeerd in de bekende gele lectuurhuisjes, die wekelijks wor den geledigd. Het „vermiste" felicitatie telegram van Dr. Konrad Ade nauer, de West-Duitse kanse lier, aan Winston Churchill op diens verjaardag gezonden, is terecht. Het lag tussen duizen den andere telegrammen en brieven. Winston Churchill heeft hier van in een tweede telegram aan Adenauer mededeling ge daan. Hij seinde: „Laat mij u danken voor uw telegram, dat ik thans ontvangen heb. Het was verdwaald geraakt in een grote massa correspondentie. Ik waardeerde uw boodschap zeer na onze prettige gesprekken over een Verenigd Europa, twee jaar geleden in Den Haag." TUSSEN FRANKRIJK, ITALIË EN BENELUX A.S. In kringen, die in nauwe ver binding staan met de Belgische regering, werd vernomen dat Mi nisters van Frankrijk, Italië en de Benelux-landen waarschijnlijk in Januari a.s. te Parijs zullen bij eenkomen, teneinde besprekingen te voeren over het volgen van een gemeenschappelijke economische politiek der vijf landen. DE 50.000 IS ER UIT In de 508ste Staatsloterij, vijf de klas, twaalfde lijst, is een prijs van 50.000 gevallen op het lot, No. 6440. AFD. VET VEE Vette Runderen met 6 tanden: le pr. Gebr. Verstraten; 2e pr. Gebr. Van 'Gijs, vnd.; 3e pr. J. Will ems, vnd'. Vette Runderen met 4 tanden en meer: le pr. Gebr. Verstraten; 2e pr. Gebr. van Gijs, Breskens; 3e pr. W. Koster. Vette Runderen, zonder tanden: le, 3e en 4e pr. Gebr. Verstra ten; 2c pr. J. Willems, IJzendijke. Ossen met 4 tanden: le pr. J. Willems, vnd.; 2e pr. Gebr. Verstraten; 3e pr. Gebr. Van Gijs, vnd. Ossen, met 2 tanden: le pr. Jac. den Hamer, IJzen dijke. Dikbillen, met 4 tanden: le en 3e pr. Gebr. Van Gijs, vnd. 2e pr. Gebr. Verstraten. Dikbillen, met 2 tanden: le pr. L. van Dorsselaer, vnd.; 2e en 3e pr. H. Picavet, vnd. Dikbillen, zonder tanden: le, 2e, 3e en 4e pr. H. Picavet, vnd. Vette Koeien; le pr. G. de Badts, Schoondij'ke; 2e en 3e pr. J. Willems, vnd. Vette Schotten: le en 2e pr. Gebr. Lust, Hulst; 3e pr. Wed. J. VerstratenBoer. Kampioen Vetvee: Gebr. Verstraten. Kampioen Dikbillen: Gebr. Van Gijs, vnd. Schoonste Vet Varken. M. Robijn. Schoonste Vleesvarkens: le pr. A. C. Audenaert; 2e pr. Gebr. Verstraten. Grootste aantal aangevoerde Biggen: L. de Meij, Zuiddorpe. Schoonste toom Biggen: le pr. L. de Meij, vnd.; 2e pr. P. v. Gelderland; 3e pr. Gebr. de Meij, Zuiddorpe. SCHAPEN le pr. H. Wiemes Lzn; 2e pr. H. Scheele Hzn, Overslag. Zwaarste Varken (320 kg) le pr. J. Gelderland, Stoppeldijk. De prijswinnaars achter wier namen geen woonplaats is ver meld, wonen te Axel. De aanvoer bedroeg pl.m. 350 stuks rundvee, 27 paarden, 105 varkens en 10 schapen. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Nov. Joost Gerard van der Bent (van Zaamslag), 28 j., jm. en Elizabeth Adriana Rouw, 26 J. jd. 9 Nov. Pieter Jacob van Hee (van Bier vliet), 39 j., wedn. en Rachel Geertrui Buijze, 29 j. jd. Geboorten. 1 Nov. Jozina He lena, d. van Johannes van Bende- gem en Anna de Jonge. Jeannette Maria Magdalena, d. van Fran- ciscus Verheezen en Willemina Everdina Verhoef. 2 Nov. Hebrina Elizabeth, d. vara Jacobus Blok en Catharina Kiel. 5 Nov, Catharina Magdalena, d. van Gerrit Hendrik Mieijer en Adriana Maria Oppe neer. 9 Nov. Elsje, d. van Corne lls Jozias Bee 1dens en Cornelia Dina Heijnsdijk. 