Belgische Koningskwestie É^m5| Souvereiniteitsoverdracht Indonesië SOUVEREINITEITSOVERDRACHT China in de U.N.O. IGERS Interimregeling voor Suriname Tweede Kamer aanvaardt Wetsontwerp voor de suiker niet verlaagd, riHnÉCKAÉiiÉÉii VRIJDAG 9 DECEMBER 1949. De Ministers over de De uittocht uit Indonesië is aangevangen Stakingen in Griekenland T Communisten zouden Tsjengtoe dichtgenaderd zijn Franse Nationale verga dering legt regering vuur na aan de schenen De noodwet ouderdomsverzekering De verdediging van West-Europa ZON- EN MAANSTANDEN sduizend inwo on tien millioen iidsduur brané-j ten bonnen g er 't Hooft over ommunisme stoomschip in nood De economische toestand in België sultan van djokja ZON- EN MAANSTANDEN ii*rke«_jg bij Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van p. L. D. J- van Oeveren- Redactie-adres Noordstraat 55-57 Tel. 2510 Na Gironummer 38150- Abonnementsprijs kwartaal. Per week Losse nummers 6 cent. Temeuzen 5 uur 2073 3,90 per 30 cent ft 6e Jaargang No. 1291. Uitgave Stirling „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V- Firma P. J. van de Sande Advertentieprijsper mm IC cSU minimum per advertentie 13® Rubriek kleine advertenties: S regels 60 ct.; iedere regel meec 12 ct Vermelding onder nummer Bb- reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dM namiddags 3 uur- Tweede Kamerzitting van 8 Dec. Gisteren was het \yoord aan de Minister van Overzeese Gebieds delen, de heer Van Maarseveen. Ons volk leeft sinds een jaar in een politieke spanning, welke niet meer beheerst wordt door de rede, maar door gevoelens. De critiek richt zich op die punten in de politiek van de regering, waarin deze zwak zou zijn ge weest. Ten aanzien van Nieuw Guinea wordt wantrouwen gezaaid- In de beproeving van de oorlog rijpte de wil om uit de afgrond naar boven te komen. In 1945 kwam de wens: Nu Imdië. Bij dui zenden gaven onze jongens zich als vrijwilligers op. Spr. herinnert er aan, wat Nederland in Indië had gedaan en men was over tuigd, dat Indonesië ons niet kon missen. Wij hadden een taak in Indonesië en zouden die zeker niet prijs willen geven. De Minister trekt een vergelij king tussen de Belgische activis ten en Soekamo. Het centrum van de opstand Djocja moest wor den aangetast. Toen in December 1948 Djocja viel, juichten de Nederlanders in Batavia. Toen het resultaat der R. T. C. er bekend werd: schreiende en juichende mensen- Zijn de minimale voorwaarden aanwezig om thans de overdracht te doen geschieden? De vraag „nu of straks" zou ook kunnen betekenen: Nu of nooit. Bestaat de zekerheid, dat de minumum voorwaarden straks aanwezig zullen zijn? Een nieuw kabinet, zoals o.a. de heer Weiter wil, zou een be roep op het Nederlandse volk moeten doen. Er zou een diepe kloof kunnen ontstaan tussen In donesië en Nederland en het ver trouwen, d'at in Indonesië door Aan het voorlopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet, houdende een interim regeling voor Suriname is het volgende ontleend: Zeer vele leden spraken hun voldoening er over uit, dat de regering het vorige ontwerp interimregeling voor Suriname na kennisneming van het eerste voorlopig verslag dezer Kamer, had ingetrokken. Zij konden zich met de thans gevonden op lossing verenigen. Volgens 'verstcheidenen hunner werd het voornaamste geschil punt opgelost op een wijze, die de verdienste heeft, onder de eigenaardige verhoudingen van de huidige overgangstijd belde partijen recht te doen wedervaren. Tal van leden achtten het drin gend noodzakelijk, de staatkundi ge hervormingen ten aanzien van Suriname en de Nederlandse Antillen te voltooien, door rege ling van óe gemeenschappelijke aangelegenheden op voet van ge lijkwaardigheid mogelijk te ma ken. Andere leden verklaarden, ma het gebeurde met het eerste ont werp en in het huidige stadium geen |behoefte te gevoelen, nog maals hun zienswijze over de be handeling in de Tweede Kamer uiteen te zetten. het huidige kabinet is gewekt zou verloren gaan. Als de huidige samenwerking uiteengeslagen wordt, is de kans op een goede oplossing verdwe nen. Men kan zeggen, dat de Ne derlandse delegatie ter R.T..C. te veel heeft toegegeven. Zij heeft echter gestreden voor beider be langen. Het communisme in Z. O.