10 Nov. Pieter- nella Dina, d. van Jacob Hame link en Angenita Johanna van Doorn. 21 Nov. Hendrik Jan, z. van Jacobus de Feijter en Poulina Dees. 22 Nov. Dingena Johanna Jacoba, d. van Frans Pieter Goe- aegebuure en Elena Hendrika Sla ger. 23 Nov. Jan, z. van Hendrik Schieman en Krina Johanna Ba. reman. Martha Louisa, d. van Adrianus de Waard en Metie Wil lemina Alting. 24 Nov. Jaspert Pieter, z. van Willem Jacobus Dieleman en Tanneke Santina van de Velde. 26 Nov. Antonius Petrus Maria, z. van Hendrikus Anto nius Marie Sikkema en Adriana Johanna Schepers. Overlijden. 4 Nov. Jan Verstra len, 75 j., echtg. van Trijntje Boer. 10 Nov. Louis de Putter, 72 j. echtg. van Helena de Bruijne. 11 Nov. Dominicus de Kraker, 61 j.. echtg. van Janna Pieternella Kotvis. Voor de vele blijken van belangstelling betoond bij mijn terugkeer uit Indië, betuig ik mede namens mijn Ouders, mijn harte lijke dank. Sld. le Kl. C. MAAS. Zaamslag, Griete C 93. TERNEUZEN. Met ingang van Maandag 12 December a.s. wordt bus- rit 62 van Terneuzen naar Sas van Gent 25 minuten vervroegd, zodat de dienst regeling als volgt wordt ge wijzigd: V Terneuzen (Markt) 8.20 V Terneuzen (Postkantoor) 8.22 V Sluiskil (Krijger) 8.35 A. Sas v. Gent (Dam) 8.50 Op werkdagen wordt een rit ingelegd Terneuzen (Markt) V 7.10 via Baandijk, Sluis kil A 7.23. Terneuzen, 7 Dec. 1949. DE DIRECTEUR. 14 kr- massief gouden Trouwringen, ook zonder inlevering, tegen verlaagde goudprijs. Juweliers TERNEUZEN Voor Uw Engelse en Ameri kaanse kennissen ontvin gen wij thans reeds met Engelse tekst. Dit jaar een heel mooie sortering. Ziet étalage. De Christ. Dagkalenders zijn thans allen in voor raad: Voorhoeve, Marana- tha, Martha, Banier, Ho- nigdroppels, Neerbosch, Herv. Kalender enz. De bestelde exemplaren worden dezer dagen afgele verd. Humoristische kalenders 1,— - 1,50 - 1,75 Losse bloes 1, Succes Agenda's compleet met leder bandje ƒ11, los interieur voor 1950 ƒ3,-. Boekhandel en Kantoorboekhandel Brouwerijstr. 2, Terneuzen N-V. Fa P- J. van de Sande Noordstraat - Terneuzen .0 et-; minimum per ies: 5 regels 60 cL§ lummer Bureau va» les namiddags 3 uur. al inwoners in Ne- roeg op 1 November 8, zo deelt het sta- lletin van het Cen- u voor de Statistiek r werden 7055 huwe- ten, 18.459 kinderen /aarvan 298 onwet- stierven 5714 per- Minister van Land- ;rij en Voedselvoor- ledeelt, is het om redenen niet moge gaan tot verlaging 5 van suiker, ierhandelingen, die en gevoerd met de an de Arbeid over prijzen zal ook de van het varkens- t feit, dat een ge- compensatie door ïg van de suiker zal blijven, onder- jesprekingen uitma- :skolenbureau deelt de hierna genoemde istoffenbonnen met 1 16 December 1949 leid verliezen; rant- „Brandstoffen 11 949/'50". Rantsoen- •andstoffen 6 eenhe- 0", rantsoenbonnen 'en 1 eenheid 1948/ soenbonnen „Brand- r a.s. moeders", nen moeten uiterlijk :ember a.s. bij een nleverancier worden Visser 't Hooft, se- leraal van de We>:eld. Kerken, heeft op de sche conferentie van. en verklaard, dat de >ciale revolutie in Azië Christendom ernstig :tast" een on verm ij de