-Azië clrir gt op. In dit verband wijst hij op het gevaar de nationalistische elementen te drijven in de armen van het communisme. Reeds Cicero zei, dat het heil van het volk de hoogste wet is. Het gaat hier om het heil van 80 millioen mensen. Het resultaat der R.T.C., aldus spr., is met de grondwet in over eenstemming. Tussen Kroon en Hoofd der unie bestaat z.d. geen verschil. Op een ander gebied kamt men, als men beziet de functie van H.M. de Koningin als draagster van ae Kroon van Nederland en de functie van hoofd der unie. Het hoofd der unie verpersoonlijkt de onpartijdigheid, in welker naam recht wordt gesproken en welke boven de partijen staat. Ten aanzien van het zelfbeschik kingsrecht merkt hij op, dat in de Minahassa twee partijen bestaan, de ene (K.K.M.) wil er een deel staat van maken binnen de R.I.S., de andere (Twapro) een twaalfde provincie van Nederland. Z.i. heeft de Minahasaraad een ander geluid doen horen dan men in Nederland wil doen voorkomen. Het is niet geoorloofd te zeggen, dat de bevolking der Minahassa bidt en smeekt om binnen Neder lands verband te mogen blijven. De regeling voor het externe zelfbeschikkingsrecht, waartoe de UNCI haar medewerking heeft gegeven, zal v.oor de Mir.ahassa toepassing vinden. De vroegei ontwikkelde denk beelden van een interim bewind bleken niet te verwezenlijken Belangrijk js de vraag, of de regering der V.S.I. in staat zal zijn orde en gezag te handhaven. Reeds nu is alles erop gericht om orde en veiligheid te verzeke ren. De berichten, d e ontvangen zijn, luiden geruststellend. Het zou goed zijn, als de over eenkomst met grote meerderheid werd aanvaard, zulks met het oog op de samenwerking. Voor komen moet worden dat een groot verleden als een loden last op ons gaat rusten. -j Een volk, dat leeft, bouwt aan zijn toekomst Voor Nederland ligt er een toekomst, aldus de minister. De beantwoording van verschil lende opmerkingen zal mede ge. schieden door de ministers Stik ker, Gotzen. Joekes en Schok king. De unie kan leiden tot een goe de en nodige samenwerking met Indonesië. In Indonesië is diepgaand over leg gaande over het goed func- 1, oneren der overheidsdiensten zonder het gezagsorgaan schade te doen. Een Hoge Commissaris is nog steeds niet aangewezen, ver klaart de Minister, hoewel ver moedelijk geen maand ons meer scheidt v,an de Souvereiniteits" overdracht. Gevraagd is of de unie opzeg- haar is. De unie is bedoeld als duurzaam en er is dan ook geen enkele bepaling in het statuut over opzegging opgenomen. Het vraagstuk van Nieuw Guinea besprekend, zegt de mi nister, dat niemand er aan kan of mag twijfelen, dat deze bezitting is uitgezonderd van de over dracht. Aan de heer Oud ant woordt spr., dat beslissingen over Nieuw Guinea niet worden geno men door de regering, doch door het Koninkrijk. De rede, welke vice-pres dent Hatta te Padang heeft gehouden, acht spr. gunstig en hij voegt er aan toe, dat het Indonesische be stuursapparaat en de ondeme- mersraad van oordeel zijn, dat de lesultaten van de R. T. <C. moeten worden aanvaard. Aan Suriname en de Neder landse Antillen zijn de resultaten bereids ter goedkeuring voorge legd. De Indonesiërs zullen niet kun nen bewilligen in uitstel. Het kabinet zal geen verant woordelijkheid kunnen dragen voor de verwerping van het ver drag. De regering vertrouwt, dat de volksvertegenwoordiging met haar overtuigd is, dat het ont werp leidt naar een aanvaard bare oplossing. Zie verder pag. 2, le kolom Dat men in Indonesië weinig vertrouwen heeft in de toe komst van dat land, blijkt uit het feit, dat niet alleen vele ge demobiliseerde militairen emi greren, maar ook, dat honderden Nederlandse landsdienaren mo menteel op 't punt staan Indo nesië te verlaten en de Overheid zich genoodzaakt heeft gezien om buitenlandse schepen te charteren om aan deze passa- giersaccomodatie te kunnen vol doen. Reeds zijn twee Italiaanse schepen en een Brits schip hier voor gecharterd en zij zullen te zamen met de Oranje, Willem Ruys en Nederlandse vracht schepen deze maand nog 3000 passagiers naar Europa bren gen. In afwachting van de behan deling van het wetsontwerp tot het houden van een volksraad pleging in de Kamer van volks vertegenwoordigers wordt thans tussen voor- en tegenstanders van de Vorst een ware documen tenoorlog gevoerd. Na de verkla ringen van Achilles van Acker Woensdag tegenover de pers met betrekking tot de gebeurte nissen na de bevrijding heeft het secretariaat Van de Koning thans een lijvig boekwerk aan de pers ter hand gesteld, waarin eveneens in chronologische volgorde een lezing wordt gege ven van het voorgevallene in de. periode van Mei 1945 tot Octo ber 1949. De toedracht der ge beurtenissen wijkt volgens dit verslag in het algemeen belang rijk af van het relaas van de heer Van Acker. In dit verslag wordt gezegd, dat Achilles van Acker op 15 Ju ni 1945 in zijn hoedanigheid van Eerste Minister een bezoek \VxGeneesmlddel tegen I huidaandoeningen. Doet de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. De Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal heeft hedennacht te 2 uur met 71 tegen 29 stem men het Wetsontwerp ter goedkeuring van de Souverei niteitsoverdracht aan Indone sië ciangenomen. Vóór stemde de K. V. P. (32 leden), de Partij van de Ar beid (27 leden) en de V. V. D. (8 leden). Van de C. H. wa ren vóór 4 leden en tegen 5 leden. De Anti Revolutionnaire frac tie stemde tegen (13 leden). De Communistische fractie was tegen (8 leden) benevens de Staatkundig Gereformeerden (2 leden) en de Kath. Natio nale fractie (de heer Wel ter). Er waren 100 leden aanwe zig. Van de Chr. Historische Unie stemden vóór de leden Tilanus, Wttenwaal van Stoetwegen,den. Kikkert en Van de Wetering en tegen de leden Beerink, Van der Feltz, Schmal, Krol en De Ruiter. 50.000 Griekse ambtenaren zijn gisteren een staking van onbepaalde duur begonnen. Tezelfder tijd heeft het alge meen vakverbond de politie me degedeeld, dat de andere arbei ders te Athene en Piraeus van middernacht af een algemene staking van 48 uur zijn begon nen. De voornaamste eis van de stakers is een loonsverhoging van veertig procent. De regering heeft medege deeld, dat er maatregelen zijn genomen om de electriciteits- voorziening te handhaven, als mede het verkeer en de bezor ging van brood. De huidige staking is de grootste sedert Juni, toen 38.000 ambtenaren het werk neerleg- aan Leopold bracht. De Koning stelde de heer Van Acker bij die gelegenheid voor samen met hem naar Brussel terug te ke ren. De heer Van Acker vroeg de Koning zijn terugkomst evenwel enkele dagen te willen uitstellen en Üe datum werd al dus op 18 Juni bepaald. De heer Van Acker beloofde tevens, „dat hij de regering niet op de hoog te zou stellen van de juiste da tum van de terugkeer van de Koning, maar dat hij de Minis ters zou verzoeken zich gedu rende de gehele dag (18 Juni) ter beschikking te houden." De heer Van Acker besloot op verzoek van de Koning, in prin cipe een regering samen te stel len. De Koning legde hem een ontwerp-troonrede voor, waar mede Van Acker na enkele klei ne wijzigingen accoord ging. De Koning gebruikte de lunch met Van Acker. Des middags werd 't programma van de terugkeer van de Koning tot in de gering ste details geregeld. Om onge veer 4 uur vroeg de Koning de heer Van Acker zijn verblijf in Sankt Wolfgang met een dag te willen verlengen, doch de Eer ste Minister, die politieke nood zaak aanvoerde, keerde per vliegtuig naar Brussel terug. Op 16 Juni riep Van Acker de Mi nisterraad bijeen en hij deelde het Kabinet mee, dat de Koning besloten had op 18 Juni naar België terug te keren. De rege ring diende hierop haar ontslag in bij de Prins-Regent en ver zocht