tie was, die het com- oorafging. r 't Hooft, had in besio- gesproken, doch vatte n persconferentie zijn t edie van onze tijd is idverbreide sociale re. r kanaal in het com- seft gevonden'', zo zei- kse s.s. „Nikos" haö i,t de stuurinstallatie De sleepboot „Hol de rederij Doeksen lling voer onmiddel- nemen thans, dat d" spoedig na haar terugkeerde, omdat tand te groot achtte. bevindt zich onge- km ten Oosten van norgen seinde de it zij door het bre- n sleeptros in gevaar en onmiddellijk hulp EN STRAAT 83 VERWACHTING :d door het K.N.M.L geldig van Zaterdag- t -avond. Vrij koud. i bewolkt en plaatse buien, sommige met neeuw. Zwakke tot ld, aanvankelijk tus- 1 West, later draaiend lelijke richtingen. De- :ts lagere temperatu- steren. DOGWATER. AG 10 DECEMBER. vun. n.m. 4.29 4.58 5.04 5.33 1 5.54 6.23 Een delegatie van de federatie van Belgische industriëlen heeft aan de Min.-Presidcnt van Bel gië, Eyskens, een nota overhan digd over de economische toe stand, waarin o.m. wordt gezegd, dat deze in leidende industriële kringen ais buitengewoon veroni te zijn gerat ficeerd. Als het par lement ze verwerpt, dan zal de regering van ide Pasundan een zeer moeilijke taak te wachten, terwijl deze verwerping geen be slissende invloed op de atificering in het algemeen", 'aldus Jumhana. SULTAN VAN DJOKJA OVER DE OVERDRACHT Te Surabaja verklaarde de sul tan van Djokja, bezwaar te heb- dat ik de overtuiging heb, dat ook de Amerikanen en Engelsen tegen de terugkeer van de Ko ning gekant zijn. Ik heb de am bassadeur van Groot-Brittannië gesoroken, deze achtte troons afstand noodzakelijk. Ook de ambassadeur der V. S. achtte troonsafstand de enige oplos- sing". Met betrekking tot deze bewe ringen van Van Acker verklaart de Koning in zijn verslag het genomen, lijdende aan pokken. De betrokken familie 's op de hoogte gesteld. De toestand van de patiënt is gunstig. Indien zich geen verdere gevallen op het laatste deel van de reis zullen voordoen, zal het schip op de nor male datum, vermoedelijk 24 De cember, worden gedebarkeerd. De opvarenden zullen in dat eval op de gebruikelijke wijze hu orden v voerd. m'MH'ti- iiïj tit- vrije zia- terdagmiddag1. De heer Posthumus (Arb.) ver klaart i an derde postbestelling niet nodig te achten. In het gebruik der Rijksautomo- bielen moet z.i. wat meer organi satie komen. De Minister van Verkeer en n „.nat, e ha ér Soit zen, zegt at de P T T. getr-a "t wordt •e l 0 ,r)g u,k slacbtf fer r. Lken. 200U Man m-> t in mili- „re dienst. De goede kiv-'hten /.ti /,u11t*ii rjtv timnimr gaaui na melijk geruchten, dat het in D.U. W—verband zou ge Deuren. Hij betreurt het, dat bij de uit gifte van gronden de jon>ge boe ren vaak niet in de (gelegenheid gesteld zijn een klein bedrijfje te verwerven, waarop zij hadden ge rekend krachtens hun arbeid in de polder. De kleine boeren moesten z.i. het eerst in aanmerking ko nen bij de uitgifte. a Minis zal de volgende Week aitwoor an. ZiUJNDAG 11 DECEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden n.m. 5.45 6.20 7.10 Dec. Opk. und. Opk. Ond. 10 8.36 16.29 21.20 12.34 11 8.38 16.28 22.44 12.51 12 8.39 16.28 13.04

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3