Koning Leopold, vóórdat hij naar het land terugkeerde, een nieuwe regering te vormen. Op 18 Juni overhandigde de heer Pirenne namens de Koning een brief aan Van Acker, waarin deze werd verzocht, ingevolge 't te Sankt Wolfgang aanvaarde principe, een regering te vor men. De. daarop volgende dag verzocht Van Acker de Koning evenwel in een schrijven hem „van deze hoge functie, waar mee hij de eer had belast te zijn, te willen ontheffen", en hij raadde de Vorst aan afstand te i doen van de Troon. Op 20 Juni liet Van Acker de heer Pirenne Weten, dat indien de Koning geen afstand deed van de Troon,, zeer ernstige onthullin gen gedaan zouden worden. Op 21 Juni ontbood de Eerste-Mi- nister de secretaris van de Ko ning en deelde mede dat het so cialistische blad „Le Peuple" 'n relaas bezat van het bezoek van de Vorst aan Hitier te Berchtes- gaden. Hij voegde er aan toe, dat indien de Koning zich te rugtrok, de regering er voor zou zorgen, dat hij geen financiële zorgen zou kennen en de cam pagne tegen de Vorst onmiddel lijk zou worden stopgezet. In het rapport van de heer Pi renne wordt tevens bekend ge maakt, dat militaire maatrege len waren genomen om de te rugkeer van de Koning te belet ten. Op 20 Juni ontvingen de Belgische troepen, welke gele gerd wdfren in de sector Aken, een order van het Geallieerde hoofdkwartier, dat samengevat als volgt luidde: „Indien de Ko ning der Belgen door een uwer eenheden wordt opgemerkt, moet hij worden aangehouden Rusland en de andere Slavische landen hebben de algemene verga dering medegedeeld, dat zij niet zullen deelnemen aan het debat over China. De Sowjet-afgevaardigde Pan- joeskjin verklaarde, dat de Chi nese delegatie „zondfer geloofs brieven en gezag'' is en de onder havige kwestie slechts ter tafel had gebracht „om de aandacht af te leiden van de ineenstorting der Kwo-Min-Tangflcliek". Br. Tsiang, de Chinese gede legeerde, deed een beroep op alle landen om „alle krachten der wereld te verenigen voor de uitroeiing van de grootste bedreiging van de wereldvrede: Het communistische imperialis me". „China is het eerste slachtoffer van het communistische imperia, lisme, doch het zal niet het laat ste zijn"'. Erkenning van de Mao Tse-Toengs regering om redenen van handelsbelangen noemde Tsiang „buitengewoon kortzich tig". Jessup, de Amerikaanse afge vaardigde, achtte de houding van de Sowjetdelegatie een „bekrach tiging de gerechtvaardigde ver. denking van de Sowjet-Russische politiek". Deze houding, zo zeide hij „toont een laffe veronacht zaming van de belangen van Chi na en van het Chinese volk". De politieke commissie heeft de algemene vergadelng vervolgens weer resoluties voorgelegd. In de eerste resolutie wordt op alle lan den een beroep gedaan, zich niet te mengen in de binnenlandse aangelegenheden van China en het recht van het Chinese volk te eerbiedigen, om in vrijheid de re gering te kiezen, die het zelf wenst. In de tweede resolutie wordt voorgesteld de klacnen der Chinese nationalistische delegatie over steun, weike door de Sowjet- Unie aan de Chinese communisten zou zijn verleend, voor te leggen aan de interim-commissie of „kleine assemblée", rapport over haar bevindingen moet uitbrengen in de eerstvolgende zitting van de algemene vergadering. Zo nodig moet dit rapport aan de Veilig heidsraad worden uitgebracht. Volgens reizigers, die uit Tsjeng toe in Hongkong zijn aangekomen, hebben voorhoeden van de com munistische legers een punt, 32 km ten Zuid-Oosten van Tsjeng toe, de voorlopige nationalistische hoofdtad, bereikt. Generaal Tsji- ang Kai-Sjek 'zou met Premier Yen Hsi Sjan in een vliegtuig uit Tsjengtoe naar Taipeh (Formosa' vertrokken zijn. De Franse regering heeft gis teren in een debat over pensioe nen voor 2.800.000 Franse oud gedienden uit de eerste wereld oorlog twee keer een nederlaag geleden. De Nationale Vergade ring keurde met 548 tegen nul stemmen een communistische motie goed, die onmiddellijke bespreking eist van een commu nistisch wetsontwerp tot verho ging van de pensioenen van oud-strijders uit de eerste we reldoorlog. Volgens dit wetsont werp zou voor de leeftijdsgroep van 50 tot 55 jaar het pensioen verhoogd moeten worden van 530 tot 2.500 frs en voor degenen boven de 55 jaar van 1,272 tot 6.000 fres. De Minister van Fi nanciën, Petsche vroeg om uit stel. Deze kwestie zou nauwkeu rig moeten worden bestudeerd, daar met de verhogingen een bedrag van 10.800.000.000 frs ge moeid zou zijn. Petsche verliet de Assemblee toen het resultaat van de eerste stemming bekend was geworden om met Premier Bidault overleg te plegen. De Voorzitter van de finan ciële commissie der Nationale Vergadering stelde hierna voor het wetsontwerp naar de com missie terug te zenden voor na dere bestudering. Zijn voorstel werd verworpen met 409 tegen 164 stemmen. De Assemblee be gon toen met het debat over het ontwerp. Gedurende de lunchpauze trachtte de regering met de meerderheidsfracties tot een compromis te komen. De genoemde verhogingen hebben betrekking op de jaar lijkse pensioenen. HET BELGISCH„NEDER- LANDS VERDRAG Naar aanleiding van het tus sen Nederland en België gesloten verdrag betreffende de toepas sing der wederzijdse wetgeving op het punt der sociale verzekering, werd aangenomen, dat ook de uit kering ingevolge de noodwet ouderdomsvoorziening in de ver dragsregeling is betrokken. Het verdrag maakt n.l. geen onder, scheid tussen Belgische en Neder landse onderdanen ten aanzien van Belgische en Nederlandse so ciaie wetten. Echter kunnen in Nederland woonachtige Belgen, ten opzichte van de toepassing der noodwet, nog niet met Nederlan ders gelijkgesteld worden, daar er tot dusverre nog geen „tech nisch accoord" betreffende de ouderdomsverzekerjng tot stand gekomen is en in de Nederlandse wetgeving evenmin een eenzijdige regeling ten gunste van de Belgen is opgenomen. (Wanneer dit tot stand komt, valt thans nog moeilijk met ze kerheid te zeggen. Teneinde te voorkomen dat het bureau Belgische Zaken te Breda onnodige correspondentie zal ont vangen betreffende de nooduitke- ring, wordt vanwege dit bureau meegedeeld, dat aan de noodwet ouderomsvoorz'ening voorlopig nog geen rechten krachtens het verdrag kunnen worden ontleend. en moet onmiddellijk het hoofd kwartier worden gewaar schuwd". Op 21 Juni had Piren ne een onderhoud met Generaal Erskine, hoofd van de Shaef- mission, die hem verzekerde, dat indien moeilijkheden over de te rugkeer van de Koning zouden ontstaan, de Geallieerden niet tussenbeide zouden komen. Toen Pirenne vroeg of het mogelijk was Belgische troepen ter be schikking te stellen voor het handhaven van de orde, ant woordde de Generaal: „De Bel gische troepen staan onder be vel van Gen. Eisenhower; het is niet waarschijnlijk dat deze meer zal willen afstaan dan het bataljon, dat te Antwerpen ligt!" Het geheel van de toestand, aldus het verslag, maakte de te rugkeer van de Koning onmoge lijk en deze besloot een afwach tende houding aan te nemen. Voor de eerste maal werd gis teren te Londen door vertegen woordigers van de twaalf staten- ondertekenaren van het Atlan tisch verdrag vergaderd, om de economische zijde van de militaire verdedigingsplannen te bespreken. Behandeld werden de financiële en economische aspecten van deze plannen en van de programma's opgesteld door de raad voor de nuTtaire produtie en bevoorra ding en door de militaire com missie der verdragslanden- WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot -avond. Guur weer. Vrij veel bewolking met af en toe regen of hagelbuien. Matige wind uit Westelijke richtingen. Vrij koud. Temperatuur tussen 4 en 7 graden. HOOGWATER. VRIJDAG 9 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 3.46 4.11 Terneuzen 4.21 4.46 Walsoorden 5.11 5.36 Dec. Opk. Ond. Opk. Ond. 9 8.35 16.29 19.56 12.12 10 8.36 16.29 21.20 12.34 .0 ct-minimum per ies: 5 regels 60 cLg ïummer Bureau va» les namiddags 3 uur. il inwoners in Ne- roeg op 1 November 8, zo deelt het sta- lletin van het Cen- u voor de Statistiek r werden 7055 huwe- ten, 18.459 kinderen /aarvan 298 onwet- stierven 5714 i>er- Minister van Land- irij en Voedselvoor- iedeelt, is het om redenen niet moge gaan tot verlaging i van suiker, ierhandelingen, die en gevoerd met de an de Arbeid over prijzen zal ook de van het varkens- t feit, dat een ge- compensatie door ïg van de suiker zal blijven, onder- lesprekingen uitma- :skolenbureau deelt de hierna genoemde istoffenbonnen met i 16 December 1949 ïeid verliezen: rant- „Brandstoffen 11 949/'50". Rantsoen- •andstoffen 6 eenhe- 0", rantsoenbonnen 'en 1 eenheid 1948/ soenbonnen „Brand- r a.s. moeders", nen moeten uiterlijk :ember a.s. bij een nleverancier worden Visser 't Hooft, se- eraai van de We>:eld_ Kerken, heeft op de sche conferentie van en verklaard, dat de >ciale revolutie in Azië Christendom ernstig ;tast'' een onvermijde. tie was, die het ooro- oorafging. 't Hooft, had in beslo- gesproken, doch vatte n persconferentie zijn edie van onze tijd i» idverhreide sociale re. r kanaal in het com- «ft gevonden", zo zei. kse s.s. „Nikos" haö ,t de stuurinstallatie De sleepboot „Hol de rederij Doeksen Hing voer onmiddel- nemen thans, dat d" spoedig na haar ;erugkeerde, omdat tand te groot achtte. bevindt zich onge- km ten Oosten van norgen seinde de it zij door het bre- n sleeptros in gevaar en onmiddellijk hulp EN STRAAT 83 ^VERWACHTING d door het K.N.M.L geldig van Zaterdag- -avond. Vrij koud. 1 bewolkt en plaatse buien, sommige met leeuw. Zwakke tot id, aanvankelijk tus- i West, later draaiend elijke richtingen. De- its lagere temperatu- steren. JOGWATER. AG 10 DECEMBER. v.m. n.m. 4.29 4.58 5.04 5.33 1 5.54 6.23 1 Een delegatie van de federatie van Belgische industriëlen heeft aan de Min.-President van Bel gië, Eyskens, een nota overhan digd over de economische toe stand, waarin ojn. wordt gezegd, dat deze in leidende industriële kringen ais buitengewoon veront te zijn gerat'flgetilVl. Als Hei par lement ze verwerpt, dan zal de regering van de Pasundan een zeer moeilijke taak te wachten, terwijl deze verwerping geen be slissende invloed op de atificering in het algemeen", 'aldus Jumhana. OVER DE OVERDRACHT Te Suiabaja verklaarde de sul tan van Djokja, bezwaar te heb- I'' "li''l r).-■■• dat ik flë overtuiging neD, aai ook de Amerikanen en Engelsen tegen de terugkeer van de Ko ning gekant zijn. Ik heb de am bassadeur van Groot-Brittannie gesnroken, deze achtte troons afstand noodzakelijk. Ook de ambassadeur der V. S. achtte troonsafstand de enige oplos sing". I Met betrekking tot deze bewe ringen van Van Acker verk'aart de Koning In zijn verslag het genomen., lijdende aan pokken. De betrokken familie :s op de hoogte gesteld. De toestand van de patiënt is gunstig. Indien zich geen verdere gevallen op het laatste deel van de reis zullen voordoen, zal het schip op de nor male datum, vermoedelijk 24 De cember, worden gedebarkeerd De opvarenden zullen in dat geval op de gebruikelijke wijze di terdagmiddag. De heer Posthumus (Arb.) ver klaart i an derde postbestelling niet nodig te achten. In het gebruik der Rijksautomo bielen moet z.i. wat meer organi satie komen. De Minister van Verkeer en 'r: -aat, .e haA S litzen, zegt at de P T T. getracht wordt 'O i. :og .i,k slaehtr ter i: tken. 200U Vlan m'> ;t in mili- re dienstDe goede kivrnhten melij't geruchten, dat het in D.UW.-verband zou gebeuren. Hij betreurt het, dat bij de uit gifte van gronden de jonge boe ren vaak niet in de gelegenheid gesteld zijn een klein bedrijfje te verwerven, waarop zij hadden ge tekend krachtens iiun arbeid in de polder. De kleine boeren moesten z.i. het eerst in aanmerking ko nen bij de u'tgifte. e Minis zal de volgende week -uitwoei en. unG 11 DECEMBER. v.m. Breskens 5.15 Terneuzen 5.50 Walsoorden 6.40 n.m. 5.45 6.20 7.10 Dec. Opk. ond. Opk. Ond. 10 11 12 8.36 8.38 8.39 16.29 16.28 16.28 21.20 22.44 12.34 12.51 13.04

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1